Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Gnostika


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
169 komentarjev na to temo

#26 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. december 2007, 18:10

Kabalist,

Kundalini po Tantri (by Satyananda Saraswati) je totalno nenevaren za pretočnega in pripravljenega aspiranta.

Vse se dogaja "naravno" v aspirantovem umu.

Osnova pa je "ne - ejakuliranje"... - ne - padec mikrovoltaže živčnega sistema,

vitalnega potenciala v žlezah, ...


!!! Jelenska vaja pa osnova, da se trajno NE poškoduje prostata pri moškem.

Te vaje Satyananda NE omenja (je taoistična).

Tantrična mool banda (sahajoli), ashwini mudra jo zame NE odtehtata.


Vse je v nas. Izven nas NI ničesar silnega. V nas preko spolnosti (leva pot) ali po desni poti (brez spolnosti).

!!! Za ljudi z nekontroliranim spolnim nagonom te prakse NISO...

Prvo treba naredit nižje razrede (relaksacija, meditacija, prehrana, teoretska razlaganja, ...)

LP

#27 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 4. december 2007, 18:23

Ja,res je ne da mi ni šlo,ampak nekaj je vmes prišlo,nevem kaj,lahko pa povem kar sem čutila takrat,brez da priklicujem tisto energijo v sedanjost.
Zdravila sem neko frendico,polagala roke-izvajala reiky,nakar sem močno začutila,naj se umaknem in takoj zaključim.To sem storila,vendar je bilo prepozno.Začela sem čutiti nekaj tujega,nekaj kar jaz nisem.Verjetno se mi je pripopala kak energija,meni neznana.Hm,...frendica je ozdravela,jaz pa zbolela.Čez par dni sem šla v hipermarket in tam je nekaj počilo v meni,občutek grozen,kot da bi se raztreščila na milijon kosov,dobesedno.Ko sem prišla do doma sem bila vrela kot ogenj,kurila sem se.Energija je švigala po meni gor dol po telesu cele tri dni.Po teh treh dnevih,sem bila čisto prazna.Zbolela sem in ležala 3 mesece.Borila sem se za življenje,tudi na urgenci pristala,brez razloga,brez motiva so rekli zdravniki.Zdravitelji pravijo,da mi je počila kundalini energija in mogoče je res,samo jaz je že nisem sprožila.Ta prijateljica je nekaj naredila,nekaj se je tam zgodilo v energijah,pri njej seveda nezavedno.No,po tistem poku,energetska explozija, sem se začela res spreminjat,drugačna sem.Bolj zavedna,več znanja imam,praktično in enostavno VEM in imam ta močen občutek,da SEM,vendo bolj in bolj.Dobila sem tudi znanje,kako do energije,nevem,ampak vse je to skrivnost,ker velja samo zame.No,od takrat iščem vse v sebi in vem,da ni potrebe po zunanjem,ker v sebi nosimo vse.

#28 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. december 2007, 18:26

He He He,

I love "nezavedno - njegove poke na nivoju swadhistane, ...)".

LP

#29 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 4. december 2007, 18:35

Hm,razloži,....a prva čakra misliš da je to bila?

Hm,ja samo Tantra,to ni tako lepo,kot zgleda,saj sem skoraj umrla 3x,pa še normalna nisem več,nekam čudna sem postala,še zdaj se normaliziram,no daleč od kake psiho varijante,samo lahko bi tudi bila,če,.....nevem kaj,meni je pač šlo ok skozi.Sem pa drugačna,kajtijstvem....recimo full se smejem,znam past not,evo ja- tantrična sem totalka,prej nisem bila toliko.Hm otročja,gugam se na otroških igriščih,komaj čakam,da ni nobenega in frrcc sem gor:)))))))Enostavno ljubim življenje veliko bolj kot prej.

#30 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. december 2007, 18:39

Prabha,

Zate NE vem.

Swadhistana pripada elementu Vode. Nezavednemu (kjer biva uspavana sila kundalini v nas).

