Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Razsvetljenje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
386 komentarjev na to temo

#76 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 31. maj 2007, 18:01

Suženjstvo je res "mim", služenje pa ne... Hm, niti ni tako lahko razložiti, ne da bi zakompliciral. Recimo, sem v službi -- in služim. Vidiš, to je čisto normalno življenjsko dejstvo, vsak dan smo vsi v službi, služenju. No, so tudi nezaposleni, a ti kaj drugega počnejo.

Služenje Bogu, Življenju, kaj pa je to? Nekaterim je to izpolnjevanje predpisov iz razno raznih knjig, ki jim rečejo "svete", in opravljanje obredov. No, ne mislim na tako služenje. Temveč na dharmo -- delovanje v skladu z zakoni življenja. Ja, že vidim: kaj pa so zakoni življenja itd. itd. A to je že tolikokrat prežvečeno in sem tudi večkrat že odgovoril.

Nekaj takega. Bolj komplicirat se mi ne ljubi. x:o)x

sluzbe - sluzit - blablabla... ni "normalno"... to si je "namislila" tako oh in sploh civilizirani druzba! in jih "mors" opravljat da lahk "normalno prezivis" namest zivis... pa je zgleda to ze tolk "v nas", da je to ze normalno ratalo... :sori:

sluzenje zivljenju..., aham... razumem, kj hoces "povedat" brez, da bi zakompliciral... x:)x
in nekak se tud strinjam s tem :palec:
tenk u
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#77 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. junij 2007, 07:05

v njegovo zadovoljstvo? :inocent:

ja, deluješ v Božje zadovoljstvo in s tem si tud ti zares zadovoljen.

#78 Lemurian

Lemurian
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 94

Objavljeno: 4. junij 2007, 15:43

sluzbe - sluzit - blablabla... ni "normalno"... to si je "namislila" tako oh in sploh civilizirani druzba! in jih "mors" opravljat da lahk "normalno prezivis" namest zivis... pa je zgleda to ze tolk "v nas", da je to ze normalno ratalo... :sori:

Tud če bi bli v idealnem svetu, bi na nek način bilo potrebno služit družbi. V tej civilizaciji je hec edino v tem, da služimo v svojo škodo. Da je to "služenje" sredstvo kontrole.. Se pa stvari bistveno popravljajo. Kmalu bo sam padlo, kot hiska iz kart.

ja, deluješ v Božje zadovoljstvo in s tem si tud ti zares zadovoljen.

:palec: Tk je slišat, ja. Torej, če nisem zadovoljen, ne delujem v Božje zadovoljstvo..

To temo je popravil/a Lemurian: 4. junij 2007, 15:44

človek, zbudi se..

 

"Velika Pot je lahka, vendar imajo ljudje raje stranske poti." Tao Te Ching, 53

 


#79 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. junij 2007, 15:56

Torej, če nisem zadovoljen, ne delujem v Božje zadovoljstvo..

:vragec:

normalno!
ker:
nezadovoljnezhi so ponavadi rdechkarji....le teh pa bog ne mara

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#80 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. junij 2007, 08:41

:palec: Tk je slišat, ja. Torej, če nisem zadovoljen, ne delujem v Božje zadovoljstvo..

ja.

#81 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 18. marec 2011, 12:42

Torej, ko sem že po naključju pristal na tem forumu, lahko zastavim eno vprašanje - če morda kdo ve razložiti praktično ali ima izkušnjo obojega (dvomim :) ), oz. pozna kak link do kakšnih verodostojnih oz. vsaj malo bolj zanimivih in poglobljenih člankov - po možnosti bolj filozofskih, ne takih pisanih "New Age", "MI VEMO" strani.

Vprašanje: kakšna je razlika med Samadhijem in Razsvetljenjem, zakaj Samadhi ni dovolj oz. kako se razlikujeta?

