Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Luskavica


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
191 komentarjev na to temo

#151 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 26. april 2013, 09:04

In o bioresonanci  huh.png


prenos.jpg


#152 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 26. april 2013, 09:53

 Najprej odgovor Brezoti;

 

Nimam časa za seks niti za keks.  Tko da me v dani situaciji ne moreta odrešit ne tantra ne meditacija.

Morm pa skrušeno priznat, da prvič v življenju, ne vem, kaj je razlog za ta ponotranjeni stres, ki se manifestira v luskavici.

Ponavljam, to patologijo opažam od kar sem se preselil v LJ. Poprej je nisem poznal imel pa sem močen seboroični dermatitis, ki ga danes praktično ne poznam.

Edino kar je še ostalo nespremenjeno je občasna želodčna kislina, ki pa je bl, kot s stresom, vendarle povezana z načinom prehrane.

Ker sem človek, ki se velik posluša, sem se nekak poskusil poglobit vase in ugotovit, kaj je pa zdej tolk drugače od prej.

 

Namreč, moje življenje se je po dekadah nekih blodenj po zablodelih blodnjakih širnih blodnjav, končno le spravilo v tirnice nekega normalnega človeškega razvoja.

Danes lahk rečem, da sem najbl nekak uspešen na vseh področjih in aspektih svojega življenja.

 

Razlogov za hujši stres pravzaprav ne bi smelo bit.

 

In zej tle posredno še Strelki odgovarjam

 

 Stres ti ne povzročajo samo stvari ki se ti dogajale so se ti zgodile, ampak, in tu mislim, da je moj problem, stvari ki se še bodo oziroma se lahko zgodijo.

 

odkar sem dobil otroke, je namreč moje življenje dobilo en drug , zame čist neznan smisel, od sebe sem vso svojo skrb in interese preusmeril v otročke.

 

Strah me je zanje, ko kihne, ko ne pije, ko ne je, ko premirno spi, ko kašlja... Razmišljam o tem, da jih lahk povozi avto, da lahk dajo kej v usta in se zadušijo. da lahk kje pade, da jih lahk kak pedofil kje zasači..

 

Bojim se ko gre žena z avtom kam, da se ji kaj ne bi zgodilo, da bi otroc ostal brez mame.. 

 

Torej mislim, da je to razlog stresa, ta strah, ki mi ni svojstven, saj se 40 let pravzaprav skoraj ničesar nisem izrazito bal.

 

Stvari katerih sem se bal sem se jim preprosto izognil ali jih relativiziral kot nepomembne..

 

tukaj pa ni šans za nek escape...

 

Tko da rad verjamem, da so vzroki tam kjer jih naštevate, toda mislm, da je rešitev tudi tam kjer so vzroki.


prenos.jpg


#153 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 26. april 2013, 11:14

scratchchin.gif

 

torej ti govoriš  o karmični diagnostiki ..

 

mijazme ..zdaj res ne vem kako je pravilna definicija ..

samo vzroki destruktivnih vzorcov so informacije ..kot sem jaz to razumela ...

nekaj se napopa na gene ...nekaj pa kako se geni skupaj povežejo ..bucktooth1.gif , kot večina razume genetiko.

 

torej ...lahko sem pa čist mimo udarla ..ker sem vse bolj površno čitalayes.gif

 

kaj več pa tud jaz o tem ne bom ..ker ne vem čist točno ....bucktooth1.gif

 

In niso to strašne bajke ...rolleyes.gif, kar si opisal...

 

no pa še tole baje se zdravi luskavica tudi z hipnozo...biggrin.png

 

Jap, nekateri uporabljajo tudi izraz "karmična diagnostika"...Pojem "miazme" so iz homeopatije, po njihovem so to samo vzorci, ampak če se bere tudi malo med vrsticami original tekste, se lahko takoj opazi da se ne gre samo za to...In ker večina ljudi pač ni jasnovidna, ne zna skenirat človeka malo bolj v globino ali pa zaznavat energij pač ne ve, da so s temi vzorci ponavadi povezane tudi karmične in energijske povezave z energijskimi "parazitki"...Vzorci niso samo informacije, so še marsikaj več...in to ponavadi človek tudi hitro občuti, ko malo razdrma (ozavešča) zadevce...včasih so prav lepe "eksorcizem" scene, seveda ne take kot prikazujejo v filmih...ampak ta del sem malo spustil, ker sem povedal bolj lagano verzijo bajk...Če večina ljudji ne prenaša gomazenja žužkov, kako bi se šele počutili, če bi čutili kako po njih gomazijo kakšna črna nefizična stvorenja...Eni so prav lepi kot neki volkci s čekani katerim se cedijo sline in se zelo radi zagrizejo v auro, na telesu pa se začuti kot bockanje, majhna bolečina, neka nevidna teža...biggrin.png

