Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Katere karte?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
110 komentarjev na to temo

#1 robo

robo
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 13. avgust 2002, 01:00

Se to kaj obnese???

A kdo ve, kaj pomeni na splošno karta svečenik-duhovnik???

#2 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 13. avgust 2002, 01:00

Za Vas to pomeni srechanje sa (smeh) zelo debelo zhensko za Bezhigradom pri Laguni na prestopu. Auto bo kar shal mimo.

Trije so inicijacije (tri karte i, ii, ii) tarot. Vidi she
http://www.lava.net/~pagios

http://207.88.74.110/pucklist (klik na vrtechesi yinyang za
tarot tree).

V Vashem primeru ta karta pravzaprav deluje prvich kot (lev)
Snaga, potem kot (cparicorn) Devel (XV). To je obdoblje avgust
- januar. Nich od zakona seveda pa ena avantur'ca bo. Pa ne mnda z 'debelo'?

Klavdij

Claudio Valentin Solis

#3 DR.G

DR.G
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 14. avgust 2002, 01:00

Jaz ne inačim tarot kart z astrološkimi kartami.
Svečenica pomeni daljšo umerjeno dobo, posvečeno katarzi in duhovnosti, skozi to karto lahko doživi pomirjenje - je tudi magic karta. vendar je tu tudi opozorilo ta karta ima malo akcije - tu se moramo paziti sterilnosti-pomankanje akcije.
DR.G

#4 robo

robo
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 14. avgust 2002, 01:00

Ne.... Jest mislm tiste karte-k so gor tud sodnik, božje oko, lopov, sreča ipd....

Kaj tm pomeni duhovnik???? Na splošno-??

#5 DR.G

DR.G
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

A te karte.Za te pa ne vem prav dosti, po mojem je karta umiritve, z dobro naslednjo karto (poroka, otrok, ljubezen) naj bi pomenil zakrement.Z slabo pa razdor(ljubosumje, hinavščina, ..)
DR.G

#6 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 21. avgust 2002, 01:00

duhovnik stoji za vero, torej cerkev, in bolj versko mislenje sicer pa na spolosno stoji tudi za nekaj, kar je ze zdavnaj znano.

#7 Borut Hokmak

Borut Hokmak
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 2. september 2002, 01:00

Se to kaj obnese???
A kdo ve, kaj pomeni na splošno karta svečenik-duhovnik???


Ciganske karte se obnesejo. In to dobro.

Duhovnik pomeni v glavnem neko osebo, ki ima za sabo ogromno znanja, ogromno izkušenj, zna svetovati in je večkrat zamišljena. Ta oseba niha med dvemi stvaremi, zelo je zaščitena in ne pusti si svetovati. Le ona želi deliti nasvete. Mnogokrat je tudi zahrbtna, neprijazna, zelo zavrta in zelo nepremična. Drugače pa je to formirana osebnost v znamenju vodnarja in v 11.hiši.

V klasiki pa pomeni duhovnik neko skrivnost, ki jo neka oseba nosi globoko v sebi. A ti kaj pove okostnjak v omari? vsak ima najmanj enega. No, tale duhovnik ima tudi enega....zelo bolečega.

Mislim, da je osnove za razmišljat dovolj. Iz tega se lahko "sprede potem cela majica" - celoten ali širši pogled na karto.

Borut

#8 bendži

bendži
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 66

Objavljeno: 2. september 2002, 01:00

Borut, kje bi dobil kakšno literaturo za razlago teh kart (pa ne mislim tisto osnovno knižico,klasiko, ampak nekaj, kjer bi si prebral to, kar ti veš o pomenu karte duhovnik, ...?

LP
Bendži

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. september 2002, 01:00

Sama imam raje tarot (ker je pač bolj precizen in konkreten, ker upoštevam tudi malo arkano, tu pa je skoraj tako, kot bi nekako uporabljal samo veliko), vendar gre samo za "kodo", vpogled - priti do...
Prav tako se lahko vpogleda lotiš tudi s pomočjo igralnih kart in podobnega.
Gre samo za to, skozi kakšen način/medij dobiš najkvalitetnejše asociacije.

Tako je tudi razlaga Duhovnika/papeža... tudi, če gre za različne sisteme, precej podobna.

Sama ga jemljem precej "Bikovsko", prav lahko pa gre tudi za Kozoroga, Škorpijona... Sama ga jemljem (če gre za osebo) jkot nekoga, ki je dosti pravičen in gud, pa vendar tudi konzervativen in zapet.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 Borut Hokmak

Borut Hokmak
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 2. september 2002, 01:00

Borut, kje bi dobil kakšno literaturo za razlago teh kart (pa ne mislim tisto osnovno knižico,klasiko, ampak nekaj, kjer bi si prebral to, kar ti veš o pomenu karte duhovnik, ...?

