Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

ljubezen do Boga


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
320 komentarjev na to temo

#51 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 24. avgust 2007, 12:28

Človek je človek, vedno deluje tudi v svoje lastno zadovoljstvo, ki se pač lahko sklada z Božjim ali ne. Sploh pa kako lahko vedno 100% veš da tisto kar delaš je v zadovoljstvo Boga??? saj nimaš s sabo priročnika ki pravi kaj naredit v vsaki situaciji ki se pojavi v tvojem življenju.

Pa še to, ti "spremljajoči rezultati" niso možni vsaj v tem življenju na zemlji, ker trpljenje je vedno tam. Edino kar ti da ljubezen do Boga in zaupanje do njega je to, da lažje prenašaš preizkušnje, oziroma trpljenje sprejemaš in skušaš vedno dobro potegnit iz njega (kar počnejo mnogi brez vere). To pa da bo trpljenje odstranjeno je utopija, ki privablja ljudi kot muhe med. x:Ix

eh,....mgd poskusi razmišljat z svojo lastno glavo. Najlažje je pobrat neko filozofijo ali že izpeljano vero in slepo verjet vse kar pravi. Sami moramo ugotovit v našem življenju katera so znamenja "Boga" in kako ravnat, četudi to ne ustreza zakonom vere kateri pripadamo, sploh pa ni vse črno belo, tako kot ni vse le slabo ali dobro.

od kje si se pa ti vzel,tako razmišljajo komunisti

#52 Lyassi

Lyassi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 227

Objavljeno: 24. avgust 2007, 12:43

Nisem komunist, zdaleč ne, sploh ne vem kako si lahko dobil tako idejo. Kaj se ti zdi komunistično v tem kar sem napisala? x:Ix

Drugič mi raje argumentiraj tvoje mnenje, ne me preprosto ocenit kot nekaj kar nisem. Sploh pa kako me lahko tako obsodiš po tem ko si samo prebral 3 odstavke, tega se ne počne, vsaj ne tako da vržeš obsodbo človeku v obraz.

#53 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 27. avgust 2007, 07:50

Človek je človek, vedno deluje tudi v svoje lastno zadovoljstvo, ki se pač lahko sklada z Božjim ali ne.

če ne zadovoljiš Boga, ne morš bit izpolnjen.

Sploh pa kako lahko vedno 100% veš da tisto kar delaš je v zadovoljstvo Boga??? saj nimaš s sabo priročnika ki pravi kaj naredit v vsaki situaciji ki se pojavi v tvojem življenju.

ne morš vedt, ampak vidš po rezultatih. drgač pa se lahko v vsaki situaciji obrneš na Boga, če hočeš, tako da Ga iskreno pokličeš. Bog je Vsemogočen, lahko nardi kar če.

Pa še to, ti "spremljajoči rezultati" niso možni vsaj v tem življenju na zemlji, ker trpljenje je vedno tam.

z blagoslovom Vsemogočnega Boga, je lahko bit tud v tem materialnem svetu in v materialnem telesu popolnoma osvobojen trpljenja in doživljat večno zadovoljstvo.

Edino kar ti da ljubezen do Boga in zaupanje do njega je to, da lažje prenašaš preizkušnje, oziroma trpljenje sprejemaš in skušaš vedno dobro potegnit iz njega (kar počnejo mnogi brez vere). To pa da bo trpljenje odstranjeno je utopija, ki privablja ljudi kot muhe med. x:Ix

jz sm ta muha, k jo je pritegnu med.

eh,....mgd poskusi razmišljat z svojo lastno glavo. Najlažje je pobrat neko filozofijo ali že izpeljano vero in slepo verjet vse kar pravi. Sami moramo ugotovit v našem življenju katera so znamenja "Boga" in kako ravnat, četudi to ne ustreza zakonom vere kateri pripadamo, sploh pa ni vse črno belo, tako kot ni vse le slabo ali dobro.

se strinjam. boljš, da začnem razmišljat s svojo glavo.

