Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Katere karte?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
110 komentarjev na to temo

#101 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. junij 2007, 20:05

Hudic je pravzaprav materialno dobra karta.
recimo pomeni, da mas pomembno obdobje, da si nekaj pustila za sabo oz. si se morala necemu odrect.. ali pac zadeve zaradi dolocenih okoliscin pogledat z druge plati.....
In zdaj gres materialno na bolje. si recimo tud okrepis polozaj.

drugac pa svetujem, da si ne izbiras samo decka glavnih kart. ker te so vse mocne. dobis, kot ti zdaj, ful mocnih simbolov, pa se loohk rpestrasis al pa napak zinterpretiras.

ce bi slo za partnerske odnose, lahko pomeni hudic preprosto mocnega, avtoritativnega moskega, sefa recimo, ce gre za poslovne odnose, in strastnega ljubimca, ce gre za ljubezenske. v obeh primerih pa to ponavadi ni mehek, cutec, ljubec in nezen clovek.
lohk kaze tudi zgolj na astroloski znak moskega, ki bi loohk bil kozorog al pa skorpijon, ni pa nujno - karte niso vedno ekvivalentne znamenjem, lohk pa vidmo tipa cloveka.

v duhovnem smislu pa lahko pomeni, da se iz ene izkusnje, kjer bi mroala za sabo nekaj pustit, nisi dovolj naucila in si se vedno prevec v materialnem.
to bi bil ta pomen hudica, ki si se ga recimo mal ustrasla.
vcas kaze na te neke nizje strasti, premocne zelje in podobno.

drugac pa, kot receno, lohk pomen karkoli. :palec:
pogosto pa karte oseb dejansko kazejo osebe (sploh ce je vprasanje povezano z njimi)...

... karte so ti tako najverjetneje ne sam sporocile, da tvegaj in pejt v to, kar si hotla, pac pa tud povedale, da si se za to pravzaprav ze odlocila. da si v bistvu *ze v tem*.... morda se mora samo se (do konca) zmanifestirat.

* Hudic in kolo srece se prav nic ne izkljucujeta. Kolesa srece ne gledamo kot na sreco... prej je skor nekako 'nevtralna' karta. zelo pomembno je, na katerem mestu se pojavi... vedno gledamo, kaj je ZA njo. kam se bo prevrtelo to kolo.

kot receno pa, je bolje uporabljati vse karte.. tud 'male', ne sam da niso tok mocne, jih je tudi lazje interpretirati, ker so konkretnejse, dajo tocnejse odgovore.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#102 misha

misha
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 24. junij 2007, 16:15

Marsa, hvala.

drugače pa sem mela v kupu kart VSE karte (ne samo take močne)... ampak izvlekle so se te...

a veš mogoče drugače za kako dobro literaturo glede tarota ( za karkoli v zvezi s tem)?

#103 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. junij 2007, 21:26

aha, uh, pol pa je res mocno in je res pomembno obdobje. xDDx

ves kako je s tem...
pojma nimam o teh literaturah, v bistvu...
a ves, k sem jaz se s tem seznanjala, ni blo tok tega.. pa je moja podlaga bla nekak iz vseh vetrov.
ene knjige sem sama imela, pa posodla, nikol vec vidla.. in tako dalje. tako da nekih knjig v bistvu ze 10 let nimam.
ble so neke hrvaske oz. srbske izdaje (pac yu), to kar pac povsod vidis.... teh nekih par kljucnih stavkov...

recimo ce ti predlagam marseillski tarot, je mroda mal pase', niti ni atraktiven, skor mal 'strasljiv' pa tak... ti nou glih nad, po mojem.
Plus, je velik teh 'sol', sistemov, razlag.

recimo crowleyeve so gud, vendar pa nsiem zelo zelo navdusena nad knjigo (angeles arien, prirocnik za tarot), je pa v slovenscini.
Osho je super, tud v slovenscini, vendar se mi zdi, da je najprej fajn vedet mal osnovnega o tem, on je to rpecej nadgradil in po svoje interpretiral (sicer blazno fajn, ampak kot pravim, je fajn se kak drug vidik prej si chekirat)....

mela sem motherpeace al nekaj tacga, dobila za darilo, je clo s posvetilom, pa ga tud ni vec ze dolg okol.
No ta obravnava spet mal drugac, v *zenskem smislu*.
to lohk koga moti, vendar razlage pa so kul.....

jaz sem sicer imela en tak svoj zvezcic, k sem not si zapisovala razne kombinacije, svoje.. k sem mela velik tega oz. velko bazo, pa sem lohk nekak en svoj sistemcek oz. razlage razvila....

tko da, zal ti res ne znam in ne morem nic svetovat.

