Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zeitgeist


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
231 komentarjev na to temo

#1 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 15. september 2007, 09:09

No tole se pa za moje pojme skrijejo vsi drugi dokumentarci in je nazoren opis kakšne ovce smo ljudje in kako se pustimo zavesti, ker ne poznamo področij v katere slepo verujemo in kaj nardi propaganda za svoje interese.

Glejte in se čudite x;)x http://www.zeitgeistmovie.com/

krščanstvo, september 11,ameriška deklaracija o neodvisnosti,....

#2 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 15. september 2007, 12:49

No tole se pa za moje pojme skrije pred vsemi drugimi dokumentarci


Se ti ne zdi, da si tale stavek malce nerodno oblikoval - kot bi hotel reči, da so vsi drugi dokumentarci boljši. Ding dong!

Drugače pa zanimiv film.

x;)x

#3 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 15. september 2007, 12:55

Se ti ne zdi, da si tale stavek malce nerodno oblikoval - kot bi hotel reči, da so vsi drugi dokumentarci boljši. Ding dong!

Drugače je pa zanimiv film!

x;)x


x:Ix x:Dx x:Dx x:Dx Jep

....drugo se skrije pred tem x:Dx x:Dx x:Dx :8): sm že popravu :madpro:

#4 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 15. september 2007, 13:15

Nemški dokumentarec:

Ameriški bojevniki v imenu... V Iraku:



Treba ločit verovanje; verjetje posameznika od inštitucij, organizacij, interesov. LP

#5 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 15. september 2007, 13:23

:vragec:

jasno je; da zdaj ko satan takorekoch zhe trka na vrata; da bo vedno vech takih skropucal, ki naj bi nas odvrnile od matere cerkve

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#6 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 15. september 2007, 13:26

:vragec:

jasno je; da zdaj ko satan takorekoch zhe trka na vrata; da bo vedno vech takih skropucal, ki naj bi nas odvrnile od matere cerkve

zlomk....tralala


hahahahahahahahahah

#7 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 15. september 2007, 13:28

hahahahahahahahahah

:vragec:

sedaj se seveda smejesh....ob poslednji sodbi bosh pa tochil bridke solze

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#8 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 15. september 2007, 13:32

Cerkev in drugoverci

http://www.zrtve-cer...new_page_17.htm

_________

http://www.zrtve-cer.../new_page_5.htm

V Ruandi je bilo v 100 dneh pobitih 800 000 ljudi. Cerkev je edina imela avtoriteto, da zaustavi prelivanje krvi. Toda "večina njenih duhovnikov in nun je l. 1994 gledala krvoprelitje ali celo pomagala morilcem." (Spiegel, 1/2000)

#9 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 15. september 2007, 13:41

Tudi katoliška cerkev je podpirala genocid v Ruandi
sreda, 01.08.2007
Tekst: Mira Breščak (Dnevnik)

"/.../ povzročitelje genocida nad Tutsiji v Ruandi leta 1994 /.../ Tam so v 100 dneh na najbolj brutalen način poklali več kot 800.000 ljudi. Katoliška cerkev, ki ji pripada 70 odstotkov Ruandcev, je edina imela avtoriteto, da ustavi pokol. In kako se je cerkev odzvala na pokole?

http://www.rtvslo.si...;post_id=976596

"Spiegel" piše v št. 1/ 2000: "Večina duhovnikov in nun je leta 1994 brezčutno opazovala pokol ali celo pomagala morilcem. Dne 14. aprila se je začel masaker v Kibehi - najprej 15.000 beguncev, ki so poiskali zaščito v cerkvi. Dva dni je trajalo, dokler niso vseh razkosali, izmaličili, pobili, postrelili ali nekatere tudi žive sežgali. Priče danes obtožujejo duhovnike in nune katoliške cerkve, da so podpirali genocid Tutsijev."

Nadaljnji citati: "Med 7. aprilom in 4. julijem so v 160 cerkvah pomorili Tutsije, ki so se zatekli v cerkvene prostore, ki so se zdeli varni."
"Okrivljeni danes živijo za samostanskimi zidovi v Belgiji, vodijo samostane v Franciji, študirajo teologijo na papeških univerzah ali pa v italijanskih cerkvah pridigajo o ljubezni do bližnjega in odpuščanju." Tako piše "Spiegel" št. 1/ 2000.

