Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Razsvetljenje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
386 komentarjev na to temo

#26 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 24. maj 2007, 20:23

E.C.-
Veš- tako bom dejal ...da se dokoplješ do lastne resnice, / ne absolutne / , da čistiš svinjarijo in se rešuješ določenih vzorcev, kalupov ali pač pogojenih vsadkov kot tudi dojemanja svojih izkustev -uporabljam pač druge načine...
Sem pa govoril o tem, da / kar si sam napisal / mnogokrat zmotno imenujemo določeno stanje in potem prihaja do tega o čemer sem govoril- o svojih izkušnjah z ljudmi, ki sami zase pravijo , da so izkusili /kot ti praviš- nirbikalpa samadhi / razsvetljenje v tistem absolutnem smislu, kjer sam praviš, da jih je malo v svetu. Govoril sem o tem, da marsikdo / tukaj/ zase reče, da je izkusil ravno to - absolutno resnico itd , obenem pa ostaja tam kjer je bil ...pa brez zamere, tako je moje skromno mnenje...Sicer se mi pa tako in tako zdi že naziv teme malce ..tko no...tako , da ne bi imel ničesar več za dodati ...
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#27 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 24. maj 2007, 23:08

E.C.-
Veš- tako bom dejal ...da se dokoplješ do lastne resnice, / ne absolutne / , da čistiš svinjarijo in se rešuješ določenih vzorcev, kalupov ali pač pogojenih vsadkov kot tudi dojemanja svojih izkustev -uporabljam pač druge načine...


In prav je tako, vsak uporablja svoje tehnike, načine in hodi po svoji poti.

:)


Sem pa govoril o tem, da / kar si sam napisal / mnogokrat zmotno imenujemo določeno stanje in potem prihaja do tega o čemer sem govoril- o svojih izkušnjah z ljudmi, ki sami zase pravijo , da so izkusili /kot ti praviš- nirbikalpa samadhi / razsvetljenje v tistem absolutnem smislu, kjer sam praviš, da jih je malo v svetu. Govoril sem o tem, da marsikdo / tukaj/ zase reče, da je izkusil ravno to - absolutno resnico itd , obenem pa ostaja tam kjer je bil ...pa brez zamere, tako je moje skromno mnenje...Sicer se mi pa tako in tako zdi že naziv teme malce ..tko no...tako , da ne bi imel ničesar več za dodati ...
xegox :palec:


Ja, te zastopim.

In ti lahk čist mirno in realno rečem, da če ti kdo tvezi, da je izkusil nirbikalpa samadhi, se ti direktno v oči laže (in verjetno še sam sebi verjame).

Popolna osvoboditev (nirbikalpa samadhi) je na tem svetu skoraj tko redka kot 17 peresna deteljica...
In tisti ki so to stanje dosegli, no, njim ni potrebno o tem izgubljati besed, ker je to več kot jasno vsem, ki pridejo z njimi v stik...

lp
e.

#28 highlander

highlander
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 202

Objavljeno: 25. maj 2007, 07:43

Če so v tem trenutku vsi v razsvetljenem stanju, razen mene, ali je za mene svet zaradi tega kaj boljši?

#29 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 25. maj 2007, 07:56

Če so v tem trenutku vsi v razsvetljenem stanju, razen mene, ali je za mene svet zaradi tega kaj boljši?


Kako ti zaznavaš svet je odvisno od tebe, ne od sveta.

Po drugi strani pa je družba popolnoma in pravilno razsvetljenih oseb tisto, kar nam vsem še kako primankuje.
Že v družbi res izpolnjenih in srečnih oseb se (lahko) bolje počutimo, da o družbi čisto pravih duhovnih velikanih niti ne govorim...

:)

lp
e.

#30 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 25. maj 2007, 08:54

Če so v tem trenutku vsi v razsvetljenem stanju, razen mene, ali je za mene svet zaradi tega kaj boljši?



Hudo ej. Kakšno vprašanje x:Dx


Če bi bili zate vsi v tem trenutku v razsvetljenem stanju zares, potem bi moral tudi ti biti, ker IT TAKES ONE TO SEE ONE, tako da je že sprve nemogoče da si izvzet. Če recimo samo verjameš po nekem izkustvenem vedenju, da so drugi razsvetljeni, ti pa ne, potem si daješ še zmeraj možnost relativizma in to ni v popolnosti ta trenutek.

