Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

bog je od vedno


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * - - - 14 x ocenjeno
4399 komentarjev na to temo

#4351 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 1. december 2008, 23:48

bolj ko gledam to temo, bolj se sprašujem... kaj točn pomeni od vedno? kako se definira vedno?

če to odgovrite, potem bog obstaja....

:O: x:Dx

še eden...ki bi z enim odgovorom rad potrdil obstoj boga x:Dx

#4352 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 3. december 2008, 00:15

bolj ko gledam to temo, bolj se sprašujem... kaj točn pomeni od vedno? kako se definira vedno?

če to odgovrite, potem bog obstaja....

:O: x:Dx

upam ,da boš razumel.če VEDNO razlagamo kot prislov{časovni}pomeni beseda V NEPRAVEM TRENUTKU.
Se pravi :Bog je V NEPRAVEM TRENUTKU VZNEMIRIL NEKOGA{to si ti}Verjetno te še bo kdaj in to pomeni,da te vedno nekdo........................in to je Bog.
Hvala
ŠPORTNI POZDRAV mici59

#4353 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 3. december 2008, 08:50

upam ,da boš razumel.če VEDNO razlagamo kot prislov{časovni}pomeni beseda V NEPRAVEM TRENUTKU.
Se pravi :Bog je V NEPRAVEM TRENUTKU VZNEMIRIL NEKOGA{to si ti}Verjetno te še bo kdaj in to pomeni,da te vedno nekdo........................in to je Bog.
Hvala
ŠPORTNI POZDRAV mici59


Bog je kot oseba ? ., ali je oseba kot Bog odvisna od človekovega dojemanja ?

Ali je tvoja predstava, ki jo vzpostaviš z bogom res odnos z Bogom ?

Ali je možno, da v kolikor je naše vesolje res eno od mnogih, da pozitivni in prijetni vir tega vesolja Bog = Intelektualno vzpostavljen generator, ki tvori vesolje in ga drži v opazovanem okolju opazovanemu očesu na voljo ?

Bog = naprava ?

Kdo bi potem bil upravitelj naprave ?

Si lahko predstavljaš to resnico v bolj razsežni obliki zapisno v Knjigi ?

Jaz si lahko, pa ti ? če rečeš ne si po defoltu bolj oddaljen od Boga kot jaz. ne verjameš? probaj zanikat ta del boga, pa boš videl kaj se zgodi ....

Te ta vprašanja vznemirjajo ?
Brez podpisa

#4354 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 3. december 2008, 16:44

aja ? ne razumem čist ?


ker ljudje delajo vsak dan isto, vse postane rutina in enostavno se jim ne da več misliti ali pa jih je strah občutiti malo adrenalina.in kot si sam rekel lažje je zbrati lažjo pot,ki ti jo nekdo pokaže,kot pa da sam ustvariš pot.ljudje se tega zavedajo ampak preprosto ne storijo nič..nimajo energije.ker jo skurijo v vsakodnevnem življenje.nihče ne počne nekaj kar bi jim dalo energijo.če te zebe se oblečeš to je iskrenost.ne pa da trpiš mraz. :vragec:

#4355 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 4. december 2008, 08:58

ker ljudje delajo vsak dan isto, vse postane rutina in enostavno se jim ne da več misliti ali pa jih je strah občutiti malo adrenalina.in kot si sam rekel lažje je zbrati lažjo pot,ki ti jo nekdo pokaže,kot pa da sam ustvariš pot.ljudje se tega zavedajo ampak preprosto ne storijo nič..nimajo energije.ker jo skurijo v vsakodnevnem življenje.nihče ne počne nekaj kar bi jim dalo energijo.če te zebe se oblečeš to je iskrenost.ne pa da trpiš mraz. :vragec:


