alhko malo povprašam folk in ti bom povedala kako in kaj...obljubim, da ne bom pozabila......jaz osebno ga vedno nekje in od nekoga, ki ima oljčni nasad dobim.....
Ti kr unga zrihtej, ki vam ga zastonj mečejo v glavo na Primorskem in je izvrstno.


Objavljeno: 3. december 2010, 12:32
alhko malo povprašam folk in ti bom povedala kako in kaj...obljubim, da ne bom pozabila......jaz osebno ga vedno nekje in od nekoga, ki ima oljčni nasad dobim.....
Objavljeno: 3. december 2010, 12:59
Objavljeno: 7. december 2010, 12:18
Objavljeno: 20. december 2010, 20:10
Objavljeno: 27. december 2010, 11:07
Objavljeno: 27. december 2010, 12:58
Objavljeno: 27. december 2010, 13:25
ima mogoče kdo izkušnje s kokosovim oljem?
hvala
Objavljeno: 27. december 2010, 15:44
Objavljeno: 28. december 2010, 02:34
Danes se veliko govori o tem, da naj bi bil povišan holesterol dejavnik tveganja za srčni infarkt. To niti približno ne drži, tako kot ne drži tista druga zmotna trditev, ki smo jo poslušali desetletja, namreč da hrana z visoko vsebnostjo holesterola (to je hrana živalskega porekla) povišuje tudi vrednost holesterola v krvi. Že precej let je iz znanstvenih študij znano, da ni tako in da zaužita količina holesterola (n.pr. v jajcih) niti pod razno ne vpliva na raven holesterola v krvi, saj telo večino holesterola izdela samo. Če ga manj zaužijemo, ga toliko več naredimo v svojih jetrih.
Holesterol je namreč snov, ki je nujno potrebna za normalno delovanje številnih telesnih funkcij, med drugim za tvorbo hormonov. Hormoni pa so alfa in omega našega zdravja in dobrega počutja. Ne samo to, brez hormonov sploh ne bi mogli normalno funkcionirati. Pa kljub temu še danes na številnih izdelkih prehrambene industrije lahko preberemo “Brez holesterola”, kot da je to v čemerkoli, za kogarkoli pomembno! Če je pri holesterolu že kaj nevarnega, potem je to prenizek holesterol, saj je bilo dokazano, da pomanjkanje holesterola skrajšuje življenje, hkrati pa še poveča tveganje za raka.
Toda današnji sestavek ni namenjen holesterolu. Zdaj ko vemo, da holesterol o tveganju za srčno bolezen ne pove prav ničesar, še zlasti, ker je sedaj prišlo na dan tudi to, da ima kar 75 % žrtev srčnega infarkta normalne vrednosti holesterola, pa si poglejmo, katera dva dejavnika težave s srcem – za razliko od holesterola – zelo dobro napovesta in kako lahko na oba ta dejavnika pozitivno vplivamo z eno samo snovjo.
...
Objavljeno: 2. januar 2011, 22:46
* Kokos- najbolj dragocen sadež na svetu? >>> (Deset razlogov, zakaj uživati kokosovo maslo ) >
* KOKOSOVA MAST, olje >
Objavljeno: 21. februar 2011, 12:28
Objavljeno: 5. oktober 2012, 00:12
Ne meči svinjam biserov!
Objavljeno: 15. januar 2013, 22:17
Jaz v kuhinji uporabljam le olivno in bučno olje. Slednjega si pridelam sam doma iz svojih bučnic, prvega pa dobim od znanca na primorskem. Oba pa sta neprimerljiva s trgovinskimi izdelki.
Je pa še nekaj resnice v tem....
Bučna semena vsebujejo veliko vitaminov A, B, C in E, zelo pomembne minerale, kot so: kalcij, železo in magnezij, nekatere mikroelemente (selen, cink) ter nenasičene maščobne kisline. Uspešno se uporabljajo pri zdravljenju funkcijskih motenj mehurja, že od nekdaj pa veljajo tudi za zdravilo proti črevesnim zajedavcem. Po najnovejših raziskavah je mogoče z učinkovinami v peškah zaustaviti hitro povečanje prostate; poleg tega se okrepi delovanje mehurja in zmanjša tiščanje na vodo. S pravočasnim preventivnim uživanjem bučnih pešk lahko bistveno zmanjšamo število operacij.
Deluje proti povečanju prostate
Bučna semena vsebujejo visok odstotek olja (50 odstotkov), v katerem prevladujejo esencialne maščobne kisline iz družine n-6 in n-3, ki jih telo samo ne more proizvajati. Bučno olje je kulinarična posebnost Štajerske, Prekmurja in nekaterih delov Avstrije. Pridobiva se iz semen buč, v največji meri iz rodu Cucurbita pepo var. styrriaca. Kot vsako olje vsebuje predvsem trigliceride in fitosterole, poleg tega pa še beljakovine (od 35 do 46 odstotkov), minerale, nenasičene maščobne kisline in veliko vitaminov. Olje je bogato tudi z visoko vsebnostjo delta-7-sterolov, ki delujejo proti povečanju prostate (1 g olja jih vsebuje 5 mg). Značilno od zeleno-rdečo do temno rjavo barvo mu dajejo klorofilu podobne snovi. Poleg konopljinega in lanenega sodi bučno olje med hranilno najbogatejša olja.
