Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Šumenje v ušesih !


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
19 komentarjev na to temo

#1 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 31. januar 2007, 15:24

Moja mati ima že kr nekaj časa težave z ušesi, ji šumijo in ponoči ne more nikakor zaspat (zjutraj je zelo narvozna). Zadnje čase jemlje tablete za spanje ! Vsekakor to ni rešitev. :o|o:
Bila je na vseh možnih pregledih tukaj na obali in nikakor ne morejo ugotovit vzroka !

Mi lahko kdo tukaj pomaga, komu se obrnit (v kolikor obstaja kaka rešitev, jo peljem tudi v tujino na pregled).
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#2 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 31. januar 2007, 15:30

:vragec:

mogoche bi pomagala selitev iz obale kam v hribe?

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#3 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 31. januar 2007, 15:36

Naj si pritisk mal meri... moj bratec mel isto foro (tam nekje v srednji šoli mensezdi..), so se mu vsi sam smejal, pol pa končno ena zdravnica omenla pritisk.. previsok mensezdi.. pa je blo res to to.. sam je pol sčasoma kar samo se nehal..

je pa šizil vsako noč, da ma prepih v ušesih in da ne more spat, ja.. zoprno..
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#4 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 31. januar 2007, 16:17

bom mal povprašal mamo, ki dela na audiometriji, kaj bi lahko bilo...
a ima v službi kako delo na hrupu ali kaj podobnega?
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. januar 2007, 16:29

aja, hm... sem mislila, da imas ti to (pa prepricano priletela v temo, ko sem jo opazla), pa bi bla lahko nekaksna *poklicna deformacija* (mine v parih mescih najkasnej, ce mas one dojenckaste slusalke na usesih, medtem ko svirkas) xDDx.

Tole pa mi ni vsec, cisto lahko bi blo povezano s pritiskom, kot so ti ze rekli, tko da, s tem se ni za hecat, v bistvu.

Naj se posvetujeta z zdravnikom najprej, sprot pa se lohk greste alternativo. x:)x :palec:

(*p.s. x:o)x x:Dx itak sem pa cist zabluzila v tejle temi... k sem ocitno prehitr vidla oz. sklenila, da je Cashy avtor teme, ocitno, ker je njegov komentar bil zadnji - do mojega pac). x:o)x
Tko da, sory, Santos, sem mislila da je o cashyju govor (k je pac glasbenik, moj komentar je pac bil s tega vidika - hrup, v bistvu)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 31. januar 2007, 17:04

bom mal povprašal mamo, ki dela na audiometriji, kaj bi lahko bilo...
a ima v službi kako delo na hrupu ali kaj podobnega?


Pred osemnajstimi leti je delala na Tomosu (hrup), sam dvomim, da je to...saj se ji je pojavilo šele pred tremi leti !
V kolikor dobiš kak info. Bi ti bil zelo zahvalen. x:)x

:vragec:

mogoche bi pomagala selitev iz obale kam v hribe?

zlomk....tralala

xrolleyesx

Naj si pritisk mal meri... moj bratec mel isto foro (tam nekje v srednji šoli mensezdi..), so se mu vsi sam smejal, pol pa končno ena zdravnica omenla pritisk.. previsok mensezdi.. pa je blo res to to.. sam je pol sčasoma kar samo se nehal..

je pa šizil vsako noč, da ma prepih v ušesih in da ne more spat, ja.. zoprno..

Pritisk ima čist normalen.

aja, hm... sem mislila, da imas ti to (pa prepricano priletela v temo, ko sem jo opazla), pa bi bla lahko nekaksna *poklicna deformacija* (mine v parih mescih najkasnej, ce mas one dojenckaste slusalke na usesih, medtem ko svirkas) xDDx.

Tole pa mi ni vsec, cisto lahko bi blo povezano s pritiskom, kot so ti ze rekli, tko da, s tem se ni za hecat, v bistvu.

Naj se posvetujeta z zdravnikom najprej, sprot pa se lohk greste alternativo. x:)x :palec:

(*p.s. x:o)x x:Dx itak sem pa cist zabluzila v tejle temi... k sem ocitno prehitr vidla oz. sklenila, da je Cashy avtor teme, ocitno, ker je njegov komentar bil zadnji - do mojega pac). x:o)x
Tko da, sory, Santos, sem mislila da je o cashyju govor (k je pac glasbenik, moj komentar je pac bil s tega vidika - hrup, v bistvu)

No panik Marsa x;)x
V bistvu to se ji dogaja že tri leta ! Prej ji je šumelo vsake toliko...nato se je začelo stopnjevat in vedno več, zadnje leto ji neprestano šumi v ušesih in verjamem, da je to kr tečno, če jo moj računalnik moti, ko piska...pol si moreš mislit, kak ji je.... Morda vsake toliko jo popusti...sam to je le parkart v mesecu !