No po definiciji samega dogajanja je to kar si opisala posledica iskrenosti. Iskrenost bi bila, da si priznaš, da te zebe. Zebe me : ) . Kaj je potrebno narediti, da te ne zebe je spoznanje izvirajoče iz danih in prepoznanih možnosti, ki so za vsakega lahko drugačne. Te lahko izvirajo le iz začetne iskrenosti. Recimo, da imamo naprej pojav ., posledične iskrenosti., Trmoglavost ali trma bi bila, če bi se navkljub očitni telesni reakciji odločil vztrajati pri tem, da te ne zebe. Ne zebe me ! : ) ., kakšen bi bil smiseln smisel takšnega obnašanja je neznano. Kaj čem sploh povedat ? kot kaže samo to, da mi posploševanje sploh ne sede razen kadar je orodje lažjega sporazumevanja, humorja, razbremenitve, enosti/niča itd.... 100% iskren ne moreš bit. Ti kot obstoječe bitje si sestavljeno tako iz zavednega kot nezavednega dela tvoje osebnosti. Vseh delov svoje osebnosti ne poznaš zatorej ne moreš bit 100% iskrena do sebe, največ kar lahko narediš je, da si 100% iskren do tistih delov sebe, ki jih prepoznaš in so del tvoje aktivirane zavesti., pa še takrat obstaja zanimiv delež tvoje osebnosti, ki je po vsej verjetnosti v zmoti - zatorej tudi tu ne moreš bit 100% iskren. Da si to priznaš bi bila iskrenost x:Dx x:px x:)x
Brez podpisa

#4356 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 8. december 2008, 18:58

Mislim, da to spada v to temo; pred tednom dni sem do polovice napolnil kozarec z vodo., vanj sem dal majhno človeško figurico bojevnice iz kinder jajca. Sedaj čez en teden sem slučajno še enkrat pogledal v kozarec in razpoznal presunljivo dejstvo. Velik delež vode v kozarcu manjka zatorej lahko le predpostavljam, da jo je spila figurica - saj ima konec koncev tudi usta., tako kot mi vsi ...

bog je od vedno....
ljubezen z vami in en LEP intelektualni pozdrav
Brez podpisa

#4357 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 8. december 2008, 19:08

Mislim, da to spada v to temo; pred tednom dni sem do polovice napolnil kozarec z vodo., vanj sem dal majhno človeško figurico bojevnice iz kinder jajca. Sedaj čez en teden sem slučajno še enkrat pogledal v kozarec in razpoznal presunljivo dejstvo. Velik delež vode v kozarcu manjka zatorej lahko le predpostavljam, da jo je spila figurica - saj ima konec koncev tudi usta., tako kot mi vsi ...

bog je od vedno....
ljubezen z vami in en LEP intelektualni pozdrav

:palec:
tole absolutno spada v temo x:Dx
Norost je vcasih najvecja modrost…

#4358 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 11. december 2008, 11:54

No po definiciji samega dogajanja je to kar si opisala posledica iskrenosti. Iskrenost bi bila, da si priznaš, da te zebe. Zebe me : ) . Kaj je potrebno narediti, da te ne zebe je spoznanje izvirajoče iz danih in prepoznanih možnosti, ki so za vsakega lahko drugačne. Te lahko izvirajo le iz začetne iskrenosti. Recimo, da imamo naprej pojav ., posledične iskrenosti., Trmoglavost ali trma bi bila, če bi se navkljub očitni telesni reakciji odločil vztrajati pri tem, da te ne zebe. Ne zebe me ! : ) ., kakšen bi bil smiseln smisel takšnega obnašanja je neznano. Kaj čem sploh povedat ? kot kaže samo to, da mi posploševanje sploh ne sede razen kadar je orodje lažjega sporazumevanja, humorja, razbremenitve, enosti/niča itd.... 100% iskren ne moreš bit. Ti kot obstoječe bitje si sestavljeno tako iz zavednega kot nezavednega dela tvoje osebnosti. Vseh delov svoje osebnosti ne poznaš zatorej ne moreš bit 100% iskrena do sebe, največ kar lahko narediš je, da si 100% iskren do tistih delov sebe, ki jih prepoznaš in so del tvoje aktivirane zavesti., pa še takrat obstaja zanimiv delež tvoje osebnosti, ki je po vsej verjetnosti v zmoti - zatorej tudi tu ne moreš bit 100% iskren. Da si to priznaš bi bila iskrenost x:Dx x:px x:)x




