Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Naša velika sreča!


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 2 x ocenjeno
956 komentarjev na to temo

#851 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. junij 2013, 11:04

Slabo preverjaš, če sploh...Vprašaj za drugo mnenje...nekoga, ki je tega sposoben in ni krišnovec...potem pa primerjaj rezultate...biggrin.png

 

Sem vprašal še za drugo mnenje, nekoga, ki je sposoben in ni krišnovec in pravi, da imaš ti boljše rezultate kot jaz. Pravi pa, da tudi on še nima vseh odgovorov in da naj svoja vprašanja naslovim na mojstra modrosti.

 

Ta trditev je pod 10% verodostojnosti...biggrin.png

 

Sorry, da tako rečem, imaš omejen dostop do nekaterih ravni, ker nimaš duhovno ustrezne razvojne stopnje. Torej imaš omejeno propustnico...Niti nimaš dovolj močne oz. kvalitetne telepatske povezave (energijskega kanala)...plus ostale stvari...

Preden spet blekneš kakšno "glupost"...kvizko test- iz katerega dela telesa izhaja (poteka) telepatska vez...icon1_question.gif Pa da vidimo tvoje praktično znanje...biggrin.png

 

Od te iste osebe sem slišal, da telepatska vez izhaja/poteka iz 7 čakre. Moja izkušnja pa je, da telepatska sposobnost izhaja iz (je odvisna od) duše. 

 

Vabljen danes na živi prenos mojega Gurudeva na www.sreecgmath.org ob 15.40h. Ni se potrebno registrirat, niti kaj downloadat. Na desni strani bo link "enter meeting", pol pa le vpišeš ime itd. in lahko tudi sporočilo zanj. Pol bosta dve možnosti, low ali high quality (glede na tvojo hitrost interneta) in chat za asistenco (je dobro bit tam, da vidiš kaj se dogaja, če je slučajno kakšna zamuda). Tam sem logiran kot Madan Gopal Das. Gurudev tudi pravi, da ga lahko čekiraš kakor želiš in da ti bo za to hvaležen. 

 

Aja, pa vabljeni tudi vsi ostali.



#852 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. junij 2013, 12:19

Sem vprašal še za drugo mnenje, nekoga, ki je sposoben in ni krišnovec in pravi, da imaš ti boljše rezultate kot jaz. Pravi pa, da tudi on še nima vseh odgovorov in da naj svoja vprašanja naslovim na mojstra modrosti.

 

A ti to resno...potem pa še sam ne zaupam dovolj svojim nebulozam...biggrin.png Dvomim, da ti bojo mojstri odgovorili, mogoče kakšen njihov učenec...še jaz nisem sposoben pričati z njimi...V bistvu se oni glih ne ukvarjajo s takimi zadevami, zato imajo svoje učence. Lahko pa podajo kakšne informacije človeku pri kateremu opazijo določene potenciale in ki bi lahko pomagal pri širšem planu (kar se tiče širše skupnosti nekega naroda ali planeta)...

 

 

Od te iste osebe sem slišal, da telepatska vez izhaja/poteka iz 7 čakre. Moja izkušnja pa je, da telepatska sposobnost izhaja iz (je odvisna od) duše. 

 

Vabljen danes na živi prenos mojega Gurudeva na www.sreecgmath.org ob 15.40h. Ni se potrebno registrirat, niti kaj downloadat. Na desni strani bo link "enter meeting", pol pa le vpišeš ime itd. in lahko tudi sporočilo zanj. Pol bosta dve možnosti, low ali high quality (glede na tvojo hitrost interneta) in chat za asistenco (je dobro bit tam, da vidiš kaj se dogaja, če je slučajno kakšna zamuda). Tam sem logiran kot Madan Gopal Das. Gurudev tudi pravi, da ga lahko čekiraš kakor želiš in da ti bo za to hvaležen. 

 

Aja, pa vabljeni tudi vsi ostali.

 

Telepatska vez se začne vzpostavljati v 6 čakri- med sprednjim in zadnjim vrtincem, znotraj glave se naredi tako kot ena svetlobna nitka (kao kabel, ki poveže ta dva dela), kasneje se pa še nekaj poveže s 7. čakro...obični človek to vez bolj čuti v zadnjem delu glave ali pa skozi tretje oko...telepatska vez je odvisna kako močne in kvalitetne (kako in v kolikšni meri) so "zgrajene" tri življenske niti...ena nit je povezana z možgani in dušo, druga gre preko srca do duše, tretja je pa povezava znotraj telesa...Drugače pa kakšni bolj zahtevni tehnični detajli tudi meni niso znani...

 

Jaz ne čekiram kar tako gurujev...to sem probal samo parkrat in še to v zadnjem času, ko sem ozavestil določene stvari iz mojih preteklih lifeov...malo za foro, da sem preveril feelinge od prej...če pa že čekiram, je pa bolj zato da jaz osebno vem kje sem v primerjavi z njimi in na podlagi tistega, so mi kakšne stvari bolj jasne...Ni fora v tem kdo je višje, nižje, ampak koliko tisti njegov nauk koristi posamezniku...

 

Evo za foro priklical njegovo energijsko telo, čekiral razvojno stopnjo...rekel bom samo da je pred vrati (magično mejo)- 3. planetarno posvečenje, ostalo ni pomembno...ko gre človek čez ta vrata se mu odprejo čisto nova obzorja, pojačajo se mu psihične moči, dela z močnejšimi silami, sposoben je marsikaj, povečajo se odgovornosti na planetarni ravni, itd...sposoben je izražati več ljubezni, svetlobe in to sevati na okolico oz. prinašati na Zemljo...skratka to je zelo velik nivo duhovne stopnje gledano iz nivoja običnega človeka...na tem nivoju je danes manj kot 0,5 % celotne človeške populacije na Zemlji...Na blef bi rekel, da bo šel čez ta proces iniciacije v roku 3 let, če bo tako nadaljeval...Seveda, če sem prav pretolmačil informacije...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#853 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. junij 2013, 12:46

A ti to resno...potem pa še sam ne zaupam dovolj svojim nebulozam...biggrin.png Dvomim, da ti bojo mojstri odgovorili, mogoče kakšen njihov učenec...še jaz nisem sposoben pričati z njimi...V bistvu se oni glih ne ukvarjajo s takimi zadevami, zato imajo svoje učence. Lahko pa podajo kakšne informacije človeku pri kateremu opazijo določene potenciale in ki bi lahko pomagal pri širšem planu (kar se tiče širše skupnosti nekega naroda ali planeta)...

