Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Peticija PROTI kadilskemu zakonu v Sloveniji


  • Prijavi se, če želiš komentirati
547 komentarjev na to temo

#1 hacklab

hacklab
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 15. november 2007, 18:34

Pozdravljeni!

Peticijo PROTI kadilskem zakonu v Sloveniji
lahko podpišete na spletnem naslovu:

Peticija

Peticija je nastala 13.11.2007. Na zgornji povezavi lahko
na zgornji desni strani nad sliko spremljate, število podpisov (ang. Signatures).

E-pošto, ki ste jo prejeli, prosim pošljite NAPREJ
svojim prijateljem, da bodo tako vsi, ki si želijo spremembe
lahko glasovali.

Hvala!

#2 hacklab

hacklab
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 15. november 2007, 18:40

Če ne drugače se bo vsaj videlo realno stanje.
Nevem zakaj bi se slepili. Zakon je neugoden za večino
gostov v lokalih.

#3 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 15. november 2007, 18:42

haclab, dobrodosel na forumu x:)x

lepo bi bilo le, ce bi se novi ljudje toliko potrudili, da bi pogledali, ce je ze taka tema odprta...
tale npr. je, ker se je spomnim, sem jo menda se sama zacela....
zoprno je imet sto tem na isto foro v razlicnih temah...


Peticije
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#4 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 15. november 2007, 22:02

Buhu, in kaj se bo s peticijo doseglo?
Pa avtor peticije naj se nauči pisati slovensko. :xx!:

dobr si ga :palec:
btw. kwa pa je buhu po slovensko? :o|o: x:px x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#5 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 15. november 2007, 23:12

Hvala bogu, da lahko obiscemo lokal ali morda restavracijo, kjer ni vec cigaretnega dima! :vio:
Kar se tice pa pomanjklivosti zakona in nastalih potreb pa je druga zadeva.
Sam zakon pa je, vsaj kar se mene tice cisto vredu.

#6 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 15. november 2007, 23:28

Zaradi mene lahko zaprejo vse lokale ! Bo ostalo več denarja za družino ali morda še več, kak dopust...ipd.

Strinjam se s tem, da so tukaj kadilci diskreditirani ! Lahko bi uvedli tak zakon, da bi moral gostinski lokal imet učinkovitejšo ventilacijo, kateri bi uničil cigaretni dim in obenem tudi smrad.
Ta obstaja, preverjeno ! V kolikor nima ta ustrezne ventilacije...nema pušenja. simple x:o)x

Sam za to ventilacijo je treba odšteti...a gostincu se ne splača, ker njemu se jebe za tvoje zdravje...bitne so pare. Če gledajo s te strani...pol naj naprej stokajo. :vragec:

p.s.
vsem gostincem !
Padel promet v lokalih ? spustite cene, tako bo morda več prometa ne glede na proti kadilski zakon. xrolleyesx
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#7 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 15. november 2007, 23:40

da. :palec:
kar se znizanja cen tice bo tezka.
danes je kapital tisti, ki upravlja z cenami. upravlja zivljenja in prihodnost. in dokler bomo kapitalu dajali vecji pomen kakor vrednotam, bodo tudi cene in lokali vecje-i.
Jasno pa je, da ce zelimo manj v lokale, je potrebno najprej urediti dostopnost pitne vode in zagotoviti njeno ustrezno kvaliteto. za uresicitev tega, pa se moramo ponovno vrniti k vrednotam in prihodosti in drugacnemu postavljanju ekonomskih nacrtov... ;) Naposled bi to pomenilo, da bi si morali v razvitem svetu se bolj zategniti pasove, gostinci pa bi imeli se manj dela.
Spiti kozarec vode, se posebej ce je njena kvaliteta dokaj dobra je za mnoge zemljane luksuz. Iz tega vidika je sploh cudno, da imamo se cas razmisljati o cigaretih. xrolleyesx

