Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino

Fotka

Osamljenost

• Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
610 komentarjev na to temo

#576 U-poštevanka

U-poštevanka
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 707

Objavljeno: 14. marec 2016, 21:54

Zakaj pa pol ostajaš suženj svojega telesa in uma zaupajoč jima, da boš izpolnjena? Ne splača se ti ta lenoba do ljubezni do Boga, ki te lahko izpolni smile.png

Ma dej, opica.gif , kaj zdej? splača/nesplača? A na resnico se bomo pa kar požvižgal al kako. Ti meni nekaj obljubljaš, a je tko? Tisto kar si moja duša želi... ti ne moreš niti centa primaknit z vsem svojim duhoslovjem in podobnim.

#577 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 14. marec 2016, 22:05

Ma dej, opica.gif , kaj zdej? splača/nesplača? A na resnico se bomo pa kar požvižgal al kako. Ti meni nekaj obljubljaš, a je tko? Tisto kar si moja duša želi... ti ne moreš niti centa primaknit z vsem svojim duhoslovjem in podobnim.

Resnica je da te edino ljubezen do Boga lahko izpolni in če si lena do tega moraš bit zaupljiv suženj svojga telesa in uma, kar ti izpolnjenosti ne da (zato jeza). To so občutna dejstva, ne obljube.   

#578 U-poštevanka

U-poštevanka
  • SkorajOdvisnik

Objavljeno: 14. marec 2016, 22:20

Resnica je da te edino ljubezen do Boga lahko izpolni in če si lena do tega moraš bit zaupljiv suženj svojga telesa in uma, kar ti izpolnjenosti ne da (zato jeza). To so občutna dejstva, ne obljube.   

Občutna? So čute zaobšla in se nekje v vrvežu minljivosti razblinila, ne iščite jih, saj jih ni več tu. Hrepenenje. A to?

#579 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 14. marec 2016, 22:25

Občutna? So čute zaobšla in se nekje v vrvežu minljivosti razblinila, ne iščite jih, saj jih ni več tu. Hrepenenje. A to?

V večni duši občutna. Neizpolnjeno hrepenenje ostaja dokler ne želiš služit Boga.

#580 U-poštevanka

U-poštevanka
  • SkorajOdvisnik

Objavljeno: 14. marec 2016, 22:31

Bog hrepeni, dokler mu nihče noče služit. Občutena duša hoče biti večna in zato seveda noče služit.

#581 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 14. marec 2016, 22:43

Bog hrepeni, dokler mu nihče noče služit. Občutena duša hoče biti večna in zato seveda noče služit.

Bog nič ne rab, on je samozadosten, ampak iz ljubezni do nas, za naše večno dobro hoče da ga služmo, ker bomo tko lahko izpolnjeni. Duša je že po defaultu večna, ne želi si bit večna. Občuti pa razliko če služi Boga ali ne, v izpolnjenosti.  

#582 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 14. marec 2016, 22:54

kar trdiš je banalna neumnost ...

duša je del enosti boga in je toliko večna kot bog ... vse ostalo spada pod svobodno voljo pri izkušanju in učenju duše ...  

Res je. Če duša služi Boga, izkuša izpolnjenost, če ne, neizpolnjenost, iz česar se uči, da to ni najboljša aktivnost. Amen. OM. 

#583 U-poštevanka

U-poštevanka
  • SkorajOdvisnik

Objavljeno: 14. marec 2016, 22:57

Moj bog

Bog nič ne rab, on je samozadosten, ampak iz ljubezni do nas, za naše večno dobro hoče da ga služmo, ker bomo tko lahko izpolnjeni. Duša je že po defaultu večna, ne želi si bit večna. Občuti pa razliko če služi Boga ali ne, v izpolnjenosti.  

