Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

bog je od vedno


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * - - - 14 x ocenjeno
4399 komentarjev na to temo

#51 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 17. junij 2007, 10:03

poglejte vase,ali vas je kaj strah,jezus prihaja

#52 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 17. junij 2007, 10:17

poglejte vase,ali vas je kaj strah,jezus prihaja

Zakaj pa bi se bal Jezusa?

Objavljena slika

Quintessence so mu posvetili njihov drugi album in pa single "Jesus My Life". Lep komad. :palec:

Objavljena slika

Pa ni vprašanje v tem, kdaj bo Jezus prišel [k nam], temveč kdaj bomo šli mi k njemu. xsrcx
Possible—but highly unlikely.

#53 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 17. junij 2007, 10:27

pomagam,Bog je namreč svet tako ljubil,da je dal svojega edinorojenega Sina,da bi se nihče,kdor veruje vanj,ne pogubil, ampak ,bi imel večno življenje{jn3,16}

#54 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 17. junij 2007, 11:06

Bom pa še sama napisala nekaj na temo Boga.

Bog je! Je povsod prisoten! Je čista ljubezen!

Poslala nam je Mojstre: Juzusa, Budo, Mohameda itd..... kajti samo živeči Mojster lahko ljudem pokaže pot do Boga. Mojster, ki je umrl, tako kot Jezus, je lahko pomagal živečim ljudem v tistem času, ko je bil na zemlji, v tem času (sadanjem) pa ne more več, ker ga ni. Seveda se lahko dogodijo razni čudeži, če človek iskreno moli k njemu (tako kot če moli iskreno k drugim); vendar čudež ni zaradi molitve in oboževanja "lesenega kipa ali imena" temveč zaradi iskrenosti. Bog je vedno pri ljudeh, ki so v SVOJIH SRCIH ISKRENI (lahko samo za trenutek in je že dovolj). Ljudje, ki so vedno iskreni v svojem srcu vedno pridejo k Njemu. Je pa današnji čas takšen čas, da nam vsem vzgoja, kultura, način življenja vedno vzamejo del iskrenosti in zato pač potrebujemo Mojstra, da nam pomaga vse to prestopiti. Iz lastne izkušnje - sploh ni težko, smo "ego" pa trpi in to precej, potem se pa umakne in življenje je res lepše.

In če ste že pri piškotih (Alan New): Bog je bil poleg, videl je, ne verjamem, da je rekel naj vzame dva. "Ne jemlji kar ni ponujejo" pravilo. Če je vzel enega, bo v svoji bodočnosti "odslužil" za enega, če je vzel dva, bo pač "odslužil" za dva. Stvari so čisto preproste, samo ljude jih kompliciramo, zaradi svojih interesov. Mislim, da je pomembno, predno se odločimo nekaj narediti se vprašati:"Ali je to vredno cene, ki jo bo potrebno plčati?" - če bi se to vsi prej vprašali, masikdo marsikaj grdega sploh ne bi naredil in s tem bi pomagal samo sebi. Zanimivo a ne, potrebno je samo spremeniti zorni kot gledanja in vse izgleda drugače. Vse kar naredimo, naredimo sebi! Pa naj bo dobro ali slabo, tega se je potrebno zavedati.

Pozdravček.

#55 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 17. junij 2007, 11:22

Je moj prijatelj, skrbnik, oče in mati, brat, moje odpuščanje, moja ljubezen, moj sopotnik, moj vodnik, je jaz, je ti.



To je iz mene, do tebe, od tebe za njega, od njega za mene. xsrcx



Vidim, da ti tvoji kristalčki in ognji itd, niso prav nič pomagali na tvojo poti, vsaj kar se razumevanja tiče. Nisi doživel "razsvetljenja" medtem ko si stal na vroči žerjavici, tipa vsaka duša si izbere življenje, glede na potrebe rasti? In kako veš, da tam jaz nisem bila ali pa ti? x:o)x
Mene ta tvoja opazka osebno ne zadane, ker meni je jasno zakaj je trpljenje dobro, samo moraš biti bister in ga pravilno in z potrpežljivostjo izkoristiti kot trampolin. x;)x


x:o)x x:o)x x:o)x x:o)x K si že tolk ufurana v Boga - a ti ni povedal, da lahko presoja le on? Moj komentar ti je morda poslal le zato, da te preizkusi; v smislu - ali so polna usta govorjenja o Bogu tudi tvorno vpletena v tvoj lajf. x:o)x x:o)x x:o)x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#56 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 17. junij 2007, 11:26

xsrcx Mogoče samo še to, kot pomoč pri razmišljanju.