Po moje če bi vsi bili razsvetljeni, ne bi potrebovali več izkušnje življenja.

Sicer pa itak da ne vem.
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#31 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 25. maj 2007, 23:22

ma, če sem čisto natančen, tako spoznanje (samadhi) poruči prejšnje dojemanje sebe,sveta in drugih, in istočasno postavi le-to na trdne temelje...

...odvisno pač od odprtosti posameznika. Neka plitka izkušnja (če o plitkosti sploh lahko govorimo) samadhija vsekakor ni isto kot globoka globoka realizacija svoje prave narave...


Tako je, pa saj zato gre. Poruši neprave temelje, zato je zmeda po prvih prebliskih. Kasneje se je treba na stanja navaditi, se udomačiti v njih, da smo potem lahko stalno v takem stanju bitja. Včasih so prebliski šoki, intenzivni, včasih mehki, da bolj mehki ne bi mogli biti. x:)x



en bolj razsvetljen k drug , a ne?.....eni ves čas namigujejo na svojo razsvetljenost, samo zadeva ima bolj malo zveze z intelektom, jebi ga,
drugi jo zanikajo, čeprav so rezsvetljeni......in kako si lahko kdo s tem kaj pomaga? :ermm:
prejšnja dojemanja, nepravi temelji.......občutek imam, da so vsa dojemanja in vsi temelji le prehodne narave. In da se je treba bolj
navaditi na zmedo, kot pa na kaj drugega. Ampak o tem bom verjetno znal kaj več povedati, ko bom globoko globoko realiziral
svojo pravo naravo....čeprav močno sumim, da se mi takrat ne bo govorilo kaj dosti. Ali pa bo to odvisno od mehkobe prebliska, kaj pa vem.... :inocent:
Norost je vcasih najvecja modrost…

#32 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 26. maj 2007, 07:24

en bolj razsvetljen k drug , a ne?


Da.
Ljudje so na različnih stopnjah zavedanja Absolutne resnice in na različnih nivojih integracije le te v vsakdanje življenje.

ma tle ne gre za neko tekmovanje ali ka podobnega, enostavno tako je.

.....eni ves čas namigujejo na svojo razsvetljenost, samo zadeva ima bolj malo zveze z intelektom, jebi ga,
drugi jo zanikajo, čeprav so rezsvetljeni......in kako si lahko kdo s tem kaj pomaga? :ermm:


Kako si lahko kdo pomaga z direktnim zavedanjem Absolutne Resnice, Boga, če hočeš? In z življenjem IZ tega zavedanja?

V nasprotju s posrednim bluzenjem po knjigah z intelektom in življenju iz omejenih in pogojenih in od zunaj vzetih predstav o sebi?

hmm. že sama možnost na preseganje kakršnih koli omejitev glede percepcije samega sebe je (iz mojega vidika) izredno dobrodošla.
Je pa tudi res, da je iluzija, v kateri živimo izredno močna in daje vtis, da je dejansko realna. Iluzornost le-te pa se prepozna šele ko se spozna tisto, ki NI iluzija, Absolutno resnico, torej...

prejšnja dojemanja, nepravi temelji.......občutek imam, da so vsa dojemanja in vsi temelji le prehodne narave. In da se je treba bolj
navaditi na zmedo, kot pa na kaj drugega. Ampak o tem bom verjetno znal kaj več povedati, ko bom globoko globoko realiziral
svojo pravo naravo....čeprav močno sumim, da se mi takrat ne bo govorilo kaj dosti. Ali pa bo to odvisno od mehkobe prebliska, kaj pa vem.... :inocent:


Ne vem.
Najbolje je, da se vsak sam pomatra in izkusi to, o čemur vsi večji Učitelji non stop govorijo... Sam, na podlagi lastnega truda, intimno in dokončno...

:)

#33 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 26. maj 2007, 21:26

Je pa tudi res, da je iluzija, v kateri živimo izredno močna in daje vtis, da je dejansko realna. Iluzornost le-te pa se prepozna šele ko se spozna tisto, ki NI iluzija, Absolutno resnico, torej...


