Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Puščavska roža


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
5 komentarjev na to temo

#1 Ismana

Ismana
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 14. februar 2007, 15:10

Kaj pa tale puščavska roža? A to sploh spada med kristale?
Oz. ali kdo ve, kakšne učinke bi naj imela.
Hvala za odgovor!

#2 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 14. februar 2007, 15:15

Kaj pa tale puščavska roža? A to sploh spada med kristale?
Oz. ali kdo ve, kakšne učinke bi naj imela.
Hvala za odgovor!


Puščavska roža je pojavna oblika sadre. Klele maš ...

SADRA (GIPS, SELENIT, MARIJINO STEKLO)
Monoklinski Ca[SO4] . 2H2O
Pogoste primesi: Al, Fe, C
Trdota: 1,5–2
Gostota: 2,3–2,3 g/cm3
Element: voda

Sadra nastaja v soliščih pri izhlapevanju vode, pa tudi pod vplivom delovanja H2S in SO2 na apnence v okolici vulkanov. Običajno je brezbarvna ali bela. Najpogostejša pojavna oblika sadre so ploščasti kristali, mnogokrat z značilnim lastovičjim repom, a naletimo tudi na več deset centimetrov visoke paličaste kristale. Pogosto je vlaknata. Vlakna ali igle včasih izhajajo iz središča in tvorijo obliko podobno cvetnim listom, ki se lahko na podlagi tudi združujejo (puščavska roža). Je popolno razkolna, školjkastega loma in steklenega sijaja. Plošče sadre so popolnoma prozorne in včasih je bil običaj, da so z njimi prekrivali slike, zlasti Marijine (marijino steklo). V vodi in kislinah je slabo topna. Drobnozrnata sadra je bolj znana pod imenom alabaster. Kadar sadro segrevamo, tvori bel prah, ki se, zmešan z vodo, strdi. Imenujemo ga pariški mavec. Sadro pogosto brusijo v večje krogle in kabošone.

Izvor imena: Ime sadra je češkega izvora, z imenom gifos (gips), pa jo je poimenoval Teofrast. Prozorno sadro imenujemo selenit, po grški boginji meseca Seleni.

Nahajališča: Selenit najpogosteje najdemo v Italiji, Mehiki, ZDA in Čilu, alabaster pa v Italiji in Angliji.

Možnosti zamenjave: Po popolni razkolnosti in nizki trdoti se loči od drugih mineralov.

Ponaredki: Sadre ne ponarejajo.

Tradicionalna uporaba: Ko so ljudje v verskem zanosu gledali v slike Marije, prekrite s sadrinimi ploščami, je voda, ki je sestavni del sadre, prevzela njihov čustveni naboj in takšne slike so bile energijsko izredno močne. Večkrat so privedle do »čudežnih rešitev« nekaterih problemov vernikov. Izdelke iz alabastra so uporabljali za okras že Asirci.

Uporaba danes: Danes velja sadra za kristal nove dobe, saj s svojimi vibracijami krepi intuicijo ter prinaša v naša življenja vibracijo ljubezni. Večje paličaste kristale sadre lahko uporabljamo kot energijsko palico pri postopkih razkroja blokad, vendar pa se pri delu s takšno palico nikoli ne poslužujemo mentalnih postopkov kreacije energije zemlje ali ognja. Takšne palice se energijsko izredno aktivirajo ob stiku s hematitom. Ker lahko žveplo, ki je sestavni del sadre, kemično odreagira s človeškim znojem, je ne polagamo neposredno na telo.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#3 Ismana

Ismana
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 14. februar 2007, 15:37

Nosorog, full hvala za tako hiter odgovor. :palec:
Doma imamo kar veliko tako rožo, vsaj ene 15 cm je dolga.
Kako se pa čisti? Sem jo poskusila sprat z vodo, pa se mi je nekako zdelo, da postaja na robovih prozorna zaradi tega oz. kot da bi se sprala????

#4 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 14. februar 2007, 15:45

Nosorog, full hvala za tako hiter odgovor. :palec:
Doma imamo kar veliko tako rožo, vsaj ene 15 cm je dolga.
Kako se pa čisti? Sem jo poskusila sprat z vodo, pa se mi je nekako zdelo, da postaja na robovih prozorna zaradi tega oz. kot da bi se sprala????


Načeloma je sadra v vodi tako slabo topna, da ji običajno spiranje ne bi smelo škoditi. Vendar je lahko pri pojavni obliki puščavske rože nekoliko drugače - v fazi nastajanja prinese veter zelo fin puščavski pesek, ki se prime na površino puščavske rože. In voda lahko sčasoma spere delčke tega peska - spodaj pa boš seveda videla prozorno - takšna čista sadra običajno tudi je.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#5 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 2. november 2008, 21:54

hudo :wOOt: :palec:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#6 Lyassi

Lyassi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 227

Objavljeno: 3. november 2008, 00:14

Waw, zares waw. x:Dx Te pa razumem da dobljene knjige kot darilo in še z posvetilom ne moreš dati od sebe. Puščavske rože pa so zelo lepe in za njihovo lepoto imajo smešne cene. Jaz sem iz Tunizije prinesla tudi eno težko mislim da najmanj 2 kg, pa je bila med najcenejšimi stvarmi, pazla pa sm jo na poti kot najdragocenejšo (pustmo stat da prijateljici sta me gledali kot da sm nora, ampak to ni nič nenavadnega). Bi bil pa čist drug užitek da bi jo sama našla, samo mi ni bilo dano zaenkrat. Edini dan ko smo šli do sahare je tam deževalo in bilo vse sivo, tko da še neba nisi videl. To mora imeti človek res srečo da gre en dan v saharo in tam dežuje, piha in je vse sivo. x:Ix (pa od 20ih dneh dežja ki so na leto v tuniziji, smo jih mi imeli v enem tednu 4).




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0