#54 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 27. avgust 2007, 10:24

Jaz pa sploh ne razmišljam o bogu. Tudi meditiram ne. Sem pa včeraj bila en dan na morju in sem se ulegla v morje ter opazovala kristalni sijaj morja in sem se počutila tako božasko in umirjeno kot še dolgo ne. Premišljevala sem, da v kolikor bi bila slikarka bi to sedaj narisala. Pa žal ne znam. Če bi bil pisateljica bi spisala zgodbo, pa takih trenutkov ni veliko.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#55 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 27. avgust 2007, 10:50

Jaz pa sploh ne razmišljam o bogu. Tudi meditiram ne. Sem pa včeraj bila en dan na morju in sem se ulegla v morje ter opazovala kristalni sijaj morja in sem se počutila tako božasko in umirjeno kot še dolgo ne. Premišljevala sem, da v kolikor bi bila slikarka bi to sedaj narisala. Pa žal ne znam. Če bi bil pisateljica bi spisala zgodbo, pa takih trenutkov ni veliko.

no vidš. pol je ja boljš se obrnt k Bogu in Ga z ljubeznijo služit.

vse kar rabš za zadovoljit Boga, že imaš od Njega na voljo.

problem je ker nočmo. želimo si neki druzga.

#56 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 27. avgust 2007, 12:28

H kermu bogu že? Krščanskemu, indijanskemu, muslimanskemu, budističnemu? Ali naj si kot vrsta drugih new agerjev sama izoblikujem eno podobo? A je to sploh pomembno? Ali naj skačem po cesti od veselja kot kak hare krišnevc? Hmmm. Nič od tega me ne pritegne.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#57 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 27. avgust 2007, 12:51

H kermu bogu že? Krščanskemu, indijanskemu, muslimanskemu, budističnemu? Ali naj si kot vrsta drugih new agerjev sama izoblikujem eno podobo? A je to sploh pomembno? Ali naj skačem po cesti od veselja kot kak hare krišnevc? Hmmm. Nič od tega me ne pritegne.

aha, razumem.

mene je pritegnu Šri Krišna, čeprav tud mene umetno veselje harekrišnovcev ni.

#58 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 3. september 2007, 09:35

Hmmm... ne bom vam spreminjala mišljenja, samo svojega bom dodala.

Tisti ki ste starši me boste mogoče lažje razumeli... Bog je stvarnik. Oče in mati sta stvarnika. Torej kot stvarnik (beri starš) - kakšnega otroka bi si želel?

Kakšnega otroka bi si vi želeli? Takega ki razmišlja s svojo glavo in jo lahko pokončno nosi brez strahu in samopomilovanja, ali ponižno slugo?

Po mojem Bog kot stvarnik (torej starš) ne bi želel da se mu otrok klanja, pa moli in prosi, sam pa nič ne naredi za spremembo. Da samo čaka da mu drug (Bog-starš) reši vse probleme. In da se nima rad, ampak da se sovraži in uničuje. Da se podreja drugim, ki nimajo nobene pravice vladat njegovemu življenju, kajti pred Bogom smo vsi enaki, vsi enako vredni, saj smo vendar vsi njegovi otroci...

Saj ne da ga ima zaradi tega kaj manj rad, vendar mora bit zelo žalosten...


Pa vendar - kolikor poznam ljudi - starši (tisti skoraj normalni) imajo radi takega otroka kot je, pa čeprav je fizično ali psihično prizadet, če je narkoman ali morilec, prostitutka ali pač karkoli že... torej če je že človeški starš sposoben tako velike ljubezni, kolikšne je potem šele "Bog", ki je ustvaril prvega človeka. Poglejte znanstvenike s kakšno ljubeznijo in navdušenjem ustvarjajo nova bitja, pa še zdaleč se ne morejo primerjat s stvaritvijo kot je človek, toliko različnih vrst živali, raznolika narava, harmonija, ki je na Zemlji in v vesolju....

...kot umetnik ki niza svoje misli, ideje na platno, samo še veliko lepše, saj tu so zajeti še vonji, tisoče zvokov, neskončno odtenkov barv in oblik...

Mislim da je pomembno da se zazremo sami vase in postanemo samostojne osebe, ki stojijo za svojimi dejanji in ki stremijo k razvoju in ne uničevanju svojega domovanja - Zemlje in celotnega Vesolja. Da začnemo mislit s svojo glavo.... ustvarjat v sozvočju z naravo...
Objavljena slika

#59 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 3. september 2007, 09:45

Pa še nekaj - le zakaj toliko imen za Boga, ki je samo eden??? Ok, lahko ga imenuješ kakor hočeš - tako kot lahko očeta ali mamo kličeš pač s tistim imenom ki ti je najbolj všeč.
Objavljena slika

#60 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 3. september 2007, 10:03

Po mojem Bog kot stvarnik (torej starš) ne bi želel da se mu otrok klanja, pa moli in prosi, sam pa nič ne naredi za spremembo.

:palec: po moje tud...

