Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

bog je od vedno


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * - - - 14 x ocenjeno
4399 komentarjev na to temo

#4376 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 13. januar 2009, 15:32

Lep pokazatelj tega je, da 70 % znanstvenikov verjame v tako imenovanega boga


Sloni ta izjava na kakšni specifični statistiki ? x:Dx

#4377 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. januar 2009, 17:37

No ja, to je dokaj posplošeno mnenje vseeno... Statistike oz. raziskave kažejo, da je bog manj priljubljen pri starejših znanstvenikih medtem, ko je zanimanje pri mlajših generacijah tudi tistih še v šolanju precej večje. Bistveno razliko pri procentih naredi ločevanje med Bogom ( religijo ) in Duhovnostjo oz. spiritualnostjo ter tudi katero vejo znanosti se opazuje. Spodaj je kratek odsek na to temo. Zaokroženo se znanstveniki raje vidijo kot duhovni ljudi, manj pa kot religiozni, kar je iz vidika raziskovalnega uma dokaj smiselno.

Če bi zaokrožil po par člankih bi rekel, da manj kot 25 % znanstvenikov veruje v Boga, več kot 50 % pa veruje v Duhovnost.

Objavljena slika


klik
klik
klik
klik
klik



Spirituality among University Scientists
While professors in the natural and social sciences are not as religious as members of the general
population, a surprising number do view spirituality as important. As the scientists who work
some of the most elite universities in the U.S., I expected them to eschew affect-oriented concerns.
Instead the survey reveals that academic scientists are actually quite interested in spirituality.
When asked “to what extent do you consider yourself a spiritual person?” about 66 percent
natural scientists and about 69 percent of the social scientists describe themselves as spiritual.
This means there is a population of scientists who say they have no religious affiliation but
see spirituality as important. Indeed, about 39 percent of those without a current religious
affiliation still consider themselves spiritual. In addition, over 22 percent of the scientists who
atheists are spiritual. And over 27 percent of the scientists who are agnostic are spiritual.


-----------

Among the study’s findings:

52 percent of scientists surveyed said they had no religious affiliation, compared with only 14 percent of the general population.
Of the religious scientists, however, 15 percent identified themselves as Jewish compared to 2 percent of the religious general population.
14 percent of the general population described themselves as "evangelical" or "fundamentalist.” Less than 2 percent of scientists, however, identified themselves as either of these.
Brez podpisa

#4378 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 13. januar 2009, 20:39

Če bi zaokrožil po par člankih bi rekel, da manj kot 25 % znanstvenikov veruje v Boga, več kot 50 % pa veruje v Duhovnost.

podzavestno...verujejo v eno...in isto x:Dx

#4379 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. januar 2009, 22:42

Neb vedu, more bit podzavestno x:Dx , bolš, da mici to ne vid :vragec: x:Dx
Brez podpisa

#4380 bbs

bbs
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 87

Objavljeno: 15. januar 2009, 09:01

BOG je tako prokleto velik

da se povprečnim nezavedajočim dušam v telesih govorečih opic niti ne sanja. Tudi po smrti telesa ne ...

#4381 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 15. januar 2009, 09:46

A ti si Mayitin dvojnik ?

#4382 bbs

bbs
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 87

Objavljeno: 15. januar 2009, 10:33

kaj je to ? jaz sem jaz, lahko da malo nakladam ali pa govorim resnico, saj ni pomembno. Ali pa je ? Kako vedeti dokončno ? zakaj ne dvomimo zakaj je 1+1=2 ? Aksiom ? debata za pir ....

če bom kakšnega najstnika prepričal da ne kliče duhov sem opravil svoje, na tem forumu namreč.

#4383 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 15. januar 2009, 10:53

Simpl. Ker je 1+1=2 stvar dogovora. zakaj bi blo 3, ker pač ne, je vredu tako.

Bog je stvar dogovora ? ja, če je tako prekleto velik kot moj ego x:Dx x:px
Brez podpisa

#4384 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 15. januar 2009, 12:08

Ali pa je ? Kako vedeti dokončno ? zakaj ne dvomimo zakaj je 1+1=2 ? Aksiom ? debata za pir ....


Saj, ravno nedokazljivost umotvorov je povod za poveličevanje le-teh...
po logiki, da, dokler ne boš dokazal, da nekje v vesolju ne obstaja roza zajec s krokodiljo glavo,
ki se hrani z vedno znova inkarnirajočimi se Jezusi;
obstaja ta predpostavka presneto mogoča.
A ta logika je jasno bolj preproste sorte.
Za pir, recimo, ja.

če bom kakšnega najstnika prepričal da ne kliče duhov sem opravil svoje, na tem forumu namreč.