Mooladhara pripada elementu Zemlji. Podzavestnemu v nas.


Glavnina spolnosti - instinktivnosti, nagonskega je v Nezavednem...

Kot tudi kreativnosti pri ustvarjalcih (umetnikih, skladateljih, znanstvenikih, ...).


Kundalini "effect" se lahko manifestira skozi nas skozi kvalitete simbolov Saraswati (lepota, estetika, kreativnost, ...), Durga (divja, neobvladljiva sila v nas), Kali (manj "divja, neobvladljiva"), ...

I like "Durga effects" )

LP

#31 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 4. december 2007, 18:45

Jasno mi je,da zame ne moreš vedet,samo sem hotela vedeti,če veš kaj o teh explozijah energij nasploh.

#32 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. december 2007, 18:48

Imel par takih effektov. Vsakih nekaj let.

Takrat imam post z vodo (21 dni),

meditativno - sprostitvene dneve (mirna glasba, Tišina, avtogeni trening, yoga nidra - na "Vipassana" konceptih...)


Po novem bom uporabljal binaural low delta, oz. še nižje epsylon brainwaves audio tehnologijo dr. Thompsona.

Binaural sounds music, katera te umiri na low delta nivoju oz še globje (pri epsylon binaural meditaciji...)...

Binaural nizka Delta Meditacija, …

http://www.ednevnik....rgya&e_id=43718


LP

#33 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 4. december 2007, 18:51

Ne morem razumet kako enačiš spolno magijo s kontrolo spolne energije,saj je med obojim velika razlika.Nevem glede spolne magije,kaj naj bi sploh to pomenilo.

Lej, v tem topicu se ta magija tolk omenja, pa mislm, da je treba jasno razložit, kaj to sploh pomen, v kontekstu zarad katerga je bil topic odprt. Samael Aun Weor uporablja besedno zvezo "bela seksualna magija". V njegovem učenju to pomen transmutacijo energije v višje centre. Izredno poudarja pomembnost ne-ejakulacije pri moškem. Končni rezultat naj bi bil, da oba partnerja postaneta popolna (kar on imenuje božasnki hermafrodit), torej da imata popolnoma prebujena oba pola.
Je pa v njegovem pisanju tud precej nekih skrajnosti, ki ji sam ne sprejemam.

Mene je stvar zanimala bolj iz firbca, če je kdo te stvari res konkretno sprakticiral in kakšne je mel rezultate. Sam sem svoj čas sprobal par njegovih tehnik (sploh uporabe manter in prehod v astral), ampak nisem se spustu čist v to.

#34 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. december 2007, 18:56

"bela seksualna magija". V njegovem učenju to pomen transmutacijo energije v višje centre. Izredno poudarja pomembnost ne-ejakulacije pri moškem.

Lepo povedano.


! Praktiki naj uporabljajo vajo jelen iz Taa, da ne bo trajno poškodovane prostate.

Vaja je v Tao Ljubavi dr Stephena T. Changa.


So pa prakse seksualne magije druge kot v Tau, Tantri. Že Kabalist to povedal.

LP

#35 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 4. december 2007, 18:57

zenske na seminarjih prevladujejo....kar ni vedno nujno, da pomeni, da so 'nedojebane'.
Morda so pac bolj zrele ali jih enostavno ni sram pokazat, da jih zanima, ali pa bi rade bolje znale izkoriscat svoje potenciale in energije.

Tole se men zdi, da kr drži. Moški interes večinoma ne seže dlje od dobrega avtomobila, pira, kakšnega dobrega fuka. Zato na delavnicah bolj prevladujejo ženske. Ki majo večinoma interes za neki višjega, ampak majo pa po drugi strani drugo vrsto problemov.



dayo, bi ti kaj vec povedal o tej knjigi, ce se ti da?
se slisi zanimivo, pa zal ne poznam.

Bi. Pa se mi res ne da. xDDx Sori. Neki malga sem gor Prabhi napisal. Pa sej ni tolk debela knjigca, si jo lohk na hitr preberes... :palec:

#36 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. december 2007, 18:59

Ženske so nekje bolj odprte za nova vedenja, bolj intuitivne.

