Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

ljubezen do Boga


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
320 komentarjev na to temo

#251 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. september 2007, 13:56

Neee.. pa neee.. ker vse kar pises.. je samo nadudlano iz knjig.. + nekaj tvojih halucinacij, ki so posledica knjig.
Ti za svojo ljubezen ne bi mogu sploh vedet.. ce ne bi bral o njej.. ali pa ce tui kdo tega ne bi povedal.. te strasil.. Jaz pa bi za mojo vseeno vedel! To je ogromna razlika.

In ce jst recem.. da ljubim.. pol mi reces.. da ljubim telo in um.. ki bo itak minilo.. A ti pa ljubis iz duse? x:Dx x:Dx In to se nikogar.. oz. boga, ki je v bistvu VSE.. ali pa NIC! Ce je to VSE.. pol je itak nesmisel tole ljubit.. ker pol si to tud ti.. in kaksen smisel ima sploh? Ce pa je NIC.. pa je sploh nesmisel. Kot 3. os pa zihr ne obstaja..

če ljubim Boga, s tem ljubim tud sebe ja. ker nič drugega me ne more zares izpolnit, razen ljubezen do Boga. jaz in Bog sva hkrati eno, a tudi različno.

#252 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 11. september 2007, 14:16

če ljubim Boga, s tem ljubim tud sebe ja. ker nič drugega me ne more zares izpolnit, razen ljubezen do Boga. jaz in Bog sva hkrati eno, a tudi različno.

Kako različno?Kje je razlika?

Ni res, dobro je čutit in opazit svoje občutke, ni dobro se pa istovetiti z njimi, spet na nek način se moramo tolko upoštevat, da jih lahko izkoreninimo, drugače to ne gre.


ti pička si bolana.
Imaš skoraj popoln čustven sistem, ki se je razvijal tisočletja skozi zgodovino.
Zaradi ČUSTEV človek živi.Kako?Zakaj?Tvoj prednik, ki je prišel preblizu pečine in se ni ustrašil prepada, je umrl.Brez kakršnegakoli občutka je skočil v tisto "luknjo".
Ti bi izkoreninila, kaj? Kaj iščeš v življenju? Popolno zadovoljitev?Ekstazo?Srečo, veselje?
Pol pri pizdi mariji nehaj iskat "tam zunaj" in poslušaj tisto, kar bi ti, kar izkoreninila.
Seveda si zelo pazljiva in želiš izkoreniniti le bolečino.


Če bi ti napisal lepše in bolj dojemljivo bi se celo za trenutek ustavila in poskušala razmislito o čem ti govorim.
Sam boli me kurac.Brani se, ne poskušaj dojeti ideje za besedami. Tvoj problem.
Povedal sem jim, kaj naredijo s tem je pa njihov problem.
protestno masturbira na marsino sliko.

#253 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. september 2007, 14:17

Božje kraljestvo je največja potegavščina, ki si jo je človeštvo izmislilo.Zaradi tega ljudje živijo v strahu in ne v sedanjosti, ampak čakajo na prihodnost, ko jih bo Bog odrešil in ko bodo šli v nebesa, se jim bo povrnilo vse kar so v življenju sejali.S to miselnostjo držijo cerkvene avtoritete večidel ljudstva v oblasti in tako imajo nadzor.

ne, Božje kraljestvo oz. Božje večno prebivališče res obstaja, a tja imajo vstop le duše popolnoma naklonjene Bogu. za ostale, ki to nismo oz. še nismo dovolj naklonjeni Bogu, obstaja nešteto materialnih svetov, kot je npr. tale naša Zemlja, na kateri nabiramo izkušnje in se učimo, vse dokler ne razvijemo popolne ljubezni do Boga in takrat smo kvalificirano za vstop v Božje kraljestvo.

Če samo malo boljše pomisliš, boš kmalu ugotovil, da je vse kar rabimo in vse kar nas osrečuje že tu in da je božje kraljestvo že tukaj z nami, okoli nas, nad in pod nami. xsrcx Vsak Guru ti bo rekel, da Bog prebiva v srcu, recimo Rama in Sita, evo.Svetlobo najdeš v sebi, ljubezen isto,....

Ja, včasih se Bog in z Njim Božje kraljestvo tud pojavta v tem materialnem svetu, da nam pogojenim dušam milostno omogočta, da Ju lahko služmo tud z materijo na katero smo napačno navezani in ja, Bog prebiva med drugim tudi v srcu vsakega živega bitja že od skos, a pogojene duše se tega ne zavedamo lih popolnoma. tista pomirjujoča, blažena, onkraj materialna Svetloba, ki jo določeni doživljajo, je sij večnega telesa Site in Rama.