#8 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 15. november 2007, 23:52

jojno xrolleyesx

kot da ima ta zakon karkoli zveze z zdravjem....
farmacevtska industrija je direktno povezana s tobacno,
ce bi nam zeleli zdravja, bi nasi vladarji zelo drugace ukrepali...
ze davno in na vseh nivojih...in ne bi uporabljali goriv, ki jih, in pesticidov, in genetike, in plasticne hrane in...itd
cigarete so se najmanjse zlo!!!

dejstvo:
prodaja tobaka v sloveniji SE NIKDAR NI BILA TAKO VISOKA kot v zadnjih 2 mesecih.
dejstvo:
se nobena prohibicija ni nikoli resila problema (primer: alkohol v ameriki v zacetku prejsnjega stoletja itd)
dejstvo:
ze meni se ful kadi, odkar 'ne smem', kako se pocuti povprecen najstnik, pa si lahko sami mislimo....

absolutno sem za cisti zrak in lokale,
ampak sem proti kakrsnikoli prepovedim na tak nacin, da se ne poskrbi za resitev problema
(to zdaj zame NI resitev).

sem enostavno proti totalitaristicnim sistemom, to je to.
pa za karkoli se gre...


kr neki....
kadit se ne sme,
vode iz pipe v lokalih tudi ne dobis vec...za znoret!
to se mi zdi se vecji problem!!!
ostja!
v parlamentu so nehali narocevat vodo iz steklenic, ces da ni ekolosko in nepotrebno,
zdaj pa v vseh lokalih to noter prinasajo, ali kaj...?
clovek sploh ne more spit kozarca vode v ljubljani, nad tem se je sele za zamislit!!!

pa:
ne morejo cen nizat lastniki lokalov...ker imajo take najemnine, da...
in najvec zasluzijo dejansko na kavah, ob kavi pa 90% ljudi kadi...to je dejstvo.
in ce zelimo to spremenit, moramo zacet cisto na drugem koncu...

eh, sm se razburila x:o)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#9 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 16. november 2007, 07:08

p.s.
vsem gostincem !
Padel promet v lokalih ? spustite cene, tako bo morda več prometa ne glede na proti kadilski zakon. xrolleyesx

a si kdaj vidu, kolk prometa majo kafichi. kolk ga prjaulajo mislim. sej po njihovem uradnem prometu tut prej niso mel za burek. kuko da sploh upajo pizdit. men se niti eden ne smil niti mal.
dost bl me mot, da zarad blesouga zakona folk zunej pri ogrevanju gleda porochila o konferencah o globalnem segrevanju ozrachja. bolano...
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. november 2007, 10:18

vode iz pipe v lokalih tudi ne dobis vec...za znoret!

res. caplarija! :sick:

men pa lapajo o zdravju in onesnazenju. x:o)x
vsaka 'zdravo osvescena bejba' k je se na kasksnem montinjaku ali kateri od locevalnih pa porab dnevno 5 flashk plastike.
super.
to mene ne ogroza, k nc ne smrdi. x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. november 2007, 10:28

v glavnem ne.
kjerkoli vodo narocis, dobis v flashi.
svinjarija.

je treba velik pit pa to, za zdravo zivljenje. x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 16. november 2007, 10:38

Sem bila v Sarajevu poleti (znano po dobri vodi) in tam itak tece vsepovsod, so pipe na ulicah itd..
pa sem vseeno zelela kupit eno plastenko, za cel dan, za hodit po muzejih in vse...
in me gleda tip v lokalu cudno: pa kaj bos kupovala plastenke, to je za turiste! pij vodo iz pipe, dobra je!
in pol mi da vodo...in potem se povsod drugod, enostavno vprasas za kozarec vode, in ga dobis :2src:
(in res je dobra).
pogresam take case, nerazvite.... :sori:
(zadnjic me je v Cankarjevem domu tako neodobravajoce pogledal natakar, ko sem hotela samo pol kozarca vode, za neko tabletko, ker imajo na Wcju le toplo vodo...mislim: zakaj moram kupit 1/2l, ce rabim samo 2 pozirka :vragec: prav z muko mi jo je dal...sem mu rekla, da se ne mislim pocutit kot en kriminalc, ce zelim pol kozarca vode in naj me njeha grdo gledat...potem se je malo unesel).
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#13 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 16. november 2007, 12:02