Pa vendar - kolikor poznam ljudi - starši (tisti skoraj normalni) imajo radi takega otroka kot je, pa čeprav je fizično ali psihično prizadet, če je narkoman ali morilec, prostitutka ali pač karkoli že... torej če je že človeški starš sposoben tako velike ljubezni, kolikšne je potem šele "Bog", ki je ustvaril prvega človeka.

:palec:
joj..., skoraj normalni... jp xsmx


Pa še nekaj - le zakaj toliko imen za Boga, ki je samo eden??? Ok, lahko ga imenuješ kakor hočeš - tako kot lahko očeta ali mamo kličeš pač s tistim imenom ki ti je najbolj všeč.

po moje je, med drugim, toliko imen tud zrd kao boljse "predstave"... ceprav poimenovanja in spravljanje z pojmi v neke okvirje omejuje...... :o|o: pa kakor hocjo..., mislm, ce folk hoce imena, pa nj jih ma...
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#61 ardent

ardent
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 812

Objavljeno: 3. september 2007, 10:12

CITAT(ale`74 @ 3. Sep 2007, 10:46) *
Pa še nekaj - le zakaj toliko imen za Boga, ki je samo eden??? Ok, lahko ga imenuješ kakor hočeš - tako kot lahko očeta ali mamo kličeš pač s tistim imenom ki ti je najbolj všeč.

kapica:
po moje je, med drugim, toliko imen tud zrd kao boljse "predstave"... ceprav poimenovanja in spravljanje z pojmi v neke okvirje omejuje...... icon21.gif pa kakor hocjo..., mislm, ce folk hoce imena, pa nj jih ma...


--------------------


Ne, ker hoče, temveč, ker ne gre dugače...marko v Franciji ni Marko in Janez v Italiji ni Janez, ane, govorimo pa o njem... x:)x

#62 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. september 2007, 10:16

Pa še nekaj - le zakaj toliko imen za Boga, ki je samo eden???

Bog je eden ja, a ta eden ima nešteto oblik, imen, aktivnosti, tako kot je npr. kralj v dvoru ena in ista oseba kot doma z družino, a v popolnoma drugačnem razpoloženju itd.. Razlika je tud ta, da ima Bog lahko nešteto oblik hkrati in hkrati ostaja ena in ista oseba. Je pač Vsemogočen, medtem ko je kralj tega sveta tega ne zmore in je lahko hkrati le na enem koncu. Tud osebe, ki so razvile mistične moči, ki se npr. lahko ekspandirajo v več oblik niso Bog. Lahko, da zmorejo kej več kot navadni ljudje, a zato še niso Bog, ki je Vsemogočen. Lahko se sicer ekspandirajo v več oblik, a le v iste oblike, pa še te hkrati izvajajo iste aktivnosti kot ostale oblike, medtem ko Bog lahko izvaja različne aktivnosti v različnih oblikah hkrati in še vedno ostaja ena in ista edina Vsemogočna oseba.

Od tuki ti tud odgovor na zgori zakaj se nakateri iz strahospoštovanja oz. iz dolžnosti klanjajo Vsemogočnemu Bogu, nekateri pa Ga ljubijo iz intimnega odnosa, brez takega strahospoštovanja. A oba načina služenja oz. ljubezni do Boga sta avtentična in večna in oba Ga zadovoljujeta, če sta seveda pravilno izvajana. Je pa res, da Bog prav, da Ga ljubezen iz intimnega odnosa bolj zadovolji kot iz strahospošovanja oz. iz dolžnosti.

Ok, lahko ga imenuješ kakor hočeš - tako kot lahko očeta ali mamo kličeš pač s tistim imenom ki ti je najbolj všeč.

ja, lahko Ga imenuješ kakor hočeš, v skladu s tvojim odnosom do Njega. Če Ga pokličeš iz ljubezni, bo zelo vesel in s tem tudi ti.

p.s. če se nekdo klanja Bogu, ni nujno, da to počne, ker želi, da bi Bog naredu kaj namesto njega.