Moj bog ni resen. Ne vem zakaj je tak ampak tak pač je. Verjetno sta tako tvoj kot moj bog velika prijatelja, tam, kjer se dužita in se skupaj smejita. Mi pa nekaj interpretiramo. Mojemu bogu to ni ravno všeč, a ker je ljubeč, se smeji z mano. In tudi svojim prijateljem kdaj pripoveduje zgodbe... te, ki jih je od mene slišal. ylflower.gif

To temo je popravil/a U-poštevanka: 14. marec 2016, 22:58

#584 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 14. marec 2016, 23:07

zavest bude pomeni, da je vse iz božanske energije ... vse je živa inteligentna božanska energija ... 

vse karkoli duša počne, počne z božanskim namenom ... duša je del boga in služi bogu ...

seveda pa ima tudi bog dve navidezni plati ... biggrin.png

ti duša pa si ta, ki se odloči kateremu aspektu boš posvetil svoje delovanje ... tudi to je svobodna volja ... 

Kateri dve navidezni plati? 

#585 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 14. marec 2016, 23:18

brahmo in shivo ... božansko in peklensko ... kreativno in rušilno ... ecetera 

Brahma in Šiva nista dve navidezni plati Boga, sta resnična večna služabnika Boga. Brez opolnomočenja od Boga, Brahma ne more sam po seb kreirat in Šiva uničevat tega materialnega sveta. Duše so večne, različna kategorija od materije. Materialne oblike so kreirane in uničene, ne večne oblike duš ali večna oblika Boga. Če duša naklonjeno služ Boga, je v svoji večni obliki izpolnjena. Če ne, pozabi na to kdo je in čigava je in se zmotno poistoveti z materijo in je neizpolnjen suženj potreb materialnega telesa in uma.

#586 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 14. marec 2016, 23:30

vidim, da ne razumeš ... brahma je kreator, šiva je uničevalec ... krist in antikrist ... 

Razumem da ne poznaš niti Brahme niti Šive niti Boga niti sebe niti Kristusa niti anti-Kristusa.

Brahma ma po opolnomočenju od Boga samo čez kreacijo začasnih materialnih oblik in Šiva njihovo uničenje. Duša ma večno obliko, Bog tud, čiz druge kategorije, nobene zveze z materialnimi oblikami. Kristus nima nobene zveze s kreiranjem materialnih oblik, on je služabnik Boga in druge vzpodbuja k temu, za razliko od anti-Kristusa, ki nima nobene zveze z uničevanjem materialnih oblik, ampak samo vzpodbuja "uživanje" maye. 

#587 *glas*

*glas*
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 201

Objavljeno: 15. marec 2016, 00:17

Razumem da ne poznaš niti Brahme niti Šive niti Boga niti sebe niti Kristusa niti anti-Kristusa.

Izgleda da tudi ti ne poznaš "boga", saj misliš da ima ta bog moški spol..    cool.png

Se pa vidi, da zato ko si ga apliciraš v življenje, oziroma kar ti dojemaš kot "izkušnjo njega", je glede na tvojo osamljenost logično, da ti zadeva ne uspeva..  

No za začetek spremeni vsaj spol svojemu bogu, mogoče potem ne boš več tako osamljen..    wink.png

"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."

#588 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 15. marec 2016, 00:28

Izgleda da tudi ti ne poznaš "boga", saj misliš da ima ta bog moški spol..    cool.png

Se pa vidi, da zato ko si ga apliciraš v življenje, oziroma kar ti dojemaš kot "izkušnjo njega", je glede na tvojo osamljenost logično, da ti zadeva ne uspeva..  

No za začetek spremeni vsaj spol svojemu bogu, mogoče potem ne boš več tako osamljen..    wink.png

Nikjer nisem napisu, da ma Bog moški spol, v smislu materialnega telesa, je pa duhovno, večno moški ja, sam to nima nobene zveze z našimi izkušnjami materialnega moškega spola v tem svetu, je onkraj. Jz niti noben drug ne more nič spreminjat Bogu, On je tak kakršen je, najboljši. Jaz kot duša tud nimam materialnega moškega ali ženskega spola, je neki čiz druzga, kar ti s svojim trenutnim stanjem glede na tvoje pisanje ne morš razumet. Glede osamljenosti sem pa pisu že v prvem postu. Bog prebiva v srcu vsazga, sam nenaklonjeni ga ne morjo vidt, čutit, se družit.  

