Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

bog je od vedno


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * - - - 14 x ocenjeno
4399 komentarjev na to temo

#101 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 17. junij 2007, 21:23

Štekam, kaj misliš mkk...ta princip mi je sicer butast. Ne zaradi tebe...naj razložim. Tud sama mislim, da nosimo posledice prejšnjih življenj v sedanjega. Sicer sem bivša kristjanka, ne verjamem več v Boga, pa to, sicer spoštujem to vero, samo, vseeno mislim, da obstaja nek drug bog, ljubeč, ne pa tak, ki nas omejuje v vsemogočih rečeh. To zame ni brezpogojna ljubezen in tud bedast se mi zdi, da bi mogla svoje grehe govorit nekomu, da mi jih bo on v imenu Boga odpustil...ja, pa kaj še. xrolleyesx Midva z mojim ''bogom'' mava to vse porihtan. Jaz se po svojih najboljših močeh trudim, da sem dobra v smislu, ki se mi zdi pravilen, priznam, da ga marsikdaj poserjem, pa se potrudim, da to, kar sem zaj...., popravim do najboljše možne mere, bog je pa tolk toleranten, da mi vse te moje številne napake znova in znova odpusti in sem v njegovih očeh vedno popolna. Ker me je ustvaril tako in mi tudi dal možnost svobodne izbire in s tem možnost, da zajebem. In se učim. Vsak dan znova.

No, zdej sm zabluzila...da odgovorim, zakaj se mi zdi ta princip karme butast. Npr....zakaj se ti dobro in slabo ne vrneta v istem življenju? Npr...pobiješ tolk in tolk ljudi, pol te naj posledično ''bog'' takrat štrafne, da v tistem trenutku razmisliš, da je bilo to narobe in da boš v naslednjem življenju boljši! Ne pa, da si pol v naslednjem ves zmeden, zakaj hudiča se ti dogajajo bed stvari in se trudiš razrešit, se vrtiš v začaranem krogu... More bit vse tolk faking zakompliciran, a ne? xrolleyesx

uf... :switz: x:Dx

bravo,no tle se pa da opaziti napredek ,resnično ne rabimo nikogar,da bi nam bil vzvod do JEZUSA

#102 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 17. junij 2007, 21:39

....................resnično ne rabimo nikogar,da bi nam bil vzvod do JEZUSA

ma po moje, če se ti prikaže na sredi tega foruma, bi padala z njim v neokusne debate s pomočjo
še bolj neokusnih citatov iz otročje napisanih pamfletov imenovanih take in onake svete knjige.
Kakšen Jezus, pa Bog pa nevemkaj neki, sebe je treba najprej najti, vsaj kolikor toliko, potem pa išči Jezusa.....
Se bosta imela vsaj kaj za pogovarjati.
:vragec:
Norost je vcasih najvecja modrost…

#103 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 17. junij 2007, 21:48

ma po moje, če se ti prikaže na sredi tega foruma, bi padala z njim v neokusne debate s pomočjo
še bolj neokusnih citatov iz otročje napisanih pamfletov imenovanih take in onake svete knjige.
Kakšen Jezus, pa Bog pa nevemkaj neki, sebe je treba najprej najti, vsaj kolikor toliko, potem pa išči Jezusa.....
Se bosta imela vsaj kaj za pogovarjati.
:vragec:

nAJ TOREJ VSAK SEBE PRESODI IN JE TA KRUH IN PIJE IZ KELIHA{1.PIS.KOR.11,28}

#104 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 17. junij 2007, 21:52

Štekam, kaj misliš mkk...ta princip mi je sicer butast. Ne zaradi tebe...naj razložim. Tud sama mislim, da nosimo posledice prejšnjih življenj v sedanjega. Sicer sem bivša kristjanka, ne verjamem več v Boga, pa to, sicer spoštujem to vero, samo, vseeno mislim, da obstaja nek drug bog, ljubeč, ne pa tak, ki nas omejuje v vsemogočih rečeh. To zame ni brezpogojna ljubezen in tud bedast se mi zdi, da bi mogla svoje grehe govorit nekomu, da mi jih bo on v imenu Boga odpustil...ja, pa kaj še. xrolleyesx Midva z mojim ''bogom'' mava to vse porihtan. Jaz se po svojih najboljših močeh trudim, da sem dobra v smislu, ki se mi zdi pravilen, priznam, da ga marsikdaj poserjem, pa se potrudim, da to, kar sem zaj...., popravim do najboljše možne mere, bog je pa tolk toleranten, da mi vse te moje številne napake znova in znova odpusti in sem v njegovih očeh vedno popolna. Ker me je ustvaril tako in mi tudi dal možnost svobodne izbire in s tem možnost, da zajebem. In se učim. Vsak dan znova.

No, zdej sm zabluzila...da odgovorim, zakaj se mi zdi ta princip karme butast. Npr....zakaj se ti dobro in slabo ne vrneta v istem življenju? Npr...pobiješ tolk in tolk ljudi, pol te naj posledično ''bog'' takrat štrafne, da v tistem trenutku razmisliš, da je bilo to narobe in da boš v naslednjem življenju boljši! Ne pa, da si pol v naslednjem ves zmeden, zakaj hudiča se ti dogajajo bed stvari in se trudiš razrešit, se vrtiš v začaranem krogu... More bit vse tolk faking zakompliciran, a ne? xrolleyesx

uf... :switz: x:Dx


Mislim, da te razumem. Pred leti, sem sama dosti podobno razmišljala. Ko sedaj gledam nazaj, so mi takrat manjkala določena delstav sestavljanke. Torej, sem krščanka. Vedno verjela v Boga, Cerkve nisem marala, ker se z njo nisem strinjala, in zato sem razmišljala zakaj je Bog takšen. Potem sem srečala Mojstrico in izvedela za metodo. In šla v akcijo, ker mi je bilo logično predstavljeno (beri v skladu z mojo logiko), da me lahko pipelje do Boga, da ga "spoznam". Glede na to, da z Njim v marsičem nisem strinjala, sem ga hotela "srečati", da mu to povem, da mu povem da ni fer, da to tako ne more iti itd. Torej, če povzamem na kratko, sem pridno meditirala, da mu povem vse svoje nezadovojstvo z njim. Potem sem pa ugotovila, da imam napačno predstavo o Bogu, ker so nam vsem malo oprali možgane.

Poglej po mojem mnenju je čisto dovolj, če se zvečer/zjuraj/opoldan (kadar hočeš) vsedeš dol in preprosto rečeš: "O Bog to pa to mi ni prav.... Žal mi je zato pa to .... Pismo, povej mi kako naj rešim to?" in se znjim pogovoriš sama na štiri oči in če boš iskrena ti bo pomaga - verjemi. Samo ne naredi si predpostavk, ker včasih njegova volja ni v skladu s tvojimi pričakovanji ali razumom. Upam, da me razumeš kaj ti želim povedati.

Vsakič,. ko kaj narediš narobe, priznaj, povej dati je žal Bogu in osebi (če je vpleten kdo drugi), potem si pa ne pozabi odpustiti (ker Bog ti bo) (druga oseba pa tudi, čeprav bo časih potreben čas), vendar ne pozabi in boš videla, da bo napak vedno manj. Saj smo samo ljudje in to je to. Veš na tem svetu ni nobena stvar popolna, tako pač je.