 

Ja, resno sem ga vprašal in med tem ko sva se pogovarjala o enosti in dvojnosti, o luči in temi, o ljubezni in strahu, sem ga vprašal nekaj vprašanj, pa mi ni mogu odgovort, zato je rekel, da tudi on še nima vseh odgovorov in da naj se za ta vprašanja obrnem na kakšnega mojstra modrosti in da jih je 42.  

 

Telepatska vez se začne vzpostavljati v 6 čakri- med sprednjim in zadnjim vrtincem, znotraj glave se naredi tako kot ena svetlobna nitka (kao kabel, ki poveže ta dva dela), kasneje se pa še nekaj poveže s 7. čakro...obični človek to vez bolj čuti v zadnjem delu glave ali pa skozi tretje oko...telepatska vez je odvisna kako močne in kvalitetne (kako in v kolikšni meri) so "zgrajene" tri življenske niti...ena nit je povezana z možgani in dušo, druga gre preko srca do duše, tretja je pa povezava znotraj telesa...Drugače pa kakšni bolj zahtevni tehnični detajli tudi meni niso znani...

 

On je reku, da je telepatska vez iz 7 čakre, ki se pol poveže v 8, ki je iznad telesa (srebrno nitko), preko katere tudi duša zapusti telo.

 

Jaz ne čekiram kar tako gurujev...to sem probal samo parkrat in še to v zadnjem času, ko sem ozavestil določene stvari iz mojih preteklih lifeov...malo za foro, da sem preveril feelinge od prej...če pa že čekiram, je pa bolj zato da jaz osebno vem kje sem v primerjavi z njimi in na podlagi tistega, so mi kakšne stvari bolj jasne...Ni fora v tem kdo je višje, nižje, ampak koliko tisti njegov nauk koristi posamezniku...

 

Evo za foro priklical njegovo energijsko telo, čekiral razvojno stopnjo...rekel bom samo da je pred vrati (magično mejo)- 3. planetarno posvečenje, ostalo ni pomembno...ko gre človek čez ta vrata se mu odprejo čisto nova obzorja, pojačajo se mu psihične moči, dela z močnejšimi silami, sposoben je marsikaj, povečajo se odgovornosti na planetarni ravni, itd...sposoben je izražati več ljubezni, svetlobe in to sevati na okolico oz. prinašati na Zemljo...skratka to je zelo velik nivo duhovne stopnje gledano iz nivoja običnega človeka...na tem nivoju je danes manj kot 0,5 % celotne človeške populacije na Zemlji...Na blef bi rekel, da bo šel čez ta proces iniciacije v roku 3 let, če bo tako nadaljeval...Seveda, če sem prav pretolmačil informacije...biggrin.png

 

No pol je za mojo razvojno stopnjo še v redu smile.png. A pa lahko pogledaš še ko bo v živo prenos? Men bo tist lažje sprejet, ker sem še bolj na fizičnem huh.png  Če lahko seveda. Drgač pa hvala.



#854 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. junij 2013, 13:18

Aja, pa še to je rekel, da nisi več "mladenič" na duhovni poti, ampak da si v tem že zlo dolg in da si tud ene zlo visoke vibracije že doživel.



#855 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. junij 2013, 13:53

Ja, resno sem ga vprašal in med tem ko sva se pogovarjala o enosti in dvojnosti o luči in temi o ljubezni in strahu sem ga vprašal nekaj vprašanj, pa mi ni mogu odgovort, zato je rekel, da tudi on še nima vseh odgovorov in da se naj za ta vprašanja obrnem na kakšnega mojstra modrosti in da jih je 42.  

 

V duhovni hiearhiji Zemlje je kao 60 mojstrov in 3 Veliki gospodje, kot se imenujejo...seveda jih je z Zemljo povezanih še več, niso vsi mojstri, ampak so tukaj še ostala bitja, ki niso glih iz zemeljske evolucije so pa nekako povezana z našim planetom...

 

Mojstri delujejo skozi oz. preko učencev...to v praksi pomeni, da se človek najprej sreča z nauki ali duhovnimi učitelji, ki so njihovi učenci, šele ko ozavesti določene stvari in izpoljnjujeje določene kvalitete lahko naleti na kakšno višje bitjece...zato pa pravijo, ko je učenec pripravljen pride učitelj...

 

Na kratko povedano...svetloba in tema sta samo dve plati istega kovanca...oba dela sta Božanska vidika...s tem da se svetlobo povezuje z duhovnostjo, temo pa z materialnostjo...enost pomeni kolektivna zavest, dvojnost pa osebna...

 

Kot zanimivost...tako bela kot temna stran sta razdeljeni na več področij nad katerimi vladajo različni Kreatorji (za naše pojme), nad njimi vsemi je pa tisto bitjece, ki ga imenujemo Bog...zato se je včasih dobro pogovoriti tudi s kakšnim temnim Kreatorjem, če človečku "črni duhci" (demončki) preveč nagajajo...Temni Kreator je full prijazen, je pač zadolžen za upravljanje tistega dela vesolja in v nekem smislu je tudi njemu v interes, da se devilčki malo bolj ozavestijo. Kar pomeni tudi vesoljčki, ki humanoidom niso glih najbolj prijazni. Človeštvo spada pod humanoide...Take sci- fi bajke prav z veseljem poslušam...biggrin.png

 

 

Aja, pa še to je rekel, da nisi več "mladenič" na duhovni poti, ampak da si v tem že zlo dolg in da si tud ene zlo visoke vibracije že doživel.

 

Ha ha ha...to sem tudi sam ugotovil šele kakšne pol leta nazaj, ko sem ozavestil določene stvari v povezavi z drugimi planetki in bitjeci...v bistvu sem sam sebe zaj*** za kar dosti življenj, ko sem si zablokiral določene sposobnosti...pač delal štale kot darker v preteklosti in da ga ne bi spet sral...tralala...sedaj pa popravci...klasika pač...biggrin.png

 

 

No pol je za mojo razvojno stopnjo še v redu smile.png. A pa lahko pogledaš še ko bo v živo prenos? Men bo tist lažje sprejet, ker sem še bolj na fizičnem huh.png  Če lahko seveda. Drgač pa hvala.

 

Gledam tole stran...

 

http://www.sreecgmat...s/scgmtimes.php

 

Seveda, če je prava pa nič ne vidim da je kaj omenjen kdo, kaj, kdaj...razen če je indijski čas...Tisto čekiranje je bilo malo bolj v  mističnem stilu, ker nisem poznal ne imena, ne videl slike...samo približen ukaz koga se ima v mislih...včasih nekdo lahko preverja stvari tudi samo na miselno formo, ki si jo drug predstavlja...se pač priklopi na energijski vzorec, ki ga tista misel predstavlja, misel pa nekako izraža vibracijo določene osebe, bitja ali stvari...full zanimiv način...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#856 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. junij 2013, 14:19

Gledam tole stran...