ma se mi je ravno prijalo malo prickat in bit pametna in moralno podprta s strani nakljucnih opazovalcev x:o)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. november 2007, 12:02

xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 18. november 2007, 22:54

jojno xrolleyesx

kot da ima ta zakon karkoli zveze z zdravjem.... definitivno IMA! vprasaj pasivne kadilce in zaposelen v gostinstvu!
farmacevtska industrija je direktno povezana s tobacno, Verjetno, mozno. se toliko slabse.
ce bi nam zeleli zdravja, bi nasi vladarji zelo drugace ukrepali... kakorkoli, si zelimo nekadilci, ki smo v vecini, zdravja! in to je dovolj!
ze davno in na vseh nivojih...in ne bi uporabljali goriv, ki jih, in pesticidov, in genetike, in plasticne hrane in...itd kaj ma to zdej veze?? tukaj govorimo o tobacni industriji! itaq da je se veliko za uredit.
kaj ste smesni, komaj se resimo delnega vpliva enega lobija in to je tobaci lobij, pa vam ni prav?!

cigarete so se najmanjse zlo!!! ne bi rekel da ravno najmanjse! vpliv tobacnih lobijev je predolg. denar od tobaka za orozje! :xx!: sama pravis . se vedno je "zlo"!


dejstvo:
prodaja tobaka v sloveniji SE NIKDAR NI BILA TAKO VISOKA kot v zadnjih 2 mesecih. od kje ti to dejstvo? imas vire?
dejstvo:
se nobena prohibicija ni nikoli resila problema (primer: alkohol v ameriki v zacetku prejsnjega stoletja itd) se ne strinjam! vsaka prohibicija in vsaka cloveska akcija, naj bo se tako majhna ima vpliv!
dejstvo:
ze meni se ful kadi, odkar 'ne smem', kako se pocuti povprecen najstnik, pa si lahko sami mislimo....
ah... cetudi. dolgorocno menim da bo drugace. ali lahko morda najdes tudi kaksno 'pozitivno' zadevo tega zakona? Jaz vsekakor jih in to vec kakor negativnih. Slednjih pravzarpav skoraj ni. Razen iz stalisca kaksnega gostinca, ki je na racun mazohistov (kadilcev) sluzil denar.

absolutno sem za cisti zrak in lokale, zgleda da ne!?
ampak sem proti kakrsnikoli prepovedim na tak nacin, da se ne poskrbi za resitev problema
(to zdaj zame NI resitev). imas kaksne predlog, ki bi ga tudi ekonomsko podprla?

sem enostavno proti totalitaristicnim sistemom, to je to.
pa za karkoli se gre... totaliristicno je vdihavanje smrada cigaret zaradi kadilcev! dosti bolj kot vsak zakon! gres na wc, ker te pac na wc in prides ven zakajen :xx!: pomeni enostavno to, da moram dat cunje prat. pranje pa ni poceni in je ekolosko potratno.

kr neki....
kadit se ne sme,
vode iz pipe v lokalih tudi ne dobis vec...za znoret! samo kaze na odnos gostincev -- kako iz "inata" xrolleyesx :xx!:
to se mi zdi se vecji problem!!! itaq, sem ga ze izpostavil! sploh pa namesto da se ukvarjamos kajenjem, bi se lahko z RESNICNO bolj pomembnimi zadevami - kot ej PITNA VODA!
ostja!
v parlamentu so nehali narocevat vodo iz steklenic, ces da ni ekolosko in nepotrebno,
morda, morda pa zato, ker je itaq vsa voda ki ni iz pipe UV obsevana!
zdaj pa v vseh lokalih to noter prinasajo, ali kaj...? kdo? kr neki!
clovek sploh ne more spit kozarca vode v ljubljani, nad tem se je sele za zamislit!!! zal! in kaj temu sledi?

