Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tabuji in brezpogojna ljubezen


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
244 komentarjev na to temo

#51 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Se kar strinjam. Osebe, ki si jih omenila Mati Tereza, Dalajlama... so meni zares drage osebe, ne vem če zares čutijo brezpogojno ljubezen do vseh, vsekakor pa jo čutijo do dosti več ljudi in stvari kot navadni smrtniki, mislim, da so to večkrat dokazali s svojimi dejanji.

Kar se pa seksa in brezpogojne ljubezni tiče, sta res področji zase, ne bi pa mogel reči, da sta popolnoma ločeni. Vse stvari v naših življenjih so povezane in na vseh področjih delujemo v skladu s tem kar smo. Tudi prej omenjene osebe so se s seksom še kako ukvarjale in to je celo ena od ključnih stvari na poti duhovne rasti. Oni so to doživljali skozi vzdržnost in celibat, in spoznavati seks na ta način je po moje (nisem še probalObjavljena slika) najtežje. Seks je eden od manifestacij življenske energije, ki pa jo je potrebno nadzirati in vzpostaviti neoviran pretok.

Nisem pa čisto siguren če vsa ta debata tukaj govori o povezanosti seksa in brezpogojne ljubezni na način kot praviš ti, da je eno pogojeno z drugim ali celo da je eno brez drugega nemogoče. Če hočemo res čutiti brezpogojno ljubezen, ki se nam razodane v razsvetljenju, moramo še kako delati na osebnem razvoju in sem vsekakor spada tudi seks, brez tega ne gre. To potrjujejo tudi vse religije, večina se seksu odpove pa ne zato ker je odveč ali nepotreben ali ovira, temveč zato da se naučijo kontrolirati življensko energijo. Torej je seks eden od bistvenih elementov pri osebne razvoju.

Eden od ciljev osebnega razvoja je tudi razsvetlenje v brezpogojni ljubezni, samo razsvetljenje je v bistvu samo to, spoznanje neskončne, brezpogojne ljubezni in nič več. To je vse bistvo našega stvarstva.

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#52 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Mogoče je to ljubezen ?
Zvečer sem mu ob 23.00 pekla krompir za večerjo in kuhala hrenovko.

Še preden je prišel sem se razjezila, ker nisem vedela da bo tako pozen, ampak zanimivo, ker je pričakoval, da bom tulila (saj že dolgo nisem) sem ga presenetila in se obnašala kot prava mucika, ki prede.
Prav zanimivo je bilo videti njegovo presenečenje.

No menim, da pri vsaki partnerski povezavi pride do vzponov in padcev ampak za brezpogojno ljubezen je po moje zrel tisti, ki svojemu partnerju pusti njegovo osebnost in jo ne poskuša krojiti po svojih merilih. Strinjam se z vami in vašimi trditvami.

Lep pozdrav! Vanja !

#53 rezi

rezi
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Tole berem vse o seksu. Ja deci ste pa res dobri. A zdej naj vam še verjamemo da nas ljubite če greste z drugim. Še dobr da sem jest svojga poslala nazaj k mami. Za seks se pa vedno kakšen najde. Sej je že tuki kr neki kandidatov.

Rezi

#54 rezi

rezi
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Ker je seks tut moja prilubljena tema sem še enkrat malo prebrala vse skupaj. Zdej me pa zanima, predvsem Tyazi pa še nekaj je takih tuki gor, kaj pa če se tvoja ženka zmisli, da te ljubi pa bi šla še skom drugim samo tako malo seksat. A pol ta tevrija še velja? Pa tko te ma rada samo premalo seksa ma doma pa bi še malo drugje. Sebo se je že zjoku ko je njegova malo tako postrani, kaj pa ti?

Ste nas pogruntal, da padamo na ljubezen. Zdej pa taka tevrija, vse v imenu ljubezni.

Rezi

#55 Masa

Masa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Eno vprašanje: koliko lahko pri ženskah, ki so jim pobrali vse notranje spolne organe (jajčnike, maternico,... - adijo hormoni)govorimo o kakšni spolni energiji in presnavljanju spolne energije? A so potem te ženske obsojene na to, da ne morejo spoznati brezpogojne ljubezni?