 

http://www.sreecgmat...s/scgmtimes.php

 

Seveda, če je prava pa nič ne vidim da je kaj omenjen kdo, kaj, kdaj...razen če je indijski čas...

 

Ja, stran je prava. Na desni strani piše upcoming video conferences in da bo danes ob 7.10 pm. To je po indijskem času. To pomeni pri nas ob 15.40h. Takrat se bo prikazal link "enter meeting" pol pa tko kot sem že zgoraj opisal. 

 

Ime mu je Bhakti Ballabh Tirtha. Sliko in zvok pa upam, da boš dobil ko bo prenos.



#857 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. junij 2013, 17:36

V duhovni hiearhiji Zemlje je kao 60 mojstrov in 3 Veliki gospodje, kot se imenujejo...seveda jih je z Zemljo povezanih še več, niso vsi mojstri, ampak so tukaj še ostala bitja, ki niso glih iz zemeljske evolucije so pa nekako povezana z našim planetom...

 

Mojstri delujejo skozi oz. preko učencev...to v praksi pomeni, da se človek najprej sreča z nauki ali duhovnimi učitelji, ki so njihovi učenci, šele ko ozavesti določene stvari in izpoljnjujeje določene kvalitete lahko naleti na kakšno višje bitjece...zato pa pravijo, ko je učenec pripravljen pride učitelj...

 

Na kratko povedano...svetloba in tema sta samo dve plati istega kovanca...oba dela sta Božanska vidika...s tem da se svetlobo povezuje z duhovnostjo, temo pa z materialnostjo...enost pomeni kolektivna zavest, dvojnost pa osebna...

 

Kot zanimivost...tako bela kot temna stran sta razdeljeni na več področij nad katerimi vladajo različni Kreatorji (za naše pojme), nad njimi vsemi je pa tisto bitjece, ki ga imenujemo Bog...zato se je včasih dobro pogovoriti tudi s kakšnim temnim Kreatorjem, če človečku "črni duhci" (demončki) preveč nagajajo...Temni Kreator je full prijazen, je pač zadolžen za upravljanje tistega dela vesolja in v nekem smislu je tudi njemu v interes, da se devilčki malo bolj ozavestijo. Kar pomeni tudi vesoljčki, ki humanoidom niso glih najbolj prijazni. Človeštvo spada pod humanoide...Take sci- fi bajke prav z veseljem poslušam...biggrin.png

 

Če je Bog nad vsemi kot pišeš, a ni pol najboljš, da se gre kr h njemu po najboljš?



#858 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. junij 2013, 19:29

Če je Bog nad vsemi kot pišeš, a ni pol najboljš, da se gre kr h njemu po najboljš?

 

To mislim, da sem že razlagal...Bog deluje preko posrednikov...Kot prvo obični človek nima neposrednega dostopa do njega, kot drugo pa ni sposoben zdržati vibracij...To je podobno kot v podjetju lahko posreduje Šefe sam al pa pošlje nižjega birokratka, da ureja stvari vnjegovem imenu, čeprav je prošnja namenjena njemu...podobno je tudi z nadangeli...tudi če se jih priklicuje in ne vem kaj še vse, pač pošljejo nižjega angelčka, če presodijo, da je dovolj in če se ne gre za kakšen velik korak (spremembo) v življenju osebe...

 

Potem pa obstajajo še stvari, kjer je ponavadi več vpletenih bitjec iz različnih koncev kozmosa...ponavadi so to kakšne "jebene" karmične zadevce...takrat se pa lahko prikliče Šefa kot posrednika oz. mediatorja in kao back up podporo...ampak za to mora biti človek prav iniciiran v njegov energijski sistem al pa poznat določeno osebno mantro, ki se jo ponavadi ne daje v javnost. O tem sem pa tudi že govoril...V praksi on posreduje bolj pri naprednih učencih al pa pri tistih, ki delujejo na malo večjem področju (medplanetarno), večinoma pa pošlje bitje ki mu je takoj podrejeno...odvisno pač za kaj se gre...

 

Recimo "Hare Krišna" mantra je pač mantra, ki je bila dana človeštvu zato da se iz nivoja čustev dvigne na mentalno raven. Sedaj smo namreč šele začeli spoznavat moč uma, kaj šele da bi ga uporabljali več kot kakšnih 10-15%...to pomeni da se center moči premakne v srčni center (čakro) ali višje...Več kot 99% ljudi ima namreč sedaj center moči nekje med pleksusom in srcem, zato sem omenil, da je to lahko dober pokazatelj kje se človek trenutno nahaja. In če se vrnem mantram, s "Hare Krišno" se prikliče zunanjo energijo, ki je nekako odsev (če dam primer sonca), medtem ko prav specifično mantro z "osebno noto" pa pozna zelo malo bitjec...Je razlika ali se prikliče samo energije nekoga ali tisto bitjece samo...ravno tako mojstri dajo svojim učencem šele na višji ravni svojo osebno mantro, s katero se jih lahko direktno prikliče...teh manter se pač ne uporablja pogosto...Recimo hiearhija Zemlje pozna prav specifično določene mantre s katerimi v sodelovanju z "gospodarji karme" ( za naš sončni sistem so zadolženi štirje)+ nekaterimi višjimi bitjeci prikličejo ne vem kakšne sile...Ampak to je recimo samo 1x na leto ali pa so številke celo višje merjeno v naših letih...Gre se pač za prelomne trenutke v planetarnem, sončnem ali kozmičnem smislu...skratka šolska snov višjih razredov...

 