Ponazorimo si: ti dogodki so se začeli leta 1994 in ljudje, ki so se takrat direktno ali indirektno udeležili pobojev, danes neovirano živijo za samostanskimi zidovi. Lahko si zastavimo vprašanje: kdo je zaukazal kaj takega? Morda Jezus, Kristus, prinašalec miru, ki nam je prinesel ljubezen večnega Očeta in sam utelešal ljubezen?

S tem v zvezi se med drugim postavlja vprašanje, zakaj cerkev še vedno - komaj je moč verjeti - upravičuje posedovanje pripravljenega orožja za množično uničevanje, torej atomskih bomb. Šele pred nekaj leti je bilo v tako imenovani mirovni listini Katoliške nemške škofovske konference (z naslovom Pravični mir) izrecno ugotovljeno, da je strategija zastraševanja s sredstvi za množično uničevanje še naprej primerna. Slej ko prej velesile razpolagajo z ogromnim arzenalom atomskega orožja, ugotavljajo škofje, toda dokler ni alternative grožnji z orožjem za množično uničevanje, mora biti to odobreno.

Vse to je bilo pod pontifikatom tako imenovanega papeža miru, Janeza Pavla II., tistega papeža, ki je imel za pravilno tudi intervencijo Natovih enot na Kosovu in je takrat, spominjamo se še, izgovoril besede: "Mi končno nismo pacifisti." /.../ In tudi tega papeža - Janeza Pavla II. - naj bi razglasili za blaženega in mogoče pozneje za svetnika.
_________

V nemškem jeziku;

In die deutsche Sprache:

http://www.akagera-r...on/SPIEGEL.html
_________

!!!!!!!!!
Fundamentalisti so bolj ali manj prisotni v vseh religijah, ločinah. NE zgolj v RKC.

Fundamentalizma katerekoli religije, ločine NE BO podpiral NOBEN pošten človek. S Svetim v Srcu. NE glede na posameznikovo verovanje.
_________

Osvajalne vojne za uresničevanje lastnih interesov imajo radi vojni zaslužkarji in podobni "vojni profiterji; koristoljubci".

Kot tudi ljudje nizkih strasti (mučenja, pohabljanja, posilstva, ubijanja, plenjenja in ropanja tuje imovine...).
_________

NE podpiram NOBENIH skrajnosti. NE religioznih, NE ideoloških. NE levih, NE desnih.

ZLOČINE katerekoli strani je pa treba obelodanit. In reči "BOBU BOB". LP

#10 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 15. september 2007, 16:39

http://www.rtvslo.si...;post_id=976596


Zanimivo branje... :palec:
Ne samo tisto kar je bilo citirano, tudi ostalo... :vragec:

S tem pisanjem si si verjetno nakopal na glavo bes vseh pravovernih na tem forumu... x:Dx :palec: :palec:
Izobčen boš... x8Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#11 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 15. september 2007, 17:23

Z gorečneži mogoče NE bomo prijateljevali.

Z Dorijem (pomočnikom berlinskega škofa), pok. Mirkotom:

http://www.donbosko.si/node/383

http://www.skmberlin...7/foto_dori.php

Smo se lepo pogovorili vedno. In spoštovali pogled drugega.

Tudi dr. Ivan Štuhec je name napravil pozitiven vtis. Kot osebnost.

Njegov pogled na politiko... je pa njegov. In njegova pravica.


In še kom sem se svoj čas lahko pogovarjal b.p. Bil sem istih pogledov kot danes.

NOBEN ZLOČIN NI OPRAVIČLJIV.

Eno je vojna. In boj. Drugo so zločini. Kateri se v vojni, po njej, pred njo, brez vojne dogajajo... Za kar pa NI opravičila.

Tudi NI opravičila za mučenje in sežig škofa Vovka po vojni, in ostalih...

Za mučenje Vovka se točno ve, kdo je odgovoren. Ljudje pa tudi točno vedo, kdo ga je mučil.