Bog nima omejenega razuma kot ga imamo ljudje. x;)x On vse gleda preko "pravičnosti" ali "fer pley". x;)x

Torej, ti si naredil nekaj grdega, torej boš zato plača; ti si naredil nekaj dobrega, torej boš nagrajen. In vse skupaj gre še širše, kajti mi vsi sestavljamo vesolje in smo eno. Tvoj bližnji prijatelj je v imenu vajinega prijateljstva naredil nekaj grdega in del boš plačal tudi ti; ali tvoj bližnji prijatelj je v imenu vajinega prijateljstva naredil nekaj lepega in bosta pač oba nagrajena. Pravila tega sveta so jasna, samo ljudje so si jih prikrojili, ker hočejo nekaj zase s svojim razumom. Drugače je pa vse preprosto. Zato pa je pomembno paziti, kaj govorimo, mislimo in delamo; pa ne zaradi drugih, ampak zaradi nas samih. Zaradi sebe! Krog se vedno začne in konča pri nas samih! A ni to zanimivo :palec: ljudje pa iščejo vzroke za svojo nesrečo v vsem drugem, kot v svoji biti - ni čudno, da jih ne najdejo, saj gledajo v napačno smer. Če bi pogledali vse, bi jih videli! Takšna spoznanja so pa včasih boleča - pa nič hudega, če nekaj spoznamo, lahko tudi spremenimo, a ne!

Pozdravček, da ne bom predolga. :palec: x;)x

#57 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 17. junij 2007, 13:13

unis

"krivoverce so sežigali, ker so širili laži."

To je prava krščanska ljubezen do živih bitij...

Katera seva še zdaj iz marsikaterega

zapriseženega kristjana na jeziku z otrdelim srcem. Ali interesno povezanih ljudi.

Polnih lastnih interesov. In (ali) interesov organizacije; inštitucije.
________________________________________________________________________________
__________

"Rad imam vašega Kristusa, veliko sem se načil od njega,
nimam pa rad vaše kristjane, tako različni so od vašega Kristusa."

Gandhi
________________________________________________________________________________
__________

mici59

"poglejte vase,ali vas je kaj strah,jezus prihaja"

!!!!!!!!!
Jezus je prisoten že od nekdaj v srcih, katera so ga sprejela.


"pomagam,Bog je namreč svet tako ljubil,da je dal svojega edinorojenega Sina,da bi se nihče,kdor veruje vanj,ne pogubil, ampak ,bi imel večno življenje{jn3,16}"

Da se Jezus tale trenutek pokaže na Zemlji.

Ga ubijejo tisti, kateri najbolj prisegajo nanj.

In delajo "lumparije" v njegovem imenu. Uresničujejo lastne sebične interese.

Voljo po moči, vplivu...

Ne bi prenesli, ko bi jim oporekal njihova "malopridna" ravnanja...

Pa brez zamere. Žal tako je. LP

#58 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 17. junij 2007, 14:04

v zmoti živite tisti,ki mislite,da boste opravičeni po dobrih delih,tudi tisti ,ki izstopajo s filozofijo ne morejo daleč,damo z vero boste opravičeni in vzeti v nebo,ko pride čas

#59 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 17. junij 2007, 14:24

mici59

JEZUSA, BOGA imam zelo rad.

Mojemu srcu sta zelo ljuba.
__________________

Samo tole pa ni LJUBEZEN do JEZUSA. Moje ljubezni.

http://www.zrtve-cer.../new_page_9.htm

http://www.zrtve-cer...new_page_16.htm

_______________

BOG JE LJUBEZEN. SOČUTJE.

Ne naša forumska intelektualiziranja. Lep sončen dan še naprej.

KDOR IMA JEZUSA V SRCU. TA BO ŠEL BOGU Z RADOSTJO V SNIDENJE; KO PRIDE ČAS.

