Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zelenjavne jedi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
84 komentarjev na to temo

#76 eternity

eternity
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 114

Objavljeno: 19. december 2006, 00:26

Z vami bom delila en preprost recept.
Paradižnik ali dva narežemo na kolute, ki jih razporedimo po krožniku. Na vsak kolut damo rezino feta sira ali mozarelle, na vsak sirček damo listič sveže bazilike, če pa je nimamo, jo lahko nadomestimo s posušeno baziliko. Na koncu vse skupaj pokapamo z olivnim oljem in pojemo s kakšnim kosom dobrega črnega, zrnatega kruha. Simple and very delicious!
Pa dober tek :flowerface: v sezoni paradižnikov...
Kje je smeško, ki se oblizuje?
Kadar si nečesa res želiš, stremi vse stvarstvo k temu, da bi se ti sanje uresničile. Coelho

Če ljubezen nosiš v sebi, potem jo vedno tudi srečaš. Gustave Chevallier

#77 Tanci

Tanci
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 847

Objavljeno: 16. januar 2007, 21:51

Crocuta ali pa kdo drug ... x:Dx

Mi lahko napišete recept za lečo po francosko? ... sem jo ta teden jedla, pa je bilo takooooo dobro. saj bi znala tudi sama spravit to skupaj, glede na to da sem videla, kaj je notri, ampak vseeno me zanima točen recept. x:Dx x:px :yumy: :yumy: :yumy:
... nočem obljub, le iskren obraz, le iskren obraz ...

Objavljena slika

#78 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 17. januar 2007, 06:19

Evo recept za kremno juho iz brstičnega ohrovta s celimi brstiči x:Dx

Vzameš perje od te rastline, mislm, od brstičnega ohrovta, ki ga itak noben ne je, ker je jako, kaj pa vem, žilavo /perje mislim/ in ene par na kocke zrezanih krompirjev, ter skuhaš, a ne prekuhaš, na prepraženi čebuli. Dodaš začimbe, lahko po okusu, lahko po receptu /mojem/, ki pravi, da je česen zelo priporočljiv, pa šetraj in majaron pravtako, pa košček stebla luštreka /maaajhen košček, tko, en cm na uč/, pa nič drugega. Sol in poper, ja, soljeno mora biti tudi.
Ko je krompir kuhan al dente /ene 15 min/, vse skupaj zmiksaš s paličnim mešalnikom, dodaš brstični ohrovt /sedaj brstiče, ne perje/, lovorov list, deci mleka in kuhaš ene 10-15 min če so brstiči sveži, če pa so bili zmrznjeni, pa nekje do 10 min, da dobijo poln okus in so še čvrsti, ko ugrizneš vanje.
Evo, to je to. Lahko dodaš še prepražene kruhove kocke, ko je zadeva že na krožniku in svež peteršilj /sedaj ga je še vedno dovolj na vrtu/ in žličko ali žlico kisle smetane...za cir in okus.

Dober tek
xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#79 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 17. januar 2007, 10:29

:eek: :eek: Perje? Bolj ko razmišljam, manj mi je jasno, kater del brstičnega ohrovta bi lahko to bil. A to so tisti listi, ki iz stebla rastejo???

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#80 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 17. januar 2007, 10:38

:eek: :eek: Perje? Bolj ko razmišljam, manj mi je jasno, kater del brstičnega ohrovta bi lahko to bil. A to so tisti listi, ki iz stebla rastejo???


aha xyesx x:Dx

Mi Gorenjci smo šparovni, pa vse ponucamo
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#81 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 17. januar 2007, 10:41

aha xyesx x:Dx

Mi Gorenjci smo šparovni, pa vse ponucamo



x:Dx x:Dx x:Dx

Pa se to sploh da kje dobit, razen če si ohrovt sam posadiš?

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#82 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 17. januar 2007, 10:47

x:Dx x:Dx x:Dx

Pa se to sploh da kje dobit, razen če si ohrovt sam posadiš?


Nak, mislm da ne.
Pravzaprav, saj to ni tolk važn, če se ga ne da dobit. Uporabiš navaden ohrovt, pa je.
Blj pomembno je, da če ga že imaš posajenega, da to perje porabiš, ker ga je škoda /Škote smo spodil na Škotsko, ker so bli premal šparovni/, mislm, vsebuje silno koristne zadeve a ne.
x:Dx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#83 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 17. januar 2007, 10:52

x:Dx x:Dx x:Dx

Meni je ohrovt - tako navaden kot brstični - ful dober. Da pa bi se to listje jedlo, še pa nisem slišala. Mogoče zato, ker sem s štajerskega konca in je tam bolj pomembno, s čem stvari poplakneš, kot kaj si pred tem jedel ... x;)x

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#84 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 17. januar 2007, 11:12

x:Dx x:Dx x:Dx

Meni je ohrovt - tako navaden kot brstični - ful dober. Da pa bi se to listje jedlo, še pa nisem slišala. Mogoče zato, ker sem s štajerskega konca in je tam bolj pomembno, s čem stvari poplakneš, kot kaj si pred tem jedel ... x;)x


Tud jst še nisem slišal, da bi kdo jedel to perje. Razen mene in mojih. x:Dx

Ja, poplakniti je pa treba. A si morš mislt, kolk sitn bi blo, če bi se ti kremna juha po rebrih obesla, a ne. Moja rebra najblj spuca teran.
x:Dx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#85 eternity

eternity
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 114

Objavljeno: 21. februar 2007, 20:32

Danes sem prvič naredila namaz iz avokada. Čisto preprost recept, namaz je zelo hitro narejen in okusen. Avokado pretlačiš z vilico, dodaš na drobno sesekljan strok česna, dva ščepca soli in limonin sok po občutku. :flowers:
Kadar si nečesa res želiš, stremi vse stvarstvo k temu, da bi se ti sanje uresničile. Coelho

Če ljubezen nosiš v sebi, potem jo vedno tudi srečaš. Gustave Chevallier




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0