Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Jekleni konjički


  • Prijavi se, če želiš komentirati
2451 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. julij 2002, 01:00

Najbrž ima skoraj vsakdo med nami oz. je skoraj v vsaki družini (vsaj) en avto..

Zanima me, kaj vam pomeni (vaš) avto?
Ali ste z njim zadovoljni?
Na kakšen način skrbite zanj in kaj od njega zahtevate in pričakujete?
Kaj vam je najpomembneje?
Ali vam je pomembno le, da vas prevaža iz kraja v kraj, ali vam je pomembna tudi znamka, zunanjost in to, kakšen vtis naredite z njim?
Ali imate takšnega, kakršnega si tudi želite?
Katerega bi si želeli, če bi za to bila možnost, ki je sedaj na primer nimate?

Tema pa je namenjena vsem pogovorom, pripombam, mnenjem, napotkom, nasvetom... s tega področja.
________________________________________________________________________________
_______________

Vmes se je odprlo nekaj tem, ki nam lahko pri obravnavani temi koristijo, pa jih objavljam še semle, v 'glavo' sporočila, da bodo že takoj vidni.

Avto-servis, poznate dobrega avtomehanika?

Zimske pnevmatike
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 28. julij 2002, 01:00

Moj (samo moj) prvi avto, je bil hrošč, ki je bil skoraj starejši kot jaz. Bila sem ponosna nanj, verjetno predvsem, ker je bil moj, sicer pa mi je najbolj pomembno, da me je pripeljal tja, kamor sem želela. Imela sem ga rada, pa vendar ne toliko, da bi ga vsak teden prala, še vsak mesec ne. Ja, tudi ostala sem z njim na cesti, ker mu je zmanjkalo bencina. Pozabila - števec pa itak ni delal! Toliko o tem, koliko sem skrbela zanj x:)x Pogrešala nisem nič, tudi sprednjega levega ogledalca ne. Da bi si želela boljše avto? Saj ga nisem rabila, ta mi je za moje kratke relacije čisto dobro služil. In revež odslužil.
Zdaj imam Peugeot 206, čisto novega - opa, novega!!! Sem si rekla, da bom bolj skrbela zanj, ga redno prala - oh kako so me motili ptičji dreki (pred našimi bloki je vse posrano od ptičkov), to mi je uspevalo nekaj mesecev, zdaj pa ne več. Je včasih tak, da me je kar sram. Je pa tudi res, da mu zaupam, niti ne pomislim, da bi me pustil na cedilu, da bi se kaj pokvarilo, ali kaj. Zaupala sem tudi hrošču. Bom enkrat povedala zgodbico, če ne zaupaš svojemu avtu...
Torej, imam avto, ki si ga želim, ne rabim nič drugega - no, morda klimo, ja to pa pogrešam?! Da bi imela boljši, močnejši avto si pa ne želim - saj veste, potem so pa problemi s parkiranjem... x:)x
strelka

#3 afrodita

afrodita
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 28. julij 2002, 01:00

Pri avtomobilu mi je najpomembnejša VARNOST.
Najbolj varno bi se počutila v terenskem vozilu.
Upam, da si ga bom kdaj lahko privoščila.
Do sedaj sem bila lastnica Fičkota in Katrce,
trenutno pa imam Unota, ki ga vozi mož. Ker sem
jaz tista, ki prevaža otroke, vozim moževo Bravo.
(Pa tud zato, ker preveč bencina porab!)
In še priznanje:
za avte nisem nikoli dobro skrbela. :(

#4 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 28. julij 2002, 01:00

Pri avtu mi je full pomemben design. Nato barva in obvezno mora meti gretje za mrzlo zimo:)
Seveda, varen mora biti, predusem Trden!

šeč mi je ford Puma ali opel Tigra.

mazda tudi , ki pa je
Edini avto nasploh, po katerem ima ime Boga Ahura.

Avto mi pomeni uresničitev hitrega cilja.