 

To je najboljši članek kar sem ga zasledil o miazmah...je pa za moje pojme zelo pomankljiv oz. ne gre tako v globino kot ezoterika...

 

http://freeweb.siol....czb/miazme.html

 

Jap, zdravi se jo lahko tudi s hipnozo...kaj pa pasti pri hipnozi, o tem ni pa nič govora...hipnoza ima samo navidezni učinek, če se ne ugotovi vzrokov...hipnotizer lahko podzavestno (nehote) prenese na hipnotiziranca tudi svoje destruktivne vzorce in še marsikaj več. So še nekatere druge bolj opasne zadevce, ki se jih sedaj ne spomnem....Zato ta metoda pri ezoterikih ni glih med najbolj priljubljeni...Koža se mu lahko začne izboljševati, se pa lahko pojavijo problemi drugje...Če ima obični človek feeling, da mu pomaga pa tudi v redu...bo že kasneje popravljal posledice, če bo kaj narobe,  ko bo imel dostop do višjih ravni...lepo step by step...

 

In ne pozabit, to so samo bajke, tako da ni treba vsega verjet...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#154 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 26. april 2013, 11:22

Strah prebiva v Srcu Nepovezanosti.

 

Tko piše na enmu grafitu v LJ (ob Celovški) :-)

Dolgo časa se mi je zdel tko odštekan, pa nisem sploh razumela...

Strah je ena najmočnejših energij, škodljivih jasno. S strahom sam nase (oz v tvojem primeru na otroke inu ženo) vlečeš vse to, kar se sam najbolj bojiš. Ko magnet železne opilke.

 

Torej, če ne želiš, da se tvoji strahovi uresničijo, jim ne podleži! Ne ukvarjaj se z njimi (neg.mislimi in scenariji, pa sej sm vedu da se bo to zgodil, kaj pa če se to zgodi, jst bom ponoru,...), ko se zasačiš, da premlevaš o njih, spusti jih in se zavestno začni ukvarjat s čim drugim (v mislih valda). Preusmeri svojo pozornost magar na vdih in izdih.

 

 

 

Brezo, dober link icon1_thumbup.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#155 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 26. april 2013, 12:01

Živimo svoje lastne strahove...



#156 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 26. april 2013, 14:45

Da malo pretolmačim zgornji tekst...keterično telo= kavzalno (cause- vzrok)...

 

Kavzalno telo

Še en termin, ki se pogosto uporablja v ezoteričnem pisanju in ga moramo pojasniti, je 'kavzalno telo'. Tudi tu gre za čisto simbolno predstavitev dokaj nejasnega pojma. Gre za 'tempelj duše'; božansko skladišče, kjer je uskladiščeno in nakopičeno bistvo življenja, dobro in vredno, ki se je shranilo iz izkušenj mnogih življenj. Gre torej le za simboličnega nosilca duše, ki služi kot centrala, katera prejema in oddaja. Nabrano bistvo se shrani v kavzalnem telesu ob koncu vsake inkarnacije - tisto, kar je dobro, se tako prenaša naprej iz življenja v življenje.

 

kavzalna raven - Tretja od štirih višjih mentalnih ravni, na kateri prebiva duša.

kavzalno telo - Telo, v katerem se duša izraža na kavzalni ravni.

 

V praksi se to večinoma smatra kot travme na nivoju duše...

Ostalo bi pa vzel malo z rezervo, ker potem bi pojem "miazma" lahko pomenilo tudi neko veliko energijsko bitje, ki je sestavljen iz manjših in katero vpliva na človeka...potemtakem bi na človečka vplivalo vsaj sedem, če ne celo več takih velikih bitij ali programčkov s podprogramčki...