Zavira procese staranja
Hladno stiskanemu olju pravimo tudi naravno neobdelano olje, ker zaradi postopka obdelave, kjer temperatura ne presega 40 °C, v sebi ohrani vse vitamine (A, A 1, B 6, C, D, E) in minerale (kalcij, magnezij, fosfor, kalij, železo, mangan, selen in cink). Olje je lahkoprebavljivo, ne draži želodčne sluznice, ne povzroča zgage, ampak jo celo blaži, zato je še posebej priporočljivo za tiste, ki imajo želodčne težave. Hladno stiskano olje znižuje plazemski holesterol, je prav tako zdravilno pri vseh vrstah opeklin in ozeblin ter težavah s črevesnimi zajedavci. Zelo je bogato z vitaminom E, ki ga organizem potrebuje za normalno delovanje živčnega sistema, vpliva na plodnost in pomaga pri obnovi rdečih krvnih telesc. Vitamin E zavira procese staranja in mogoče celo varuje pred angino pectoris in rakom.
Odpravlja tudi trakulje
Visoka vsebnost vitaminov in mineralnih snovi pomaga pri odvajanju vode, krepi mišičje in vezivno tkivo ter splošno normalizira celično presnovo. Ščiti pred prostimi radikali ter preprečuje vse vrste poškodb in motnje v krvnem obtoku. Zelo učinkovito je pri zdravljenju opeklin in ozeblin. Nekateri fitosterini, snovi, ki so v bučnem olju, so pokazali koristno delovanje pri oboleli prostati in boleznih mehurja ter sečnih izvodil. Zelo redka aminokislina, ki jo najdemo v bučnem olju, cucurbitin, na blag način, a zanesljivo deluje proti trakuljam. Ljudsko zdravilstvo že dolgo časa pozna zdravilne moči bučnega olja, v novejšem času pa so raziskave uradne medicine in farmakologov v veliko točkah potrdile ta izkustvena znanja.
Objavljeno: 15. januar 2013, 23:17
Objavljeno: 2. februar 2013, 20:46
Če koga slučajno zanima, v kratkem si bom naredil spet bučno olje, pa če ga kdo želi še zase, se ga lahko naredi nekaj več...Se opravičujem administratorjem,ker smetim v to temo
To temo je popravil/a firstman2: 2. februar 2013, 20:47
Objavljeno: 3. februar 2013, 12:54
Živjo!
To ni smetenje.
(je sicer tudi specifična tema za to, a kar naj bo tu, boš vsaj videl).
Ja, mene zanima.
Če je res kakovostno.
A kar sam to delaš al kaj?
Objavljeno: 6. marec 2013, 20:04
Tud jaz pirsegam na oljčno, še najraje istrsko.
Objavljeno: 10. marec 2013, 09:59
Nekateri člani foruma so si olja zaželeli, zato ga bom konec tega meseca zopet naredil svežega, še za ostale interesente
Objavljeno: 7. avgust 2013, 12:01
Lahko kdo priporoči, kje vzeti konopljino olje? Splet ima overload informacij, mislim pa, da vi veste, kateri so najboljši.
Hvala!
Life begins at the end of your comfort zone.
Objavljeno: 7. avgust 2013, 13:47
Mene pa zanima lešnikovo olje. Pred časom sem ga dobila pa ravno ne vem, za kaj vse bi ga uporabljala.
Objavljeno: 7. avgust 2013, 14:19
Lahko kdo priporoči, kje vzeti konopljino olje? Splet ima overload informacij, mislim pa, da vi veste, kateri so najboljši
.
Hvala!
Bodi pozorna da je olje iz našega okolja.
Delajo ga večina v prekmurju, pa tudi v beli krajini ga dobiš v oljarni Pečarič. Tam imaš veliko izbiro, oljarna pa ima dolgoletne izkušnje.
Objavljeno: 7. avgust 2013, 14:27
probaj za sončenje ...
A da bom k pražen lešnik
Objavljeno: 7. avgust 2013, 14:29
Ne, bolj užiten
Objavljeno: 21. avgust 2013, 08:07
Kuponko vabi...za probat je na začetku dovolj potrošit samo malo dinarčkov...potem se pa vidi...sam k***, ko je poštnina skoraj več kot tisto kar se naroči....razen če ni človeček iz tistega kraja kjer se lahko malo prošeta do štacunce...
http://izdelki.kupon...pletni-trgovin/
Life is like a game...play it...
Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0