priznanje ni vse, nato moraš tudi kaj narediti.Pravijo da je prvi korak da priznaš, ampak ljudje potlej obstanejo tukaj, se ne premaknejo iz tega prvega koraka. ker se tolažijo s tem , saj sem si priznal . ne ne ni vse tako preprosto. kot smo se vsa ta leta podrejali drugim smo pozabili nase in ne vidimo več podrejanja ampak samo še to da naredimo hitro in pozabimo na to.
recimo da hodiš v službo ki ti ni všeč, si priznaš to ampak s tem še ne moreš duhovno zrasti ker si pač prišel do spoznanja da ti služba ni všeč. nekaj moraš narediti glede tega.
in tudi veliko ljudi recim jih zebe ampak ego jim reče moraš biti močan. daj raje jakno drugemu.tvoji punci recimo. ona bo zdrava na koncu, ti pa bolan. namesto da bi ji rekel- kaj si smotana drugič pa prinesi svojo jakno sabo pa te ne bo zeblo-. tako boš njej koristil da bo bolje razmišljala in postala bolj odgovorna do sebe in sebi da ne boš zbolel. majhne stvari kot to puščajo lahko velike posledice.
zakaj ponavadi ljudje zbolijo ,ker niso odgovorni do samega sebe.
nihče ne uči tega ˝ biti odgovoren do sebe ˝, vsi učijo moraš biti odgovoren do službe in do drugih. sam pa se izmuči do konca in na nek način vera uči te vzorce.
pravijo da se rodimo z grehom, ali ni jezus umrl za naše grehe?

#4359 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 11. december 2008, 13:15

zakaj ponavadi ljudje zbolijo ,ker niso odgovorni do samega sebe.

Niti ni nujno. Pravzaprav v večini primerov to sploh ne drži. Prehlada vedno ne dobiš zato, ker si velikodušen do drugih, ampak preprosto zato, ker si se pač nalezel, morebiti nisi imel jakne zase (nekoga na gobec in mu jo iztrgati iz rok ni ravno optimalna rešitev). Bolezni so dve vsri - ene so posledica psihosomatskih dogajanja, druge pa so čisto organskega izvora. Štrafa te, ker si se pač nahajal na nekem mestu in te sreča povzročitelj bolezni - kakšen škratek virus ali stric bacil. :sori:
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#4360 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 11. december 2008, 14:04

mayita; jaz sem se nanašal samo na tvojo izjavo, da je človek lahko 100% iskren.
Brez podpisa

#4361 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 11. december 2008, 15:51

Danes sem sanjal o Bogu. Pojavil se je pred vsemi kot mogočna ogromna oblika kot eden izmed vseh oblik. Vsi okoli mene so v čustvenem padcu omedlevali, klečali, jokali, se klanjali, v ponižnosti valjali po tleh pred Bogom. Meni se je vse to zdelo neumno. malce arogantno sem se vzravnal, globoko zajel zrak in pogledal navzgor, kolikor sem pač sploh videl. Začutil sem težko prisotnost, bližino., tudi ostali so videli to približanje in mnogo se jih je v strahu umaknilo. Nežno, polovično s korakom nazaj sem se priklonil, ko sem naenkrat izgubil tla pod nogami. vse kar je videla množica so bili deli mojega telesa, ki so v kosih leteli naokoli. O njem je bilo zapisano ; " v lastni arogganci ga je Bog raztrgal na tisoč majhnih kosov " ., tisto kar pa niso videli je bilo moje snidenje z bogom. V neskončnem prostoru tako praznem, da te razjeda od znotraj vendar tako polnem hkrati, da se ti zdi, da te bo razneslo sem brez besed opazoval še naprej presunjeno množico, ki bi v resnici mogla zapisati " v lastnem spoznanju enosti in drugačnosti ga je Bog vzel na svojo stran in ga tako odrešil telesa " .....

