Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

ljubezen do Boga


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
320 komentarjev na to temo

#76 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 4. september 2007, 10:37

Bog je oseba ja. Ma tud vseprivlačno obliko in se razodeva po svoji volji.

ja pa naj bo ta tvoj oseba

#77 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. september 2007, 10:44

ja pa naj bo ta tvoj oseba

kot sem že napisu, je Bog en in edini in je Oseba, edina Vsemogočna Oseba, Absolutni izvor in kontrolor vsega in vsakogar. Ime mu je Šri Krišna, ki označuje Njegovo Vseprivlačnost in zmožnost, da popolnoma zadovolji vsakogar.

#78 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 4. september 2007, 10:56

kot sem že napisu, je Bog en in edini in je Oseba, edina Vsemogočna Oseba, Absolutni izvor in kontrolor vsega in vsakogar. Ime mu je Šri Krišna, ki označuje Njegovo Vseprivlačnost in zmožnost, da popolnoma zadovolji vsakogar.

tole ti ne bom oporekala,ker to je tvoje,naše je pa tole,,Mi vemo,da smo od Boga in da vs svet tiči v zlu.Vemo da je Božji Sin prišel in nam dal razum,da spoznavamo Resničnega.V Reničnem tudi smo,v njegovem Sinu Jezusu Kristusu.On je resnični Bog in večno življenje.,,

#79 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 4. september 2007, 11:14

Uf... meni deluje to vaše prepričevanje v vaš prav že fanatizem

Kot otroci - ne! ti nimaš prav! jaz imam prav!

V resnici pa samo ponavljate besede od drugih - kako pa veste da so resnične? Kako veste da ni vse zrežirano, da bi imeli lahko ljudi - ovce - pod kontrolo?

In toliko različnih verstev - čemu? Meni se poraja edini odgovor - sovraštvo in nasilje za svoj prav. Vsak vleče na svoj konec. In tako ni nikoli miru. Zakaj ne? Ker če bi bil mir, potem bi imeli ljudje čas razmišljat. Če pa imajo čas razmišljat potem lahko ugotovijo, da ni pravzaprav vse popolno zrežirano, da so napake vmes, ki lahko zanetijo dvom v slepem verovanju ljudi. Zato podpihujmo vojne in sovraštvo.

Vrhovni, Vseprisotni... - te besede me bolj spominjajo na svečenika kot pa na ljubečega Boga

Resnični - zakaj pa je potrebno to poudarjat?


Bog je ljubezen, ki jo vsi občutimo. In kdor je ljubezen, je tudi odpuščanje, ker enostavno ni sposoben negativnih čustev kot je sovraštvo, zavist,... saj jih poznate, kajne?! Ni potrebno naštevat. In to nisem prebrala v nobeni knjigi - meni se to zdi logično - ker tisti ki ima čisto vest in čisto srce, ne more sovražit.
Objavljena slika

#80 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 4. september 2007, 11:18

Uf... meni deluje to vaše prepričevanje v vaš prav že fanatizem

Kot otroci - ne! ti nimaš prav! jaz imam prav!

V resnici pa samo ponavljate besede od drugih - kako pa veste da so resnične? Kako veste da ni vse zrežirano, da bi imeli lahko ljudi - ovce - pod kontrolo?

In toliko različnih verstev - čemu? Meni se poraja edini odgovor - sovraštvo in nasilje za svoj prav. Vsak vleče na svoj konec. In tako ni nikoli miru. Zakaj ne? Ker če bi bil mir, potem bi imeli ljudje čas razmišljat. Če pa imajo čas razmišljat potem lahko ugotovijo, da ni pravzaprav vse popolno zrežirano, da so napake vmes, ki lahko zanetijo dvom v slepem verovanju ljudi. Zato podpihujmo vojne in sovraštvo.

