Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

TUR


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
48 komentarjev na to temo

#1 Kylie

Kylie
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 047

Objavljeno: 20. november 2006, 13:00

Lep pozdrav vsem ! Mam eno vprašanje. Ze eno leto se mi delajo turi po vsem telesu. V tem letu sem jih imela že 6. Vedno se pojavi po eden in sicer kjerkoli na telesu. Pol mam kak mesec mir, pa se spet pojavi kje drugje( imela sem ga na stegnu, na nadlakti na roki, zdaj ga imam trenutno zadaj na hrbtu na lopatici). Zelo neprijetno je, saj full boli, ne moreš si ga kar iztisnit, ampak počakati, da dozori. Sem bila pri zdravnici, ki mi ni znala nič kaj povedati, samo eno antibiotik-kremo mi je dala. Zanima me, če kdo od vas ve, zakaj se turi pojavljajo. Nikoli prej jih nisem imela, zadnje leto pa non-stop. Naj omenim, da jih dobiva moj mlajši brat pravtako. Baje, da se ne prenašajo, je rekla osebna zdravnica. :o|o: :o|o: Res ne vem več, kaj naj naredim. Pazim na prehrano in vse ostalo.

hvala za odgovore, pa lep dan.
Življenje je sestavljeno iz številnih drobnih kovancev.
Kdor jih zna pobirati, si nabere celo premoženje.

JEAN ANOULIH

#2 Dominikca

Dominikca
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 21. november 2006, 14:09

Živjo Kylie,
zelo neprijetna zadeva. Ne spoznam se kaj dosti, ampak sem pa letos poleti imela enega v ušesu (prvič in upam da zadnjič!!!) in mi je zdravnica, ko sem hodila na čiščenje, rekla, naj bom pozorna, ker če se turi pojavljajo pogosto, to lahko napoveduje sladkorno bolezen.
To je pa tudi vse, kar ti vem povedat. Lp, pa naj te že pustijo turi pri miru! ;-)

#3 AleO

AleO
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 21. november 2006, 16:39

Pravis, da pazis na hrano, kaj pa se ti je posebnega ali drugacnega zacelo dogajat v tvojem zivljenju to leto in kolk si stara, gra namrec za eno presnovno zadevo, ki ima korenine v telesu, v povezavi z procesom, vecplastnim seveda. x?x

#4 5rca

5rca
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 532

Objavljeno: 21. november 2006, 18:27

Zoprna zadeva :sori: jst sem imela tkole obdobje, ko se mi je skroraj mesečno izbil direktno na sredi čela podkožni mozolj. Izgledalo je kot buška premera 2 cm, vse nabreklo, bolelo, grozno :xx!: in da ne rečem da se je to obdobje vleklo in vleklo saj se mi jih je zapored naredilo sigurno 5! Nisem nikol vedla s čim odpravit zato se nisem niti trudila ker nobena kremca ni zalegla, zdaj hvala bogu :palec: zgleda vse kul in se ne dela nič več!


xcrossfingx
5rca Objavljena slika
A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

#5 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. november 2006, 18:44

Zoprna zadeva :sori: jst sem imela tkole obdobje, ko se mi je skroraj mesečno izbil direktno na sredi čela podkožni mozolj. Izgledalo je kot buška premera 2 cm, vse nabreklo, bolelo, grozno :xx!: in da ne rečem da se je to obdobje vleklo in vleklo saj se mi jih je zapored naredilo sigurno 5! Nisem nikol vedla s čim odpravit zato se nisem niti trudila ker nobena kremca ni zalegla, zdaj hvala bogu :palec: zgleda vse kul in se ne dela nič več!
xcrossfingx

Najbrž si se že dovolj nasolila x;)x

#6 5rca

5rca
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 532

Objavljeno: 21. november 2006, 21:19

x:Dx ma ti vbistvu ne vem če sem takrat že poznala zdravo sol x:px pomoje je bil problem pomanjkanje "nejebice" :inocent: x:Ix joj sej nism tega naglas rekla ane x:Dx to je standardni odgovor moje predrage babice, karkoli je narobe - če mam tur, sem tečna, bolana, me glava boli... to ti je od pomanjkanja --- x:o)x
5rca Objavljena slika
A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

#7 EWEER

EWEER
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 47

Objavljeno: 21. november 2006, 22:26

A se ne naredi tur tudi če se nam "prehladi kri"...ko smo hodili na morje v Vodice(ledeno mrzla voda) sem jih imel vsako leto po morju, sedaj ko ne hodimo več tja je ok.

