Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zablode duhovnosti


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
54 komentarjev na to temo

#1 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 12. julij 2007, 11:54

blablablabla joga. blablablab la jezus. blablabla družina in vse, kar mi je sveto.

bla so le besede.
protestno masturbira na marsino sliko.

#2 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 12. julij 2007, 12:03

pa zakaj vraga rabiš družbeno matrico... :inocent:

men se zdi, da je v nas samih čist dovolj materiala za spoznavat...kako pa kaj delujemo...pa kakšnih matric se otrest, da smo lahko to kar smo....brez neke nepotrebne navlake......pa glede na to, da nismo glih klonirani, nas mam vedno bolj na sumu, da so različne tud naše resnice.....in mogoče vsota posameznih resnic ustvarja skupno resnico....kaj če ni ena sama in edina?....po vsej verjetnosti res ni univerzalna......


x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#3 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. julij 2007, 12:29

...po vsej verjetnosti res ni univerzalna......
x;)x

:vragec:

verjetno si mela v mislih uni-S-verzalno.... :vio: :vio: :vio:
lohk bi bla pa tut ami-S-verzalna.... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#4 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 12. julij 2007, 13:19

V našem okolju nam manjka kulturna matrica družbenega vdiha posamezne religije in njene filozofije.


Hmm mislim, da ti kraščanstvo dobesedno trka na vrata. Pa ok. Men se to ne zdi dober sistem. Zato se spominjam Kabalista, ki jo je podrnjuhal neznano kam. Ta ti je znal povedat nekaj o zelo efikasnem sistemu, ki je menda intergriran v zahodnjaško podzavest. Enostavno, ker je del nje in ker so se vse bolj pomemne duhovne skorajda znanstvene raziskovalne umestitve in interpretacije dogajale znotraj tega sistema. Zej ne bom govoril o Kabali, ker naj bi to iz tam izviralo. Nisem kej preveč to študiral. Beseda je o Drevesu Življenja. Orodju uma za raziskovanje tega in odkrivanje novih neodkritih meja. Sicer menda po kakšnih tehnikah izredno nevarna zadeva s katero se ni za igrati.

Na kratko pa je ideja v tem, da skozi svoje prvinsko orodje, ki je telo povzameš in začutiš edinstveno idejo o samem sebi. Hkrati pa ti ta sistem Drevesa Življenja dovoljuje tudi raziskovanje drugih poti in skrivnosti. Glavna finta pa je v tem, da je ta sistem obstoječ tu in sedaj že dolgo časa in si tako ali tako v nezavednem kontaktu z njim in njegovim delovanjem.
Brez podpisa

#5 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 12. julij 2007, 13:26

:vragec:

verjetno si mela v mislih uni-S-verzalno.... :vio: :vio: :vio:
lohk bi bla pa tut ami-S-verzalna.... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk....tralala

...a trance-verzalna bi bla tud lohk...a ne....?...... x:Dx x;)x




pa kaj so vam tolk všeč sistemi.....?........
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#6 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. julij 2007, 13:30

...a trance-verzalna bi bla tud lohk...a ne....?...... x:Dx x;)x
pa kaj so vam tolk všeč sistemi.....?........

:vragec:

oh.... :inocent: ...sisteme rabjo zarad obchutka pripadnosti pa varnosti.... xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx

zlomk...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#7 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 12. julij 2007, 13:33

tole mi očitno niso najljubši občutki...sicer pa pokam iz teme....k drgač bo tole ircanje...ajd, fajn debato vam želim.... :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#8 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 12. julij 2007, 13:46

pa kaj so vam tolk všeč sistemi.....?........

js sem doživljensko cepljena proti tmu x:px
ostaja še samo moj sistem, ki se pač gradi po svoje x:)x
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#9 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. julij 2007, 13:47

tole mi očitno niso najljubši občutki...sicer pa pokam iz teme....k drgač bo tole ircanje...ajd, fajn debato vam želim.... :palec:

:vragec:

pa sej zadeva je chist preprosta
ovce nucajo sistem
ker pach niso dovolj samozavestne....rabjo izgovor, che neki pach ne funkcionira
in sistem je itaq kriu
deb biu pa sam...to pa zhe ne

zlomk....tralala

FUCK THE SYSTEM
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#10 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 12. julij 2007, 13:52

U aakhut se odpoveduje krščanstvu. Prijetno nejeverno začudeno nejeverno presenečen x:Dx
Brez podpisa

#11 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. julij 2007, 13:53

U aakhut se odpoveduje krščanstvu. Prijetno nejeverno začudeno nejeverno presenečen x:Dx

:vragec:

butec
kjes pa to prebrau???

