Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Intuicija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
30 komentarjev na to temo

#1 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 14. januar 2007, 15:01

Ojla mi zna kdo povedat kako se pri prerokovanju bolj odpreš in kako treniraš intuicijo?? Vse knjige govorijo o tem, da se ti kar naenkrat odpre in to ampak meni se do zdej še ni pa me zanima a obstajajo tudi kakšne posebne vaje za urejnje intuicije. x:)x :8): x;)x xDDx
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika

#2 Gost_SheBoom_*

Gost_SheBoom_*
  • Gost

Objavljeno: 14. januar 2007, 15:04

treniraš intuicijo?! :eek: prvič slišim ... meni se zdi, da to pač imaš ali nimaš ...

#3 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 14. januar 2007, 15:11

Sej je ne treniram samo tko sem rekla da bi lažje razumel. Sej pomojem jo mam ampak ne vem, kako jo krepit
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika

#4 Dreamer999

Dreamer999
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 14. januar 2007, 15:19

http://www.psychicsd...e-esp-test.html

http://www.circle-of...s/esp-test.html

http://www.paranorma...sp_game01.shtml

http://moebius.psy.e...i-bin/zener.cgi

http://www.mdani.dem...k/para/esp2.htm

http://www.ajna.com/esp_test/

Probaj s tem. Meni dosti pomaga, moraš pa razumet ,da kot pri vsaki stvari vaja dela mojstra.

Rezultati se poznajo, ampak ne od danes na jutri ampak zmerno.

Naučiti moraš podzavest in to je še najbolj zahtevno. Veliko sreče.

LP

#5 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 14. januar 2007, 15:34

Res hvala za te spletne strani.
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika

#6 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 14. januar 2007, 16:01

Jst mam doma celo en kristal fluorit k pomaga za intuicijo pa da se laže sprostiš. Zlo kvalitetno :) ;)
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika

#7 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 15. januar 2007, 12:49

INTUICIJA kaj vam pomeni in kdaj jo uporabljate?
Objavljena slika

#8 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 15. januar 2007, 18:47

PRAKTIKUM INTUICIJE

vabi k vpisu v 1. letnik v LJUBLJANI in CELJU

Posted Image

Kadar zelis in namrevas pomagati drugim, morda obstaja moznsot, da se ti ojaca tudi intuicijsko zaznavanje.

#9 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 21. januar 2007, 11:24

Opa za to sem pomojem še premlada, šele 14 let imam. :sori:
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika

#10 Mihael

Mihael
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 891

Objavljeno: 21. januar 2007, 12:34

Ojla mi zna kdo povedat kako se pri prerokovanju bolj odpreš in kako treniraš intuicijo?? Vse knjige govorijo o tem, da se ti kar naenkrat odpre in to ampak meni se do zdej še ni pa me zanima a obstajajo tudi kakšne posebne vaje za urejnje intuicije. x:)x :8): x;)x xDDx


intucijo "treniraš" tako, da se opremiš s čimveč simboli, koncepti, analogijami. meje simbolnega besednega zaklada so tudi meje intuicije, so meje razuma, komunikacije, razumevanja, vsega...za začetek predlagam mitološke zgodbice, imajo dovolj substance in vsebujejo močne arhetipe
Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.

#11 Lyassi

Lyassi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 227

Objavljeno: 21. januar 2007, 12:35

En nasvet, sicer ne vem če bo delovalo tudi pri tebi, js ne vem kakšno intuicijo imam, pa vendar: Pusti stvarem da se ti zgodijo. Ko hodiš po cesti glej ljudi, nikoli ne veš koga boš srečala. x:Ix

#12 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 21. januar 2007, 17:55

intucijo "treniraš" tako, da se opremiš s čimveč simboli, koncepti, analogijami. meje simbolnega besednega zaklada so tudi meje intuicije, so meje razuma, komunikacije, razumevanja, vsega...za začetek predlagam mitološke zgodbice, imajo dovolj substance in vsebujejo močne arhetipe



hm...se ne bi strinjala s tem, da so meje simbolnega besednega zaklada tudi meje intuicije...ali pa te ne razumem dobro x:)x
po moje je intuicija ravno dokaj brezmejna stvar, v smislu tega, da stvari zacutis in jih ne rabis ubesedit.
da prides v to stanje, ko jo imas dobro razvito, je pa vec poti...nekateri so po naravi visoko intuitivni, drugi se ucijo....
seveda vaja dela mojstra, ce mojster dela vajo ;)
ce si v stiku sam s sabo in svojim bistvom, si na najboljsi poti, da razvijes sebi lastno notranjo moc uvida, po moje.
jaz bi rekla, da se ti splaca meditirat...
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#13 Mihael

Mihael
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 891

Objavljeno: 21. januar 2007, 18:20

brez dovolj širokega nabora simbolov se intuicija na mentalni ravni ne more zadovoljivo dobro manifestirat

jst ne bi tok zaupal v občutke, razen, če bi 100% znal ločit ali so internega ali eksternega izvora...no, delamo na tem :)

če govoriš o zaznavi nad astralom in mentalom se pa strinjam; ta pa pride sama po sebi; treniraš tako, da si pozoren
Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.