LP
Bendži


Na žalost take literature ni. Potrebno si je vzeti čas in predelat Slovar simbolov in podobne zadeve. Dejansko si pri cigankah "Sam svoj majstor". Obenem je potrebno vsak dan malo meditirat na eno karto cigank. Kako? Vzame se knjigo o tarotu in se pogleda, kako se tam meditira na tarot karto in potem se enako ponovi na cigankah. Najpomembnejša je intuicija. Na vsaki karti je popolnoma vse!!!! narisano in pobarvano z določeno barvo z nekim namenom. Nič ni prepuščeno naključju; ne položaj rok, ne frizura, ne obleka, ne narava. Vse ima svoj smisel.

Ja, tarot je bolj precizen samo zaradi večjega števila kart. Drugače pa sem 100%, da se pride do istega rezultata tako pri enih kot pri drugih. Kdor obvlada ciganke v temelje se lahko kosa z komerkoli, ki uporablja tarot karte. Garantirano. Je pa res, da vsi tisti, ki imajo podlago v astrologiji, so v učenju tarot kart mnogo hitrejši kot tisti, ki se z astrologijo ne ukvarjajo.

Zato....hitro Slovar simbolov v roke pa boš videl, da je ta bukva en sam priporočnik za ciganske karte.

Borut

#11 Borut Hokmak

Borut Hokmak
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 4. september 2002, 01:00

Še enkrat pišem...
Zanima me, kdo se na tem forumu ukvarja s katerikolimi kartami za napovedovanje prihodnosti. Tako za informacijo.
Če je kdo zainteresiran: do novega leta bom zalaufal mojo stran v zvezi s kartami in obenem bo zaštartal tudi yahoo ali hotmail group za vedeževanje in študij kart. Tako da bi lahko tam skupaj obdelali intiutivno po eno karto na teden. Prvo ciganke, potem pa še Osho in klasik (hja, večinoma ljudi uporablja Crowleya) tarot. Vsak bi povedal svoje mnenje, svoje videnje, potem pa bi to vse skupaj združili prvo v skupini in potem na www.

No, kdo kaj dela?

Hvala vsam.

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. september 2002, 01:00

Dobra ideja!
načeloma sem za, vendar nerada kaj obljubljam in se za ziher menim (že na LN imam dovolj dela), ker štekam, naj bi to laufalo skoz...
Si mislil online?

Sama uporabljam v glavnem (poleg Astrologije) Tarot karte, lotim pa se tudi I Chinga (*vendar se mi zdi I Ching bolj "moški", poleg tega je morda za spoznanje "konzervativnejši" nekako :))), karte se mi zdijo bolj ženske in uporabljam te.
Uporabljam jih več, odvisno od filinga, pa tudi od narave vprašanja.

Moje najljubše (in te največkrat uporabljam) so Tarot of the witches, uporabljam pa tudi druge...
Za materialne in komunikacijske variante predvsem Raider waitove, včasih za kakšna zemljišča ipd. uporabim ene zelo stare francoske (ali švicarske, vsekakor so pojmi v francoščini), za bolj spihološki pristop Crowleyeve ali Oshove, nekateri pa si sami izberejo, iz katerih želijo vpogled. Tako nekateri prisegajo na Oshove, ki so zelo slikovite in pozitivno naravnane, kar mi je zelo všeč.
Sicer jih nekako "zbiram". :)

Imaš pa seveda prav - prav tako dobre (ali pa še boljše) bodo doma narejene.
Torej - seveda lahko uporabimo ciganke, ... in katerikoli drugi način - saj pravim, nekoč, ko je "bila sila" (!! :>))), sem morala ne samo šlogati v angleščini (kar sicer ni nič takega, a še v slovenščini včasih komaj dohajam svoje misli..), pač pa še iz navadnih igralnih kart.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Borut Hokmak

Borut Hokmak
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 4. september 2002, 01:00

Dobra ideja!
načeloma sem za, vendar nerada kaj obljubljam in se za ziher menim (že na LN imam dovolj dela), ker štekam, naj bi to laufalo skoz...
Si mislil online?

Sama uporabljam v glavnem (poleg Astrologije) Tarot karte, lotim pa se tudi I Chinga (*vendar se mi zdi I Ching bolj "moški", poleg tega je morda za spoznanje "konzervativnejši" nekako :))), karte se mi zdijo bolj ženske in uporabljam te.
Uporabljam jih več, odvisno od filinga, pa tudi od narave vprašanja.

