Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Osamljenost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
589 komentarjev na to temo

#526 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 11. marec 2016, 14:07

Pinka, a bo? wink.png



#527 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. marec 2016, 14:19

Moje ime je Pinka in sem nabiralka ljubezni......heeeeeeeeeeeeeeeeecam se biggrin.png biggrin.png biggrin.png

In kdo si ti? 

 

You can call me Bond...James Bond...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#528 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 11. marec 2016, 15:08

You can call me Bond...James Bond...biggrin.png

Jz bi pa Fond...Money Fond biggrin.png



#529 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. marec 2016, 15:10

Ker so odnosi moja budnica, ker sam vsa ta leta spala...

 

Moje ime je Pinka in sem nabiralka ljubezni......heeeeeeeeeeeeeeeeecam se biggrin.png biggrin.png biggrin.png

In kdo si ti? 

 

Če je vse že v tebi, kako si sploh lahko spala in kako to (zakaj bi potrebovala) da bi te drugi lahko budil?

 

Jaz sem večno, zavestno, blaženo bitje, ne materialna energija (niti fizično telo, niti um, intelekt, lažni ego) in sem iz/od Boga, Najvišjega Bitja, njegov večni služabnik.

 

To ti je jasn, da če ne veš kdo si, da je ljubezen do tebe pol do nečesa drugega, ne tebe? Recimo, ilustracija, če si ti v resnic voznik v avtu, ampak zmotno misliš da si avto, pol boš mislu da je ljubezen do tebe če natočiš bencin v avto, daš olje, zamenjaš brisalce... ampak seb ne daš za jest žemlje in ostaneš lačen. Se prav skrbi za avto ne morš rečt da je ljubezen do tebe, ker ti nisi avto. Na podoben način, če nekdo le skrbi za svoje začasno telo, um, intelekt, lažni ego, ne da pa hrane zavestnemu bitju, ki je on, ki je znotri njih, pol tisti skrbi ne more rečt ljubezen do sebe. Zato tud ljudje, ki imajo vse materialno (dnar, bajto, hrano, lepga partnerja, pozicijo... vse) še zmeri niso izpolnjeni, in še vedno jih je strah in majo skrbi in so jezni in nekateri tud nardijo samomor iz frustracije. Zato če hočeš res met rada sebe, morš najprej zvedt kdo si v resnic. Po rezultatu lahko veš kolk veš. In za to potrebuješ pomoč tistga, ki vedno ve kdo je in tudi druge vidi kdo so. Prebujen lahko prebuja druge speče.   



#530 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 12. marec 2016, 19:22

Ammm...te pesmi nisem jz objavila. Članica LF od leta 2007...


No, je pa lepa. 



#531 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 12. marec 2016, 21:57

Ja, res  je lepa. Škoda ker je nisi ti objavila wink.png

Glavno, da nekdo jo je biggrin.png



#532 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. marec 2016, 22:28

Raje poezija kot religija, čeprav na istem bregu. smile.png

 

Tale poezija ti glede spoznanja večnosti (pomiritve) 

 

Je čas dozorel. Čas je šel v večnost, večnost pa noče bit konkretna in tako to gre .... soko javi se!

 

Večnost je konkretna.

ne more pomagat.



#533 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. marec 2016, 22:59

Ok, večnost je konkretna. Ampak ne sama po sebi. Nujno rabi Smrt. Drugače ni otipljiva. mgd, brez veze da se zapletava v neke debate. Ti si vernik. In to je to. Raje povej kaj si kaj danes jedel?

 

Sama po seb je konkretna, otipljiva, ne rabi smrti. In smrt je pod njo. Vernik na podlagi konkretnih izkušenj večnosti. Jedu sm prasad, hrano ponujeno Bogu, za večno dobrobit.



#534 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. marec 2016, 23:45

Pra-sad? Paradižnik? To pa ni ravno ok, ker to ni sezonsko. ccccc Hecam se, ne vem kaj je prasad. Si lahko mal predstavljam .... ena taka kaša iz leče in kurkume ... dodan fižol in (seveda) tofu.

 

Prasad pomen Božja milost. Lakto vegetarijanska (+ brez čebule, česna, alkohola, kave ...) hrana ponujena Bogu. Dons enkrat rižoto, enkrat dateljne, enkrat ajdo in eno zelenjavno jed in puding. 



#535 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. marec 2016, 00:45

Jaz sem eno kurje bedrce od včeraj poglodala in malo posodico paštete iz svinjine z žličko pojedla. Blagoslovil me je oblačen dan. Mene in vso nečisto hrano ki sem jo poplaknila z nespodobno količino alkohola, bo k sebi vzela Smrt in ne bog. Ko bo prišel čas....  do takrat bom kakšno rekla, malo plesala, oddelala svoje delo. Verjetno ne bom z vsem zadovoljna. Verjetno bo vse na pol narejeno.... bo pa za vse poskrbljeno. In to je bistveno.

