Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Luskavica


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
191 komentarjev na to temo

#76 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 16. marec 2009, 11:31

Razmišlanje, ki se je že ponovilo.

Osebno me je telo opominjalo in opomnilo............... luskavica je tu (bila).
Ne hrana (beri samo hrana), način življenja.
Ne gre za telovadbo, razmišlanje............. gre za osebno noto.
Ta pa zajema celoto in ne stvar po stvar.

Eni raka, eni luskavico, eni alergijo, čšitnico........................... vse ista poja.
Spremeni se (kar pa je težko), čeprav ni nemogoče.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#77 jaka123123

jaka123123
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 23. april 2009, 10:19

Za boj proti luskavici in da boste imeli lepo kožo, je v svetu najbolj priznana ribja pedikura kože, ki pa je seveda primerna tudi za tiste, ki si želijo le celotnega pillinga in lepe, gladke, naravne kože.

Vse temlji na naravni osnovi in ni nikjer nobenih kemikalij ipd., kot to srečate drugje, učinek pa je garantiran in dolgotrajen. x:)x

Lp  Jaka

Povezava  www.dr-riba.si

#78 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 23. april 2009, 14:08

Hm, v krnskem jezeru so tudi take mini požrešne ribce, mogoče bodo tudi te uporabne (če kej v hribe lezete) x;)x

#79 jaka123123

jaka123123
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 23. april 2009, 16:17

To je res, da v krnskih jezerih najdeš ribice, ki te grizljajo, pa v morju tudi, ko je voda segreta, samo rezultat oz. samo dejanje rib, zakaj te grizljajo, je pa popolnoma drug x:px . Tudi koža ni po teh ribah nič drugačna, da o odpravi luskavice sploh ne govorimo. Luskavice se sploh ne da odpravit oz. pozdravit, samo v prikrito obliko se da spravit, bolezen, ki načeloma temelji tudi na genih, pa ostane, samo navzven se ne pojavi več!
Tudi ostale ribice iz te družine nimajo učinka, kot ga ima Garra rufa xrolleyesx !!!

Lep pozdrav vsem!


#80 Alfonz

Alfonz
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 306

Objavljeno: 23. april 2009, 18:19

Hm, v krnskem jezeru so tudi take mini požrešne ribce, mogoče bodo tudi te uporabne (če kej v hribe lezete) x;)x

Kaj pa, če je zima ali potem led razbiješ in ležeš notri k tistimi ribicami?Objavljena slika
"Del našega časa nam ukradejo, del si ga izprosijo, del, ki ostane, pa se neopazno izgubi." Seneka

#81 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 23. april 2009, 22:36

Garra rufa [ribja pedikura]
http://bam.vecer.com...u...&id=5349366

Garra rufa [videos]
http://www.youtube.c...e...a Rufa&aq=f

Garra rufa iz etničnih razlogov v Teksasu prepovedana
"V ameriški zvezni državi Teksas so kot prvi prepovedali neetično zlorabo akvarijskih rib v namene ribje pedikure, imenovane tudi ihtioterapija, gre za 2 vrsti krapovcev: Garra rufa, Heckel, 1843 in Cyprinion macrostomum, Heckel, 1843, ki v naravi naseljujeta vode Bližnjega vzhoda. Če so te ribe lačne in izpostavljene visokim temperaturam, objedajo odmrle kožne celice."
http://forum.mavrica...m...?f=27&t=154

Garra rufa ribice se goji/ubija, da iz njih izdelujejo tablete proti psoriazi ... ;
Dermatologinja Adamič Metka, mag., dr.med.:
"... Omenjene tablete pri nas niso registrirane za zdravljenje luskavice
in v zvezi s tem v meni dostopni strokovni literaturi doslej nisem uspela zaslediti nobenega resnega prispevka ..."
http://www.drustvo-p...h...6&Itemid=25

Garra Rufa fish [from Germany]
http://www.alibaba.c...Garra_Rufa.html

Ostala ponudba na alibaba.com/trade
http://www.alibaba.c...Garra_Rufa.html

#82 jaka123123

jaka123123
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 24. april 2009, 07:28

Ribe jedo odmrlo kožo kot en del prehranjevalne verige in kot glavno hrano. Ribe se hranijo dvakrat dnevno in tudi, če takoj po hranjenju daš roko v vodo, so takoj na koži. Temperatura vode je nekje med 24-26 stopinj, ribe pa prihajajo iz toplih voda, kar lahko pove vsak akvarist, ki v svojem akvariju vzdržuje temperaturo do 30 stopinj. 