NISO vsi duhovniki dvoličneži. Mnogo jih je globoko v Srcu predanih svojemu delu/poslanstvu. LP

#12 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 15. september 2007, 17:57

Z gorečneži mogoče NE bomo prijateljevali.
NOBEN ZLOČIN NI OPRAVIČLJIV.
Eno je vojna. In boj. Drugo so zločini. Kateri se v vojni, po njej, pred njo, brez vojne dogajajo... Za kar pa NI opravičila.


:palec:
Ko bi jih več znalo gledat in razmišljat na ta način... :sori:

Pod "pravoverne" sem imel v mislih tiste ki so kot furmanski konji včasih... :vragec: xrolleyesx
S... x?x ...plašnicami, mislim da se je reklo tistemu.
Da je konju zakrilo pogled levo in desno.
In je videl samo naravnost, tja kamor ga je vodil furman... x8Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#13 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 15. september 2007, 21:55

:vragec:

sedaj se seveda smejesh....ob poslednji sodbi bosh pa tochil bridke solze

zlomk....tralala


Poščijem se jest na cerkve pa njene sodbe xcivx .Mene nav noben nategvov x;)x x:Dx

#14 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 16. september 2007, 06:25

Alahovi božji bojevniki; Bosna v balkanskih klanjih...

http://www.rtvslo.si...amp;c_id=152403

Na enega Boga pod več imeni so se v Bosni sklicevali vsi.

Tako Rimokatoliki (Hrvati), Pravoslavni (Srbi), Muslimani. Njihovi duhovniki so jih blagoslavljali.

Vsi so se borili za Bosno na svoji strani.

In izvajali vojne zločine.

Muslimanom je dejansko šlo za biti ali ne biti. Allah je v Bosni zgleda trenutno v premoči...

Čez leta se zna dogajat 2. polčas.

S sedanjim stanjem NI nihče od vpletenih pretirano zadovoljen. Tudi zlo narejeno drug drugemu NI odpuščeno.

Mlade generacije so še bolj "borbeno" razpoložene in vzgojene.

Gl. akterji; načrtovalci balkanskih klanj v 90. pa več ali manj že vsi pomrli. Z izjemo nekaterih v vegetiranju...

Religije v skladu s svojimi interesi bolj razdvajajo kot združujejo.

#15 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 16. september 2007, 06:45

Religije v skladu s svojimi interesi bolj razdvajajo kot združujejo.


Divide et impera.
To so že stari Rimljani vedeli... :vragec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#16 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 16. september 2007, 14:40

Alahovi božji bojevniki; Bosna v balkanskih klanjih...

http://www.rtvslo.si...amp;c_id=152403

Na enega Boga pod več imeni so se v Bosni sklicevali vsi.

Tako Rimokatoliki (Hrvati), Pravoslavni (Srbi), Muslimani. Njihovi duhovniki so jih blagoslavljali.

Vsi so se borili za Bosno na svoji strani.

In izvajali vojne zločine.

Muslimanom je dejansko šlo za biti ali ne biti. Allah je v Bosni zgleda trenutno v premoči...

Čez leta se zna dogajat 2. polčas.

S sedanjim stanjem NI nihče od vpletenih pretirano zadovoljen. Tudi zlo narejeno drug drugemu NI odpuščeno.

Mlade generacije so še bolj "borbeno" razpoložene in vzgojene.

Gl. akterji; načrtovalci balkanskih klanj v 90. pa več ali manj že vsi pomrli. Z izjemo nekaterih v vegetiranju...

Religije v skladu s svojimi interesi bolj razdvajajo kot združujejo.