Avto je v Sloveniji že kr luxus. Zato je treba še enga redit´.


pokowc

#5 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 29. julij 2002, 01:00

Ravno zadnjič sem razmišljal, ko sem odgovarjal Markotu, o mojem odnosu do avta. Ugotovil sem da imam točno takšen avto kot ga potrebujem. Velik družinski, udoben, zanesljiv in cenovno takšen da mi ni treba plačevati kreditov. Ostalo me ne zanima.

andrej

#6 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 30. julij 2002, 01:00

Moj prvi avto je bila katrca, ki sem jo kupila na kredit. Z njo sem prepotovala pol bivše države v vseh mogočih vremenskih razmerah in nikoli me ni pustila na cedilu.
Sedaj vozim clia z vgrajeno klimo in moram priznati, da bi se kar težko prilagodila ropotanju in prepihu stare katrce, ki je sicer končala na odpadu po spodobnih 17 letih, čeprav ne ves čas v moji lasti.
Moram pa priznati, da sem svojim avtomobilom vedno privoščila redno servisiranje; no ja, pozneje je to nalogo prevzel partner in jo tudi vestno izpolnjuje.
Avto mi pomeni predvsem sredstvo za premikanje iz enega kraja na drugega in trenutno sem zadovoljna s tem, kar imam, čeprav mi je varnost in udobnost vedno pomembnejša.

#7 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 30. julij 2002, 01:00

Hehe zanimiva tema, glede na to da sem se dvakrat vsedel za volan, lahko recem le I LOVE IT... Na splosno imamo v sloveniji precej predrage avtomobile za nase zepe, povprecen Slovenec ima tak avto kot npr. Nemec, resnicno, med avti ni razlike, to mi da misliti da dajamo avtomobilom preveliko pozornost, nekako ni prav da jih je toliko...

Predvsem mora biti avto prave barve, sicer pa je vecina avtomobilov v prodaji kvalitetnih, tako da ze dobis kar zelis zase.

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#8 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 1. avgust 2002, 01:00

Jaz furam Ford Fiesto 1.3 masina, letnik '94. Sem cisto zadovoljen z njim edinole karoserija je malce zarjavela. Lahko bi si privoscil boljsi avto, ampak stanovanje mi je prioriteta N.1 ! Zdi se mi edinole skoda toliko zavrzenega denarja v avto, potem imas tezave s policaji, pa servisi, pa parkirni listki, pa pajkci, kar je pa pri meni najbolj hudo je to da pred nasim stanovanjem nimam nikjer parkirati. Ce pa ze parkiram mi ga pajk odpelje ali pa dobim obvestilo policije na sipi.
Ja sam ka mali pao s lipe

#9 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 5. avgust 2002, 01:00

Meni je važno da me pripelje kamor želim, varno seveda. Znamka mi niti ni važna, barva tudi ne.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. december 2002, 01:00

Kako se je po krivici tale tema zaprasila! :[
Res po krivici - blazno rada debatiram o avtih - in ker je to zdaj zame ena najaktualnejsih tem, sem se jasno spet spomnila na to in privlekla na dan tole temo.

Zdaj sem brez avta ze kaksen teden ali deset dni in se pocutim cisto odstekano - poleg zanic.

Ko sva se danes peljala v mesto, sem se bolj kot navadno opazovala avtomobile (imam nekaksno oko za avtomobile, prav tako kot za stanovanja ipd. ... karkoli pac veckrat menjas, kupujes, isces...).
Tam sem nekje napisala Honda Civic... seveda - se vedno je moj favorit - a ni ekonomicno, pa za drugi avto... odlocila se tako se nisem, par energij sem vrgla v svet, par zelez tamle kujem... bomo videli, kaj bo se vesolje dodatno prineslo..

Ampak zakaj sem potegnila ven tole temo, kaj sem razmisljala danes, ko sem opazovala avtomobile....
Kateri avto pa bi zdaj bil tisti D... Res D...
Ko ne bi nic gledal, da se v mesto vozis, parkiranje , cash etc...
Ko bi res ti nekdo rekel - tu imas na voljo, izberi si res kar zelis... (*in bi imel on potem se "cez" stroske)... ;)
Mislim, res tisti najbolj nori avto, ki je avto nad avti?