Ah, oh, človek z misijo x;)x

#4385 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 15. januar 2009, 13:40

o bogu 1 del, ostali očitno šele sledijo.
Brez podpisa

#4386 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 16. januar 2009, 18:57

Neb vedu, more bit podzavestno x:Dx , bolš, da mici to ne vid :vragec: x:Dx

micek že ve...pusti ti njega...božja resnica mu je preblizu...duhovni znanstveniki kot on so vedno v enosti z lastrno podzavestjo in zavestjo x:Dx

#4387 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 16. januar 2009, 19:14

mako kakšne stvari ti to govoriš, jaz tebe neč ne štekam x:Dx
Brez podpisa

#4388 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 17. januar 2009, 20:17

verjeti ali ne verjeti je čisto isto,kot ali si za ali proti človek mora biti odprt in se postaviti na sredino.vse mora biti v ravnovesju, tudi sama zemlja je obkrožena s različnimi planeti in to ji daje obstoj če bi se nagnila na eno stran ali drugo bi bilo katastrofalno za njo in bitja na njej. vsak planet ima svojo sestavo ali energijo ki se veže z zemljo in vsemi planeti ki jo obdajajo in vsi ti planeti imajo svoje planete in to nas ustvarja.človek je skupek energij samo poglejte iz česa je sestavljeno človeško telo . a ste se kdaj vprašali zakaj se zemlja giblje. tudi sama škatla jeena sam premikajoča energija in vse to tudi izgine skozi čas. vse naravne stvari se razgradijo hitro, zakaj? vse se začne z najmajnšim delčkom atoma in potem se še ta mali delček deli. nekateri znanstveniki vejo resnico ampak je to tako kot da bi zdaj zamenjali bencin z sončno energijo ali s katero drugo stvarjo, enostavno se jim ne bi materialno splačalo.kajti itak jim je pomebno samo služenje denarja.vera sma po sebi je največja mafija na svetu takoj za tem pa zdravstveno oskrbovanje z raznimi tabletami, tudi lakota na svetu je zelo dober prinašalec denarja.
se strinjam z linkom vsak človek bi moral biti fizik astrolog biolog, kemik in seveda poznati do potankosti človeško telo.drugače ne moreš govoriti o duhovnosti

#4389 enapupa

enapupa
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 18. januar 2009, 21:17

če bi vsi verjeli v Boga ..... in bi živeli tako kot bi Bog želel, se bi meli dost lepše....
ampak ustaril nas je z namenom in vse na svetu se dogaje z nekim namenom....
tud naravne katastrofe...se dogajajo z nekim namenom....mogoče nas "Bog" opozarja,da človeški faktor preveč posega v naravo...
sej v Bibliji ne piše zastojn,da bo prišel sodni dan......ali pač?
prestara sem, da bi mlada umrla....

#4390 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 19. januar 2009, 14:33

Ok, z naravnimi katastrofami nas Bog ne opozarja prav nič. Ker recimo, da sem jaz Bog in nekaj ustvarim kar ima lastnost in sposobnost samo vzdrževanja ( narava ) in potem neki bedaki tam znotraj tega nekaj počnejo in se stvari zaserjejo to ne pomeni, da Jaz Bog tiste bedake tam notri kar koli opozarjam. Pač, pa pomeni samo to, da si še naprej pritrjujem - lol lej te, najbolje, da se ne vmešavam preveč :bomb: :zz:

Seveda je Bog en večji pozitivec, bistvene razlike pa sicer ni :detelca: Kaj čem sploh rečt. Le to, da je takšno razmišljanje o Bogu naivno in predvsem srednjeveško, ampak mogoče si se pa samo narobe izrazila ...
Brez podpisa

#4391 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 20. januar 2009, 12:50

Neb vedu, more bit podzavestno x:Dx , bolš, da mici to ne vid :vragec: x:Dx

hahaha
KUVRTAT RES SE TRUDIŠ

#4392 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 20. januar 2009, 13:10

Mici je budno oko sokolovo, vidi vse. Nič ne uide. -)

#4393 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 20. januar 2009, 14:29

hahaha
KUVRTAT RES SE TRUDIŠ


Mici zakaj kričiš ? in čemu si jezen name, kar je bilo ne moreš spremenit. kaj bi mi rad dokazal.
Brez podpisa

#4394 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 21. januar 2009, 00:32

Mici je budno oko sokolovo, vidi vse. Nič ne uide. -)

punčica vaših oči,hihihi

lepo se imej tantra in srečno novo leto,čeprav malo kasno

#4395 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 21. januar 2009, 01:05

Enako. -)

#4396 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 25. januar 2009, 14:33

če bi vsi verjeli v Boga ..... in bi živeli tako kot bi Bog želel, se bi meli dost lepše....
ampak ustaril nas je z namenom in vse na svetu se dogaje z nekim namenom....
tud naravne katastrofe...se dogajajo z nekim namenom....mogoče nas "Bog" opozarja,da človeški faktor preveč posega v naravo...
sej v Bibliji ne piše zastojn,da bo prišel sodni dan......ali pač?



v katerega boga?
S kakšnim namenom nas je ustvaril?
izgleda da je ta neman uničenje planet zemlja.kajti ne vidim drugega
Če bi živeli kot bog želi kateri bog in kaj želi? in a bi potlej mi živeli bolje ali on?
usodni dan bo prišel za tiste ki ne verujejo v boga in ne za tiste ki uničujejo zemljo,preberi si biblijo

#4397 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 26. januar 2009, 10:43

After all, he [God] wrote this book here, and in the book it says he made us all to be just like him! So if we're dumb, then God is dumb - and maybe even a little ugly on the side.

Frank Zappa, 1981: besedilo k skladbi Dumb All Over z albuma You Are What You Is.
Possible—but highly unlikely.

#4398 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 6. julij 2009, 23:15

lp
kaj je s tole mojo temo,je zastala,se izgubila ali bo za vedno

#4399 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 6. julij 2009, 23:37

kaj je s tole mojo temo,je zastala,se izgubila ali bo za vedno

ta tema... pac... ni od vedno... xnckrivx
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#4400 krog

krog
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 71

Objavljeno: 7. julij 2009, 18:45

ja , tak enostaven da te enostavnosti ne dojemaš

je BOG




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0