Moje najljubše (in te največkrat uporabljam) so Tarot of the witches, uporabljam pa tudi druge...
Za materialne in komunikacijske variante predvsem Raider waitove, včasih za kakšna zemljišča ipd. uporabim ene zelo stare francoske (ali švicarske, vsekakor so pojmi v francoščini), za bolj spihološki pristop Crowleyeve ali Oshove, nekateri pa si sami izberejo, iz katerih želijo vpogled. Tako nekateri prisegajo na Oshove, ki so zelo slikovite in pozitivno naravnane, kar mi je zelo všeč.
Sicer jih nekako "zbiram".  :)

Imaš pa seveda prav - prav tako dobre (ali pa še boljše) bodo doma narejene.
Torej - seveda lahko uporabimo ciganke, ... in katerikoli drugi način - saj pravim, nekoč, ko je "bila sila" (!! :))), sem morala ne samo šlogati v angleščini (kar sicer ni nič takega, a še v slovenščini včasih komaj dohajam svoje misli..), pač pa še iz navadnih igralnih kart.


Marsa, klanjam se tvojemu znanju. Osebno sem očitno še daleč zadaj. Prvo sem spoznaval tarot in sicer s pomočjo kart Oscarja Wirtha - samo veliko arkano. Eno leto je trajalo, sa sem sploh razumel, za kaj se gre. Začel sem s knjigo istega avtorja, za katero pa sem kasneje ugotovil, da je to eno izmed MUST HAVE del za napredni študij. Tako sem prešaltal samo z literaturo na Rider karte in se začel učiti. Potem pa sem spoznal ljudi, ki so me poučili, da je potrebno štartat od dna, od osnov osnove - cigank. Prenehal sem s tarotom in se usmeril na ciganke. In tu se je začelo potovanje. Ker literature za to ni, sem si mnogo pomagal z literaturo tarota in tako vzporedno sibam še učenje tarota. Ja, delam počasi. Glede na to, da sem v tej tematiki okoli tri leta vem, da me čaka še ogromno dela.

Zato sem razmišljal o temu, da bi se nekako zbrali vsi amaterji in si izmenjali izkušnje preko MSN groups. To je to. lastnih kart pa ne bi šel delat. V vsakih kartah je toliko magije, alkimije, simbolov in ostalega, da mi, navadni smrtniki, vsi skupaj ne bi zbarli podatkov niti za ene navadne recimo temu Sam svoj mojster tarot karte.

Mislim, da je bistvena izmenjava mnenj. Dela ne bi bilo. Vsak odda svoje mnenje ali diskusijo, ki se potem odvisno od nastavitev pošilja enkrat dnevno, tedensko ali mesečno. Pomembno je, da je v Slovenščini. namreč primanjkuje mi slovenskega besednega zaklada (ker berem vse v I in AN jeziku).

No, kaj pa ostali? Situacija?

#14 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 4. september 2002, 01:00

Duhovnik : zraven otroka - rojstvo
zraven okostnjaka - smrt
enako z karto nesreče - smrt
s karto veselja - vesele praznike ali zabava med vikendom
s poroko - jasno ni treba razlagat
z ljubeznijo - veza ki se zaključi s poroko
s hišo - slabe karte okrog smrt, vesele okoli poroka ali rojstvo

nasplošno napoveduje bolj umirjeno obdobje v prihodnosti ne razlagam si jo kot pozitivno niti kot negativno, ti pa priporočam, ko takole vržeš karte, da dobro pogledaš in razmisliš kaj je kje okrog katere.

LP ! Vanja

#15 sina

sina
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 22. september 2002, 01:00

Pozdravljeni!

V Cosmopolitanu sem prejela tarot karte. V njem so posamezne karte podrobno opisane, vendar nikjer ni zapisano, kako se karte mešajo. Nekatere morajo biti narobe obrnjene in me zanima, ali kupček kart obrne spraševalec ali jaz ali ...
Dobrodošla je kakršna koli pomoč za novo učenko.

Hvala in LP.

Sina

#16 Borut Hokmak

Borut Hokmak
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 22. september 2002, 01:00

Sina, Zdravo.

Povej mi, kako se te karte kličejo. Torej so tarot ampak kateri. A je to v novem cosmopolitanu?

