Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Naša velika sreča!


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 2 x ocenjeno
956 komentarjev na to temo

#876 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 10. junij 2013, 12:55

Da je izgovarjanje Hare Krišna Mahamantre iz čiste ljubezni najboljše za vse ne trdim jaz, tako pravi sam Bog, Najvišje bitje, Šri Krišna.  

ja, ampak ti trdiš, da je krišna bog.
kar ni posebnost, saj marsikdo trdi marsikaj in bogov imamo vseh vrst, tudi absolutnih.

sicer je popolnoma res, da bi krišna lahko, glede na določen način prevajanja sanskrita,
sam zase trdil, da je bog in kar se tega tiče ne bi bil edini.
v tem smislu si ti pač sledilec in vernik v določene trditve oz. predpostavke.
kot samozadosten dokaz si jemlješ izjave in trditve ostalih vernikov...
to je en odraz človeške družbe, ki tudi sicer deluje na tem principu.

to srečo, to enost, ta odnos in bogme, tega je še;
vse to lahko izkusiš tudi če mantraš kokakola, ali pa pač kako drugače sodeluješ v tej vesoljni ustanovi,
katere začasni prebivalci smo.

#877 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 10. junij 2013, 12:55

Če se  dotaknem ..tako mogoče... malo iz tega konteksta...

Zakaj se ne dojamemo....kaj je čisti bakhta..in kako slediti temu...oz. kje so vzroki ...tisti prvi...da nam to ne uspe dojeti....

 

... Če vključim praktični subtil....najbolj človeka odvrnejo besede ...Služenje, ponižnost....

 

V toku stoletij...pa do modernega časa danes ...smo s to besedo označevali  razmerje med gospodarjem...in sužnjem....

S to predstavo se zaradi empatije porodi spomin na izkoriščanje človeka na najbolj nizkoten način ...mučenje ....

 

Zato kadar kdo reče služiti Boga....to pri vseh , ki so še na poti dvomov ...porodi odpor....

 

Vsaj pri meni je bilo prej zmeraj tako....

Tudi besede ponižnost...v takšnem smislu-zgornjem  ne prenesem....

( Zdaj jo razumem  v svojem smislu dajanja ...malo težje pa je, ko nekdo drug reče, da je to zakonitost in pravilo nekega nauka...)

 

Zaradi teh  starinskih izrazov ...se  od  sicer zelo modernih maš v evangelistični cerkvi distanciram....in zaradi slik trpečega Jezusa...se je v meni vedno vzbujal nelagoden občutek...da me nekdo hoče prestrašiti...da bi postala njemu poslušna ....

 

Zato je meni napr. Osho ipd.... najbližji v svojih razlagah relacij do višje sfere....

 

Zna v misteriju uporabljati poezijo besed...

 

Nekako dopušča svobodo človeka....kljub temu, da v biti razlaga isto kot ostali ....

 

Človek je rad svoboden....ne želi biti mučen....na silo privezan ....odvisen....ne želi biti nebogljen...ker je tokom življenja že itak preveč spoznal besedo trpljenje....

od in zaradi kogarkoli....

 

Zato so nekateri ljudje ateisti....verjamejo napr...da so sami sebi bog...in ne sprejmejo nobene druge razlage....

 

Je bistvo nerazumljeno zaradi slabo izraženih in posplošenih  besed (in izkušenj kaj so te besede tudi v preteklosti pomenile-trpljenje)... ali zaradi teorij, ki so si tako različne, ali zaradi napuha, ega človeka, ker se poveličuje in precenjuje ?

 

Če se ustavim še pri enem vprašanju , ki nas kdaj začne vrtati ; icon27.gif

Ok...Smo del Boga...nismo pa Bog in ga kao moramo ponižno služiti ....

...Kako zdej to gre?....

...Če smo njegov del...torej gre za soodvisnost....

Vprašanje je ...kaj bi bil sam Bog ...ali pa ta univerzalna energija...brez nas...teh delov....???

Torej zakaj bi šlo za ponižnost ???....

Meni se ta odnos med Bogom prej dozdeva enakovreden, sorodniški....enosten.

Ali bi ta vsemogočna energija ...obstajala tudi brez nas?

Zakaj smo kot posamezni deli hkrati pomebni in nepomebni?

E...to so skoraj najpomebnejša vprašanja...

 

Res pa je, da to protislovnost budno opazujem ...in videvam čiste bakhte ...(jst to še nisem uspela realizirat)...ki ne komplicirajo z odporom in vprašanji do teh istih pojmov...in jim gre vse lepo in prav ...po božjem načrtu....ker samo enostavno sledijo, se prepustijo...na začrtani poti, ki jo čutijo...

Katera sila in zakaj odloča zares o tem?