#37 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 4. december 2007, 19:00

! Praktiki naj uporabljajo vajo jelen iz Taa, da ne bo trajno poškodovane prostate.

A je to una vaja k si krožno masiraš trebuh, pol pa še mal ašvini delaš, če se ne motm? Al je to šele priprava na ta pravga jelena? Že mal pozabu. xrolleyesx

#38 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. december 2007, 19:03

Delam po potrebi samo drugi del jelenske vaje (brez masaže):

Tantra Tao Ljubezni in spolnosti

http://www.ednevnik....rgya&e_id=25969


Postorgazmična depresija klasičnega seksualnega akta

http://www.ednevnik....rgya&e_id=26393


Testeron vs vrhunski šport

http://www.ednevnik....rgya&e_id=26440

#39 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 4. december 2007, 19:17

Tantra praksah je delo s čakrami.

Ja, pri nas, ko smo že pri tem, so čakre in ostali vzhodni pojmi precej blizu publiki. Tudi v knjigarnah prevladujejo med tovrstno literaturo. Vprašanje pa je, kako ljudem koristi. Je v ospredju občutje ugodja, lažni občutek napredovanja ali resnično napredovanje? Trg pač temelji na načelu denarja, ne pa koristi.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#40 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. december 2007, 19:21

ORDO TEMPLI ORIENTIS Slovenija

http://www.oto.si/in...n...4&Itemid=31

Mislim, da imajo v "programski shemi" tudi spolno magijo.

Več o njih NE vem. Oz. ne govorim.

Pred leti sem imel punco, katera je bila v teh krogih in sem obljubil, da ne govorim.

Kar je povedala.

Bo Kabalist, kdo drug povedal kaj..



Kabalist,

po Oshotu so čakre v meditaciji nepomembne...

Anahato je treba čutit in se poenotit z njo... (srčno čakro oz. timus žlezo)


Pomembna je srčna čakra...

Da je človek odprt v Srcu in v Umu. Brez blokad - pretočen.

LP

#41 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 4. december 2007, 19:28

! Praktiki naj uporabljajo vajo jelen iz Taa, da ne bo trajno poškodovane prostate.


Sem na hitr preletu na tisti strani razlago. Piše, da naj bi, ko moški pride “99%” do točke “brez vrnitve”, se umiril in začel delat jelena. To se men zdi res bolj taoistična varianta. Pri praksi, kot jo opisuje Weor je stvar mal drugačna, namreč sploh nej ne bi šel tolk daleč. Cel akt nej bi bil zelo umirjen, zelo meditativen, praktično brez gibanja. Opisuje pa sicer "prvo pomoč", če prideš do kritične točke, ki pa je neka tehnika obrnjenega dihanja... mal sem že pozabu, men se zdi, da ohlajevalni dih - skozi usta vdih, skozi nos izdih. Čeprov mi ni jasen, kako lahko v takem umirjenem načinu sploh prideš do kritične točke...

ORDO TEMPLI ORIENTIS Slovenija

uf, vsaj mene tole ne mika kej preveč. Crowley mi sploh ne diši.

#42 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. december 2007, 19:36

"Pri praksi, kot jo opisuje Weor je stvar mal drugačna, namreč sploh nej ne bi šel tolk daleč. Cel akt nej bi bil zelo umirjen, zelo meditativen, praktično brez gibanja."

!!! Karezza (Kareca) po Weorju brez jelenske vaje lahko poškoduje prostato.

Kljub biti na 50% in manj.


Sam grem z jelensko vajo preko 100% - preko kritične točke:

upočasnim gibanje, dihanje (izdih podaljšam) in izvajam jelensko vajo na "izhod"...

!!! To prakso manj izurjenim ODSVETUJEM - da ne bo poškodovane prostate.


Drugo mi več ne prime. Razen "dolinske ekstaze".

Katera mi je močnejša in vsakomur hotečemu dosegljiva.

