Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Čiščenje črevesja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
125 komentarjev na to temo

#76 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 10. oktober 2005, 07:20

<{POST_SNAPBACK}>Silki!!! x^x x8Dx :palec:
.......sem ze mal pozabila namrec, da sva tole zadnjic nekak se zmenli xDDx, se dobr da sem sla pogledat x8Dx) :palec: :vio:



:V: (ja no, sam da je razumljiv) :V:

......pozabila?....cccc...pa ne scorpi xDDx x^x x:px

Glede LN,....kaj pa vem, če tko misliš ni blema, sam pišem bl na uradnolistovski način, nič kaj spevno. x:px
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#77 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 10. oktober 2005, 16:11

<{POST_SNAPBACK}>@Daisy, si v teh 60-it dneh najbrž precej izgubila na mišični masi??


Nisem imela tega občutka, ker sem redno delal "svoje" vaje in normalno hodila naokoli kot da mi nič ni- nisem počivala. Sem kolesarila, šla v hrib itd... Sploh nisem bila fizično noti najmanj švoh, da bi morala kaj počivat ali podobno.
Pa tudi - zelenjavni sokovi so dejansko kot hrana-3 dl svežega korenjčkovega soka recimo za kosilo - ima svojo prehransko moč in kalorije - to je cca 1/2 kile korenja.

Post po Breussu s čajii pa je bil zame bistveno drugačen- bila sem švoh in brez energije

Vsa fora je v tem, da ne greš preko meje, da ne začneš res najedati mišične mase. To pa čutiš. Takrat začne telo stradati in jesti samo sebe. Takrat je treba absolutno nehat. To čutiš. ker takrat nimaš več energije, postaneš utrujen in brez moči.

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#78 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. oktober 2005, 16:12

<{POST_SNAPBACK}>
Vsa fora je v tem, da ne greš preko meje, da ne začneš  res najedati mišične mase. To pa čutiš. Takrat začne telo stradati in jesti samo sebe. Takrat je treba absolutno nehat. To čutiš. ker takrat nimaš več energije, postaneš utrujen in brez moči.

xyesx :palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#79 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. oktober 2005, 00:32

to se menda lahko zgodi ze ob pretirani izcrapanosti in podhranjenosti misic, ki se zgodi pri sportu, fitnes, ipd...
s tem pa so povezani tudi zivci.
----------

...
Vsa fora je v tem, da ne greš preko meje, da ne začneš  res najedati mišične mase. To pa čutiš. Takrat začne telo stradati in jesti samo sebe. Takrat je treba absolutno nehat. To čutiš. ker takrat nimaš več energije, postaneš utrujen in brez moči.[/color]



#80 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 12. oktober 2005, 09:59

hja, glede čiščenja črevesja...se mi zdi, da odkar jem poleg kosila samo še kruh in pijem vodo, imam prav nenormalno dobro prebavo...kar leti od mene x:Dx...in imam tako raven trebuh, kaj raven, celo udrt navznoter x:Dx
samo me skrbi, da je to lahko posledica ne dobro prežvečene hrane, da mi vse tako hitro "izpade" :ermm:
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#81 atem

atem
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 23. oktober 2005, 15:06

Pozdravljeni!
Rada bi se klistirala, da se očistim, a ne bi delala posta. Ali obstajajo tudi kakšna pravila? Kje lahko najdem kaj več o tem?
Najlepša hvala!

#82 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 23. oktober 2005, 15:21

Pred kratkim sem objavil "udobno" metodo prečiščevanja telesa v temi "Post", tako da jo lahko preizkusiš, pa tudi klistirati se ne bo treba. Klistiranje prihrani za zadnjo možnost x;)x Če bi pa res rada klistirala, pa najdeš na forumu že opisano. Sama si s klistiranjem ne boš nikoli tako očistila črevesja, kot če bi šla na kolonhidroterapijo. Vendar naj bo to zadnja možnost, razen če imaš resne probleme s kakšnim zaprtjem ipd.

