Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

AKNE (živa voda,zdrava sol, urinoterapija)


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
29 komentarjev na to temo

#1 dadinho

dadinho
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 11. junij 2007, 11:15

Pozdravljeni!

Zamimajo me vaše izkušnje z uporabo žive vode(fhes), zdrave soli in urinoterapijo. Mam pa malo srednje število mozoljev in mastno kožo po čelu in nosu. Nekje sem prebral da z umivanjem z solijo lahko zdravimo akne, nekje pa da z pitjem urina ali z pitjem fhes tabletk(živa voda). Probal sem vse možne načine da se rešim mozoljev (zdrava hrana, konopljino olje, vsi razni izdelki od proactiva do nevem česa, zdravniške nasvete in kreme...) pa nič vedno enako število enkrat manj enkrat več.

V naprej se vam zahvaljujem =)
Vsaka napaka v življenju je ena izkušnja več !!!
To pomeni več napak več izkušenj :P

#2 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 11. junij 2007, 11:30

Men je pomagalo, ko sem skenslala mleko in meso... (dejansko se pozna vsaka mal bolj mastna salama in čevapčiči, takoj par mozoljčkov več..)
Kadar je krizno obdobje, si kuham žajbljev čaj in v ohlajenega dodam zdravo sol ter uporabljam kot tonik dvakrat, trikrat na dan...

Najbolj pa pomaga, da se ne sekiraš in obremenjuješ s tem x;)x
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#3 Mihael

Mihael
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 891

Objavljeno: 11. junij 2007, 13:02

Men tud obvezno po mlečnih izdelkih vn udarjo, tko da poskušam ne pretiravat s tovrstnimi poslasticami, mesa pa tkoaltko ne jem. Priporočam Skinoren, edina učinkovita in hitra zadeva (v 12-24h mozolja ni) kar sem jih sprobal. Dobiš na recept.

Če se vsaj dvakrat dnevno vorng prešvicaš, pa tud precej pomaga že samo po seb.
Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.

#4 Desire

Desire
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 415

Objavljeno: 11. junij 2007, 16:11

Men tud obvezno po mlečnih izdelkih vn udarjo, tko da poskušam ne pretiravat s tovrstnimi poslasticami, mesa pa tkoaltko ne jem. Priporočam Skinoren, edina učinkovita in hitra zadeva (v 12-24h mozolja ni) kar sem jih sprobal. Dobiš na recept.

Če se vsaj dvakrat dnevno vorng prešvicaš, pa tud precej pomaga že samo po seb.


Zlo odsvetujem Skinoren, to je kortikosteroid, ki tanjša kožo in povrhnjico, ki se tudi seveda ne more več obnoviti, zaradi tega pride do nastanka kapilar, kuperoze in ekstremno občutljive kože.
Priporočam kakšno bolj naravno neagresivno stvar.
Ne gre za to, da nekaj čimprej zatreš, ampak da preprečiš vzrok nastajanja, predvsem se je dobr čimbolj izogibat kakršnimkoli izdelkom za mastno kožo, ki jo še dodatno izsušujejo ali vsebujejo sintetični alkohol.
Koža se na ta način brani pred dodatnim izsuševanjem in še bolj izloča maščobe.
Sicer pa je izraz na koži samo odraz našega notranjega počutja, to pa itak vsi vemo.

One's destination is never a place, but a new way of seeing things- Henry Miller










#5 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 11. junij 2007, 18:10

Jaz jem pa samo surovo sadje in zelenjavo, pa nekaj nepraženih oreščkov ali semen. Pijem samo vodo ali pa sveže, doma pripravljene sadne ali zelenjavne sokove.

Mozoljev že dolgo nimam več, prej pa sem jih imela ne glede na tonike, kreme, čajčke,...

