Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zeitgeist


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
231 komentarjev na to temo

#26 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 27. januar 2008, 08:24

Film sem sicer že gledala prej, dobrodošli pa so podnapisi, ki razjasnijo nekatere strokovne izraze, tako da.... hvala Lotus za link :-)

Tretji del sem sicer res gledala površno, ampak, se samo meni zdi, da Illuminatov sploh ni omenjenih? In bankovec za dolar tudi ne... s piramido in 'božjim' očesom na vrhu.... hmmmm :inocent:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#27 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 27. januar 2008, 20:24

Tretji del sem sicer res gledala površno, ampak, se samo meni zdi, da Illuminatov sploh ni omenjenih? In bankovec za dolar tudi ne... s piramido in 'božjim' očesom na vrhu....


Ja,te teme je David Icke zlo dobro obdelu. :palec:


božansko še naprej! :2src:

#28 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 28. januar 2008, 14:04

Ta film je lakmusov papir za budale. Samo budale lahko verjamejo takim neumnostim.

Saj ne gre za verjetje. Je pa res, da samo budale verjamejo takim neumnostim: Kapitalizem je najboljši in najpravičnejši in najsvobodnejši.
Possible—but highly unlikely.

#29 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 30. januar 2008, 11:10

Izraz zanikanja je lahko jeza, jeza je izraz želje po spreminjanju sveta, vendar le, če želja trči v resnico se moč argumentacije naglo zmanjša in zopet lahko reagiraš zgolj z jezo ali pa sprejetjem.
Jezus plagiat, me zanima kaj mici na to poreče.
Brez podpisa

#30 Lemurian

Lemurian
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 94

Objavljeno: 30. januar 2008, 11:27

Za tak film ni nikoli preveč tem, res pa je, da je prvi del malo bolj tako tako predstavljen - dvoumno bi lahko rekli.

Hvala za link.
Sem ga hotela pogledat, ap sem že po prvih posnetkih ugotovila, da sem ta trenutek preobčutljiva za tak film.

Je dosti bolj miroljuben kot un dokumentarec o živalih.. kako je že?


Ta film je lakmusov papir za budale. Samo budale lahko verjamejo takim neumnostim.

Za take naivne budale je najboljši ogled interujuja od John Perkinsa, Confession of an economic hit man ali pa MAD

človek, zbudi se..

 

"Velika Pot je lahka, vendar imajo ljudje raje stranske poti." Tao Te Ching, 53

 


#31 X~EDGE~X

X~EDGE~X
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 666

Objavljeno: 1. februar 2008, 14:05

Za tak film ni nikoli preveč tem, res pa je, da je prvi del malo bolj tako tako predstavljen - dvoumno bi lahko rekli.
Je dosti bolj miroljuben kot un dokumentarec o živalih.. kako je že?
Za take naivne budale je najboljši ogled interujuja od John Perkinsa, Confession of an economic hit man ali pa MAD



Dokumentarec o živalih se imenuje EARTHLINKS in sodi v rang dokumentarcov, ki bi ga morali vsi videti, sa je posnet z skritimi kamerami...torej so posnetki avtentični. Po samem izdanju filma...so sledili tožbe posameznikov, ki so bili ujeti " med samim mučenjem živali" češ, da se jim godi krivica! Jim bom dal krivica ena po piskru!

...kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo...


#32 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 4. februar 2008, 16:35

Morm rečt, da me vedno znova presenečaš s svojo vzvišeno predstavo o kapitalizmu.