 

Tukaj pa potem obmolknem ...in poskušam dojeti...hypnodisk.gif

No ...nisem še čisto icon22.gif  ....se pa trudim, sodelujem... včasih .......pa dvomim in se sprašujem....

 

Evo ...bom vesela...kakšnega odgovora še v to smer ....rainbow.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#878 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 13:06

če je nekdo ali nekaj del neomejenega, je lahko omejen le, če si sam postavlja meje.

če si sam postavlja meje, si jih lahko tudi sam odstrani, premakne, spremeni in za to ne potrebuje neomejenega.

roka je del telesa in s tem tudi telo in to ostane ne glede na to ali se vidi sama kot "telo" ali kot "roka" in samo celota se lahko odreče enemu delu (jaz si lahko odrežem roko) ne more se pa del sam od sebe oddvojiti od celote (roka ne more brez mene reči - zdaj se pa odrežem).

in če je "celota" "neomejena" in "vse kar je" potem lahko režeš in razdvajaš in skrivaš in pokoplješ - pa ne moreš ničesar oddvojiti, ker ničesar ne moreš "parkirati" izven neomejenosti. tako da "celoti služi" itak vedno in v vsakem trenutku vse in vsak. kako "služi" je pa različno (in "celoti" tudi popolnoma vseeno - ker bo vedno cela, vseeno ali ti "svete mantre" poješ ali kolneš).

če izgovarjaš svete mantre to delaš zase, da se ti bolje počutiš - ne za celoto.

 

Del celote je del celote, ni celota v vseh pogledih. 



ja, ampak ti trdiš, da je krišna bog.
kar ni posebnost, saj marsikdo trdi marsikaj in bogov imamo vseh vrst, tudi absolutnih.

sicer je popolnoma res, da bi krišna lahko, glede na določen način prevajanja sanskrita,
sam zase trdil, da je bog in kar se tega tiče ne bi bil edini.
v tem smislu si ti pač sledilec in vernik v določene trditve oz. predpostavke.
kot samozadosten dokaz si jemlješ izjave in trditve ostalih vernikov...
to je en odraz človeške družbe, ki tudi sicer deluje na tem principu.

to srečo, to enost, ta odnos in bogme, tega je še;
vse to lahko izkusiš tudi če mantraš kokakola, ali pa pač kako drugače sodeluješ v tej vesoljni ustanovi,
katere začasni prebivalci smo.

 

Ok, pol pa uživi v tem :) Men ni blo več dovolj (kot tudi tebi čez nekaj časa ne bo, oz. ti že zdaj ni pa še nisi v zvezi s tem nič pripravljen narest) in sem našel še nekaj boljšega. Ti priporočam, ti pa kakor češ :) 



#879 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 10. junij 2013, 13:06

Če se  dotaknem ..tako mogoče... malo iz tega konteksta...

Zakaj se ne dojamemo....kaj je čisti bakhta..in kako slediti temu...oz. kje so vzroki ...tisti prvi...da nam to ne uspe dojeti....

 

Odlično vprašanje, odgovor so misli...

 

 

...

Vprašanje je ...kaj bi bil sam Bog ...ali pa ta univerzalna energija...brez nas...teh delov....???

 

Domoljubka, mi smo vse in nič, če nas ni ni nič in tudi vse...Pa še to so samo misli, ki so...

 

 

Torej zakaj bi šlo za ponižnost ???....

 

Ponižnost oz. s to besedo povezujem enrgijo holističnosti,

vsak delček, ko zazna, da je odgovoren za celoto se bo začel vrteti ponižno, holistično, povezovalno...

Meni se ta odnos med Bogom prej dozdeva enakovreden, sorodniški....enosten.

Ali bi ta vsemogočna energija ...obstajala tudi brez nas?

 

Verjetno ja in tudi ne...

Zakaj smo kot posamezni deli hkrati pomebni in nepomebni?

E...to so skoraj najpomebnejša vprašanja...

Pomembnost in nepomembnost sta miselna koncepta dualnosti in verjetno ni v naravi nič manj pomembno

od drugega, pomembno je vse in tudi ni...


dReAM

 

 

 


#880 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 10. junij 2013, 13:16

 
Del celote je del celote, ni celota v vseh pogledih. 