Masa

#56 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Jaz mislim, da je brezpogojna ljubezen eno, super seks ali pa totalno ujemanje v njem pa drugo.Zelo je fino, če to deluje eno z drugim.

Mislim pa, da brezpogojna ljubezen obstaja pri tistih bolj, ki niso totalno zasvojeni s seksom. Nekateri to pomešajo in mislijo, da je isto, vendar tisti, ki se zelo ujemajo v postelji so tudi zelo posesivni in oblastni do partnerja in tukaj ni več govora o brezpogojni ljubezni.

Vanja

#57 Maca Mur

Maca Mur
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Iz mojih izkusenj je mozno ljubiti moza in seksati z ljubimcem.
Priznam pa tudi, da je to "instant uzitek". Res je na prvi pogled krasno, nov clovek, zaljubljenost, energije se kar kresejo. Zadovoljstvo brez velike vlozene energije.
Ampak zal je po zakonih energije tako: kolikor energije vlozis, toliko dobis. Jaz sem vedno dobila praznino, plehkost. Pa se seks nikoli ni bil niti sencica seksa z mozem.

V zakon je potrebno vlagati veliko vec energije, da ohranis raven zadovoljstva sebe in partnerja. Ne samo pri seksu, zlasti pri vsakodnevnih odnosih, drobnih pozornostih, razumevanju, podpori osebni rasti in tako naprej. Ampak se tako drobna zadovoljstva, ki jih pozanjes v zakonu, pomenijo veliko vec. Tako da sem danes zagovornica monogamije (no, vsaj s svoje strani). "Instant uzitki" pridejo in grejo. Da bi ohranjal raven takega zadovoljstva, bi jih potreboval vedno vec. In vseeno te pustijo praznega. Dober zakon pa se gradi pocasi, ljubezen raste, zaupanje se veca, zadovoljstvo ostaja. Seks je vedno boljsi.

Seveda je to recept samo zame. Odnosov je, kolikor je parov, in vsi so razlicni.

Ja, naj bo se tako kontradiktorno, moja ljubezen do moza je rasla skozi vse moje izkusnje, tudi avanture.

#58 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

quote:

Iz mojih izkusenj je mozno ljubiti moza in seksati z ljubimcem.


Khhmmhkkkhhhmmm Maca Mur, tale prvi stavek je zelo sočen Objavljena slika. Pazi da to tvoj možek ne izve Objavljena slika.
Ja sam ka mali pao s lipe

#59 sebo

sebo
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00



Se povsem strinjam z Maco Mur, ko pravi, da je možno ljubiti moža/ženo in seksati z ljubimcem/ljubico. Prav ima tudi v tem, da lahko ljubezen do partnerja s tem celo raste. Tudi glede enkratnosti seksa s partnerjem se strinjam, enkratno pa je zato, ker se (običajno)najbolje poznata, ker sex spremljajo čustva. Tako partnerstvo (z izvenzakonskimi dražljaji lahko verjetno povsem normalno funkcionira - ne vem še, ker sem šele na začetku take izkušnje), vendar pod pogojem, da sta partnerja med seboj maksimalno iskrena in dogovorna. Vendar pa ponavadi pride do avantur zaradi, ne bi rekel pomanjkanja v zakonu, ampak zaradi drugačnosti. Najbolj idealno je seveda, če sta partnerja povsem odprta za seksualne potrebe drugega, v nasprotnem primeru lahko sprostitev takih potreb poiščeš pri drugemu. Kakorkoli, če sam pri sebi čutiš, da s tem nikakor ne ogrožaš partnerstva in če to partner ve in ti zaupa, potem ne vidim težav. Kot rečeno, gre za dogovor. Pustimo na strani filozofije o brezpogojnosti. Vsak pri sebi ve, kje so tiste meje, do katerih lahko gre in kaj mu je v življenju pomembneje. Iz ljubezni do partnerja lahko sicer poskuša te meje premikati, lahko pa da mu ne uspe in ko dva potem ne najdeta več vmesne poti, ko se več ne moreta srečati na križišču, potem gresta narazen. Nesmiselno pa je razmišljati toliko v naprej. Pomembneje je uživati trenutek, kajti če nas jutri povozi avto, bomo vsaj umrli srečni.