In kar je najbolj pomembno...iz našega (človeškega) vidika so mojstri tako kot Bog, ker izražajo vse njegove kvalitete čeprav v manjšem obsegu, ampak v primerjavi z nami pa prevelikemu. Če bi poslali energijo ljubezni skozi človeka, toliko kot so jo oni sami sposobni izražati, bi običnega človeka dobesedno skuril...zato tudi pravi guruji zmanjšujejo vibracijo, ko se jim sledniki klanjajo in dotikajo nog. Pač zmanjša vibracijo "šakti" in "šive" na raven, ki jo človek še prenese...podobne fore kot pri procesu iniciacije (ne takih, ki jih poznamo in prakticiramo ljudje na naši Zemljici, ampak tistih tapravih...)...Ali če povem drugače za nas ljudi so mojstri to kar je človek za žuželko (recimo mravljo)...Bog je pa za večino mojstrov podobno kot so oni nam...S tem da je treba vedeti, da so nekateri mojstri al pa nadangeli, ki se muvajo okoli našega planetka in sodelujejo pri naši evoluciji takoj pod Šefetom kar se moči in pooblastil tiče...pa še to če se gleda na njih skozi "zemeljske" oči in kot posamenike...če se pa gleda iz malo višjih nivojev in se vzame v račun kolektivno zavest+ še kaj zraven, to je pa za naš um že too much...in od tukaj izhajajo razlike, različna tolmačenja ali naš Bog je večvreden, itd...ali po domače povedano "enost v različnosti"...v tem pogledu je prav vseeno ali človeku pomaga nadangel, mojster, neko x svetlobnmo bitjece ali sam Bogec...To je pač že malo bolj poglobljena duhovnost, zato se je dobro prej naučiti vsaj osnove oz. imeti neko podlago...pa še to je bolj teorija, ko človek to malo doživi v praksi potem lahko reče samo "nimamo ustreznih besed, da bi se to opisalo"...Ravno zaradi tega se pa naprednim učencem podajajo samo smernice in telepatske razlage, da potem sami preko meditacije ali kako drugače to izkusijo in začnejo tako delovati. Seveda so kao pod strokovnim vodstvom oz. imajo zraven kao nekega mentorja pa če se tega zavedajo ali ne...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#859 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. junij 2013, 19:57

No, meni najbolj ustreza moj Gurudev in Hare Krišna Mahamantra. Pred njo pa še Pančatattva mantra.

 

Šri Krišna Čejtanja Prabhu Nitjananda Šri Advejta Gadadhar Šrivas-adi Gour-bhakta vrinda

 

Hare Krišna Hare Krišna Krišna Krišna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare



#860 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. junij 2013, 21:16

No, meni najbolj ustreza moj Gurudev in Hare Krišna Mahamantra. Pred njo pa še Pančatattva mantra.

 

Šri Krišna Čejtanja Prabhu Nitjananda Šri Advejta Gadadhar Šrivas-adi Gour-bhakta vrinda

 

Hare Krišna Hare Krišna Krišna Krišna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare

 

Meni se o mantrah ne da kaj preveč nakladat, ker sem šele začel spoznavati "skrite" vidike...Hare Krišna mantra je pač mantra, ki človeku pomaga na njegovi duhovni poti. Ni pa to mantra s katero se prilkicuje prav določena "Visoka" bitjeca al pa z njimi kreira svetove, nekako "ukazuje" bitjecem (elementarna bitja), ki so določeni mantri podrejene in ne vem kaj še vse...take mantre človeštvu niso bile podane, poznajo jih samo določeni "člani" naše zemeljske hiearhije. Učenec pride v stik s temi zadevami šele pri višjih planetarnih iniciacijah...ali če povem po domače, ko se približno nauči več kot 60% zemeljske učne snovi...kar je pa tista magična meja, ki sem jo omenjal zgoraj...šele takrat se začnejo tudi zadevce, ki spadajo pod "šabd" malo bolj razotkrivat...

 

Na kratko povedano...sploh ni pomembno katero mantro človek uporablja...pomembno je samo, da človeku pomaga pri njegovi evoluciji (duhovni poti)...ker pa je vsak posameznik zgrajen iz različnih žarkov in podžarkov, ga neke mantre (stvari) bolj pritegnejo kot druge...različne mantre namreč izražajo tudi različne žarke oz. kvalitete Boga...odvisno kaj se mora človek naučiti, mu v tistem trenutku manjka al pa kaj podobnega...Če ti v tem življenju ugaja Hare Krišna mantra to še ne pomeni, da ti je tudi v prejšnjem ali pa da ti bo v naslednjem...Do takrat pa furaj to kar pač furaš, če ti paše. Ni pa smiselno trdit, da je ta mantra najboljša (najprimernejša) za vse...To je ves point mojih nebuloz...upam, da sedaj razumeš bistvo...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#861 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 9. junij 2013, 21:26

Ptice se razlikujejo po perju. wink.png



#862 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 9. junij 2013, 21:31

Naša velika sreča, ker se začnemo zavedati, da več ne rabimo nobenih gurujev,

nobenih religij, nobenih misli iluzij, da bi spostavili link s tem kar smo že zdaj,

to je večnost v trenutku,,,,,,Po tej poti naprej------------------------wink.png


dReAM

 

 

 


#863 Condor

Condor
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 9. junij 2013, 21:46

Naša velika sreča, ker se začnemo zavedati, da več ne rabimo nobenih gurujev,

nobenih religij, nobenih misli iluzij, da bi spostavili link s tem kar smo že zdaj,

to je večnost v trenutku,,,,,,Po tej poti naprej------------------------wink.png

 

 rolleyes.gif  icon_smile_clown.gif

 

katera je že Pot iz te "Doline Smrti"?

 

Gornje trditve poudarjajo neki duhovni samouki, ki se vsaj osnov duhovnosti učijo iz knjig. Kaj pa trdo praktično delo na odpravi ego strukture (poželenje, pohlep, vezanost in sebičnost) in na odplačevanju "starih grehov", karme? Verjetno ni problem, kajne? 

Imaš lahko modrost in znanje tega sveta, toda čutiti in ljubiti iz dna srca lahko zmore samo čista in neegoistična duša ... brez odvečnega filozofiranja in kniškega znanja. Da to smo imeli, a žal vedno izgubljali ... od otroštva dalje nas se bolj ali manj sistematično "zastruplja" na vseh ravneh. Resnica o stanju tega sveta je precej nehvaležna naloga, tudi biti učitelj je biti zelo težko in naporno, prenesti morajo na svoji koži celo karmo svojih učencev. Saj nič o tem ne veste, pa brez zamere.



#864 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 9. junij 2013, 21:58

laugh.png Nevednost dragi moj brat je blagoslov ničnosti in večnosti....

Osebno sem knjige že zdavnaj pustil na prahu....pa tudi, če jih nebi, kaj pa ma to veze, so samo misli...

Praktika je v meni je dinamičen proces, ki ni tam zunaj....

Se pa morda niti ne zavedaš, da si morda v konfliktu s tvojimi učenci...wink.png

 

 rolleyes.gif  icon_smile_clown.gif

 

katera je že Pot iz te "Doline Smrti"?

 

Gornje trditve poudarjajo neki duhovni samouki, ki se vsaj osnov duhovnosti učijo iz knjig. Kaj pa trdo praktično delo na odpravi ego strukture (poželenje, pohlep, vezanost in sebičnost) in na odplačevanju "starih grehov", karme? Verjetno ni problem, kajne? 