#60 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 17. junij 2007, 14:24

tantra,prosim,ne zamenjuj,jaz ne govorim o katoliški cerkvi,Jezus ni nikoli gradil katoliških cerkva,če ne veš kaj so Jezusove cerkve bova težko ,tudi nikomur ničesar vsiljujem lp

#61 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 17. junij 2007, 14:32

Mici 59:

"v zmoti živite tisti,ki mislite,da boste opravičeni po dobrih delih,tudi tisti ,ki izstopajo s filozofijo ne morejo daleč,damo z vero boste opravičeni in vzeti v nebo,ko pride čas"

Mici 59

Si ti tudi takle ljubitelj JEZUSA na jeziku:

http://www.mojvideo....amp;category=rf

#62 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 17. junij 2007, 14:42

nikomur ne želim nič slabega,pišem,ker me to zadovolji,ne hodim na strani ,ki me ne zanimajo,mene zanima bog in posledično Jezus in to ni nič narobe,če koga zanima naj odpiše ,z veseljem pokomentiram,človek ima pa res svobodno voljo in se mora sam odločiti,Božje odrešenje lahko sprejme ali pa zavrže in se ne zmeni zanj

#63 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 17. junij 2007, 14:46

mici59

"tantra,prosim,ne zamenjuj,jaz ne govorim o katoliški cerkvi,Jezus ni nikoli gradil katoliških cerkva,če ne veš kaj so Jezusove cerkve bova težko ,tudi nikomur ničesar vsiljujem lp"

Mici 59

JEZUS in njegovo učenje sta pri vernemu v SRCU.

NE v cerkvah, intelektualiziranju.

JEZUS JE ŽIVLJENJE z ljubeznijo, sočutjem v srcu do vseh živih bitij.

Moj zadnji post v temule topiku.

Lep dan še naprej.

"Božje odrešenje lahko sprejme ali pa zavrže in se ne zmeni zanj"

Mici si mogoče Jehova priča, oz. Prakristjan itd.?

#64 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 17. junij 2007, 14:50

jaz sem kristjanka,če to nisi uvidel ti pa res dam blagoslov preden greš

#65 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 17. junij 2007, 14:55

mici59

HVALA za Tvoj blagoslov.

Ena lepa glasba Zate:

Ave Maria - Michael Bolton.

http://www.youtube.c...8...71&index=48

Pozdravček.

#66 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 17. junij 2007, 14:56

je boljša JOSIPA LISAC

#67 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 17. junij 2007, 15:08

JOSIPA LISAC je pa svetovna. :palec:

#68 kyllah

kyllah
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 564

Objavljeno: 17. junij 2007, 15:13

Samo svoje razmišljanje povedo, ki je enostransko in druga razmišljanja ne obstajajo.!
So trmasti, ozkogledni in prav je tako!
Samo taki uspejo!
Pred sabo moraš imeti cilj in življenje je orodje!

Bog mi je priča!


unis, zakaj sovražim tvoj zadnji stavek -ć zato ker nič ne pove. česa te je straH? kateri bog ti je priča? tisti, ki ti je težil, da moreaš pojesti vse na krožniku in pomiti za sabo?. itak veš, dA UJE TA BOG MORAL PRETRPETI ŠE HU8JŠE STVARI kot ti. sprašujem se kok si samozavesten...
uspejo? kaj je zate uspeh? daj no, čuti... oni nas zabavajo, ....

lep pozdravček .... xsrcx

#69 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 17. junij 2007, 16:16

Hojla,

men ste pa vsi všeč takšni kot ste, dokler ne greste na mojo škodo. Preveč resnično, mogoče; ampak tako je.

Nisem govorila o krščanstvu, o tem imam svoje mnenje. Pa tudi o Cerkvi, vendar ni vse slabo, je pač takšna kot je.

Nisem govorila o strahu pred Bogom, ker ga nimam; zakaj bi se ga bala, res ni razloga. Tako kot sem napisala:"Bog je ljubezen!" in to sem mislila dobesedno.

Imam občutek, da vsak govori iz svojega zornega kota, pa nič hudega, nekega dne bomo vsi videli enega Boga (pa ne glede na to kako ga sedaj kdo imenuje) in to je to. Vem pa nekaj za gotovo, Bog ne želi, da se ga kdorkoli boji, Bog si želi, da bi ga ljubili, ljubili druge in vsi skupaj živeli v harmoniji - da bi pa ta način zaživel, je pa potrebno, da se čim več ljudi dvigne na višjo stopnjo zavedanja in spoznanja (resnično ne le v svoji iluziji) in harmonija bo prišla.