Hm...svet okoli nas je res iluzija pa po drugi strani absolutno resničen. x;)x
In iskanje absolutne resnice, pardon Absolutne resnice je na nek način nesmisel, ker jo ves čas živiš.
Torej, če jo iščeš je to zelo subtilen način norčevanja iz samega sebe. In prav vsak malo večji učitel, pardon, Učitelj
je to velikokrat povedal, na raznorazne načine seveda so poizkušali dopovedati iskalcem nesmisel iskanja.
In ker tudi največji u(U)čitelji niso izumili načina kako to iskalcem dopovedati, so jih pač spodbujali pri iskanju,
kaj pa bi drugega, saj je res edina možna pot izkustvo. In pri tovrtnem izkustvu žal intimnost ne igra nikakršne
vloge, dokončnost pa še manj......spomnim se besed morda največjega izmed učiteljev, ki je nekoč dejal, da lahko
zavest seže v neskončnost.
Preprosto, tako pač je......
Norost je vcasih najvecja modrost…

#34 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 27. maj 2007, 10:51

Hm...svet okoli nas je res iluzija pa po drugi strani absolutno resničen. x;)x
In iskanje absolutne resnice, pardon Absolutne resnice je na nek način nesmisel, ker jo ves čas živiš.
Torej, če jo iščeš je to zelo subtilen način norčevanja iz samega sebe. In prav vsak malo večji učitel, pardon, Učitelj
je to velikokrat povedal, na raznorazne načine seveda so poizkušali dopovedati iskalcem nesmisel iskanja.
In ker tudi največji u(U)čitelji niso izumili načina kako to iskalcem dopovedati, so jih pač spodbujali pri iskanju,
kaj pa bi drugega, saj je res edina možna pot izkustvo. In pri tovrtnem izkustvu žal intimnost ne igra nikakršne
vloge, dokončnost pa še manj......spomnim se besed morda največjega izmed učiteljev, ki je nekoč dejal, da lahko
zavest seže v neskončnost.
Preprosto, tako pač je......


Hmm.

Če bi bilo tako, kot ti praviš, se pravi, da je iskanje in trud nesmiselen in da ljudje ne bi potrebovali REALIZACIJ, sovjih lastnih intimnih spoznanj o svoji pravi naravi in o absolutni resnici, potem bi bilo vsi, skupoi s tabo, popolnoma zadovoljni, brez želja, brez strahov in
brez kakršnih koli potreb.

Morda je že res, da non-stop živimo v Absolutni resnici, ma se ti tega zavedaš, non stop?
Iskreno povej?

Če ja, potem si popolnoma in pravilno osvobojen (kot ramana Maharshi, recimo) in dosegal si Nirbikalpa samadhi.
Svaka čast.

Če ne, potem...buh pomagi. Bi treba še iskati. Welcome to the club. :)


In ne, ni nesmiselno truditi se in iskati svoje realizacije, ravno nasprotno.

Ne vem, kaj je na stvari, ampak zdi se mi da ne veš iz svoje modrosti, o čem teče bedseda (lahko se motim, itaq).
Če bi imel izkušnje Absolutne resnice potem bi točno vedel, kako osvobajajoče je, da le-to sam realiziraš IN vedel bi tudi, da je iskanje nuno potrebno. Potreben je trud...
...ini predvsem, da dejasnko je velika razlika med relativno zaznavo in absolutno "zaznavo".

...razen seveda, če vse skupaj ne zreduciramo le na intelekutualno, pardon, Intelektualno bluzenje po bull shitu.

Hmm.

lp

e.

#35 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 27. maj 2007, 12:21

Hmm.

Če bi bilo tako, kot ti praviš, se pravi, da je iskanje in trud nesmiselen in da ljudje ne bi potrebovali REALIZACIJ, sovjih lastnih intimnih spoznanj o svoji pravi naravi in o absolutni resnici, potem bi bilo vsi, skupoi s tabo, popolnoma zadovoljni, brez želja, brez strahov in
brez kakršnih koli potreb.

Morda je že res, da non-stop živimo v Absolutni resnici, ma se ti tega zavedaš, non stop?
Iskreno povej?

Če ja, potem si popolnoma in pravilno osvobojen (kot ramana Maharshi, recimo) in dosegal si Nirbikalpa samadhi.
Svaka čast.