#63 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 3. september 2007, 10:26

Ne, ker hoče, temveč, ker ne gre dugače...marko v Franciji ni Marko in Janez v Italiji ni Janez, ane, govorimo pa o njem... x:)x

ker ne gre drugace? :o|o: ja ja ja...
glede jezika in imen... :palec: ampk nben jezik se se ni, kt ziv jezik, menda ohranu dlje kt cca 3000 let... in ko "cloveska" bitja enkt ne bodo govorila nasega jezika, pa ce grem se dlje: da ne bodo imela nasih lastnosti, navad... se prav bodo imela drugacno kulturo itd... a pol bo pa slo "drugace" :inocent:
jap, mgd... "iz ljubezni" :palec:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#64 ardent

ardent
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 812

Objavljeno: 3. september 2007, 10:41

ker ne gre drugace? :o|o: ja ja ja...
glede jezika in imen... :palec: ampk nben jezik se se ni, kt ziv jezik, menda ohranu dlje kt cca 3000 let... in ko "cloveska" bitja enkt ne bodo govorila nasega jezika, pa ce grem se dlje: da ne bodo imela nasih lastnosti, navad... se prav bodo imela drugacno kulturo itd... a pol bo pa slo "drugace" :inocent:
jap, mgd... "iz ljubezni" :palec:


Nikoli ne bo drugače, naj se menjajo kulture in jeziki ali pa ne, vedno so dejavni privzeti vzorci in alternativni, rajši lastni, kar je zopet v tem kontekstu, le v drugi niansi; torej, ni možnosti, da bi človeštvo kdajkoli postalo poenoteno, ne v veri, ne v čem drugem, kajti človeštvo je sestavljeno iz posameznikov, individuum pa je razcepljen v sebi ravno zaradi teh arhetipov pa tud ni pričakovati, da bi ozaveščenost prevladala kot človekova poglavitna vrednota...

#65 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 3. september 2007, 11:49

Nikoli ne bo drugače, naj se menjajo kulture in jeziki ali pa ne, vedno so dejavni privzeti vzorci in alternativni, rajši lastni, kar je zopet v tem kontekstu, le v drugi niansi; torej, ni možnosti, da bi človeštvo kdajkoli postalo poenoteno, ne v veri, ne v čem drugem, kajti človeštvo je sestavljeno iz posameznikov, individuum pa je razcepljen v sebi ravno zaradi teh arhetipov pa tud ni pričakovati, da bi ozaveščenost prevladala kot človekova poglavitna vrednota...


...in tako bojo še naprej vojne v imenu vere...


mqd:

Razlika je tud ta, da ima Bog lahko nešteto oblik hkrati in hkrati ostaja ena in ista oseba.


???
Kako pa veš da je oseba? A ga je že kdo videl kakšen je v resnici?
Ker kot praviš, lahko privzame katerokoli obliko, nekaj takega kot čarovnik v risanki.

Lahko pa ni oseba, lahko je oblaček z visoko razvito zavestjo... ali pa karkoli drugega.

Ljubezen, ja to je prava beseda ... pa tista brepogojna!!!
Objavljena slika

#66 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 3. september 2007, 12:13

ste mi všeč vsi po vrsti,dobro in konstruktivno razmišljate,res se nekaj dobrega dogaja na tem forumu,rečem lahko še tole,dane boste šli predaleč,,Bog ni oseba,,

#67 ardent

ardent
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 812

Objavljeno: 3. september 2007, 12:36

ste mi všeč vsi po vrsti,dobro in konstruktivno razmišljate,res se nekaj dobrega dogaja na tem forumu,rečem lahko še tole,dane boste šli predaleč,,Bog ni oseba,,


Itaq, to se tko reče, ane, v izogib imenovanjem...sicer ne glih v izogib, je pa razumljivo, da ne gre za osebo...
Tisti, ki je in ni hkrati, ne more biti oseba, tko, da, nč bat, da kdo od sogovornikov pojde predaleč, ko pa vsakdo ve in vsi vemo, o čem je govora... x:)x

#68 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 3. september 2007, 12:43

p.s. če se nekdo klanja Bogu, ni nujno, da to počne, ker želi, da bi Bog naredu kaj namesto njega.


Haha ja v bistvu gre za raztezanje hrbta, ane? Mgd, daj daj, klanjanje je klanjanje in nič drugega kot to.Tudi jaz se klanjam, ampak s tem ne prelagam odgovornosti na drugega, ampak izkazujem spoštovanje, v tem primeru je klanjanje veliko spoštovanje.Nekateri tega ne razumejo, ker je to tudi neke vrste poniževanje za EGO. :xx!:

#69 ardent

ardent
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 812

Objavljeno: 3. september 2007, 13:25

[quote name='ale`74' date='3. Sep 2007, 12:50' post='882421']
...in tako bojo še naprej vojne v imenu vere...
mqd:
???