Pozdravček!

P.S. Kar napišem tu gori je moj pogled in moje izkušnje, vsak od vas si mora ustvariti svojo sliko, ker gre za vaša življenja. Ni se mi zdelo fer, da bi bila tiho, če imam nekaj res dragocenega in ne bi povedala. To je to. Ne trudim se za nič, samo povem (v tem je velika razlika). Se pa trudim za odpravljanje svojih -, to pa in je prav zanimivo.

#70 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 17. junij 2007, 16:53

no seveda bodo vsi videli JEZUSA,ampak le tisti ki bodo izpolnili par stvari,recimo najprej moraš postati božji otrok

#71 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 17. junij 2007, 17:28

jaz sem kristjanka,če to nisi uvidel ti pa res dam blagoslov preden greš

zdej se pa ze resno sprasujem :inocent: kaj bi sploh delal t.i. ...JAZ SEM..., ce mu neb "limal se in se nalepk"

JAZ BI RAD POSTAL BOŽJI OTROK!!!

mici59, pomagaj mi, kaj naj storim??

sem pa mislil, da smo vsi že božji otroci v božjem kraljestvu!!
Ampak bolj kot razmišljam bolj mi je jasno, da se moramo sprva dokazati in se spremeniti v otroka dejanj, razmišljanj in besed!!

Svetuj mi, da tudi jaz postanem božji otrok, tako kot ti. :palec: :palec:

x:Dx
kr misl se tko naprej, oz. nazaj... oz. kakor ti pase...:palec:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#72 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 17. junij 2007, 17:34

mici59

Znanka je muslimanka. Globoko verna.

Ima ALAHA v Srcu.

Islam JEZUSA spoštuje kot preroka. Ne priznava ga pa kot božjega sina.

Za Islam so Mohamed, Jezus, Buddha... preroki.

Je ta muslimanka božji otrok ali ni?
_________

Hare Krishna ljudje so globoko predani Krishni

Častijo Krishno kot vidik Bramhe skozi Vishnuja. Brahmin vidik.

So oni: mici59 ZATE božji otroci ali niso?

Razsvetli nas. Hvala za modrost odgovorov. :palec:

#73 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 17. junij 2007, 18:23

mici59

Znanka je muslimanka. Globoko verna.

Ima ALAHA v Srcu.

Islam JEZUSA spoštuje kot preroka. Ne priznava ga pa kot božjega sina.

Za Islam so Mohamed, Jezus, Buddha... preroki.

Je ta muslimanka božji otrok ali ni?
_________

Hare Krishna ljudje so globoko predani Krishni

Častijo Krishno kot vidik Bramhe skozi Vishnuja. Brahmin vidik.

So oni: mici59 ZATE božji otroci ali niso?

Razsvetli nas. Hvala za modrost odgovorov. :palec:

božji otroci so božji otroci in ,ko pride Jezus nas vzame s sabo žive ali mrtve

#74 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 17. junij 2007, 18:29

torej ni pomembno ali sem živ ali mrtev?

super.Nimam se česar bati !! ampak še vedno mi nisi povedala, kako naj postanem božji otrok.Živ ali mrtev!!

malo se skuliraj UNIS IN POGLEJ naokrog, da te zbije kakšen pešec,preden začneš z modrostjo kako postati božji otrok

#75 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 17. junij 2007, 18:32

mici59

"božji otroci so božji otroci in ,ko pride Jezus nas vzame s sabo žive ali mrtve"

Mici, vprašal sem KONKRETNO:

Muslimani, Hindujci, Budisti, Taoisti NIMAJO JEZUSA. Vanj NE VERUJEJO.

So božji otroci ali niso?

So pa globoko verni v Islam, Hinduizem, Budizem, Taoizem...

So oni božji otroci in jih bo Jezus oz. Oče sprejel v Nebesa. Ali jih ne bo?

BODI KONKRETNA, ne izmotavaj se z NEUMNIMI odgovori.

Njihova pot ni krščanstvo. Bodo prišli k Očetu v nebesa ali ne bodo?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0