Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

V tem kar delam, uživam?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
63 komentarjev na to temo

#26 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 5. februar 2003, 01:00

quote:
Ceprav mi vcasih, semintja le pade vse skupaj malo dol... vseeno v svojem delu uzivam.
Lepo je, ce lahko to reces.

Marsa

Marsa, enako! Objavljena slikaObjavljena slika

Od kar delam, delam enako delo v istem poklicu in vsa leta uživam v delu. Zdaj pa razmišljam, kdaj sem najbolj uživala... in mislim tako:
Prva leta sem uživala, ker sem delo šele dobro spoznavala, se učila, nabirala izkušnje, preizkušala, improvizirala, raziskovala... Zdaj pa uživam, ker v veliki meri delo obvladam in delam nekako z lahkoto, bolj tekoče, za posladek pa se tu pa tam najde še kaka stvar, ki jo moram še preizkusiti, improvizirati... In potem uživam, ker mi rata! Objavljena slika
Sem pa pred leti resno razmišljala, da bi delo (poklic) zamenjala, ker sem s tem premalo zaslužila - to delo pa bi obdržala kot hobi. Vendar me je veselje do tega poklica potegnilo nazaj in sem se raje usmerila v to, da z enakim delom zaslužim več. Objavljena slika
Ko je človek z nečim nezadovoljen (s samim delom ali z zaslužkom), mora narediti en premik. Kakšen, pa ve le on sam, če se dobro poglobi v to.

Tamara

*******************

#27 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 8. februar 2003, 01:00

Že dobri Horacij je razmišljal o tej temi. Takole je zapisal:" Omne tulit punctum, qui miscuit utile dulci (Največ točk je dosegel tisti, ki je združil koristno s prijetnim).

Nič novega pod soncem torej. Sem pa prebral še eno pametno misel: "Nič posebnega ni, če delaš to, kar rad delaš. Dosežek pa je, če rad delaš to, kar moraš delat".

Vsem želim, da bi delali čimveč tega, kar radi delate in da bi vam uspelo, da bi radi delali tudi tiste reči, ki jih morate delat.

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika


Naj vam bo vsak dan najlepši dan!
bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#28 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 8. februar 2003, 01:00

Dosežek pa je, če rad delaš to, kar moraš delat
x^x

#29 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 9. februar 2003, 01:00

MOJE MNENJE IZ LASTNIH IZKUŠENJ , Tudi za Andreja Objavljena slika
VSE KAR SE NAM DOGAJA JE NAŠ ODSEV
Kar oddajamo, se nam vrača ali Kar seješ to žanješ. Žrtve ne obstajajo, le napačna prepričanja.
Karkoli te jez ali deluje nate tako, da se odzivaš negativno POZDRAVI. Kako? tako da najdeš vse odgovore ZAKAJ te jezi.
Dokler to ne POČISTIŠ se ti bo dogajalo znova in znova. Ni važno koloko različnih služb boš preizkusila, po začetnem vznemirjenju, ko zavlada več ali manj rutina se ta vzorec ponovi. ERROR je v tebi in ne zunaj tebe.
Na kar se odzovemo negativno je OBVEZNA LEKCIJA, ki jo moramo osvojiti.
Res ti želim od vsega srca, da to rešiš kar najbolje.
ŽIVIMO ZA TA TRENUTEK, SAJ LE TA TRENUTEK JE VEČNOST.
Ne obremenjuj se s stvarmi, ki jih ne moreš spremeniti, zlasti iz preteklosti, ne skrbi za jutri, saj ne veš če sploh bo.
JAZ SEM SE TAKEGA MORALA TUDI NAUČITI. SPLOH NI LAHKO, A VREDNO TRUDA
Clean
peace and love
Klinar

#30 stu2

stu2
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 88

Objavljeno: 9. februar 2003, 01:00

Pomembno je da v svojem delu početju dobiš zase dovolj,da tam ne trpiš,težko pa je dobiti dobro delo pri tem dobro zaslužiti in seveda vživati k temu stremimo vsi,odvisno kaj nam je pač všeč.Če ti seveda lahko svetujem obdrži delo dokljer ne boš točno vedel kaj bi rad predvsem sam od sebe,ali pa dokljer ne dobiš dregega dela.pa ne me jamat dobesedno to je samo mnenje.
lp hariObjavljena slika

#31 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 29. julij 2003, 07:18

No, očitno sem velika srečnica na tem področju, ali si pa samo tako naredim x:px . V življenju sem delala že marsikaj, praktično ves čas po dve službi, zadnje leto delam samo v eni. delala sem od Duty freeja, prodaja na navadni tržnici, prodaja v živilski trgovini, varuška, inštruktorica,... Prav vse službe so mi bile všeč. Zato, ker sem počela v njih kar sem znala, ali pa zato, ker sem se naučila česa novega.