Glede principa karme. Oprosti, samo občutek imam, da ne razumeš prav. Bog nikogar ne štrafne. Vsi imamo avro in vsakič, ko narediš nekaj grdega, se v njej pozna temna pisa. Veš kot zapis na listu papirja. Če hočeš pobrisati zapis, moraš v knjigarno kupit radirko in vložiti malo truda, da pobrišeš. Kako močan zapis je toliko truda je potrebno. No in nekako tako je s karmo - Bog ti noče nič slabega, samo kolikor jaz vem o tem (pa mi še veliko manjka) se on drži pravičnosti, fer-pley(a); to pomeni, ker si nekaj naredil narobe moraš za to plačati (radirka+brisanje), ker drugače je nepošteno do druge strani. Upam, da razumeš. Bog vse gleda iz vidika celote, vseh udeležencev! Vedno, on nikoli ni nekomu bolj in nekomu manj naklonjen. Takšna so pravila igre na tem svetu. :palec:

#105 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 17. junij 2007, 21:58

Mislim, da te razumem. Pred leti, sem sama dosti podobno razmišljala. Ko sedaj gledam nazaj, so mi takrat manjkala določena delstav sestavljanke. Torej, sem krščanka. Vedno verjela v Boga, Cerkve nisem marala, ker se z njo nisem strinjala, in zato sem razmišljala zakaj je Bog takšen. Potem sem srečala Mojstrico in izvedela za metodo. In šla v akcijo, ker mi je bilo logično predstavljeno (beri v skladu z mojo logiko), da me lahko pipelje do Boga, da ga "spoznam". Glede na to, da z Njim v marsičem nisem strinjala, sem ga hotela "srečati", da mu to povem, da mu povem da ni fer, da to tako ne more iti itd. Torej, če povzamem na kratko, sem pridno meditirala, da mu povem vse svoje nezadovojstvo z njim. Potem sem pa ugotovila, da imam napačno predstavo o Bogu, ker so nam vsem malo oprali možgane.

Poglej po mojem mnenju je čisto dovolj, če se zvečer/zjuraj/opoldan (kadar hočeš) vsedeš dol in preprosto rečeš: "O Bog to pa to mi ni prav.... Žal mi je zato pa to .... Pismo, povej mi kako naj rešim to?" in se znjim pogovoriš sama na štiri oči in če boš iskrena ti bo pomaga - verjemi. Samo ne naredi si predpostavk, ker včasih njegova volja ni v skladu s tvojimi pričakovanji ali razumom. Upam, da me razumeš kaj ti želim povedati.

Vsakič,. ko kaj narediš narobe, priznaj, povej dati je žal Bogu in osebi (če je vpleten kdo drugi), potem si pa ne pozabi odpustiti (ker Bog ti bo) (druga oseba pa tudi, čeprav bo časih potreben čas), vendar ne pozabi in boš videla, da bo napak vedno manj. Saj smo samo ljudje in to je to. Veš na tem svetu ni nobena stvar popolna, tako pač je.

Glede principa karme. Oprosti, samo občutek imam, da ne razumeš prav. Bog nikogar ne štrafne. Vsi imamo avro in vsakič, ko narediš nekaj grdega, se v njej pozna temna pisa. Veš kot zapis na listu papirja. Če hočeš pobrisati zapis, moraš v knjigarno kupit radirko in vložiti malo truda, da pobrišeš. Kako močan zapis je toliko truda je potrebno. No in nekako tako je s karmo - Bog ti noče nič slabega, samo kolikor jaz vem o tem (pa mi še veliko manjka) se on drži pravičnosti, fer-pley(a); to pomeni, ker si nekaj naredil narobe moraš za to plačati (radirka+brisanje), ker drugače je nepošteno do druge strani. Upam, da razumeš. Bog vse gleda iz vidika celote, vseh udeležencev! Vedno, on nikoli ni nekomu bolj in nekomu manj naklonjen. Takšna so pravila igre na tem svetu. :palec:

LEPO,pa vendar brez začetka brez Resnice posplošeno,verjetno tudi prepisano,brez zamere lp

#106 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 17. junij 2007, 22:03

Hvala. Ja, sej nisem tko mislila s tistim božjim štrafanjem...samo, pač, zdi se mi pošteno, da se to slabo v istem življenju razreši.