Vrhovni, Vseprisotni... - te besede me bolj spominjajo na svečenika kot pa na ljubečega Boga

Resnični - zakaj pa je potrebno to poudarjat?
Bog je ljubezen, ki jo vsi občutimo. In kdor je ljubezen, je tudi odpuščanje, ker enostavno ni sposoben negativnih čustev kot je sovraštvo, zavist,... saj jih poznate, kajne?! Ni potrebno naštevat. In to nisem prebrala v nobeni knjigi - meni se to zdi logično - ker tisti ki ima čisto vest in čisto srce, ne more sovražit.

se popolnoma strinjam s tabo,je pa prav tudi,da govorimo resnico in da vemo ,kako stvari stojijo,in ne da se namečejo vse stvari v en koš,ki je itak že poln zaradi nevednosti

#81 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 4. september 2007, 11:21

Bog je oseba ja. Ma tud vseprivlačno obliko in se razodeva po svoji volji.

dokler se imas (le) za osebo je tud on kamot oseba! ko si vse... je tud on vse... ko si...

je Bog en in edini in je Oseba, edina Vsemogočna Oseba, Absolutni izvor in kontrolor vsega in vsakogar. Ime mu je Šri Krišna, ki označuje Njegovo Vseprivlačnost in zmožnost, da popolnoma zadovolji vsakogar.

vemo,da smo od Boga in da vs svet tiči v zlu.Vemo da je Božji Sin prišel in nam dal razum,da spoznavamo Resničnega.V Reničnem tudi smo,v njegovem Sinu Jezusu Kristusu.On je resnični Bog in večno življenje.,,

sta posrecena xokkx

evo, sj nam sploh ne manjka "zdravil za bolezni"... oz. pripomockov in besedil za usmerjanje malih, mislm, bozjih otrok... xsrcx
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#82 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 4. september 2007, 11:23

dokler se imas (le) za osebo je tud on kamot oseba! ko si vse... je tud on vse... ko si...

sta posrecena xokkx

evo, sj nam sploh ne manjka "zdravil za bolezni"... oz. pripomockov in besedil za usmerjanje malih, mislm, bozjih otrok... xsrcx

posrečeno,a čutim cinizem

#83 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 4. september 2007, 11:30

posrečeno,a čutim cinizem

mici, tud dobr... cist tvoja izbira, kko bos kaj dojemala... pa sej to ves x;)x
sam sta pa res posrecena...!! :palec: xsrcx od tega pa ne odstopim x:Dx
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#84 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 4. september 2007, 11:32

ker tisti ki ima čisto vest in čisto srce, ne more sovražit.


To se mi ne zdi čist res
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#85 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 4. september 2007, 11:46

To se mi ne zdi čist res

bravo,no ena ,ki misli,lep pozdrav

#86 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. september 2007, 11:46

tole ti ne bom oporekala,ker to je tvoje,naše je pa tole,,Mi vemo,da smo od Boga in da vs svet tiči v zlu.Vemo da je Božji Sin prišel in nam dal razum,da spoznavamo Resničnega.V Reničnem tudi smo,v njegovem Sinu Jezusu Kristusu.On je resnični Bog in večno življenje.,,

jz tud vem, da sem od Boga in da moj pravi dom ni ta materialni svet, čeprav ti tud tuki ne more bit nič hudga, če si le predan Bogu. je pa ta materialen svet začasen in služi kot popravniški dom za tiste, ki smo nenaklonjeni Bogu. včasih v ta svet sestopi tudi sam Bog, v svoji večni obliki, da nas spomni Nanj in da nas iz svoje ljubezni do nas vzpodbudi, naj Ga ljubimo.

kokr vem, je Jezus govoril, da je Božji sin, ne Bog sam. tud jz sm Božji sin, a sm očitno na to pozabu, zato vsa slava Jezusu, ki me je pršu na to spomnit. če Bog ne bi bil oseba, zakaj bi Mu Jezus rekel moj Oče? nč nimam proti, če slediš nauku Jezusa, ker boš tako nedvomno bližje in bližje Bogu, svojemu, mojemu in od vseh večnemu Očetu.

Posvečeno bodi Njegovo Ime.

Hare Krišna

#87 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 4. september 2007, 11:49

To se mi ne zdi čist res

Eh, kolkrat pa ne x:Ix :8): lep pozdrav tud tebi
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#88 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 4. september 2007, 11:50

jz tud vem, da sem od Boga in da moj pravi dom ni ta materialni svet, čeprav ti tud tuki ne more bit nič hudga, če si le predan Bogu. je pa ta materialen svet začasen in služi kot popravniški dom za tiste, ki smo nenaklonjeni Bogu. včasih v ta svet sestopi tudi sam Bog, v svoji večni obliki, da nas spomni Nanj in da nas iz svoje ljubezni do nas vzpodbudi, naj Ga ljubimo.

kokr vem, je Jezus govoril, da je Božji sin, ne Bog sam. tud jz sm Božji sin, a sm očitno na to pozabu, zato vsa slava Jezusu, ki me je pršu na to spomnit. če Bog ne bi bil oseba, zakaj bi Mu Jezus rekel moj Oče? nč nimam proti, če slediš nauku Jezusa, ker boš tako nedvomno bližje in bližje Bogu, svojemu, mojemu in od vseh večnemu Očetu.