Ni res, dobro je čutit in opazit svoje občutke, ni dobro se pa istovetiti z njimi, spet na nek način se moramo tolko upoštevat, da jih lahko izkoreninimo, drugače to ne gre.

občutkov se ne da izkoreninit, ker so večni del nas. lahko jih le manj ali pa bolj pravilno usmerjamo.

Bog je v dosegu naših čutil, je zdaj in je tu, ni nekaj kar je nad nami, kot sem prej rekla, ampak vsak na svoj način občuti BOGA v sebi in izven sebe.

Ja, Bog je po svoji volji in milosti tud v dosegu naših materialnih čutil, ki Ga sicer ne morjo zaznat, a prepoznajo Ga lahko le tisti, ki Ga imajo radi.

Vsak človek ima to naravo, da ko zapre oči čuti brezkončnost, nekdo gleda v morje in je ateist, ampak vseeno ima v sebi ta občutek neskončnosti, in vsak se zaveda veličine, ki nas zajema vse nas, veličine, ki smo mi sami.

lahko ja, a to še ni popolno doživljanje Boga. nedvomno smo mi del Boga, a hkrati nismo On.

#254 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 11. september 2007, 14:20

koji kurac zdej blodiš?
Ko človek zapre oči čuti brezkončnost?

A si kdaj opazila, kaj ljudje nardijo, ko jih je strah teme?

Zaprejo oči.
protestno masturbira na marsino sliko.

#255 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 11. september 2007, 14:21

ne, Božje kraljestvo oz. Božje večno prebivališče res obstaja, a tja imajo vstop le duše popolnoma naklonjene Bogu. za ostale, ki to nismo oz. še nismo dovolj naklonjeni Bogu, obstaja nešteto materialnih svetov, kot je npr. tale naša Zemlja, na kateri nabiramo izkušnje in se učimo, vse dokler ne razvijemo popolne ljubezni do Boga in takrat smo kvalificirano za vstop v Božje kraljestvo.
Ja, včasih se Bog in z Njim Božje kraljestvo tud pojavta v tem materialnem svetu, da nam pogojenim dušam milostno omogočta, da Ju lahko služmo tud z materijo na katero smo napačno navezani in ja, Bog prebiva med drugim tudi v srcu vsakega živega bitja že od skos, a pogojene duše se tega ne zavedamo lih popolnoma. tista pomirjujoča, blažena, onkraj materialna Svetloba, ki jo določeni doživljajo, je sij večnega telesa Site in Rama.
občutkov se ne da izkoreninit, ker so večni del nas. lahko jih le manj ali pa bolj pravilno usmerjamo.
Ja, Bog je po svoji volji in milosti tud v dosegu naših materialnih čutil, ki Ga sicer ne morjo zaznat, a prepoznajo Ga lahko le tisti, ki Ga imajo radi.
lahko ja, a to še ni popolno doživljanje Boga. nedvomno smo mi del Boga, a hkrati nismo On.

se kar strinjam s tabo ,ne vem pa ali pišeš iz srca,pripomnila bi tolikp,da na zeMlji ni BOŽJEGA KRALJESTVA

#256 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. september 2007, 14:32

Hm, kaj pa naj bi blo narobe, če nekdo ljubi svojo partnerko?A to ni tudi ljubezen? Če mene kdo vpraša je.
No Tjažy, mogoče ne uno opičjo ljubezen, ki je bolj uživaštvo, ampak ok, uživaj...ljubi to uživanje in ne škoduj nobenemu, pa je kul, vsak ima svojo pot:)Sej po mojem si kar mlad, jaz sem to že dala skozi in vem, da vsak si mora sam pridobit svoje izkušnje, da potem lahko presodi zase.

je to tud ljubezen ja, a je začasna, omejena, torej za nas neizpolnjujoča. se strinjam, da si je glede tega treba pridobit izkušnje, če že ne verjameš na besedo izkušenejših od sebe.

lahko pa svojo omejeno ljubezen do partnerke tud transformiraš v neomejeno ljubezen do Boga, a to je že druga tema.




se kar strinjam s tabo ,ne vem pa ali pišeš iz srca,pripomnila bi tolikp,da na zeMlji ni BOŽJEGA KRALJESTVA

tud na Zemlji je Božje kraljestvo, a se Ga ne da kr tko prepoznat, ker ni del Zemlje, ampak sem le sestopi. Ko Bog na Zemljo sestopi (oz. se tu pojavi), z Njim sestopi tudi Njegovo prebivališče.

