Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Osamljenost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
589 komentarjev na to temo

#501 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 5. marec 2016, 13:09

Mgd še enkrat si dokazal koliko dejansko poznaš "možnost razločevanja" in koliko to dejansko tudi "izražaš" v praksi...se boš moral malo bolj potruditi...tongue.png

 

Zdaj pa vzemi in začni prakticirati mantro "čas bo pokazal"...in da ne slišim, vidim več tvojega čivkanja na LNF...vsaj ne na moje poste...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#502 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. marec 2016, 13:17

Mgd še enkrat si dokazal koliko dejansko poznaš "možnost razločevanja" in koliko to dejansko tudi "izražaš" v praksi...se boš moral malo bolj potruditi...tongue.png

 

Sam rečt da si ptič, še ne pomeni, da si to tudi res in da lahko letiš. Ker se vid. 

 

Zdaj pa vzemi in začni prakticirati mantro "čas bo pokazal"...in da ne slišim, vidim več tvojega čivkanja na LNF...vsaj ne na moje poste...biggrin.png

 

Kaj bom jaz počel je moja odločitev glede na dane mi možnosti.

 

Seveda je Buda veliko nad vama s šamanom, ampak niti neosebnega brahmana ni dosegel, kaj šele njegovega vzroka, Krišne, zato tudi nepopolna osvoboditev od karme, materije. Ma pa možnost.



#503 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. marec 2016, 20:54

buda je v prvi vrsti eden od principov in možnosti bivanja ... in ko se neka zavest inkarnira v telo ne more biti brezoseben braman, ker to tudi ni namen ... namen inkarnacije ni neka superiornost v zemeljskem ali podobnem okolju iluzije, temveč izenačenost možnosti in izkušanje skozi izenačenost ... in tudi skozi princip karme ...

princip brezosebnega bramana lahko dosežeš med življenji, ko nevtralno obdelaš svoj bivši lajf in si nevezan ... torej, zunaj materialne iluzije si lahko braman ko je tvoja zavest dovolj razvita in si eno z vsem ... 

 

Kar sem hotu rečt je da Buda (ali nivo bivanja) ni še spoznal (spoznanje) neosebnega brahmana, čiste zavesti. Si ti sam že izkusil to eno z vsem ali v to verjameš? 

 

se pa bojim, da ti tvoji indijski nafiksani učitelji tega ne znajo razložit, najbrž tudi sami ne vejo za kaj gre ... 

 

Brez skrbi, poznajo neosebni brahman in tud jaz sem ga že izkusil s sledenjem njihovih navodil. Drugač droge pa v celi večnosti niso nikol jemal.

 

če pa boš imel kaj več časa, pa lahko med petjem svetih imen omeniš tudi brezotovo in pa mojo sveto ime ... ecetera ... tongue.png ... garantiram, da ne bo nič narobe ... 

 

Garantiraš, čeprav že sam opazuješ kaj je narobe s tem? Jz vem, da je to narobe in tud višji okus petja Svetih Imen Boga sem že dobil, tko da ne hvala.



#504 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 5. marec 2016, 23:51

Sam rečt da si ptič, še ne pomeni, da si to tudi res in da lahko letiš. Ker se vid. 
 
Kaj bom jaz počel je moja odločitev glede na dane mi možnosti.
 
Seveda je Buda veliko nad vama s šamanom, ampak niti neosebnega brahmana ni dosegel, kaj šele njegovega vzroka, Krišne, zato tudi nepopolna osvoboditev od karme, materije. Ma pa možnost.

 
A je govora o fizični obliki in fizičnih očeh ali subtilni obliki in jasnovidnosti...tongue.png
 
Najprej se malo bolj pozanimaj o pojmu "Buda", kaj vse zaobjema, pomeni...ker iz tvojih komentarjev se čisto lahko zaključi, da si "glup ko točak" kar se tega področja tiče...
 

Kar sem hotu rečt je da Buda (ali nivo bivanja) ni še spoznal (spoznanje) neosebnega brahmana, čiste zavesti. Si ti sam že izkusil to eno z vsem ali v to verjameš? 
 