Posvečeno bodi Njegovo Ime.

Hare Krišna

nima smisla,ne veš kdo je Bog,kdo Jezus,bodi Hari,pa ciao

#89 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 4. september 2007, 11:54

kot sem že napisu, je Bog en in edini in je Oseba, edina Vsemogočna Oseba, Absolutni izvor in kontrolor vsega in vsakogar. Ime mu je Šri Krišna, ki označuje Njegovo Vseprivlačnost in zmožnost, da popolnoma zadovolji vsakogar.


Ja Bog je oseba, sem govoril z njim. Spoznal sem, da ni nikakršen bog, ker se jezi za malenkosti, za napake v človeku posamezniku. Sem ga gledal in gledal in hodil z njim in opazoval. Vedno bolj sem bil jezen, jezen kot je bil on. V vsakem človeku se je izražala božja jeza.

Ampak to ni bil bog, to je bil le človeški konstrukt, izraz našega uma. En obraz Boga. En obraz Boga pogojen s konceptom uma ustvarjenega od človeka. In potem je bil še tisti dobri Bog. Nič se ni jezil , vsem je dopuščal, posvetil je na človeka z Lučjo. Mu pokazal pot, odpustil napake. Ta isti Bog.

No vse skupaj ni blo kaj preveč Boga ampak le različni izrazi za različnimi obrazi. Človeški faktor v svoji najčistejši obliki. Egu.
Tolko o Bogu. Preden pa kdo sanja o Bogu naj poišče človeka v tej naši kolektivni zavesti, ki bo odgovarjal frekvenci Boga, ki jo čuti. Čisto vedno ga bo našel. Ne bit tko naivni no. Tako po lastni želji zaslepljeni.

No, ko ti bo to preseganje šlo od rok ( sej ne, da gre men) potem boš videl, čez te utvare in iluzije o Bogu in njegovi Osebi in boš videl kako je brezoseben, brez ega, kako samo preprosto je in hkrati ni. Šele takrat bo jasno kaj kdo ponuja. In kaj je tisto PRAVO kar ponuja. In šele takrat bo lahko tud vsak spoznal kaj si ponuja sam.

Sej vem, da ne bom nikogar nič prepričal. Ampak Ko se Bog jezi na vas. Pomislite, če je res Bog. Ah seveda, da je. Preko koncepta nekoga drugega.
Za vsem tema pa se skrivajo pravila. Pravila, ki jih izvaja človek in ne Bog.

pa pa
Brez podpisa

#90 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 4. september 2007, 11:56

Ko to bluzi,
ko to bluzi,
pogledajmo ko,
ko je to, ko je to,
ooo ooo.
.
.
.

dons se mi nekej pojčka

x:o)x xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#91 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 4. september 2007, 11:59

Ja Bog je oseba, sem govoril z njim. Spoznal sem, da ni nikakršen bog, ker se jezi za malenkosti, za napake v človeku posamezniku. Sem ga gledal in gledal in hodil z njim in opazoval. Vedno bolj sem bil jezen, jezen kot je bil on. V vsakem človeku se je izražala božja jeza.

Ampak to ni bil bog, to je bil le človeški konstrukt, izraz našega uma. En obraz Boga. En obraz Boga pogojen s konceptom uma ustvarjenega od človeka. In potem je bil še tisti dobri Bog. Nič se ni jezil , vsem je dopuščal, posvetil je na človeka z Lučjo. Mu pokazal pot, odpustil napake. Ta isti Bog.

No vse skupaj ni blo kaj preveč Boga ampak le različni izrazi za različnimi obrazi. Človeški faktor v svoji najčistejši obliki. Egu.
Tolko o Bogu. Preden pa kdo sanja o Bogu naj poišče človeka v tej naši kolektivni zavesti, ki bo odgovarjal frekvenci Boga, ki jo čuti. Čisto vedno ga bo našel. Ne bit tko naivni no. Tako po lastni želji zaslepljeni.