Mišljena "leva in desna pot".



"Tantra praksah je delo s čakrami."

Čakre , nadiji (astralno - kauzalno, ...) so ekvivalent drevesu življenja,

akupunkturnim kanalom, točkam in žlezam (njihovim globjim astralno - kauzalnim dimenzijam)

Kundalini effekt je v možganih. Čakre, shusumna kanal v hrbtenjači so samo sprožilec.


Low delta trance meditativna glasba skozi ritem ali umirjeno meditativna v backgroundu je najlažje izkustvo povedanega.

Posluša se s stereo slušalkam...

LP

#43 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. december 2007, 19:58

"Tantra praksah je delo s čakrami."

! Za tiste, kateri se ukvarjajo s tantra yogo - NI za začetnika:

Chakra Dhyana by Sri Krishnaraj Bhagavaddasa

Jogi, kateri živi v samostanu pod Himalajo... Ima močan, prijazen vocal...

http://torrents.to/s...kra dhyana.html


The Chakra Dhyana CD is a formulation of ancient Tibetan and India techniques of meditation. It helps to enliven kundalini, a latent spiritual energy which when awakened flows through the Chakras (or energy centers of the psychic body), opening up higher dimensions in human consciousness. The CD expands consciousness in a way which relaxes the mind, balances the emotions and rejuvenates the body.

The CD includes the chanting of powerful mantras, including the "bija mantras" (or seed sounds) for the chakras, and guides the listener in a visualization of kundalini energy as a golden fluid flowing into the chakras.

The voice on the CD has been called a "divine gift". It belongs to Sri Krishnaraj Bhagavaddasa who lives in a monastery in Southern India. He is said to have attained the state of enlightenment at a young age. Even the sound of his voice helps raise the consciousness of the listener.

#44 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 4. december 2007, 20:06

Tantra,kako se pa ti razumeš s tvojo mamo? Prosim povej.

#45 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. december 2007, 20:06

Smo prijatelji.

Sem ji DJ.

Meditira. Se makrobiotično prehranjuje...

LP

#46 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 4. december 2007, 20:12

ORDO TEMPLI ORIENTIS Slovenija

Malce poznam to sceno. OTO sistem je mešanica vsega z vsem. Pač imaš čakre in sefire zmetane v en koš. Sistem ni za vsakogar. Odličen je za določene značajske tipe in jaz pač nisem značaj, kateremu bi takšen sistem ustrezal. Skratka, o OTO pač ne morem reči kaj slabega. Jo pa značaji, katerim ni namenjen, slabo odnesejo, če pravočasno ne odnehajo. Ne morem pa zato kriviti sistema.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#47 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. december 2007, 20:17

http://forumi.rkc.si...89df6dce883b128

tekumze:

"O. T. O. (Ordo Templi Orientis: Red Vzhodnega Templja/Red Templja Vzhoda) je telemitski red, ki ga je ustanovil Aleister Crowley. Kot vodilo uporablja Crowleyevo Knjigo zakona (Liber Al Vel Legis), ki jo je Crowleyu narekovalo bitje Aiwas medtem ko je bil na medenih tednih v Egiptu (1904). Glavno vodilo, povzeto po knjigi, je: "Delaj po svoji volji in to naj ti bo ves zakon". Z O.T.O. je povezana Bela Gnostična Cerkev (Ecclesia Alba Gnostica) in še nekatere druge skupine. Red uporablja simboliko, podobno prostozidarski, kot teoretični temelj služijo Crowleyeve knjige in nekatera druga dela s področja okultizma (npr. Knjiga svete magije Abramelina maga). Gre za spoj zahodnega okultizma ozirom hermetizma z vzhodnjaškimi prvinami (tantra/joga). Baje je velik poudarek na seksualni magiji, ki jo je vedno prepotentni Crowley še posebno čislal (in jo tudi uveljavil na Zahodu, kjer je bila do 20. st. praktično nepoznana).