 
Brez skrbi, poznajo neosebni brahman in tud jaz sem ga že izkusil s sledenjem njihovih navodil. Drugač droge pa v celi večnosti niso nikol jemal.
 
 
Garantiraš, čeprav že sam opazuješ kaj je narobe s tem? Jz vem, da je to narobe in tud višji okus petja Svetih Imen Boga sem že dobil, tko da ne hvala.

 

Izkušnja neosebnega Brahmana se lahko zgodi pri "globoki" meditaciji...kdor ima višjo razvojno stopnjo to lahko doživi lažje kot tisti z nižjo...vse je odvisno kako dobra je povezava med "dušo" in fizičnimi možgani...nekdo se laho pogovarja z drugo osebo in je hkrati v stiku z neosebnim Brahmanom...etc...meditacija kot si to ljudje predstavljamo sploh ni potrebna...
 
Trditi da nekdo nikoli v vseh svojih lifeih ni jemal droge je prav smešna...pravilnost trditve je nula, zero procentov...Razen če si mislil samo na ta life, samo potem ni smiselno uporabljati pojem "cela večnost". Po drugi strani je pa odvisno kaj nekdo smatra kot "drogo". To je lahko tudi kava, tablete, ipd...tongue.png
 
Pri petju Božjega imena se nikoli ne daje pozornosti samo imenu , ampak tudi obliki oz. na koga leti...zato če se bo pri temu mislilo na človečka po imenu Krišna al pa na Avatarja, bo razlika več kot očitna...
Drugače je pa tudi to že bilo izprobano v praksi, rezultati so bili pa prav "zanimivi". Zlasti če je človeček že postal Buda ali pa je glih pred tem. Vsa fora je v sevanju aure oz. svetlobi duše ki jo nekdo oddaja. Kaj vse to lahko potegne za sabo, so pa že tehnični detajli prave ezoterike katere zgleda da marsikdo sploh ne ve...biggrin.png
 
Mgd...a lahko razložiš koliko stvari si dejansko povedal v tej temi, ki se "direktno" nanaša na naslov in koliko stvari, ki bi jih lahko govoril tudi v svoji temi o Krišni...In kam bi se tvoje poste uvrstilo- mnenje, religijska prepričevanja kot se grejo jehovci, vsiljevanje svojih prepričanj, psihično maltretiranje, smetenje...V redu odmeditiraj, če misliš odgovoriti na to...drugače se pa v redu zamisli...
 
Če bi neka oseba vzela 100 prevodov Mahabharate, sem prepričan, da bi take zgodbice kot jih govori mgd pisale samo v eni verziji... in to od krišnovcev...vse ostale določenih stvari ne bi omenjale...In sedaj se pojavi vprašanje kdo se moti in kdo ima prav oziroma kdo neke stvari bolj pravilno tolmači kot drugi...In tako pridemo do učenj Avatarjev, Gurujev, ki se v svojem bistvu sploh ne razlikujejo...in do učenj malih gurujev, malih duhovnih učiteljev, ipd. ki se med sabo razlikujejo tako kot noč in dan...in seveda na koncu pridemo do čas bo pokazal...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#505 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 5. marec 2016, 23:59

Vzroki za osamljenost so raznorazni strahovi, prepričanja, želje. ki se vežejo na ta pojem ali na "ljubavne probleme", notranja "neizpolnjenost" tudi če ima človek dovolj materialnih dobrin, družbe, itd...Če pogledam začetek teme kako se je začela, v tem primeru je to posledica dveh nasprotujočih si sil. Sil osebnosti in sile duše, In ko pride do "konflikta interesa" je taka "osamljenost" kot je na začetku omenjena lahko ena izmed možnih posledic...