Ja zajebana je ta bosna.Moja babica izhaja iz območja Velike Kladuše ali natančneje kraja Begove kafane, kjer je bla rojena tudi moja mama, se pravi v muslimanski familji, in čeprov je že leta 65,66 prišla živet v Slovenijo se dobr spomne obdobja med drugo svetovno vojno,povojnega obdobja, Fikreta Abdiča-Babo in njegovega vzpona z Agrokomercem(sicer kasneje) in nato med vojno vodenja lastne muslimanske republike, ki je sodelovala z srbi z tem ko je vojska Bih bila sestavljena in muslimanov(druga muslimanska vojska pod povelstvom Alije Izetbegoviča ki je bil btw med 2. svetovno vojno v muslimanskih SS enotah Handjar ki so jo ustanovili Nemci ,spadala je pod Hrvaško oblast se pravi ustaše vir: http://www.militanti...article/id/2088 )in hrvatov.Babica je povedala da so že med drugo svetovno vojno muslimani poklali več srbov v okoliških Kladuških vaseh, in ker so bile te vasi prazne so nove jugoslovanske oblasti po vojni te vasi naselile z okoliškimi muslimani ki so hoteli imeti zemljo in z tem tudi moja babica oziroma njena družina.Zanimivo da mi zna še danes povedat da na tej zemlji ni nikoli nič rodilo tako kot prej drugje, ker je bila nekako prekleta in priborjena z krivico in krvjo zato je logično po nekem času pobrala šila in kopita in šla drugam.O tem da so ble to prej srbske vasi pravi se dobro spomne ker so ble opuščene staje za prašiče okoli vsake hiše.Tisti srbi ki so preživeli so pobegnili v Šibenik in seveda poteškali zadevo.Edino kar mi ni jasno od kje tako prijatelstvo med Fikretom Abdičem(musliman in domačin in vodja muslimanov v tistem območju ali tako imenovane muslimanske krajine) in takratnim vodstvom srbske ali vojne krajine v kateri so bli Mladič,Karadžič,Arkan itd kljub temu da so muslimani 50 let nazaj skupej z ustaši na podobnih prizoriščih poklal tolko srbov v tem območju, al se so se sam zamerl nekdanjim Handjarovcem se pravi Aliju Izetbegoviču in ex ustašem in nadaljeval vojno ki je 50 let mirovala.Treba je oment da se 2 svetovna vojna ponovi ko se hrvati im muslimani tovčejo prod srbom.Takrat so bli ustaši in muslimani prot četnikom.

Al pa je mejbi politka, politka kjer ni važno kaj si, ampak kaj je v interesu.Propaganda pa se šopa za navadno ljudstvo z tem ko vodilni skup šampanček pijejo(obstajajo fotke Miloševiča,Tuđmana in Izetbegoviča ki se mirno,sprošćeno pogovarjajo o zadevah in to v letih ko bi morali biti najbolj sprti med seboj, med tem pa lastn narod umira v jarkih.Evo ti politiko :xx!:

#17 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 7. november 2007, 01:22

Saj je že kdo že prej namignil na ta filmček....ki je btw res kul, se ga splača pogledat :palec:
Norost je vcasih najvecja modrost…

#18 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 7. november 2007, 08:16

Ja res je dobr, sam nism nikjer zasledil bi ga kdo omenu, razen mene prej.Še več, zlo mlačno je bil pogledan,komentiran.Jest mislim, da je to eden izmed najboljših dokumentarcev kar sem jih videl (jih zlo rad gledam), poleg tega pa še na njihovi uradni strani lahko vidiš na kakšni podlagi je nastal (viri info) in si pogledaš tudi to, ker je omenjeni dokumentarec le delček večih tudi izredno zanimivih.
Glej - http://zeitgeistmovie.com/sources.htm

Na podlagi njega, sem začutil resnične namene Amerike in kaj dela za dosege svojih ciljev :xx!: , ker sem bil prej zelo skeptičen do vsega skupaj. Sem pa izredno razočaran, ker se svetovna javnost nekako z tem strinja(teorija zarote ameriške vlade), ne premakne se pa nič in je spremeljivo.Zelo smešno vse skupej.
Nekak dualizem-Ja ja, američani smo zrušil dvojčke sami zaradi višjih ciljev, h krati pa ne naredijo nič in jim je nekak uredu.Tega ne razumem.Razen nekej intelektualcev ki imajo različna predavanja na te teme-že od Kennedija naprej, ki je bil ubit z strani vlade, ker ni hotel vojne v Vietnamu in bi tako prikrajšal Ameriške magnatorje za veliko dnarja.

Jebem ti dnar, pa unga k se ga je zmislu :xx!: :xx!: :xx!:
Zakaj more bit to pomembnejše od življenj :xx!: Nikol tega nam štekov, čeprov štekam xrolleyesx

#19 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. november 2007, 14:52

:vragec:

vam she vedno ni chisto jasno tole
vojna odpira delovna mesta
vojna je kot nachin selekcije nujno potrebna
vojna je najpotrebnejsha tam, kjer je koncentracija najvechje lakote
(tule po vechini predvidevam zagovarjate avtanazijo....ja kaj je pa v tem primeru vojna drugega?)