 
Ok, pol pa uživi v tem :) Men ni blo več dovolj (kot tudi tebi čez nekaj časa ne bo, oz. ti že zdaj ni pa še nisi v zvezi s tem nič pripravljen narest) in sem našel še nekaj boljšega. Ti priporočam, ti pa kakor češ :) 

?

ne gre za to, kaj meni ali tebi prija in kaj se nama "tko v umu sanja",
temveč za to čudo, katero imenuješ svet, maya, krišna oz. allah.
a poimenovanje samo po sebi še ni znanje.

tvoja obrazložitev izkušanja ni izkušanje samo po sebi...
je zgolj interpretacija,
oz. v primeru, da le-to interpretacijo oznanjaš kot vrhunsko in ekskluzivno resnico,
je takšna izjava laž.

zoprnija, to, in sploh ponavadi nezavedno, ali pa celo z najboljšim namenom.

#881 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 13:29

Če se  dotaknem ..tako mogoče... malo iz tega konteksta...

Zakaj se ne dojamemo....kaj je čisti bakhta..in kako slediti temu...oz. kje so vzroki ...tisti prvi...da nam to ne uspe dojeti....

 

... Če vključim praktični subtil....najbolj človeka odvrnejo besede ...Služenje, ponižnost....

 

V toku stoletij...pa do modernega časa danes ...smo s to besedo označevali  razmerje med gospodarjem...in sužnjem....

S to predstavo se zaradi empatije porodi spomin na izkoriščanje človeka na najbolj nizkoten način ...mučenje ....

 

Zato kadar kdo reče služiti Boga....to pri vseh , ki so še na poti dvomov ...porodi odpor....

 

Vsaj pri meni je bilo prej zmeraj tako....

 

Zakaj pa ne opaziš, da tudi sedaj vedno le služiš nekomu ali nečemu? Odnosom, šefu, državi, egu, umu, telesu?

 

Po naši večni naravi smo služabniki. Tega ne mormo spremenit. Se pa lahko odločamo komu bomo služili. Celoti in bli izpolnjeno srečni, ali sebičnemu interesu in bli zafrustrirani. 

 

Tudi besede ponižnost...v takšnem smislu-zgornjem  ne prenesem....

( Zdaj jo razumem  v svojem smislu dajanja ...malo težje pa je, ko nekdo drug reče, da je to zakonitost in pravilo nekega nauka...)

 

Zaradi teh  starinskih izrazov ...se  od  sicer zelo modernih maš v evangelistični cerkvi distanciram....in zaradi slik trpečega Jezusa...se je v meni vedno vzbujal nelagoden občutek...da me nekdo hoče prestrašiti...da bi postala njemu poslušna ....

 

Zato je meni napr. Osho ipd.... najbližji v svojih razlagah relacij do višje sfere....

 

Zna v misteriju uporabljati poezijo besed...

 

Nekako dopušča svobodo človeka....kljub temu, da v biti razlaga isto kot ostali ....

 

Ko prideš v stik z višjim je ponižnost naravna in prijetna. Če si zavisten, si vznemirjen. Osho še ni spoznal celotne svobode, ki je v sprejetju svoje naravne pozicije. 

 

Človek je rad svoboden....ne želi biti mučen....na silo privezan ....odvisen....ne želi biti nebogljen...ker je tokom življenja že itak preveč spoznal besedo trpljenje....

od in zaradi kogarkoli....

 

Ja, in človek je lahko zares svoboden le ko je v svoji naravni poziciji, drgač ga zavist omejuje, onesrečuje.

 

Zato so nekateri ljudje ateisti....verjamejo napr...da so sami sebi bog...in ne sprejmejo nobene druge razlage....

 

Sami sebi bog pomeni da noč in dan služijo svojemu egu, umu, telesu ob tem pa niso izpolnjeno srečni.

 

Je bistvo nerazumljeno zaradi slabo izraženih in posplošenih  besed (in izkušenj kaj so te besede tudi v preteklosti pomenile-trpljenje)... ali zaradi teorij, ki so si tako različne, ali zaradi napuha, ega človeka, ker se poveličuje in precenjuje ?

 

Vse to :)

 

Če se ustavim še pri enem vprašanju , ki nas kdaj začne vrtati ; icon27.gif

Ok...Smo del Boga...nismo pa Bog in ga kao moramo ponižno služiti ....

...Kako zdej to gre?....

...Če smo njegov del...torej gre za soodvisnost....

Vprašanje je ...kaj bi bil sam Bog ...ali pa ta univerzalna energija...brez nas...teh delov....???

Torej zakaj bi šlo za ponižnost ???....

Meni se ta odnos med Bogom prej dozdeva enakovreden, sorodniški....enosten.

Ali bi ta vsemogočna energija ...obstajala tudi brez nas?

Zakaj smo kot posamezni deli hkrati pomebni in nepomebni?

E...to so skoraj najpomebnejša vprašanja...