 

Rešitev- ozavestiti, sprocesirati, meditirati oz. delati na temu da "duša" prevzema kontrolo nad osebnostjo...kar z drugimi besedami pomeni, da se to kar mi smatramo kot "ego" podredi "duši"...Teorija zvuči simpl, v praksi je pa jeba...tako kot skoraj pri vsaki stvari...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#506 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 6. marec 2016, 13:08

 
A je govora o fizični obliki in fizičnih očeh ali subtilni obliki in jasnovidnosti...tongue.png

 

To glede ptiča je blo mišljeno, da neki nujno še ni res, če ti tako praviš. Jaz lahko rečem, da ti nimaš oči, ampak to še ne pomen da je to res, kar lahko vsak preveri ko te vidi. No, ti tukaj v svojih postih marsikaj praviš, podtikaš, si domišljaš, ampak ne pomen da je res. In neizpodbitna resnica to slej ko prej razodene.  

 

 
Najprej se malo bolj pozanimaj o pojmu "Buda", kaj vse zaobjema, pomeni...ker iz tvojih komentarjev se čisto lahko zaključi, da si "glup ko točak" kar se tega področja tiče...

 

Ko sem tuki govoru o Budi sem mislu na Gautam Siddharta Budo ali nivo zavesti, ki ga je on dosegel. Ni dosegel spoznanja neosebnega brahmana ampak manj. In tud če nekdo spozna neosebni brahman, se samo s tem še ni dokončno odrešil vpliva karme, materije, se prav kako se naj bi pol Buda. Ma pa možnost. Če ti zažgeš bambusov gozd, ne boš več videl bambusov in rekel, bambusov ni več. Ampak korenina bambusa ni bla uničena in ko bo naslednji dež bojo bambusi spet prišli ven. Na podoben način, lahko si nekdo misli, da je prešel vpliv karme, materije iz svoje omejene vizije, ampak spet se bo pojavil, če ni odstranjena tudi korenina, izvorni vzrok, ne le podvzroki, kot sem napisu. 

 

Izkušnja neosebnega Brahmana se lahko zgodi pri "globoki" meditaciji...kdor ima višjo razvojno stopnjo to lahko doživi lažje kot tisti z nižjo...vse je odvisno kako dobra je povezava med "dušo" in fizičnimi možgani...nekdo se laho pogovarja z drugo osebo in je hkrati v stiku z neosebnim Brahmanom...etc...meditacija kot si to ljudje predstavljamo sploh ni potrebna...

 

Jaz že odkar sem prišel na ta forum vem in tud velikrat si že prikazal in zdajle spet, da niti z neosebnim brahmanom še nisi imel dejanskega stika, ker doseganje njega nima nobene zveze s "kako dobra je povezava duše s fizičnimi možgani" ... in ker ko je oseba v stiku z neosebnim brahmanom se takrat hkrati ne more pogovarjati z drugo osebo v tem svetu. To kar si ti domišljaš ni neosebni brahman.

 

 

 
Trditi da nekdo nikoli v vseh svojih lifeih ni jemal droge je prav smešna...pravilnost trditve je nula, zero procentov...Razen če si mislil samo na ta life, samo potem ni smiselno uporabljati pojem "cela večnost". Po drugi strani je pa odvisno kaj nekdo smatra kot "drogo". To je lahko tudi kava, tablete, ipd...tongue.png

 

Ne nisem mislu samo na ta lajf, ampak tako kot sem napisu, na celo večnost, ker moji učitelji nikol niso bli pod vplivom karme in v celi večnosti nikol niso jemal nobene droge, kave, tablet ipd. Če ti nečesa še ne veš, ne pomeni, da ne obstaja in tvoje omejene preverbe točnosti tridtve so le to, omejene, popačene, neresnične.

 

Pri petju Božjega imena se nikoli ne daje pozornosti samo imenu , ampak tudi obliki oz. na koga leti...zato če se bo pri temu mislilo na človečka po imenu Krišna al pa na Avatarja, bo razlika več kot očitna...