V glavnem:
karte premešaš tako kot navadne igralne karte. Če so velike karte pa si pomagaš tako, da vzameš pol kupčka in ga z vrhnje strani pomešaš v drugi del kupčka. Tako se karte ne bodo zvile, če so podolgovate. Verjetno ni 78 kart v Cosmopolitanu, a ne? Verjetno je samo velika arkana 22 kart.

Kar se pa tiče obrnjenih kart:
večina prerokovalcev ali pa le uporabnikov tarota uporablja samo pravilno obrnjene karte in tudi če pade narobe obrnjena karta se jo popravi in nazaj obrne. Zakaj? Ker že tako je možnih povezav med kartami toliko, da narobe obrnjene karte prinašajo samo še večjo zmedo v znanje nekoga, ki se s tem samo amatersko ukvarja. No, če pa odgovorim na tvoje vprašanje: karte mešaš vedno ti. oseba, ki ji vedežuješ, le privzdigne kupček. Ti pa mešaš tako, da med mešanjem sama obrneš kupček, preden ga vmešaš v drugi kupček. Tako dosežeš možnost, da boš imela tudi narobe obrnjene karte v postavitvi. Lahko pa karte pomešaš kar na mizi tako, da jih raztegneš po mizi in potem skupaj spraviš kot da bi jih le pospravljala. Ja, tudi to je mešanje.

Sicer pa en nasvet: Pri kartah ni besede mora biti obrnjeno narobe. Če želiš je, če ne pa ne.

Zapomni si: Ti si glavna pri vedeževanju in ne karte. Ko karte prevzamejo glavno besedo pomeni, da te lahko dobesedno odpeljejo nekam. TI imaš kontrolo.

Aja......dobrodošla med nami....učenci.

Borut

#17 bendži

bendži
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 66

Objavljeno: 30. september 2002, 01:00

Ja,tudi jaz uporabljam kar ciganske karte. Vendar jih večinoma polagam samo zase oz. za zadeve, ki se tičejo mene. Zapisujem si, analiziram in potem opazujem oz. preverjam,kako in kaj. Dostikrat so mi stvari jasne, včasih pa prav nič.

Za pretekli del napovedi je seveda lahko, za naprej pa ... Problem mi predstavljajo negativne karte: sovražnik, nesreča, smrt, izguba, tat, ... ki same po sebi niso vedno negativne - so le odgovor na "narobe" zastavljeno vprašanje. Ali pa se pozitivne karte pojavijo tam, kjer bi pričakoval negativne. Skratka, interpretacija me še močno daje. Ni čudno, človek je, če polaga sebi, nehote subjektiven (morda celo prav razume - in mu je takšna napoved všeč, pa si ne verjame, ker se boji, da je zgolj pristranski in zato preveč evforičen, ali pa, da preveč vidi, ker ne zna prav razložiti pomena.

Naj mi nekdo odgovori: Ali prav razumem, da tat pomeni tudi "odnašanje preteklosti"? Na primer na neko konkretno vprašanje (DA ali NE) dobim 2 pozitivni karti, zraven pa tatu (in pri tem je tat še na 3. mestu). Kako naj ga tolmačim? Pomeni to, "da, vendar se pazi..." ali "da, kajti tat odnaša, kar je imelo negativni vpliv". Verjetno lahko eno in drugo, kajne?

In kaj naj si misli, če se mu na takšno vprašanje skupaj pojavijo: sovražnik, izguba in še tat ali nesreča?

No ja, preveč vprašanj. Zaenkrat sem ugotovil le, da ima vse skupaj smisel, da pa se z našimi dejanji naša usoda neprestano spreminja in predvsem, da premalo vem, da bi se lahko zanesel na svoje analize.

Lep pozdrav vsem skupaj.

Bendži

#18 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 30. september 2002, 01:00

V tem primeru se gre za novega otroka in lezhaj. Pravzaprav obstajajo samo trije inicijacije v tarot. http://www.lava.net/~pagios
Tezhave bojo prenehale naenkrat. Naj ne bi b'li resni. puck.dhs.org

#19 Borut Hokmak

Borut Hokmak
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 30. september 2002, 01:00

Za pretekli del napovedi je seveda lahko, za naprej pa ... Problem mi predstavljajo negativne karte: sovražnik, nesreča, smrt, izguba, tat, ... ki same po sebi niso vedno negativne - so le odgovor na "narobe" zastavljeno vprašanje. Ali pa se pozitivne karte pojavijo tam, kjer bi pričakoval negativne. Skratka, interpretacija me še močno daje. Ni čudno, človek je, če polaga sebi, nehote subjektiven (morda celo prav razume - in mu je takšna napoved všeč, pa si ne verjame, ker se boji, da je zgolj pristranski in zato preveč evforičen, ali pa, da preveč vidi, ker ne zna prav razložiti pomena.