 

Sej noben ne prav, da smo v odnosu do Boga nepomembni, ampak samo da smo kot Njegovi deli lahko bolj izpolnjeni v svoji naravni služenjski vlogi, kot pa v navidezno gospodarni/svobodni/neodvisni/enakovredni vlogi. Rezultat je važn, ne pozicija. Bolje je služiti v Nebesih kot "vladati" v peklu. (vladati sem napisal v narekovajih, ker je to le navidezno, v resnic smo le neizpolnjeni služabniki maye). 

 

Res pa je, da to protislovnost budno opazujem ...in videvam čiste bakhte ...(jst to še nisem uspela realizirat)...ki ne komplicirajo z odporom in vprašanji do teh istih pojmov...in jim gre vse lepo in prav ...po božjem načrtu....ker samo enostavno sledijo, se prepustijo...na začrtani poti, ki jo čutijo...

Katera sila in zakaj odloča zares o tem?

 

Božja milost in tvoj odziv na njo. 

 

Tukaj pa potem obmolknem ...in poskušam dojeti...hypnodisk.gif

No ...nisem še čisto icon22.gif  ....se pa trudim, sodelujem... včasih .......pa dvomim in se sprašujem....

 

Evo ...bom vesela...kekšnega odgovora še v to smer ....rainbow.gif

 

Rezultat je važn, ne pozicija. Neki si že izkusla. Samo nadaljuj v tej smeri in ti bo vse jasno ko beli dan ;) Vso srečo. Goura Hari



#882 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 13:34

če si del boga ... si bog ...

če si del vira ... si tudi vir ...

 

si podaljšek vira ... vir se manifestira, izraža in razvija skozi tvojo obliko ... ki je vir sam  ...

ko služiš in se sužniš ali prostituiraš s krišno ...

počneš to s sebi enakim delom vira ...

 

Če si del Boga si tudi Bog ja, ampak še vedno si le Njegov del, katerega najbolj naravna in prijetna funkcija je služenje Njega. Če tega ne želiš opravljat, prideš pod vpliv maye, da se lahko naučiš, da to ni lih najboljša odločitev. Zdej mamo možnost to spremenit. 



?

ne gre za to, kaj meni ali tebi prija in kaj se nama "tko v umu sanja",
temveč za to čudo, katero imenuješ svet, maya, krišna oz. allah.
a poimenovanje samo po sebi še ni znanje.

tvoja obrazložitev izkušanja ni izkušanje samo po sebi...
je zgolj interpretacija,
oz. v primeru, da le-to interpretacijo oznanjaš kot vrhunsko in ekskluzivno resnico,
je takšna izjava laž.

zoprnija, to, in sploh ponavadi nezavedno, ali pa celo z najboljšim namenom.

 

Ja pol pa jo pač zavrži, kaj naj ti rečem :) Free yourself :)



#883 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 13:41

xyz, ne vem zakaj tolk limaš svoje dvome name smile.png jz sm po milosti Krišne svoje že razrešu, ampak tvojih pa jz ne morm namest tebe, lohk ti pa povem kaj nared, da ji boš, da se mal olajšaš, osvobodiš smile.png



#884 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 14:19

vseeno ali ti "svete mantre" poješ ali kolneš).

 

 

to srečo, to enost, ta odnos in bogme, tega je še;
vse to lahko izkusiš tudi če mantraš kokakola, ali pa pač kako drugače sodeluješ v tej vesoljni ustanovi,

 

 

ko služiš in se sužniš ali prostituiraš s krišno ...

 

Ja, če ti On reče da deli to Zanj (kar je v zelo redkih primerih), pol boš lahko izpolnjeno srečen, drgač ne. Če nisi, pomen, da delaš na svojo roko, zato rezultat ni tak. In ker ni vse eno in vseeno, je velik prijetneje če deluješ v skladu z Njegovo voljo Zanj. Problem je sam, ker mi rajš suženjsko služmo in okušamo zavist in se delamo kolk nam je fajn, namest, da bi čisto ljubezen smile.png



#885 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 14:22

nisi "njegov" ... govori v 1. osebi ... to si tudi TI ...

 

Sem On kot Njegov del, Njegov večni služabnik. 



#886 Condor

Condor
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 10. junij 2013, 14:39

E dragi Condor...tole o sant matu je bilo par listov, ki sem jih dobil, ko se je ta zadevca šele pojavila pri nas...približno 10-15 let nazaj...jaz sem tam itak pristal bolj "turistično"...mi je pa zanimivo, da tisti ki so videli nekega človečka (iniciacija na daljavo), so ga videli kot indijca, jaz pa kot indijančka...moj zaključek je da sem se z njim poznal že iz preteklosti in da me je takrat samo spomnil na nekaj. Drugo vprašanje pa je, če sem zaštekal kaj...to je bil samo delček puzla...