., če kdo ne verjame v te sanje mu nič ne zamerim, če kdo zavida pa mora ta pogledati vase. Če lažem ? lažem zgolj sebi x:)x ., če se bo kdo preveč projeciral v sliko mu bom jebal mater ...
., aja še tole. bog je bil popolnoma nag., ženske postave daleč od pričakovanj seksualnosti, pač pa nekaj drugega. edino kar je bilo moškega na njem je bil moj sramežljiv odsev .
Brez podpisa

#4362 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 12. december 2008, 16:30

Cilj; 0
Cilj; Razumevanje nesmiselnosti ustvarjanja vseh podob

Dogódkovno obzórje ali ~ horizónt je za opazovalca meja v prostor-času, za katero nobena elektromagnetna energija, vključno s svetlobo ne more dospeti do njega.

Svetloba, katere vir je znotraj dogodkovnega obzorja, nikoli ne bo dospela do mirujočega opazovalca zunaj obzorja. Odtod izvira tudi ime črna luknja. Prosto padajoči opazovalec proti črni luknji ne bo zaznal dogodkovnega obzorja.

Za zunanjega opazovalca se dogodkovno obzorje v resnici obnaša kot obzorje. Opazovalec vidi telo, ki pada proti dogodkovnemu obzorju v svojem lastnem času, in ga nikoli ne doseže. Telo se za opazovalca zunaj vedno počasneje giblje in povečuje se tudi njegov rdeči premik. Opazovalec bo od padajočega telesa prejel zadnji foton v končnem času, nikoli pa ga ne bo videl prečkati dogodkovno obzorje.

Dogodkovno obzorje se razlikuje od delčnega obzorja.
Brez podpisa

#4363 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. december 2008, 19:42

Drgač mantis., to, da se nekdo neumno počuti pomeni, da mu je nerodno, da ga je sram. Torej sram me je bilo se tako pred bogom obnašati. Kakšen bog bi to od svojih podanikov pričakoval in kakšni so potem ti ljudje, ki se jih pred svojim najvišjim ni sram tako obnašati ? pred svojim najvišjim, ki je najvišje dobro. Ti vidiš željo po takojšnem predanju , jaz vidim to, da se na zelo bedast način blamirajo, bog pa itak ni slep.


Ni mi pa jasno zakaj si stvari vzela ven iz konteksta ? ( mislm mi je ) ampak si dajem šanso, da na novo odkrijem resnico o tebi ...
Brez podpisa

#4364 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 13. december 2008, 20:29

Naj malce posežem v razprave. Saj vem, skačem v besedo. A to ni moj namen.
O Bogu je težko filozofirati. Bog je vedno, je vse in je povsod. Vse je del Boga, je od Boga in je za Boga. Ker je Bog neskončen, je človek v svoji končnosti sposoben dojemanja in spoznanja samo dela te neskončnosti. še vedno pa ostane neskončni del neskončnosti nedosegljiv. Vse interpretacije kaj je in kaj ni Bog so poskus končnega, da pridobi zaklad neskončnega. To pa ne gre. V najboljšem primeru se približaš Bogu tako, da si. Dokler pa nisi, si zelo, zelo daleč od Boga. Pravzaprav za bližino Boga ne potrebuješ iti kam daleč. Samo bodi tukaj in sedaj. Nobeno jokanje, petje ali zadevanje ne pomagajo. Niti knjige, dogme ali veroizpovedi niso pomembne. Pomembno je samo, da si tukaj, da si zdaj in da si zgolj ti sam(-a). Vsakdo je sam sebi najboljši odrešenik in vodnik. Lahkose strinjamo z A. Crowleyem: "Vsak moški in vsaka ženska je zvezda."
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#4365 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 14. december 2008, 00:03

Drgač mantis., to, da se nekdo neumno počuti pomeni, da mu je nerodno, da ga je sram. Torej sram me je bilo se tako pred bogom obnašati. Kakšen bog bi to od svojih podanikov pričakoval in kakšni so potem ti ljudje, ki se jih pred svojim najvišjim ni sram tako obnašati ? pred svojim najvišjim, ki je najvišje dobro. Ti vidiš željo po takojšnem predanju , jaz vidim to, da se na zelo bedast način blamirajo, bog pa itak ni slep.