Drugače je pa tudi to že bilo izprobano v praksi, rezultati so bili pa prav "zanimivi". Zlasti če je človeček že postal Buda ali pa je glih pred tem. Vsa fora je v sevanju aure oz. svetlobi duše ki jo nekdo oddaja. Kaj vse to lahko potegne za sabo, so pa že tehnični detajli prave ezoterike katere zgleda da marsikdo sploh ne ve...biggrin.png

 

Če maš ti seme fižola in ga v skladu z znanjem agrikulture posadiš v lonček in ga postaviš pod sonce in ga zalivaš, a bo iz tega semena ven prišla oblika rastline fižola, listki, plod (ki so bli vsi že prisotni v semenu), tud če ti ne misliš na obliko fižola ali ne? Ne, ne rabiš si domišljat oblike fižola, da bo on pokazal svojo pravo obliko. Ker ti ne veš kaj to Sveto Ime Boga je ali prava mantra, maš take izkušnje kot ji zgoraj pišeš, ampak to ti ne bo pomagal pridt izpod vpliva karme, ker ne odstranjuješ izvornega vzroka. Zato tud ne dojameš kdo Avatar je in za koga si ti samo misliš, da je in kaj imaš lahko od njega... tko kot bi shamannamo pel tvoje in svoje ime zmotno misleč da sta Bogova.    

 

Mgd...a lahko razložiš koliko stvari si dejansko povedal v tej temi, ki se "direktno" nanaša na naslov in koliko stvari, ki bi jih lahko govoril tudi v svoji temi o Krišni...In kam bi se tvoje poste uvrstilo- mnenje, religijska prepričevanja kot se grejo jehovci, vsiljevanje svojih prepričanj, psihično maltretiranje, smetenje...V redu odmeditiraj, če misliš odgovoriti na to...drugače se pa v redu zamisli...

 

Vse se nanaša na naslov teme in vprašanje Pinke. Spada v kategorijo odgovarjanja vprašanja in razlage.

 

 
Če bi neka oseba vzela 100 prevodov Mahabharate, sem prepričan, da bi take zgodbice kot jih govori mgd pisale samo v eni verziji... in to od krišnovcev...vse ostale določenih stvari ne bi omenjale...In sedaj se pojavi vprašanje kdo se moti in kdo ima prav oziroma kdo neke stvari bolj pravilno tolmači kot drugi...In tako pridemo do učenj Avatarjev, Gurujev, ki se v svojem bistvu sploh ne razlikujejo...in do učenj malih gurujev, malih duhovnih učiteljev, ipd. ki se med sabo razlikujejo tako kot noč in dan...in seveda na koncu pridemo do čas bo pokazal...biggrin.png

 

Če že ne želimo sprejet samo-razodetja resnice, bo seveda tudi čas eventuelno pokazal kaj je res in kaj ni. Tud to da za te, ki ti misliš, da so Avatarji in Guruji, to v resnici niso, v pravem, izvornem pomenu teh besed. 



#507 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 6. marec 2016, 13:16

Vzroki za osamljenost so raznorazni strahovi, prepričanja, želje. ki se vežejo na ta pojem ali na "ljubavne probleme", notranja "neizpolnjenost" tudi če ima človek dovolj materialnih dobrin, družbe, itd...Če pogledam začetek teme kako se je začela, v tem primeru je to posledica dveh nasprotujočih si sil. Sil osebnosti in sile duše, In ko pride do "konflikta interesa" je taka "osamljenost" kot je na začetku omenjena lahko ena izmed možnih posledic...

 

Kot že rečeno, to so le podvzroki, ne pa izvorni vzrok... 

 

Rešitev- ozavestiti, sprocesirati, meditirati oz. delati na temu da "duša" prevzema kontrolo nad osebnostjo...kar z drugimi besedami pomeni, da se to kar mi smatramo kot "ego" podredi "duši"...Teorija zvuči simpl, v praksi je pa jeba...tako kot skoraj pri vsaki stvari...biggrin.png

 

...iz česar sledi, da je ta rešitev le površinska in začasna in je lahko največ le nek vmesni korak/cilj. Je pa res ja, da je ta proces zelo težaven in poln pasti. Zato je boljš že takoj začet odstranjevat izvorni vzrok, tj. nenaklonjenost našemu večnemu gospodarju, Najvišjemu Bitju, kar je najmočnej, najhitrej, do konca, za vselej in na najlažji način. Najvišje Bitje je pač vsemogočno in vsemilostno. Iz naše strani ga je treba samo sprejeti in si rešen.