Po opisih sodeč, sem že občutil to stanje Samadhija - lebdenje v praznini, brez zaznavanja telesa, misli in koncepti so v bliskovitem vrtincu izničevali drug drugega - torej - "tako je, ne ni tako, je tudi tako, itd." dokler se niso razblinili - zavedal sem se, a vendar brez občutka kaj sem - ni bilo telesa, ni bilo časa, ne prostora, samo čisto zavedanje in blaženost. To stanje je bilo kratko in sem ga doživel zgolj dvakrat v življenju - kot posledica kombinacije "razsrediščenja" in hkratne koncentracije na kompleksno glasbo. Najprej je bil občutek, da me je sunilo iz telesa, a sem se še zavedal, da je to psihološko stanje, ki pa je bilo zelo živo in realistično, kot da zares lebdim nad fizičnim telesom, potem pa se je pričelo "potovanje" - kot da si posrkan v vrtinec in ti najprej tvoj glas pripoveduje koncepte, nato se ti zdi, da te razlage niso več tvoj glas, nakar te nekdo neposredno nagovarja v smislu "ti misliš, da nekaj veš, ampak pokažem ti, da ničesar ne veš" in ti predoči neubesedljive zaznave in koncepte, dokler se tudi to ne razblini in ostaneš v prej opisanem stanju - po euforiji, solzah, neskončni ljubezni do vsega na svetu, pristaneš v čistem zavedanju in blaženosti.

Meni je to stanje bilo tako všeč, da bi si želel večno biti v njem, a ga ne znam namerno "priklicat" niti občasno, bi pa bilo super, če bi obstal v njem po smrti. Brez telesa, brez konceptov, samo blaženost v večnosti - kaj češ boljšega?

A zdaj berem, da to ni to, da je to najbrž "Samadhi", ki ni končni cilj, ampak je to Razsvetljenje - torej kaj se razbije oz. kako je občutiti Razsvetljenje - pač v odnosu do Samadhija - če je že to čista zaves in blaženost, a si potem v Razsvetljenju še onstran zavesti ali kaj?

Poleg tega, da niti nisem povsem prepričan, da vsa ta "psihološka" stanja sploh lahko obstajajo brez možgan in telesa. Ampak OK, recimo, da obstaja nek fenomenon, ki ga imenujemo duša ali duh, ki je prvinski in je telo z možgani zgolj filter ali manifestacija tega fenomena v tem čemur pravimo "materialno".

To temo je popravil/a PsicoMagico: 18. marec 2011, 12:44

"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#82 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 18. marec 2011, 12:53

Aja, sprašujem, ker zadnje čase pogosto naletim na tale stavek:


"The bliss of samādhi is not the goal of Buddhism; but it remains an important tool in reaching the goal of enlightenment."
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#83 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 18. marec 2011, 13:37


Nivoji samadhi-ja Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#84 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 18. marec 2011, 14:22

Nivoji samadhi-ja Objavljena slika



Uu, hvala... Po opisu sodeč bi dejal, da sem doživel stanje SAVIKALPA SAMADHI.

Torej zgolj začasno slutnjo te "enosti". Če je verjeti tej teoriji, sta še dve stanji za "osvojiti"...

Ko bi vsaj vedel za kakšno pošteno metodo, ki ji lahko zaupaš, očitno s spontanimi heci dalje ne bo šlo.

Hvala za link.
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#85 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 18. marec 2011, 17:34

point meditacije je da se telo in um spočijeta in ne to kar večina tako imenovanih učiteljev govori. to kar si ti doživel je bil moment verjetno ko nisi na nič mislil. sprašuješ kako priti do tega stanja enostavno na nič ne smeš misliti. recimo kdaj računalnik počiva ko ga izklopiš. torej izklopi svoje možgane in se poveži s stvarstvom okoli sebe. ko boš to zmožen narediti v katerikoli situaciji boš na konju.razsvetljenje je ko ti bo vse v življenju jasno.za vedno in ne samo za trenutek.ko bodo ljudje okoli tebe noreli ti boš pa znal ohraniti mirno kri kajti vse ti bo jasno. ko boš videl resnico in ne svoja razlage.
aja kako mislip na nič predtavljaj si temo.boš videl kako ti misli skozi uhajajo. ne se dati skozi probaj videti temo.vem da drugi učijo da moraš sedeti v določenem položaju in misliti kako energija teče iz možganov proti nogam zraven moraš še misliti na veliko drugih stvari. enkrat sem bila na eni vodeni meditaciji in tam je učitelj govoril, samo to predstavljati si to in potem to in to. bodite na miru sedite tako.... pol ko je bila končana meditacija je nekdo vprašal kaj pa če te nekje srbi a se lahko popraskaš. jaz sem se zasmejala nisem se mogla zadržati ampak kako močš meditiral če te nekje srbi in si ne upaš popraskat. ti lahko meditiraš ko hodiš v hrib ko počneš stvari ki te veselijo. in ko si sposoben tega narediti boš videl koliko energije boš imel in nič ti ne bo težko. vse pa delaj s 100% energijo kajti če boš len bodo tudi rezultati taki