Najbolje je res počakat da dozori in potem stisnit:) seveda je ta stisk zelo prijeten:P

#8 Kylie

Kylie
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 047

Objavljeno: 21. november 2006, 23:10

lep pozdrav vsem skupaj. Ravno danes sem prestala operacijo, kjer so mi prerezali tur, vse lepo sčistili. Poseg je bil nujen, ker je bil tur tako velik, da se je oteklina razširila po celi desni strani hrbta in še po bezgavkah pod pazduho. Je antibiotike in upam, da bo čimprej končano vse skupaj. Mam pa še vročino, ki je verjetno povezana s tem.

Mater se je neprijetno zbujat iz narkoze :xx!: :xx!: :xx!:

Ja, sem že čula, da naj bi bla prehlajena kri, al pa povezava s sladkorno, pa vam povem, da mi je kirurg rekel, da so to govorile stare mame včasih. Da pravzaprav sploh ni pojasnjeno, zakaj turi nastajajo.



AleO, res sem doživela hud šok lani septembra. Se slišiva na os.
Življenje je sestavljeno iz številnih drobnih kovancev.
Kdor jih zna pobirati, si nabere celo premoženje.

JEAN ANOULIH

#9 5rca

5rca
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 532

Objavljeno: 21. november 2006, 23:27

Ojej božica :sori: držim pesti da bo boljš oz. da se ti bodo nehali delat xcrossfingx tole mora bit res mora, če rata tako velik da ga je treba operacijsko odstranit!!!

xsrcx
5rca Objavljena slika
A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

#10 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. november 2006, 23:29

x:Dx ma ti vbistvu ne vem če sem takrat že poznala zdravo sol x:px pomoje je bil problem pomanjkanje "nejebice" :inocent: x:Ix joj sej nism tega naglas rekla ane x:Dx to je standardni odgovor moje predrage babice, karkoli je narobe - če mam tur, sem tečna, bolana, me glava boli... to ti je od pomanjkanja --- x:o)x

Bake imajo vedno prav x:Dx

#11 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. november 2006, 23:39

Preberi si temo Acidoza-zakisanost, ce zelis; ki govori tudi o prehranjevanju.

Zanima me tudi tvoj nacin prehranjevanja (tudi pitja tekocine), aktivnosti v zivljenju in sproscanja?

Kolikor vem, nastajajo turi kot nacin kako se organizem cisti. Najveckrat menda zaradi zakisanosti organizma. Nekdo ti morda celo porece, da bodi hvalaezna, da gre svinjarija ven!! namesto da ostaja v telesu in dela se vec skode.

Organizem si lahko pospeseno pricnes razstruplajti s najmocnejsim antioksidantom na svetu FHES
Ce te zanima vec info. pa mi pisi.

veliko uspeha to zelim pri zdravljenju!


Lep pozdrav vsem ! Mam eno vprašanje. Ze eno leto se mi delajo turi po vsem telesu. V tem letu sem jih imela že 6. Vedno se pojavi po eden in sicer kjerkoli na telesu. Pol mam kak mesec mir, pa se spet pojavi kje drugje( imela sem ga na stegnu, na nadlakti na roki, zdaj ga imam trenutno zadaj na hrbtu na lopatici). Zelo neprijetno je, saj full boli, ne moreš si ga kar iztisnit, ampak počakati, da dozori. Sem bila pri zdravnici, ki mi ni znala nič kaj povedati, samo eno antibiotik-kremo mi je dala. Zanima me, če kdo od vas ve, zakaj se turi pojavljajo. Nikoli prej jih nisem imela, zadnje leto pa non-stop. Naj omenim, da jih dobiva moj mlajši brat pravtako. Baje, da se ne prenašajo, je rekla osebna zdravnica. :o|o: :o|o: Res ne vem več, kaj naj naredim. Pazim na prehrano in vse ostalo.

hvala za odgovore, pa lep dan.