No, ko ti bo to preseganje šlo od rok ( sej ne, da gre men) potem boš videl, čez te utvare in iluzije o Bogu in njegovi Osebi in boš videl kako je brezoseben, brez ega, kako samo preprosto je in hkrati ni. Šele takrat bo jasno kaj kdo ponuja. In kaj je tisto PRAVO kar ponuja. In šele takrat bo lahko tud vsak spoznal kaj si ponuja sam.

Sej vem, da ne bom nikogar nič prepričal. Ampak Ko se Bog jezi na vas. Pomislite, če je res Bog. Ah seveda, da je. Preko koncepta nekoga drugega.
Za vsem tema pa se skrivajo pravila. Pravila, ki jih izvaja človek in ne Bog.

pa pa

poglej,samo naivne premaguješ s svojo širino,ne moreš v dveh stavkih

Ko to bluzi,
ko to bluzi,
pogledajmo ko,
ko je to, ko je to,
ooo ooo.
.
.
.

dons se mi nekej pojčka

x:o)x xsrcx



#92 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. september 2007, 12:09

Ja Bog je oseba, sem govoril z njim. Spoznal sem, da ni nikakršen bog, ker se jezi za malenkosti, za napake v človeku posamezniku. Sem ga gledal in gledal in hodil z njim in opazoval. Vedno bolj sem bil jezen, jezen kot je bil on. V vsakem človeku se je izražala božja jeza.

Ampak to ni bil bog, to je bil le človeški konstrukt, izraz našega uma. En obraz Boga. En obraz Boga pogojen s konceptom uma ustvarjenega od človeka. In potem je bil še tisti dobri Bog. Nič se ni jezil , vsem je dopuščal, posvetil je na človeka z Lučjo. Mu pokazal pot, odpustil napake. Ta isti Bog.

No vse skupaj ni blo kaj preveč Boga ampak le različni izrazi za različnimi obrazi. Človeški faktor v svoji najčistejši obliki. Egu.
Tolko o Bogu. Preden pa kdo sanja o Bogu naj poišče človeka v tej naši kolektivni zavesti, ki bo odgovarjal frekvenci Boga, ki jo čuti. Čisto vedno ga bo našel. Ne bit tko naivni no. Tako po lastni želji zaslepljeni.

No, ko ti bo to preseganje šlo od rok ( sej ne, da gre men) potem boš videl, čez te utvare in iluzije o Bogu in njegovi Osebi in boš videl kako je brezoseben, brez ega, kako samo preprosto je in hkrati ni. Šele takrat bo jasno kaj kdo ponuja. In kaj je tisto PRAVO kar ponuja. In šele takrat bo lahko tud vsak spoznal kaj si ponuja sam.

Sej vem, da ne bom nikogar nič prepričal. Ampak Ko se Bog jezi na vas. Pomislite, če je res Bog. Ah seveda, da je. Preko koncepta nekoga drugega.
Za vsem tema pa se skrivajo pravila. Pravila, ki jih izvaja človek in ne Bog.

pa pa

Bog je včasih tud jezen ja, a ta jeza je iz ljubezni do vseh nas.

#93 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 4. september 2007, 12:13

Bog je včasih tud jezen ja, a ta jeza je iz ljubezni do vseh nas.

evo ga .vsaka čast

#94 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 4. september 2007, 12:17

Lol

To ni Bog - to je človekov koncept, ki ga eni pridno uporabljajo.

Pol mi pa mici širino očita.
Brez podpisa

#95 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 4. september 2007, 12:18

Lol

To ni Bog - to je človekov koncept, ki ga eni pridno uporabljajo.

Pol mi pa mici širino očita.

fajn se imamo

#96 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 4. september 2007, 12:32

To se mi ne zdi čist res


Kaj se ti ne zdi res?

A govoriš iz lastne izkušnje? Pomisli malo bolj globoko. Kaj je nasprotje ljubezni? Strah. Sovraštvo. Ok, lahko ljubiš in hkrati sovražiš. Ampak taka ljubezen je pogojna, ne pa brezpogojna. In ljubezen Boga je brepogojna.
Objavljena slika

#97 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 4. september 2007, 12:35

Kaj se ti ne zdi res?