Če ne, potem...buh pomagi. Bi treba še iskati. Welcome to the club. :)
In ne, ni nesmiselno truditi se in iskati svoje realizacije, ravno nasprotno.

Ne vem, kaj je na stvari, ampak zdi se mi da ne veš iz svoje modrosti, o čem teče bedseda (lahko se motim, itaq).
Če bi imel izkušnje Absolutne resnice potem bi točno vedel, kako osvobajajoče je, da le-to sam realiziraš IN vedel bi tudi, da je iskanje nuno potrebno. Potreben je trud...
...ini predvsem, da dejasnko je velika razlika med relativno zaznavo in absolutno "zaznavo".

...razen seveda, če vse skupaj ne zreduciramo le na intelekutualno, pardon, Intelektualno bluzenje po bull shitu.

Hmm.

lp

e.


hm...saj ne trdim, da sem dosegel nevemkateri samadhi ali kaj podobnega, morda samo ponavljam besede
kakšnega modreca, a ne. Sem pa prepričan, da kakšni od tukaj prisotnih točno vedo kaj govorim in tudi ali je kaj
od tega prišlo iz lastne izkušnje, ker imajo sami izkustva na tem področju, seveda....
In še vedno pravim da je iskanje nesmisel, trud pa nikakor ne, ravno nasprotno....relativno gledano tudi iskanje ne, navsezadnje,
prav imaš x:Dx
Kar vrlo išči naprej pa boš našel, samo zagotavljam ti, da nič dokončnega čeravno bo absolutno......
lp....Z
Norost je vcasih najvecja modrost…

#36 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 27. maj 2007, 12:48

Kar vrlo išči naprej pa boš našel, samo zagotavljam ti, da nič dokončnega čeravno bo absolutno......
lp....Z

Very good, tnx.
:)
lp
e.

#37 AmonRaa

AmonRaa
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 220

Objavljeno: 27. maj 2007, 13:23

Razsvetljenje pomeni resnično spoznati samega sebe (odkriti notranjo modrost) in izraziti svojo individualnost. Skratka razmišljati "Out of the box" in razviti vse potenciale, zaupati lastnim čustvom,...

Osebno mislim, da obstajajo samo dve vrste ljudi. Žrtve ustaljenega mišljenja in individualisti. Človek se razodeva z lastno projekcijo. Človek doživi pojav, ko se sooči sam s seboj. :2src:

Nekako tako bi jst definiral rezsvetljenje v nekaj besedah.
Resnica je samo ena, vse ostalo je iluzija.

#38 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 28. maj 2007, 07:31

Razsvetljenje pomen vidt stvari v pravi luči. Ko Absolutno znanje sestopi v tvoje srce, takrat vidiš vse v pravilni perspektivi in problemov, ki jih dela nevednost ni več.

#39 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 28. maj 2007, 08:05

Teorijo baje vsi obvladamo. :inocent:
Possible—but highly unlikely.

#40 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 28. maj 2007, 11:49

Teorijo baje vsi obvladamo. :inocent:

kar pa še ni dost, da bi bli zares oz. dokončno razsvetljeni, a ne :)

za razsvetljenje se morš trudit, a po drugi strani, bolj ko se trudiš, dlje si od njega. s pravilnim trudom, ga lahko dosežeš po Božji milosti.

#41 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 28. maj 2007, 11:49

Teorijo baje vsi obvladamo. :inocent:

kar pa še ni dost, da bi bli zares oz. dokončno razsvetljeni, a ne :)

s pravilnim trudom ga lahko dosežemo po Božji milosti.

#42 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 28. maj 2007, 13:14

Teorijo baje vsi obvladamo. :inocent:


Točno to. Tisti, ki pa vedo kaj več so pa tako ali tako tiho o tem.
le zakaj..... :ermm: x:Dx
Norost je vcasih najvecja modrost…

#43 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 28. maj 2007, 13:21

Točno to. Tisti, ki pa vedo kaj več so pa tako ali tako tiho o tem.
le zakaj..... :ermm: x:Dx

poskusi opisat nekomu, ki je od rojstva slep, kako izgleda nevem vijolicna... :inocent:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#44 ardent

ardent
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 812

Objavljeno: 28. maj 2007, 14:09

Točno to. Tisti, ki pa vedo kaj več so pa tako ali tako tiho o tem.
le zakaj..... :ermm: x:Dx


Verjetno ravno zaradi tega x^x

#45 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 28. maj 2007, 14:16

razsvetljena duša je res tiho (v smislu, da ne govori več neresnic in/ali delnih resnic), ker stalno govori le o slavah Boga in Njegovih slug.