Vsako delo je lepo in privlačno, če ga želiš na ta način videti. Vsako prinaša svoje izzive. Se mi je vmes ko sem prebirala vaše komentarje zazdelo, da je to približno tako kot z zvezo.... Vsi bi bolj kasirali.... :vragec:

#32 Trubica

Trubica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 268

Objavljeno: 29. julij 2003, 13:55

Zanimivo.Večinoma ste vsi nekako zadovoljni s svojim delom, poklicem. No ja, tudi jaz. So bila pa leta, ko sem komaj čakala , da sem šla v službo. Resnično sem uživala. Toliko novega, vedno moraš kravžljat možgančke, nič kaj dosti rutinskega dela.. timsko delo... in seveda najvažnejše.. krasni odnosi.

Delo je še vedno razgibano, samo da je veliko bolj stresno, omejitev zaposlovanja, vedno znova in znova ti nakladajo nove projekte , ob isti plači.. Vse to še nekako človek spelje.. Huje je to, da so pa odnosi vedno slabši.. In nismo edina firma.. Tudi drugje se to dogaja.. In imam občutek, da gre vedno na slabše..

Je pa lepo slišati, da se imate drugje prav fino..

#33 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 29. julij 2003, 14:38

:vragec:

obeti za jesen so odlichni :hepko:

spet bo lushtno... x:)x


:vragec: komi chaka
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#34 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 29. julij 2003, 15:42

Dosežek pa je, če rad delaš to, kar moraš delat
x^x

živa resnica, a zelo težko izvedljiva, za povprečnega človeka, kamor spadam tud jaz
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#35 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 18. september 2003, 12:41

uživam v tem´ iskanju˝,ko imam potrebne informacije za nadaljni razvoj.

#36 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 1. februar 2004, 22:35

še malo igrivosti in ustvarjalnosti x;)x x:)x

Vsak dan si vzemi za en korak. Zapiši vse, kar se ti zdi, da želiš v zvezi s posameznim korakom zapisati. Šele, ko čutiš, da si zares zapisal vse v zvezi s posamezno temo, nadaljuj z naslednjim korakom. V tem času bodi čuječ in pozoren na občutke in sporočila, ki naj ti pomagajo odstirati tančice do uresničenja tvojih sanj.

OSEM KORAKOV USTVARJANJA

1. korak: USTVARJANJE
Poženi v gibanje tisto, kar želiš zase. Ustvarjaj svojo realnost z energijo veselja in igrivosti.


2. korak: STRAHOVI
Prepoznaj in opusti strahove, ki te ovirajo pri uresničevanju svojih sanj. Zapiši v obliki 'opuščam...'


3. korak: ODPUŠČANJE
Odpusti vsem, vsaki situaciji, sebi, da danes še ne živiš tistega, kar si želiš, v čemer čutiš svoje veselje, živost... odpusti... naj gre...


4. korak: ZDRAVLJENJE
Tukaj si daj možnost, da se zdravljenje začne. Dovoli, da telo poišče načine, da se uravnovesi. Kakršnokoli zdravljenje potrebuješ - tukaj je priložnost, da ga sprožiš in, da vstopi v tvoje življenje.


5. korak: ODGOVORNOST
Prevzemi odgovornost za svojo sedanjost. Prevzemi odgovornost za vse, kar vstopa v tvoje življenje.


6. korak: DELOVANJE
Vstopi v svojo kreacijo. Bodi aktiven, čuječ, prisoten. S katerim (kakšnim) delovanjem želiš podpreti tisto, kar si želiš, da postane tvoja realnost?


7. korak: HUMOR
Poglej na svoje življenje z 'angelske prespektive' - lahkotno in igrivo. Zapiši nekaj, kar te spravlja v smeh, poskušaj s humorjem doživeti svoje življenje.


8. korak: SPREJEMANJE
Dovoli in sprejmi, da se sanje uresničijo.