Zelo tezko se je odlocit - ceprav furam majhnega in sem tudi tip za takega, shizim tudi na velike...
Kaksen bmw ali mecka vecji karavan bi bil ze zelo ok.
Ampak najbolj nad - as med asi - pa mi je - X5. :vragec: x:)x x8Dx x:px :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 skydiver

skydiver
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 10. december 2002, 01:00

Glede na relacije, ki jih vsako leto premerim za volanom, mi kar odgovarja Audi. A ojoj, svinjarija, zunaj in znotraj, pa dnevni prevozi psa ("krasno" je, ko je vse mokro), praske okrog in okrog... No ja, vsaj mehanik je car in ga nekako vzdržuje pri življenju.

LP, Skydiver

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. december 2002, 01:00

Ha.

Seznam 5-ih naj, naj, naj in naj:

Veliki; terenci, karavani
* X5 (zakon!) ;~))
* bmw 5-ka karavan
* mecka E karavan
* Toyota ta veliki terenec
* Honda ta najvecji terenec

Limuzine
* bmw 5ka
* honda accord
* toyota avensis
* volvo ta novi (ne spomnim se, mislim da je S80)
* saab 9-5

Srednji
* Honda civic
* Mazda 323
* opel vectra nova
* ?
* ?

Mali
* Suzuki Wagon oz. Opel Agila
* Hyundai Atos
* Nissan micra
* Fiat Punto
* Mini?

aja. tudi mercedes A - ne bi se branila . a spet, ce bi nekdo "poskrbel" ;) za stroske... kupila si ga ne bi nikakor, ce mi ga pa das, pa prav z veseljem in thanx... ceprav ne vem, ce ne bi potem razmisljala o prodaji oz. menjavi za... ? x;)x

Vsec tako C3 (ceprav morda malo prevec cenen po plehu) kot C5 - kar markanten...
Vsec so mi tudi nekateri Audiji, samo novi Peugeoti, Mondeo se mi tudi kar dopade... predvsem ima ogromno prostora, se sploh karavan...
A ce bi se lahko odlocala v vsakem razredu med 5-imi, bi se odlocala med temi...

Seveda si ne bom privoscila niti X5 niti v koncni fazi Suzuki W...
A - kaj pa ves in 5 let hitro mine...x;)x

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 10. december 2002, 01:00

Marsa, ti bi o avtomobilih morala pisat v rubriki: HIŠNI LJUBLJENČKI. x;)x x:)x x:)x x:)x x:Dx x:Dx x:Dx x:)x x:)x x:)x x;)x


Naj vam bo vsak dan najlepši dan!


bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. december 2002, 01:00

Ja - si me skuzil prec, Bigm! x;)x
Res shizim... in ce ti povem, da sem komajda iz "voznika zacetnika" - ker kao "nisem za vozit" (moja izjava izpred 4 let, a lahko verjames to?) - pa ze totalen maher - dozivela pa res ze svasta - ampak svasta!
Joj, ne samo da sparam o tem nalozit, se mi se ne da - ker je... toliko, pa se vse tako odstekano.. pa povezano...
Ze sama moja registracija (prvi avto, original sportna francoska petka 1.4) - F777Z ;>))))))))))))))
In dejansko je bilo tako: fzzzzzzzzzzzz


Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 10. december 2002, 01:00

Z mano pa je tako: šofer sem 15 let, imam tretji avto v življenju, ta prva dva sta končala na odpadu (stoenka in bolha), in najbrž bo kmalu tudi ta tretji tam končal (R5). Torej, vedno kupim star avto in ga vozim do konca.

Za novega nimam dnarja, pa tudi brez veze se mi zdi kupit nov avto - meni je važno, da gre naprej. Ko pa ne gre več naprej, je za na odpad (no seveda, če je popravilo nesmiselno).