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#12 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 12. julij 2007, 13:55

Sej sem vedu, da spet nakladaš in se prav po krščansko ven mečeš x:px x:Dx
Brez podpisa

#13 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 12. julij 2007, 13:58

:vragec:

butec
kjes pa to prebrau???

zlomk....tralala

tole bla tud moja asociacija..... :inocent: ....eden močnejših sistemov na zemlji......hm.......
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#14 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. julij 2007, 14:00

Sej sem vedu, da spet nakladaš in se prav po krščansko ven mečeš x:px x:Dx

:vragec:

chista tipichna tvoja zabloda
zhe zdavni....enkrat pr verouku....sm izreku preroshke besede:

CHE GREM V NEBESA, GREM NA AVTOSHTOP IN NE S POTOVALNO AGENCIJO!!!

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#15 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 12. julij 2007, 14:03

:vragec:

chista tipichna tvoja zabloda
zhe zdavni....enkrat pr verouku....sm izreku preroshke besede:

CHE GREM V NEBESA, GREM NA AVTOSHTOP IN NE S POTOVALNO AGENCIJO!!!

zlomk....tralala


Ja dobr no ne zej bit jezen. Moja zabloda je samo tako velika kolikor te lahko prepoznam. Zaenkrat kot velikega zagovornika krščanstva. Torej Agencije.
Kva pol rabiš Agencijo, če greš pa na štop ? se spoznavamo ne ?
Brez podpisa

#16 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. julij 2007, 14:05

Ja dobr no ne zej bit jezen. Moja zabloda je samo tako velika kolikor te lahko prepoznam. Zaenkrat kot velikega zagovornika krščanstva. Torej Agencije.
Kva pol rabiš Agencijo, če greš pa na štop ? se spoznavamo ne ?

:vragec:

blesauc
as zhe kdaj brez http://www.lonelyplanet.com/ kak resn shtop naredu

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#17 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 12. julij 2007, 14:08

No ja ti si tisti, ki rabi Agencijo in ne jaz. A se mogoče motim ? Če se motim to sprejmem kot tvoje odrekanje krščanstvu - ker ne rabiš več agencije. V nasprotnem primeru jo rabiš.
Razumeš ?
Brez podpisa

#18 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. julij 2007, 14:10

No ja ti si tisti, ki rabi Agencijo in ne jaz. A se mogoče motim ? Če se motim to sprejmem kot tvoje odrekanje krščanstvu - ker ne rabiš več agencije. V nasprotnem primeru jo rabiš.
Razumeš ?

:vragec:

bemu..... xrolleyesx
mal me IQ jebe.... :inocent:
ampak....bo zhe.... :vio:

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#19 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. julij 2007, 14:20

:vragec:

klele se pojavlja neki zlo zgreshenga
vsi ki pljuvate po krshchanstvu....ga smptrate za nekaj >duhovno zelo siromashnega<
a pa je ker kol od vas biu kdajkoli na kakih duhovnih vajah?
bemvam....

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#20 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 12. julij 2007, 14:37

:vragec:

bemu..... xrolleyesx
mal me IQ jebe.... :inocent:
ampak....bo zhe.... :vio:

zlomk....tralala


Sploh ni IQ sam strah, da brez agencije ne prideš v nebesa. Nebesa pa ne rabijo agencije. Niti ne Jezus. Torej je strah odvečen. No ja govorim po sebi. In ne po tebi. Torej predvidevam.
Strah je pa tak, da ni strah. Strah lahko je ali pa ni. Ali verjamem vanj ali pa ne. Ali dvomim, da verjame ali ne dvomim, da verjamem. Vedno se na tak način lahko premikam med različnimi ekstremi. Vsakega od njih enako močno občutim in jih nato zabrišem v prazen nič. Vključno z Bogom. Ker veš moraš vedt, da Bog ve, da za njim se nahaja večna praznina . Brez božja .

Bog to ve. In ker Bog ve - saj vedarle je Bog potem ni razloga, da bi se bal spoznati praznino v katero prideš mimo boga. A ne de ? In Bog prav dobro ve čemu praznina. Ker le njemu je najdražja ta mirna tišina. Kaj je Bogu dražjega kot pa, da človek spozna to mirno prazno neskončno praznino. Kaj je Bogu dražjega, da se znjim vrneš nazaj iz kjer prihajaš. Kaj bi bilo Bogu dražjega kot pa da znjim mirno brez besed v odsotnosti vsega tudi njega samega Boga uživaš večno mirno neskončno tišino.