bila je na vseh možnih pregledih...pa ji niso nič ugotovili...sploh ne vedo kaj bi moglo bit ! Kaj ni to mal hecno ? xrolleyesx
Zanima me, če ve kdo, kam se usmerit (oziram se na profesionalce), ker pri nam medecina zaostaja kako stoletje.... :sori:
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. januar 2007, 17:10

to so v bistvu *slabi filtri*... 'po domac'. x:)x

Kako pa ji kaj ledvica furajo? Oz. jima? so tu kake sibkosti, sicer?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 31. januar 2007, 17:40

Če jo kaj trese statčna elektrika, ima suho kožo, pa kakšna zgaga tu in tam itd, potem tako veš, kaj ji manjka.

#9 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 31. januar 2007, 18:05

santos, saj to šumenje se pogosto pojavlja s srednjih in na stara leta, če so bili predhodno dalj časa izpostavljeni hrupnemu okolju, čeprav je bilo potem še nekaj let ok. Če delaš dalj časa v hrupu, se pogosto pojavijo trajne okvare sluha, ki pridejo do izraza šele v poznejših letih. Ravno te dni ima mami tak primer z družinskim prijateljem, ki je 30 let do nekaj let nazaj aktivno igral po bendih, pa se mu je lansko leto pojavila prav ista težava. Kakor vem, se to da olajšat, nikoli pa ne pozdravit...

Rekel si, da je bila že na vse mogočih pregledih. Če ima voljo, se lahko z mojo mamo dogovori za audiometrijo v Kranju...težko sicer, da bodo ugotovili kaj novega, mogoče pa le...
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#10 Milika

Milika
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 40

Objavljeno: 31. januar 2007, 18:41

Prav danes piše en gospod o rešitvi tega problema v prilogi Delo in dom.

#11 Lyassi

Lyassi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 227

Objavljeno: 31. januar 2007, 19:24

Kaj pa če ti piska v ušesu in to le v enem? x:Ix

#12 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 31. januar 2007, 20:46

to so v bistvu *slabi filtri*... 'po domac'. x:)x

Kako pa ji kaj ledvica furajo? Oz. jima? so tu kake sibkosti, sicer?

Ledvica štimajo ! x:Dx :palec:
Vsekakor problem je nekje druje in ne v ušesih ! :)

Če jo kaj trese statčna elektrika, ima suho kožo, pa kakšna zgaga tu in tam itd, potem tako veš, kaj ji manjka.

Mami pravi, da ji morda manjka železa v organizmu !?

santos, saj to šumenje se pogosto pojavlja s srednjih in na stara leta, če so bili predhodno dalj časa izpostavljeni hrupnemu okolju, čeprav je bilo potem še nekaj let ok. Če delaš dalj časa v hrupu, se pogosto pojavijo trajne okvare sluha, ki pridejo do izraza šele v poznejših letih. Ravno te dni ima mami tak primer z družinskim prijateljem, ki je 30 let do nekaj let nazaj aktivno igral po bendih, pa se mu je lansko leto pojavila prav ista težava. Kakor vem, se to da olajšat, nikoli pa ne pozdravit...

Rekel si, da je bila že na vse mogočih pregledih. Če ima voljo, se lahko z mojo mamo dogovori za audiometrijo v Kranju...težko sicer, da bodo ugotovili kaj novega, mogoče pa le...

Jutri ali pojutršnjem ima pregled pri osebnem zdravniku...mislim, da bo dala kri, da se poskusi ugotovit potem DNA ! Obstaja možnost, da je neki drugega...ne v ušesih, čeprav ji šumi prav v ušesih ! Jaz tudi mislim, da je problem drugje...vsekakor v hrupu, ki je delala...ni bil tako hud, da bi ji pustil posledice. Tako, da ta možnost (hrup) zaenkra odpade ! V kolikor ne bo njen zdravnik ugotovil razloga...ti javim za kontrolo pir tvoji mami, ok. xsrcx x;)x :palec:

Prav danes piše en gospod o rešitvi tega problema v prilogi Delo in dom.

Zadnje čase berem bolj nič časopise...predvsem delo, ker je prevelik za ga imet v rokah, saj bi rabil eno celo mizo za ga prelistat ! :inocent: x:Dx x;)x

Kaj pa če ti piska v ušesu in to le v enem? x:Ix

Predlagam več sexa, nato bo zaćelo zvonit v obeh ušesih ! :vragec: x:Dx
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#13 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 31. januar 2007, 21:15

Mami pravi, da ji morda manjka železa v organizmu !?