#12 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 22. november 2006, 07:49

približno dva mesca nazaj se mi je naredu tur pod pazduho :o|o: :xx!: potem pa sem čez noč na tur dala aventruin, drugi dan je dozorel, se ga je dal lepo stisnat in mam sedaj mir :palec:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#13 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 22. november 2006, 08:20

No, pa še jaz :o|o:
Po depilaciji bikinija s Silkepilom (sama delala) se mi je zmeri naredu 1 tur; problem sem odpravila s pitjem sveže stisnjenega soka iz pese, zelene pa jabolk. (mam sokovnik in sem dnevno spila pol litra sveže stisnejenga soka iz 1 polovice surove in olupljene pese, 2 štibel zelene pa 2 jabolk). Tur zginil sam od sebe v 3 dneh, nism nič stiskala pa rezala, pa madež od tura mi tut ni ostal :vio:
Pesa na splošno je ful dobra za kri (jo čisti), zelena spuca (diuretik, ledvice orenk delajo), za jabka pa itak veš kaj pravijo : 1 jabolko na dan prežene zdravnika stran xDDx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 22. november 2006, 09:28

sej poznaš un rek

zdravnik zdravi, narava ozdravi x^x :palec:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#15 Kylie

Kylie
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 047

Objavljeno: 22. november 2006, 14:03

hvala za tako številen odziv in za želje o čimprejšnjem okrevanju



free, pijem dosti vode, po 2 do 3 l na dan. Že od nekdaj. Kar se tiče glede sproščanja in telesne aktivnosti, pa takole. Res je, da imam to leto zelo natrpano, je bilo treba prevzeti družinsko firmo. Stara sem pa 24 let. Vsak dan grem s psičko na 3 km dolg sprehod, to je pa tudi vse. Življenje se mi je močno spremenilo, obrnilo na glavo. Ampak gre počasi na bolje, v bistvu lahko povem, da je že vse v najlepšem redu, kar se tiče dela.

Pazim na hrano, morda pa premalo na kaj drugega :eek:
Življenje je sestavljeno iz številnih drobnih kovancev.
Kdor jih zna pobirati, si nabere celo premoženje.

JEAN ANOULIH

#16 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 22. november 2006, 15:00

Fajn :palec:

Kljub temu, se mi zdi, da bi lahko bil razlog turom, enostavno zakisanost organizma.
Morda postopis do kakega zdravitelja, uporabis aquadetox, ali pa kaksen drug razstrupljevalec (antioksidant).
Ali imas se kaksne druge zdravstvene tezave?

#17 Kylie

Kylie
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 047

Objavljeno: 23. november 2006, 15:21

free, ti napišem na OS.
Življenje je sestavljeno iz številnih drobnih kovancev.
Kdor jih zna pobirati, si nabere celo premoženje.

JEAN ANOULIH

#18 Kylie

Kylie
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 047

Objavljeno: 24. november 2006, 18:27

hej

rana se lepo celi. Mam tako luknjo, kot bi me ker ustrelil s pištolo :wOOt: :wOOt: :wOOt:
Življenje je sestavljeno iz številnih drobnih kovancev.
Kdor jih zna pobirati, si nabere celo premoženje.

JEAN ANOULIH

#19 MajaBokal

MajaBokal
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 6. avgust 2008, 20:39

hej
rana se lepo celi. Mam tako luknjo, kot bi me ker ustrelil s pištolo :wOOt: :wOOt: :wOOt:


Lep pozdrav, sem se uclanila na forum, ker imam podoben problem kot Kylie.

Govorim o abscesih - turih.

Pri meni je situacija sledeča, tur se mi je naredil na desnem notranjem stegnu in je precej pod kožo, oteklina je priblizno 1x1 centimetra.

Ne boli me toliko, ampak cutim kot da je strzen spodaj, iztistnit se ga tudi ne da. Bezgavke za enkratše niso otečene, ponavadi mi otečejo.

Vse lepo in prav, pač bi šla k zdravniku, da mi to ven izreže, ampak konec maja mi je potekla pogodba o delovnem razmerju in nimam več zdravstvenega zavarovanja, zato niti ne morem iti na pregled oz na rezanje, operativni poseg pa verjetno ni poceni...