Ni mi pa jasno zakaj si stvari vzela ven iz konteksta ? ( mislm mi je ) ampak si dajem šanso, da na novo odkrijem resnico o tebi ...



Živ

Ko odkrijem resnico 'o tebi'

odkrijem resnico o sebi.


Lep pozdrav, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#4366 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 15. december 2008, 09:34

Naj malce posežem v razprave. Saj vem, skačem v besedo. A to ni moj namen.
O Bogu je težko filozofirati. Bog je vedno, je vse in je povsod. Vse je del Boga, je od Boga in je za Boga. Ker je Bog neskončen, je človek v svoji končnosti sposoben dojemanja in spoznanja samo dela te neskončnosti. še vedno pa ostane neskončni del neskončnosti nedosegljiv. Vse interpretacije kaj je in kaj ni Bog so poskus končnega, da pridobi zaklad neskončnega. To pa ne gre. V najboljšem primeru se približaš Bogu tako, da si. Dokler pa nisi, si zelo, zelo daleč od Boga. Pravzaprav za bližino Boga ne potrebuješ iti kam daleč. Samo bodi tukaj in sedaj. Nobeno jokanje, petje ali zadevanje ne pomagajo. Niti knjige, dogme ali veroizpovedi niso pomembne. Pomembno je samo, da si tukaj, da si zdaj in da si zgolj ti sam(-a). Vsakdo je sam sebi najboljši odrešenik in vodnik. Lahkose strinjamo z A. Crowleyem: "Vsak moški in vsaka ženska je zvezda."


No jaz osebno nimam občutka, da bi kamorkoli skakal in mi je všeč, če se kdo vmeša z lastnimi idejami in predstavami x:)x Se pa strinjam s teboj in te debatke o bogu so v resnici samo odkrivanje novih obzorij, spoznanj, mnenj, idej itd., vsekakor pa ne definiranje resnice o bogu., x:)x

Kakšno resnico o meni , pusti to, jaz se spreminjam x:Dx


Ti kr, hvala kurcu x:Dx

Veš da ne bi nikol pomislila na to razlago, da bi ti blo nerodno se tako obnašati ... Če ne verjameš, da nas bog popolnoma sprejema, naše težave in križe in mučna občutja strahu ali sramu, zlahka misliš, da se tudi njemu zdi kaj neumno.
In celo, da on namesto samo na človekovo srce nekaj daje tako kot mi, ljudje, na pozunanjene vljudnosti, protokole vedenja, s katero bi naj (recimo državnki) en drugemu izkazali spoštovanje .

Si hotel biti sprejet pri njem, ne pa izpasti neumno... Si pa res izviren pri tem, ker vsi so se pred njim ali skrili ali se dol vrgli, ali se naredili od strahu glupe i tupe, če se je pokazal samo v obliki besede x:Dx

Na absolut, (če verjamemo, da je to popolna ljubezen), po moje ni mogoče vplivati z nobenim lepim ali slabim obnašanjem ali nanj narediti dobrega vtisa. Ker tehta samo človekovo bistvo, njegovo srce, vsako je s trudom sposobno Njegove veličine. Ti si torej itak enako ljubljen, kot oni, ki se je vrgel, ker pozna vse temine vsake duše in vse razloge, znanstveno odkrite ali neodkrite. Naše reakcije in čustva so pač takšne, pri vskame drugačne, itak neumne kdaj, odvisno od karakterja, take nas je pač naredil.
Itak lahko samo teoretiziramo.