Imaš lahko modrost in znanje tega sveta, toda čutiti in ljubiti iz dna srca lahko zmore samo čista in neegoistična duša ... brez odvečnega filozofiranja in kniškega znanja. Da to smo imeli, a žal vedno izgubljali ... od otroštva dalje nas se bolj ali manj sistematično "zastruplja" na vseh ravneh. Resnica o stanju tega sveta je precej nehvaležna naloga, tudi biti učitelj je biti zelo težko in naporno, prenesti morajo na svoji koži celo karmo svojih učencev. Saj nič o tem ne veste, pa brez zamere.


dReAM

 

 

 


#865 Condor

Condor
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 9. junij 2013, 22:37

none, lepo povedano in ... hvala!

 

saj, knjige so bolj ali manj presežene, zato pa je tu internet, kajne? Zastori, ozadje se s tem lažje razkriva stanje, resnica o tem svetu. Ampak to je šele začetek ... dalje od tega je že posebna zgodba, do katere se ni moč opredeliti z dobro in slabo, saj to sta lahko le dve strani istega kovanca, kozmične igre v tem svetu. Blagor nevednim in ubogim! :)

 

Ne nisem učitelj, da bi imel problem z drugo karmo ali kaj podobnega. Pravzaprav vem, upam za Učitelja, kar pa ne predstavlja direktno persono, ampak je to v bistvu Master Moč, pravzaprav neka čista in osvobojena duša v sebi postane duhovna moč, param-atma. Navzven pa je kot običajen človek, razlika pa je pri le tistih ki to čutijo In/ali pa imajo odprto duhovno oko, uvid. S tem se ne pode v podrejenost, v duhovno suženjstvo, ampak te ta Master moč (Učitelj) podpira dokler ne duhovno dozorimo, da postanemo popolne duše, samorealizirana moč ... prisotna kjerkoli in povsod, celo onkraj. Kdor ima to izkušnjo, to ve.  :) S takšno spremembo sebe v steber Moči, se spreminja na bolje tudi svet okrog nas ... tko na subtilen način ko postane marsikaj kao Glasba, svet in ljudje se harmonizirajo z naravo, s Svetlobo in se izničijo težke vibracije temne zavesti, dokler to ne poneha. :)

 

Pozdrav!



#866 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. junij 2013, 22:51

Naša velika sreča, ker se začnemo zavedati, da več ne rabimo nobenih gurujev,

nobenih religij, nobenih misli iluzij, da bi spostavili link s tem kar smo že zdaj,

to je večnost v trenutku,,,,,,Po tej poti naprej------------------------wink.png

 

Guru pomeni učitelj...torej po tvojem ne rabimo ne vzgojiteljev , ne profesorjev v šolah, itd...predpostavljam, da so te doma naučili brati, pisati, računati, ipd...biggrin.png

 

Resnica o stanju tega sveta je precej nehvaležna naloga, tudi biti učitelj je biti zelo težko in naporno, prenesti morajo na svoji koži celo karmo svojih učencev. Saj nič o tem ne veste, pa brez zamere.

 

Nope, zato pa povej kaj o temu... Evo nekaj iz bajk o sant matu, ki so jih meni pričali...če kdo pozna kakšne drugačne, bi jih z veseljem rad slišal...biggrin.png

 

Čeprav Učitelji upoštevajo karmični zakon mu niso podvrženi, saj utelešajo višji zakon, ki je zakon ljubezni, odpuščanja in milosti.


V času iniciacije Učiteljeva moč sežge celotno karmo, ki smo si jo nabrali v preteklih življenjih. Nekateri vtisi teh karm še zmeraj ostanejo v umu, prav tako kot bo hrbet človeka, ki je vse življenje nosil breme, upognjen. Tudi ko bremena ne bo več, ne bo mogel hoditi zravnano, ampak bo moral najprej razgibati svoje mišice in celotno telo na vaditi na novo držo.

 

Moje izkušnje tega ne potrjujejo...Je pa res, da se pri iniciaciji pospeši sežiganje karme, ker stik z višjimi silami povzroči marsikaj...zlasti ko pridejo na površje zadevce iz podzavesti in se združita notranji ogenjček (srčna energija) in kozmični ogenjček...tako stanje ponavadi traja pri neki osebi dokler se energije različnih plasti aure ne uskladijo in uravnovesijo v zadovoljivi meri na višjo vibracijo...to je ponavadi par dni do treh tednov...


Ko iniciirani vzpostavi stik z notranjo Svetlobo in notranjim Zvokom, bodo z meditacijo vsi preostali vtisi iz preteklosti sčasoma izginili.


Karma, ki tvori temelj našega sedanjega življenja se imenuje »karma usode«. Te karme Učitelji ne odstranijo, saj bi se naše življenje v tem trenutku končalo. S pomočjo moči in znanja, ki ga dobimo z meditacijo se naučimo mirno prenašati vse, kar nas v življenju doleti. Kadar postane trpljenje na videz nevzdržno, Učitelj prevzame večji del karme in jo nosi namesto nas. Tako velika je namreč Njegova ljubezen.

 

Tudi tega mi praksa ne potrjuje. Ponavadi prevzame samo določen del karme, če vidi da ima učenec določene potenciale s katerimi bi lahko služil pri večjih projektih. Tako mu odvzame določeno breme, s tem sprosti ovire in človek lahko hitreje napreduje in "služi človeštvu"...Če povem metaforično. Podobno kot če učitelj da učencu brezobrestni kredit za nedoločen čas, s katerim lahko ta odplača svoj dolg in se tako znebi plačevanja glavnice+ obresti...ta dolg bo moral slej ko prej poplačat in ponavadi je to ravno s služenjem in podobnimi prijemi kot jih je na njemu izvajal njegov učitelj...ampak najprej mora priti do tiste stopnje...


Tretja vrsta karme je »karma, ki jo sejemo«. To je karma, ki jo ustvarjamo in kopičimo v sedanjosti. Na to karmo lahko vplivamo z lastno voljo in tako oblikujemo svojo prihodnost....


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#867 Condor

Condor
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 9. junij 2013, 23:41

Dragi Brezo, vidimo da imaš kar nekaj znanja celo o naši duhovni poti, a tega še nisi izkusil, le kake vrste izkušnje poitem potrjujejo te ugotovitve okrog karme. Misliš na čekiranje, ki smo se ga učili pri magusu, ki bo šele konec tega leta se vendarle spravil na duhovno pot ali pa si sam prišel že do onih uzašlih mojstrov. Vem tudi nekaj o tem ... o notranjih področjih, ki niso daleč od nas ... so dokaj blizu in nas vse spremljajo, vendar se o tem ne govori in piše. Jasno mi je zakaj ne. Si valjda z njimi v kontaktu? Potem pa vedi da od teh kanalov ne pričakuj niti 25% resničnih odgovorov. Bolj se tam opleta z polresnicami ali pa je to neke vrste zakulisna diplomacija v službi Zakona. Kaj pa vem zdejle, sem samo ubogi učenec, ki korak za korakom se vendarle prebija skozi to "džunglo" tega sveta in se očiščuje v sebi in svet okrog sebe. Včasih imam vtis da živim na planetu opic, ki pa jih na konc vendarle vzljubiš :) . Tko je to pri meni.