 

S tem ne bo za vse poskrbljeno. Je pa bistveno, da je za vse poskrbljeno. To lahko dosežeš le s služenjem Boga tako kot On hoče.



#536 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. marec 2016, 04:52

Boli me kurac kaj on hoče. Je pa res da On vedno nekaj hoče. No, zdi se mi, da bi se okoli tega bilo potrebno zamisliti. Ker to ni normalno.

 

Seveda je normalno, saj je živ vendar.  



#537 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. marec 2016, 11:42

laugh.png ... ni dovolj, da je samo bog zadovoljen, fajn je če si tudi ti ...

 

Le če zadovoljiš Boga, si s to ljubeznijo zadovoljen tudi ti, drgač ne, tolk kokr bi rad. Hare Krišna



#538 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 004

Objavljeno: 13. marec 2016, 22:34

Le če zadovoljiš Boga, si s to ljubeznijo zadovoljen tudi ti, drgač ne, tolk kokr bi rad. Hare Krišna

 

Kdorkoli boga dojema, opisuje in doživlja kot neko bitje "tam nekje", je vbistvu brez osebne izkušnje boga..  In za take osebe so religije zelo privlačne..  Saj tam (v religiji) je nekdo pač opisal tujo izkušnjo boga in iz tega naredil en cel cirkus, in temu potem lahko slepo slediš in se zaradi tega počutiš duhovno..   (in lahko pametuješ o bogu, tudi če ga nisi še spoznal..)

 

So pa žal skoraj vse današnje religije brez boga..  Najboljši test za prepoznavo, če ima neka religija (ali tudi oseba) stik z bogom, je v temu, če je ta zaradi svojega boga v konfliktu, z tem kar bog predstavlja nekomu drugemu..  Toraj vsepovsod kjer nastaja posiljevanje drugih z "svojim bogom", tam je dejanska odsotnost boga že v štartu..   no temu lahko rečemo tudi "sindrom jehovih prič"..

Če boga dejansko imaš, potem ti potreba po prepričatu drugega za vsako ceno odide..  ta potreba obstaja le dokler boga še nimaš in si bi rad potrdil "da ga imaš" na način da si dokazuješ, da ni nobenega, ki bi ti tvojo religijsko zgodbo zmogel ovreči..  kar je klasična igra ega, ali igra ega te osebe za lasten obstoj.. 

 

In ko boga spoznaš, se tega ne moreš več iti..  

Podobno ko imaš lastno izkušnjo, veš, da bog ničesar noče od tebe, kaj šele zahteva..

Tudi če imaš lastno izkušnjo, da je nekdo nekaj zahteval od tebe, to vsekakor ni bil potem bog..

 

Je pa dobesedno primerna tema za te debate, saj to dejansko je osamljenost, ko loviš osebe po netu, po vseh možnih temah, da jim poskusiš vsiliti svojo dogmo, da bi nato malo lažje še sam verjel v njo..    Če bi ta vera bila recimo pristna, potem bi taka oseba bila že izpolnjena in ne tako željna tuje potrditve..   ko izkusiš stik z bogom, takrat namreč imaš že vse in ti tuja potrditev ni več potrebna..   in posiljevanje drugih ti postane absurd..   


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#539 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 15:07

Kdorkoli boga dojema, opisuje in doživlja kot neko bitje "tam nekje", je vbistvu brez osebne izkušnje boga..  In za take osebe so religije zelo privlačne..  Saj tam (v religiji) je nekdo pač opisal tujo izkušnjo boga in iz tega naredil en cel cirkus, in temu potem lahko slepo slediš in se zaradi tega počutiš duhovno..   (in lahko pametuješ o bogu, tudi če ga nisi še spoznal..)

 

So pa žal skoraj vse današnje religije brez boga..  Najboljši test za prepoznavo, če ima neka religija (ali tudi oseba) stik z bogom, je v temu, če je ta zaradi svojega boga v konfliktu, z tem kar bog predstavlja nekomu drugemu..  Toraj vsepovsod kjer nastaja posiljevanje drugih z "svojim bogom", tam je dejanska odsotnost boga že v štartu..   no temu lahko rečemo tudi "sindrom jehovih prič"..