Pa mislim, da sem kar iskrena do sebe. Pa priznam napake, se pokesam. Samo, včasih ta iskrenost vseeno ni ok sprejeta. Težko je ful. Ampak je prav.

Pogovarjam se pa tud...bolj sama s sabo, ker se mi zdi, da smo v bistvu mi bog. A razumeš? Ker smo vsi eno, pa tko, se pravi, da smo mi vsi ''bog''. In sami smo odgovorni za stvari, ki se nam dogajajo, sami se odločamo, kako bomo ravnali in to prinese posledice. In si potem sami odpustimo, sami popravimo, sami smo lahko srečni. če hočemo. In sami si damo odgovore na vsa vprašanja, če jih le želimo izvedeti. x:Ix

LEPO,pa vendar brez začetka brez Resnice posplošeno,verjetno tudi prepisano,brez zamere lp

Če bi malo razmislila o tem, bi se mogoče celo strinjala. Cel krščanski princip je le malce preveč za lase privlečen, samo, ti nima smisla to govorit, če temu slepo verjameš. Tudi ti imaš pravico do svojega prav in če se ti zdi ta najboljši, potem :palec:
Pusti tudi nam, da mso v zmoti. Mogoče3 bomo pa v nebesih ''spregledali''. x;)x

#107 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 17. junij 2007, 22:09

Hvala. Ja, sej nisem tko mislila s tistim božjim štrafanjem...samo, pač, zdi se mi pošteno, da se to slabo v istem življenju razreši.

Pa mislim, da sem kar iskrena do sebe. Pa priznam napake, se pokesam. Samo, včasih ta iskrenost vseeno ni ok sprejeta. Težko je ful. Ampak je prav.

Pogovarjam se pa tud...bolj sama s sabo, ker se mi zdi, da smo v bistvu mi bog. A razumeš? Ker smo vsi eno, pa tko, se pravi, da smo mi vsi ''bog''. In sami smo odgovorni za stvari, ki se nam dogajajo, sami se odločamo, kako bomo ravnali in to prinese posledice. In si potem sami odpustimo, sami popravimo, sami smo lahko srečni. če hočemo. In sami si damo odgovore na vsa vprašanja, če jih le želimo izvedeti. x:Ix
Če bi malo razmislila o tem, bi se mogoče celo strinjala. Cel krščanski princip je le malce preveč za lase privlečen, samo, ti nima smisla to govorit, če temu slepo verjameš. Tudi ti imaš pravico do svojega prav in če se ti zdi ta najboljši, potem :palec:
Pusti tudi nam, da mso v zmoti. Mogoče3 bomo pa v nebesih ''spregledali''. x;)x

Bratje,če zasačite koga pri kakšnem prestopku,ga vi,ki ste duhovni,opomnite v duhu krotkosti.NOSITEbremena drug drugemu in tako boste izpolnili Kristusovo postavo.{gal.6},1,2

#108 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 17. junij 2007, 22:16

Draga mici 59 (ne vem kako naj ti drugače rečem, ker ti bom nekaj napisala),

a misliš x:)x , da če ti non stop vse prepisuješ in niti enega svojega stavka ne napišeš, da smo tudi vsiostali tako ozko usmerjeni in nismo sposobni nič drugega. Brez zamere.

Nisem zamerila! Naj te Bog blagoslovi, ker boš to potrebovala! Napisala sem sama, sedaj, ta trenutek! Pa če verjameš ali ne - to je tvoj problem in niti malo moj.

#109 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 17. junij 2007, 22:17

Hvala. Ja, sej nisem tko mislila s tistim božjim štrafanjem...samo, pač, zdi se mi pošteno, da se to slabo v istem življenju razreši.

Pa mislim, da sem kar iskrena do sebe. Pa priznam napake, se pokesam. Samo, včasih ta iskrenost vseeno ni ok sprejeta. Težko je ful. Ampak je prav.