Zanima me, če kdo ve kaj se zgodi, če zadevo ne greš izrezat? Je možno, da tur sam od sebe dozori in izteče gnoj ven?

Podobno zadevo sem imela 2 leti nazaj, zdravili so me z antibiotiki, orbenin nikakor ni pomagal, sta pa pomagala Ciprobay in Klimicin. V primeru, da se še dodatno novi turi začnejo delat, ali je možno antibiotike dobiti na recept, tudi če nimaš zdr. zavarovanja? Pač bi jh plačala...

Zanimivo, ravno takrat ko nimaš kritja, se ti vedno nekaj zgodi, zanimiv je tale svet.

Kakrsna koli pomoc bi bila dobrodosla...

LP

#20 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 6. avgust 2008, 20:44

zavarovanje kot občan? :inocent:
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#21 MajaBokal

MajaBokal
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 6. avgust 2008, 20:50

zavarovanje kot občan? :inocent:


Aliana, hey, super hitr odgovor.

Mi lahko malo bolj definiraš kaj pomeni zavarovanje kot občan in kaj to sploh krije?

Vem, da dodatno - dopolnilno zdr. zav. krije zdravila, operacije, itn...

Grem mal pobrskat na net...

Tnx res...

Lep pozdrav vsem ! Mam eno vprašanje. Ze eno leto se mi delajo turi po vsem telesu. V tem letu sem jih imela že 6. Vedno se pojavi po eden in sicer kjerkoli na telesu. Pol mam kak mesec mir, pa se spet pojavi kje drugje( imela sem ga na stegnu, na nadlakti na roki, zdaj ga imam trenutno zadaj na hrbtu na lopatici). Zelo neprijetno je, saj full boli, ne moreš si ga kar iztisnit, ampak počakati, da dozori. Sem bila pri zdravnici, ki mi ni znala nič kaj povedati, samo eno antibiotik-kremo mi je dala. Zanima me, če kdo od vas ve, zakaj se turi pojavljajo. Nikoli prej jih nisem imela, zadnje leto pa non-stop. Naj omenim, da jih dobiva moj mlajši brat pravtako. Baje, da se ne prenašajo, je rekla osebna zdravnica. :o|o: :o|o: Res ne vem več, kaj naj naredim. Pazim na prehrano in vse ostalo.

hvala za odgovore, pa lep dan.


Tkole, objava je sicer stara, ampak bom vseeno pokomentirala.

Ko so se mi turi delali, sem precej brskala po internetu zakaj pride do tega...

Možnih je več razlogov, kot so:

1. BRITJE\DEPILIRANJE - dlakice se notri vraščajo, posledično se zadeva zagnoji, lahko privede do hujšega gnojenja, torej do turov. (običajno se le manjši mozoljčki).

2. STRES - če je precej napeto obdobje, slaba prehrana, imunski sistem oslabi, tudi lahko privede do turov.

3. SLABA HIGIENA - to je bolj redko....

4. STAPH (to je krajše ime za bakterijo, polnega imena ne vem). Okužba je zelo nevarna in tudi turi so res izrazito v hujši obliki.

5. SLAB IMUNSKI SISTEM - fajn je jest kaksne zadeve kot ameriški slamnik, da se okrepi imunski sistem... Moj prijatelj je imel turi vsepovsod, nobeni antibiotiki niso pomagali, vendar ko je uprabljal echinaceo 40 dni 3x dozo RDA, so turi prenehali in od takrat jih ni več.

To so pogosti razlogi....

Lp

To temo je popravil/a MajaBokal: 6. avgust 2008, 20:49


#22 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 6. avgust 2008, 21:03

hej, Maja, ne vem čist točno kaj vse krije...
je pa to osnovno zavarovanje, ki ga zrihtaš na svoji občini, če nisi zaposlen oz. študent (ko sem diplomirala so nekaj bluzili z vpisom na drug faks in sem bila pol leta brez statusa in vsega in so me poslali tole uredit)
lahko pa potem plačuješ preko Vzajemne ali česa podobnega še dodatno zavarovanje, kar ti bi pa zagotovo moralo pokrit takele operacije (če ti jih slučajno že osnovno ne). mal pobrskaj, ja...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#23 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 6. avgust 2008, 21:09

Lep pozdrav, sem se uclanila na forum, ker imam podoben problem kot Kylie.

