Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Osamljenost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
589 komentarjev na to temo

#26 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 5. september 2002, 01:00

Kapici:
Ja madona gob je vsepovsod zaradi tako deževnega poletja. Upam, da se spoznaš na gobe ene so so fajn strupene. Kljub temu pazi se volka, on ne mara gob .
Ja sam ka mali pao s lipe

#27 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 6. september 2002, 01:00

Charles Berner - Jogešvar Muni ali kako - um in čiščenje uma - zares poslušati ljudi, popolnoma pozabiti nase takrat ko poslušamo... težko je najti nekoga, imaš nad sabo angela, on te posluša, dvigni glavo in poglej.

#28 zoey

zoey
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 16. januar 2003, 01:00

Tudi meni je osamljenost zelo huda. Takrat ne veš kaj bi delal.Ponavadi je dosti ljudi okrog tebe, ti pa še vedno iščeš, samo iščeš, le da bi našel sebe. Da bi v sebi našel veselje in notranji mir, v drugih pa pravzaprav ne vem kaj. Mogoče njihov čas, občutek, da se nekdo popolnoma "podredi" tvojim željam. La za trenutek, nič več.
Takrat sem zelo občutljiva. Nerada s svojo občutljivostjo vplivam na druge ljudi.Zelo rada grem takrat v naravo, da si uredim misli.S sabo vzamem psa.Če je topleje(pomlad, poletje, jesen), tudi barvice in ustvarjam.Ne zmenim se za čas.Sem le jaz, moj zvesti pes in narava.Le ustvarjam in se prepustim...To mi zelo pomaga.Domov se vrnem kot prerojena.
Zoey

#29 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 17. januar 2003, 01:00

Zoey.. in takrat ko gres v naravo, stavim, da se ne pocutis osamljeno.. ali takrat ko ustvarjas. Ko si enkrat zares SAM ne mores vec biti nikoli osamljen!

Cat.. "Um in ciscenje uma"... to je vse kar je potrebno. To v bistvu dela Zoey v naravi, ce prav razumem.


Tjazy
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#30 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 11. september 2003, 11:52

Do cca. 2 let nazaj sem se izogibala temu, da bi preživljala sploh kakšen trenutek sama, nujno sem morala biti s kom, drugače sem bila nemirna.

Zdaj pa v bistvu, če realno pogledam svoj način življenja, ga pa razen v službi kar precej časa preživljam sama ali pa v družbi z možem. Naučila sem se uživati tudi kadar sem sama in zdaj pogosto samoto celo potrebujem - nekaj zelo nenavadnega zame.

Osamljenost je pa po mojem neprijeten občutek, ki ga lahko doživljaš ko si sam, ali pa v množici. PO mojem do takega občutka pride, če si nezadovoljen
z življenjem ali če si melanholičnega razpoloženja. Glede na to, da sem bolj spiderske narave, mi za take zadeve zmanjka časa.

Tako da Svinjica - osamljena ne !!!! :8): :onfire:

#31 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 11. september 2003, 15:22

dolgo sem se čutila zelo samo, nerazumljeno
zdaj pa vem, da smo vsi ljudje Eno
ena sama ista energija,
ki lahko v istem tonu zavibrira
najlepše to opisuje
energija Ljubezni

in nato razumeš, da nasmeh in nekaj besed s komerkoli
kjerkoli v tebi vzbuja Toplino

nikoli nisi sam/a!
S

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#32 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 9. oktober 2003, 13:06

Kako je lahko človek osamljen, če so v okolici ljudje, ki ga imajo radi?

Kljub vsemu spoštovanju same sebe....vsaj trudim se upoštevati vse pozitivne afirmacije, in veste, vseeno pridejo trenutki, ko čutim, da sem osamljena, občutek, da ne spadam v noben predalček, ki jih imam na razpolago, takrat mi niti objem partnerja popolnoma nič ne pomaga, na žalost mi v takih trenutkih tudi nič ne pomeni.
Zakaj ? Ne vem zakaj občutek hladnosti v mojem srcu ? Najverjetneje je to občutek ne-zadovoljstva s samo seboj ? Opazila sem, da se mi to dogaja kadar je luna v ribi-saj je to normalno stanje ?