Za konec pa bi rad Maci Mur še sporočil, da so mi njena razmišljanja vedno veliko pomenila in mi pomagala pri svojih odločitvah. Želim ti vso srečo!

sebo

#60 tomaz

tomaz
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

o buh, celi romani. Prvi pogoj je, da partner sploh je.
Drugi pogoj je, da je sploh zato.
Tretji pogoj je, da si ti zato in da ti stoji.
Gledano iz moške strani. Iz ženske pa najbrž, da hoče in želi.
Kje je tu brezpogojna ljubezen?

Tomaž

#61 Maca Mur

Maca Mur
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Sebo ziujo ce se ti zdi me kej poklic

#62 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

quote:
Khhmmhkkkhhhmmm Maca Mur, tale prvi stavek je zelo sočen . Pazi da to tvoj možek ne izve .



khhmmmmkhmmm, mož že ve, kot vidiš pri meni ni samo teorija, tudi v praksi se marsikaj dogaja. V znanosti je tko, najprej hipoteza potem pa veliko poizkusov in na koncu pade teorija, al pa kdo drugObjavljena slika

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#63 Maca Mur

Maca Mur
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

ko na primer pade moj moz, je to zelo simpaticno
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika


#64 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Masa.. Kdo si ti?

Tjazy
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#65 Masa

Masa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 24. oktober 2002, 01:00

Tjazy, kaj te konkretno zanima?

Masa

#66 čveka

čveka
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 24. oktober 2002, 01:00

aja,

jaz pa vseskozi mislila,da je to Marsa,površno brala [V]...Tjazy hvala za opozorilo!
Se mi je zdelo,da Marsa ni jezna ,kot Masa, [:P] ...samo zaradi
napačne interpretacije njenega videnja-gledanja,na ljubezen.
Pravijo,da 'imajo vsake oči svojega malarja'...grem pa prebratObjavljena slika njeno repliciranje..

#67 Masa

Masa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 24. oktober 2002, 01:00

Se opravičujem, ker nisem prej preverila vzdevkov, ki ste si ji nadali.

Masa

#68 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. oktober 2002, 01:00

Zivjo, Masa in dobrodosla! Objavljena slika

Seveda ne (nisi mogla vedeti)! - saj nisi mogla pomisliti na vsako asociacijo, ki jo bo nekdo dobil ob imenu... Objavljena slika



Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#69 čveka

čveka
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 24. oktober 2002, 01:00

Masa,hja...

sem prebrala in pravim,da brez-pogojne ljubezni ni.Vsaj med 'navadnimi' zemljani ne.
Pustimo mater Terezo,Dalajlamo etc....imam,lahko rečem, veliko prijateljic vedno pripravljenih,da me tudi pokritizirajo če je to potrebno.Brezpogojna ljubezen? ...kje pa...če sem poštena,vedno, tako jaz kot one,postavljamo nekakšne pogoje.Ni potrebna beseda,to se čuti,je nekje v zraku.Imam moža in imam otroke....brezpogojna ljubezen? Ne!Vedno nekaj pričakujem..se pravi,ni je,saj postavljam pogoje..imam pa tudi triletnega vnučka...brezpogojna ljubezen? Da!Samo zanj lahko brez pomislekov,ovinkarjenja in truda rečem....rada ga imam brezpogojno.Se pa hip za tem vprašam...koliko časa?Kdaj bom,morda proti svoji volji, pričela posavljati pogoje.
Torej...bi rekla,da brezpogojne ljubezni ni....
in

Seveda sem malce zašla s poti.... bilo govora tudi o seksu ...slab seks in ljubezen [V] pa kaj Objavljena slika..na začetku je bila vedno ...Beseda

#70 bendži

bendži
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 66

Objavljeno: 24. oktober 2002, 01:00

Tyazi,
tale zadeva je dolga. Jaz sem preletel le prvo stran. Vendar dovolj, daso tudi mene zasrbeli prsti. Koneckoncev tu le nizamo svoje misli, poglede, prepričanja... in jih postavljamo na ogled.

