Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kontracepcijske tablete


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
150 komentarjev na to temo

#26 Gost_Mačona_*

Gost_Mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 7. november 2007, 18:26

Jaz uporabljam Yarina tabletke, zelo blage sicer, vendar kot terapijo. Moja diagnoza so policistični jajčniki in zadeva več kot odlično funkcionira.

na isto diagnozo sem dobila Diane 35, najmočnejše od vseh. sem se zredila. :inocent: drugače pa se mi je ciklus ful uredil in je še zdaj kar urejen, po par letih prenehanja jemanja. aja, tudi koža se mi je izboljšala, ko sem jih začela jemat.

#27 *katy*

*katy*
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 8. november 2007, 08:55

Tudi jaz sem pred temi Lyndinette 20 jemala Diane 35 - ravno z namenom, da bi se mi izboljšala koža. To se mi je, a so mi s časom postale premočne in preagresivne, pa sem jih zamenjala. Sem se pa tudi jaz zredila po Diane 35.

#28 pokalica

pokalica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 8. november 2007, 09:46

Tudi jaz sem uporabljala Diana 35 na začetku terapije. Kasneje me je sama ginekologinja opozorila, da bi jih bilo dobro zamenjati z drugimi ker so kasneje ugotovili (v raziskavah?), da jih se ne bi smelo predologo uporabljat. Nekje dve leti naj bi se lahko uporabljale in ne več, se pravi ne dolgoročno. Ko sem jih pa začela uporabljat jih je pa hvalila in rekla, da so najboljše pri polic. jajčnikih, sedaj pa so ugotovili, da znajo zelo škodit. Hja! Jaz sem se po Diane zredila mogoče kilo ali dve, so bili pa ostali učinki pri meni super xrolleyesx
Sicer pa načeloma predlagajo, da naj ženska ne bi zanosila nekje 6 mesecev po jemanju tabletk, mislim pa, da je to odvisno tudi od časa jemanja. Če je neka ženska pila tabletke eno desetletje, se je v telesu nabralo verjetno več toksinov kot pri eni, ki jih je jemala mogoče leto ali dve. Kolegici, ki je tabletke jemala 8 let, je ginekologinja povedala da "ne sme" zanositi pred rokom 6 mesecev.

#29 24sončnica

24sončnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 15. avgust 2008, 17:24

Lep pozdrav!

Stara sem 26 let in sem v resni vezi že 3 leta, od tega 2 leti in pol jemljem kontracepcijske tabletke. Najprej sem jemala Logest, sedaj zadnje tri mesece pa Jasminelle.
Že nekaj časa odkar jem tabletke sem opazila, da nimam več neke želje po seksu ( ne vem poželenje, tisto katerega sem čutila pred tabletkami) in orgazma ne doživim več, tako kot včasih. Mislim, da se je spremenilo v mojem telesu vse kar se tiče poželenja, hrepenenja... Razmišljam, da bi prenehala s kontracepcijskimi tabletami, predvsem zato da se v mene vrnejo tisti občutki, ki sem jih imela pred jemanjem tablet, saj vem da se ti z jemanjem vse spremeni, ves ciklus..ne vem. Kaj mislite vi? x?x x?x

To temo je popravil/a 24sončnica: 15. avgust 2008, 17:24


#30 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 15. avgust 2008, 17:53

Oj, Sončnica!

Smo že precej pisali o tem, preberi tole in tole pa se bom morda lažje odločila...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#31 24sončnica

24sončnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 16. avgust 2008, 14:01

Hvala Aliana!

Malo mi je res pomagalo ampak še vedno ni to to... muči me upad libida, želje po spolnosti ni. Pa ta kemija v telesu. Zanosit nočem, tako, da ne vem , če preneham s tabletkami in pol prešaltam na kondom, ali na to da fant pazi??bom odšla k ginekologu na posvet, kaj on misli... x?x
Pojma nimam, te občutke imam v sebi že nekaj časa... nihanja

#32 X~EDGE~X

X~EDGE~X
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 666

Objavljeno: 16. avgust 2008, 14:07

Hvala Aliana!

Malo mi je res pomagalo ampak še vedno ni to to... muči me upad libida, želje po spolnosti ni. Pa ta kemija v telesu. Zanosit nočem, tako, da ne vem , če preneham s tabletkami in pol prešaltam na kondom, ali na to da fant pazi??bom odšla k ginekologu na posvet, kaj on misli... x?x
Pojma nimam, te občutke imam v sebi že nekaj časa... nihanja


fant bo kurac pazil....na koncu je najboljše....takrat samo še podaljšuješ :) ne se zajebat na to foro...

...kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo...


#33 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 16. avgust 2008, 14:31

tabletke - nikoli več. zakaj bi tlačila vase kemijo, če ni treba. že tako ali tako imam hormonsko ravnovesje popolnoma porušeno. xrolleyesx naj bi tabletke to izboljšale, ampak ne verjamem.
sem jih jemala 3 leta in imela glavobole zaradi njih. xrolleyesx se zredila, strije, pa tako naprej. ne, hvala.