LP!

#33 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. oktober 2003, 13:36

Opazila sem, da se mi to dogaja kadar je luna v ribi-saj je to normalno stanje ?

LP!

Bravo, Vanja! :palec:
veliko pomembneje je in veliko bolje za nas, ce sami to zasledujemo in opazujemo, kot pa da recimo nekoga sprasujemo, kako naj bi se pravzaprav pocutili... Ti recimo ze ves tole, si ze opazila (in se vseeno te na finto vrze ta vpliv)...
Point pa je v tem, da se je tedaj cisto kul prepustiti temu stanju, ker smo bolj dovzetni za vse vplive, pa tudi bolj obcutljivi in bolj poduhovljeni, tako je ta polozaj cisto vsakic priloznost, da se soocimo sami s sabo in podobno.

V Luni v Ovnu se bomo morda tezko umirili, pa je tedaj primerna akcija in recimo sport, pac pa v Luni v Ribah ne bomo izsiljevali s konkretnimi in/ali materialnimi zadevami, ker je prevec tekoc polozaj. Pa neulovljiv. Tedaj se je treba ukvarjat s sabo, bodisi sam s sabo, lahko pa tudi v druzbi - ples etc., umetnost.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#34 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. oktober 2003, 13:42

Meni je osamljenost ze sama po sebi kot pojem... v nekem smislu... hm, odbijajoca.
Osamljen... slisi se kot tezha totalna...

Biti sam s sabo je namrec zelo kul in dbest.
Clovek, ki je v sebi zadovoljen (in s sabo) je pravzaprav tezko zares osamljen.

Cesto so osamljeni tisti, ki nekako na vso silo hocejo pritegniti pozornost...
Ker tisti, ki bo rekel 'osamljen sem', bo to imelo drugacno, dodano tezho, kot da beseda hkrati vsebuje tudi svoj vec kot ociten manjko...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. oktober 2003, 14:01

"Cudno, kako prazen je svet, ce manjka ena sama samcata oseba!"
Pierre de la Mure
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 9. oktober 2003, 14:11

So trenutki, ko mi je osamljenost prijetna družba.

Aquarius
Glej naprej, če se le da,...

#37 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 9. oktober 2003, 17:23

A se kdaj počutite tko...ne vem..., prazne...? osamljene...?, kljub temu, da vas obdaja možica ljudi, cel kup prijateljev... Če se, zakaj sploh do tega občutka pride, kako se ga da znebiti...? Vem - čas mineva in vendar je edini, ki ostane...:)


Najbrž sem bil tudi jaz tak dokler te nisem srečal.... xsrcx
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#38 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 10. oktober 2003, 06:56

So pa dnevi.....ko ti nekaj, nekdo.....velikokrat še sam ne vem kdo in kaj......neizmerno manjka.......ma, sem včasih čudn malo, ja.... x:o)x

Razumem ta občutek, ja , meni v pol dneva grozno mož manjka, čeprav to ni kaka dolga doba, ampak ker vem, da se bova videla šele danes, ko bodo obiski, povsod vidim, da manjka, vse me spominja nanj, tako da se mora in se bo čimprej pozdravil, da si ga ne bom več z med. sestrami delila.... x;)x

#39 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 10. oktober 2003, 09:25

Ja, sem opazila, da mi je v tistih trenutkih prav všeč takšna volja, čeprav moji okolici niti malo ne prija, menda sem tako tmurna da me težko gledajo in prenašajo !

Se sprašujem kdaj ne bom več padala na to foro z luno ?
Ko bom velika x^x


LP!