Stvar je IMO samo v tem kakšna pričakovanja imaš do sebe, ki pa so, če izhajamo iz resnice o bogu - pričakovanja boga do tebe. Da bi se valal pred nekom po tleh in počel razne bedarije mi na misel ne pride. Lahko cel stojim na eni nogi, cel dam klečim, gledam v kot, celo prst si lahko dam v rit ampak po tleh metal in valal se pa ne bom x^x x:Dx

Živ

Ko odkrijem resnico 'o tebi'

odkrijem resnico o sebi.


Lep pozdrav, Vojko


Bo že držal, učenje o drugačnosti, podobnosti, gibanje sem ter tja., biti s seboj biti z drugimi, biti z nikomer itd... x:)x predvsem pa sem meni najmočneje keže biti s seboj., z drugimi. Verjetno, ker sebe znotraj lahko definiraš druge ne moreš ...
Brez podpisa

#4367 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 6. januar 2009, 00:01

Naj malce posežem v razprave. Saj vem, skačem v besedo. A to ni moj namen.
O Bogu je težko filozofirati. Bog je vedno, je vse in je povsod. Vse je del Boga, je od Boga in je za Boga. Ker je Bog neskončen, je človek v svoji končnosti sposoben dojemanja in spoznanja samo dela te neskončnosti. še vedno pa ostane neskončni del neskončnosti nedosegljiv. Vse interpretacije kaj je in kaj ni Bog so poskus končnega, da pridobi zaklad neskončnega. To pa ne gre. V najboljšem primeru se približaš Bogu tako, da si. Dokler pa nisi, si zelo, zelo daleč od Boga. Pravzaprav za bližino Boga ne potrebuješ iti kam daleč. Samo bodi tukaj in sedaj. Nobeno jokanje, petje ali zadevanje ne pomagajo. Niti knjige, dogme ali veroizpovedi niso pomembne. Pomembno je samo, da si tukaj, da si zdaj in da si zgolj ti sam(-a). Vsakdo je sam sebi najboljši odrešenik in vodnik. Lahkose strinjamo z A. Crowleyem: "Vsak moški in vsaka ženska je zvezda."

ker nimam časa se redko oglašam.Vsem želim srečno novo leto.Želim vam zdravja in uspehov in želim vam,da nikoli ne bi bili sami.Zvezde postanete le v dvoje,troje,etc.Le v družbi lahko uživate v samemu sebi in uresničujete življenje.

lep pozdrav mici59

#4368 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 6. januar 2009, 07:19

Ha, ha ha, enako my friend - fantomska oseba/osebe pod nickom "mici59".
Kdor ima Boga v Srcu, ta NI NIKOLI sam. Kdor se čuti samega, zapuščenega, ...
Temu je Bog zgleda ušel iz Srca [v "Glavo: jezik, intelekt, v blebetanje -)].
Al ga pa še v betici - intelektu nima ... Nikol mel ni. Razen na jeziku, če spljoh.
Kakorkoli, Srečno, Zdravo, Veselo 2009, z zdravim optimizmom & entuzijazmom na full nabito. -)

#4369 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 6. januar 2009, 09:36

Novo Leto je ponavljajoča linija dolgočasnega dogodka z večnim izgovorom zakaj spet biti pijan ....
in tako kot v večni primerov se tudi za njim ne skriva nič resničnega, novega in svežega
tako so nekje namesto baterij pokale bombe

yeaaaa čas novoletnega rajanja in voščila mi je že kar nekaj časa naravnost odbijajoč
vsa ta lažna voščila in čestitke, četudi v maksimalnem trudu iskrenega voščila v resnici potrebujejo le transformacijo
in tako lahko mirno zaključim, da takšen odgovor popolnoma sovpada s temo


šele, ko si resnično sam, takrat nikoli nisi več sam
edino kar bi še lahko dodal je, da takrat;
- ali znoriš
- ali končno, karkol že ...
Brez podpisa

#4370 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 6. januar 2009, 09:45