to je tko kot pr astrologiji: k smo se mi ucil, smo okol padl za vsako knjigo, k je sploh bla.
zdaj pa ce gledas, je pa na tone tega, tko da ce bi priporocala kej od tega, na cemer sem se sama ucila, bi se mi smejal. x:o)x x;)x

mogoce se se cesa spomnim, pa dodam. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#104 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 27. junij 2007, 15:27

Tule je link na katerem najdeš razlago za majhno in veliko arkano,ter tudi razlago ciganskih kart(mačona).
http://www.kartomant...tojnoucenje.htm
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#105 ciganka

ciganka
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 1. julij 2007, 07:32

Pri meni je tako, da imam doma sicer res oboje karte.Tako ciganke kot Toth Tarot, ampak ciganke se mi ne zdijo dovolj natancne. Medtem ko tarot, pa tudi ce bi kdaj zelela pretentati in jih vprasam isto vprasanje dvakrat, samo da nekoliko obrnem vprasanje, mi vedno pokazejo isto in kar mi je najbolj zanimivo, ne glede na to, akko zelo in na kaksen nacin premesam karte, vedno padejo ven iste karte! Meni so tarot nekoliko bolj vsec...Je pa res, da vcasih pri kaksnih slabih kartah kr stisne pri srcu,...

#106 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 6. avgust 2007, 07:59

ciganke ... so mi čist kul ... ker so simpl. razen tega je tista knjiga, ki sem jo kupila zraven kart bolj švoh ... razlaga. sem pa kupila zadnjič Zlato sanjsko knjigo avtoric Kejžar in Eržen in sem v službi naštudirala vso simboliko in razlago. potem je šloganje čisto drugačno!

#107 Infatuation

Infatuation
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 108

Objavljeno: 31. avgust 2008, 15:39

Kaj pomeni naslednja kombinacija ciganskih kart: IZGUBA- OBISK - SREČA
(vprašanje je bilo, ali se bo razvilo kaj trajnejšega iz zveze s trenutnim fantom).

Kaj pa kombinacija: SMRT - TAT - STALNOST
(vprašanje je bilo, če bom opravila izpit).

To temo je popravil/a Infatuation: 31. avgust 2008, 15:42


#108 Infatuation

Infatuation
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 108

Objavljeno: 24. september 2008, 13:37

Kaj zdej, a te teme noben ne bere? :ermm:

#109 Optimist

Optimist
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 17. marec 2009, 18:36

Zdravo!

Imam vprašanje. Zanimajo me ciganke... Lahko rečem, da kar verjamem vanje... Sestra mi je karte premešala, sama pa sem imela v mislih vprašanje - ali bom imela fanta (pred nekaj meseci sva se z dolgoletnim fantom razšla). Zanima me, če je to v redu ali bi mi karte morala mešati čisto tretja oseba?

Položila sem jih na tri kupčke - na prvem kupčku se je odprl oficir, na drugem ljubimec, na tretjem pa svečenik. Prosim, če mi lahko kdo razloži kaj to pomeni. Je kaj možnosti, da bova z bivšim zopet skupaj ali bo to čisto nova ljubezen, se da časovno "razbrati", kdaj naj bi se zgodilo?

Za kakršnakoli dodatno informacijo glede polaganja in branja kart bom res hvaležna!

#110 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 17. marec 2009, 19:00

Zdravo!

Imam vprašanje. Zanimajo me ciganke... Lahko rečem, da kar verjamem vanje... Sestra mi je karte premešala, sama pa sem imela v mislih vprašanje - ali bom imela fanta (pred nekaj meseci sva se z dolgoletnim fantom razšla). Zanima me, če je to v redu ali bi mi karte morala mešati čisto tretja oseba?

Položila sem jih na tri kupčke - na prvem kupčku se je odprl oficir, na drugem ljubimec, na tretjem pa svečenik. Prosim, če mi lahko kdo razloži kaj to pomeni. Je kaj možnosti, da bova z bivšim zopet skupaj ali bo to čisto nova ljubezen, se da časovno "razbrati", kdaj naj bi se zgodilo?

Za kakršnakoli dodatno informacijo glede polaganja in branja kart bom res hvaležna!


to brez dwoma pomeni, da bosta enkrat, al pa več kot enkrat... nekje... z gotovostjo ali pa mogoče... en oficir in en svečenik ljubimca :palec:
mogla bi pa nardit še en kupček, pa bi loh ugotovu tut, če bosta pri tem malo, al pa malo bolj zadowoljna x:px
tole je bla ena izmed kakršnihkoli informacij.
pa ne rabiš se zahwaljevat. rad pomagam.
kadar seweda ne ircam x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#111 janezb12

janezb12
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 12. julij 2010, 12:20

Kratke opise pomembnih kart cigank imaš na vedeževanje


__________________
vedeževanje




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0