 

Hmm, torej tvoje čekiranje na energijski-svetlobni ravni ne jemljem za avtentični pokazatelj veličine duše. Zame je vseeno da ima nekdo manj ali več zemeljskih ali planetarnih znanj, a če nima sposobnosti kontrole misli in trdne bhakti predanosti, je nesmiselno se podati na še višje stopničke duhovne evolucije. Zemeljska znanja so do neke mere u redu, toda aspirant mora to zemeljsko znanje preudarno in optimalno uporabiti, sicer je to "mrtev kapital" ali potencial ali talent  ... kteri izraz ti bolj ustreza. Metoda čekiranja s svetlobno energiskim telesom ti ne bo dala vseh odgovorov, tud navodila od vnebozetnih mojstrov so glede tega bolj tako ... zavajanje ali preusmerjajo te na napačno pot. Niso podali bistvenih kazalcev razvitih in samorealiziranih duš. Tko si za primer, Sant Kirpal Singha ocenil na okrog 50% ... ti to resnično :) . To je lahko bolj žongliranje s svetlobnimi entitetami ... z mislimi jih lahko prikličeš, vsekakor. Toda ali so te energijske forme resnično odraz forme, ki so jo imeli za čas življenja? Meni so povedali da na astralu, kjer se operira in kontrolira vse na svetlobno-energijski formi, ne gre povsem verjeti. Potemtakem si lahko čekiral le blede sence od resnične forme ali pa je v tistem mojstru bila prisotna druga božanska moč. Zakaj pa potem ne preizkusiš na pojem Guru Dev, kot čista radiant forma ali Sveti Duh? Iščeš nekaj kar ima lupino a pravzaprav je v njej bila neka druga Moč. Toda pazi se, energijska forma Guru Dev ali Svetega Duha je neomejeno močna in te lahko preslepi ... če bi imel odprto tretje oko. Smo slišali eno bajko okrog Sant Kirpal Singha kako ga je neki evropski mag na prvi turneji po svetu leta 1955 preizkušal za čas ene skupinske meditacije. Po nkem času te meditacije se je mag sesedel in padel na hrbet, enostavno je v sebi kao pregorel ko je ugledal notranje bitje Mojstra. On mu je brž pomagal da se je spravil k sebi, ga potem negoval z zelišči da se je malo opomogel, ampak se je od tedaj magova duša izgubila v takšne vrste izkušnji in priznal je, da je delal z okultnimi močmi napačno, tudi do Mojstra in da sedaj vidi kakšne vrste je Kristusova moč. Tedaj je mag čez nekaj dni na svojem domu umrl. Tko na kratko.

 

Torej, dragi Brezo, kljub vsemu ne veš bistveno glede nas, še boš moral se kaj naučiti ... a to je samo če to Pot sprejmeš, daš skozi sebe predano služenje in pravilno meditacijo, poslušati skoz odmeve Kozmosa in tako dalje  :) . Aja, pa še tole, resnični Učitelj ti bo odvzel vse te okultne sposobnosti in te preizkusil na ponižno služenje, na odpornost, na bhakti, ... vemo kako je to in se glede tega ne pritožujemo. Resnično ne! :)

 

Ne poskušaj pa ti sedaj še mene čekirati. Tega ti ne dovolim, kakor tudi ne drugim. Pa brez zamere!

 

Namaste!



#868 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 10. junij 2013, 08:10

Vidiš kako dvodimenzionalno razmišljaš...scratchchin.gif 

Guru pomeni učitelj...torej po tvojem ne rabimo ne vzgojiteljev , ne profesorjev v šolah, itd...predpostavljam, da so te doma naučili brati, pisati, računati, ipd...biggrin.png


dReAM

 

 

 


#869 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 08:48

Da je izgovarjanje Hare Krišna Mahamantre iz čiste ljubezni najboljše za vse ne trdim jaz, tako pravi sam Bog, Najvišje bitje, Šri Krišna. Edino Bog je Guru, noben drug. In tisti, ki ga Bog blagoslovi s služenjem v tej funkciji v Njegovem imenu, Zanj. Tisti, ki ni predan Bogu in pozira, da je Guru, mora trpet za svoje grešne aktivnosti in grešne aktivnosti svojih učencev. Če ne slediš navodil Boga, Guruja, ne morš bit srečen tolk kokr bi rad bil. Moči imamo le tolk kokr nam jo Bog da, nič več. Vse je odvisno od Njega, ki ima rad vse. Vsa slava mu. Boga, niti njegovih osebnih spemljevalcev (verodostojnih Gurujev), se ne da spoznat drgač kokr po Njihovi volji. Le tisti, ki sprejme njihovo ljubezen jih lahko spozna po njihovi milosti. Vse ostalo je le začasno in neizpolnjujoče. Naša največja sreča je, da smo se rodili v tej dobi, ko se je v tem svetu iz svojega sočutja pojavil sam Bog, s svoji najbolj milostni obliki kot Šri Čejtanja Mahaprabhu in nam vsem dal možnost najvišje ljubezni, če le sledimo njegova navodila. 



#870 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 10. junij 2013, 09:15

E dragi Condor...tole o sant matu je bilo par listov, ki sem jih dobil, ko se je ta zadevca šele pojavila pri nas...približno 10-15 let nazaj...jaz sem tam itak pristal bolj "turistično"...mi je pa zanimivo, da tisti ki so videli nekega človečka (iniciacija na daljavo), so ga videli kot indijca, jaz pa kot indijančka...moj zaključek je da sem se z njim poznal že iz preteklosti in da me je takrat samo spomnil na nekaj. Drugo vprašanje pa je, če sem zaštekal kaj...to je bil samo delček puzla...

 

Tisti magus, ki ga misliš mi je pa samo pomagal zložiti par puzlesov skupaj, ki jih nisem vedel kam bi jih dal...kar se pa ezoteričnega znanja tiče pa mislim da nisva glih na isti valovni dolžini...on je bolj izhajal iz kabale in zahodnega čira čara, medtem ko je meni najbližja budistična ezoterika malo začinjena s hinduizmom...