Novo Leto je ponavljajoča linija dolgočasnega dogodka z večnim izgovorom zakaj spet biti pijan ....
in tako kot v večni primerov se tudi za njim ne skriva nič resničnega, novega in svežega
tako so nekje namesto baterij pokale bombe

yeaaaa čas novoletnega rajanja in voščila mi je že kar nekaj časa naravnost odbijajoč
vsa ta lažna voščila in čestitke, četudi v maksimalnem trudu iskrenega voščila v resnici potrebujejo le transformacijo
in tako lahko mirno zaključim, da takšen odgovor popolnoma sovpada s temo


šele, ko si resnično sam, takrat nikoli nisi več sam



Jaz pa si ne upam kr določit, da so lažna.. Saj ne veš, kako nekdo čuti. Lažna se nam zdijo (ampak ni nujno da to so!), ker trčimo ob lastno hinavščino v bistvu, če delamo takšne stvari pod neko prisilo, ker mislimo da bi morali tako čutiti ali zgolj zato, ker pač vsi in ker spodobi pa smo lepo vzgojeni.. al pa preprosto ker ne mislimo sploh, smo kr nekaj - kolektivno. Nekomu je pač misel in zavest, da itak želi dobro, dovolj, drug pa rad to tud pove, pokaže in podeli ob določenih trenutkih, kaj pa vem no.. Večinoma pa mislim, da dajemo iz lastne potrebe. To je pa že tako za sočutje. Izbiram, da verjamem. Ko pa ne, pa tak ne.
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#4371 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 6. januar 2009, 10:09

To že. Ampak, če upaš prihodnjič nikomur nič ne vošči, zavrni vsa voščila, rok ne steguj, ko jih stegujejo proti tebi , si upaš ?

To je tisti razlog zakaj to sploh počnemo. Drugo so samo plasti naložene na prvo.
Kar pa seveda ne pomeni, da je tle karkoli resničnega glede na to iz kje izhaja. Iz navade.

največ kar lahko narediš je, da se veselo z zvezdicami posipaš
a se splača sebi in drugim dokazovat, da to ne počneš zaradi družbene ureditve
ne se ne splača, ker dejansko ne spremeniš ničesar

največ kar lahko narediš je, da najdeš nekaj lepega v sebi in to takrat spustiš ven
pa priznam, da bi si prav oddahnil, ko bi me le enkrat lahko izpustili iz tega cikla brez povešenih, zbeganih, užaljenih izrazov in izpadov ....
no nebi nikogar rad pozival k socialnim absurdom, izhajamo lahko le iz tega kar imamo in le iz tu lahko spreminjamo
ampak razmišljat zaenkrat še ni prepovedano
Brez podpisa

#4372 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 6. januar 2009, 12:47

Link iz youtuba o zloglasnemu kreacionizmu, ki se ga loti spodbijati skozi verodostojnost religij najbolj pa svetega pisma, ki seveda predstavlja temelj kreacionizma vseeno je link kritika kreacionistične logike in ne svetega pisma.

Med drugim tudi na drugačen način kot smo bili vajeni tukaj, razloži zakaj jezus ni bog ; in sicer govori o tem, kako je Jezus sicer rekel, da je eno z bogom ampak samo v kontekstu namena in tudi, da lahko kdor koli od nas postane eno z bogom tako kot je on in, da bomo lahko izvajali celo večje čudeže kot jih je on sam. Vendar pa naj bi se neglede na to kaj je drugje govoril o sebi in razlagal., sebe opisal kot ločenega in podrejenega samo enemu El Ala Alah + ... in tudi, da je bog abrahama in prinašalec poplav nekdo drug in nekje drugje, ki ve stvari, ki jih jezus ne in, ki je naredil stvari, ki jih on ni - kot naprimer stvaritev sveta.

Med drugim je tudi Jezus govoril o bogu v tretji osebi, v drugi in bog je o njem v tretji, ko je svojega sina predstavil judom in potem se pojavi svetu duh, ki je Jezusa predstavil nekomu, ki ga Jezus še ni poznal. No vse to se nebi zgodilo, če bi Jezus bil Bog v mesu ali avatar. V igri je seveda zavedanje in obstajanje v istem prostoru in času, ki bi ga imel takšen človek - kar je potrebno za takšno trojnost.