Sem te že hotel poklicat, pa tvoja stara številka ne obstaja več. Če želi, me naj pokliče na 041 816 605, jutri ob 19h si pa naj ogleda ponovitev oddaje na TV PIKA.
Čisto mogoče je, da ji primanjkuje tudi železa.

#14 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 31. januar 2007, 21:31

Sem te že hotel poklicat, pa tvoja stara številka ne obstaja več. Če želi, me naj pokliče na 041 816 605, jutri ob 19h si pa naj ogleda ponovitev oddaje na TV PIKA.
Čisto mogoče je, da ji primanjkuje tudi železa.

:inocent: Nimam TV Pika...mi smo še vedno na satelitu ! xg:Dx
Se ti opravičujem, da ti nisem javil nove cifre :sori: Ti jo bom poslal potem sms-a. x;)x :palec:

V bistvu je rekla, da, ko je bila na kuri raznih mineralov z železom vred, se ji je stanje sicer izboljšalo, malo, kljub temu izboljšalo. x:)x
In ona je to zdravnikom omenjala...saj jo sploh niso jemali resno. Pa kr neke kontrole v ušesih ipd. Čeprav niso našli vzroka...in so enostavno dvignili roke. xrolleyesx

Bolnica Izola...kaj češ. x:o)x
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#15 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 31. januar 2007, 22:44

:inocent: Nimam TV Pika...mi smo še vedno na satelitu ! xg:Dx

Tudi oni so in tudi po kabelski je na Obali dobro vidna, kar vem iz vsakodnevnih razgovorov.
Imaš pač smolo, upam ,da bo župan to hutro urihtal x;)x

Hellas Sat 2

Položaj:
39° vzhodno

Frekvenca:
12.556 MHz

Polarizacija:
H-horizontalna

Znakovna hitrost:
13.320 MSym/s

FEC:
5/6

#16 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 6. februar 2007, 20:15

Matka je dobila izvide od krvi !
Ima Holesterol 7...baje je to razlog za šumenje v ušesih !? Bomo vidl čez tri mesece...po ponovnem pregledu. Zaenkrat je dobila navodila o prehrani (dieta). :palec:
Upajmo na boljše...čeprav računalnik jo ne bo več motil. Danes sem kupil novega...sploh se ne sliši x:Dx
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#17 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. februar 2007, 14:09

Matka je dobila izvide od krvi !
Ima Holesterol 7...baje je to razlog za šumenje v ušesih !? Bomo vidl čez tri mesece...po ponovnem pregledu. Zaenkrat je dobila navodila o prehrani (dieta). :palec:
Upajmo na boljše...čeprav računalnik jo ne bo več motil. Danes sem kupil novega...sploh se ne sliši x:Dx

No, bomo videli, kot po navadi pa jo bodo po tej dieti čakale tablete, ker vzrok za holesterol ni mastna hrana, pač pa premalo slana. x;)x

#18 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 7. februar 2007, 22:41

No, bomo videli, kot po navadi pa jo bodo po tej dieti čakale tablete, ker vzrok za holesterol ni mastna hrana, pač pa premalo slana. x;)x

Se strinjam s tabo...kar še zmeraj to ne pomeni, da bo tako ! x;)x
Matka se je odločila it k kiropraktiku (Peter Gregor) ! xrolleyesx A mi lahko kdo pove kaj več o temu elementu ? Saj ga je danes zasledila na TV Pika...(pred tremi dnevi pa sem inštaliral Siol Tv, tako bom lahko gledal tudi Staneta na TV-ju) !! :inocent: x:Dx x;)x
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#19 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 15. februar 2007, 23:40

Matka je bila pri kiropraktiku v Lj., včeraj prvič, danes drugič. Pravi, da se ji je šumenje ušes zmanjšalo za 80% !! Čaka pa jo še osemnajst terapij ! Obenem jo vidim kot prerojeno in zdaj lahko končno normalno zaspi brez, da bi se zbujala ponoči.:palec: Problem pa je bil v hrbtenici in vratu (slaba prekrvavitev) !
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#20 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. februar 2007, 23:58

(slaba prekrvavitev) !

Da, z masažo in z izmeničnim zapiranjem žil se da začasno povečati pretok krvi in oskrbovanje raznih organov z energijo. Toda, osnovni razlog manjšega pretoka je v gostoti krvi in zoženju ali neprožnosti ožilja, vse skupaj pa v nepravilnem razmerju med kalorijami in elektroliti v prehrani. Če v krvi namreč v absolutnem ni dovolj soli, tam ni tudi vode in kri je gosta, kajti koncentracija soli v krvi je konstantna, 0,9%.
Jasno, da so v bolj gosti krvi tudi koncentracije holesterola ali sladkorja ali trigliceridov višje.
Fizika je pač fizika x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0