#40 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 11. oktober 2003, 09:42

Vanja kolk velika pa si (opa sedaj sem se eeeeepa zagovoril, v bistvu poznam mlajšo članico luninga neta...)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#41 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 11. oktober 2003, 22:33

xlahko si sam vendar ne osamljen ,če ozavestiš da te nikoli niče ne more resnično zapustiti ,da si vedno LE TI SAM ZAPUŠČAL SEBE ... in to je to kar najbolj boli... :2src: x:px x:Ix

#42 nada

nada
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 25. oktober 2003, 01:30

Osamljenost... pri meni je ta občutek največkrat takrat, ko je kriza ali pa sem že zelo izčrpana od bremen, ki sem si jih naložila misleč, da jih bova nosila dva. Sedaj pa mi včasih manjka rama na katero bi se naslonila in roka, ki bi me stisnila k sebi.
Pridejo obdobja v življenju, ko si sredi množice, prijateljev ali v krogu družine tako sam in osamljen, da kar boli. Ponavadi se temu pridružita še žalost in obup. Huda kombinacija... za nekatere usodna.

Tudi meni zelo pomaga sprehod v naravi... jaz v zadnjem letu posedam ob ribniku pod gozdom in poslušam tišino oz. glas narave x:Dx

Sfinga :palec: ... samo ponavadi je dolga pot do tega spoznanja... in zelo kruto in neizprosno je :xx!:
BODI SVOBODEN, TO JE TVOJE POSLANSTVO!

#43 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 25. oktober 2003, 05:21

Nada,upam,da ni bilo to nocoj(osamljenost).
Sicer je pa tvoj način sprostitve zelo v redu,imam podobnega-za sprostitev je najbojša narava.
Če je pa že res kdo preveč osamljen,bi mogoče res moral malo pogledati pri sebi in se malce premakniti...
Lep dan Nada!
:palec:

#44 loncek1

loncek1
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 201

Objavljeno: 25. oktober 2003, 07:14

So pa dnevi.....ko ti nekaj, nekdo.....velikokrat še sam ne vem kdo in kaj......neizmerno manjka.......ma, sem včasih čudn malo, ja.... x:o)x

:sori:

#45 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 25. oktober 2003, 07:37

Osamljenost? to poznam,
Občlutek praznine? ga velikokrat srečam.

na splošno doskrat zapadem v tako razpoloženje, kot da sem sama na svetu. Pa me takrat tud bližina partnerja in hčerke na zadovolji.
manjka mi občutek pripadnosti, manjka mi občutek, da je nekomu mar za mene. In takrat, dejansko me najbljižja, najdražja ne zadovoljita.

Moram samo pustiti, da mine in da spet v sebi poiščem srečo. Ker vsa razpoloženja prihajajo iz mene in moje glave. Kakršen svet s ustvariš v glavi, takšnega potem živiš v življenju. A domišljija je močnejša od razuma in ja z se še vedno učim.

Na srečnjejše dni, x;)x
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#46 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 25. oktober 2003, 07:41

mogoče zoriš, se učiš in v tistih trenutkih rabiš samoto, občutek pripadnosti, najprej se nauči da boš pripadala sama sebi, da si boš sama sebi dovolj.
Z domišljijo je včasih prav super sodelovat x;)x , včasih bolj pomaga kot razum.
osamljenost, praznina, otožnost - evo me, ampak se borim in osamljenost spremenim v dobro, zato, glej naprej.včasih mi ne uspe, ampak takšna pač sem, in se ne mislim spreminjat, le izpopolnjevat in učit.
lep dan ti želim :detelca:

#47 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 25. oktober 2003, 07:44

domišljija je orodje prihodnosti x;)x

pa se učimo skupaj x;)x
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#48 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 25. oktober 2003, 08:35

"Nocoj ne bom sam, a to še ne pomeni, da ne bom osamljen, ..." Bon Jovi
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#49 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 25. oktober 2003, 14:54

..biti v samo svoji družbi še ni napačno, če je možno, da v temu uživaš x8Dx

biti sam ker moraš in biti sam, ker želiš, sta dva ovinka˝ x8Dx

#50 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 25. oktober 2003, 15:01

Saj lahk si sam in nisi osamljen, lahk pa nisi sam in si osamljen, bistvo je v temu da nekoga pogrešaš, če ga pol si mal osamljen.... seveda lahko si tudi osamljen pa nikogar ne pogrešaš. sam to je že mal kruta verzija...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0