#86 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 18. marec 2011, 17:48

[Yasutani Roshi] Zen meditacija - smisao i praksa [stran 16 - 40]
V točki 3 govori/ piše o slepilih [Varljiva previđenja i utisci]
http://tinyurl.com/5toejho

#87 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 18. marec 2011, 19:11

Hindujska & jogijska, ... praksa za vstop v ...
["začetni & srednji" nivo ...]

Soham* [Nirguna mantra - aspekt Brahmana (Absoluta) brez forme - brez oblike]**
"Pozornost meditanta je osredotočena na dihanje od popka do grla [pri vdihu: so]
in od grla do popka [pri izdihu: ham]. Lahko se osredotoči tudi samo na grlo.

V mislih se mentalno izgovarja zvok so pri vdihu, zvok ham pri izdihu.

Ko se dihanje skozi čas skoraj ustavi. Je meditant osredotočen na grlo:
so pri vdihu; ham pri izdihu. Tu se dihanje izzenači z dihanjem iz prakse
avtogenega treninga [AT]: diha me, ko se diha v naravnem samodejnem
notranjem dihalnem ritmu. ... Lahko v kombinaciji z eno od afirmacij:
Mir - Mir v meni, Mir v Srcu, Mir - miren sem, ... [OM Shanti Shanti Shanti].

Pri Soham praksi deluje tudi zgolj zvok ham pri izdihu,
s pozornostjo na grlo, oz. ajno [hipofizo] ...

So še druge različice te prakse
[po hrbtenici - shusumni gor od mooladhare do sahasrare [so - vdih]
in od sahasrare do mooladhare [ham - izdih]. ..."


*Soham [I am That I am]
"The meditator is existence itself.
He is without form, without quality, without past, present or future.
No bonds or limitations restrict the aspirant who has Soham firmly fixed in his hand."

Nirguna Abstract Mantras [Soham (I am That I am), AUM (OM), ...]
http://www.rudraksha...guna_mantra.php

Saguna Mantras [prizivanje posameznih aspektov Brahmana (Absoluta) po Hinduizmu]
http://www.rudraksha...guna_mantra.php

Bija Mantras
http://www.rudraksha...bija_mantra.php

Chanting Chakras Sounds*
http://prostopleer.c...cks/4599049rrUn
http://www.tantrafor...rg/chakras/333/
http://www.dailyom.c...s/2005/411.html
http://www.chakra-ce...akra_tones.html

*Lam, Vam, Ram, Yam, Ham, OM [AUM], Silence [Tišina]

or
Lam, Vam, Ram, Yam, Ham, Ksam, Bam [or OM], , Silence [Tišina]

or
...


**Zen, ... Budizem se z Dušo, Brahmanom [Bogom] & aspekti Brahmana ne ukvarja,
se na to ne navezuje. Ni obseden, da je treba doseči nirvano ...
Osredotočen je na zdajšnost - tukaj in zdaj, z ravnanji, mislimi se pa vsekakor
kreira prihodnost. ...


Mistična izkustva Budistov so identična izkustvom hindujskih adeptov - čeprav
spet ravno ne - ko Budisti govorijo o Naravnem Umu
[Temeljni & Univerzalni Svetlosti, Zavesti - Univerzalni Zavesti, ...].

Zen, ... Budist je osredotočen na stanje Naravnega Uma - na funkcioniranje v njemu.
Blaženost ga ne zanima. Z razmišljanji o Duši, Bogu se ne ukvarja. Daje poudarek
Sočutju, ... v vsakodnevnem življenju ...

Nirguna mantre Soham [I am That I am],
AUM [OM - Absolut, ...)] - Amen v Krščanstvu,
so brez forme - brez oblike, se jih da b.p.
uporabljat, oz. zamenjat z "mantrami" druge
religije/ religij, ki jim aspirant/ aspirantje
pripadajo. "Ateist" je pa itak svoboden pri
izboru. So pa tudi prakse, ki manter sploh
ne uporabljajo, kot tudi prakse z ustrezno
formuliranimi afirmacijami. ...
Diha me [AT] vs Soham praksi imata pri
izurjenih zelo analogen končni efekt
na aspiranta ... [gledano psihofiziološko, ...].