#14 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 21. januar 2007, 18:34

meni so obcutki vedno internega izvora...tisto od zunaj so naucene reakcije....in ja mislim na 'visji um', tisti, ki spregovori, ko utihnemo ;)
tisti, ki vse ve...simboli so super stvar, samo meni se zdi, da te lazje zavedejo, ker se simbolika 'trenira', je kulturno pogojena...
medtem, ko je notranje 'vedenje' drugacnega izvora in enostavno 'je' ali pa 'ni'...in je nad astralom, seveda...onkraj manifestiranega (v vseh oblikah).
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#15 Mihael

Mihael
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 891

Objavljeno: 21. januar 2007, 18:56

kakor jaz stvari dojemam,

....so občutki lahko internega izvora kot posledica naših lastnih prepričanj in sproščanja neurotransmiterjev v možganih in hormončkov po telesu. to je tudi znanstveno sprejeto

ali pa so externega, v tem primeru občutki niso naši; celice imajo tudi energijske receptorje (o čemer govori nova biologija)...no skratka, empatija...kdor ima Luno v Ribah naj bi to ločil, sicer lahko posledično pride do izgube lastne identitete oz. izgubljanja v drugih (ja, pišem o sebi)...občutki eksternega izvora se namreč manifestirajo na istih mestih v telesu kot občutki internega izvora

za lastno razumevanje ni pomembno, da so simboli usklajeni z drugimi, je pa fajn, če so, če želiš zadevo skomunicirat. svetih besedil ravno zato ne razumemo na isti način kot so jih avtorji, ker nimamo usklajenih analogij

reakcija energije nad mentalnim nivojem je pa zadeva, ki jo mora človek še vedno nekak sam pr seb popredalčkat, torej strukturirat na mentalnem nivoju, da posamezna reakcija dobi nek ustaljen pomen (injektivna preslikava) in se šele potem lahko uveljavi kot zanesljiv način pridobivanja informacij
Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.

#16 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 29. januar 2007, 21:40

Prosto po meni... je nekak tako...

Treniraj umirjenost, treniraj zaupanje vase, treniraj pogum, ubogaj prvi navdih, šloganje pomaga :D... a vendar na koncu gre le za to da si zaupaš ko imaš neko idejo, neko dozdevanje, da ga ne potlačiš in zamahneš z roko, ah to pa zihr ne in s časom se to okrepi, da pa veš katerim idejicam zaupat, rabiš pa veliko prakse, da vidiš keri navdih je pravi... (preverjaj svojo intuicijo, kolikor se da pogosto)...

evo to je moj pogled na to...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#17 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. januar 2007, 21:53

:palec:

hm...se ne bi strinjala s tem, da so meje simbolnega besednega zaklada tudi meje intuicije...ali pa te ne razumem dobro x:)x
po moje je intuicija ravno dokaj brezmejna stvar, v smislu tega, da stvari zacutis in jih ne rabis ubesedit.
da prides v to stanje, ko jo imas dobro razvito, je pa vec poti...nekateri so po naravi visoko intuitivni, drugi se ucijo....
seveda vaja dela mojstra, ce mojster dela vajo ;)
ce si v stiku sam s sabo in svojim bistvom, si na najboljsi poti, da razvijes sebi lastno notranjo moc uvida, po moje.
jaz bi rekla, da se ti splaca meditirat...



po mojih izkusnjah sploh ne.
moej prakticiranje poslusanje intuicije temelji predvsem na tem, da se poslusam, kar pomeni, da sem nekako odprt. Pomeni morda ravno nasprotno od tega kar pravis. Ce pa se blazno neki ukvarjam z razumom, pa morda tezje slisim glas intuicije.
Pomoje gre predvsem za orientiranost...
seveda puscam moznost, da imamo razlicne nacine kako slisimo glas intuicije.... ce je to sploh mozno!?

brez dovolj širokega nabora simbolov se intuicija na mentalni ravni ne more zadovoljivo dobro manifestirat

jst ne bi tok zaupal v občutke, razen, če bi 100% znal ločit ali so internega ali eksternega izvora...no, delamo na tem :)

če govoriš o zaznavi nad astralom in mentalom se pa strinjam; ta pa pride sama po sebi; treniraš tako, da si pozoren



#18 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 29. januar 2007, 21:55

hm...se ne bi strinjala s tem, da so meje simbolnega besednega zaklada tudi meje intuicije...ali pa te ne razumem dobro x:)x
po moje je intuicija ravno dokaj brezmejna stvar, v smislu tega, da stvari zacutis in jih ne rabis ubesedit.
da prides v to stanje, ko jo imas dobro razvito, je pa vec poti...nekateri so po naravi visoko intuitivni, drugi se ucijo....
seveda vaja dela mojstra, ce mojster dela vajo ;)
ce si v stiku sam s sabo in svojim bistvom, si na najboljsi poti, da razvijes sebi lastno notranjo moc uvida, po moje.
jaz bi rekla, da se ti splaca meditirat...