Pogovarjam se pa tud...bolj sama s sabo, ker se mi zdi, da smo v bistvu mi bog. A razumeš? Ker smo vsi eno, pa tko, se pravi, da smo mi vsi ''bog''. In sami smo odgovorni za stvari, ki se nam dogajajo, sami se odločamo, kako bomo ravnali in to prinese posledice. In si potem sami odpustimo, sami popravimo, sami smo lahko srečni. če hočemo. In sami si damo odgovore na vsa vprašanja, če jih le želimo izvedeti. x:Ix
Če bi malo razmislila o tem, bi se mogoče celo strinjala. Cel krščanski princip je le malce preveč za lase privlečen, samo, ti nima smisla to govorit, če temu slepo verjameš. Tudi ti imaš pravico do svojega prav in če se ti zdi ta najboljši, potem :palec:
Pusti tudi nam, da mso v zmoti. Mogoče3 bomo pa v nebesih ''spregledali''. x;)x

zate pa samo še tole,Vemo,da je božji Sin prišel in nam dal razum,da spoznavamo Resničnega.V Resničnem tudi smo v njegovem SinuJezusu Kristusu.ON JE RESNIČNI BOG IN VEČNO ŽIVLJENJE.pa lahko noč

#110 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 17. junij 2007, 22:22

[quote name='Pika Pikica' date='17. Jun 2007, 23:04' post='854852']
Hvala. Ja, sej nisem tko mislila s tistim božjim štrafanjem...samo, pač, zdi se mi pošteno, da se to slabo v istem življenju razreši. JA KAJ ČEŠ TAKŠNA SO PRAVILA. VEŠ SAJ NEKAJ SE RAZREŠI, VSE SE PA NE DA. HMMM, MOGOČE BOŠ LAŽJE RAZUMELA. ALI SI ŽE SLIŠALA ZA OSEBE, KI JIH JE ZAPUSTILA LJUBLJENA OSEBA IN POTEM VSE ŽIVLJENJE PODOŽIVLJAJO TISTI DAN? (NAVADNO SO V NORIŠNICI, AMPAK NJIM SE TO RES DOGAJA) NO NEKAKO TAKO JE S TO KARMO, KI JE NE MOREŠ REŠITI V ISTEM ŽIVLJENJU. VEŠ MISLIM, DA ZA RAZREŠITEV POTREBUJEŠ VSE AKTERJE IN ČE TEH NI, GRE S TEBOJ. NE VEM ČE SEM JASNA.

Pa mislim, da sem kar iskrena do sebe. Pa priznam napake, se pokesam. Samo, včasih ta iskrenost vseeno ni ok sprejeta. Težko je ful. Ampak je prav.
MISLIM, DA SI ČUSTO COOL, DOKLER VERJAMEŠ V BOGA SI COOL PA NE GLEDE NA TO KAKO MU PRAVIŠ (MU DAŠ IME).


Pogovarjam se pa tud...bolj sama s sabo, ker se mi zdi, da smo v bistvu mi bog. A razumeš? Ker smo vsi eno, pa tko, se pravi, da smo mi vsi ''bog''. In sami smo odgovorni za stvari, ki se nam dogajajo, sami se odločamo, kako bomo ravnali in to prinese posledice. In si potem sami odpustimo, sami popravimo, sami smo lahko srečni. če hočemo. In sami si damo odgovore na vsa vprašanja, če jih le želimo izvedeti. x:Ix RAZUMEM, RAZUMEM. MI VSI, VSAK POSEBEJ SMO BOG! ZATO PA SO POSLEDICE NAŠIH DEJANJ TAKŠNE. RAZUMEŠ KAJ MISLIM. KO ENKART TO SPOZNAŠ, SE PRIČNEŠ ZAVEDATI IN PAZITI NA MISLI, DEJANJA IN BESEDE.