#88 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 18. marec 2011, 20:02

Šiva
http://sl.wikipedia.org/wiki/%C5%A0iva

Saguna Mantra za prizivanje Šive - aspekta Brahmana [Absoluta]
v Hinduizmu je OM Namah Sivaya [Siva, ...]:

OM Namah Sivaya
"Prostrations to Lord Siva
Siva is the lord of ascetics and recluses. He is part of the Hindu Trinity.
Brahma and Vishnu, the other two parts, are associated with creation and
preservation, respectively. Siva, the Cosmic Dancer, presides over the
destructive energies, which break up the universe at the end of each age.
This is the process of the old making way for the new. In a more personal
sense, it is Siva’s energy by which one’s lower nature is destroyed, making
way for positive growth."


Razlaga za Zahodnjake/ NeHindujce:

"... OM Namah Shiwai [OM Nama Šivaj] - Pozdrav Zavesti.

Om Namah Shivaya (OM Nama Šivaja) je žensko načelo.
Energija brez moškega načela: brez načela Zavesti ..."
[Po Hindujcu, ki je bil v 90. religiozni vodja Kumbh Mele.
Hkrati pa je priporočil naraven razvoj, brez prisile in
stremljenja za biločem ...]


Moje blodnje:
OM Namah Shivaya OM Namah Shivaya OM Namah Shiwai Shiva Namah OM
[združeno žensko in moško načelo v saguna mantri prizivanja aspekta Zavesti [Sive],
ki je ekvivalent Temeljni & Univerzalni Svetlosti [Naravnemu Umu, Univerzalni
Zavesti, ...] v Budizmu.

Gre za "Tišino, ..." - "mistično izkustvo", ki se jo za trenutek uzre po zadnjem
OOOOOOOOOMMMMMMMMMMMMMMMMMM, ... Oz. v "Vrzeli" med zadnjim izdihom in ponovnim
vdihom, tik preden se zaspi, ...

Z meditativnimi praksami se skozi leta zgoraj opisano stanje naravnega uma
podaljšuje, se preklaplja vanj, ne glede na aktivnost aspiranta. ...


Om Namah Shiwai je očiščevalni energetski vzorec.
Kateri ozavešča, preoblikuje negativne lastnosti, miselne vzorce.

Je mantra razblinjanja iluzij.
Mantra prehoda v Naraven um. Osvobojen od iluzij."

Aspirant v stanju Naravnega Uma je sproščen,
totalno priseben - zbran, osredotočen na to,
kar počne - brez blodenj v glavi. Brez navezovanja -
"lepljenja" na mentalni, čustveni, ... balast v
možganih. Kakor ta pride, tudi odide ...
Biva sproščeno v stanju "Odprtega Srca & Uma", goji
kulturo Sočutja, je "prijatelj" Resnice. ...


Se dopolnjuje: Post št. 37
http://www.lunin.net...__p__1055584106

#89 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 15. april 2011, 13:07

Še podvprašanje - za tiste ki imate praktične izkušnje s tem...

Koliko zaupate tem zaznavam v posebnih stanjih zavesti? Kako si jih prevajate? Recimo primer - popolnoma jasno in 100% imaš občutek da s teboj komunicira neka entiteta - glas, ki ga več ne dojemaš kot tvoj notranji glas, ampak imaš občutek da ti ideje razlaga nekdo drug. A ste prepričani da prihajajo te ideje izven vaše duševnosti ali se vam zdi, da je to zgolj zmedena percepcija v teh stanjih, ki lastno razmišljanje prevaja v komunikacijo z drugo osebo?

Jaz se recimo v samem stanju, ko se to zgodi, predam toku in sprejmem igro, da je to realna komunikacija, da se dejansko pogovarjam z neko modro osebo in da dejansko plujem skozi neke vrtince in izgubljam telo, a ko mine in retrospektivno pogledam na to si razložim, da je to bila zgolj igra uma, simbolna komunikacija z drugo osebo pa samo bolj globoka intuicija in sproščen tok misli - ki pa so še zmeraj bile "jaz" in ne neka entiteta zunaj mene. Torej zgolj zmotna percepcija notranjega monologa, kot da govorim s kom drugim zunaj sebe.