če se ti zdi, da se res čudno počutiš in tvoje telo kriči po spremembi, jih pa nehaj jemati. ampak se pripravi na pomešan menstruacijski ciklus. pa potem se pač moraš pogovoriti s tipsonom glede uporabe kondoma. doslednost ...
pa mogoče, če se bolj pozorno opazuješ, najdeš spet stik s sabo. xsrcx

ampak kondom ubije čustva in spontanost in je težko preiti s tabletk na kondom. za nekaj se je treba odločiti.

#34 X~EDGE~X

X~EDGE~X
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 666

Objavljeno: 16. avgust 2008, 15:04

tabletke - nikoli več. zakaj bi tlačila vase kemijo, če ni treba. že tako ali tako imam hormonsko ravnovesje popolnoma porušeno. xrolleyesx naj bi tabletke to izboljšale, ampak ne verjamem.
sem jih jemala 3 leta in imela glavobole zaradi njih. xrolleyesx se zredila, strije, pa tako naprej. ne, hvala.

če se ti zdi, da se res čudno počutiš in tvoje telo kriči po spremembi, jih pa nehaj jemati. ampak se pripravi na pomešan menstruacijski ciklus. pa potem se pač moraš pogovoriti s tipsonom glede uporabe kondoma. doslednost ...
pa mogoče, če se bolj pozorno opazuješ, najdeš spet stik s sabo. xsrcx

ampak kondom ubije čustva in spontanost in je težko preiti s tabletk na kondom. za nekaj se je treba odločiti.


Po čem, pa ti pol kričiš? Po kondomih ali spontanosti ? :)

...kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo...


#35 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 16. avgust 2008, 15:21

po spontanosti ... po kondomih po moje v zgodovini človeštva ni še nihče hrepenel. x:Dx

najlepše bi bilo ... če bi človek lahko imel v možganih kontracepcijsko sredstvo, 100 % zanesljivo in da to ne bi bila abstinenca. x:Dx ampak potem bi že spet se flancalo o preračunljivosti in karmi in otrocih. :o|o:

#36 X~EDGE~X

X~EDGE~X
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 666

Objavljeno: 16. avgust 2008, 15:24

po spontanosti ... po kondomih po moje v zgodovini človeštva ni še nihče hrepenel. x:Dx

najlepše bi bilo ... če bi človek lahko imel v možganih kontracepcijsko sredstvo, 100 % zanesljivo in da to ne bi bila abstinenca. x:Dx ampak potem bi že spet se flancalo o preračunljivosti in karmi in otrocih. :o|o:


Dobra si! Kr igraj se! Še malo in z malo sreče pa boš mlada mamica :) z nedokončanim faxom in družbo ti bo delala mala kričeča kepica iz ETIOPIJE!

...kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo...


#37 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 16. avgust 2008, 15:26

saj se ne igram .... razen v mislih ... od tega ne bom noseča. x:)x jaz samo, ker imam preveč časa za bluzenje, premlevam teoretske odštekane ideje. x:Dx

uf, ne mi faxa omenjat! :vragec: to mi je pa sveta stvar. :C:

#38 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 16. avgust 2008, 17:32

OK, jaz sem tudi popustila tipu xrolleyesx in je "pazil", med menstruacijo pa niti ne, ves čas, kar sva imela spolne odnose, pa nisem zanosila. x:Ix

ja, ne zanosi se spet tako hitro. ampak, Mačka, saj veš, treba nas povsod medicinsko podučit, da bomo sterilni&varni. xDDx x:o)x

#39 24sončnica

24sončnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 16. avgust 2008, 18:04

villa sonca! :vio:

Lepo si to napisala, vem da bo težak prehod iz tabletk na kondom, saj si ob tabletkah bolj sproščen,... ciklusi vse je urejeno, drugih težav posebnih ob jemanju zaenkrat nisem imela... kako to misliš da kondom ubije čustva?
Ob prebiranju neželenih učinkov tabletk, mi postane slabo, od možnosti raka na dojkah, do krčenju žil, če si kadilec, plus vsi ostali minusi, postojim in si rečem, zakaj ?
Obstaja veliko drugih možnosti zaščite, razen tabletk te kemije.

#40 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 16. avgust 2008, 18:11

je zajebano, seveda, vem iz izkušnje, ampak jemati sem jih nehala, ko je odnos že itak bil na psu, tako da pravzaprav ne vemo vsega točno ... zakaj komu kaj ni/je bilo ... ampak če se prav spomnim, gospodu ni bilo najbolj prav. :vragec: jaz sem jih pa nehala jemati predvsem zaradi enih drugih zdravstvenih problemov in moram reči, da je prenehanje jemanja sigurno nekaj pripomoglo k rešitvi tistega trdovratnega problema!

no, gremo k tebi. ja, zdaj imaš seveda urejen ciklus, tabletke ga uredijo vsaki ženski, da ima stalnega, ampak po prenehanju jemanja zna biti, da boš čakala in čakala, pa menstruacije še ne bo. zna biti 3-6 mesecev.
tisto, da kondom ubije čustva ... prej spontanost ... ne vem točno, kaj sem mislila s čustvi. nevermind. x:)x

saj tabletke obstajajo cca. 50 let. kako so pa prej in to?
pravzaprav bedasto, da zato, da ne zanosiš, moraš jemati farmacevstko sredstvo. :O: kot bi bil bolan.