#83 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 23. oktober 2005, 19:45

atem...
dobra knjigica, ki opisuje tudi klistiranje je POT PREČIŠČEVANJA.
Jaz osebno nisem proti klistiranju, tako enkrat na toliko časa.Imam samo dobre izkušnje.

NATANČNEJE:

Doktor Sonce (1991). Pot prečiščevanja. Ljubljana: Vale.

#84 samina

samina
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 19. januar 2006, 11:04

po daljsem casu ... mi lahko kdo pove, kje izvajajo hidrokolonterapijo v ljubljani in okolici?
lp

#85 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. januar 2006, 16:59

pobrskaj po forumu, ker je o tem ze veliko tem!!!

#86 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. januar 2006, 17:25

kle mas povezavo na predavanje v soboto, ki bi te zanimalo! hkrati bos imela/imel moznost dobiti informacije tudi tam:

http://www.lunin.net...opic=4531&st=75

#87 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 8. februar 2006, 14:03

Pomagajte :o|o:

http://www.svet-je-l...5&i=4503&t=4503

#88 sonček

sonček
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 25. september 2006, 14:35

Brezplačne informacije o klistiranju in ostalih stvareh,ki jih drago plačujete za svoje dobro počutje. Če imate bolezni.katerih ime komajda znate izgovoriti,ter neštete alergije,potem ste dobrodošli. V poštev pridejo samo osebe z zdravstvenimi in čustvenimi motnjami.

#89 franc_kramberger

franc_kramberger
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 31. januar 2007, 22:13

Ali kdo redno prakticira klistiranje. Sem danes na televiziji videl eno oddajo o tem, kako so ljudje po klistiranju izločali črevesne obloge. Moram reči da me kar mika da bi poskusil. Kakšne so vaše izkušnje, kako ga prakticirate, kakšno opremo potrebuješ, kakšne so posledice.

Hvala za odgovore.

#90 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 31. januar 2007, 23:29

Pozdravljen,...na to temo je že bilo nekaj diskusije.....poglej pod temo "post",...."čiščenje črevesja"....pa še katera je verjetno,.....bi ti "prilepla" link...pa mi ne gre to najbolje od rok. x:)x
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#91 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 1. februar 2007, 09:38

sem poskusila, pocutje-najprej rahlo izcrpano (jasno) potem pa zelo dobro, odlicno....skratka: ne delaj tega na dan, ko imas veliko opravkov, ampak, ko si v miru lahko doma....in potem je fino jest kaj lahkega, ali pa nic.... :palec:
zagotovo je dobro, da si clovek scisti crevesje vsake toliko, je pa res, da ne prija vsakemu, zato poskusi pac....saj bos videl kmalu, ce je to zate ali ne. da se tudi drugace, s hrano itd...ampak to je hitrejse in bolj temeljito.
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#92 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. februar 2007, 09:38

Hvala Tini za link, da sem lohk zdruzila VSE 3 teme (kako je TECNO tole nenehno ponovno odpiranje ISTIH tem! :xx!: xrolleyesx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#93 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 926

Objavljeno: 1. februar 2007, 15:11

Jaz se klistiram zelo pogosto x:Ix
Posledice??
Jih ni zaenkrat, razen, da če te slepič zgrabi, majo doktorji čisto črevesje za operirat ;)



A dej :eek: nism vedla, zanimivo res. Baje da je zdravo.



#94 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 1. februar 2007, 16:30

ne kupi se v lekarni ampak v sanolaborju, ne spomnim se koliko, ampak ni hudega...ce ne bi si zapomnila :)
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#95 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 1. februar 2007, 19:28

kolko to stane v lekarni? je za enkratno uporabo? boli? (((sem gledala po tv))) da pridejo ven prav falaćuni, da je to v črevesju (kot stare gnile alge.


Ni za enkratno uporabo in stane cc 1500 ex tolarjev...aja, če boli, kaj pa vem, če te bo...poizkusi
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#96 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 1. februar 2007, 20:47

O tem sem že dosti pisala na začetku tele teme... Pa nekje na sredini... x:)x
Moje mnenje je še vedno enako...