#508 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 6. marec 2016, 14:15

Ko si v osami, lahko lahko izkušaš samoto, to je stanje ko si tako sam in hkrati tudi prazen, da ti to stanje lahko podari stik z lastnim Virom, na ta način se posledično povežeš z vsem/vsemi in to je nekaj najbolj izpolnjujočega kar se ti lahko zgodi..  In to je najlažje doseči v osami !

 

Če v osami doživljaš osamljenost, to ponavadi pomeni, da te v osami prestavlja v neko podoživljanje izkušenj iz preteklosti, ali pač izkušenj, ki jih imaš v zapisu svoje DNK (DNK linij) in ni nijno, da si sam to sploh kdaj izkusil, a vseeno dokler te identificira ta vsebina in jih jemlješ kot svoje in jih nekritično podoživljaš kot svoje..

 

V osami večina doživlja le neka negativna čustva, ampak tudi to je treba sprejeti, saj šele ko se soočimo z vsemu čustvenimi vsebinami v nas, šele v naslednjem koraku lahko poskusimo izstopiti iz teh negativnih čustvenih spiral, ki nas želijo posrkati vase..  Ko se zverziramo, da vselej ostajamo v lastnem centru, samo sami sebi os, nas takšni zunanji vrtinci ne ujamejo več v svojo centrifugo kroženja in šele nato je možno izkusiti (izkušati) izpolnjujočo samoto, ki je božansko stanje in prostor, ki že od nekdaj čaka na nas..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#509 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 6. marec 2016, 14:19

Mgd...iz mojega vidika...samo 10% od tvojega pisanja se nanaša na to temo, ostalo bi lahko pisal v svoji temi...tongue.png

 

Podoben si jehovcem... oni trdijo da so vzroki za vse "neprijetnosti" človeški "grehi" in Božja kazen, ti pa praviš kao pomanjkanje ljubezni do Boga...Če bi malo poznal pojem involucija in evolucija, bi videl, da je to samo logična posledica tega... 

 

Resničnost tvojih trditev v zadnjih dveh postih je pa "nizka", niti tretjina ne...a samo jaz ugotavljam, da si veliko načitan in samo ponavljaš ene in iste stvari a je to mogoče tudi kdo drug opazil...Iz napisanega se prav lepo razbere, da ti praksa šepa na veliko...tongue.png

 

Neosebni Brahman se človečku slej ko prej razotkrije oz. ga ta izkusi preden pride do nivoja Bude...samo vprašanje v kolikšni meri...to je kot eden izmed pogojev oz. ena izmed izkušenj, ki "naravno" pride na tej poti...Sorry da tako rečem, ampak bolje da "lapaš" take "neumnosti" v svoji temi, ker se samo sramotiš oz. dokazuješ pravim meditantom da si bolj teoretik kot praktik...Jaz osebno se nimam za "tapravega" meditanta, čeprav sem doživel že svašta tako kot oni...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#510 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 6. marec 2016, 17:28

Za moje pojme zelo dobro razloženo...kdor razume bistvo...biggrin.png

 

https://books.google...eliness&f=false


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#511 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 6. marec 2016, 18:01

Ammm...ne vem, če niste tudi vi osamljeni, da se vam da, trenutek oz. ekspresijo Pinke, "nategovat" na metre biggrin.png laugh.png



#512 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 6. marec 2016, 19:02

naslednja faza pa je depresija ... biggrin.png

Če bo, boste imeli "vržoh" nadaljevat tongue.png



#513 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 6. marec 2016, 19:08

če boš padla v krizo, ti bomo mogoče pomagali s kako flašo šnopsa ... 

Maš kaj ekstra? Drugače se tudi pri meni najde kaj, a še ni depresije biggrin.png



#514 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 6. marec 2016, 19:49

Neosebni Brahman se človečku slej ko prej razotkrije oz. ga ta izkusi preden pride do nivoja Bude...samo vprašanje v kolikšni meri...to je kot eden izmed pogojev oz. ena izmed izkušenj, ki "naravno" pride na tej poti...Sorry da tako rečem, ampak bolje da "lapaš" take "neumnosti" v svoji temi, ker se samo sramotiš oz. dokazuješ pravim meditantom da si bolj teoretik kot praktik...Jaz osebno se nimam za "tapravega" meditanta, čeprav sem doživel že svašta tako kot oni...biggrin.png

 

Si kar si, ampak neosebnega brahmana v povezavi z nivojem Bude pač še ne poznaš. 