A govoriš iz lastne izkušnje? Pomisli malo bolj globoko. Kaj je nasprotje ljubezni? Strah. Sovraštvo. Ok, lahko ljubiš in hkrati sovražiš. Ampak taka ljubezen je pogojna, ne pa brezpogojna. In ljubezen Boga je brepogojna.


Ja valda iz lastne. Se mi je zdelo, da govoriš o človeku ne o Bogu:

quote
meni se to zdi logično - ker tisti ki ima čisto vest in čisto srce, ne more sovražit.
quote
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#98 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 4. september 2007, 12:39

Ja Bog je oseba, sem govoril z njim. Spoznal sem, da ni nikakršen bog, ker se jezi za malenkosti, za napake v človeku posamezniku. Sem ga gledal in gledal in hodil z njim in opazoval. Vedno bolj sem bil jezen, jezen kot je bil on. V vsakem človeku se je izražala božja jeza.

Ampak to ni bil bog, to je bil le človeški konstrukt, izraz našega uma. En obraz Boga. En obraz Boga pogojen s konceptom uma ustvarjenega od človeka. In potem je bil še tisti dobri Bog. Nič se ni jezil , vsem je dopuščal, posvetil je na človeka z Lučjo. Mu pokazal pot, odpustil napake. Ta isti Bog.

No vse skupaj ni blo kaj preveč Boga ampak le različni izrazi za različnimi obrazi. Človeški faktor v svoji najčistejši obliki. Egu.
Tolko o Bogu. Preden pa kdo sanja o Bogu naj poišče človeka v tej naši kolektivni zavesti, ki bo odgovarjal frekvenci Boga, ki jo čuti. Čisto vedno ga bo našel. Ne bit tko naivni no. Tako po lastni želji zaslepljeni.

No, ko ti bo to preseganje šlo od rok ( sej ne, da gre men) potem boš videl, čez te utvare in iluzije o Bogu in njegovi Osebi in boš videl kako je brezoseben, brez ega, kako samo preprosto je in hkrati ni. Šele takrat bo jasno kaj kdo ponuja. In kaj je tisto PRAVO kar ponuja. In šele takrat bo lahko tud vsak spoznal kaj si ponuja sam.

Sej vem, da ne bom nikogar nič prepričal. Ampak Ko se Bog jezi na vas. Pomislite, če je res Bog. Ah seveda, da je. Preko koncepta nekoga drugega.
Za vsem tema pa se skrivajo pravila. Pravila, ki jih izvaja človek in ne Bog.

pa pa


Lepo napisano.
Objavljena slika


Ja valda iz lastne. Se mi je zdelo, da govoriš o človeku ne o Bogu:

quote
meni se to zdi logično - ker tisti ki ima čisto vest in čisto srce, ne more sovražit.
quote


Aha... važno da se razumemo.

Objavljena slika
Objavljena slika

#99 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 4. september 2007, 12:45

Vsakdo, ki se naveže ( na karkoli ) lahko sovraži in trpi.
Človek, ki pa se premika med večnostjo in svojim srcem, pa pravtako vse to čuti in doživlja. Le njegova ideja premagovanja in ločenost od tega je toliko večja. Samo Razumevanje.
Le kako bi drugače prepoznal sovraštvo in trpljenje, če ga nebi občutil.

Gledal bi in se spraševal - kaj je to ? Kaj je to kar se dogaja ?
Brez podpisa

#100 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 4. september 2007, 12:51

Vsakdo, ki se naveže ( na karkoli ) lahko sovraži in trpi.
Človek, ki pa se premika med večnostjo in svojim srcem, pa pravtako vse to čuti in doživlja. Le njegova ideja premagovanja in ločenost od tega je toliko večja. Samo Razumevanje.
Le kako bi drugače prepoznal sovraštvo in trpljenje, če ga nebi občutil.

Gledal bi in se spraševal - kaj je to ? Kaj je to kar se dogaja ?


Normalno da ne moreš poznat stvari ki je nisi občutil.
Vendar pa lahko s spoznavanjem in kot praviš ti - razumevanjem - samega sebe greš čez to, tako da ostane samo spomin na preteklost.
Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0