Veliko veselja, igrivosti in uresničenja sanj želim xwizardx xpresentx

#37 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 1. februar 2004, 22:41

aja: Bobnar :2src: x:Xx xflirtx

#38 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 1. februar 2004, 22:49

jest grem zdej u Tižule :sleeping: ... se vidva tam xflirtx x:Xx


xDDx x;)x

#39 mari

mari
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 2. februar 2004, 10:43

... imam dobre in imam slabe dni....... do kakega leta nazaj, sem uživala v svojem delu..... potem pa.... ko sem ugotovila, da nič pametnega ne ustvarjam...... ok, sem člen v verigi..... ampak se pozna samo začetek in konec.... tisto vmes...... ni ni.....

....začela se drugače gledati na ljudi, ki znajo delati z "rokami"....... od malarjev, kovačev, steklarjev......... lesarjev..... pišuka, kaj vse znajo... :palec:

...tudi stene so me začele utesnjevati......... nekako moram ven.... postaja dolgočasno....
rutina ubija najboljše ideje...

...ampak... plača je ok, delovni pogoji zelo dobri... sodelavci tudi..... samo, to me ne izpolnjuje več...
...v stilu: ok, to zdaj obvladam, gremo naprej......

... nekako ne menjaš dokler nimaš boljše ponudbe.. zaenkrat je nimam..... da bi pa kar odnehala, v teh časih..... no way!

..zato so pa hobiji, ....male ljubke obsesije..... da nas potegnejo v svojo čarobnost....

#40 candlelight

candlelight
  • D član
  • Št. objav: 464

Objavljeno: 2. februar 2004, 11:34

Športnica po duši pa ni uspelo končati fakultete za šport (poškodbe), zato sem poklicno sedela v pisarni in buljila v številke -dolllgoočasno.

Bila sem nezadovoljna sama s seboj, ker me je dušilo v pisarni in sem bila nesrečna, dokler nisem prebrala oglasa v časopisu o akupunkturi brez iglic in, da razpisujejo šolanje in, da je to lahko moj poklic.... Mene je kar strela udarila (ne morem pozabiti tega občutka), strgala sem oglas iz časopisa in takoj poklicala in se kar prijavila. Počasi sem domače pripravila na to pa še za šolnino sem si sposodila in nič mi ni bil problem, ker sem čutila, da se bom tukaj našla.

In res, sedaj že nekaj časa samostojno opravljam terapije in sem zelo zadovoljna, ker lahko delam z ljudmi in jim s svojimi rokami pomagam. Osebno sem veliko bolj polna, notranje zadovoljstvo je nepopisno. Čeprav je to trnova pot, ker je veliko vlaganja in konkurence - vztrajam.

C.l.
BOLEČINA JE KRIK TKIVA PO PRETOČNI ENERGIJI

#41 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 2. februar 2004, 12:42

Candlelight, tvoja izkušnja potrjuje pravilo, da če nekaj zares hočeš in daš vse od sebe, da bi to dosegla, ti stoji vse vesolje ob strani.

:palec: :palec: :palec:
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#42 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 9. februar 2004, 00:59

hja..zelo lepo napisano...od Tamare in Marse..

..čeravno sem izpred nekaj dni razmišljala o tem, kako lepo je menda celo življenje delati
samo in izključno tisto, kar te veseli...

..sicer imam kar dobro službo z dobrim zaslužkom....in prav ta mi skozi vsa ta leta
onemogoča, da bi počela samo tisto kar me veseli. Denar imam rada,
še raje pa ga zapravljam zase in za tiste, ki jih imam rada, rada se udobno
počutim, oblačim, si kaj privoščim,....in iz tega razloga nekako vedno
pomišljam, kaj hudirja, kaj če pa mi ne bo šlo tako dobro...??

in bom potem prisiljena sprejeti slabše delo od tega ki ga imam sedaj?
...tako opisala sem svoje strahove, ki mi ne pustijo, da bi se dokončno
osamosvojila...seveda v umetnosti...in ker tu nekako ni veliko denarja...
"nimam jajc" če se lahko tako izrazim...

...prosim....lahko mi kdo pomaga s kakšnim nasvetom... xideax




LP

:detelca: AYA
Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#43 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 9. februar 2004, 01:27

...prosim....lahko mi kdo pomaga  s  kakšnim nasvetom... xideax


LP

:detelca: AYA

O..jutro POki , a tudi ti nočna ptica???

vidiš prilagam vprašanje, ga mogoče nisi prej zasledila?
a je kdo govoril o blagostanju?

a te je moja izpoved s čim prizadela? si se kje ti noter vidla?
nevem...nisem imela občutka da se hvalim...kakorkoli...

sem pač povedala, da to kar me veseli mi verjetno ne bo prineslo
veliko cekinov...??
a je v tem kaj narobe?
saj zato pa je forum..
greš gor in poveš svoje mnenje.. x:Dx

toliko..

