Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

ljubezen do Boga


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
320 komentarjev na to temo

#301 L.O.N.A.

L.O.N.A.
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 4. januar 2008, 19:31

Ljubezen do Boga...ja valda. Mislim po mojem itak vsi verjamemo v nekaj, kar je višje od nas, kar niti ne razumemo, ampak vemo da nam v ključnih trenutkih pomaga in stoji ob strani, po mojem je to vsak že kdaj občutil v življenju. Pač saj ni niti nujno, da ga poimenujemo BOG....Vsak pač si izbere nekja, v kar verjame, kar ga žene naprej, ter mu pomaga, da v najtežjih trenutkih najde smisel, ter vidi izhod. Jaz npr. verjamem v angele. Vem, da je z mano takrat, ko mi je najtežje, preposto vem. Ne vem, kako, ampak enostavno vem.

In vse kar je okrog nas, prihaja od višjih sil, vsi si mislimo, ko je nekaj narejeno, ja to je naše delo....Ja tako je najlažje, to vsi vidimo, amapk v bistvu je bolj od boga, oz. od nevidnih sil, ki usmerjajo naša življenja, ne da bi se tega preveč zavedali, niti o tem ne razmišljamo. Vsi vidimo tisto kar vidimo, bolj pomembno je vprašanje, kaj občutimo. Samo ne rečite,da nič. Edino če hočete nič...Nič ne obstaja...Nič ni nič. Smešno, ani?

V glvanem, ljudje, verjemite, nismo sami, nismo sami prišli na svet, niti ga ne bomo sami zapustili. A mislite, da ko ste se rodili, ste se tega zavedali, ste pred rojstvom vedeli, da se boste rodili...mislim da ne....in ne mislite, da vse kar ste naredili, da je samo sad vašega dela in truda....ja res je, ampak ni le to....Tako da imejte vero v nekaj več, poimenujte to, kakor hočete, ker noben ne vem, točno kdo je, kaj je, ampak je, in to je pomembno....Za vse nas....za našo lepšo prihodnost...tud če se zgodi nekaj groznega, ima smisel...verjemite...samo treba ga je najti, kar pa je v določenih okoliščinah zelo težko, če je sploh mogoče...ampak je...Imejte se radi in verjemite tudi višjim silam....

#302 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. januar 2008, 14:54

Ljubezen do Boga...ja valda. Mislim po mojem itak vsi verjamemo v nekaj, kar je višje od nas, kar niti ne razumemo, ampak vemo da nam v ključnih trenutkih pomaga in stoji ob strani, po mojem je to vsak že kdaj občutil v življenju. Pač saj ni niti nujno, da ga poimenujemo BOG....Vsak pač si izbere nekja, v kar verjame, kar ga žene naprej, ter mu pomaga, da v najtežjih trenutkih najde smisel, ter vidi izhod. Jaz npr. verjamem v angele. Vem, da je z mano takrat, ko mi je najtežje, preposto vem. Ne vem, kako, ampak enostavno vem.

v težavah smo, dokler smo nenaklonjeni Bogu. zato je pametno takoj začet in nikol končat z izvajanjem ljubezni do Boga.

Nitai Gouranga!

#303 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. januar 2008, 15:05

Tole zadnje; "ljubiš Ga, ker Ga hočeš zadovoljiti." mi deluje mal čudn.

Rekel bi kvečem obratno, zadovoljiti Ga hočeš, ker Ga ljubiš.

ni čudn, čiz naravno je. ker ti je najdražji, Ga hočeš zadovoljit, zato Ga ljubiš. z ljubiš je tuki mišljeno delovanje v Njegovo zadovoljstvo.

#304 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 6. januar 2008, 19:44

Za Boga so vsi ljudje enaki, in vsa ljudstva so Božja ljudstva!
Judje so imel v zgodovini svojo vlogo, in to je to, nič več, in nič manj.