#111 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 17. junij 2007, 22:25

Draga mici 59 (ne vem kako naj ti drugače rečem, ker ti bom nekaj napisala),

a misliš x:)x , da če ti non stop vse prepisuješ in niti enega svojega stavka ne napišeš, da smo tudi vsiostali tako ozko usmerjeni in nismo sposobni nič drugega. Brez zamere.

Nisem zamerila! Naj te Bog blagoslovi, ker boš to potrebovala! Napisala sem sama, sedaj, ta trenutek! Pa če verjameš ali ne - to je tvoj problem in niti malo moj.

prav mkk,seveda prepisujem,ampak vem kaj prepisujem in prepisujem,oziroma odgovarjam tematsko in vse kar prepišem je iz1379 strani svetega pisma,naj bi po tvojem le prebrala in se potem z nekimi govorancami hvalila, kako sem pametna.To temo sem odprla jaz,torej tudi iz naslova teme je razvidno o čem bo tekla beseda. Ti je všeč

#112 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 17. junij 2007, 22:34

Pika Pikica,

mogoče samo še to. Kar precej časa sem se sama s seboj dajala glede iskrenosti. Potem sem pa nekaj spoznala.

Če sem iskrena, jih dobim takoj poglavi ali pa je full pozitivno sprejeto. Če sem neiskrena, jih dobil takoj ali pol desetkrat bolj poglavi ali pa je full dobro sprejeto, vendar na dolgi rok nikoli. Potem sem ugotovila, da se meni osebno zdi cool, če sem iskrena.

Tako in sem se odločila, da imam raje, da jih takoj dobim po glavi in delujem v skladu sama s seboj, kot pa da delam kar nekaj....

Izkušnje: tudi če ni bila moja iskrenost takoj dobro sprejeta, je bila pa kasneje. Se mi je že velikokrat dogodilo, da je oseba, ki je bila najprej huda name prišla čez pol leta, leto k meni in mi rekla, "hvala, vem, da si rekla dobronamerno." in to mi poni več kot prvi odziv. A me razumeš?

mici59,




a to pomeni, da v tej temi lahko pišeš samo ti? Ja potem pa tako napiši pa si bomo šli drugi drugam dopisovat/izmenjevati mnenja. To pa res ni problema in to brez tebe, brez težav.

Kot berem si edina, ki si nam vsem nalepila svoje nalepke! Kaj češ takšna pač si.

Aja, glede Svetega pisma, nisi ga prebrala samo ti, bi se našel še kdo. Sama sem ga. Kratkega in dolgega pa še kaj, pa ne prepisujem. Če pa tebe veseli mene tvoje prepisovanje ne moti, ker ga niti ne berem. Tako pač to je. Vidim pa, da tebe motijo moja osebna mnenja in to tista, ki niso napisana tebi ampak drugim sogovornikom. Veš v temu primeru, ti pa Sveto pismo ne bo pomagalo; lahko pa vzameš knjigo Bonton in boš videla, da na eni strani piše, da se ni lepo vmešavati v pogovore drugih, če nisi povabljen.

Če se pa tukaj ne sme pisati, potem pa prosim naj Marsa pove, kako in kaj. Zame je ona administrator (ali kater drugi administrator, samo njo poznam) in spoštovala bom njeno odločitev.

#113 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 17. junij 2007, 23:05

Mici je tale topic štartala nekako takole:

"bog je od vedno

bog je stvarnik in naš rešenik,je tudi zelo preprost in enostaven.


ko sprejmeš Boga dobiš jezusa kristusa ki nas je odrešil na golgoti

k bogu lahko vsak pristopi,je zastonj"

S temle je povedala, kaj konkretno je dejansko mislila:

"ko sprejmeš Boga dobiš jezusa kristusa ki nas je odrešil na golgoti"

Predlagam, da recimo MKK odpre alternativni topic. In diskutiramo naprej.