#515 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 6. marec 2016, 20:25

Kar se pa tiče prevoda Mahabharate pa ne vem kako bi lahko blo kaj drugač možno? Mahabharata je napisana v sanskritu in Bhagavad Gita je njen del.

 

V Bhagavad Giti Krišna pravi mattah parataram nanyat... (7.7) Vsak prvošolček sanskrita ve da mattah pomen "od mene" in parataram "višje" in nanyat "ni drugega" .

 

Krišna tud pravi aham sarvasya prabhavo mattah sarvam pravartate... (10.8.) "Aham" je prva beseda, ki se jo učenec sanskrita nauči in pomeni jaz. Tum pomeni ti. "Jaz" sem izvor. Vse izhaja "iz mene". Krišna pravi "jaz" in "iz mene", se prav ni neoseben in prej je reku da nič ni višjega od njega.

 

In v 14.27 pravi brahmano pratishtaham... Spet reče "aham". "Jaz" sem osnova (pratishta) brahmana. 

 

Na celem svetu ne boš najdu nobene verzije, ki teh verzov ne bo imela tko napisanih in noben tega ne more prevajat drgač kokr tkole. Edino kar so eni nardil je da so to narobe tolmačil, ker so bli sami wannabe Bogovi. Ampak seveda to ne spremeni resnice.

 

Tud v 9.11. besede Maheshwar ne more noben drgač prevajat kokr je, najvišji kontrolor. Drugo je če en tega ne sprejme in začne forsirano domišljisko to interpretirat da zadovolji svojemu lažnemu egu.  



#516 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 6. marec 2016, 22:44

Danes sem bila na razstavi vojnih zadev, predmetov, svastik in tega, ... joj mene (evo)... samo zato, ker je šla frendica in jaz morala zraven. Ni debate. Toliko o osamljenosti. Zdaj pa se pogovarjam s pivom, ker sem zaružila tržno pravo... evo 80 točk vse točke, zdaj pa pisni izpit za dvajset točk, če ni pozitiven ne narediš predmeta. Sem poslala mail, da upanje umira zadnje, profesorici. Mogoče je osamljena, pač zato. .. da se povežem z njo v tem večeru poizpitnem. Da obe zaruživa.... ker jo razumem, me je prav sram, da sem se tako odrezala, ženska pa sodnica.

 

Sploh pa - če ne gre ne gre in to ni šlo. Zato pa italijanščina 10, sem tako blodila, da se me je usmilila, res. Nivo ni bil zahteven, zato. 

 

kar se tiče osamljenosti, je res - ko sem živela s tem tipom in je govoril za deset, ni bilo niti duhov, glasov vhatever... skenslala tablete, vse... skoraj nehala še dihat... tip pa ob prvi prilošnosti, hopla.

 

Zato bolje sam in se piflat tržno pravo do smrti in ga opraviti v aferlajfu, kot poslušati kar ene tam. Svastika gor al dol.

 

(Buaaa, upanje umira zadnje.)

 

Lp, ... mam pa lejlo.He. 



#517 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. marec 2016, 10:51

Izvorni vzrok osamljenosti je pozaba svojga odnosa z Bogom v srcu. 



#518 Mantis

Mantis
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 378

Objavljeno: 7. marec 2016, 12:08

Ena izmed funkcij osamljenosti je gonilo razvoja za osebo. Skupina ljudi običajo naredi močnejše vzdušje in energijo kot posameznik. zato se tud zadeve (ideje, rezreševanje, manifestacije, grajenje) v skupini lahko rezpletajo hitreje.

Osamljenost porine osebo da išče sebi primerno skupino.