Višja temperatura vode se vzpostavlja zaradi človeka, da mu je med "terapijo" prijetneje, priporočljiva temperatura pa je med 30-35 stopinj.

Ne pisat in zavajati bralcev z stvarmi, ki jih ne poznate, sploh pa ne obsojati ljudi, ki se  s kožnimi težavami spopadajo in je vse zatajilo, ribice pa jim pomagajo. Lahko pa si tudi preberete pilotsko študijo, ki so jo naredili na ameriški univerzi. Kot drugo, pa ta način zdravljenja kožnih težav - Ihtioterapija, v tujini že plačujejo zavarovalnice (to pri nas še kar nekaj časa ne bo izvedljivo, ker so določeni lobiji premočni, ti pa res delajo "biznis").

Lahko očitamo tudi vam, da se prevažate okrog z avtomobilom, pobijete toliko in toliko mušic in insektov in onesnažujete okolje - v tujini so že uvedli ekološke cone. Torej, začnite okrog hoditi peš!!!

#83 Alfonz

Alfonz
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 306

Objavljeno: 24. april 2009, 08:30

Jaz grem vsak dan peš najmanj 6 kilometrov enkrat do dvakrat na teden pa malo v hrib veliko tudi s kolesom tja do 2000 km na sezono.
Objavljena slika
"Del našega časa nam ukradejo, del si ga izprosijo, del, ki ostane, pa se neopazno izgubi." Seneka

#84 jelica

jelica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 10. september 2009, 11:17

Luskavica je bolezen, ki je iz dneva v dan pogostejša in zelo nadležna. Vzrok za njen nastanek je vsakdanji stres, neprimerna prehrana, alkohol, dednost. Naj povem, da je imel moj sin zelo hudo razširjeno luskavico po celem telesu. Obiskoval je zdravnike, a nobeno lekarniško mazilo ni pomagalo. Potem se je zgodil čudež. Našel se je nekdo, ki nam je polepšal življenje s čudežnim mazilom, imenovanim Dar narave. Po 30-dnevni kuri (rednega mazanja, brez popuščanja !!) se je njegovo kritično stanje neverjetno spremenilo ali bolje rečeno pozdravilo. O luskavici ni bilo več sledu. Če koga zanima takšno mazilo, mu lahko pomagam, pošljite mi sporočilo na moj naslov darnarave@gmail.com . Lep pozdrav!

#85 marjetka*

marjetka*
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 25. september 2009, 11:29

Moja znanka pa je uporabljala kopeli iz soli Črnega morja. Pravi, da ji je edino to pomagalo, pa ima kar hudo luskavico.

#86 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 25. september 2009, 16:54

Moja znanka pa je uporabljala kopeli iz soli Črnega morja. Pravi, da ji je edino to pomagalo, pa ima kar hudo luskavico.

Ves čas vam razlagam, da je podsoljenost osnovni razlog večine problemov.

#87 svečka

svečka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 30. september 2009, 15:29

Pozdravljeni.

Sem nova tukaj gor, bi vam pa rada sporočila, da pomaga tudi konopljino olje. Pomaga na dva naična in sicer, ko ga uživate kot hrano in ko mažete z njim obolela mesta.

Lep pozdrav vsem in čimmanj težav z luskavico.

Svečka

#88 enjambement22

enjambement22
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 27. januar 2010, 07:34

Kolegica mi je povedala, da je njeni stari teti zelo hitro pomagalo, ko je začela jemat omega 3 dodatek in to kar iz DM:) (kupiš lahko tudi okusno mešanico olj z omega 3 in omega 6, v kakih trgovinah z zdravo hrano) ter nehala jest (ali vsaj zelo omejila) živila iz rafiniranega sladkorja, bele moke, belega riža ipd ter mlečnih izdelkov. Kolikor vem, je to zamenjala za polnozrnate reči (stare tete ne prepričaš tako lahko, naj ne je testenin:)). Vredno je poskusit! Srečno!