xyesx :palec:
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#19 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. januar 2007, 21:58

No prav. Predvidevam, da se bomo skozi prakticne rezultate izkusenj razumeli bolje kakor preko stavcnih zvez in razlag intuicije...
zato predlagam, da vsakdo od nas (ce zeli seveda) razlozi, prikaze, napise nekaj primerov kako zaznava intuicijo, oz. nekaj primerov, ko si ti intuinitivno vedel nekaj storiti ipd... nakar si tudi storil in to poimenoval intunitivno zaznavanje?


kakor jaz stvari dojemam,
....so občutki lahko internega izvora kot posledica naših lastnih prepričanj in sproščanja neurotransmiterjev v možganih in hormončkov po telesu. to je tudi znanstveno sprejeto
ali pa so externega, v tem primeru občutki niso naši; celice imajo tudi energijske receptorje (o čemer govori nova biologija)...no skratka, empatija...kdor ima Luno v Ribah naj bi to ločil, sicer lahko posledično pride do izgube lastne identitete oz. izgubljanja v drugih (ja, pišem o sebi)...občutki eksternega izvora se namreč manifestirajo na istih mestih v telesu kot občutki internega izvora
za lastno razumevanje ni pomembno, da so simboli usklajeni z drugimi, je pa fajn, če so, če želiš zadevo skomunicirat. svetih besedil ravno zato ne razumemo na isti način kot so jih avtorji, ker nimamo usklajenih analogij
reakcija energije nad mentalnim nivojem je pa zadeva, ki jo mora človek še vedno nekak sam pr seb popredalčkat, torej strukturirat na mentalnem nivoju, da posamezna reakcija dobi nek ustaljen pomen (injektivna preslikava) in se šele potem lahko uveljavi kot zanesljiv način pridobivanja informacij


:palec: tocno to.

Prosto po meni... je nekak tako...

Treniraj umirjenost, treniraj zaupanje vase, treniraj pogum, ubogaj prvi navdih, šloganje pomaga :D... a vendar na koncu gre le za to da si zaupaš ko imaš neko idejo, neko dozdevanje, da ga ne potlačiš in zamahneš z roko, ah to pa zihr ne in s časom se to okrepi, da pa veš katerim idejicam zaupat, rabiš pa veliko prakse, da vidiš keri navdih je pravi... (preverjaj svojo intuicijo, kolikor se da pogosto)...

evo to je moj pogled na to...



#20 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 31. januar 2007, 01:26

Vas zanimajo zunajčutne zaznave, ezoterična podoba človeka, avra, delo s sanjami, poglabljanje v simbole? Bi radi izvedeli več o svetu energij, ki nas obkroža in katerega del smo tudi sami ter o skrivnostni povezavi med materialno in duhovno platjo življenja?

Brezplačna predavanja in vpis

PRAKTIKUM INTUICIJE –

vabi k vpisu v 1. letnik v LJUBLJANI in CELJU


"Če bi človek očistil vrata zaznave, bi videl vse, kakršno je – neskončno." - W. Blake


Predstavitvena predavanja in vpis

ČUDOVITI SVET ENERGIJ:

* LJUBLJANA: 6. februar ob 18. uri Vodnikova domačija, Vodnikova 65
* CELJE: 31. januar in 14. februar ob 17.30 Prva OŠ, Vrunčeva 13


SKRITI PREHOD ZAVESTI:

* CELJE:
7. februar ob 17.30, Prva OŠ, Vrunčeva 13
21. februar ob 17.30, Ljudska univerza, Cankarjeva 1


Informacije: http://www.cdk.si/du

#21 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 31. januar 2007, 15:21

Hvala vam za komentarje ... :) Ugotovila sem, ko sem enkrat tkole razmišljala, da je pravzaprav vse povezano, ne gre samo za karte, ampak tud za življenje. U bistvu je vse povezano, inuticija ne koristi sam pri šloganju. Treba je urit svojo umirjenost in moč. Ker samo če mamo ravno prav obojega, smo uravnovešeni.

:) x:)x x:px x;)x xcivx xDDx
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika

#22 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 5. februar 2007, 23:18

Planeti v Raku, Ribah in Škorpijonu najbolj pripomorejo k intuiciji, predvsem Luna. xDDx

#23 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 7. februar 2007, 15:09

Sej maš prou, jst mam Sonce v Ribah, Luno v Škorpijonu ... nasploh sm zelo mističen tip človeka
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika

#24 Mihael

Mihael
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 891

Objavljeno: 7. februar 2007, 15:11

Planeti v Raku, Ribah in Škorpijonu najbolj pripomorejo k intuiciji, predvsem Luna. xDDx


seveda v obratnem vrstnem redu x;)x x^x
Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.

#25 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 7. februar 2007, 15:16

A tko maš ti??? O, to je pa super
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0