pa:
ne morejo cen nizat lastniki lokalov...ker imajo take najemnine, da... aja, a res? a zato prihajajo sefi 1x dbevno ali tedensko denar pobrat iz blagajne, v najnovesjem mercedezu xrolleyesx mislim, da prevec posplosujes! enim laufa bolj, enim manj ane. sigurno pa stannje ni brilianto. v mnogih panoga v sloveniji ni raznato! mnogi imajo pre-nizke place. lokalov pa je po moje dosti prevec!!
in najvec zasluzijo dejansko na kavah, ob kavi pa 90% ljudi kadi...to je dejstvo. aja, x:o)x morda dnevni barcki... pravi zasluzek pa je drugje.
in ce zelimo to spremenit, moramo zacet cisto na drugem koncu...
imas predlog?

eh, sm se razburila x:o)x



#16 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 18. november 2007, 23:46

ne bom se zdaj spuscala v vsak stavek, ampak ja:
mislim, da je celostno gledano kajenje eden manjsih ekoloskih problemov,
(odtod omemba pitne vode, uporabe pesticidov in se cesa)
glede zdravstvenega lobija pa imam svoje mnenje, ki ga ne bom tu zdaj izrazala,
ker ima ta spis premajhen format.

imam direktno informacijo iz tobacne industrije glede prodaje, ja, in seveda ne bom
omenjala vira tukaj.... xrolleyesx

pa sploh tega ne govorim kot neka strastna kadilka, ker niti slucajno nisem to.
govorim o faktu, da problem JE, in zame ni dobro resen s tem nacinom zdaj.

zaposleni v gostinstvu, ki jih poznam in bi jih lahko vprasala, imajo trenutno tako
malo prometa, da verjetno ne bodo vec dolgo zaposleni v gostinstvu, ampak se bodo
obremenjevali z drugimi zdravstvenimi tezavami in stresom, ki ga prinese brezposelnost.

poudarjam, da ne govorim o Ljubljanskih kaficih, ampak o manjsih krajih, kjer poznam vec
ljudi s to tezavo. tam tudi ni nekih blaznih mercedezev, ki dvakrat na dan pridejo praznit blagajne...itd

prohibicija seveda ima vpliv, ampak moje mnenje je (in tudi statistika tako kaze, kot vem, ker se spomnim, da smo se ucili o posledicah prohibicije pri psihologiji in NISO pozitivne),
da direktna prepoved deluje nasprotno. sploh pri mladih, katere ti omenjas.

kdo mi ne da pit vode iz pipe?
to se mi je zgodilo v najmanj 10 lokalih v Ljubljani. kjer so pa dali, pa zaracunajo postreznino
(0.35 c na deci, ce se prav spominjam) :8):


da je po tvojem mnenju lokalov prevec je dokaj nebistveno,
jaz bi samo rada, da se ljudem da moznost izbire,
in NE, nimam genialnega predloga, drugace bi ga ze zdavnaj povedala.
se najblizja mi je bila resitev,
da se vecji lokali delijo po sobah (zaprtih), manjsi se odlocijo sami,
v jedilnih lokalih pa se ne kadi, istotako v slascicarnah, cajnih hisah itd.

meni se zdi restavracija cisto druge vrste lokal,
kot npr. K4...in se mi zdi, da zahteva druge vrste resitev.

sploh pa-predloge naj bi imeli tisti, ki so ta zakon podprli.
jaz ga nisem ne direktno, ne indirektno.

pozitivna stran zakona: manj ljudi v lokalih, lokali so manj zakajeni...seveda :palec:
ampak vsi parki so polni mularije z litrcami xnckrivx



sploh pa: jaz sem dokaj jasno samo podala svoje mnenje,
ne rabis me napadat kot en zobati bivsi kadilec, k te bom ugriznla nazaj xcivx :vragec: x:o)x

se prickava o cisto razlicnih stvareh...ti si proti cikom, jaz pa proti nacinu prepovedi...
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#17 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 19. november 2007, 00:51