 

Do sedaj je bilo človeštvu s strani duhovne hiearhije Zemlje podano okrog 1000 imen z razvojno stopnjo in še par ostalimi dodatki...z nekim namenom...Tako da Sant Kirpal Singha jaz nisem čekiral, prav tako kot ne nekaterih drugih...zakaj pa bi, če je bila natančna informacija prinešena na pladnju...zakaj pa obstaja plonk listek...torej se meni in razlagaj njim -Višjim bitjecem med katerimi so tudi mojstri...A si preveril informacijo o razvojni stopnji...biggrin.png 

 

Pa prosim prihrani mi bajke o služenju in meditaciji, ker obstajajo različne poti...počasne in hitre...in glede na to da sem jaz malo magus iz preteklih lifeov imam pač magusovo potko kjer se stvari malo hitreje odvijajo...Učitelji so me samo spomnili kdo sem, kakšne imam sposobnosti, kaj sem ga sral in me celo vzpodbujajo pri temu, ker sem že preveč zadnjih lifeov zabluzio...Sedaj je pa čas, da končno prevzamem dolžnosti za katere smo se zmenili ne vem kdaj, zato se mi pa odpirajo določena področja...in če že bluzim o ezoteriki, trenutno sem še učenec na "probni poti", malo manjka, da postanem pravi član- uradno sprejeti učenec...zato pa imam pot služenja, ki vključuje vse zgoraj, tudi tisto kar nekateri imenujejo psihičke moči...biggrin.png 

 

Ne vem pa zakaj bi te čekiral...a si kdaj razmišljal, kaj pa če se vpraša Višje bitjece za razvojno stopnjo nekoga in človeček ne čekira direktno...in potem mu bitjece pač pove, če presodi da mu koristi...ampak te informacije se razotkrijejo samo če človek to uporabi za razumevanje svojih problemov, zakaj ga nekaj privlači, drugo pa ne...ne pa zato da bi degradiral, poveličeval nekoga...biggrin.png 

 

Kar se karme tiče...če bi bilo to res kar piše potem jaz ne bi imel sedaj toliko za predelovati za nazaj...in to s turbo načini...Človek nima dostopa do višjih področij dokler nima zadovoljivega nadzora nad mentalom, prav tako mora imeti prečiščeno svojo podzavest kar se določenih čustev tiče (agresija, strah), zato sem omenil "passworde"...Gre se za določene mantre (v sant matu se jim pravi kao simrani) čeprav se gre tukaj za marsikaj več, če se gre v tehnične detajle, ki človeku omogočijo dostop do nekaterih ravni...V praksi ni nujno da se človek zaveda tega. Lahko ima dostop do teh področij že iz preteklih lifeov...Kar posledično pomeni, da je tak človek tudi kaj naredil na področju bhakti joge in karme joge...in to ne samo v svojo korist...

 

Vzorec ki ga jaz vidim...mgd poveličuje Hare Krišna mantro, ti poveličuješ sant mat...za moje pojme sta to samo dva puzla, ki se ju lahko uporabi skupaj pri turbo načinu...In kot zanimivost naj povem, da sem najprej prišel v stik s turbo načinom, vse ostalo je sledilo (sant mat, mantre, čira čara)...kar je logično, ker so bili procesi pospešeni...in šele pred kratkim sem zares prišel do točke, ko sem res začel ozavesščat in spet dobivam znanje, ki sem ga nekoč že vedel...in tako kot sem sedaj "pameten" ga lahko uporabim za dobrobit v dosti širšem smislu...kar v prevodu pomeni, da začnem delovati skupaj z učenci na notranjih ravneh s katerimi smo v istem klasu (ašramu)...in predvidevam da sem spada tudi bitjece, ki se mi je pokazal kot indijanček...Predpostavljam da sem se takrat pač učil lekcije, ki jih poznajo indijančki- odnos do narave, Zemlje, ipd...kaj pa je planetarni Logos kot kolektivna zavest vsega kar je na Zemlji...skratka sčasoma vse nekako postane logično...

 

Če nekdo rabi živega fizičnega učitelja, to ne pomeni da ga tudi drugi. A ne pravijo učitelji, da če se nikogar ne najde v svetu, ki bi ustrezal, da se lahko človek obrne k meditaciji in skuša najti notranje vodstvo...in potem mu nasproti lahko pride kakšen fizični človeček, pade neznana knjiga sa neba al pa kar dobi informacijo na netu, ki jo drugič ne najde več...skratka informacije se lahko dobiva na razlčične načine, vprašanje je samo koliko je človek odprt, kakšne predsodke ima, kakšen način prejemanja mu je najbolj domač, itd...

 

Kar se sant mata tiče...vse lepo in prav...niso mi pa všeč določena tolmačenja in razlage...iste fore kot pri krišnovcih...zato sem pa omenil, da ima vsaka pot svoja slepila...Itak da ne prakticiram tega, mi je pa zanimivo, da je združen s turbo načinom...torej znanje oz. kar je povezano s sant matom kar samo prihaja...samo da jaz sedaj vidim to kot samo en predemet, ki pomaga razumet snov pri drugemu, tudi praktično...Na kratko povedano, če nekomu neka duhovna pot ugaja, je najboljša, to še ne pomeni, da je drugemu tudi...Kot pravijo pravi duhovni učitelji, ljudje smo na različnih stopnjah, imamo različne žarke, nagnjenja, speče potenciale, različne izkušnje iz preteklosti, itd...torej mora vsak človeček najti svojo pot, oni pa mu pri temu lahko pomagajo, če jih seveda sprejema. Kar posledično pomeni, da sprejema tudi pomoč "kozmosa"...simpl...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#871 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 10. junij 2013, 09:42

Guru pomeni učitelj...torej po tvojem ne rabimo ne vzgojiteljev , ne profesorjev v šolah, itd...predpostavljam, da so te doma naučili brati, pisati, računati, ipd...biggrin.png

za to da "si", ne potrebuješ nobenega učitelja.


Tretja vrsta karme je »karma, ki jo sejemo«. To je karma, ki jo ustvarjamo in kopičimo v sedanjosti. Na to karmo lahko vplivamo z lastno voljo in tako oblikujemo svojo prihodnost....

no - to je n.pr.  "znanje" ki ga lahko "prevzameš ali pa ne" od kakega učitelja.

 

 

none, lepo povedano in ... hvala!