 

Po drugi strani pa se pojem "miasma" lahko prevede tudi kot "slepilo, iluzija"- recimo astralna miazma...v angleščini je to kot "fog"- megla- kar je v tekstu nakazano kot "zamagljenja, sjene"...

 

Za moje pojme je to samo drugačna terminologija, ki malo po svoje opisuje iste bajke kot ezoterika...kdor pač ni jasnoviden, ne zna letat ali komunicirat z najvišjimi duhovnimi nivoji pač ne more tega znanja v zadovoljivi meri predati takim človečkom kot smo mi...zato je meni ezoteričen pristop bližji, ker med njimi so obstajali tudi človečki,ki so tega bili sposobni...Vsak naj pač uporablja tako terminologijo in izraze kakor mu je pač bolj domače, pomembno je samo da razume o čem se gre in da ve kako naprej...In ker jaz pač nisem glih privrženec homeopatije, bioresonance, ipd., tudi ne uporabljam pojma "miazme", kar pa še ne pomeni, da ne vem o čem se gre...tralala...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#157 peugeot206

peugeot206
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 3. maj 2013, 09:38

Pozdravljeni!

 

Sem prvič na tem forumu. Ker je tema luskavica naj vam povem, da se je znanka po 33 letih lani prvič sprehodila po plaži v kopalkah. Imela je tako hudo luskavico, do kosti. Obstaja ena krema, domače izdelave, za katero pa naš farmacevtski lobi niti slišati noče. Krema je popolnoma naravna, rezultat pa je bil resnično viden že po enem tednu. Luskavica izhaja iz čustvenega stresa ali šoka.

Če koga zanima, vam lahko posredujem kontakt.

Hvala in Lp



#158 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 28. julij 2013, 21:27

Naštela 20 flekov. 20! In še se množijo. K sreči so moteči samo zaradi izgleda. 

 

Se naj prepričujem, da je od hrane in vročine? inno.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#159 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. julij 2013, 21:50

Naštela 20 flekov. 20! In še se množijo. K sreči so moteči samo zaradi izgleda. 

 

Se naj prepričujem, da je od hrane in vročine? inno.gif

 

Zakaj pa ne...lahko pa dodaš na spisek še aditive, konzervanse, žužke...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#160 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 28. julij 2013, 21:55

Chemtraile... tongue.png


Life begins at the end of your comfort zone. 


#161 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 28. julij 2013, 22:28

usake par let pokukam u tole temo... nič ne berem...

in samo povem, da je luskovica tipična črevesna bolezen... in pol spet grem za par let.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#162 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 29. julij 2013, 10:40

Vem. Saj vse moje težave očitno izvirajo od tam.... Whatever_anim.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#163 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 29. julij 2013, 10:44

Vem. Saj vse moje težave očitno izvirajo od tam.... Whatever_anim.gif

 

sem zdele, k sem te vidu... espešeli for ju, prebral še zadnjih par postov.

ej... loh pa tut mau špegu spucaš, pa bo flekov koj manj tongue.pngbiggrin.png


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#164 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 29. julij 2013, 10:48

Oooooflirt.gif tongue.png

 

Zjutraj še dva nova majhna. Potem se širijo. Ne bom več gledala in štela. Bom (spet začelaazzangel.gif) ful paziti na hrano. Bom poskusila se ne sekirati zaradi neumnosti. 

 

Ehja, danes so me že zjutraj razjezili, jebeni počitniški vozni red!....bucktooth1.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#165 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 29. julij 2013, 14:27

Evo, jaz sem se lotila problema še iz druge strani ... stres vpliva na nadledvično žlezo. Če bi bilo vse OK s telesom, bi morala ta zdilat s stresom, vsaj takim, kot ga imam jaz po moje (hočem rečt, se mi zdi, da so ljudje ful bolj pod stresom, kot sem jaz pa nimajo nekih težav). 

In sem šla gledat kateri vitamini in minerali so pomembni pri delovanju nadledvične .. In šla k zdravnici po napotnico. Ene dve tretjini testov bom morala še sama doplačat, ker mi ona baje ne more dat napotnice za prečekirat vitamine, ampak ene 20€ sem prišparala, no..