Bi pa rada odgovorila Matjažu-
Če imaš normalno prebavo, ne boli, le če imaš zelo polno črevesje lahko začutiš krčenje kot bolečine. Če si zaprte sorte, zna kar fejst bolet - v začetku - prvih nekaj klistirjev, dokler se črevo ne izprazni.
Ko je enkrat prazno, pride šele do tistega super občutka praznosti in čistosti. Prej ne.

Glede oblog- sam si jih z nekaj klistirji ne moreš odpraviti, če so res tiste stare, zapečene...
Celo če greš na čiščenje črevesja - kolonohidroterapijo, jo morajo včasih narediti večkrat, da se čisto očistiš.

Sicer pa- kot že napisano - ni rečeno, da jih sploh imaš. Jaz jih nisem imela in pri postu so se mi luščili manjši koščki, vse do konda posta... Kasjene, ko sem šla enkrat pred postom k Videnšku, jih tudi ni zaznal pri meni...

To so stvari, ki jih ne moreš posplošit. Pravil ni, smo različni.
Res je, da čisto črevesje naredi zdravje in dobro počutje. A klistir ni tisti - treba se je pravilno prehranjevat in z balastnimi snovmi v hrani in gibanjem redno vsakodnevno ali večkrat dnevno"čistiti" črevo - enostavno, z rednim odvajanjem brez klistirja. Da si enkrat dobro očistiš črevo - ja, to je lahko koristno. Potem to vzdržuješ po normalni poti.
Da pa si kar naprej delaš klistir- gotovo ni ne normalno ne zdravo.

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#97 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 2. februar 2007, 06:28

O tem sem že dosti pisala na začetku tele teme... Pa nekje na sredini... x:)x
Moje mnenje je še vedno enako...

Bi pa rada odgovorila Matjažu-
Če imaš normalno prebavo, ne boli, le če imaš zelo polno črevesje lahko začutiš krčenje kot bolečine. Če si zaprte sorte, zna kar fejst bolet - v začetku - prvih nekaj klistirjev, dokler se črevo ne izprazni.
Ko je enkrat prazno, pride šele do tistega super občutka praznosti in čistosti. Prej ne.

Glede oblog- sam si jih z nekaj klistirji ne moreš odpraviti, če so res tiste stare, zapečene...
Celo če greš na čiščenje črevesja - kolonohidroterapijo, jo morajo včasih narediti večkrat, da se čisto očistiš.

Sicer pa- kot že napisano - ni rečeno, da jih sploh imaš. Jaz jih nisem imela in pri postu so se mi luščili manjši koščki, vse do konda posta... Kasjene, ko sem šla enkrat pred postom k Videnšku, jih tudi ni zaznal pri meni...

To so stvari, ki jih ne moreš posplošit. Pravil ni, smo različni.
Res je, da čisto črevesje naredi zdravje in dobro počutje. A klistir ni tisti - treba se je pravilno prehranjevat in z balastnimi snovmi v hrani in gibanjem redno vsakodnevno ali večkrat dnevno"čistiti" črevo - enostavno, z rednim odvajanjem brez klistirja. Da si enkrat dobro očistiš črevo - ja, to je lahko koristno. Potem to vzdržuješ po normalni poti.
Da pa si kar naprej delaš klistir- gotovo ni ne normalno ne zdravo.


Draga daisy ,meni ni treba odgovarjat, ker sem s svojim postom le odgovoril na Dianina vprašanja....
Vem koliko stane, vem, da je tisti pripomoček za večkratno/ morda skoraj neomejeno / uporabo in povedal sem, da ne vem , če jo bo bolelo ! Osebno ne potrebujem nobenih informacij, ker kar potrebujem vem, trenutno se pa tudi ne poglabljam v klistir..nimam potrebe...zaenkrat..ko pa bo, se pa bom globoko poglobil v zadevo.
Sicer pa vsekakor hvala za pojasnilo, ker je veliko takih , ki jim taki nasveti lahko pridejo zelo prav/ vključno z menoj..morda v bodočnosti/ .Jaz sem pred časom tole plastično pripravico kupil, zdaj pa čaka, da se jo bom usmilil...sam se mi na meni tudi kaj smili..tko, da je še ne bom..ko bo pa potreba...vsekakor .
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#98 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 2. februar 2007, 10:49

Hojla vsi

Zadnjih nekaj sred sem na A kanalu gledal oddajo o skupini Angležev, ki so se podvrgli tretmanu takoimenovanega holističnega zdravljenja nekje v Španiji. Del tega zdravljenja je bilo tudi redno klistiranje s kavo.