Natanko tako. NI izvoljenega ljudstva. Kakor hitro priznamo, da je neko ljudstvo bolj izvoljeno, imamo takoj rasizem, genocide ipd. Zgodovina je glede tega podala že dovolj naukov.

Za to vlogo so bili izbrani, nobene zasluge niso imeli za to.
In tisti, ki niso sprejeli Jezusovega učenja so zašli v slepo ulico. Še dons čakajo obljubljenega mesijo-odrešenika.

Judje niso bili za nič izbrani. Sami so si izbrali duhovno tradicijo, katera je tesno povezana z njihovo zgodovino. Narodov mit je tesno povezan z narodovo zgodovino in njegovimi travmami. Judje so večino svojega mita sprejeli od drugih in ga vkomponirali v svoj silno prilagodljiv mitološki sistem. Ravno zaradi bogastva teh izkušenj je ta mit silno bogat. Krščansko pojmovanje mesije je nekaj čisto drugega od židovskega pojmovanja. Pravzaprav različne veje židovske duhovnosti nima glede tega enotnega stališča. V eni od teh tradicij je mesija naziv za najvišjo stopnjo samorealizacije (začetnik, vajenec, praktik, teoretik, mojster, veliki mojster, vsečasni, mesija).

Ga hočeš zadovoljit

Malce čudno ... Boga ne moreš zadovoljiti, saj Bog JE zadovoljstvo (a tudi jeza). Najprej pa moraš odstraniti besedo HOČEŠ. Strinjam se z budisti, ki trdijo, da je želja vzrok trpljenja. Jaz temu rečem, da je hrup suženjstva zunanjosti preglasen, da zaslišiš simfonijo tišine božje navzočnosti. Dokler nekaj hočeš, si sredi hrupa.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#305 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 6. januar 2008, 19:51

Natanko tako. NI izvoljenega ljudstva. Kakor hitro priznamo, da je neko ljudstvo bolj izvoljeno, imamo takoj rasizem, genocide ipd. Zgodovina je glede tega podala že dovolj naukov.

Judje niso bili za nič izbrani. Sami so si izbrali duhovno tradicijo, katera je tesno povezana z njihovo zgodovino. Narodov mit je tesno povezan z narodovo zgodovino in njegovimi travmami. Judje so večino svojega mita sprejeli od drugih in ga vkomponirali v svoj silno prilagodljiv mitološki sistem. Ravno zaradi bogastva teh izkušenj je ta mit silno bogat. Krščansko pojmovanje mesije je nekaj čisto drugega od židovskega pojmovanja. Pravzaprav različne veje židovske duhovnosti nima glede tega enotnega stališča. V eni od teh tradicij je mesija naziv za najvišjo stopnjo samorealizacije (začetnik, vajenec, praktik, teoretik, mojster, veliki mojster, vsečasni, mesija).

Malce čudno ... Boga ne moreš zadovoljiti, saj Bog JE zadovoljstvo (a tudi jeza). Najprej pa moraš odstraniti besedo HOČEŠ. Strinjam se z budisti, ki trdijo, da je želja vzrok trpljenja. Jaz temu rečem, da je hrup suženjstva zunanjosti preglasen, da zaslišiš simfonijo tišine božje navzočnosti. Dokler nekaj hočeš, si sredi hrupa.

tebi niti hebrejščina ne pomaga:Judje so izbrani narod

#306 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 6. januar 2008, 21:01

tko enostavno vprašanje pa pogledam par zadnjih postov in smo že pri dogmatizmu... kdo je izbran in kdo ne. sam po mojem je boga zlo težko ljubiti in to zaradi tega, ker nam bog sam ni neposredno dan... da bi ga videli z očmi, ga čutili itd. zlo mal jih je... pa še tko sem skeptičen... predvsem predstavniki nekih sekt s tistimi priponkami, ko da me zanima kako mu je ime. to bi verjel samo , če bi na besedo bog trznil podobno kot bjondinka na -40% plakat v izložbi x:Dx redki so takšni utrganci... no, te bi pa z veseljem spoznal x:px x;)x

tko, da... zaenkrat imam do univerzuma nevtralen odnos, ne poudarjam ne ljubezni ne sovraštva. oba čustva sta namreč subjektivna... ni ljubezni brez sovraštva in vice versa. kdo bi še govoril o luči, če ne bi bilo teme x;)x