#89 šana

šana
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 29. april 2010, 13:01

Pozdravljeni!
sem morala komentirat tole temo, ker vidim, da je veliko vprašanj glede nege luskavične kože. Iz prve roke naj Vam povem, da je še vedno alfa in omega kar se tega tiče Mrtvo morje, torej izdelki na solni bazi, še bolj fajn je, če je dodanih kaj srugih naravnih elementov(kako olje itd...).
Tudi sama se kar dolgo iskala, sicer ne bi rada delala reklame, pa sem res zadovoljna!Vse kar sem poznala so kar skenslal, se pa dobi NevO Dead Sea SPA linija na Rudniku v Supernovi. Res, sej pravim, huda zadeva, svetujem vsem "srečnežem" s psoriazo.Glejte na to pozitivno...vsaj preverimo kaj damo na kožo...to se pa odraža tudi na drugih področjih življenja...
Upam, da boste zadovoljni vsaj pol toliko kot jaz in moji znanci, kolegi, kolegice, prijatelji!
Lepo Vas pozdravljam****objemčke***
Šana

Živjo,

ja kozmetika, ki jo lahko tudi poješ, je nekaj fantastičnega...tako naj bi bilo.
seveda ni pa nujno da ustreza vsem tipom kože.
Sem pa našla, no, pravzaprav je zvohala mama, neka naravna olja, prodajajo jih poleg izdelkov Mrtvega morja, ker imamo v družini tudi luskavico.
V Supernovi je tak neki mali otok pred Mullerjem.Imajo tudi BIO olja slovenskega porekla.In se zdej vsi ko nori doma mazilimo x:)x in res, kar se kože tiče-ni da ni... x:Dx
Pozdravčke,
Šana

#90 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. april 2010, 16:28

Vsi, ki imajo luskavico, se jim stanje na morju začasno izboljša.
Razlog je samo eden.
Morja so polno zdrave soli.
Vsa, od Mrtvega do Baltika in Jadrana.
Če pa želiš težavo odpraviti popolnoma, se je brez biodiete ne da.
Luskavica ni problem kože, ampak problem nosu in jezika, ki ti dovolita trpati v želodec tudi nezdravo hrano in prehranske dodatke, s katerimi je opremljena.
Ko se del te nesnage izloča skozi kožo, jo mora poškodovati.
Problem je torej v glavi, ne v koži.

#91 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 5. maj 2010, 09:55

Luskavico se da pozdravit pa pika
Jaz sem jo - pika

Glavo pospravi, misli pozitivno, jej kar ti paše ampak ne se basat...
Počasi še zelenjava zapaše oz najdeš hrano ki jo obožuješ
(brez kremic in ne vem kakšnih super izdelkov)
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#92 bonika

bonika
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 11. maj 2010, 10:48

Prijatelj, ki ima luskavico, mi je rekel, da mu najbolj pomaga kopalna sol. Mislim, da od sečoveljskih solin. Je pa res, da luskavice mu ni pozdravila, vendar ob redni uporabi skorajda nima več simptomov.

#93 zdravi zdravko

zdravi zdravko
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 27. maj 2010, 10:30

Pozdravljeni,



pri luskavici pomaga tudi vtiranje olja sibirske cedre. Omenjeno olje pomaga še pri marsikateri nevšečnosti. Več si lahko preberete v temi Sibirska cedra vir mineralov in vitaminov.



Lep pozdrav,



Zdravko

#94 svizec

svizec
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 330

Objavljeno: 17. junij 2010, 00:03

Vsi, ki imajo luskavico, se jim stanje na morju začasno izboljša.
Razlog je samo eden.
Morja so polno zdrave soli.
Vsa, od Mrtvega do Baltika in Jadrana.
Če pa želiš težavo odpraviti popolnoma, se je brez biodiete ne da.
Luskavica ni problem kože, ampak problem nosu in jezika, ki ti dovolita trpati v želodec tudi nezdravo hrano in prehranske dodatke, s katerimi je opremljena.
Ko se del te nesnage izloča skozi kožo, jo mora poškodovati.
Problem je torej v glavi, ne v koži.