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#20 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 8. november 2007, 10:50

Ja res je dobr, sam nism nikjer zasledil bi ga kdo omenu, razen mene prej.Še več, zlo mlačno je bil pogledan,komentiran.Jest mislim, da je to eden izmed najboljših dokumentarcev kar sem jih videl (jih zlo rad gledam), poleg tega pa še na njihovi uradni strani lahko vidiš na kakšni podlagi je nastal (viri info) in si pogledaš tudi to, ker je omenjeni dokumentarec le delček večih tudi izredno zanimivih.
Glej - http://zeitgeistmovie.com/sources.htm

Na podlagi njega, sem začutil resnične namene Amerike in kaj dela za dosege svojih ciljev :xx!: , ker sem bil prej zelo skeptičen do vsega skupaj. Sem pa izredno razočaran, ker se svetovna javnost nekako z tem strinja(teorija zarote ameriške vlade), ne premakne se pa nič in je spremeljivo.Zelo smešno vse skupej.
Nekak dualizem-Ja ja, američani smo zrušil dvojčke sami zaradi višjih ciljev, h krati pa ne naredijo nič in jim je nekak uredu.Tega ne razumem.Razen nekej intelektualcev ki imajo različna predavanja na te teme-že od Kennedija naprej, ki je bil ubit z strani vlade, ker ni hotel vojne v Vietnamu in bi tako prikrajšal Ameriške magnatorje za veliko dnarja.

Jebem ti dnar, pa unga k se ga je zmislu :xx!: :xx!: :xx!:
Zakaj more bit to pomembnejše od življenj :xx!: Nikol tega nam štekov, čeprov štekam xrolleyesx


Zanimiv pogled, namreč meni se ni zdelo, da bi film govoril o kakšnih zarotah ameriške vlade, pač
pa en del filma razkriva povezavo sedanjega ameriškega predsednika z tistimi, ki že zadnjih nekaj tisoč let
poizkušajo skozi vojne, religije in finančne sisteme imeti ljudi "pod kontrolo". Raznorazne vlade naj
bi bile pri njihovem početju dokaj nemočne, če pa se kakšna upre, kot je to hotel storiti Kennedy, jo pa
odstranijo.
In tudi, govorijo o mednarodnem kapitalu ne samo ameriških "magnatorjih".
Na film je pa, če me spomin ne vara, namignil Alan_New že kar nekaj časa nazaj.
Tisti začutil sem ti pa boldal zato....ma sam si razlož...... x;)x
Norost je vcasih najvecja modrost…

#21 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 9. november 2007, 11:08

Zanimiv pogled, namreč meni se ni zdelo, da bi film govoril o kakšnih zarotah ameriške vlade, pač
pa en del filma razkriva povezavo sedanjega ameriškega predsednika z tistimi, ki že zadnjih nekaj tisoč let
poizkušajo skozi vojne, religije in finančne sisteme imeti ljudi "pod kontrolo". Raznorazne vlade naj
bi bile pri njihovem početju dokaj nemočne, če pa se kakšna upre, kot je to hotel storiti Kennedy, jo pa
odstranijo.
In tudi, govorijo o mednarodnem kapitalu ne samo ameriških "magnatorjih".
Na film je pa, če me spomin ne vara, namignil Alan_New že kar nekaj časa nazaj.
Tisti začutil sem ti pa boldal zato....ma sam si razlož...... x;)x


Jah vem da se smešn sliš-začutil x:Dx .Sam včasih skos slike začutim bistvo,namen,pot,...tko nekak, pač moje interne zadeve :8): . Ja res je,gre za kontrolo naroda,manipulacijo in za dobrobit nekaterih na vrhu.Ni ubistvu nč tazga če dobro pogledaš in ni noben mistike tle.Kva sm hotu povedat, em, da te ljudje(predavatelji) ki govorijo Američanom o zadevah ki jih kaže ta dokumentarec,predavajo na faksih,itd, zanimanje je ogromno( še enga posnetka posameznega predavatelja nism videl ki bi imel prazno dvorano) pa je vseeno spremeljivo.Nobeden ne upa očitati vladi nič(vse je nekej mlačno....pa ne mi govort da vlada poskrbi da je tko).Nič se o tem ne piše na velikem formatu.