V transformacijskem tarotu sem prebral nekaj, s čimer se povsem strinjam oz. razumem takole:
kaj je sploh brezpogojna ljubezen? je ljubezen res nekaj tako zveličavnega in absolutnega, da je vedno pravilno čustvo? brezpogojna ljubezen je lahko tudi nekaj napačnega - ima lahko za posledico napačna dejanja, ki do sebe in drugih niso več ljubezen; ljubiti enako vse in vsakogar pa pomeni ne delovati; kajti z vsakim dejanjem nekam usmerimo več ljubezni, drugam manj, v nekaterih sprožimo zavist, ljubosumje, obsojanje, ... ljubezni namreč ne usmerjamo na objekte (še celo, če jo usmerjamo na strelo, je vprašanje, ali je to res povsem neosebna, nezavedujoča se sila?), temveč na subjekte - torej sprožamo akcijo,ki ji odgovarja reakcija in tej spet akcija ...

in sedaj transformacijski tarot: ni ljubezen tista najzveličavnejša; pomembno je zavedanje. podan je primer Jezusa,ki je prekupčevalcem razmetal stojnice in nanje stresel "sveti" bes; dejanje,ki na videz nima nič z ljubeznijo, pa vendar v svoji moči zavedanja edino tisti trenutek pravilno.

ljubezen, sex - ego: izmišljujemo si izgovore, opravičila; sprejemati pa se moramo take kot smo, ob zavedanju, da želimo ego preseči, da želimo ljubiti zaradi možnosti dajanja ljubezni,popolnega samozavedanja in ne zato, ker naš ego potrebuje ogledalo;samo oseba,ki je zmožna biti sama, je zmožna ljubiti;šele ko si ego priznamo,se začenja razblinjati;dokler si izmišljamo opravičila, ga ne priznamo.

sex zaradi sexa je ego,je ljubezen do sebe.

sex v ljubezni, pravi ljubezni med dvema človeškima bitjema, je potapljanje v ocean brezkončnosti,je popolno zavedanje

zakaj ne ljubimo na splošno,zakaj iščemo ljubezen drugih človeških bitij (ne le eno človeško bitje drugo človeško bitje); tudi okrog Jezusa, Bude, ... so se zbirali učenci - in med njimi je bila ljubezen; zakaj? ker se človek lahko umakne vase,proč od soljudi, da se najde, da se v samoti znebi osamljenosti; vendar pa smo vsa človeška bitja povezana med seboj (in nekoliko rahleje, manj zavedno,z vsem stvarstvom);ni smisel obstajati sam,smisel je povezovati - v zavedanju, v sočutni ljubezni,v pravičnosti, v dobroti

phu, sem se razkracal; jasno,tudi sam se zgolj prebijam preko gora ega.

pa lahko noč

bendži

#71 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Masa.. preprosto me zanima.. kdo si? Kako bi opisala sebe?
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#72 Sirij