TKo da grem jutri zjutraj, mojo najljubšo prijateljico Iglo pogledat od blizu :P In od tam naprej. Če mi manjka kak vitamin, mineral, bom našla natur načine kako ga dodat v malo bolj konkretni količini in vidla, če je kaka razlika.

Če mi nič ne manjka, imam še napotnico za alergologa (hehe, zdravnica me je mal čudno gledala, sem se najprej opravičla, da sem vse poguglala in da rabim sam napotnice, pol sem pa začela razlagat in je samo kimala in pisala :P ) in bom šla še tja pregledat kake gluten, mleko, jajca in te klasike .. Še nisem bila nikoli .. 

Če bo karkoli od tega, bom spet vedela kaj delat. Če ne, grem pa za eno leto na GAPS dieto in porihtam črevesje, da bo kot novo. In potem sem na fizičnem nivoju naredila po moje bolj ali manj vse, kar se da naredit. 

 

Pa ne vem, kolesarit al pa laufat bom začela konkretno ...

 

Vmes pa še psihično, počasi, vzorček po vzorček pa tole z miazmi se bo tud treba lotit malo bolj prečekirat. In bo, evo, 5 let si dam časa, da tole porihtam in naslednjič 60 let živim brez praskanja, grizenja, pečenja in ostalih ...


WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#166 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 30. julij 2013, 14:08

TKo da grem jutri zjutraj, mojo najljubšo prijateljico Iglo pogledat od blizu tongue.png In od tam naprej. Če mi manjka kak vitamin, mineral, bom našla natur načine kako ga dodat v malo bolj konkretni količini in vidla, če je kaka razlika.

Če mi nič ne manjka, imam še napotnico za alergologa (hehe, zdravnica me je mal čudno gledala, sem se najprej opravičla, da sem vse poguglala in da rabim sam napotnice, pol sem pa začela razlagat in je samo kimala in pisala tongue.png ) in bom šla še tja pregledat kake gluten, mleko, jajca in te klasike .. Še nisem bila nikoli .. 

 

Lahko poveš kaj več? Kam to greš pregledat kri? In kolko stane?

Jutri imam srečanje z mojim osebnim zdravnikom pa bi rada bila čimbolj pripravljena...

 

Sej bi mu rada razložila da se moramo lotit zadeve celostno, ma ne vem kolk bo razumel... 


Objavljena slika

#167 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 30. julij 2013, 23:05

Sori, Ale, ni šlo prej...

Jah, trenutno sem končala s splošnim pregledom, kar lahk osebna zdravnica poslje: hemogram, levkociti v detajle, ščitnica in minerali, kar jih pri nas pogledajo (Na, Ca, K, še neki).. pa dodatno dala se B12, glede na našo ne ful mesno prehrano. (samoplacnisko : 12evrov)

Hotela vedeti še B5, B6, cink, magnezij.. pa ne delajo pri naš, pošiljajo v nemčijo, cena je pa okol 30e za posamezen vit. Kar sem se potem odločila, da nima smisla, ker za ta denar dobim za 3 mesece najboljših naravnih vitaminov b kompleks in cink in bi jih pac jemala in vidla a je kaj razlike.

Jutri grem k dr, vprašala bom še kako se da preverit delovanje nadledvicne žleze..

Aja, delala v Adrialabu v LJ.

Aja, delala v Adrialabu v LJ.
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#168 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 31. julij 2013, 00:30

Lahko poveš kaj več? Kam to greš pregledat kri? In kolko stane?

Jutri imam srečanje z mojim osebnim zdravnikom pa bi rada bila čimbolj pripravljena...

 

Sej bi mu rada razložila da se moramo lotit zadeve celostno, ma ne vem kolk bo razumel... 

 

kaj pa, če bi enkrat šla k zdravniku ne zaradi luskovice, ampak bi worenk jamrala nad črevesjem?

pol bi te pa že verjetno poslal na pregled črevesja in bi posledično vidla, če je to lahko vzrok tut za luskavico?


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#169 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 31. julij 2013, 06:06

Dvomim, da bo zdravnik ocenil, da so problemi s kožo povezani s črevesjem. Lahko omeniš vse skupaj, a jaz se na celostno obravnavo ne bi preveč zanašala. Tudi če greš na preiskavo črevesja je vprašanje, če bodo kaj našli. Žal. Veliko izvira iz psihe. Tu pa nazaj na Brezotov post.... 