Čuj, pa kaj me gledaš kot kremšnito? horro-cb.jpg


#519 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. marec 2016, 23:09

Mgd...iz mojega vidika...samo 10% od tvojega pisanja se nanaša na to temo, ostalo bi lahko pisal v svoji temi...tongue.png

 

Podoben si jehovcem... oni trdijo da so vzroki za vse "neprijetnosti" človeški "grehi" in Božja kazen, ti pa praviš kao pomanjkanje ljubezni do Boga...Če bi malo poznal pojem involucija in evolucija, bi videl, da je to samo logična posledica tega... 

 

Resničnost tvojih trditev v zadnjih dveh postih je pa "nizka", niti tretjina ne...a samo jaz ugotavljam, da si veliko načitan in samo ponavljaš ene in iste stvari a je to mogoče tudi kdo drug opazil...Iz napisanega se prav lepo razbere, da ti praksa šepa na veliko...tongue.png

 

Neosebni Brahman se človečku slej ko prej razotkrije oz. ga ta izkusi preden pride do nivoja Bude...samo vprašanje v kolikšni meri...to je kot eden izmed pogojev oz. ena izmed izkušenj, ki "naravno" pride na tej poti...Sorry da tako rečem, ampak bolje da "lapaš" take "neumnosti" v svoji temi, ker se samo sramotiš oz. dokazuješ pravim meditantom da si bolj teoretik kot praktik...Jaz osebno se nimam za "tapravega" meditanta, čeprav sem doživel že svašta tako kot oni...biggrin.png

 

Po milosti g. Šive... Hare Krišna Mahamantra, ki sestopa iz Golok Vrindavana (večno prebivališče Šri Krišne, ki je iznad neosebnega brahmana, ki je iznad nivoja Bude, ki je iznad nivoja tega materialnega sveta) ... v ta materialni svet... če jo služiš, je kot "sekira", ki seka karmo (ali redira)... in čim je ne služiš... prideš pod vpliv materije. 



#520 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. marec 2016, 05:35

p.s. to Hare Krišna Mahamantro (čisto, pravo ljubezen) lahko dobiš od prebivalca Golok Vrindavana, čistega bhakte Krišne in si hvaležen. Npr. moj Guru je eden izmed njih.



#521 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 10. marec 2016, 17:30

Spet isto.

 

Če je vse že v tebi, kako je to možno, da nečesa še ne bi imela v realnosti? 

 

Kaj pa če ni res to kar misliš da veš? Ker če bi blo vse v tebi... od kje (zakaj, kako je to možno), da bi imela hrepenenje po nečem (po rami za "jokat" npr.) če je pa že vse v tebi? Le če bi kaj manjkalo v tebi, bi lahko imela hrepenenje po nečem kar nimaš, a ne? Kaj je pol zdej resnično... a to da je vse v tebi... ali hrepenenje po nečem? Ker oboje hkrati očitno ne gre. Ali pa razloži kako, če gre. 

 

Če jaz "vem" da sem ptič, a to pomen, da sem res in ali bom lahko letel? Al ni res to da sem ptič? 

 

Zato če ti "življenje" dejansko kaže, da je vse v tebi in je preprosto, mi boš zlahka odgovorila na zgornja vprašanja. 

Odvisno o čem govoriva, ker jaz sem mislila, da je vse v nas, kar se tiče sprememb. Da samo sami sebe lahko spreminjamo in le tako se spremeni celoten pogled/svet okoli nas. Zato se ni potrebno jezit, ker vem o čem govoriš. Če sem pa že tam je pa drugo vprašanje?

 

Če češ, moja najboljš kolegica, ima toliko srca, da je še zate dost. Ji bom povedala, da jo malo potalam wink.png

 

Ko si prej napisala, da nekdo reče "Saj bo". A vendarle, saj vse res BO. Še nkol ni blo, da ni blo. 

A je razlika je med pozornim poslušanjem, z iskrenim "Saj bo",  ko celo pripovedovalec sam na koncu ugotovi, da bo. Ali tistim mimogrede Saj bo...Tega ti bo pa itak povedal nekdo, ki mu nisi dovolila dovolj blizu...  