Tu pa naj teče debata povezana z Jezusom, Očetom, Svetim Duhom. Svetim pismom...

Pa se bomo čisto lepo razumeli vsi skupaj. Predlog.

Pozdrav Vsem.

#114 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 17. junij 2007, 23:15

Objavljena slika božje oko :palec:

#115 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 17. junij 2007, 23:22

Tantra, pa saj se vsi dobro razumemo - v čem je problem.

A si ti administrator?

Pozdravček.

#116 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 18. junij 2007, 06:59

Sem se kar mal nasmejala, ob branju Micijinih citatov. Sem se jih naposlušala v cerkvi za naprej in nazaj. Ne rabim več pranja glave in pametovanja, kaj je prav in kaj narobe. Vsak normalen človek ima to razčiščeno v glavi in je tudi vedno opomnjen, ko kaj narobe dela, s svojim notranjim glasom. Tako da...res ti ni treba pisarit svetopisemskih citatov, ker jih ne rabim.

MKK, hvala...tole o iskrenosti mi je tud dalo malo mislit. Vem, da se pri tem nima smisla tolk ozirat na druge, dokler poveš pošteno in seveda takrat, ko te kdo kaj vpraša. Včasih tudi, če te ne. x;)x

Se bo treba navadit sprejemat dobivanje po glavi, bo pol boljše. x:Dx

#117 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 18. junij 2007, 07:10

Se bo treba navadit sprejemat dobivanje po glavi, bo pol boljše. x:Dx
[/quote]

x;)x Ne bo jih toliko po glavi, boš videla. :palec: Nekaj časa bo "vmesni čas", da spoznajo, da to kar rečeš je iskreno, pol se te pa navadijo. Problemaši se umaknejo (ker baje si naporen) v redu ljudje ostanejo. Je pa fajn, vsaj meni je všeč. x:)x xvrtcx Sva že dve.... x;)x xflowx

#118 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 18. junij 2007, 08:59

Kakšen gušt v preobračanju besed... :inocent:
Possible—but highly unlikely.

#119 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 18. junij 2007, 12:23

Pika Pikica,

mogoče samo še to. Kar precej časa sem se sama s seboj dajala glede iskrenosti. Potem sem pa nekaj spoznala.

Če sem iskrena, jih dobim takoj poglavi ali pa je full pozitivno sprejeto. Če sem neiskrena, jih dobil takoj ali pol desetkrat bolj poglavi ali pa je full dobro sprejeto, vendar na dolgi rok nikoli. Potem sem ugotovila, da se meni osebno zdi cool, če sem iskrena.

Tako in sem se odločila, da imam raje, da jih takoj dobim po glavi in delujem v skladu sama s seboj, kot pa da delam kar nekaj....

Izkušnje: tudi če ni bila moja iskrenost takoj dobro sprejeta, je bila pa kasneje. Se mi je že velikokrat dogodilo, da je oseba, ki je bila najprej huda name prišla čez pol leta, leto k meni in mi rekla, "hvala, vem, da si rekla dobronamerno." in to mi poni več kot prvi odziv. A me razumeš?

mici59,
a to pomeni, da v tej temi lahko pišeš samo ti? Ja potem pa tako napiši pa si bomo šli drugi drugam dopisovat/izmenjevati mnenja. To pa res ni problema in to brez tebe, brez težav.

Kot berem si edina, ki si nam vsem nalepila svoje nalepke! Kaj češ takšna pač si.

Aja, glede Svetega pisma, nisi ga prebrala samo ti, bi se našel še kdo. Sama sem ga. Kratkega in dolgega pa še kaj, pa ne prepisujem. Če pa tebe veseli mene tvoje prepisovanje ne moti, ker ga niti ne berem. Tako pač to je. Vidim pa, da tebe motijo moja osebna mnenja in to tista, ki niso napisana tebi ampak drugim sogovornikom. Veš v temu primeru, ti pa Sveto pismo ne bo pomagalo; lahko pa vzameš knjigo Bonton in boš videla, da na eni strani piše, da se ni lepo vmešavati v pogovore drugih, če nisi povabljen.