 

Dragi Brezo, tvoja seznanitev je bila celo pred letom 2000. Hmm, tisto je bila prisotnost Radha Soami Satsang, ki jo je predstavljal en gospod iz Tržiča. Zanimivo, da si imel z tistim "indijančkom" celo karmični feling. smile.png  Brez veze dejstvo!

 

Do sedaj je bilo človeštvu s strani duhovne hiearhije Zemlje podano okrog 1000 imen z razvojno stopnjo in še par ostalimi dodatki...z nekim namenom...Tako da Sant Kirpal Singha jaz nisem čekiral, prav tako kot ne nekaterih drugih...zakaj pa bi, če je bila natančna informacija prinešena na pladnju...zakaj pa obstaja plonk listek...torej se meni in razlagaj njim -Višjim bitjecem med katerimi so tudi mojstri...A si preveril informacijo o razvojni stopnji...biggrin.png 

 

Teorija o razvojni stopnji po J. Krišnamurtiju ali po nauku Maitreye, kajne? V to se ne spuščam, ker s temi uzašlimi mojstri ne rezoniram. Tile "mojstri" z domnevno Višjim Bitjecem v ozadju so bolj za posmeh. Le kako da se do zdaj še niso pojavili in prevzeli vajeti v roke? Toliko obljub je bilo že danih in nič, oni se še skrivajo, se še morajo skrivati a ne? kolkor se spmnim, si dal to številko raz. stopnje (2,4) ven ti in niti nisi navedel vira. Pa da vidimo tisti zbor 1000 velemojstrov. Če ti je za takšno razpravo, sicer pa pozabimo in vsak svojo pot naprej.

 

Pa prosim prihrani mi bajke o služenju in meditaciji, ker obstajajo različne poti...počasne in hitre...in glede na to da sem jaz malo magus iz preteklih lifeov imam pač magusovo potko kjer se stvari malo hitreje odvijajo...Učitelji so me samo spomnili kdo sem, kakšne imam sposobnosti, kaj sem ga sral in me celo vzpodbujajo pri temu, ker sem že preveč zadnjih lifeov zabluzio...Sedaj je pa čas, da končno prevzamem dolžnosti za katere smo se zmenili ne vem kdaj, zato se mi pa odpirajo določena področja...in če že bluzim o ezoteriki, trenutno sem še učenec na "probni poti", malo manjka, da postanem pravi član- uradno sprejeti učenec...zato pa imam pot služenja, ki vključuje vse zgoraj, tudi tisto kar nekateri imenujejo psihičke moči...biggrin.png 

Ok, torej si kandidat pred prvo iniciacijo v to zemeljsko hierarhijo. Vso srečo in vsekakor bo potrebno meditirati ... tako ali drugače, pa iti po poti služenja. Vsi služimo ... eno je posvetno, a drugo na duhovni poti. Če nekomu pomagaš iz stiske in siromaštva potem delamo dobro in brezpogojno služimo. Vsa dobra in slaba dejanja so zabeležena v nas in v drugih. 

 

Ne vem pa zakaj bi te čekiral...a si kdaj razmišljal, kaj pa če se vpraša Višje bitjece za razvojno stopnjo nekoga in človeček ne čekira direktno...in potem mu bitjece pač pove, če presodi da mu koristi...ampak te informacije se razotkrijejo samo če človek to uporabi za razumevanje svojih problemov, zakaj ga nekaj privlači, drugo pa ne...ne pa zato da bi degradiral, poveličeval nekoga...biggrin.png 

Aha, torej bi ti Višje Bitjece gnjavil s tem parametrom razvojne stopnje. Ta filozofija je nekomu smiselna, a meni vsekakor ne. To je kao novodobni ocenjevalnik razvitosti duš. smile.png Ali pa je to že obstajalo prej? Od Bude Šakjamunija, naprimer:

 

Kar se karme tiče...če bi bilo to res kar piše potem jaz ne bi imel sedaj toliko za predelovati za nazaj...in to s turbo načini...Človek nima dostopa do višjih področij dokler nima zadovoljivega nadzora nad mentalom, prav tako mora imeti prečiščeno svojo podzavest kar se določenih čustev tiče (agresija, strah), zato sem omenil "passworde"...Gre se za določene mantre (v sant matu se jim pravi kao simrani) čeprav se gre tukaj za marsikaj več, če se gre v tehnične detajle, ki človeku omogočijo dostop do nekaterih ravni...V praksi ni nujno da se človek zaveda tega. Lahko ima dostop do teh področij že iz preteklih lifeov...Kar posledično pomeni, da je tak človek tudi kaj naredil na področju bhakti joge in karme joge...in to ne samo v svojo korist...