Kaj bi bilo Bogu dražjega. Jaz vem kaj ? da opraviš svojo nalogo na Zemlji po lastnostnih in orodjih, ki ti jih je Kozmos podal. NIč drugega mu ni dražjega. Pa raje rečem. Bog ne obstaja - kot pa, da ga lovim v tako neumno človeško besedo kot je Bog. Ko rečem Bog to ni več Bog.

Povejte mi kaj vidite, ko rečete Bog. Men se v glavi zvrtijo vse tiste slike in filmi ob bogu. To naj bi bil Bog ? prej sramota o Bogu kot Bog. Sem raje tiho in nič ne rečem. Naj kar pride sam tak kot je. Če sploh je. Bog je nam nedojemljiva vrednost. Vse kar nam je dano so samo orodja služenja. Ki jih ponižno a s ponosom, iskreno sprejmemo ter z njimi naredimo kar želimo.

Lahko jih tudi Agenciji prodamo.
Brez podpisa

#21 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. julij 2007, 14:46

Prva zabloda je zabloda o sebi in predvidevanju, da nekdo ve, kdo je ovca in kdo ni.
Druga zabloda, ki je vir vseh zablod pa je predvidevanje, da en ve, kako govori iz resnice, jo razume in šteka zakaj je led mrzel.

Zabloda glede boga.

Bog je osebna izkušnja.Bog ni nekaj zunanjega ampak stanje zavesti.

Zabloda glede duhovnih vaj. Gospod rosati:

Nihče ni dosegel stanje realizacije z duhovnimi vajami.Vaje služijo samo temu, da zadušijo želje.

Izven konteksta.Glih mal prej sm se valjal po knjižnici in tko k ležim na tistem podu vidm knjigo našga nosoroga.Jebenti. ksm pozabu naslov, Dih..večnosti?..Nekej z dihom..Pa jebenti nosko, pa zakaj limaš na zadnjo stran eno in isto sliko.Pa dej si vsaj mal bl pestre barve majic no, vsaj za knjigo.Neka siva zmerm.. provokacija off : )



Sploh ni IQ sam strah, da brez agencije ne prideš v nebesa. Nebesa pa ne rabijo agencije. Niti ne Jezus. Torej je strah odvečen. No ja govorim po sebi. In ne po tebi. Torej predvidevam.
Strah je pa tak, da ni strah. Strah lahko je ali pa ni. Ali verjamem vanj ali pa ne. Ali dvomim, da verjame ali ne dvomim, da verjamem. Vedno se na tak način lahko premikam med različnimi ekstremi. Vsakega od njih enako močno občutim in jih nato zabrišem v prazen nič. Vključno z Bogom. Ker veš moraš vedt, da Bog ve, da za njim se nahaja večna praznina . Brez božja .

Bog to ve. In ker Bog ve - saj vedarle je Bog potem ni razloga, da bi se bal spoznati praznino v katero prideš mimo boga. A ne de ? In Bog prav dobro ve čemu praznina. Ker le njemu je najdražja ta mirna tišina. Kaj je Bogu dražjega kot pa, da človek spozna to mirno prazno neskončno praznino. Kaj je Bogu dražjega, da se znjim vrneš nazaj iz kjer prihajaš. Kaj bi bilo Bogu dražjega kot pa da znjim mirno brez besed v odsotnosti vsega tudi njega samega Boga uživaš večno mirno neskončno tišino.

Kaj bi bilo Bogu dražjega. Jaz vem kaj ? da opraviš svojo nalogo na Zemlji po lastnostnih in orodjih, ki ti jih je Kozmos podal. NIč drugega mu ni dražjega. Pa raje rečem. Bog ne obstaja - kot pa, da ga lovim v tako neumno človeško besedo kot je Bog. Ko rečem Bog to ni več Bog.

Povejte mi kaj vidite, ko rečete Bog. Men se v glavi zvrtijo vse tiste slike in filmi ob bogu. To naj bi bil Bog ? prej sramota o Bogu kot Bog. Sem raje tiho in nič ne rečem. Naj kar pride sam tak kot je. Če sploh je. Bog je nam nedojemljiva vrednost. Vse kar nam je dano so samo orodja služenja. Ki jih ponižno a s ponosom, iskreno sprejmemo ter z njimi naredimo kar želimo.