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#307 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 6. januar 2008, 21:05

kdo bi še govoril o luči, če ne bi bilo teme x;)x

xrainbowx

:vragec:

kdo bi ljubil boga che nas le ta ne bi ustvaril

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#308 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 6. januar 2008, 21:15

ti... tale materijal ki je zdele na kupi tko, da me nekako (materijalno) predstavlja človeški vrsti je nastal v drugi fazi izgorevanja neke pradavne supernove. če je imelo pa tisto čudo, bog imenovano, prste zraven pa ne vem, ker me ni blo zraven. "jst sm sam reku dejte mi neki lepga za oblečt, pa sem dobu to robo" x:Dx x;)x
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#309 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 6. januar 2008, 21:19

"jst sm sam reku dejte mi neki lepga za oblečt, pa sem dobu to robo" x:Dx x;)x

:vragec:

naslednjich pazi kako formulirash zheljo.... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#310 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 6. januar 2008, 21:35

BOG JE ZAKON!

Je dobro bit njegow prjatu:)...nikoli ne veš kdaj ti pride na pomoč:))
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#311 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. januar 2008, 09:09

Malce čudno ... Boga ne moreš zadovoljiti, saj Bog JE zadovoljstvo (a tudi jeza).

Čeprav je res, da je Bog Vse-zadovoljstvo in Popolnoma-zadovoljen, Ga lahko zadovoljiš s tem, da Ga imaš rad. Najbl je Bog zadovoljen, če lahko tebe zadovolji, ker te ima rajši kot samega sebe. Ker lahko najvišje zadovoljstvo dobiš tako, da Ga imaš rad, te iz svoje ljubezni predstavi svojemu najdražjemu, ki te uči kako lahko osebno zadovoljiš Boga.

Najprej pa moraš odstraniti besedo HOČEŠ. Strinjam se z budisti, ki trdijo, da je želja vzrok trpljenja. Jaz temu rečem, da je hrup suženjstva zunanjosti preglasen, da zaslišiš simfonijo tišine božje navzočnosti. Dokler nekaj hočeš, si sredi hrupa.

želja ni vzrok trpljenja. trpiš, če si želiš karkoli drugega razen večne ljubezni do Boga. Božje besede in besede o Bogu so tolk sladke in privlačne, da te bojo privable ven iz pekla simfonije tišine božje navzočnosti.

Nitai Gouranga!

#312 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 7. januar 2008, 10:03

želja ni vzrok trpljenja

Ni pravih ali nepravih želj. Možen je samo nadzor nad obsegom želja. Neuresničene želje povzročajo stres in frustracije. Še najhujša je ravno želja po božji ljubezni. Zakaj? Iz preprostega razloga ... nesreča nikoli ne počiva in takoj se pojavi vprašanje: "Kaj sem storil(-a) narobe, da me je bog kaznoval?" Lahko je filozofirati in stresati definicije iz varnega zavetja. A širni svet je prostitutka, ki se prepusti tistemu, kateri več da. Božja ljubezen ni čustvo v človeškem pomenu besede, temveč neskončen tok razodevanja večnega trenutka sedaj. Dokler nisi čist, torej prozorn za umski hrup, toliko časa si deležen zgolj iluzije božje ljubezni, katera je posledica ugodja ob umski špekulaciji, da počneš bogu všečne stvari. Žal si ti končen in Bog je neskončno in tvoja največja sreča je lahko, da morebiti kdaj doživiš dotil božje milosti. Ko ga boš, ne boš za to našel besed. Dogodek in interpretacija dogodka se izničita in ostane samo odmev. Verjamem, da si veliko prebral in da si svojo glavo napolnil s filozofijo Gibanja za zavest Krišne. Iskreno verjameš in v komunikaciji s preostalim svetom se trdno držiš definicij, značilnih za vero, kateri pripadaš. To je koristno za določen del poti, a osebnostna rast je namenjena tudi temu, da teoretična znanja in čustven odnos nadgradiš z začimbo - božjo navzočnostjo.