#589 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 15. marec 2016, 11:38

razlika med nama je : ti si zvest religiji, jaz nisem ... jebiga guidek ...  

Ni ta razlika. Razlika je da sem jaz zvest večni resnici, ti pa svoji stalno se spreminjajoči in nekonsistentni umski domišljiji, katere del je tudi to, da misliš, da sem jaz zvest religiji kot ti razumeš ta pojem. Mene noben ne manipulira in jaz od nikogar nisem manipuliran. Mi je pa žal vidt, da si ti suženj svojega lažnega ega (lažne identitete), uma in telesa in da nisi zadovoljen, zato jeza, vznemirjenje in potreba po alkoholu in žaljenju drugih, ker se ne podrejajo tvoji domišljiji in manipuliranju. Seveda imaš do tega vso pravico in žanješ ustrezne vzgojne rezultate. Lahko pa se tud osvobodiš tega in zaživiš izpolnjeno življenje iz svoje prave večne identitete. Vsaj poskusiš lahko?   

#590 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 15. marec 2016, 11:42

icon26.gif  ... kakorkoli že želiš videt ... 

Jz rajš gledam tako kot je, je pomirjujoče.

#591 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 15. marec 2016, 11:51

nee, gledaš tako kot že znaš videt

Žal mi je da maš tako potrebo po manipuliranju, da si tak suženj svojega lažnega ega in da si v zameno tud podvržen manipulacijam, ampak tud iz tega se boš neki nauču, bi se pa lahko tud na lepš.  

#592 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 15. marec 2016, 12:04

Ljubezen te bo spremenila, premaknila, na bolš, velik boljš.

#593 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 15. marec 2016, 13:32

Pinka, a bo? wink.png

Bo love3.gif wink.png

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#594 Mantis

Mantis
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 378

Objavljeno: 16. marec 2016, 13:29

Tole ne gre skupaj. Eno ali drugo?

Čuj, pa kaj me gledaš kot kremšnito? horro-cb.jpg

#595 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 16. marec 2016, 13:53

Bog nič ne rab, on je samozadosten, ampak iz ljubezni do nas, za naše večno dobro hoče da ga služmo, .............

But he loves you......

https://www.youtube....h?v=gPOfurmrjxo

#596 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 16. marec 2016, 14:16

Tole ne gre skupaj. Eno ali drugo?

Sej ti vse piše. Prosim še enkrat preberi vse kar piše. Iz ljubezni do nas to hoče, za naše dobro, ne zase (ker bi On to potreboval). Npr. mama si želi, da bi njen bolan otrok vzel zdravilo, za njegovo dobro, iz ljubezni do otroka, ne ker bi ona to potrebovala. Razumeš zdej?

But he loves you......

https://www.youtube....h?v=gPOfurmrjxo

God loves me yes, and you too and everyone else also. Tale George na videu ni sprejel sporočila Boga takega kot je, ampak ga izkrivlja, žal.

#597 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 16. marec 2016, 14:56

Samo dve skupini živih bitij sta, teisti in ateisti. Ateisti po lekciji postanejo teisti. 

#598 omar

omar
  • Legenda Foruma

Objavljeno: 16. marec 2016, 15:54

Samo dve skupini živih bitij sta, teisti in ateisti. Ateisti po lekciji postanejo teisti. 

But he loves you...... wink.png 

#599 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 16. marec 2016, 15:59

But he loves you...... wink.png 

Of course He does and everyone else also. If some want to do bad what He can do. He is giving good example and good advice to help him to stop bad and do good.

#600 omar

omar
  • Legenda Foruma

Objavljeno: 16. marec 2016, 18:51

Of course He does and everyone else also. If some want to do bad what He can do. He is giving good example and good advice to help him to stop bad and do good.

Something is wrong here. War, disease, death, destruction, hunger, filth, poverty, torture, crime, corruption, and the Ice Capades. Something is definitely wrong. This is not good work. If this is the best God can do, I am not impressed. Results like these do not belong on the résumé of a Supreme Being. This is the kind of shit you'd expect from an office temp with a bad attitude. And just between you and me, in any decently-run universe, this guy would've been out on his all-powerful ass a long time ago. wink.png

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0