 

saj, knjige so bolj ali manj presežene, zato pa je tu internet, kajne? Zastori, ozadje se s tem lažje razkriva stanje, resnica o tem svetu. Ampak to je šele začetek ... dalje od tega je že posebna zgodba, do katere se ni moč opredeliti z dobro in slabo, saj to sta lahko le dve strani istega kovanca, kozmične igre v tem svetu. Blagor nevednim in ubogim! smile.png

pa saj se do nobene zgodbe "ni moč opredeliti z dobro in slabo" - vedno sta to dve strani enega in istega "kovanca". prav tako kot "razsvetljen in nerazsvetljen", "pameten in neumen", "učitelj in učenec", "veden in neveden", "veren in neveren", "zdrav in bolan"


 

 Smo slišali eno bajko okrog Sant Kirpal Singha kako ga je neki evropski mag na prvi turneji po svetu leta 1955 preizkušal za čas ene skupinske meditacije. Po nkem času te meditacije se je mag sesedel in padel na hrbet, enostavno je v sebi kao pregorel ko je ugledal notranje bitje Mojstra. On mu je brž pomagal da se je spravil k sebi, ga potem negoval z zelišči da se je malo opomogel, ampak se je od tedaj magova duša izgubila v takšne vrste izkušnji in priznal je, da je delal z okultnimi močmi napačno, tudi do Mojstra in da sedaj vidi kakšne vrste je Kristusova moč. Tedaj je mag čez nekaj dni na svojem domu umrl. Tko na kratko.

 

Še dobro, da si napisal, da je "bajka": Sesuje ga z samo "prisotnostjo in svojo superiorno bitjo", za to da ga pocajta pa uporablja zelišča?

Pomeni: glavo mu lahko odtrga z mislijo, za to da mu jo spet pripopa, pa potrebuje sukanec in singerco, pa še s tem ne uspe? Sem slišal že boljše "pravljice"biggrin.png



#872 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 11:15

Omejen neomejenega ne more spoznat. Ampak neomejen tudi ne bi bil neomejen, če se ne more narest poznanega omejenemu. Zato je edini način, če omejen sprejme milost neomejenega, tj. Krišne.

 

Najbolje za roko je, če sodeluje z ostalimi deli telesa za dobavljanje hrane v želodec. Če noče sodelovat z ostalimi deli ali če hoče sprejemat hrano posebej, mimo želodca, ne more preživet. Na podobn način mi vsi izhajamo iz istega Izvora in le če v sodelovanju z ostalimi delujemo Zanj, smo lahko izpolnjeno srečni, drgač ne. Zato je za vse najboljša pot čisto služenje Izvoru, Šri Krišni. Če nekdo noče, ma pol na izbiro velik drugih poti preko katerih bo spoznal, da to ni to kar bi ga lahko izpolnjeno osrečil. In ne glede na to ali drugi hočejo ali nočejo čisto služit Krišno, mene to ne pogojuje ali ovira, da ga jaz ne bi in da zaradi tega ne bi mogel biti izpolnjeno srečen, če sem le do njih ustrezno spoštljiv, strpen, sočuten in potrpežljiv.  Hare Krišna



#873 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 12:06

v svojem bistvu smo vsi popolni in neomejeni ...

zato, razblini svojo omejenost ... razsvetli se ...

delaj na sebi ...

 

Če smo v svojem bistvu vsi popolni in neomejeni, zakaj mi praviš, naj razblinim svojo omejenost? In če sem bil prej popoln in neomejen, kako to da sem šel v omejenost? Samo zato, da jo lahko razblinim? Al zato, ker samo tako lahko ozavestim, da sem popoln in neomejen? Ker če sem bil res, kako to da tega nisem imel ozaveščenega že takrat ko sem bil popoln in neomejen? Če pa nisem bil zavesten svoje popolnosti in neomejenosti, kašna "popolnost" in "neomejenost" pa je pol to?



#874 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 12:20

Aja, še to. Brezo, tvoje zaznavanje Bhagavana Šri Krišne, Šri Čejtanja Mahaprabhuja, Šrila AC Bhakti Vedanta Svami Maharadža (v ISKCONu poznanega kot Šrila Prabhupad) in mojega Gurudeva je žal popolnoma zmotno, ker je blo tvoje čekiranje iz lažnega ega, ki se skos spreminja, zato se ti bo tudi to zaznavanje znova in znova spreminjal, vse pa je začasno in popolnoma zmotno. Šele ko boš sprejel njihovo brezpogojno milost, jih bos lahko videl take kakršni vedno so, po njihovi milosti, drgač ne. Ti toplo priporočam.  

 

Problem pri Sant Matu pa je, da zaenkrat še ne meditirajo na večno obliko in ne poslušajo večnega zvoka. 



#875 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 10. junij 2013, 12:49

Omejen neomejenega ne more spoznat. Ampak neomejen tudi ne bi bil neomejen, če se ne more narest poznanega omejenemu. Zato je edini način, če omejen sprejme milost neomejenega, tj. Krišne.

 

Najbolje za roko je, če sodeluje z ostalimi deli telesa za dobavljanje hrane v želodec. Če noče sodelovat z ostalimi deli ali če hoče sprejemat hrano posebej, mimo želodca, ne more preživet. Na podobn način mi vsi izhajamo iz istega Izvora in le če v sodelovanju z ostalimi delujemo Zanj, smo lahko izpolnjeno srečni, drgač ne. Zato je za vse najboljša pot čisto služenje Izvoru, Šri Krišni. Če nekdo noče, ma pol na izbiro velik drugih poti preko katerih bo spoznal, da to ni to kar bi ga lahko izpolnjeno osrečil. In ne glede na to ali drugi hočejo ali nočejo čisto služit Krišno, mene to ne pogojuje ali ovira, da ga jaz ne bi in da zaradi tega ne bi mogel biti izpolnjeno srečen, če sem le do njih ustrezno spoštljiv, strpen, sočuten in potrpežljiv.  Hare Krišna

če je nekdo ali nekaj del neomejenega, je lahko omejen le, če si sam postavlja meje.

če si sam postavlja meje, si jih lahko tudi sam odstrani, premakne, spremeni in za to ne potrebuje neomejenega.

roka je del telesa in s tem tudi telo in to ostane ne glede na to ali se vidi sama kot "telo" ali kot "roka" in samo celota se lahko odreče enemu delu (jaz si lahko odrežem roko) ne more se pa del sam od sebe oddvojiti od celote (roka ne more brez mene reči - zdaj se pa odrežem).

in če je "celota" "neomejena" in "vse kar je" potem lahko režeš in razdvajaš in skrivaš in pokoplješ - pa ne moreš ničesar oddvojiti, ker ničesar ne moreš "parkirati" izven neomejenosti. tako da "celoti služi" itak vedno in v vsakem trenutku vse in vsak. kako "služi" je pa različno (in "celoti" tudi popolnoma vseeno - ker bo vedno cela, vseeno ali ti "svete mantre" poješ ali kolneš).

če izgovarjaš svete mantre to delaš zase, da se ti bolje počutiš - ne za celoto.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0