Naj mi nekdo odgovori: Ali prav razumem, da tat pomeni tudi "odnašanje preteklosti"? Na primer na neko konkretno vprašanje (DA ali NE) dobim 2 pozitivni karti, zraven pa tatu (in pri tem je tat še na 3. mestu). Kako naj ga tolmačim? Pomeni to, "da, vendar se pazi..." ali "da, kajti tat odnaša, kar je imelo negativni vpliv". Verjetno lahko eno in drugo, kajne?

In kaj naj si misli, če se mu na takšno vprašanje skupaj pojavijo: sovražnik, izguba in še tat ali nesreča?

TAT vedno odnaša tisto, kar je na levi strani. To je najenostavnejša razlaga. Sicer je še kompleksnejša varjanta a je nima smisla razlagati. Odgovor je iz moje prakse, če imaš dve pozitivni in na koncu TATu, potem je odgovor NE (tat odnaša pozitivo skoraj v vsakem primeru)

Če se pojavi SOVRAŽNIK, IZGUBA in TAT pomeni lahko tudi sledeče: Izguba kot centralna karta pomeni srečanje dveh oseb, ki .....to vemo. Leva in desna karta pa lahko nakazujeta mišljenje oseb na centralni karti. Torej levi se boji samega sebe, v tistem trenutku ni zbran, boji se okolice in je proti desnemu zelo zadržan. Levi pa razmišlja, kako bi bilo, če bi desnemu izmaknil kaj na tak ali drugačen način. V tem primeru tat ne more simbolizirati to, da bo odnesel izgubo iz hiše ampak še podkrepi dejanje izgube. Zanumivo a ne?

Enako velja za karto Nesreče. Lahko bi rekli, da je ta kombinacija zelo si podobna s tem, da se pri karti Nesreče spraševalec noče spoprijazniti z izgubo dokler mu voda že v grlo ne teče. Pri Tatu se oseba ne zaveda, da mu nekaj nekdo jemlje; pri Nesreči pa se tega preklemano zaveda.

Ja, karte so kot živ organizem, ki ga je potrebno spoznavati mnogo časa in z mnogo potrpljenja.

#20 Borut Hokmak

Borut Hokmak
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 30. september 2002, 01:00

Kako predvideti čas, kdaj se bo neka stvar realizirala?

Zelo enostavno.

Poglej kaj ti na karti pade v oči. So to stopnice pri hiši? Koliko jih je? Je to sreča? Koliko cekinov ji pada iz posode?

Itd, itd,....

#21 astroteam

astroteam
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

Pozdravljen Borut !

Prosim, poslji mi tvojo tel.stevilko na " astro.net@email.si " , rad bi te poklical .

Lep pozdrav

Astroteam

#22 Borut Hokmak

Borut Hokmak
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

Pozdravljen Borut !

Prosim, poslji mi tvojo tel.stevilko na " astro.net@email.si " ,  rad bi te poklical .

Lep pozdrav

Astroteam



Žal telefonske številke ne dajem rad okoli. Prosim, da me razumeš. Imam pa mail: brb1group@hotmail.com

#23 Andres

Andres
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 2. oktober 2002, 01:00

Èe je kdo zainteresiran: do novega leta bom zalaufal mojo stran v zvezi s kartami in obenem bo zaštartal tudi yahoo ali hotmail group za vedeževanje in študij kart. Tako da bi lahko tam skupaj obdelali intiutivno po eno karto na teden.]


Borut!

Bom še v bodoče tako kot do sedaj tvoj asistent na prerokovalskih chatih. Do sedaj so se tvoji večeri izkazali kot zelo uspešni tako da niti sponzorja ne bo težko dobiti.

Andres

#24 sama

sama
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 22. november 2002, 01:00

Tema je kaj pomeni duhovnik duhovnik pomeni starejšega moškega.
Potem je pa odvisno katere karte so še zraven. Da ti povejo, kaj hoče moški.
To je vse, lep pozdrav vam pošilja sama.

#25 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 23. november 2002, 01:00

Owner MatriX TaroT deck-a mi je pravkar pokazal novo karto. Dela novi shpil. Quaoar bo notr;) pa she kaj...
Za enkrat ta stari shpil

Primer:
http://ghettobox.dhs....tarot/tar2.JPG
http://ghettobox.dhs...0/matrix.tarot/

BTW, Tarot Sabiani in I Ching so si kompatibilni!
http://207.88.74.110/t8/iching.html




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0