Moram priznat,da ko sem brala nekatere komentarje me je kar sr*t primlo.
Ta zakon zdaj je odličen,super.Končno je vlada nekaj pametnega in koristnega naredila.Tistega bed*ka,ki je predlagal spremembo zakona bi ga pa v jajca sunla in ga definitiuno iz parlamente izklučila.Prokleti m*na..... :angry:
Jao.....če sprejmejo spremembo zakona.Ma jaz jih zadavim.
Ta zakon imajo v Italiji,Angliji.....
Tudi v Angliji se je folk uprl in za njih je bilo še posebno težko ker oni poleg cigaret kadijo tudi ogromno pipe in travo ampak vlada se ni dala in to je tudi prav.
V Ameriki,če te dobijo s cigaretom te zaprejo.Folk hodi kadit v telefonske govorilnice ker enostavno ni dovoljeno kadit.
Jaz osebno zdaj prav z užitkom ustopim v restavracijo ali pa v lokal.Nič ne smrdi po dimu.Zrak je čist.Skratka supeeeeer je..... :D
Zakaj bi morala jaz udihavat dim cigaret in poleg tega mi še grdo smrdi obleka in lasje....fuj... :xx!:
Če želiš kadit pojdi ven in puši ampak ne notri.
Diskriminacija kadilceu.....omg... xrolleyesx xrolleyesx
Diskriminacija nekadilceu je pa že leta in leta.Od vedno je bila.
Do augusta so bili ločeni prostori za kadilce in nekadilce.Čisto vedno smo na koncu najeb*ali nekadilci.Folku,ki kadi za nekadilce se jim j*be čeprau se najdejo tudi redke izjeme.
Koliko so kadilci upoštevali prostor za nekadilce?Zelo redki.
Nekadilci smo se mogli od vedno prilagajat folku ki kadi in prenašat dim,smrad....DISKRIMINACIJA NEKADILCEV JE OD VEDNO BILA.
Ta zakon,ki je zdaj ga definitiuno podpiram in tako mora tudi ostat ker je prav.... ;)

#18 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 19. november 2007, 06:16

Od kje si se pa ti vzela- strpna čebelica ?? Izrazoslovje pa povsem paše- nežnim nekadilcem .....
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#19 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. november 2007, 10:22

:palec:

...
Nekadilci smo se mogli od vedno prilagajat folku ki kadi in prenašat dim,smrad....DISKRIMINACIJA NEKADILCEV JE OD VEDNO BILA.
Ta zakon,ki je zdaj ga definitiuno podpiram in tako mora tudi ostat ker je prav.... ;)



#20 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 19. november 2007, 10:33

Ta zakon imajo v Italiji,Angliji.....
Tudi v Angliji se je folk uprl in za njih je bilo še posebno težko ker oni poleg cigaret kadijo tudi ogromno pipe in travo ampak vlada se ni dala in to je tudi prav.
V Ameriki,če te dobijo s cigaretom te zaprejo.



No tole zadnje ni cisto res, ker je npr. v NYC kar nekaj lokalov, kjer se kadi in je to totalno moderno in 'in' in kajvem kaj vse... (vir: obisk NYC pred 14 dnevi).
(Pa pustimo zmesane americane - ampak to je naravnen potek zadev, ki ga pripelje prohibicija...najprej se zmanjsa, potem se naskrivaj veca, potem spet postane bum.)

V Veliki Britaniji ne kadijo nic vec trave, kot kje drugje, (si pa tole napisala, kot da je tam legalizirano :8): )
ce smo ze ravno pri tem, kako mislis, da bodo nizozemci sprejeli tak zakon, kjer dejansko veliko ljudi legalno zivi od prodaje trave? Bo zanimivo videt! Ze zdaj imajo nemci tudi probleme, ker bavarci so za ta zakon, berlincani pa npr. nti slucajno, in tam je tudi mnogo, mnogo sisa-barov, ki tudi ne vedo, kaj bodo sami s sabo, ce se to zgodi....

V Italiji pa kot vem ze delajo na spremembah zakona, ker se je ljudstvo uprlo.