#257 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 11. september 2007, 14:50

Kako različno?Kje je razlika?
ti pička si bolana.
Imaš skoraj popoln čustven sistem, ki se je razvijal tisočletja skozi zgodovino.
Zaradi ČUSTEV človek živi.Kako?Zakaj?Tvoj prednik, ki je prišel preblizu pečine in se ni ustrašil prepada, je umrl.Brez kakršnegakoli občutka je skočil v tisto "luknjo".
Ti bi izkoreninila, kaj? Kaj iščeš v življenju? Popolno zadovoljitev?Ekstazo?Srečo, veselje?
Pol pri pizdi mariji nehaj iskat "tam zunaj" in poslušaj tisto, kar bi ti, kar izkoreninila.
Seveda si zelo pazljiva in želiš izkoreniniti le bolečino.
Če bi ti napisal lepše in bolj dojemljivo bi se celo za trenutek ustavila in poskušala razmislito o čem ti govorim.
Sam boli me kurac.Brani se, ne poskušaj dojeti ideje za besedami. Tvoj problem.
Povedal sem jim, kaj naredijo s tem je pa njihov problem.

Hej, upoštevaj spoštovanje do mene, ker meni pička ne boš rekel! Uh...to je tako nespoštljivo do kogarkoli......

No malo sem hitela, ker sem delala dve stvari hkrati, nisem mislila na izkoreninjenje čustev...haha čisto v drugo smer se je obrnila tematika zdaj, ampak v izkoreninjanje BLOKAD, ki nastanejo ob čustvih.Čustva je imeti normalno, ni pa dobro jim slediti ali pa se istovetiti z njimi!To je pa velika razlika od tega, da bi se jim odpovedali.

#258 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 11. september 2007, 14:53

bi mogu pisat kot aakhut, pickha je slishat majn zhaljiv.
protestno masturbira na marsino sliko.

#259 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. september 2007, 14:54

Kako različno?Kje je razlika?

jz sm jz, On je On.

#260 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 11. september 2007, 14:57

blokade ob čustvih?
Tukaj sem.Nekdo je rekel besedo na p, dolgo 5 črk.
Razjezila sem se.Poistovetila sem se s čustvom.

pička, ne tega delat.

to smo se v vrtcu učil.
ti si jzt, jzt sm ti, kdu je večja mona jzt al ti?
krkol rečeš, izpadeš TI.
protestno masturbira na marsino sliko.

#261 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. september 2007, 14:59

x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

Rajsi ne odpri te druge teme... x:Dx x:Dx x:Dx Kr v njej pa ne bom tolk prizanesljiv do tebe.. kot sem tukaj! x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx Tm me bos pa spoznal v vsej moji mizernosti.. x:Dx

Ampak sej ne bos verjel.. ce ti povem.. da sem jst tud tole pisal.. vcasih x:Dx x:Dx x:Dx Pol sem pa ZAL, skrenu.. jebat ga.. :)

ja, sej maš prav, to je ista tema, ni treba odpirat nove.

men je tud žal, da si skrenu :)

sam nč hudga, ne skrb, vse se da popravt, če se iskreno hoče in se kej v tej smeri tud nardi :)

#262 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 11. september 2007, 15:14

je to tud ljubezen ja, a je začasna, omejena, torej za nas neizpolnjujoča. se strinjam, da si je glede tega treba pridobit izkušnje, če že ne verjameš na besedo izkušenejših od sebe.

lahko pa svojo omejeno ljubezen do partnerke tud transformiraš v neomejeno ljubezen do Boga, a to je že druga tema.


tud na Zemlji je Božje kraljestvo, a se Ga ne da kr tko prepoznat, ker ni del Zemlje, ampak sem le sestopi. Ko Bog na Zemljo sestopi (oz. se tu pojavi), z Njim sestopi tudi Njegovo prebivališče.

Božjega kraljestva ni na zemlji,zemlji vlada satan ali Tjazy in takšni ter drugačni Savli,ki so že bili Pavli

#263 Audente

Audente
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 575

Objavljeno: 11. september 2007, 15:27

ja ja...tam kjer nam neka šep, tam bo treba delat, ker očitno ke nekaj narobe copy paste v glavi...zdaj bo treba zbrisat in napisat drugače.
P( t ) ička jaz ali ti ?

#264 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 11. september 2007, 15:35

Ponavljam, da je božje kraljestvo v nas samih.

#265 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 11. september 2007, 16:03

BOG JE V NAS: Ja, tako pravijo.

Kaj pa če je tu mišljeno da imamo vsi isto kri - vsi istega prednika? Bog je ustvaril Adama in Evo, ki sta imela otroke; ti otroci so se plodili med sabo (kako se že reče temu, ko bratje in sestre seksajo med sabo?) in spet imeli otroke. In tako naprej, .... iz generacije v generacijo je postajalo vedno več otrok. Ker je postajal problem za hrano in prebivališča, so se nekateri člani skupine odselili in odšli raziskovat neznana ozemlja. In tako naprej. Tisti ki so šli proti toplim krajem, jim je koža zaradi sonca porjavela, geni so se prilagodili podnebju. Tisti ki so šli proti severu, so postajali svetlejši, ker so se tako lažje prilagodili okolju. Z mešanjem več različnih ras so potem nastajale nove in nove različice. Nastajala so različna pravila in običaji. In verstva.