Mater, ne mi rečt da v Ameriki tut enga človeka ki bi bil prpravljen it z svojim zadevam do konca, pa da neb mase potegnu za sabo, pa to v teh informacijskih cajtih kjer ni več mej informiranja.Al mejbi dobi loh svoje tko k kennedy....kva pa vem....sam če je vilik ljudi za tabo te težko kr tko odstranjo.Sploh pr taki zadevi k je tko očitna, ker kennedy,malcom x,kennedyev brat,lenon, martin luthner king, so govorili drugačno resnico ki ni bla tolk očitna kot ta in je bilo lažje pospraviti....evo mal na glas razmišljam :fiju:

#22 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 26. januar 2008, 20:16

Omenjeni film je preko Video Google končno na voljo tudi v slovenščini. Ko si boste ogledali ta film, določenim informacijam sploh ne boste želeli verjeti, saj so preveč neverjetne, toda ravno resnica pogosto najbolj boli, a tudi osvobodi.

V filmu je kar nekaj razlag dogodkov, ki so povezani v neko logično celoto in za katere marsikdo »za zaveso« ne bi rad, da pridejo v širšo javnost.
Film je razdeljen na tri dele, katere smo glede na vsebino, ki jo predstavlja, poimenovali:

1. del – MIT O KRŠČANSTVU IN JEZUSU

Ali je bil Jezus res to, kar nas poskuša prepričati krščanska cerkev?
Kako resnične so Biblične zgodbe in osebnosti?
Kaj se v resnici skriva za zgodbo o Jezusu?
Od kje ima krščanstvo svoje korenine?

2. del – MIT O 11. SEPTEMBRU IN TERORIZMU

Kako je možno, da sta se stolpa WTC v New Yorku, kljub napadu, tako hitro zrušila?
Zakaj se je »čudno« zrušila tudi stavba 7 zraven WTC-ja, čeprav ni bila poškodovana?
Kam so »izginili« ostanki letala, ki se je zrušil na Pentagon?
Zakaj so že pred »napadom« letal v kleti WTC-ja odjeknile močne eksplozije?

3. del – MIT O BANČNIH USTANOVAH, BORZAH, DENARJU IN RESNICA O VOJNIH DOBIČKIH

Kaj pravzaprav pomeni centralna banka in izdajanje denarja?
Zakaj ameriški dolar (in tudi ostale svetovne valute) niso več vezane na zlato?
Od česa je pravzaprav odvisna vrednost denarja?
Kako so »bankirji za zaveso« načrtovano povzročili številne zlome borz in celo vojne?

Po ogledu filma je vsakemu človeku jasno, da svet (in politika) ni to, kar mislimo, da je.

http://www.skrivnost...-v-slovenscini/

#23 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 26. januar 2008, 20:25

Hvala za link.
Sem ga hotela pogledat, ap sem že po prvih posnetkih ugotovila, da sem ta trenutek preobčutljiva za tak film.
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#24 loonanai

loonanai
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 399

Objavljeno: 26. januar 2008, 20:54

Po ogledu filma je vsakemu človeku jasno, da svet (in politika) ni to, kar mislimo, da je.


Film sem si ogledala pred kakim mesecom... Vidim ga bodisi kot novo orodje manipulacije bodisi kot resnico. Oboje je možno. Predvsem me je prevzel prvi del filma, razmišljam, da bi to pisala celo za diplomo :)
Krščanstvo nam je toliko stvari prikrilo in še vedno nam jih... Že samo s tem, da je od 20+ evangelijev pustila samo 4...
sleepwalking past hope

#25 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 26. januar 2008, 22:34

Že tretja (če se ne motim) tema o tem filmu! A nihče ne zna uporabljati iskalnika?!

Morda je tam samo za okras. :inocent:

Sicer je v redu dokumentarec, vreden ogleda, a ni nujno, da ima z vsakim novim članom tudi novo temo.
Possible—but highly unlikely.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0