Če se pa tukaj ne sme pisati, potem pa prosim naj Marsa pove, kako in kaj. Zame je ona administrator (ali kater drugi administrator, samo njo poznam) in spoštovala bom njeno odločitev.

Mi vsi smo tavali kakor ovce,obrnili smo se vsak na svojo pot,Gospod pa je naložil krivdo nanj,krivdo nas vseh.{iz.53.8}

#120 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 18. junij 2007, 12:53

BOG JE OD VEDNO - nič novega, seveda je


AMPAK


nekateri posamezniki in verstva ga OD VEDNO izrabljajo za svojo korist, med drugim za vodenje množic (beri ovc). :eek:
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#121 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 18. junij 2007, 12:55

bog je stvarnik in naš rešenik,je tudi zelo preprost in enostaven.



Lepo povvedano... :palec: xsrcx
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#122 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 18. junij 2007, 13:16

sebe je treba najprej najti, vsaj kolikor toliko, potem pa išči Jezusa.....
Se bosta imela vsaj kaj za pogovarjati.

:vragec:

:palec:
Possible—but highly unlikely.

#123 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 18. junij 2007, 13:38

BOG JE OD VEDNO - nič novega, seveda je
AMPAK
nekateri posamezniki in verstva ga OD VEDNO izrabljajo za svojo korist, med drugim za vodenje množic (beri ovc). :eek:


Tudi to ni nič novega. x;)x
Kako čemo? Lako čemo.

#124 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 18. junij 2007, 13:51

xrolleyesx


Kaj je Porny, ja tko je na žalost. x;)x :8):
Kako čemo? Lako čemo.

#125 zEn

zEn
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 18. junij 2007, 14:41

Toliko različnih mnenj, toliko obsojanj, pa pizda folk kaj nam ni jasno. Vidm našo odvisnost od prepričevanj lastnih mnenj drugim, od povzdigovanj lastnega jaza nad drugimi, …ja jebiga na kitajskem radi jejo pse! Krava je sveta, pri nas pa mesarju očitamo, da nam je dal zadnjič starega teleta.
Micka fura svoje. Je super punca, hodi po svoji dolinici postlano z rožicami in trnjem, soncem in dežjem a s prijetno glasbo v ušesu. Ona ne obsoja, ne prepričuje, mogoče preizkuša našo senčno stran, globoko potlačeno. Odprto rano.
Če je meni biti teist bližje, še ne pomeni, da pljuvam v nedeljo zjutraj iz tretjega štuka, na skupinico skrbno počesanih in zlikanih srajc na rob.
Če izberem sončno stran alp, še ne pomeni, da bom jedel riž ceu lajf.
Ne, nobeden vam ne očita vegetarijanstva, nobeden obiska šeste stopnje reikija, nobeden vaše meditacije, nobeden ne pljuva slike Saibabe obešene nad posteljo spalnice (čeprou, bi bila slika moža bl primerna), ja ker to je in, a cerkev, hmm to pa je drugo. Oni so ovce, neumna čreda ovac, vodena stoletja hudičevih vzvodov. Se ni kej za čudit, koliko vojn. Ste kot vrtec predšolskih otrok, ki se dere, da ima njegov oče večjega tiča kot /
Upaš sprejeti, razumeti?
Upaš od danes naprej pisati na ta zid samo svoje mnenje, brez da bi obsojal sosedovo?
Me upaš razumet?

Ta tema je kot experiment. Če bi vam dal pendrike v roke, bi se jih verjetno prve dni branili, a verjemite, da niso brezveze postavljeni v kot vaših celic. Še hudičevo prou bi prišli.
Always outnumbered - never outgunned!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0