Ponavljam, da sem tudi jaz za ciste lokale in se strinjam, da je diskriminacija, ce se povsod lahko kadi,
samo treba je najti boljso resitev.
Pred leti se je kadilo v avtobusih, vseh pisarnah, se v vrtcih so kadile vzgojiteljice, zdravniki so kadili...
saj se spreminja, samo je zdaj prisel na vrsto take vrste javni prostor, kamor ljudje dejansko namensko
hodijo kadit, in je to vecji problem.
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#21 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 19. november 2007, 13:39

ne bom se zdaj spuscala v vsak stavek, ampak ja:
mislim, da je celostno gledano kajenje eden manjsih ekoloskih problemov,
(odtod omemba pitne vode, uporabe pesticidov in se cesa)
glede zdravstvenega lobija pa imam svoje mnenje, ki ga ne bom tu zdaj izrazala,
ker ima ta spis premajhen format.

imam direktno informacijo iz tobacne industrije glede prodaje, ja, in seveda ne bom
omenjala vira tukaj.... xrolleyesx

pa sploh tega ne govorim kot neka strastna kadilka, ker niti slucajno nisem to.
govorim o faktu, da problem JE, in zame ni dobro resen s tem nacinom zdaj.

zaposleni v gostinstvu, ki jih poznam in bi jih lahko vprasala, imajo trenutno tako
malo prometa, da verjetno ne bodo vec dolgo zaposleni v gostinstvu, ampak se bodo
obremenjevali z drugimi zdravstvenimi tezavami in stresom, ki ga prinese brezposelnost.

poudarjam, da ne govorim o Ljubljanskih kaficih, ampak o manjsih krajih, kjer poznam vec
ljudi s to tezavo. tam tudi ni nekih blaznih mercedezev, ki dvakrat na dan pridejo praznit blagajne...itd

prohibicija seveda ima vpliv, ampak moje mnenje je (in tudi statistika tako kaze, kot vem, ker se spomnim, da smo se ucili o posledicah prohibicije pri psihologiji in NISO pozitivne),
da direktna prepoved deluje nasprotno. sploh pri mladih, katere ti omenjas.

kdo mi ne da pit vode iz pipe?
to se mi je zgodilo v najmanj 10 lokalih v Ljubljani. kjer so pa dali, pa zaracunajo postreznino
(0.35 c na deci, ce se prav spominjam) :8):
da je po tvojem mnenju lokalov prevec je dokaj nebistveno,
jaz bi samo rada, da se ljudem da moznost izbire,
in NE, nimam genialnega predloga, drugace bi ga ze zdavnaj povedala.
se najblizja mi je bila resitev,
da se vecji lokali delijo po sobah (zaprtih), manjsi se odlocijo sami,
v jedilnih lokalih pa se ne kadi, istotako v slascicarnah, cajnih hisah itd.

meni se zdi restavracija cisto druge vrste lokal,
kot npr. K4...in se mi zdi, da zahteva druge vrste resitev.

sploh pa-predloge naj bi imeli tisti, ki so ta zakon podprli.
jaz ga nisem ne direktno, ne indirektno.

pozitivna stran zakona: manj ljudi v lokalih, lokali so manj zakajeni...seveda :palec:
ampak vsi parki so polni mularije z litrcami xnckrivx
sploh pa: jaz sem dokaj jasno samo podala svoje mnenje,
ne rabis me napadat kot en zobati bivsi kadilec, k te bom ugriznla nazaj xcivx :vragec: x:o)x

se prickava o cisto razlicnih stvareh...ti si proti cikom, jaz pa proti nacinu prepovedi...


Pod to se pa tudi jaz podpišem :palec:

Sicer pa lahko tudi sama potrdim, da se je število obiskov v manjših lokalih precej zmanjšalo. In zakaj? Ker zdaj se pač dobivamo po privat žurih! Pa še ceneje je!

Kadar pa gremo že v lokal, reskiramo prehlad ali še kaj hujšega, ker pač moramo sedet zunaj, tudi ko je temperatura pod ničlo. V krajih kjer ni nekih drugih placov kjer naj bi se mladi srečevali, nam pač preostane lokal, da se malo pozabavamo in da odvržemo vsakodnevne skrbi.

Pa še to:
V Rimu imajo lokalčke, kjer se lahko kadi! Kako so to dosegli ne vem, sumim da so pač podplačali.
(vir: prijateljica se šola v Rimu)

V Španiji imajo zakon, kjer se lahko lastnik lokala sam odloči, ali bo imel lokal za kadilce ali nekadilce.