Saj, to je u redu, vendar ne vidim v tem sestavku kaj "uporabne" povratne infromacije ... to dejansko ni kaj novega. Teorija je eno, a praksa drugo ... saj, seveda si še pred iniciacijo. Ok, potem pa se le drži navodil, predpogojev za Pot. Kakšna so že? 

 

Vzorec ki ga jaz vidim...mgd poveličuje Hare Krišna mantro, ti poveličuješ sant mat...za moje pojme sta to samo dva puzla, ki se ju lahko uporabi skupaj pri turbo načinu...In kot zanimivost naj povem, da sem najprej prišel v stik s turbo načinom, vse ostalo je sledilo (sant mat, mantre, čira čara)...kar je logično, ker so bili procesi pospešeni...in šele pred kratkim sem zares prišel do točke, ko sem res začel ozavesščat in spet dobivam znanje, ki sem ga nekoč že vedel...in tako kot sem sedaj "pameten" ga lahko uporabim za dobrobit v dosti širšem smislu...kar v prevodu pomeni, da začnem delovati skupaj z učenci na notranjih ravneh s katerimi smo v istem klasu (ašramu)...in predvidevam da sem spada tudi bitjece, ki se mi je pokazal kot indijanček...Predpostavljam da sem se takrat pač učil lekcije, ki jih poznajo indijančki- odnos do narave, Zemlje, ipd...kaj pa je planetarni Logos kot kolektivna zavest vsega kar je na Zemlji...skratka sčasoma vse nekako postane logično...

Ne, ne, si še pred iniciacijo in v tak turbo način spajanja hinduizma s sant matom ne verjamem. Kot prvo dejstvo, sant mat ni religija niti ni uveljavljena (ortodoksna!) indijska filozofija (vedanta, Pantanjali (Astanga!) joga, samhkja, njaja, vajšešika, purva mimasa), tu je še budizem, jainaizem in karvaka filozofski sistem. Cel kup "fosilov", ki ga je skušala preoblikovati v novi smiselni sistem ta veda teozofija in tako naprej. Sant Mat je praktična pot z živečim duhovnim Učiteljem in filozofijo primerjati z duhovno prakso Poti nima smisla, niti ne z religijo ne. Od razmišljanja bolj boli glava. Za praktično pot so važna duhovna orodja in delo z njimi ... satsang, meditacije, simran, seva, ... iz teoretiziranja ni kruha, niti ne duhovnih blagoslovov ali darov - zavest, ljubezen, tolerantnost, pogum, čist pogled v čas, ... 

Ta planetarni Logos je kao matrix, mix z najbližjimi notranjimi nivoji Stvarstva. Vrh tega Logosa je nam poznan kot Sahasrar področje ali Sahansdal Kanwal. Višja božanska Bitjeca pa naj bi bila iz kavzalnega področja, iz Brahmanda. 

 

Če nekdo rabi živega fizičnega učitelja, to ne pomeni da ga tudi drugi. A ne pravijo učitelji, da če se nikogar ne najde v svetu, ki bi ustrezal, da se lahko človek obrne k meditaciji in skuša najti notranje vodstvo...in potem mu nasproti lahko pride kakšen fizični človeček, pade neznana knjiga sa neba al pa kar dobi informacijo na netu, ki jo drugič ne najde več...skratka informacije se lahko dobiva na razlčične načine, vprašanje je samo koliko je človek odprt, kakšne predsodke ima, kakšen način prejemanja mu je najbolj domač, itd...

 

Kar se sant mata tiče...vse lepo in prav...niso mi pa všeč določena tolmačenja in razlage...iste fore kot pri krišnovcih...zato sem pa omenil, da ima vsaka pot svoja slepila...Itak da ne prakticiram tega, mi je pa zanimivo, da je združen s turbo načinom...torej znanje oz. kar je povezano s sant matom kar samo prihaja...samo da jaz sedaj vidim to kot samo en predemet, ki pomaga razumet snov pri drugemu, tudi praktično...Na kratko povedano, če nekomu neka duhovna pot ugaja, je najboljša, to še ne pomeni, da je drugemu tudi...Kot pravijo pravi duhovni učitelji, ljudje smo na različnih stopnjah, imamo različne žarke, nagnjenja, speče potenciale, različne izkušnje iz preteklosti, itd...torej mora vsak človeček najti svojo pot, oni pa mu pri temu lahko pomagajo, če jih seveda sprejema. Kar posledično pomeni, da sprejema tudi pomoč "kozmosa"...simpl...biggrin.png