Če boga dejansko imaš, potem ti potreba po prepričatu drugega za vsako ceno odide..  ta potreba obstaja le dokler boga še nimaš in si bi rad potrdil "da ga imaš" na način da si dokazuješ, da ni nobenega, ki bi ti tvojo religijsko zgodbo zmogel ovreči..  kar je klasična igra ega, ali igra ega te osebe za lasten obstoj.. 

 

In ko boga spoznaš, se tega ne moreš več iti..  

Podobno ko imaš lastno izkušnjo, veš, da bog ničesar noče od tebe, kaj šele zahteva..

Tudi če imaš lastno izkušnjo, da je nekdo nekaj zahteval od tebe, to vsekakor ni bil potem bog..

 

Je pa dobesedno primerna tema za te debate, saj to dejansko je osamljenost, ko loviš osebe po netu, po vseh možnih temah, da jim poskusiš vsiliti svojo dogmo, da bi nato malo lažje še sam verjel v njo..    Če bi ta vera bila recimo pristna, potem bi taka oseba bila že izpolnjena in ne tako željna tuje potrditve..   ko izkusiš stik z bogom, takrat namreč imaš že vse in ti tuja potrditev ni več potrebna..   in posiljevanje drugih ti postane absurd..   

 

Se strinjam. Ne razumem sam zakaj si to pisu men, ker tega ne počnem in to kar si opisoval sam naredu s tem poboldanim? Bog hoče od nas ljubezen, iz ljubezni. In tisti, ki to vejo, vzpodbujajo druge k temu, iz ljubezni do Boga.



#540 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 15:33

- princip boga je princip tebe samega

 

- princip religij je princip anti boga ali antikrista ... z namenom, da pozabiš na svoje bistvo, da pozabiš na svojo pomembnost ... ker le tako se te da manipulirat naprej in izkorišćat ... religije v ta namen namerno predstavljajo boga v 3. osebi ... ON bog tam nekje daleč na nebu ... namesto JAZ bog v meni, to je moje bistvo

 

Ta "JAZ bog v tebi, tvoje bistvo" ni Bog On, Najvišje bitje, izvor vsega, vse. Je nepopolno poznavanje sebe, ki si delček ene izmed Božjih energij in kot tak Njegov večni služabnik. Kot tak seveda nisi nepomemben. Če z zlorabo svoje svobodne volje ne želiš ljubit Boga, ne morš bit pomirjen, zadovoljen, tolk kokr bi rad bil, zato jeza, nestabilnost itd. Če ga, si izpolnjen. Bog ni tam nekje daleč na nebu, ampak vsepovsod, tudi v našem srcu in tudi daleč na "nebu" (v svojem večnem prebivališču, Božjem kraljestvu). Ko sprejmeš Boga, ob tem spoznaš tudi svoje bistvo, Njegov večni služabnik. Dokler misliš da si JAZ bog v sebi, ne morš bit svoboden, tako kot npr. letalo v zraku ni, ampak mora eventuelno pristat na zemlji, ker nima višjega zavetja/pristana. Zato iz svoje namišljene "popolne osvoboditve" spet padeš nazaj v materijo, pod suženjstvo potreb svojega telesa, uma in časa. Če pa sprejmeš svoje pravo bistvo v zavetju Boga, pa si lahko vedno svoboden in izpolnjen v ljubezni do Boga, svojega večnega lastnika, gospodarja in najdražjega. Resnice se ne da spremenit, lahko se ji le upiramo in trpimo ali z njo sodelujemo in smo srečni.     



#541 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 16:16

p.s. dokler si zadovoljen s svojo domišljijo da si Bog se seveda ne boš nikamor premaknu, četudi vznemirjen ko (neizogibno) ne gre nekaj po tvoje (le kako bi sploh lahko šlo lahko če pa si ti Bog? ... in si domišljijsko odgovoriš, da si si tudi to ti že prej iz svojega višjega jaza določu za "lekcijo", nabiranje izkušenj...). Ko pa si pridobiš višjo svobodo, višje zadovoljstvo, pa naravno to domišljijo opustiš.  



#542 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 18:25

Tudi za vero v boga rabiš malo domišljije. Včasih je rabiš kar veliko .... ti verjetno misliš domišljavost? V bistvu je vedno težko. Še posebaj če se pričakuje da boš srečen vedno in povsod. Tako te sodobnost terorizira z vsakdanom. Dokler je sreča stvar onostranstva, še nekako gre. Ali nekih višjih neotipljivih smislov, da si lahko barvaš dneve, brez da bi bilo to potrebno dokazat. Zelo malo skromnih vernikov poznam .... večina jih je zlo napihnjenih. Pač so se našli v nekih sistemih in to seveda daje občutek moči. Čist človeško. Je pa veliko vernikov tudi med tistimi ki zase pravijo da to niso. Eh, ....