Rad bi tud povedal, da ne računam na nebesa ( brez zajebancije ) in da se vam zato ni treba bad počutiti, vse kul - lahko greste naprej z mirom v vaši veri, čeprav v svetem pismu piše, da me morate s knjigo po glavi, ker ste drugače slab človek. vse vam oprostim. predvsem pa me zanima vaše sveto mnenje o tej zadevi.

p.s; v linku govori tudi o spreminjanju vsebine v svetem pismu za potrebe človeka = politike. komentarji zaželeni.
Brez podpisa

#4373 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. januar 2009, 07:47

Vera ? vera se je., ne po definiciji pač pa v dejstvih v preteklosti izkazala kot orodje pomanjkanja dokazov. Z vero so bili razloženi pojavi kot so; potres, strela, vulkani in druge naravne katastrofe . Ali se nebi po tem takem iz tega morali nekaj naučiti ?
Brez podpisa

#4374 light

light
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 13. januar 2009, 11:17

Dejansko se bog lahko interpretira na 1001 način in to je narobe. Seveda bog obstaja. Višja sila definitivno obstaja. Problem je le, ker jo ljudje hočejo videti kot človeka,... to pa ne gre. Vsaka vera predstavlja boga drugače, gredo še celo dalj, celo kregajo se kateri bog je pravi. A dejstvo je, da je človeštvo samo eno. Seveda so razlike v kulturi. A ne glede na raso, bi vsi ljudje potencialno lahko pripadali samo eni religiji in če bi bilo tako, se ne bi bilo treba več kregati.
A to tako enostavno ne gre. Ljudje smo omejeni in v svoji omejenosti hočemo trdne dokaze.

Znanost nam bi lahko dala odgovore, a nam jih ne bo. Svet je prepuščen mnogovrstnosti. V tej mnogovrstnosti pa so samo različne nianse. Hočem reči človeštvo je samo eno, ne glede na rase, ravno tako je "bog" samo eden (ne glede na to v kakšni podobni se nam prikaže).

Skratka meni se je zjasnilo, dobila sem eno sliko. Vse religije vse, so samo neke vrste podružnice,... nekatere zelo odstopajo, nekatere manj,.... tudi kar se tiče duhov je jasno, ne vem, zakaj ljudje iste stvari tako razdelijo na 1000 delov,... čudno ni kaj, a taki so ljudje.

#4375 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. januar 2009, 13:15

Ja se strinjam, razen tega, da znanost ne bo dala odgovorov. Čeprav se ta po svoji pojavnosti ne ukvarja z izvorom, razen ene veje, ki pa je v povojih - pač pa z opazovanjem in razumevanjem otipljivega, obdajajočega sveta - fizični svet., je dobro jasno in znano, da je meja med otipljivim in nevidnim zelo tanka zatorej bo tudi znanost prej ali slej naredila tisti korak, ki bo usmerjen v tako imenovani duhovni svet. Kar manjka je zadostno število dokazov in dognanj kateri bodo pripeljali do potrebnih zaključkov - in to je dvorezen meč znanosti -> je samo preverjajoč/napredujoč mehanizem, ki se giblje od temeljev navzgor. Torej začne pri materialnem ga raziskuje do onemoglosti in šele potem lahko začne delovati v kak drug plan. Odsotnost in znanje z domišljijo pa vedno rodi nove ideje. Ravno zato znanost lahko deluje počasno in včasih nesmiselno, ker je tako dosledna in zahtevna in stroga.



Skratka jaz verjamem, da znanost bo naredila tisti korak, ki je samoumeven, ko bo čas primer. Lep pokazatelj tega je, da 70 % znanstvenikov verjame v tako imenovanega boga + to, da znanost za razliko do religije dopušča spremembe in nova dognanja, ter zavračanje in preobrazbo že sprejetih dognanj.
Brez podpisa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (5)

Člani: 0 - Gosti: 5 - Skriti člani: 0