Mislm, da mi ni treba razlagat, da človek zlahka podleže moči in pastem, ki jih prinašata denar
korupcija ni nič nenavadnega
drogeraški karteli recimo, obstajajo samo zaradi denarja
denar je sveta vladar


in podobno

sistem omogoča grebatorstvo
in je zato nedodelam, ni slab, ampak je nedodelan
preveč enoličen, enosmeren, premalo širok
lahko bi bil veliko boljši
problem kapitalizma je čaščenje denarja
slep človek, vidi , da je to narobe

zato sem vedno znova na široko presenečen

Fino pri teh dokumentarcih je to, da zavajajo ravno tako, kot nas zavaja sistem
s tem sprožijo debate in polemike
s tem v človeku zbudijo dvom in ga pripravijo, da sam razišče
ker postane zbegan
komu potem verjet

in to je zelo dobro
Brez podpisa

#33 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 5. februar 2008, 14:50

Sistem nas ne zavaja. Zavajajo nas ljudje - kot npr. s temi dokumentarci.

Še dobro, da sistem niso ljudje.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#34 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 5. februar 2008, 15:07

Morm rečt, da me vedno znova presenečaš s svojo vzvišeno predstavo o kapitalizmu.

Belcebub je pač vernik. In saj veš, da se z verniki ne da pogovarjat.
Possible—but highly unlikely.

#35 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 5. februar 2008, 17:02

Denar je sredstvo.

Sveta vladar je tisti, ki ima denar, ne pa denar njemu.

Svoboda že sama po sebi omogoča ljudem izraziti svoje lastnosti, ki jih ljudje obravnavamo kot dobra in kot slaba.

Zatiranje teh domnevno slabih lastnosti pa prinaša zelo katastrofalne rezultate.

Slep človek vidi, da je s kapitalizemom nekaj narobe, ker ne vidi, da je edino, kar je narobe, narobe s slepim človekom.

Sistem nas ne zavaja. Zavajajo nas ljudje - kot npr. s temi dokumentarci.


še v duhovnih planih obstajajo pravila in načini omejevanja slabih lastnosti ljudi
slep človek velikokrat ni obremenjen s sliko videnega in ponujenega
sistem zavaja na vsakem koraku, še dobro, da imamo društvo za varstvo potrošnikov
Brez podpisa

#36 X~EDGE~X

X~EDGE~X
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 666

Objavljeno: 5. februar 2008, 20:18

Denar je sredstvo.

Sveta vladar je tisti, ki ima denar, ne pa denar njemu.

Svoboda že sama po sebi omogoča ljudem izraziti svoje lastnosti, ki jih ljudje obravnavamo kot dobra in kot slaba.

Zatiranje teh domnevno slabih lastnosti pa prinaša zelo katastrofalne rezultate.

Slep človek vidi, da je s kapitalizemom nekaj narobe, ker ne vidi, da je edino, kar je narobe, narobe s slepim človekom.

Sistem nas ne zavaja. Zavajajo nas ljudje - kot npr. s temi dokumentarci.



lubček, tista davidova zvezda v avatrju je popolnoma nepotrebna....se mi kr sama nariše pred oči ko berem tvoje umetnije!

...kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo...


#37 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 5. februar 2008, 20:29

sistem zavaja na vsakem koraku,

To je ena glavnih funkcij sistema.

še dobro, da imamo društvo za varstvo potrošnikov

... ki skrbi, da potrošniki pridno trošijo. :vio:
Possible—but highly unlikely.

#38 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 5. februar 2008, 21:06

Denar je sredstvo.

Sveta vladar je tisti, ki ima denar, ne pa denar njemu.

Svoboda že sama po sebi omogoča ljudem izraziti svoje lastnosti, ki jih ljudje obravnavamo kot dobra in kot slaba.

Zatiranje teh domnevno slabih lastnosti pa prinaša zelo katastrofalne rezultate.

Slep človek vidi, da je s kapitalizemom nekaj narobe, ker ne vidi, da je edino, kar je narobe, narobe s slepim človekom.

Sistem nas ne zavaja. Zavajajo nas ljudje - kot npr. s temi dokumentarci.


Hm včas so bli tahudi tisti ki so bli fanatiki nekega sistema,rečmo fašizma,nacizma, komunizma.Nism vidu da v kapitalizmu ozir. demokraciji tut to obstaja x:Dx

#39 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 7. februar 2008, 21:28

Saj ne obstaja. Vernikov v kapitalizem ni. Smo samo ljudje, ki smo na podlagi dejstev prišli do ugotovitve, da je to najboljše, kar je doletelo človeka do sedaj.