Sirij
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Ljubezen, ljubezen, ljubezen. P moje je to, kar pojmujemo pod besedo ljubezen samo neka senca prave ljubezni. Za nas je to neko custvo, ki nam ponavadi zamegli pogled, razburka hormone in pocutimo se super. Navaden clovek prave brezpogojne ljubezni skoraj ni sposoben. Ce bi recimo otroka vzgajal v brezpogojni ljubezni, bi mu moral dovoliti, da se uci iz svojih napak, dovoliti bi mu mural, da se popolnoma izrazi, pa ceprav zeli nositi zeleno pank frizuro. Moral/a bi ga popolnoma sprejemati in hkrati voditi po neki pravi poti, vendar le kot nevsiljiv/a vodnik/ca.
Prava ljubezen, ceprav se vedno custvo, je neosebna in ljubi ves planet in vse njegove prebivalce. Tudi zivali rastline. V resnici ljubezen ni custvo, je popolnoma neosebna energija, ki drzi skupaj vse atome v stvarstvu. Pod vplivom prave ljubezni bi se morali ljudje prepoznati kot bratje, kot clani ene druzine, ki nesebicno poskrbijo drug za drugega. Drugace pa ta energija deluje spodbujevalno. Spodbuja vse, tako dobro kot slabo, saj je neosebna. V svetem pismu je opisana kot mec razkola. Kaj to pomeni? Spodbuja in krepi vse, razbohoti se dobro in slabo, tako, da se ljudje sami odlocimo kaj je prav, ker smo se prisiljeni odlociti za pravo smer. To se dogaja zdaj v svetu. Svet je prepravljen z ljubeznijo, ki spodbuja dobro clovesko stran, pa tudi slabo. Kmalu bomo morali izbrati prao, ce ne bo po nas.
Kako krepiti nesebicno (nepogojeno) ljubezen. Tako, da pomagas vsakemu, ki te prosi za pomoc. Tako svojemu otroku kot klosarju, ki zica pred trgovino. Saj mu ni treba dati denarja, ce mislis, da ga bo zapil. Lahko ga pa vprasas: "Si lacen, kaj potrebujes?" In mu to prineses.
Lep dan, s soncem obsijan. S

#73 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Pa bom se enkrat...

Brezpogojna ljubezen ni custvo, ne da se je cutiti.. je STANJE. Vsa custva so negativna.. pri vsakem custvu, ki se pojavi odteka (pada) energija in pojavi se, da nam pokaze, da imamo problem..

Bendzi seks zaradi seksa, ne obstaja.. Nikoli ne seksas zaradi seksa. Vedno je po sredi nek drug motiv. Lahko je EGO.. vsekakor pa ni to ljubezen do sebe. Seksas lahko, iz potrebe, mascevanja, denarja, strasti.. potrebe po "biti faca".. torej napacne interpretacije pomebnosti.. oziroma zaradi nesamospostovanja..
Vcasih pa tudi, iz ljubezni.. in o tem sem hotel govoriti.

Kaj sem hotel povedati z vsem tem? Da nikoli ne obsojajmo nic.. in tudi seksa ne.. Ce vzamemo za primer en par.. ki ima povprecno zivljenje in si nekdo od njiju zazeli nekoga drugega (pa je cisto vseeno ali iz strasti, dolgocasja, ali pa misli, da je to ljubezen) se zgodi to, da obicajno tega svojemu partnerju ne omeni.. in razultat vseh teh tlacenj in vsega tega je, da na skrivaj prevara svojega partnerja.. Ker je to res "instant" uzitek, kot je rekla Muca Mar, se ponavadi zacne obtozevati in ce komu zaupa, ga vcasih (ne vedno) obsodi se tisti in vse skupaj ne pelje nikamor..

Pravim, da ce se v odnosu pojavi ta obcutek, strast, dolgcas.. karkoli ze.. in spoznamo osebo s katero zelimo imeti telesni stik, bi bilo dobro, ce bi si to partnerja povedala in ugotovila zakaj je prislo do tega. Ce je dolgcas, bi v odnos vnesla malo vec, erotike, igrivosti, itd... in poiskusala to vzdrzevati.
Torej vedno ko se pojavi kaj takega, bi si povedala in si to dejanje tudi dovoljevala.. ker ce hocemo biti korak pred nasim EGO-om morami biti bolj zviti kot je on. Ego razmislja tako, da ce je nekaj prepovedano, mora tisto narediti, ker nihca nima pravice EGOju postavljati zahteve, pricakovanja, omejitve.. tega mocan EGO ne prenese.. in ravno zaradi tega bo naredil tisto, kar je prepovedano, da sam sebi dokaze, da je svoboden..
Ko enkrat podremo plotove, vec ne moremo skakati cez njih. S tem zajezimo vse tiste motive, ki so storjeni proti svoji volji, ampak jih povzroca EGO, takih je najvec in ti povzrocijo najvec skode in najvec razdorov.. bla bla bla..