Judje so izbrani narod

Tudi nacisti so mislili, da so izvoljen narod in so to poskušali udejaniti v praksi - najebali pa so vsi ostali. Izbrani narod so ljudje, ki verjamejo v biblijskega Boga. Ampak ta izbranost je znova zgolj notranja zadeva biblijskih narodov (pač narodov, kjer se je razširilo čaščenje Biblije kot svete knjige). V rasistične teorije o izbrancih po rojstvu pa nočem verjeti, ker verjamem, da Bog nima nezaželjenih otrok. Mici, pravica MGD do njemu ljube vere je enako verodostojna, kot tvoja krščanska vera. In na forumu so še mnogi, ki imajo svoja verska prepričanja in vsi imajo to pravico do izbire.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#313 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. januar 2008, 11:42

Ni pravih ali nepravih želj. Možen je samo nadzor nad obsegom želja. Neuresničene želje povzročajo stres in frustracije. Še najhujša je ravno želja po božji ljubezni. Zakaj? Iz preprostega razloga ... nesreča nikoli ne počiva in takoj se pojavi vprašanje: "Kaj sem storil(-a) narobe, da me je bog kaznoval?" Lahko je filozofirati in stresati definicije iz varnega zavetja. A širni svet je prostitutka, ki se prepusti tistemu, kateri več da. Božja ljubezen ni čustvo v človeškem pomenu besede, temveč neskončen tok razodevanja večnega trenutka sedaj. Dokler nisi čist, torej prozorn za umski hrup, toliko časa si deležen zgolj iluzije božje ljubezni, katera je posledica ugodja ob umski špekulaciji, da počneš bogu všečne stvari. Žal si ti končen in Bog je neskončno in tvoja največja sreča je lahko, da morebiti kdaj doživiš dotil božje milosti. Ko ga boš, ne boš za to našel besed. Dogodek in interpretacija dogodka se izničita in ostane samo odmev. Verjamem, da si veliko prebral in da si svojo glavo napolnil s filozofijo Gibanja za zavest Krišne. Iskreno verjameš in v komunikaciji s preostalim svetom se trdno držiš definicij, značilnih za vero, kateri pripadaš. To je koristno za določen del poti, a osebnostna rast je namenjena tudi temu, da teoretična znanja in čustven odnos nadgradiš z začimbo - božjo navzočnostjo.

ja, najkoristnejše vprašanje, ki si ga človk lahko zastav je, kaj sem naredu narobe, da me je Bog kaznoval.

po milosti Boga boš slej k prej spoznal, da si ne želiš nič druzga razen brezvzročne ljubezni do Boga in Mu boš zato neskončno hvaležen.

#314 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 7. januar 2008, 12:45

da si ne želiš nič druzga razen brezvzročne ljubezni do Boga in Mu boš zato neskončno hvaležen

Brezvročnost pomeni prozornost za božje vplive. Moj mojster mi je rekel takoj po tem, ko je postal Vsečasni: "Postati moraš brezčasno okno za božji vpliv." V tem je skrita tudi skrita največja krščanska skrivnost - vstajenje. To skrivnost sem povezal z eno od zgodnjih vaj - vajo upočasnjene pozornosti.
Ker postaneš okno, nimaš odnosa, ker si del procesa. Hvaležnost je odveč, kajti hvaležnost je samo par nasprotja nehvaležnosti.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#315 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. januar 2008, 14:02

Brezvročnost pomeni prozornost za božje vplive. Moj mojster mi je rekel takoj po tem, ko je postal Vsečasni: "Postati moraš brezčasno okno za božji vpliv." V tem je skrita tudi skrita največja krščanska skrivnost - vstajenje. To skrivnost sem povezal z eno od zgodnjih vaj - vajo upočasnjene pozornosti.
Ker postaneš okno, nimaš odnosa, ker si del procesa. Hvaležnost je odveč, kajti hvaležnost je samo par nasprotja nehvaležnosti.

z brezvzročno sem mislu, da si ne želiš izvajat ljubezni do Boga, ker hočeš kej od Njega, ampak zato ker Ga imaš rad.