Kakšne so vaše izkušnje s tem, koliko ste pripravljeni verjeti, da je to "realno", da prihaja izven vas? In zakaj seveda.

Pa še eno vprašanje o eni drugi "premaknjeni" zaznavi, ker me zanima če gre za kakšno splošno in pogosto zaznavo, za neke "skupne točke" v meditativnem stanju, tako kot so recimo vsem skupne zaznave določenih geometričnih vzorcev po pitju ayahuasce, videnje kuščarjev in kristalov, palač ali bleščeče svetlobe. (kot pišejo poznavalci, sam ne bi vedel o tem - vem samo da obstajao ene zaznave, ki so veliko ljudem skupne)

Torej - ali kdo ve kaj o "sobi skrbnikov" - občutek, da te iz neke "nebeške" sobe gleda druščina modrih ljudi, ki so ti izjemno domači, ne moreš jih čisto natančno videti, a zdi se ti, da so med njimi pametni ljudje iz preteklosti, predvsem modre ženske, med njimi tudi nekatere iz sedanjega življenja, a jih ne vidiš povsem natančno. Do njih čutiš izjemno spoštovanje in toplino in se zavedaš da je njihova modrost brezmejna in da vedo vse o tebi.
Občutiš občutek, da je to DOM, čutiš nepopisno toplino, veš da so ti tile "ljudje" popolnoma naklonjeni, iz njih čutiš popolno ljubezen in toplino in se zavedaš da o tebi vejo čisto VSE, poznajo vse tvoje slabosti, najglobje skrivnosti, vse tvoje izkušnje in čustva - pred njimi si na dlani, a te kljub vsemu ali prav zaradi te nebogljenosti predano ljubijo - nekako pazijo nate in ti želijo vse najboljše.
Pred njimi si povsem razgaljen, ničesar ne moreš skriti, zaradi česar občutiš popolno intimo in ljubezen do njih in občutek pripadnosti in doma. Enkrat sem imel to zaznavo, a to je vse česar se spominjam, ničesar kar so rekli, ničesar kar so storili, samo to, da so vse vedeli o meni in da so me opazovali in se skrbeli zame ter sem to njihovo druščino dojemal kot dom, kot nekaj najbolj toplega in ljubečega na svetu.

A se je komu v kakšni meditaciji, itd. pojavila podobna slika? Ljudi je bilo kakih 10, 15 ? , spogledovali so se, se smejali, vse skupaj je bilo malo megleno in bleščeče nejasno, emocije pa so bile zelo prodorne in jasne, občutek razgaljenosti popoln. Osebno ne verjamem da gre za karkoli izven lastne duševnosti, zanima pa me ali je to kakšna znana halucinacija, ki se ponavlja in če kdo ve kaj več o tem. Na netu nisem zasledil nekih člankov.
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#90 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 15. april 2011, 20:42

.........Torej - ali kdo ve kaj o "sobi skrbnikov" - občutek, da te iz neke "nebeške" sobe gleda druščina modrih ljudi, ki so ti izjemno domači, ne moreš jih čisto natančno videti, a zdi se ti, da so med njimi pametni ljudje iz preteklosti.........


Tole mi liči na duhovno hierarhijo planeta Zemlja...mimo katere ne more noben človeček...ostalo mi pa bolj liči na astral...Objavljena slika

Za zvoke, komunikacijo na notranjih ravneh ipd. ima pa odgovore "surat shabd yoga" oz. po maše meditacija na svetlobo in zvok...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#91 petr11

petr11
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 16. april 2011, 15:21

Ok, nisem bral vseh postov, morda ti je že kdo bolje odgovoril... torej:

"Vprašanje: kakšna je razlika med Samadhijem in Razsvetljenjem, zakaj Samadhi ni dovolj oz. kako se razlikujeta? "

- Samadhi je le bežno stanje... to kar si ti opisal, verjetno je to to, vsak opise malo drugace... S tem da, zdaj ko je mimo, ga idealiziras.