 

Jaz zadnje čase tudi sumim gluten, ne le pšenico. Bomo videli, kaj bodo povedali. (Če?) 

 

Aliana, če prav razumem, si/bi dala 12 EUR samo za B12? Kaj pa vse skupaj, mogoče veš? Na njihovi spletni strani cenika ne najdem. 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#170 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 31. julij 2013, 06:48

Vse ostalo, kar je prek napotnice (lahko), je okrog evro, dva na preiskavo .. Ščitnica (kompletna, meni je dala samo TSH pogledat) je okrog 16, ... 

Drugače pa zelo prijazno in hitro odgovorijo na mail, samo poveš kaj vse bi rad naredil in ti sporočijo cene. 

Imajo tudi neke menedžerske in splošne preglede, kjer imajo par postavk kaj na splošno pogledajo, od 50 - 120€ (v to ta drago pridejo tud tumorski markerji)..

 

Meni so predlagali še test intolerance na hrano, ampak je drag :/ 


WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#171 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 31. julij 2013, 18:19

Hvala. Bom videla, kaj mi bo dala zdravnica. Potem pa magari nekaj na samoplačniško, ker hočem določenim stvarem priti do dna. Ampak nazadnje, ko sem to naredila, sem dobila mislim da 4 napotnice in več kot pol leta obiskovala zdravnike, vmes še zbolela, na koncu pa mi je dermatologinja rekla: Ahja, to je pa atopični dermatitis (po tem, ko me je poslala še na druge testeWhatever_anim.gif).

 

Koliko pa stane ta test intolerance za hrano? Ker to bi pa res šla. 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#172 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 31. julij 2013, 19:16

Problem izvira tudi na jetrih, naredite kuro za čiščenje jeter, bo počasi zadeva šla v pravo smer.

 

Za čiščenje jeter se pije sveža sirotka kravja ali kozja, stara do tri dni. Pije se jo vsaj 2-4 dcl na dan, lahko tudi več, vsaj nekaj mesecev. Kakšen dan je lahko tudi pavza. Že po mesecu dni bo opazen rezultat.  jump.gif



#173 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 31. julij 2013, 19:40

kar je janko napisal.... definitivno ima luskavica opraviti tudi s prehrano.

jaz jo imam že od otroštva in se je situacija izboljšala, odkar sem postal vegeterijanec (pred 20 leti)...

ampak tudi hrana, ki draži telo, naj bo presladka, prekisla, preslana, prepekoča, itd., zna iritirati kožo.

 

potem pa bi rekel, je luskavica do neke mere tudi dedna, tudi v smislu vzorcev obnašanja, 

ki jih podedujemo. zatorej je delo na sebi definitivno v pomoč. npr. naučiti se umirjanja, sproščati se itn..

 

imam sicer skoraj vedno ali tu ali tam kakšno mesto na koži, ki je razdraženo, a so to bolj centimeterska področja...

ki se selijo skozi leta.



#174 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 31. julij 2013, 20:27

xyz, se absolutno strinjam z vsem. 

 

Ampak recimo jaz nisem točno zaznala, kdaj so izpuščaji izginili in kdaj pojavili. Na hrano poskusim bolj ali manj paziti, sedaj sem zopet na strožjem režimu, a glej ga šmenta, se je pa želodec začel nekaj buniti.... Whatever_anim.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#175 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 31. julij 2013, 21:32

sicer ne vem iz prve roke, ampak povedu bom točno tako, kot sem slišal.

 

en tip je literski kozarec od kumaric napolnil z vrhovi konoplje. tiste s karakterjem, hahahahahah

in to prelil z najdražjim olivnem oljem in pustil na soncu neki ćasa.

potem se je s tem mazal in luskavica je šla papa.

 

zdej... luskavico reševati na koži in ne v črevesju, se meni ne sliši logično, ampak če pa pomislim, da koža vse vsrka vse in je efekt isti, kot če bi neki pojedel ali si zapićil v žilp, pol pa loh verjamem. in konoplja, da ima kul učinke na svega in swašta pojejo že v vrtcu in pred vrtcom prakticirajo.inno.gifhypnodisk.gifpartyy.gif


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0