Koje fore in slepila, dragi Brezo? Si lahko konkretnejši, če pa nisi bil niti pri nas. Še preden sem šel to komentirat sem se vprašal, če si ti sploh na takšne vrste življenje pripravljen ali pa rad živiš tko kot zdajle. Imamo le določene predpogoje in sigurno jih ne izpolnjuješ ... tako za Radhe Soam kot za Sant Mat. To pa nič ne omenjaš. Ali pa se spet motim?  smile.png  Pa okultizem in mistiko zmiksati  ... saj ti bi hotu neko svojo originalno pot, kajne? smile.png  No, pa poskusi kaj originalnega na tem področju spoznati. Simpl!  smile.png



#887 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 10. junij 2013, 15:19

xyz, ne vem zakaj tolk limaš svoje dvome name smile.png jz sm po milosti Krišne svoje že razrešu, ampak tvojih pa jz ne morm namest tebe, lohk ti pa povem kaj nared, da ji boš, da se mal olajšaš, osvobodiš smile.png


to se pa že sliši kot prava dealerska ponudba. o katerih dvomih ti to?

#888 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 10. junij 2013, 15:22

Del celote je del celote, ni celota v vseh pogledih. 

to drži, drži pa tudi, da celota brez enega svojega dela ni več celota.

tudi še nisem opazil da bi se moj slepič (kot del mene, jaz pa kot "celota v malem") počutil dosti bolje, kadar poje moje "sveto ime".



#889 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 15:34

zaenkrat ti ni pomoči ... wink.png

 

Hvala Bogu ;)


 

to se pa že sliši kot prava dealerska ponudba. o katerih dvomih ti to?

 

O tistih, ki jih limaš name, kaj so moja izkušanja, "v mojem umu" itd. Pa že od prej tud...



#890 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 15:44

to drži, drži pa tudi, da celota brez enega svojega dela ni več celota.

 

Seveda. 

 

tudi še nisem opazil da bi se moj slepič (kot del mene, jaz pa kot "celota v malem") počutil dosti bolje, kadar poje moje "sveto ime".

 

Jaz tud ne smile.png

 

Drgač pa fora tistga primera je bil ilustrirat en point za lažje razumevanje. Noben primer iz tega sveta ni čiz primeren, da bi hkrati opisu vse aspekte in direktno prikazal večno resnico, ampak če bi sledil določenemu pointu, ki sem ga hotu ilustrirat in se ne obešal na omejitve primerov iz tega sveta bi lahko dojel. 

 

Ko boš pa s sprejetjem milosti Boga, pel Njegova Sveta Imena Zanj, ti bo pa jasno kaj občuti On in kaj ti. Kaj občuti roka, če da hrano želodcu in kaj občutijo vejice, če zaliješ korenino drevesa wink.png



#891 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 10. junij 2013, 15:59

Noben primer iz tega sveta ni čiz primeren, da bi hkrati opisu vse aspekte in direktno prikazal večno resnico, ampak če bi sledil določenemu pointu, ki sem ga hotu ilustrirat in se ne obešal na omejitve primerov iz tega sveta bi lahko dojel. 

hja - tudi če te bo presenetilo - sem iz tega sveta, pa predvidevam, da ti na tem forumu tudi ne pišeš iz kakšnega drugega sveta. če bom pa kdaj v kakem drugem svetu bom dajal pa primere iz drugega sveta, ampak verjetno ne na luninem forumu.

sicer pa verjetno še svoje subjektivne in trenutne resnice ne moreš opisati, kaj šele kakšno "objektivno in večno"biggrin.png



#892 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 16:16

hja - tudi če te bo presenetilo - sem iz tega sveta, pa predvidevam, da ti na tem forumu tudi ne pišeš iz kakšnega drugega sveta.

 

V tem svetu pišem o izkušnjah onkraj (iznad vpliva) tega sveta, s pomočjo primerov iz tega sveta ;)

 

če bom pa kdaj v kakem drugem svetu bom dajal pa primere iz drugega sveta, ampak verjetno ne na luninem forumu.

 

Kakor želiš. Če boš pa po milosti Boga kdaj pokukal v večni svet in če ti bo Večni med večnimi dal navodilo, da piši o Njemu na luninem forumu boš pa to z veseljem ;) 

 

sicer pa verjetno še svoje subjektivne in trenutne resnice ne moreš opisati, kaj šele kakšno "objektivno in večno"biggrin.png

 

Vsak ima pravico do svoje veroizpovedi ja ;)



#893 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 10. junij 2013, 16:26

V tem svetu pišem o izkušnjah onkraj (iznad vpliva) tega sveta, s pomočjo primerov iz tega sveta wink.png

jaz sem pa precej prepričan, da ni drugega sveta kot tega in so "iznad" ali "izpod" ravno tako samo človeške kategorije kot "fine energije" in "bolj fine" in "še bolj najboljsubtilne"biggrin.png .