 

Pa še veš kaj, tudi če bi se smilila sebi, pa kaj. So what inno.gif . Ok, ne na veke vekov Oogle_anim.gif . Ampak takole, kakšen dan, kakšno noč, dve... Ja bemtiš, pridejo trenutki, ko mamo dost, ko ne vemo več, zakaj se nam dogaja itd... U pidumatljebelacestaintrigrinteškilaste... Potem pa daš to iz sebe, dvigneš glavo, svet je lepši in si rečeš: Ej, kaj pa sem sploh jaz težil(a). 

 

Fajn, da si danes že prav fajn rainbow.gif

 

Jz tudi imam nekam vredu obdobje, hvala za vprašanje. Bi napisala, da se kr bojim, kdaj bo spet kaj počilo, ampak ne. Sem se odločila, da grem v boljšo realnost icon_smile_wink.gif

O tem se govorila ja;) gre se za to, da te nekdo resnično posluša...pa s tem ne mislim, da potem cele dneve samo jamraš tej osebi...v bistvu sploh nisem taka ampak takrat k rabim, je pa res tako kot, da bi jih magla uzela :D

 

...ali pa je sam že tako zelo obremenjen, da se ne želi ukvarjat z drugimi problemi...(tega nisem dolgo razumela, ker sem sama sebi tko fino nalagala bremena drugih, zdej pa zidam tudi sama zidicon27.gif)

 

Dejansko maš prov...pa kaj pol če se a ne :)....to je pač tko, če si malo preveč strog do sam sebe :( 

 

flirt.gif surprise2.gif

 

Edino pravilno ylsuper.gif


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#522 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. marec 2016, 19:27

Pinka, tole si napisala :
 

Zanimivo mi je, da sem vse že nekako vedela oziroma vem od majhnih nog, da je vse v nas, ampak hrepenenje po rami za "jokat" ipd je pa kr ostalo. Se mi je pa vedno zdelo "grozno", da se dejansko ne moreš zanest na nikogar. 

 

Se mi je pa dodatno vse odprlo (mogoče bi bilo boljši izraz zjasnilo, k da sem oblake kr malo razgnala), ko sem prebrala tvoj komentar. Dejansko mi "življenje" kaže, da je vse v meni, da moram v sebi poiskat ljubezen in vse ostalo. ylflower.gif Vem ja tko preprosto napisano ampak dejansko je preprosto. flirt.gif

 

Če po nečem hrepeniš in nekaj moraš poiskat pol bi se težko rekl, da se je nanašal na spremembo.

 

Ampak ok, tud če si mislila na spremembo, je vprašanje isto... če je vse v teb, zakaj oz. kako je to sploh možno da ne bi izbrala ljubezni in prišla v osamljenost? Kako je možno, da bi sploh prišla v to osamljenost in kako to da zdej še nisi v ljubezni (kot praviš, da še nisi tam) ... če pa je vse odvisno od tebe, vse je v tebi? Zakaj "še" ne izbereš ljubezni?



#523 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 11. marec 2016, 10:56

Odkrito povedano, zato, ker sem tako naučena, da enostavno ne vem kaj to pomeni, imeti rad sebe. Si po koščkih nabiram ljubezen do sebe, gre pa to bolj počasi, vendar nič zato, ker se zraven učim tudi strpnosti heartpump.gif


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#524 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. marec 2016, 11:13

Odkrito povedano, zato, ker sem tako naučena, da enostavno ne vem kaj to pomeni, imeti rad sebe. Si po koščkih nabiram ljubezen do sebe, gre pa to bolj počasi, vendar nič zato, ker se zraven učim tudi strpnosti heartpump.gif

 

Če je vse v tebi, zakaj (kako je sploh možno) da bi se kej naučila od drugih? 

 

Kdo pa si ti? Ta, do katerega nabiraš ljubezen?



#525 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 11. marec 2016, 13:44

Ker so odnosi moja budnica, ker sam vsa ta leta spala...

 

Moje ime je Pinka in sem nabiralka ljubezni......heeeeeeeeeeeeeeeeecam se biggrin.png biggrin.png biggrin.png

In kdo si ti? 


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0