Lahko jih tudi Agenciji prodamo.

:vragec:

mal se skulirita vidva kle.... :vio: :vio: :vio:
k tole zlo podobn "mici.."....sam v drugo smer.... x:Dx x:Dx x:Dx
drgach so pa men zhe v naprej zagotovljena nebesa....pa ne glede na to, kaj pochnem... x^x x^x x^x

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#22 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. julij 2007, 14:52

Unis je izdal zakonik življenja.
V njem so z zlatimi črkami zapisane Človeške besede.

Mislim, torej blodim.

:vragec:

COITO ERGO SUM

zlomk...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#23 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 12. julij 2007, 14:52

finta bi bla v tem, da se ne citira samo en del besedila, ampak se upošteva tudi tisto kar je zgoraj napisano, ker..glej ga zlomka..maš prow glede krščanstva..sam tejkano iz konteksta je bla zabloda mišljena na druge vere religije in eksotične filozofije.Eksotična je v narekovajih, kakorkoli in komurkoli.


Ok lahko,da te jaz ne štekam. Ker si bolj pameten od mene. Kar pomeni, da sem jaz bolj neumen od tebe. No ja. Gremo naprej. Ampak prebiram tole tejkano izven koteksta, da je bila zabloda mišljena na druge vere in religije ? To torej izuzema krščanstvo ? ker je bilo pač mišljeno na druge vere, religije itd.

Kjer potem Unis samega sebe brcne v rit, ko išče kulturo znotraj našega zahodnjaškega življenja - pa krščanstva ne vključi v zablodo ?

Pa ni ti men zej, da sem vzel izven konteksta s tem, ko si ti zgoraj opisal zablodo, iluzijo, ego itd. Če je temu tako zakaj potem sploh misel o '' V našem okolju nam manjka kulturna matrica družbenega vdiha posamezne religije in njene filozofije '' ta je sama po sebi zabloda.
Brez podpisa

#24 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 12. julij 2007, 15:09

Sem prebal tvoj odgovor Amis pa tegale tuke zdaj in mi je potegnil. Se strinjam vendarle je ideja utopična. Sam osebno raje razmišljam o naravnem notranjem prehodu, ki se pa tud že kar propagira. Gre za igro, da najprej sebi pokažeš, da je možno na drugačen način. To ti itak pokažejo tisti, ki to znajo, če jih sploh poslušaš in ne pošiljaš kar po vrsti v pičku mater ( seveda človek ne more razmišljati o stvareh za katere meni, da niso mogoče ) in ko sam spoznaš,da je možno drugače se spoznanje po pravilu povezanosti in podzavestne kolektivne enosti širi naprej. Kar v resnci pomeni, da se širi samo.

Tako kot imaš sam spodbudo v drugih imajo drugo spodbudo v tebi. To s časom spreminja in ustvarja drugačno družbeno kultruno matrico. Ali drugače na nivoju dvigajoče parabole ( a kva je že una krivulja ) , ki se nagiba k kritični točki ( kritična masa ) dojetja = prehoda v novo stanje kjer parabola pade iz najvišje točke ( kritične ) nazaj dol na nekoliko višji nivo = nova drugačna družbena matrica.

Prehod je postopen, ko pa se zgodi je očiten. Ni pa možen, če se notranji standart posameznika ne dvigne, kar pomeni umik določenih samopomebnostnih mehanizmov in pridobitev nekaterih konceptov povezanosti in enosti. Ta pa se itak dogaja znotraj tebe in s tem hkrati tudi drugih.
Brez podpisa

#25 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 12. julij 2007, 15:16

:vragec:

mal se skulirita vidva kle.... :vio: :vio: :vio:
k tole zlo podobn "mici.."....sam v drugo smer.... x:Dx x:Dx x:Dx
drgach so pa men zhe v naprej zagotovljena nebesa....pa ne glede na to, kaj pochnem... x^x x^x x^x

zlomk....tralala


A ne tle se pa motiš - jaz kot mici.
Veš kar sem jaz rekel je to,da je Agencija že dala kar je dati imela. Pa vseeno Agencija pravi, da brez nje naprej ne gre. Kar je seveda laž. Kar se pa nebes tiče pa ležijo v čistosti srca, kar pomeni samo to, da vse pride za tabo ali za mano. Nikar ne sanaj o tem, da bo kdo drug namesto tebe fural tvoje breme. Lahko pa, če želiš. No ja jaz tega ne bom počel.
Brez podpisa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0