Ampak, zdaj pa je nemogoce, da se tukaj ustavim.. ker ko je enkrat mozno sprejeti sebe.. in partnerja taksnega kot smo.. in ko je res vse dovoljeno in parterja delujeta v smislu dajanja eden drugemu in sprejemanja.. potem ne bo nihce vec nic iskal drugje.. ker je doma najboljse.. in potem se odnos dvigne na drug nivo, ta ki po vecini sedaj na svetu manjka.. (ne pri komu osebno (ne pisem osebno) ampak na splosno) Torej potem imamo moznost vedeti s kom smo in kaksen je tisti, dokler obstaja karkoli, kar je omejno, prepovedano, se nam partner nikoli ne bo pokazal v taksni luci kot on je v resnici.. in nimamo niti moznosti kar-koli prepovedati
Takrat, ko si podarimo svobodo, da smo to, kar smo.. takrat je partner v odnosu prostovoljno, brez navezanosti, brez posesivnosti, lastninjenja, brez pricakovanj.. ampak samo JE.. SAMO SMO.. in DAJEMO.. samo ce ne znamo sprjemati, je edino kar zmoremo Jemanje.. zato je nujno sprejemati.

Pa spet se ne morem tukaj ustaviti.. ker se vedno smo ljudje.. in se vedno je moznost, da se pojavi v nasem zivljenju oseba, polek partnerja, ki jo vzljubimo in jo imamo radi in se pocutimo zelo dobro, ce jo poljubimo za doer dan in ce jo objamemo za lepsi dan..
In nekateri (NEKATERI, ki jih ni malo) si zazelijo z njo seksati.. (pa je cisto vseeno ali je to storjeno samo iz strasti ali ne) potem, to ni tako hudo obsodbe vredno dejanje. Ne zagovarjam tega, da je potem to potrebno storiti.. ker ce imamo osebo radi.. ce jo ljubimo, seks ravno ni potreben.. ce pa se zgodi.. pa ni nic tako hudega. Niti za nas, niti za partnerja niti za tisto osebo.

Energija se da pretvoriti.. da se seksati tudi sam s seboj.. da se tudi s pomaranco.. mnogo je nacinov, mi pa se vedno najraje s clovekom, ob katerim se lepo pocutimo.. in ce to ni vedno nas partner, pac na tej poti ucenja ni.. in jaz nikoli ne bom tega obsojal. Nikoli ne bom izustil, da je to slabo.. Ni potrebno... in seks in ljubezne nimat nic skupnega.. to se strinjam.. ce pa se zgodi.. ni slabo. Ker vedno so dve poti.. slabo ali dobro, prizadetost ali neprizadetost in kadar (ce kdaj) partner to stori ni potrebno zato delati ali cutiti karkoli negativnega.. Ker mi samo SMO.. in vsi smo ENO, ceprav je na zacetku potrebno delovati iz sebe, da potem lahko zacutis da smo ENO.
Ne tega obsojati... ne biti proti bodimo vedno za..

Nisem proti VOJNI.. sem za MIR!! Na prvi pogled isto.. ampak tam, kjer smo proti nam pobira energijo, tam kjer smo za, jo pridobivamo.

Iz druge dimenzije.. vedno smo videc, videno in videnje... vse to smo mi vedno in to hkrati.. in vse tisto, kar vidimo je vedno v nas.. ne mogoce je videti nekaj kar ni v nas, in ni mozno imeti nekaj, kar ni v nes.. in ce v drugem vidimo ljubezen, jo samo zato ker smo mi ljubezen, drugace je v drugem ne vidimo..
Nesmiselno je da "Potok, tece, tisto kar tece" Potok samo tece..

Ogromno se lahko naucimo iz potoka.. on gre svojo pot.. SAMO JE.. in ce mu postavis omejitev.. gre mimo nje.. ce je omejitev vecja.. se malo ustavi in gre spet mimo nje.. in ce je se vecja ovira.. potem prekipi iz struge in gre mimo nikje drugje. Ne more pa se ustaviti.. ne mores mu reci.. ti zdaj bodi to kar jaz hocem.. cez to mejo ne smes iti.. To ni mogoce.. Iz katere koli zadeve, se lahko naucimo isto.