- "Razsvetljenje" (sovrazim to besedo) je permanentno in ni stanje! je bolje rečeno "videnje" - vidiš nekaj kar prej nisi... enkrat ko je videno, ne moreš več nazaj - ne moreš več "ne videti". To ne pomeni, da je vse oh in sploh, in vse gre gladko... ampak da veš resnico. Znaš ločiti resnico od iluzije. Resnico, da ne obstaja subjekt. PsicoMagico ne obstaja, ni obstajal in nikoli ne bo obstajal. To je to. Ne narobe razumet... Misli obstajajo, so realne, spomin obstaja je realen, čustva obstajajo so realna (našteto je funkcija nevrologije), telo, organi, možgani... vse to obstaja. Kar ne obstaja je "lastnik" - PsicoMagico, kot ločen subjekt med ostalimi objekti v svetu. Iluzija.

- "Udejanjanje" - no, po "razsvetljenju" se udejanis v svetu. Najprej počistiš nastalo zmedo od iluzije - ja vsi imamo zgodovino. In potem živiš kot hočeš, pomagaš ostalim, se izoliraš, ali karkoli... si svoboden in delaš kar češ...

in btw: ne rabis sedet na riti oz. meditirati 40 let da doživiš "razsvetljenje", to lahko z dobrimi instrukcijami naredis v par minutah... (kar verjetno ti ne boš verjel - sklepam iz tistega smeškota v oklepaju). Drugo vprasanje je ali si to zelis? - ker po "razsvetljenju" je malo problematično it nazaj v družbo, vsaj na začetku ... kako boš prijatlom, družini, partnerici, sodelavcem... razložil da ne obstajaš in da se oni opirajo na self-image samo zato, da bi obstajali (a le v konceptih, iluzijah). Nekateri so cel lajf investirali v ta self-image, to iluzijo in se ga miljon oklepajo. Jim je kr grozno uvideti da to ne obstaja. Mislim obstaja ja, ampak le kot iluzija, kot misel. Za iskrene, ki si to zelijo itak ni problema. :) In to so ponavadi tisti, ki jim je dokurčlo vse skupaj alpa majo (socialne) težave.. in to jih ima itak večina...


evo, upam da je kj bolj jasno
lp

#92 petr11

petr11
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 18. april 2011, 07:00

par linkov za tiste ki jih to zanima. najboljse opise "razsvetljenja", ki sem jih nasel:

Link 1

Link 2

Link 3

vsi trije govorijo o istem, iz drugacnih zornih kotov.


pa se nekaj o gurujih, ki se jih tolko omenja v tem delu foruma. ni gurujev, to je fikcija v glavah iskalcev. ni avtoritet. edina avtoriteta je lastno direktno izkustvo (v sedanjem trenutku!), vse ostalo so mnenja. če razumete stavek "If you meet the Buddha, kill the Buddha" vam je to jasno.



lp




Embrace nothing:
If you meet the Buddha, kill the Buddha.
If you meet your father, kill your father.
Only live your life as it is, Not bound to anything.

#93 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 18. april 2011, 09:11

Vipassana [Samatha] ...
The Gap between Breathing In and Breathing Out, ...
http://gautamthebudd...tion-technique/
http://www.slo-thera.../meditacija.htm

Anapanasati
Vipassana praksa s poudarkom na zavestnem dihanju ...
[..., na vrzel - "prostor" po izdihu in pred vdihom, ...].
http://www.lunin.net...pana-sati-joga/
http://www.slo-thera...anapanasati.pdf


"God" is in the Gap Between Breaths. ... [Sanathana Dharma.com]
http://www.sanathana...cles/breath.htm

Ujaji dihanje [Soham & Hamso, ...] je Vipassana praksa
[učinek je isti, v kolker se ne daje prednosti
"endomorfinski zadetosti/ zadevanju" in se ohranja
zbranost ... -)].

#94 capt. spaulding

capt. spaulding
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 898

Objavljeno: 18. april 2011, 11:33

In vse to, vse to v času enga diha. tuctuctuc...
«Mes chers frères, n'oubliez jamais, quand vous entendrez vanter le progrès des lumières, que la plus belle des ruses du diable est de vous persuader qu'il n'existe pas!»

#95 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 18. april 2011, 13:14

Tole mi liči na duhovno hierarhijo planeta Zemlja...mimo katere ne more noben človeček...ostalo mi pa bolj liči na astral...Objavljena slika

Za zvoke, komunikacijo na notranjih ravneh ipd. ima pa odgovore "surat shabd yoga" oz. po maše meditacija na svetlobo in zvok...Objavljena slika



Kaj bi naj to bilo?