Kakor želiš. Če boš pa po milosti Boga kdaj pokukal v večni svet in če ti bo Večni med večnimi dal navodilo, da piši o Njemu na luninem forumu boš pa to z veseljem wink.png

sem v "večnem svetu" - nikoli nisem bil drugje in nikoli ne bomwink.png

Vsak ima pravico do svoje veroizpovedi ja wink.png

seveda tudi v nedogled - zato pa ni problema, če se še naprej ponavljaš in ponavljaš in ponavljašbiggrin.png



#894 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 16:36

jaz sem pa precej prepričan, da ni drugega sveta kot tega in so "iznad" ali "izpod" ravno tako samo človeške kategorije kot "fine energije" in "bolj fine" in "še bolj najboljsubtilne"biggrin.png .

sem v "večnem svetu" - nikoli nisem bil drugje in nikoli ne bomwink.png

seveda tudi v nedogled - zato pa ni problema, če se še naprej ponavljaš in ponavljaš in ponavljašbiggrin.png

 

No pol pa itak ni problema in hvala za vzpodbudo.



#895 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 10. junij 2013, 16:43

O tistih, ki jih limaš name, kaj so moja izkušanja, "v mojem umu" itd. Pa že od prej tud...


pisal sem o interpretaciji, ne o dvomih.

#896 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 17:49

pisal sem o interpretaciji, ne o dvomih.

 

Če lahko pozorno in s predajo poslušaš nekoga, ki govori iz realizacije, boš do neke mere to kar on doživlja začutu tudi sam, kar bo dost za jasno definicijo večnega zadovoljstva, kar te bo vzpodbudil k prakticiranju tistega, kar ti bo omogočlo, da boš tudi sam direktno izkušal. Če pa ne morš pa pač ne morš. 



#897 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 10. junij 2013, 18:13

 
Če lahko pozorno in s predajo poslušaš nekoga, ki govori iz realizacije, boš do neke mere to kar on doživlja začutu tudi sam, kar bo dost za jasno definicijo večnega zadovoljstva, kar te bo vzpodbudil k prakticiranju tistega, kar ti bo omogočlo, da boš tudi sam direktno izkušal. Če pa ne morš pa pač ne morš. 


ne dvomim v to, da lahko človek marsikaj doseže s prisotnostjo in tudi ne v to,
da se da tudi skozi predanost izkusiti srečo;
je pa verjeti, da obstaja določen patentiran način doseganja te sreče, naivno,
ker je načinov pač... več.

vem, da to veš. a držiš do tih raznolikosti vzvišen položaj,
v veri, da je način, katerega prakticiraš, absolutno najboljši.
to tvoje navdušenje je seveda nekaj pozitivnega, tudi v to ne dvomim.

#898 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 18:39

poglej malo drugače ...

kvantno je zadeva kot hologram ...

če hologram razbiješ na delce, ti vsak delec holograma pokaže celo sliko in ne samo delček ...

 

če se malo poglobiš v kvantno mehaniko, kaj kmalu spoznaš, da univerum deluje kot hologram ...

zato vsak delček univerzuma nosi v sebi informacijo celega univerzuma ... še več ... celotne kreacije vsega ...

 

atomi in subdelci imajo materialno valovne lastnosti ... najbolje se jih razloži z valovno funkcijo ...

to čemu pravimo materija ni drugo kot vibracije ... informacijski valovi ... informacijsko polje

 

Primer holograma ne zdrži te nadaljne špekulacije, ker delec holograma ne pokaže v isti resoluciji. Lahko rečeš, da pokaže celo sliko, ampak kvaliteta je slabša. In še enkrat. V čemu je smisel, da ti to nam razlagaš, sej če si ti spoznal, pol to mi itak tud avtomatsko že vemo, ker smo s tabo eno, a ne? Niti mi tistih prejšnjih vprašanj še nisi odgovoril. Škoda, ker se tolk trudiš izmikat dejstvom in si s tem omejuješ svojo svobodo in izpolnjenost srca.  



#899 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 10. junij 2013, 18:49

 
Primer holograma ne zdrži te nadaljne špekulacije, ker delec holograma ne pokaže v isti resoluciji. Lahko rečeš, da pokaže celo sliko, ampak kvaliteta je slabša.


zakaj bi morala, po tvojem mnenju, kvaliteta biti slabša?

nisi prebiral šri-isoupanišade?

#900 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 19:02

zakaj bi morala, po tvojem mnenju, kvaliteta biti slabša?

 

Ni to moje mnenje, to je samo očitno dejstvo pri hologramu, zato nadaljna špekulacija ne zdrži.

 

nisi prebiral šri-isoupanišade?

 

Seveda sem. Ampak celo. Ne le nekaj in tisto našpekuliral tako, da je v neskladju z ostalim. 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0