#46 ardent

ardent
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 812

Objavljeno: 28. maj 2007, 15:23

razsvetljena duša je res tiho (v smislu, da ne govori več neresnic in/ali delnih resnic), ker stalno govori le o slavah Boga in Njegovih slug.


Oki x:Dx x8Dx

#47 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 28. maj 2007, 16:14

poskusi opisat nekomu, ki je od rojstva slep, kako izgleda nevem vijolicna... :inocent:



Ali potem sploh obstaja razlog za kategoriziranje osebnostnih izkustev...no ja, tudi opredeljevati se mi ga ne zdi smiselno, če ga ne moreš opisat, ne primerjat...
Ker če pogledam vse definicije o razsvetljenju tle gor, me še nihče ni prepričal, da to ni le subjektivna predstava ali pa opredelitev nečesa, kar dojame vsak malce drugače...
Jaz verjetno dojemam podobna stanja morda povsem drugače kot ti, ali pa ardent, ali pa kuvrtat ..alan itd....
Zato je takšna debata na koncu povsem brezplodna...no ja, morda ima kdo kaj od nje....

xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#48 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 28. maj 2007, 16:41

Ali potem sploh obstaja razlog za kategoriziranje osebnostnih izkustev...no ja, tudi opredeljevati se mi ga ne zdi smiselno, če ga ne moreš opisat, ne primerjat...
Ker če pogledam vse definicije o razsvetljenju tle gor, me še nihče ni prepričal, da to ni le subjektivna predstava ali pa opredelitev nečesa, kar dojame vsak malce drugače...
Jaz verjetno dojemam podobna stanja morda povsem drugače kot ti, ali pa ardent, ali pa kuvrtat ..alan itd....
Zato je takšna debata na koncu povsem brezplodna...no ja, morda ima kdo kaj od nje....

xegox :palec:

vse se lahko opise in vse se lahko primerja (vsaj v mojmu svetu x:px )... ce tist, k "opisuje" in "primerja" "najde besede", da so tistmu, k se mu "opisuje" in "primerja" dojemljive, kljub njegovmu "omejenemu izkustvu"...
vijolicna je (v primeru pri "slepemu", ki je za povrh se dojemljiv) lahko topla, na oddtenke hladna, drugace pa nezna.... in ta ne bo zdej zrd teh "besed" "iskal" predmete, ki bodo topli in nezni na dotik :vio:
verjamem, da te se nihce ni preprical..., se mi zdi, da prepricanega je se pa posebi tezk prepricat..., :palec:
aham... po moje, tud vsak dojema "drugace"... :palec: sam nevem..., to ne pomen lih, da je "debata" brezplodna..., mogoc ja mogoc ne... je pa "dobra" xsrcx
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#49 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 28. maj 2007, 17:55

Vidiš kako si lepo povedala- v " tvojem " svetu...Primerljive so že, samo opredelit , označit,etiketirat, kategorizirat -jih nima smisla..Kar je zate meditacija, je za poldeta goli sex, /brez veze primerjava, sam je možna../
Nisem omenjal omejenega , temveč lastnega osebnega izkustva ...
Če ti recmo jaz osebno poskušam opisat svoj kakšen "film " , boš razumela forme, videnja, ..občutkov pa nikakor..in kako naj potem rečeva- zame je to natanko to , zate pa ...??? nimaš moje razvojne poti, ne fizične, ne čustvene, ne duševne, niti nimava skupnih točk, razen besed, ki okarakterizirajo skoraj vse- naše notranje osebnostno in čustveno doživljanje pa skoraj nemogoče...lahko le govorimo o nečem,v tvojih očeh je to nekaj , v mojih povsem drugo...pa ne govorim o barvah, pa o fizičnih čutilih....
Je pa res spet- imaš prav, za nekoga je opazovanje akterja zanimivo, za akterja pa morda drugače izživeto in doživeto ....
Pa verjemi - osebnio sem imel in imam marsikakšne izkušnje, samo ne čutim potrebe po poimenovanju/ poskušanju določanja / , od tod moje mnenje o neplodni debati...tko in tako lahko traja v nedogled....Ker se mi vedno dozdeva , da so to osebne izkušnje, ki so težko s kom deljive...
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#50 ardent