Tako je...na žalost...dokler človek ne spozna samega sebe in svoje vloge v življenju...in vere v odnosu do sebe ter sebe v tem udejstvovanju...hmmm...ni videt konca temu tunelu...

#70 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. september 2007, 13:27

Bog je oseba, ker ima svojo voljo. Ker je Njegova volja Vrhovna in Vsemogočna, je Bog. Ker smo vsi ostali pod vplivom Njegove volje nismo Bog, ampak Njegovi večni sluge.

Haha ja v bistvu gre za raztezanje hrbta, ane? Mgd, daj daj, klanjanje je klanjanje in nič drugega kot to.Tudi jaz se klanjam, ampak s tem ne prelagam odgovornosti na drugega, ampak izkazujem spoštovanje, v tem primeru je klanjanje veliko spoštovanje.Nekateri tega ne razumejo, ker je to tudi neke vrste poniževanje za EGO. :xx!:

ja, Bogu se splača klanjati. Nekateri to počnejo, ker bi radi neki od Njega, nekateri iz občutka dolžnosti, nekateri iz strahu, nekateri se sploh ne (iz različnih razlogov spet), nekateri se zaradi družbenega običaja, nekateri se iz ljubezni, itd.

#71 ardent

ardent
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 812

Objavljeno: 3. september 2007, 14:34

Haha ja v bistvu gre za raztezanje hrbta, ane? Mgd, daj daj, klanjanje je klanjanje in nič drugega kot to.Tudi jaz se klanjam, ampak s tem ne prelagam odgovornosti na drugega, ampak izkazujem spoštovanje, v tem primeru je klanjanje veliko spoštovanje.Nekateri tega ne razumejo, ker je to tudi neke vrste poniževanje za EGO. :xx!:


Klanjanje ni nobeno poniževanje za ego...razen, ko se klanjamo človeku zaradi kakršnekoli pridobitve v materialnem smislu...Pa še to je v nekaterih primerih vprašljivo...

#72 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 3. september 2007, 14:36

Bog je oseba, ker ima svojo voljo. Ker je Njegova volja Vrhovna in Vsemogočna, je Bog. Ker smo vsi ostali pod vplivom Njegove volje nismo Bog, ampak Njegovi večni sluge.
ja, Bogu se splača klanjati. Nekateri to počnejo, ker bi radi neki od Njega, nekateri iz občutka dolžnosti, nekateri iz strahu, nekateri se sploh ne (iz različnih razlogov spet), nekateri se zaradi družbenega običaja, nekateri se iz ljubezni, itd.

veš kaj ti,BOG NI OSEBA,A TI JE TO JASNO ALI NE

#73 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. september 2007, 09:01

veš kaj ti,BOG NI OSEBA,A TI JE TO JASNO ALI NE

men je jasno, da je Bog oseba, ker ima svojo voljo. in ker je Njegova volja Vsemogočna, On ni navadna oseba, kot npr. mi, ostale osebe. Bog je en in edini.

#74 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 4. september 2007, 10:08

Ne bit tok ziher.

Volja je koncept človeškega uma. Seveda obstaja možnost,da je Bog res oseba.

Možno pa je prav tako, da je Bog tisto kar presega katerikoli koncept v smislu neke izvorne enote vsega stvarstva. Vse kar se iz te izvorne enote razvije je zatorej del nje in njena posledica.
Kot tak se lahko Bog pojavlja na vse možne načine v katerih se pojavlja življenje samo. To pomeni, da ni nujno oseba - ampak preprosto Zavest, Bivanje...

Če verjameš v boga kot osebo bo Bog ali Bivanje iz ljubezni do tebe prevezel to obliko, ker ti le to omogoča, da ga/jo spoznaš.
Brez podpisa

#75 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. september 2007, 10:33

Ne bit tok ziher.

Volja je koncept človeškega uma. Seveda obstaja možnost,da je Bog res oseba.

Možno pa je prav tako, da je Bog tisto kar presega katerikoli koncept v smislu neke izvorne enote vsega stvarstva. Vse kar se iz te izvorne enote razvije je zatorej del nje in njena posledica.
Kot tak se lahko Bog pojavlja na vse možne načine v katerih se pojavlja življenje samo. To pomeni, da ni nujno oseba - ampak preprosto Zavest, Bivanje...

Če verjameš v boga kot osebo bo Bog ali Bivanje iz ljubezni do tebe prevezel to obliko, ker ti le to omogoča, da ga/jo spoznaš.

Bog je oseba ja. Ma tud vseprivlačno obliko in se razodeva po svoji volji.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0