#6 dadinho

dadinho
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 11. junij 2007, 19:31

ma skinoren uporabljam že 1 leto in enkrat mam več enkrat manj.. krem pa neuporabljam. Prej sem bil zaradi mozoljev izbirčen pri hrani jedel sem samo tisto kar sem prebral na netu da nedela mozoljev pa sem shujšal za 10 kg. Zdaj pa jem vse od mlečnih izdelkov do čokolade. Nespremenjeno..
Hrana neupliva na moje mozolje, nobena krema al kaj mažem al nemažem bom mel vedno enako..
S tem se ubadam že 4 leta..
Slišal sem za živo vodo pri katerem celice živijo 2x več. Samo eni pravijo da pri tistem ti lahko izbruhne še več mozoljev ki je najbolši antioksidant..ker se kao koža čisti.
Alora se mi non stop koža čisti ker vsako tolko dobim mozolje..hehe

hvala za nesvete
Vsaka napaka v življenju je ena izkušnja več !!!
To pomeni več napak več izkušenj :P

#7 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 11. junij 2007, 21:42

hvala za nesvete

Ni za kej. Tako pač je... zaenkrat so nesveti, ko pa boš prijel svoj lajf krepko v roke, takrat pridejo pa tudi nasveti. xg:Dx Takrat bodo tudi spremembe na koži vidne, nič bat. :palec:

#8 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 12. junij 2007, 13:45

Ce po zivi vodi (Active-H) izbruhne vec mozoljev, je to zato, ker se organizem razstruplja, Razstruplja pa se ponavadi tudi skozi kri. Posledicno imas lahko tudi zaradi tega mozolje.
Moje mnenje je pac tako, da je treba ziveti zdravo celostno. Ziva voda je tukaj samo se ena od zadev ki ti pri razstrupljanju in ciscenju organizma pomaga; ceprav je ob tem potrebno storiti se kaj vec. Sport, umirjanje, etc...

Seveda pa vprasaje mozoljev ni nujno ravno zaradi fizicne zakisanosti organizma. Lahko se izkazuje kot posledica umskega neravnovesja, custvenih vzrokov ipd. O tem bos verjetno najbolje vedel ti sam.

lp

ma skinoren uporabljam že 1 leto in enkrat mam več enkrat manj.. krem pa neuporabljam. Prej sem bil zaradi mozoljev izbirčen pri hrani jedel sem samo tisto kar sem prebral na netu da nedela mozoljev pa sem shujšal za 10 kg. Zdaj pa jem vse od mlečnih izdelkov do čokolade. Nespremenjeno..
Hrana neupliva na moje mozolje, nobena krema al kaj mažem al nemažem bom mel vedno enako..
S tem se ubadam že 4 leta..
Slišal sem za živo vodo pri katerem celice živijo 2x več. Samo eni pravijo da pri tistem ti lahko izbruhne še več mozoljev ki je najbolši antioksidant..ker se kao koža čisti.
Alora se mi non stop koža čisti ker vsako tolko dobim mozolje..hehe

hvala za nesvete



#9 Mihael

Mihael
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 891

Objavljeno: 13. junij 2007, 10:44

Zlo odsvetujem Skinoren, to je kortikosteroid, ki tanjša kožo in povrhnjico, ki se tudi seveda ne more več obnoviti, zaradi tega pride do nastanka kapilar, kuperoze in ekstremno občutljive kože.
Priporočam kakšno bolj naravno neagresivno stvar.
Ne gre za to, da nekaj čimprej zatreš, ampak da preprečiš vzrok nastajanja, predvsem se je dobr čimbolj izogibat kakršnimkoli izdelkom za mastno kožo, ki jo še dodatno izsušujejo ali vsebujejo sintetični alkohol.
Koža se na ta način brani pred dodatnim izsuševanjem in še bolj izloča maščobe.
Sicer pa je izraz na koži samo odraz našega notranjega počutja, to pa itak vsi vemo.


ej hvala za info! sej vem, da ni mišljeno, da se umivaš s skinorenom, je bolj za tu pa tam, naneseš direktno na mozolj. bom zdaj še bolj previden

kar se odraza notranjega počutja tiče skoz mozolje tiče - kpavem - pr men je simple: jem mlečne izdelke, dobim mozolje, sicer ne

očitno mojemu organizmu ne pašejo in se jim bom moral odpovedat :C:
Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.