 

Ne rabiš domišljije, samo direktno izkustvo. Če si popolnoma predan Bogu, si praktično srečen vedno in povsod. Ja, pravi vernik je vedno ponižen, ker se zaveda svojega odnosa z Bogom in s tem tudi do vseh in vsega. Iz tega se zato se ne podreja lažem in domišljiji. 



#543 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 18:34

p.s. Bog je onkraj dometa človeške umske domišljije in čutne zaznave. Ne morš ga vidt z materialnimi očmi ali si si ga predstavljat v umu. Je total neki druzga. Pozitivno presenetljivga, znova in znova, izpoljnjujočga. Po Njegovi milosti ga lahko vidiš, čutiš, vonjaš, dotakneš... s svojimi duhovnimi čutili. Najvišje bitje, najlepše bitje, najprijetnejše bitje, tolk lepe duhovne večne oblike še nis vidu, oči, obraz, nasmeh...



#544 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 18:42

To ni kot pod vplivom časa spreminjajoča se materialna oblika... kot recimo od Sai Babe ali od shamannama Bog wannabe-jev... 

 

In tud Sai Baba in shamannamo imata kot duši svojo večno obliko kot ljubimca Boga, sam sta pozabla na njo, ker sta hotla namest ljubit, tj. služit Boga, uživat mayo in po nekem času uživat namišljeno osvoboditev kot wannabe Bogova in po nekem času spet uživat mayo in spet... zarad neizpolnjenosti... lekcije. 



#545 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 18:59

1.5 : 0   za koga? Za tistega ki je tvoj trenutni favorit. Kakopak. Men so všeč grški bogovi. Z njihovimi strastmi se z lahkoto istovetim. Mogoče zato. smile.png

 

Bog ali Najvišje je samo en, ni jih več, vedno, nima strasti, sam pravo ljubezen. Ti nisi in nikol ne boš On in nima smisla da se z njim domišljisko istovetiš, ma pa smisel da ga konkretno ljubiš, ker je tvoj najdražji. Drgač kokr tko nikol ne morš dosežt izpolnitve, ki si jo želiš in trudiš dosežt, sam trenutno na napačen način. 



#546 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 19:21

Triglav. Na njega bom naslovila vse svoje priprošnje. Iz čiste ljubezni do njega ne bom nikoli na njega splezala. Ampak ga bom iz svoje kotline spoštljivo zrla in si v domišljiji slikala .... dereze, recimo. A je to zadost skromno?

 

Triglav ni Bog. Od tega ne morš dobit izpolnitve, ki jo želiš.



#547 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 19:30

Je pa božanstvo in meni to zadostuje. Sem pač skromna po naravi.

 

O tem sem pisu že zgori, dokler ti bo to "zadosti" se ne boš premaknila, pol pa se boš. Čeprav po tvoji jezi se vid, da ti tud to ni zadosti, zato sem dal v narekovaje, ampak se tukile samo delaš kao skromno, za kar imaš seveda tudi vso pravico. Lp ... do tvoje iskrenosti. 



#548 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 14. marec 2016, 19:52

Triglav ni Bog. Od tega ne morš dobit izpolnitve, ki jo želiš.

Triglav je Bog. U-poštevanka ga je začutila s svojo slovansko dušo wink.png  (hihihi, sam ne me demantirat, da imaš kak germanski izvor)

 

Glej glej, pa še pomen naj bi imel kot pri Indijcih... (Opomba: nisem še brala, samo hitro čekiranje). laugh.png

 

http://www.staroverc...77-triglav.html  



#549 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 20:04

Triglav je Bog. U-poštevanka ga je začutila s svojo slovansko dušo wink.png  (hihihi, sam ne me demantirat, da imaš kak germanski izvor)

 

Glej glej, pa še pomen naj bi imel kot pri Indijcih... (Opomba: nisem še brala, samo hitro čekiranje). laugh.png

 

http://www.staroverc...77-triglav.html

 

Bog je vsemogočen in govori ... za začetek smile.png

 

Marsikdo ma raznorazne definicije Boga... kot recimo shamannamo zase misli da je Bog... Boudika misli, da je duhovna iskra v njej Bog ... Brezo misli da skupek vseh energij in zakonov da je Bog, ti praviš da je Triglav Bog itd.  

 

Ampak Bog je Bog smile.png



#550 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 14. marec 2016, 20:30

glavno, da jaz up trade down... up side down backwards.... leagaly blond.....samo v budizmu gre za final count down ... peace love and prospect.... we love rule... no more of thisto uno... gremo dzabe.... arbajt me res osvobaja... God helps






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0