No, glede morja te bom popravil. Pri večini primerov pomaga, nekaterim pa celo škodi.

Zakaj ti ne znam povedati, sam imam luskavico in se v ambulanti dostikrat s kom pogovarjam. Tudi sam sem nekaj let nazaj imel težave na morju, po enem tednu sem bil popolnoma v luskah in ni bilo za zdržati. Sedaj, hvala bogu nimam več težav in grem lahko brez strahu na morje, se mi stanje ne poslabša. Je pa res, da imam biološka zdravila (Humiro), morda mi zato morje toliko ne škodi, se pa pazim, da nisem preveč na sonci... ker nekateri pravijo da se morajo "prežgat", pa jim je dobro za nekaj časa, meni to naredi samo škodo.

Zaenkrat je stanje moje luskavice super, injekcije si dajem vsake 2 tedna in nekaj dni preden si dam novo, se mi pojavi tu in tam kakšna težava, drugače pa so biološka zdravila res super in upam, da jih bo lahko dobilo vseveč bolnikov.

Kar se zdrave prehrane tiče, ja, se pozna... prav tako če paziš pri pijači (ne alkohola, ne gaziranih pijač...), ni pa še vseeno to vse, vsaj kolikor sem sam do sedaj poskušal ni nikoli bilo povsem dobro...

S tem da je problem v glavi se pa itak lahko strinjamo skoraj za vsako stvar... ;)




#95 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 17. junij 2010, 16:36

No, glede morja te bom popravil. Pri večini primerov pomaga, nekaterim pa celo škodi.

Nič ni potrebno mene popravljat, ampak tvoje napačno sklepanje.
Ko vlada v organizmu veliko pomanjkanje elektrolitov, jih telo iz morske vode srka skozi kožo kot Sahara dež in je popolnoma logično, da se koža vname in stanje poslabša.
Zato ti pa pravim, moraš se najprej presoliti od znotraj, skozi hrano.
Elektroliti, sol, morajo potovati praviloma skozi kožo ven iz organizma, ne pa noter.
Seveda, če je pa v hrani veliko joda, ti ta tudi lahko poškoduje kožo, ker je močan oksidant.
Zadeva je pa enaka, kot pri drugih boleznih, če te trese statična elektrika, si podsoljen, če te ne, si pa prejodiran.
Kaj si opažal pri sebi na začetku?

#96 svizec

svizec
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 330

Objavljeno: 17. junij 2010, 16:54

Nič ni potrebno mene popravljat, ampak tvoje napačno sklepanje.
Ko vlada v organizmu veliko pomanjkanje elektrolitov, jih telo iz morske vode srka skozi kožo kot Sahara dež in je popolnoma logično, da se koža vname in stanje poslabša.
Zato ti pa pravim, moraš se najprej presoliti od znotraj, skozi hrano.če te ne, si pa prejodiran.
Kaj si opažal pri sebi na začetku? Elektroliti, sol, morajo potovati praviloma skozi kožo ven iz organizma, ne pa noter.
Seveda, če je pa v hrani veliko joda, ti ta tudi lahko poškoduje kožo, ker je močan oksidant.
Zadeva je pa enaka, kot pri drugih boleznih, če te trese statična elektrika, si podsoljen, če te ne, si pa prejodiran.
Kaj si opažal pri sebi na začetku?




Hmm, zanimivo.. nisem te želel popravit na tak način, ampak povem svoje izkušnje, mojster za sol pa si vsekakor ti ;)


No, zanimivo je, da imam zelo rad soljene zavede, luskavico imam že nekaj let, sem včasih jedel bol slano kot danes (čeprav še danes bolj solim, kot ostali člani v družini), ampak me je večkrat stresla statična elektrika kot otroka. Morda tudi leta vplivajo?

V začetku luskavice sem res začel jesti zdravo, ne mastno, ne svinjine, ničesar kar naj bi škodilo za luskavico in se pozna, vendar do tega da bi bilo povsem dobro nisem prišel. Seveda pa je luskavica zvita in se enkrat pokaže bolj, drugič manj, pa verjetno ni nikomur (kateri jo imamo) jasno zakaj.