#10 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 13. junij 2007, 10:55

js sem si naredla tonik z stanetovo soljo, notr sem dala še ametist.....po treh se mi je naenkrat spustilo tok mozolov, da je kaj :switz: sam to jemljem kot da se koža čisti....bomo vidl, kak bo po ene 14 dneh xnckrivx
je pa dobro, da se da v kreme, ki jih uporabljamo aventurin, da energizira kremico :palec:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#11 dadinho

dadinho
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 13. junij 2007, 19:32

Ce po zivi vodi (Active-H) izbruhne vec mozoljve, je to zato, ekr se organizem razstruplja, Raztruplja pa se ponavadi tudi slozi kri. Posledicno imas lahko tudi zaradi tega mozolje.
Moje mnejej je pac tako, da je treba ziveti zdravo celostno. Ziva voda je tukaj samo se ena od zadev ki ti ri razsptruplajnju in ciscenju organizma pomaga; ceprav je ob tem potrebno storiti se kaj vec. Soprt, umirjanje, etc...

Seveda pa vprasaje mozoljev ni nujno ravno zaradi fizicne zakisaosti organizma. Lako se izkazuje kot posledica umeskega neravnovesja, custvenih vzrokov ipd. O tem bos verjetno najbolje vedel ti sam.

lp



Ma lih končujem tisto poburtetniško obdobje, čez par mesecev bom napolnu 20 let. Ma odzunaj sem izprobal vse kar se je vrtelo naokoli od krem do tonikov do proactiva...itd.
tako da je možna posledica v meni.
Začel sem z novo terapijo s pitjem vode 2,5 l na dan :) in z manj živciranja..hehe nisem zastonj lev :P

Eni pravijo da dosti pomaga uživanje konopljinovega olja, samo nisem opazu nobenih rezultatov na meni.
Vsaka napaka v življenju je ena izkušnja več !!!
To pomeni več napak več izkušenj :P

#12 Desire

Desire
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 415

Objavljeno: 13. junij 2007, 20:17

ej hvala za info! sej vem, da ni mišljeno, da se umivaš s skinorenom, je bolj za tu pa tam, naneseš direktno na mozolj. bom zdaj še bolj previden

kar se odraza notranjega počutja tiče skoz mozolje tiče - kpavem - pr men je simple: jem mlečne izdelke, dobim mozolje, sicer ne

očitno mojemu organizmu ne pašejo in se jim bom moral odpovedat :C:


Jah to je tko dermatologi pač predpisujejo na veliko, ker nimajo druge alternative, se pač ne poglabljajo v vzrok nastanka vidijo samo končno posledico.
Mlečni izdelki jst tud ne bi preživela po moje :o|o: skor no brez, večinoma pa koža odreagira na same konzervanse, umetna barvila, E...dodatki itd...
Ja drugač vem, da se lokalno nanaša sam vseen jst si ga res ne bi nanašala na face :8): , pomaga tud kakšno eterično olje čajevca al pa kakšen antiseptični negovalni stick k hitro posuši kakšen mozoljček.


js sem si naredla tonik z stanetovo soljo, notr sem dala še ametist.....po treh se mi je naenkrat spustilo tok mozolov, da je kaj :switz: sam to jemljem kot da se koža čisti....bomo vidl, kak bo po ene 14 dneh xnckrivx
je pa dobro, da se da v kreme, ki jih uporabljamo aventurin, da energizira kremico :palec:

A res zanimivo, jst mam pa ravno doma eno Nosorogovo knjigo o mineralih pa mal preučujem še knjigco, drugač pa sm tud ravno kupla en ametist, k me je kr klical k sebi, pa se mu nisem mogla upret x:px pa še dva roževca zraven x:)x
One's destination is never a place, but a new way of seeing things- Henry Miller










#13 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 14. junij 2007, 06:34

Ce si pil premalo tekocine, je rezultata lahko tudi tale tema; ker ce dolocenih snovi ne izlocamo skozi limfo , obtocila etc... potem se pac lahko cistijo na razlicne nacine; tako tudi skozi kozo v obliki mozoljev.

me zanima kako bo sedaj s povecanim vnosom tekocine :vio: :inocent:

Ma lih končujem tisto poburtetniško obdobje, čez par mesecev bom napolnu 20 let. Ma odzunaj sem izprobal vse kar se je vrtelo naokoli od krem do tonikov do proactiva...itd.
tako da je možna posledica v meni.
Začel sem z novo terapijo s pitjem vode 2,5 l na dan :) in z manj živciranja..hehe nisem zastonj lev :P

Eni pravijo da dosti pomaga uživanje konopljinovega olja, samo nisem opazu nobenih rezultatov na meni.



#14 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 14. junij 2007, 11:49

sam to ne pomen, da zdaj 1 teden več piješ pa boš brez mozoljev...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#15 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 18. julij 2007, 12:21

js sem si naredla tonik z stanetovo soljo, notr sem dala še ametist.....po treh se mi je naenkrat spustilo tok mozolov, da je kaj :switz: sam to jemljem kot da se koža čisti....bomo vidl, kak bo po ene 14 dneh xnckrivx
je pa dobro, da se da v kreme, ki jih uporabljamo aventurin, da energizira kremico :palec:

no, klarus, kako se je obneslo? :inocent:

meni so se pa sedaj pomnožili po nadlakti, ramenih, hrbtu in trupu... nimam pojma zakaj, po obrazu jih ne dobivam.
A je sestava kože po obrazu enaka kot drugje, in bi predlagane metode učinkovale tudi po telesu?
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#16 discoverer

discoverer
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 25. julij 2007, 20:20

Ključ uspeha je v prehrani in sploh načinu življenja (veliko počitka, nič krokanja)
Vse te kreme so bolj "blažev" žegenj :xx!:
"All men have something to hide. The brighter the picture, the darker the negative." (Batman)

#17 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 25. julij 2007, 22:11

Akne, celulit in druge take reči so v neslani vodi emulgirane maščobe, ki zaradi negativnega osmotskega pritiska ne morejo potovati skozi molekularna sita in se presnavljati.

#18 _Hanch_

_Hanch_
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 26. julij 2007, 16:01

Živjo!
Js mam pa že ful dovg časa mozolje, predvsem na obrazu. Uporablam tonik od Eucerina, zjutri pa zvečer pa mislm da mi kr pomaga. Sicer mozoli ne izginejo, jih je pa mal mn. Občasno uporablam tut gel od aloe vere. Ta mi čez noč iz velizga mozola nardi mejhnga... heh...
Enkrat sm mela tut sivkino eterično olje, tist tut kr pomaga, sam problem pr men je, da mozoli nikol ne izginejo... včasih jih je mn, če uporablam kkšno kremo, ampak nikol ne izginejo...
A kdo (lepo prosm) pozna kkšno kremo k res pomaga... al pa kej iz domače lekarne... prosm nej napiše... PLISSS...