Evo x:Dx x:Dx x:Dx

#40 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 8. februar 2008, 08:28

Saj ne obstaja. Vernikov v kapitalizem ni. Smo samo ljudje, ki smo na podlagi dejstev prišli do ugotovitve, da je to najboljše, kar je doletelo človeka do sedaj.


Vera = verjeti

Kaj zdaj - verjameš v kapitalizem ali ne? xrolleyesx

Nasprotno - je najslabša.... človek ni več človek v svojem bistvu humanizma.....
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#41 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 8. februar 2008, 21:07

zeh.... xzzzx
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#42 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 9. februar 2008, 09:19

Jaz vem, da je kapitalizem najboljši.

V to ne dvomim. Verjetno si med tistimi, ki imajo kar bajne dobičke od izkoriščanja, pardon, svobodnega trgovanja. :fiju: Dvomim pa, da bi tako bebavo povzdigoval kapitalizem, če bi bil njegova neposredna žrtev.
Possible—but highly unlikely.

#43 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 9. februar 2008, 14:19

V to ne dvomim. Verjetno si med tistimi, ki imajo kar bajne dobičke od izkoriščanja, pardon, svobodnega trgovanja. :fiju: Dvomim pa, da bi tako bebavo povzdigoval kapitalizem, če bi bil njegova neposredna žrtev.

Tisti, ki so izkoriščani so sami krivi - zakaj pa niso postali direktorji? Saj samo malo pritisneš in gre, hkrati pa se seveda na pravo mesto postaviš ob pravem času. x8Dx Čisto preprosto, pravijo motivatorji.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#44 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 9. februar 2008, 16:40

zdej pišem v nedoločniku... še večja razlika je pa med misliti, da vedeti in samo vedeti x:px no, aristotel bi pa reku, da največja razlika je pa med bit in nebit. xcivx kakšen otrok tam dol v etiopiji al kje se trenutno koljejo, bi si pa mislil, da je največja razlika med biti lačen in biti sit. x;)x jaz samo vem, da sem sit... samo ne vem še, na čigav račun x:o)x

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#45 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 12. februar 2008, 20:47

Moto luzerjev je, raje ne poskusi, da ne boš naredil napake in da ti ne bo spodletelo. Moto uspešnih ljudi pa je, poskusi, če ti spodleti, poskusi še enkrat.

s tem pa se strinjam :palec: ... ostalega ne bom komenitrala :o|o: ...
Mojca

#46 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. februar 2008, 20:55

:vragec:

ma ja
kle je she zmeri prevech onih k so se v socializmu shlepal....pa se ne morjo navadit, de je treba mal mignt z ritjo
socialne podpore je pa itaQ treba ukint

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#47 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 12. februar 2008, 22:02

balcebub, ojoj, lol, OMG! x:o)x

v deželah vzhoda, delajo delavci za male pare v tovarnah zahodnega kapitalizma, bili so tud primeri otroške delovne sile
ok to je sam primer, da vidm zej, kolk globoko v luknjo glavo tišiš

Objavljena slika
Brez podpisa

#48 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. februar 2008, 22:09

v deželah vzhoda, delajo delavci za male pare v tovarnah zahodnega kapitalizma, bili so tud primeri otroške delovne sile

:vragec:

jst jim she malih par neb dau
suzhnjelastnishtvo je edini druzhbeni red, ki je pisan na kozho nam belcem

zlomk...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#49 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 12. februar 2008, 22:15

no si vsaj iskren :palec:
jebat ga se pozna teh 2000 let cerkvenega vpliva
Brez podpisa

#50 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. februar 2008, 22:25

no si vsaj iskren :palec:
jebat ga se pozna teh 2000 let cerkvenega vpliva

:vragec:

kjes pa ti kubntat najdu povezavo med cerkvijo pa suzhnjelastnishtvom???

zlomk.....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0