Govorim o abscesih - turih.

Pri meni je situacija sledeča, tur se mi je naredil na desnem notranjem stegnu in je precej pod kožo, oteklina je priblizno 1x1 centimetra.

Ne boli me toliko, ampak cutim kot da je strzen spodaj, iztistnit se ga tudi ne da. Bezgavke za enkratše niso otečene, ponavadi mi otečejo.

Vse lepo in prav, pač bi šla k zdravniku, da mi to ven izreže, ampak konec maja mi je potekla pogodba o delovnem razmerju in nimam več zdravstvenega zavarovanja, zato niti ne morem iti na pregled oz na rezanje, operativni poseg pa verjetno ni poceni...

Zanima me, če kdo ve kaj se zgodi, če zadevo ne greš izrezat? Je možno, da tur sam od sebe dozori in izteče gnoj ven?

Podobno zadevo sem imela 2 leti nazaj, zdravili so me z antibiotiki, orbenin nikakor ni pomagal, sta pa pomagala Ciprobay in Klimicin. V primeru, da se še dodatno novi turi začnejo delat, ali je možno antibiotike dobiti na recept, tudi če nimaš zdr. zavarovanja? Pač bi jh plačala...

Zanimivo, ravno takrat ko nimaš kritja, se ti vedno nekaj zgodi, zanimiv je tale svet.

Kakrsna koli pomoc bi bila dobrodosla...

LP


Vzemi nekaj listov svežega zelja in jih nekoliko potolci (da pride sok ven). Nato to kot obkladek položi na tur, Sila hitro bo dozorel. Pa privošči si kakšen čaj za čiščenje krvi (kopriva + jetičnik, regrat, če se ne motim, tudi listi bezga, v lekarnah se dobijo pa tudi že narejene mešanice čajev).

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#24 MajaBokal

MajaBokal
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 6. avgust 2008, 21:13

hej, Maja, ne vem čist točno kaj vse krije...
je pa to osnovno zavarovanje, ki ga zrihtaš na svoji občini, če nisi zaposlen oz. študent (ko sem diplomirala so nekaj bluzili z vpisom na drug faks in sem bila pol leta brez statusa in vsega in so me poslali tole uredit)
lahko pa potem plačuješ preko Vzajemne ali česa podobnega še dodatno zavarovanje, kar ti bi pa zagotovo moralo pokrit takele operacije (če ti jih slučajno že osnovno ne). mal pobrskaj, ja...


Evo, kot praviš....

Dodatno zdravstveno zavarovanje se ti uveljači čez tri mesece, torej v moje primeru, če ga jutri uveljavim, je to 06.11.2008.

Bo treba neko alternativo izumit, upam, da ne bo res edina pot operacija....

Sem ti vseeno hvaležna za pomoč...

Vzemi nekaj listov svežega zelja in jih nekoliko potolci (da pride sok ven). Nato to kot obkladek položi na tur, Sila hitro bo dozorel. Pa privošči si kakšen čaj za čiščenje krvi (kopriva + jetičnik, regrat, če se ne motim, tudi listi bezga, v lekarnah se dobijo pa tudi že narejene mešanice čajev).

lalala


Nosorog, hvala.

Si imel\a podoben problem, ma jaz sem probavala vse možne varjante, tudi ihtiolno mazilo, vendar ni kos večjim "sovražnikom".

Misliš, da bo kos sveže zelje tudi večjim podkožnim turom ali je edini poseg izrez?

Maja...

p.s.:

Sem danes prvič na forumu in sem vesela, da ste tko hitro reagirali, pohvalno!

#25 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 6. avgust 2008, 21:21

Nosorog, hvala.

Si imel\a podoben problem, ma jaz sem probavala vse možne varjante, tudi ihtiolno mazilo, vendar ni kos večjim "sovražnikom".

Misliš, da bo kos sveže zelje tudi večjim podkožnim turom ali je edini poseg izrez?

Maja...


V osnovni šoli sem imel nek problem z levo ledvico. Ker ni delovala dobro, sem imel "nečisto kri" in naredilo se mi je nekaj turov. Vse smo spedenali izključno z zeljnatimi obkladki in s čaji.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0