In še ena ljubka Crowleyeva pesmica njegovi Škraltni ženski (aluzija na veliko vlačugo Babilonsko) Pearl Evelyn Brooksmith:
There was a Pearl of woman
who lived in open sin
one end collected semen
the other guzzled gin

(Crowley je vsekakor imel smisel za humor)"

#48 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 4. december 2007, 22:42

O, Kabi is back.
Aristid Havliček Tili je menda rekel, da je eden redkih tantrikov v Evropi (nanašalo se je na tisti del tantre, ki se nanaša na seksualnost). Verjetno se tega res ne naučiš kar tako - ena Slovenka (po imenu ne bom imenoval), ki uči tantro, zgleda na pogled za svoja leta totalno razsuta. Se prav da transformacijskih štosov spolne energije zanesljivo ne obvlada (uči jih pa, kao x:o)x ).

la



Ja res je xyesx , videz pove veliko o učinkovitosti marsičesa..Toj k dab 150 kilska oseba učila zdravega prehranjevanja xg:Dx

Tisto o večni mladosti sicer ne bi vsez za čisto resnico. Mladost je še kaj drugega od zunanjega videza. Rekel bi, da človek izgleda in predvsem vitalen glede na svoja leta (tudi "orodje" še polno funkcionira). Enako velja za ženske. Spolna vzdržnost v duhovni namen je pravzaprav način obvladovanja živalske narave. Podobno je spolna magija nadzorovan seks takisto namenjen obvladovanju živalske narave. Dva diametralno različna načina obvladovanja primarne in verjetno najmočnejše človeške energije vsak an svoj način delujeta. Če pa si vzdržen, ker te zadržuje morala ali se nimaš s kom dol dat, pa rodi frustracije, napetosti in nič kaj zdrav odnos do sveta okoli sebe.



Razsvetljenim osebam (Jezus,Buda,Osho...) ni do seksa ker ga ne potrebujejo.Baje :inocent:

#49 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. december 2007, 23:03

Pa si za Oshota siguren, da ni imel spolnega življenja...

Pred pobegom od žene, ga je imel tudi Buddha...

ex Žena mu je čez leta rekla, da bi pod drevesom lahko čepel tudi doma...


Spolni nagon je vedno. Ko je v pomanjkanju, je tudi vitalnost šibka.

Lahko je kultiviran, transcendentiran (bolj, ali manj). Ali pa sploh ne.

Zato še ni treba biti razsvetljen. Prej v Zavedanju impulzov

in ne - navezovanju na njih (ne - sprejemanju, ne - zavračanju).

Nevtralnem pogledu na njih. Kakor pridejo v Um, naj še odidejo...

#50 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 4. december 2007, 23:27

Pa si za Oshota siguren, da ni imel spolnega življenja...

Pred pobegom od žene, ga je imel tudi Buddha...

ex Žena mu je čez leta rekla, da bi pod drevesom lahko čepel tudi doma...
Spolni nagon je vedno. Ko je v pomanjkanju, je tudi vitalnost šibka.

Lahko je kultiviran, transcendentiran (bolj, ali manj). Ali pa sploh ne.

Zato še ni treba biti razsvetljen. Prej v Zavedanju impulzov

in ne - navezovanju na njih (ne - sprejemanju, ne - zavračanju).

Nevtralnem pogledu na njih. Kakor pridejo v Um, naj še odidejo...

LP


To vsekakor, sej je človekov obstoj v neki grobi osnovi da se ;če odmisliš vse ostalo; rodi,naredi potomstvo in umre in spolnost kot ta "programirana" želja po potomstvu, tudi primarna naloga takoj za hrano in zdravjem.Tut sam dvomim ,da to lahko zataškaš pa naj si ne vem kolk duhoven ali kej podobnega(to je tut opazno v katoliškem svetu ne-prkleti prasci),sej v končni fazi tlačiš nekej kar pa spet ne more pripeljati do nekega popolnega ravnovesja v življenju.

Hm, budisti imajo tut celibat-to mi je nekak najlepša vera.Spet ena skrajnost.Nobena skrajnost ni uredu.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0