V Avstriji zakona niso sprejeli.

In srčno upam da bodo tudi v Sloveniji popravili zakon, da bo bolj pravičen za vse državljane.
Objavljena slika

#22 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 19. november 2007, 13:54

Od kje si se pa ti vzela- strpna čebelica ?? Izrazoslovje pa povsem paše- nežnim nekadilcem .....
xegox :palec:

Se opravičujem za moje izražanje ampak nekateri komentarji so me res razkurili.


No tole zadnje ni cisto res, ker je npr. v NYC kar nekaj lokalov, kjer se kadi in je to totalno moderno in 'in' in kajvem kaj vse... (vir: obisk NYC pred 14 dnevi).
(Pa pustimo zmesane americane - ampak to je naravnen potek zadev, ki ga pripelje prohibicija...najprej se zmanjsa, potem se naskrivaj veca, potem spet postane bum.)

V Veliki Britaniji ne kadijo nic vec trave, kot kje drugje, (si pa tole napisala, kot da je tam legalizirano :8): )
ce smo ze ravno pri tem, kako mislis, da bodo nizozemci sprejeli tak zakon, kjer dejansko veliko ljudi legalno zivi od prodaje trave? Bo zanimivo videt! Ze zdaj imajo nemci tudi probleme, ker bavarci so za ta zakon, berlincani pa npr. nti slucajno, in tam je tudi mnogo, mnogo sisa-barov, ki tudi ne vedo, kaj bodo sami s sabo, ce se to zgodi....

V Italiji pa kot vem ze delajo na spremembah zakona, ker se je ljudstvo uprlo.
Ponavljam, da sem tudi jaz za ciste lokale in se strinjam, da je diskriminacija, ce se povsod lahko kadi,
samo treba je najti boljso resitev.
V Veliki Britaniji ne bodo pod nobenim pogojem spremenili ta zakon in v Italiji idem.
Pred leti se je kadilo v avtobusih, vseh pisarnah, se v vrtcih so kadile vzgojiteljice, zdravniki so kadili...
saj se spreminja, samo je zdaj prisel na vrsto take vrste javni prostor, kamor ljudje dejansko namensko
hodijo kadit, in je to vecji problem.

Nikoli nisem rekla,da je v Veliki Britaniji legalizirana trava ampak s tem sem mislila reč,da je folk kadil travo brez,da bi se skrival.Oni so kadili travo v jaunih prostorih brez kakšnih skrivalnic z razliko od nas.
V Veliki Britaniji ne bodo spremenili zakona pod nobenim pogojem in v Italiji idem.PRAVILNO!!
Za Nizozemsko je stvar malo drugačna.Oni so še posebno značilni za travo.Tako,da me prav nič ne preseneča,da imajo ta neumen zakon.Vsaj za moje pojme.
Kot sem že povedala in ponavljam,da jaz ta zakon ki je zdaj definitivno podpiram,ker je res supeeeeer in tako mora tudi bit,ker je edino pravilno... ;)

#23 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 19. november 2007, 16:32

V Veliki Britaniji ne bodo spremenili zakona pod nobenim pogojem in v Italiji idem.



Ga ze spreminjajo v Italiji. Oprosti, no....ne se toliko jezit, se nisem jaz tega spomnila x:o)x


Pac nisem custveno naravnana proti kadilcem, zato morda izpadem, ko da jih zagovarjam...
ampak v bistvu samo dejstva podajam - res je ta zakon v italijanskem parlamentu na 'popravilu'
in tudi jaz sem slisala, da se lahko kadi v dolocenih lokalih v Rimu...


Se pocutim kot ena tozibaba tu xcivx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#24 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 19. november 2007, 16:49

Po mojem se zakon v Italiji ne bo spremenil.Sicer pa vsak ima svoje mnenje tako je čisto možno,da se motim ampak po mojem ne... :mezik:

#25 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 19. november 2007, 17:52

Po mojem se zakon v Italiji ne bo spremenil.Sicer pa vsak ima svoje mnenje tako je čisto možno,da se motim ampak po mojem ne... :mezik:


O tem pač ne odločaš ti! :vragec:
Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0