Tjazy

*** Svet je narejen preprosto! ***

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#74 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Vsi pisemo, da nismo sposobni ljubezni, kot neko opravicilo, da se lahko naprej drzimo EGO-ja. Vedno smo tisto, kar mislimo, da smo. Nase zivljenje sestavljajo nase misli.. in enako moznost imamo, da mislimo, da smo zmozni te ljubezni, kot to, da mislimo, da je nismo.. Ampak lazje je misliti, da nismo.. in vse je v redu. Neko opravicilo..

Al v bistvu sploh ni pomembno nic.. brez-veze je polimizirati kaj je ljubezen.. s tem nic ne pridobimo.. lahko se pa spomnimo na njo, kadar nas partner pride domov z neko idejo, ki nam ni vsec in manesto, da mu uporekamo, mu dajmo to ljubezen, podarimo mu darilo, da je lahko tisto, kar on je. To je vse.. nic drugega ni potrebno.

Nekdo to prebere.. in rece.. Ah, to pa jaz nisem sposoben.. in pripise se kaj pikrega v smislu.. to ni mozno na zemlji.. kaj ni mozno???

A ni mozno prenehati ubijati zivali?
A ni mozno parterju pustiti svobodo ,da je to kar je?
A ni mozno, da partenrju dajemo?
A ni mozno, objeti prijatelja?
A ni mozno sedeti in uzivati v naravi, ko imamo cas?
A ni mozno, pomagati drugim?
A ni mozno, biti srecen namesto nesrecen?
A ni mozno, ljubite sebe, namesto se obsojati?
A ni mozno, napisati "RAD TE IMEM" namesto "NIMAS PRAV"?

Jaz v tej ljubezni ne vidim nekaj zakompliciranega in nemoznega.. To ni nobena zapletena, tehnolosko in kemisko narazlozljiva zadeva?

KER SVET JE NAREJEN PREPROSTO!!!! To je preprosto... ljubezen ne vidim kot neko resno stvar o keteri bi se bilo potrebno pogovarjati.. in ugotavljati ali smo zmozni ali nismo zmozni..

Tam nikje je tema duhovna univerza.. mama mia.. a bo kmalu se univerza ljubezni? A bo clovek res iz vseh stvari naredil znanost, da bo lahko nadvladoval in sluzil?

Ampak iz smrti in spolnosti, pa ne more narediti znanosti.. ceprav poizkusa.. imamo razne stvari, ki nas ucijo.. in nas niso nic naucile.. pticke, zivali, rastline.. naravo.. ampak ne.. vse smo hoteli nadvadati.. otala nam je smrt in spolnost..

IN spolnost bo povzrocalo se veliko prizadetosti, kot izgleda in vedno vec je je..

Ob smrti.. pa je clovek zmozen jokati.. Halo? In se vedno ne ve, zakja joka, sploh se ne vprasa, zakaj takrat cuti negativno..


Tjazy

*** Svet je narejen preprosto! ***

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#75 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Tjazy... ti si hipi po srcu. Objavljena slika
Lej, sej zelo lepo stvari poveš, obrazložiš... Svet bi lahko bil idealen. Hočem rečt, da so mi tvoje misli blizu, le ko se dotakneš svobode partnerja, do neke mere sicer mora biti in je, samo pol maš pa tisto skrajnost. Pa ti ne bom več nobene grde besede napisala in še neki je, mogoče mi tale forum pripomore, da gledam na razlike med ljudmi bolj strpno kot prej. Čeprav se z njimi ne strinjam. Pač kdo sem jst da sodim druge, čeprav zame kaj takega nikoli ne pride v poštev. Mi je to fajn! Se bolj zavedam sama sebe, svojih pogledov na stvari. Ne da planem pa kr sklincam ljudi, mal se vase potegnem pa mal poštudiram kako pa jst mislim, in zakaj mislim tako. Malo vzroke raziskujem. Spoznavam samo sebe.
Objavljena slika
mushi
Mushi




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0