Glede klistiranja se mi poraja kar nekaj vprašanj. Ves prebavni trakt, sploh pa črevesje, je tisti glavni, najpomembnejši vmesnik med menoj in zunanjim, to je hrano. Požarni zid takorekoč, membrana, ki iz hrane vsrkava kar telo potrebuje in preprečuje vstop nezaželenim tvarinam kolikor le zmore /tko, laično/. Predstavljam si, da je ta flora in fauna, ki prebiva v črevesni steni in na črevesni sluznici en tak kar zapleten organizem, ki mora delovati v ravnotežju s svojimi deli a ne. Vzdrževanju ravnotežja mi pomagamo ali pa ga rušimo z vnosom take in drugačne hrane vanj in če to delamo dovolj dolgo, ga lahko porušimo zelo. S klistirom naj bi pomagali temu organizmu /črevesni flori in fauni/, da se uravnovesi rajtam, da zadiha spet in začne optimalno delovati. Ampak, klistir je ena taka drastična metoda, trda a ne. Ko splakujemo tiste naslage ostankov /obloge/, splakujemo tudi to floro in fauno in s tem na en način razgaljamo sluznico, ji odvzemamo obrambo, rušimo ravnovesje.
In sedaj vprašanje. A kdo ve, kdaj začne klistir škodovati ravnotežju v črevesju in če ve, kako to opazi? Ker recimo parametre za zdravo kri ali zdravo vodo ti pregledajo v laboratoriju. Kako pa je s črevesjem?

butl xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#99 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 2. februar 2007, 16:50

Butl, se strinjam s tvojim razmišljanjem in ravno to mislim, da če je tega preveč, lahko škoduje, ker si lahko odplaknemo to našo floro, pa tudi črevo se lahko poleni in ne dela več samo tako kot prej.

Kdaj je tega preveč? Po moje ko postaneš občutljiv na določeno hrano, ko ne prebavljaš več normalno. Podrta flora ponavadi pomeni driske ali zaprtje, krče in podobno.
Fajn si je spucat črevo enkrat, če je človek nagnjen k zaprtju ali nerednem odvajanju nasploh... - pa da vidi ali je kaj zapackano ali ne. Recimo.... Ampak krepko- recimo s hidrokolonoterapijo. Če pa ima človek normalno prebavo, pa verjetno vsega tega ne rabi

Tisto oddajo sem tudi jaz enkrat gledala, pa drugič že malo manj... se mi zdi, da so iz normalne alternative, ki jo v veliki meri poznamo tudi že pri nas, naredili velih Show...razvlekli v nekaj nadaljevanj... Nič novega v glavnem, kar ne bi že vedeli ali brali ali celo skusili. Je pa res, da zadeve delujejo!

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#100 kapljač

kapljač
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 37

Objavljeno: 5. maj 2007, 12:24

Zanima me, na koliko casa delate klistir oz. na koliko casa je priporocljivo.
Namrec, imam probleme s aknami, in menim, da bi s ciscenjem crevesja se to stanje popravilo, ali imam mogoce prav?
Ce delate klistir, me zanima koliko vode (litrov) je potrebno, da se crevesje ocisti oblog, ki so se nabrale v letih.
Hvala za vsakrsni odgovor.
M.M.




x8Dx čiščenje črevesja opraviš najbolje z zelnico (vodo kislega zelja). pazi da imaš tisti dan stranišče "v žepu". Čistiš učinkovito tudi z navadnim kvasom (pekovskim ali pivskim)- vzameš ga na tešče eno uro pred prvim obrokom. O klistirju razmišljaj samo takrat, ko se boš zraven postila. Za akne je dobro to, da jemo čim manj mastne hrane in da si občasno delamo kožne maske iz kvasa.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0