Ha, kako hecno je končala moja bolha! V stoječi koloni se mi je ena voznica s 128-ko zabila v rit s hitrostjo max. 10km/h, da me je odbilo naprej v enega ZX-a pred mano. ZX-u ni bilo nič, 128-ka je bila malo za poklepat, mojo bolho pa so ocenili na TOTALKO! Tako malo je bila vredna, da bi klepanje spredaj in zadaj več koštalo, kot cel moj avto! x:)x x:)x
Naj povem še usodo mojega prvega avta. Stoenko sem pustila prižgano (motor v teku), ko sem skočila na pošto dvignit denar. Težko sem jo namreč prižigala (kontakti... :xx!:), pa sem jo za take "hitre skoke" puščala kar laufat. In ko sem prišla iz pošte, je stoenka gorela, en Avstrijec pa jo je gasil z gas. aparatom iz svojega avta! :(
ŠE ENKRAT HVALA NEZNANEMU AVSTRIJCU! x:)x V avtu so namreč sedele 4 moje takratne sošolke!
No, upam da se pri mojem sedanjem R5 ne bo kaj podobnega ponovilo! Sicer pa delam na tem, da si kaj kmalu umislim kak drug avto, saj ima tale že 160.000 prevoženih km. Ni več kaj dosti za pričakovat...

Če bi mi pa glih kdo hotel podarit avto, bi si pa izbrala Ford Fiestico (lahko tudi novega!). Imam raje manjše avte - so bolj praktični za parkirat, hitreje počistiš notranjost (ker manj nesnage stoji not x;)x, pa še lepši so mi... x8Dx

#16 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 11. december 2002, 01:00

Jaz pa Ford Ka x:Xx Zaljubljena.. x:Ix Bi mela cel roman za napisat, pa bom jutr, ker grem zdaj spat, se mi ze ucki zapirajo...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#17 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 11. december 2002, 01:00

Mene pa pri naših garažnih ljubljencih moti tole:

Kupiš avto ugodno -300.000,00 [/b]ali kaj takega. Potem pa stopiš na banko po kredit in za avto ki stane 2.000.000,00 mio sit kao, ugodno daš skupaj s kreditom 3.650.000,00.

A ste kdaj zračunal kako DRAGI so krediti.

#18 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 12. december 2002, 01:00

Nisem bogve kolko vezan na pleh.Do sedaj sem zamenjal 4 avte,no v vseh teh letih sem ugotovil da mi ustrezajo veliki avtomobili,varianta karavani. Sem pač rad na komot.
Moji "sanjski":
Ford mondeo karavan
Audi A4 karavan
WW passat karavan,

trenutno pa Fiat brava, ampak dela kt urca.



_________________________
Glej naprej,če se le da...
Glej naprej, če se le da,...

#19 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 12. december 2002, 01:00

Jst mam pa Citroen saxo-ja. Ta star model. Pa mi je nuoro dober avto. Sem psihično navezana nanj. Pa ga vsake tolk časa pelem umit, pa tekočino za šipe mu nalivam zdej, da mi vse ne zmrzne, pa že neki jutrov mu sneg pometam z njega, pa se mi tak smili ko je pod milim nebom. Tak srčkan avto je to. Barve je pa med srebrno in zlato.
Med novejšimi mi je zakon C3 al pa golf (to pa že skoz). Golfa bi mela ko bom vlka, ko je tak ziher avto pa močan kr bolj kot citroeni. Tko mašina ko pleh. Do takrat pa bom kr pr manjših avtih ostala. Madona, a ni ta pleh tko zlo drag???
mushi
Mushi

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

Jaz imam pa ze 3 mesece Ford fiesto. x^x
(1.3i, l.93', zelo dobro ohranjeno).
Kuul - koncno lahko prehitevam na avtocesti. x8Dx
Prej pa ... x:Ix
Zadnje case je ful novih avtomobilov 'v igri'.
Omenila sta Avantime - vis, mene pa renault nic ne mika, priznam pa, da so zelo inovativni (prav tako Fiat, novi Punto je baje zelo OK), ampak tako megane novi, kot Velsatis in tudi Avantime so mi zelo vsec... cisto nekaj posebnega.
Docim TT, ki eni shizijo, pa meni ne potegne...