Hvala za ostale namige.
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#96 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 18. april 2011, 13:41

Ok, nisem bral vseh postov, morda ti je že kdo bolje odgovoril... torej:

"Vprašanje: kakšna je razlika med Samadhijem in Razsvetljenjem, zakaj Samadhi ni dovolj oz. kako se razlikujeta? "

- Samadhi je le bežno stanje... to kar si ti opisal, verjetno je to to, vsak opise malo drugace... S tem da, zdaj ko je mimo, ga idealiziras.

- "Razsvetljenje" (sovrazim to besedo) je permanentno in ni stanje! je bolje rečeno "videnje" - vidiš nekaj kar prej nisi... enkrat ko je videno, ne moreš več nazaj - ne moreš več "ne videti". To ne pomeni, da je vse oh in sploh, in vse gre gladko... ampak da veš resnico. Znaš ločiti resnico od iluzije. Resnico, da ne obstaja subjekt. PsicoMagico ne obstaja, ni obstajal in nikoli ne bo obstajal. To je to. Ne narobe razumet... Misli obstajajo, so realne, spomin obstaja je realen, čustva obstajajo so realna (našteto je funkcija nevrologije), telo, organi, možgani... vse to obstaja. Kar ne obstaja je "lastnik" - PsicoMagico, kot ločen subjekt med ostalimi objekti v svetu. Iluzija.

- "Udejanjanje" - no, po "razsvetljenju" se udejanis v svetu. Najprej počistiš nastalo zmedo od iluzije - ja vsi imamo zgodovino. In potem živiš kot hočeš, pomagaš ostalim, se izoliraš, ali karkoli... si svoboden in delaš kar češ...

in btw: ne rabis sedet na riti oz. meditirati 40 let da doživiš "razsvetljenje", to lahko z dobrimi instrukcijami naredis v par minutah... (kar verjetno ti ne boš verjel - sklepam iz tistega smeškota v oklepaju). Drugo vprasanje je ali si to zelis? - ker po "razsvetljenju" je malo problematično it nazaj v družbo, vsaj na začetku ... kako boš prijatlom, družini, partnerici, sodelavcem... razložil da ne obstajaš in da se oni opirajo na self-image samo zato, da bi obstajali (a le v konceptih, iluzijah). Nekateri so cel lajf investirali v ta self-image, to iluzijo in se ga miljon oklepajo. Jim je kr grozno uvideti da to ne obstaja. Mislim obstaja ja, ampak le kot iluzija, kot misel. Za iskrene, ki si to zelijo itak ni problema. :) In to so ponavadi tisti, ki jim je dokurčlo vse skupaj alpa majo (socialne) težave.. in to jih ima itak večina...


evo, upam da je kj bolj jasno
lp



Zanimivo, zveni mi smiselno. Sem prebral marsikaj podobnega, ampak tako preprosto, forumsko napisano zveni drugače.

Počasi mi prihaja jasna ideja o "soham" - zdi se mi, da je to bistveno, a si še nisem čist na jasnem zakaj...

Zmedejo me že ti prebliski o zavedanju te "iluzije", ko grem po cesti in se v nekem trenutku zavzamem do obisti, kako neresnično je to početje - milijoni znanih in neznanih detaljev, objektov, idej, odnosov, tisoče ljudi, kot mravlje na svojih raznoterih poteh; vse se povezuje v en sistem - mi pa smrtno resno po svojih poteh, kot da je vse znano - in se sesuje v zavedanje o povsem iracionalnem prepričanju v to. Že po takih epizodah se je težko zmotivirat v resno delovanje znotraj tega sistema, kaj te pa motivira po tem t.im. razsvetljenju pa mi ni jasno. Kaj te žene, da še naprej deluješ v "iluziji", kakšna je potem razlika med življenjem in smrtjo, če veš da je vsak naslednji korak lahko KARKOLI in ne samo linearno zakoličeno delovanje, kot smo ga vajeni in ga ponavadi počnemo. Kaj je tu funkcija telesa, ali sploh obstaja kar lako biva brez telesa? Intuicija mi pravi, da je to napačno zastavljeno vprašanje, a še ne vem točno zakaj. Zato se zdi mi, da morda del odgovora res tiči v "sem kar sem" - "soham" - naravno "bivanje", kjer ni ločenih konceptov, kjer tudi ni potrebne motivacije, ker odločitve niso več vezane na subjekt, ampak se dogajajo tako kot se morajo, ne vezane na linearno percepcijo in vročno-posledično delovanje. Mogoče zgolj bluzim, ampak nekako v to smer se mi odvija intuicija.