..če pa imaš kakšen nasvet (razen tega omenjenega) vedno :palec:




LP



:detelca: AYA
Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#44 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 9. februar 2004, 01:33

dobr je, sm mau prehitr prebrau te prejle (se morda poznava, da me tk klices al spet ena, k vleces uhe na siroko) ej, umiri se. spet neke strahove, kaj bi blo,če bi mi šlo pa navzdol.. zakaj sploh razmišljaš o tem..zanima me, a si sploh že okusila kako je it navzdol? Kako pa to dosežeš,da kljub temu,da se maš fajn ,ob tem daš prednost takim mislim? burleska nezadovljna s trenutnim dihanjem, hmmm (sm nekje brau tole)

#45 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 9. februar 2004, 01:51

...veš, ko sem ravno končala s pisanjem odgovora, me je računalnik
ven zabrisal...

...menda je to znak, da moram končat...

...mi pač tega ni treba....bom končala in grem raje spat

lahko nočko



:detelca: AYA
Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#46 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 9. februar 2004, 01:56

fino x8Dx

#47 Ajda-

Ajda-
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 958

Objavljeno: 10. februar 2004, 11:55

Zaenkrat še študiram. Ampak sem zadovoljna s svojim študentskim delom x^x res sem imela srečo. Čeprav sem jaz večinoma velik optimist in povsod najdem kaj dobrega... Je pa problem, ja, če moraš vse življenje delat nekaj takega, kar ti sploh ni všeč... Ampak to je to.
Live and let live! Life is beautiful!!!!

#48 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 10. februar 2004, 21:40

Kaj naj rečem na to temo............ moja služba sux :xx!: :xx!: .....
Pred tremi, štirimi leti je bilo veselje delati v tem kolektivu, kot majhna družinica.... Sedaj je v firmi noro, zategnjeno, zapeto, paziti moraš na svoj hrbet, na polena po tleh (ej tud če imaš čisto vest), tekmovalnost me nervira, nihče ne spregovori glasno o problemih, a vendar jih potihem vsi premlevamo...
Edino veselje v službi mi je delanje internega glasila, pa še ta je vedno bolj obarvan politično.....
Ampak vem, da bo prišel MOJ dan in da bom nekoč, morda prav kmalu (sam še mal jajc rabim, pa rešene preživnine s sodišča - ideje pa imam).
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#49 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 11. februar 2004, 21:28

Boljše je zastonj delati, kot sploh ne delati. x;)x


Perzijski

#50 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 11. februar 2004, 22:32

Kaj naj rečem na to temo............ moja služba sux :xx!:  :xx!: .....
.... je v firmi noro, zategnjeno, zapeto, paziti moraš na svoj hrbet, na polena po tleh (ej tud če imaš čisto vest), tekmovalnost me nervira, nihče ne spregovori glasno o problemih, a vendar jih potihem vsi premlevamo...

Ampak vem, da bo prišel MOJ dan in da bom nekoč

Tak nekak tud pri men......... x^x Neke pretekle zamere, vihanje nosu, komolčarstvo, ful čudni odnosi nekaterih sodelavcev, zavist, grupiranja, ritolizništvo.........mi smrdijo.......še dober, da imam kljub vsemu xrolleyesx kar ok šefa, dokaj proste roke pri delu in dobre delovne pogoje :palec: ......Sploh ne razumem.....dobro plačan folk pa bi se za dodatnih 10 jurjev požrl al pa v rit zlezu komu :xx!: Ne vem, mogoče bo čez par let, ko bo "smena generacije" boljše, pa vedno bolj pogosto razmišljam, da te smene ne bi tu dočakal x^x He-he...je pa zanimivo.....ker se nočem grupirati imam praktično z vsemi sodelavci dobre odnose :palec: ......po drugi strani pa zato skor nobenih zaveznikov xrolleyesx ........Mah, ker zaenkrat moja xsrcx še ne dela.........ne morem kaj dosti tvegati.....ampak....ziher bo prišel tudi moj dan......in tudi tvoj Naky :palec: x:)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0