Kaj sem opažal pri sebi na začetku? Kaj točno misliš s tem? Vsega se niti ne spomnem, vem da se mi je začelo v lasišču, pa so zdravniki takrat govorili da je prehlaj (kasneje se je izkazalo da je bila luskavica), po enem letu pa mi je šlo potem še na telo... Tako da tisto leto ko sem jo imel, pa nisem niti vedel, prav veliko tudi nisem opazoval kako in kaj se dogaja, pa tudi nisem bil toliko star da bi vedel kaj je sploh pomembno.

#97 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 17. junij 2010, 17:23

Mislil sem predvsem na to, kar sprašujem vsakega.
O statični elektriki, zgagi in teži.
Ko teh znakov več ni, potem pa mora razlog res ležati še nekje, ne samo v debalansu pH ravnotežja.
Na ta način tudi najlažje kontroliraš učinke biodiete.
Jaz teh znakov nimam več ze skoraj deset let, na začetku je bil pa hudič x;)x

#98 svizec

svizec
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 330

Objavljeno: 17. junij 2010, 17:32

Mislil sem predvsem na to, kar sprašujem vsakega.
O statični elektriki, zgagi in teži.
Ko teh znakov več ni, potem pa mora razlog res ležati še nekje, ne samo v debalansu pH ravnotežja.
Na ta način tudi najlažje kontroliraš učinke biodiete.
Jaz teh znakov nimam več ze skoraj deset let, na začetku je bil pa hudič x;)x

S statično elektriko sem kot mali imel taževe, pa še nisem imel težav z luskavico (vsaj ne da bi vedel), vendar se je to popravilo. Z zgago sem imel tudi dostikrat težave, vendar sem potem ko sem malce pazil kaj jem te težave odpravil in sedaj že nekaj let nisem sploh začutil zgage, Kar se teže tiče pa nikol nisem imel težav, razen če se šteje tudi težko pridobivanje kilogramov?

Ker vem da sem včasih lahko pojedel kolikor sem hotel, jedel sem veliko več od ostalih, pa se mi ni nikjer poznalo... Danes ni več tako, moram tu pa tam paziti kaj pojem, ampak držim nekako zmerno težo, čeprav morda ne bi škodil kakšen kilogram manj. V času ko se mi je pojavila luskavica pa ni bilo s tem nobenih težav, razen kar sem zgoraj napisal, da če bi hotel ne bi moral kil dobit.





Sedaj razmišlajm o jodu ko si napisal. Sam obožujem krompir in ga tudi kar veliko pojem, se pravi zaužijem veliko joda... Včasih se spomenm, sploh nisem jedel riža in ostalih zadev, res rad sem imel samo krompir. Objavljena slika Seveda sem jedel tudi druga, niso kuhali zame posebej, ampak večino pa sem jedel za kosilo krompir... Danes jem raznoliko hrano in imam rad tudi druge zavede... Morda bi s tem učinek luskavice takrat lahko še malce zmanjšal? Ker krompirja se pa nikoli nisem odrekal, ker nisem nikjer zasledil da bi lahko škodil pri luskavici...

#99 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 17. junij 2010, 17:42

Da s težo nisi mel problema, kaže točno na to, da je bila tvoja hrana dovolj slana, s tem si pa seveda užival veliko joda in ti je ta poškodoval povrhnjico.
Pred koliko leti se je pa to začelo, pred 99. ali po?

#100 svizec

svizec
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 330

Objavljeno: 17. junij 2010, 17:46

Da s težo nisi mel problema, kaže točno na to, da je bila tvoja hrana dovolj slana, s tem si pa seveda užival veliko joda in ti je ta poškodoval povrhnjico.
Pred koliko leti se je pa to začelo, pred 99. ali po?


Ne vem zdaj kdaj točno se mi je začelo, kako dolgo se je to vleklo ko naj bi v glavi imel prhlaj, ali je bila ves čas luskavica ali ne... Da sem prepričan v to da jo imam je sedaj to 6let, tako da je bilo vsekakor po 99.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0