#316 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 9. januar 2008, 16:02

želiš izvajat ljubezni do Boga, ker hočeš kej od Njega, ampak zato ker Ga imaš rad.

Razumem. Vem, kaj želiš povedati. Vsakdo se zapleta v odnose z Bogom, dokler ne ugotovi, da ti z Bogom sploh nisi v odnosu, temveč si zgolj prenosnik božje navzočnosti in si sam del božjega razodevanja. To ni več odnos objekta in subjekta, temveč ljubezen edinosti.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#317 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 9. januar 2008, 16:10

z brezvzročno sem mislu, da si ne želiš izvajat ljubezni do Boga, ker hočeš kej od Njega, ampak zato ker Ga imaš rad.



Sam nekaj od zadaj mora bit? Ker drugače ne bi želel izvajati ljubezni (joj, kakšen hud izraz). Mislim, ne rečem, da maš preračunljivost, ampak, če bi vedel, da ti to ni potrebno....?

Si že poskusil kdaj dopustiti si Boga ne imeti rad? It works.

Ker posledica je zmeraj, pa četud ni neposredna.. Oz. četud ti misliš, da je brezvzročno, ni. Pač ne vidiš tedaj.

Isto tak kot ti zagovarjaš primerno spolnost, (ker se najbrž bojiš svoje strasti in neskončnosti) je tako enim v bistvu sam lajf..
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#318 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 10. januar 2008, 06:44

Si že poskusil kdaj dopustiti si Boga ne imeti rad? It works.

Zanimivo stališče. Pravzaprav zanimivo s stališča, kaj pojmuješ plod besedo bog?
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#319 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 10. januar 2008, 09:25

Zanimivo stališče. Pravzaprav zanimivo s stališča, kaj pojmuješ plod besedo bog?


V mislih sem imela eno prebujeno stanje, v katerem se zavedaš, da ti ni potrebno sprejemati vsega, kar si pač lahko zamisliš pod Bog, si si zamislil, ali so si drugi, predvsem da ne pojmuješ sploh kaj Bog je, ampak verjameš/ne verjameš sebi, svojmu srcu, al pa pač nečemu, pa če je skregano z vso logiko vseh ostalih in mogoče tudi svojo.
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#320 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. januar 2008, 11:30

Sam nekaj od zadaj mora bit? Ker drugače ne bi želel izvajati ljubezni (joj, kakšen hud izraz). Mislim, ne rečem, da maš preračunljivost, ampak, če bi vedel, da ti to ni potrebno....?

kot že zgoraj napisano, je zadaj to, da Ga imaš rad.

Si že poskusil kdaj dopustiti si Boga ne imeti rad? It works.

sem in it works, but not as good as loving Him.

Isto tak kot ti zagovarjaš primerno spolnost, (ker se najbrž bojiš svoje strasti in neskončnosti) je tako enim v bistvu sam lajf..

lih zarad svoje onkraj materialne neskončnosti, zagovarjam primerno spolnost. kaj delajo drugi, je njihova odločitev in vsak žanje tisto kar seje.

#321 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 10. januar 2008, 13:11

al pa pač nečemu, pa če je skregano z vso logiko vseh ostalih in mogoče tudi svojo.

x:)x
malce zenovsko rečeno.

zagovarjam primerno spolnost

Primerno je vse, kar je v skladu z ljubeznijo, voljo in nikomur ne škodi (beri: ni plod izsiljevanja, nasilja, zlorabe ipd.)
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0