BOG JE V NAS: lahko pa je mišljeno tudi takole - bog je ljubezen, in mi ko smo se rodili smo se tudi rodili z ljubeznijo v srčku; sovražit smo se naučili kasneje; tudi če pogledate okrog sebe lahko vidite da tisti ki imajo očiščeno sovraštvo iz svojih src, tudi sijejo svetleje, tisti ki sovražijo pa so nekako sivi, temačni. Ali ste že opazili? Kar poglejte na ulici malo okrog sebe, pa boste videli razliko. Pa še nekaj je - to lahko opaziš le če si tudi ti svetel, ker ko živiš v temi ne moreš videt svetlobe, vidiš vse črno, svetloba te odbiva. Kar poskusite se pogovarjat z nekom ki je v težki depresiji pa na pomirjevalih. Jaz govorim iz lastne izkušnje, ko sem še bila globoko zakopana v depresijo. Pa imam na srečo močan karakter in sem se izvlekla ven brez pomoči psihiatrov.

Moj moto je: rojena v blatu se skozi rast očistim v vodi in se razcvetim v sončni svetlobi (Lotusov cvet)
Objavljena slika

#266 Gost_miska_*

Gost_miska_*
  • Gost

Objavljeno: 11. september 2007, 16:03

mici ti si tko prisrcna...polulala se bom od smeha

666 the number of the beast... lalala lalala...avto maiden, bi reku moj malcek :)

#267 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 11. september 2007, 19:44

mici ti si tko prisrcna...polulala se bom od smeha

666 the number of the beast... lalala lalala...avto maiden, bi reku moj malcek :)

glede na tvoje težave,pazi ,da ti spet kaj ne zalije lalalalllllllaaaaaa

#268 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 11. september 2007, 19:50

mici ti si tko prisrcna...

:vragec:

:wOOt: :wOOt: :wOOt: ............................... xrolleyesx

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#269 Gost_miska_*

Gost_miska_*
  • Gost

Objavljeno: 11. september 2007, 21:29

glede na tvoje težave,pazi ,da ti spet kaj ne zalije lalalalllllllaaaaaa


aa, si me sla cekirat :) si pa temeljita

#270 Gost_miska_*

Gost_miska_*
  • Gost

Objavljeno: 11. september 2007, 21:50

ker sem v predprejsnjem postu pozabila (jao, le kje se me glava drzi...huh) citirat naso predrago mici,
popravljam napako..


in sicer...sledeci post,

mici ti si tko prisrcna...polulala se bom od smeha

666 the number of the beast... lalala lalala...avto maiden, bi reku moj malcek :)


se je nanasal na micijino enacenje hudica in tjazija...

pa kva ce clovk druzga kukr se rezat :fool:

mici rula xsuperx

#271 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 11. september 2007, 22:33

Mislim.. to je bilo pa res malo bolno.. Lahko se mio citatov prepises.. razumes itak ne niti enga stavka..

Eno je tko zezanje.. in tud kaksna krepka beseda.. no problem.. ampak tole je blo pa pod vsakim nivojem.. Kar na gobec bi te zdele trescu.. :xx!:

glej ,to ni bilo zate,ampak ker sem verna te boli,drugače ti jih pa nadevam nazaj,samo potem bi bil pa dlje odsoten,kot si bil navajen,tudi akj bi ti še povedala samo Prahba pravi,da se moram lepo obnašati

#272 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. september 2007, 07:31

Božjega kraljestva ni na zemlji,zemlji vlada satan ali Tjazy in takšni ter drugačni Savli,ki so že bili Pavli

al pa da Ga sam vi ne opazte (še).

Ponavljam, da je božje kraljestvo v nas samih.

je tud znotri nas ja, med drugim.

#273 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 12. september 2007, 10:19

al pa da Ga sam vi ne opazte (še).
je tud znotri nas ja, med drugim.

Ja, res je, kar je znotraj nas je tudi zunaj nas:))) x;)x

#274 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. september 2007, 10:33

Ja, res je, kar je znotraj nas je tudi zunaj nas:))) x;)x

:vragec:

ja
bl k ga babi not tishish....bl ga mash zuni.... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#275 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 12. september 2007, 11:45

:vragec:
ja
bl k ga babi not tishish....bl ga mash zuni.... x:Dx x:Dx x:Dx
zlom....tralala

Ti in Tjažy imata nekaj skupnega.... kaj že? Hm....spovni me no...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0