ardent
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 812

Objavljeno: 28. maj 2007, 18:03

vse se lahko opise in vse se lahko primerja (vsaj v mojmu svetu x:px )... ce tist, k "opisuje" in "primerja" "najde besede", da so tistmu, k se mu "opisuje" in "primerja" dojemljive, kljub njegovmu "omejenemu izkustvu"...
vijolicna je (v primeru pri "slepemu", ki je za povrh se dojemljiv) lahko topla, na oddtenke hladna, drugace pa nezna.... in ta ne bo zdej zrd teh "besed" "iskal" predmete, ki bodo topli in nezni na dotik :vio:
verjamem, da te se nihce ni preprical..., se mi zdi, da prepricanega je se pa posebi tezk prepricat..., :palec:
aham... po moje, tud vsak dojema "drugace"... :palec: sam nevem..., to ne pomen lih, da je "debata" brezplodna..., mogoc ja mogoc ne... je pa "dobra" xsrcx



Se čist strinjam, kapica, tud z Matjažem Bogdanom, s teboj pa itak, kajti prepričanega je nemogoče prepričat, ker je vsak " razsvetljen" na svoj način...in vsi načini so v redu, kajti so redkost, običajno jih sploh ni, tko, da lohk mi tule čisto brez skrbi govorimo kr čemo in si izmenjavamo mnenja, si pritrjujemo in se popravljamo, vendar ni pomembno, kajti namen debate je ravno miselna dinamika, povzel tko al tko ne bo nihče od nikogar, kajti vsak je drugače naravnan, zato je čisto na mestu, da govorimo, trdimo, filozofiramo, ker je vse - eno, ane in in eno preide v vse x:Dx

Vsak je po svoje razsvetljen in na trenutke povsem osebno, neprimerljivo, kot recimo primer, da napišem nekomu nekaj zasebnih besed in sem v tistem trenutku, ko dobim od te osebe odgovor, razsvetljen, da lohk ponoč vidim pisat x:Dx

Ni kaj, dobra posta sta - oba in se povezujeta, tko, da... :palec:



Vidiš kako si lepo povedala- v " tvojem " svetu...Primerljive so že, samo opredelit , označit,etiketirat, kategorizirat -jih nima smisla..Kar je zate meditacija, je za poldeta goli sex, /brez veze primerjava, sam je možna../
Nisem omenjal omejenega , temveč lastnega osebnega izkustva ...
Če ti recmo jaz osebno poskušam opisat svoj kakšen "film " , boš razumela forme, videnja, ..občutkov pa nikakor..in kako naj potem rečeva- zame je to natanko to , zate pa ...??? nimaš moje razvojne poti, ne fizične, ne čustvene, ne duševne, niti nimava skupnih točk, razen besed, ki okarakterizirajo skoraj vse- naše notranje osebnostno in čustveno doživljanje pa skoraj nemogoče...lahko le govorimo o nečem,v tvojih očeh je to nekaj , v mojih povsem drugo...pa ne govorim o barvah, pa o fizičnih čutilih....
Je pa res spet- imaš prav, za nekoga je opazovanje akterja zanimivo, za akterja pa morda drugače izživeto in doživeto ....
Pa verjemi - osebnio sem imel in imam marsikakšne izkušnje, samo ne čutim potrebe po poimenovanju/ poskušanju določanja / , od tod moje mnenje o neplodni debati...tko in tako lahko traja v nedogled....Ker se mi vedno dozdeva , da so to osebne izkušnje, ki so težko s kom deljive...
xegox :palec:



Emm, ja, zanimiv pogled in ql, bi pa omenil, tudi iz osebnih izkušenj, da so izjeme, ki pravilo potrjujejo, npr. pri izenačenju dveh nivojev, ko rečemo: biti na frekvenci...tu pa lohk marsikaj povemo...ti rečem...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0