Hvala vsem za ideje.
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#97 capt. spaulding

capt. spaulding
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 898

Objavljeno: 18. april 2011, 14:02

Bhav samadi= samadi "enosti"pripadnost"nadljubezni" skozi Anahato
Sabija samadi= samadi z semenom (meditant še vedno meditira na nekaj)
Nirbija samadi= meditant se znajde v ničemer, ničeasr ni
etc......preko nekaj takih stanj do Turje in MOKŠE ki pa je razsvetlenje.
«Mes chers frères, n'oubliez jamais, quand vous entendrez vanter le progrès des lumières, que la plus belle des ruses du diable est de vous persuader qu'il n'existe pas!»

#98 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 18. april 2011, 14:38

Bhav samadi= samadi "enosti"pripadnost"nadljubezni" skozi Anahato
Sabija samadi= samadi z semenom (meditant še vedno meditira na nekaj)
Nirbija samadi= meditant se znajde v ničemer, ničeasr ni
etc......preko nekaj takih stanj do Turje in MOKŠE ki pa je razsvetlenje.


Bolj kot berem, več vidim raznih omemb tistega stanja, ki se mi je dopadlo, a očitno to še ni vse... prepoznam "Nirbija samadi"; brez konceptov, obstajaš, a nisi nič, ne telo, ne misel, neskončnost v vse smeri, neka čista zaznava, ki se ne poimenuje in ne imenuje. Čista zavest v neskončnosti. A v to stanje sem slučajno padel zgolj parkrat, ne znam ga namerno prakticirat, kaj šele, da bi se ga stalno zavedal ali bil v njem- pa tudi ne vem kako bi človek lahko deloval v svetu, če bi imel stalno to zavedanje - ker namreč ni koncepta telesa... niti subjekta - um, duša, pač karkoli bi to naj bilo.

Sploh si ne znam predstavljat kako je občutiti "razsvetljenje" - če je že tak "nirbija samadi" tako intenziven, kaj šele kakšna stopnja dlje... Kako lahko deluješ, če takšno ali še intenzivnejše stanje postane permanentno?
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#99 capt. spaulding

capt. spaulding
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 898

Objavljeno: 18. april 2011, 14:43

Bolj kot berem, več vidim raznih omemb tistega stanja, ki se mi je dopadlo, a očitno to še ni vse... prepoznam "Nirbija samadi"; brez konceptov, obstajaš, a nisi nič, ne telo, ne misel, neskončnost v vse smeri, neka čista zaznava, ki se ne poimenuje in ne imenuje. Čista zavest v neskončnosti. A v to stanje sem slučajno padel zgolj parkrat, ne znam ga namerno prakticirat, kaj šele, da bi se ga stalno zavedal ali bil v njem- pa tudi ne vem kako bi človek lahko deloval v svetu, če bi imel stalno to zavedanje - ker namreč ni koncepta telesa... niti subjekta - um, duša, pač karkoli bi to naj bilo.

Sploh si ne znam predstavljat kako je občutiti "razsvetljenje" - če je že tak "nirbija samadi" tako intenziven, kaj šele kakšna stopnja dlje... Kako lahko deluješ, če takšno ali še intenzivnejše stanje postane permanentno?


Mah to ne ve noben, ki tega ni dosegel, tisti ki pa je, pa ve da se tega ne da opisat.... tole je sam intelektualiziranje...... Če si naklonjen k temu preberi Yog Sutre od Rishi Patanjali (take z kakim dobrim komentarjem).....
«Mes chers frères, n'oubliez jamais, quand vous entendrez vanter le progrès des lumières, que la plus belle des ruses du diable est de vous persuader qu'il n'existe pas!»

#100 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 18. april 2011, 15:31

Sploh si ne znam predstavljat kako je občutiti "razsvetljenje" - če je že tak "nirbija samadi" tako intenziven, kaj šele kakšna stopnja dlje... Kako lahko deluješ, če takšno ali še intenzivnejše stanje postane permanentno?


Predlagam v branje "Integralna joga" od Šri Aurobinda... boš verjetno dobil odgovor na večino tovrstnih vprašanj.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0