LP, _Hanch_

To temo je popravil/a _Hanch_: 26. julij 2007, 16:01


#19 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 3. avgust 2007, 23:23

Ravno berem to temo. En nasvetek, malo smešen, ampak deluje. Preden greste spat si dajte gor malo zobne paste. Verjetno deluje antiseptično in tudi vnetje izgine. To velja, če se je mozoljček že pojavil, se pravi ne za preventivo. Zobna pasta za mozoljčke in zobke. xcivx xcivx x8Dx

#20 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 4. avgust 2007, 09:49

Škoda zgubljat čas in denar za vse te kreme ki jih ponujajo na tržišču, njim je pomembna prodaja, ne pa da tebi zginejo mozolji!
KAR SE POJAVI NA KOŽI, PRIDE OD ZNOTRAJ! Drži se tega! Koža je naše notranje zrcalo! Vedno pomaga zdrava prehrana pri tem.Stran sladkor, kravje izdelke, skratka VEGANSKA PREHRANA ali še bolje PRESNA, pa vidi rezultate.Dosti vode pij in stran s stresom! V enem mesecu zginejo akne garant!

Prabha

#21 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. avgust 2007, 15:46

Ce po zivi vodi (Active-H) izbruhne vec mozoljev, je to zato, ker se organizem razstruplja, Razstruplja pa se ponavadi tudi skozi kri. Posledicno imas lahko tudi zaradi tega mozolje.
Moje mnenje je pac tako, da je treba ziveti zdravo celostno. Ziva voda je tukaj samo se ena od zadev ki ti pri razstrupljanju in ciscenju organizma pomaga; ceprav je ob tem potrebno storiti se kaj vec. Sport, umirjanje, etc...

Seveda pa vprasaje mozoljev ni nujno ravno zaradi fizicne zakisanosti organizma. Lahko se izkazuje kot posledica umskega neravnovesja, custvenih vzrokov ipd. O tem bos verjetno najbolje vedel ti sam.

lp



Dodajam:

Velikokrat oz. celo najbolj pogosto je stanje koze odraz delovanja debelega crevesja, jeter in vranice.
V zadnji avgustovski stevilki aure, pise kar nekaj dobrih prehranskih napotkov ....

#22 discoverer

discoverer
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 16. avgust 2007, 22:04

ne me basat...a ja?!
"All men have something to hide. The brighter the picture, the darker the negative." (Batman)

#23 _Hanch_

_Hanch_
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 19. avgust 2007, 14:50

Ravno berem to temo. En nasvetek, malo smešen, ampak deluje. Preden greste spat si dajte gor malo zobne paste. Verjetno deluje antiseptično in tudi vnetje izgine. To velja, če se je mozoljček že pojavil, se pravi ne za preventivo. Zobna pasta za mozoljčke in zobke. xcivx xcivx x8Dx


Za to sm tut že slišala, nism pa še probala. Mam eno vprašanje: a zobno pasto pustiš na obrazu čez noč? Pa a je usejen kakšno daš gor ( Aquafresh, Vademecum...)? Bom probala. Hvala za nasvet x!x
Mislm pa da zobna pasta tud izsuši

To temo je popravil/a _Hanch_: 19. avgust 2007, 14:51


#24 fish_man

fish_man
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 19. avgust 2007, 18:02

hei

mene zanima če res pomaga Skinoren in v kolikem času ti odstrani mozolje??:D
(kako pa se to uporablja, ki ga lahko dobiš? koliko stane?) x;)x

#25 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 24. avgust 2007, 17:20

Za to sm tut že slišala, nism pa še probala. Mam eno vprašanje: a zobno pasto pustiš na obrazu čez noč? Pa a je usejen kakšno daš gor ( Aquafresh, Vademecum...)? Bom probala. Hvala za nasvet x!x
Mislm pa da zobna pasta tud izsuši

Ne, po moje ni važno. Po moje pomaga, ker je deluje močno antibakterijsko. xDDx Jaz imam ponavadi Colgate. x;)x Pikico si jo daš na prst in na mozolj, pa je. Pustiš celo noč. Meni se nikoli ne razmaže, se hitro strdi in zlepi s kožo, ali pa spim kot kip, kar ne bi rekla. x;)x x;)x Provaj, meni res pomaga. Tudi na podkožnem mozolju se velikokrat obnese. :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0