#41 24sončnica

24sončnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 16. avgust 2008, 19:03

točno tako villa sonce se strinjam :vio: , medtem, ko se ženske ubadamo s tem fantje glede tega nimajo teh težav, srečneži.
Bila sem pri bioenergetiku in mi jih je tudi on odsvetoval, rekel mi je da je seks najlepši kadar ni teh tabletk, če si redno pregledujem prsi, pa hpv in to...dal mi je malo za razmišljanje.. Tudi endorfina zelo pomembnega hormona telo nima.. ravno sedaj sem bolna in zagotovo vem, da nove tablice tabletk ne bom načela...

#42 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 16. avgust 2008, 19:11

Saj sem že v uni temi napisala, pa še enkrat...
se ful strinjam in ja, iz izkušenj, tabletk jaz več ne.. enkrat je Mystica ful dobro napisala, da je mela občutek da tud če nikol več ne bi seksala, bi blo čist vseen.. pri men blo dost isto.. se že resno spraševala, če je problem v tem, da sploh ne čutim dost do fanta al kaj.. pol sem pa mal nehala.. in je bla sprememba precej očitna, dragi moj je pa tud mal panik kar se nepredvidenih otrok tiče, tko da tud s kondomi nimava problemov... mislim, ne greva se tega, da saj verjetno ne bo nič narobe, če brez...

je pa tud to res, ja, da mal ubije spontanost... sploh če tip ni nek hud profi, ki kondom spotoma z eno roko gor namontira, da niti ne dojameš kdaj x;)x sam ej... so plusi in minusi tu in tam.. pretehtaj..

je pa po moje več vredno to, da se ne filaš s kemijo in ne zastrupljaš, sploh če čutiš, da ti ne paše, kot pa neka spontanost... ki jji itak lahko na drug način dosežeš.. pa se mal pohecaš v tistih par sekundah, ko se kondom gor daje.. al pa postane to del igre.. saj se da...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#43 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 16. avgust 2008, 19:26

Plodni dnevi
http://www.lunin.net...?showtopic=3254
knaus oginova metoda
http://www.google.si.....=cr=countrySI

#44 24sončnica

24sončnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 16. avgust 2008, 19:32

hvala :vio:

#45 24sončnica

24sončnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 17. avgust 2008, 15:10

to itak vem, sto ludi sto čudi x;)x

#46 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 18. avgust 2008, 12:23

Jaz sem na istem. Tudi nekje tri leta jemala Logest, zdaj prešla na Yasminelle in se vedno bolj nagibam k sterilizaciji. Glede na to, da imam samo še en jajčnik in ta dela za oba pa se čisto lahko zgodi, da zanosim še prej kot sicer.
Pred tem imela 12 let materični vložek, se fino razumela s tem, nič kaj krvavela, vedno za ekšn. Pol pa pride nosečnost in temu primerno plod ostane v jajcevodu in razsuje vse kar se razsuti da..
Vem ja, da je tema o sterilizaciji...bom šla pogledat kaj tam pravim(pred šestimi leti nekaj jako pametna tam bila)

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#47 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 18. avgust 2008, 12:31

NI več teme?
Vem, miljavžent procentna sem, da jo je Tamara odprla. No, jaz je ne najdem x8Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#48 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 18. avgust 2008, 12:45

http://www.lunin.net...?showtopic=1196
google is your friend; "sterilizacija lunin.net":
http://www.google.si...lient=firefox-a

Kdor pozna v praksi taoistično seksologijo, uporablja naravno zaščito [ima 100% kontrolo nad izlivom z jelensko vajo/moški, ženska zna zaustavit menstruacijo z jelensko vajo 1.del]
Mimogrede, na ovulacije smo leta seksal najbolj "udarno & maratonsko na dolge proge/termine",
zanositve NI bilo nenadejane nikoli nobene;
Tao Seksologije:
http://rapidshare.co...ao_Ljubezni.pdf
Kama Sutra:
http://rapidshare.co..._Kama_Sutra.pdf

#49 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 18. avgust 2008, 12:52

O tantra x:)x hvala - to je bilo pa hitro.(ne vem madona, kak je jaz nisem našla :vragec: )
Sem preletela skozi tole, še vedno nič odločila v bistvu.
ampak metode pazi - pri nas ne vžgejo..oz...sem vedno zanosila po takšnih metodah x;)x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#50 24sončnica

24sončnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 19. avgust 2008, 10:01

kondomi, danes so že takodobri ziher, da ga sploh ne čutiš, ali pa ( bunkice) na njem, no nisem še probala

aliana hey!

Isto sem čutila jaz, ko si napisla glede fanta (enako se je meni dogajalo),,, danes bi naj začela z novo tablico tablet, a jih ne bom načela.

Si iz tabletk prešla na kondom? x?x
Kako pa je bila menstruacija po tem? x?x

Lp xrolleyesx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0