Pac pa mi je zelo vsec novi Mini.
Vcasih sem shizila na Micro, pa mi je zdaj premajhna, zdaj sem razsirila kriterije nekoliko in vec ne pravim: Japonci - ampak - Japonci in Nemci. x;)x

Ful dobro, da me je frendica tako silila vozit, da sem se bila pripravljena skregat. Ces da jaz nisem za vozit, ker prezivcna in prehiperaktivna...
A zdaj pa - kot na konju, sponckamo... ce malo slabe ali kaj - totalna terapija.. Samo grem, samo da muvam, da ne zabetoniram v bad filingu kaksnem.

Gledam ful te oddaje, ja, te nove mazde so mi tudi vsec in ceprav mi ni bil vsec Volvo (premoski), mi je zdaj zelo vsec.

Ampak BMW mi je pa se vedno najbolj - tudi ima najlepsi zadek.
Kar spreminjam tale okus - nekaj casa so mi bile vsec Kie (npr. Clarus).

Joj, Mushi - midva sva imela Viso, pa je bila taka 'frendica', da sva hotela potem Xantio... Pac - ker citroen, a vecji - vec frendov ima bx-e.

Retro stil - PT Cruiser mi je bil kar vsec, zdaj pa mi ni vec... Zdi se mi, da si ne pashe - je kao mocen car, potem bi naj bil vecji...

Imela bi avtodom.

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 14. marec 2003, 01:00

Jaz pa vozim 13 let starega Hyudnaia Ponyja, pa rijast je ko da bi že trinajst let nanj padal dež. Ampak ON dela (moram potrkat, ha, ha)in dobro mi služi.

Nekoč, ko bom velika in bogata, bi tud jaz imela enga terenca. x:Dx x:Dx x:Dx

Mir in ljubezen vsem, ki gazijo tla zemlje!
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. marec 2003, 01:00

Ma, saj - mogoce pa je ravno v tem point (kaj mogoce, itak) - kot Mali princ..
Tista vrtnica, ki jo negujes in 'posvojis' - tista tvoja...

Naky - baje se Pony kar kul obnese - ful mojih prijateljev ima ta avto in jih je vecina zelo zadovoljnih.

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 14. marec 2003, 01:00

Jaz pa zmeraj vozim take avte, ki so zelo redki na cestah - ker so tako zastareli! x;)x
No, saj sem že napisala, kake avte sem imela...

Tamara

*******************

#24 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 4. april 2003, 22:33

Evo zdaj moram Fiestico spoolirat, k' ga rja razjeda. Saj se bo razpadu.
Ja sam ka mali pao s lipe

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. april 2003, 23:19

:palec: Oo!
Mas ti tud fiesto? xsrcx

Men pa bremze skripajo... Samo vsi znalci so rekli, da je vse OK... Je pa zoprno... ker imam to svojo varnostno :fiju: - pa da i-iiii-i-ii-kas tam za kaksnim pocasnim starim v cliu..
Ma!!!! :OO!: Mravljince dobim, ce vozim za kaksnim takim, ko se mora promet na celovski ustavit, ker on zavija desno oz. bo zavil cez en kilometer! :xx!:

Aja.
Ko smo ravno pri pedenanju avtov...
Katera je dobra rocna avtopralnica v Ljubljani?
Bila je mega dobra na Vodnikovi - zdaj pa ze parkrat nisem bila prevec zadovoljna.. No, ja, morda so imeli 'slab dan', vendar slisala sem nekaj, da je nekdo drug prevzel to.
Skratka - ali ve kdo se a kaksno dobro v LJ - najraje na Sisenskem koncu x?x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0