Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Naša velika sreča!


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 2 x ocenjeno
956 komentarjev na to temo

#901 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 10. junij 2013, 19:17

 
Ni to moje mnenje, to je samo očitno dejstvo pri hologramu, zato nadaljna špekulacija ne zdrži.
 
 
Seveda sem. Ampak celo. Ne le nekaj in tisto našpekuliral tako, da je v neskladju z ostalim. 


in kako potem obrazložiš izjavo, ki pravi: "vse kar izhaja iz popolnega, je popolno."?

še enkrat, poiskusi gledati na moj pogled kot na enakopravnega tvojemu,
ne kot slabšega ipd..

in to je šele začetek ;)

#902 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 20:33

in kako potem obrazložiš izjavo, ki pravi: "vse kar izhaja iz popolnega, je popolno."?

še enkrat, poiskusi gledati na moj pogled kot na enakopravnega tvojemu,
ne kot slabšega ipd..

in to je šele začetek wink.png

 

Čiz tko kot piše. Vse kar izhaja iz popolnega je popolno. In pol maš opisane popolne specifične kvalitete Boga in popolne specifične kvalitete materialnega sveta, ki izhaja iz Njega in popolne specifične kvalitete nas, ki izhajamo iz Njega in kako se naj v skladu s tem vedemo, da bo za nas najboljš. In tudi če se ne, smo še vedno v popolni funkciji do Boga, ker se preko teh aktivnosti učimo kaj za nas ni najboljš, kar služi za dodatno definicijo tistga kar je najboljš. Ni pa tako učenje nujno za vse, niti ni predlagano ali prisiljeno od Boga, je pa možno, če se zanj odločmo. Edini način, da dosežemo srečo je, če se predamo Bogu.  



popolnoma prav imaš ... vso znanje je že ves čas v tebi ... in o tem ti govorim ...

ti pa si trnjulčica in spiš svoj globok spanec ...

vse kar počnem je : poskušam te prebudit iz tega globokega spanca ... tudi zato sem tu ...

 

kar zadeva resolucijo pa : resolucija slike je v tem primeru tvoja pripravljenost in zmožnost dojemanja

 

A pol ni vse eno?



#903 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 10. junij 2013, 20:45

 
Čiz tko kot piše. Vse kar izhaja iz popolnega je popolno. In pol maš opisane popolne specifične kvalitete Boga in popolne specifične kvalitete materialnega sveta, ki izhaja iz Njega in popolne specifične kvalitete nas, ki izhajamo iz Njega in kako se naj v skladu s tem vedemo, da bo za nas najboljš. In tudi če se ne, smo še vedno v popolni funkciji do Boga, ker se preko teh aktivnosti učimo kaj za nas ni najboljš, kar služi za dodatno definicijo tistga kar je najboljš. Ni pa tako učenje nujno za vse, niti ni predlagano ali prisiljeno od Boga, je pa možno, če se zanj odločmo. Edini način, da dosežemo srečo je, če se predamo Bogu.  


lej:

The text then asserts the oneness of the supreme self;

"For the enlightened one all that exists is nothing but the Self"
and asks;

"So how could any delusion or suffering continue for those who know this oneness?"

https://en.wikipedia.../Isha_Upanishad

kot vidiš, mgd, je tudi tu opisana pot sreče
kar je med drugim tudi lep primer vedskega znanja.

sicer je predvsem govora o vseprisotnosti (samo-)zavesti.

*in še enkrat, ne izključujem ne tega, ne onega pogleda,
ker sta oba "samo" opisa in ne dejstvo samo
oz. ne to, kar poiskušata opisati.

#904 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 20:55

kaj bi rad vprašal ?

ali je vseeno ?

ali je vse ENO ?

 

vse je v tebi ... in do vsega lahko dostopaš ... ko si pripravljen ... ko sprejmeš to dejstvo ...

 

Če je vse v meni, zakaj bi mogu pol do česa dostopat in bit za to pripravljen in kako to da bi moral to dejstvo sploh sprejemat?

 

In, a si ti že sprejel to dejstvo in imaš dostop do vsega? Če imaš, pol me pač spremeni, nevem zakaj me poskušaš zbujat iz globokega spanca in se ob tem še vznemirjat. Če pa nimaš in mene ne morš spremenit, pol pa ne vem v čemu je smisel, da še verjameš takim špekulacijam? Jaz ti bolj priporočam služenje Boga.  



#905 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 21:07

lej:

The text then asserts the oneness of the supreme self;

"For the enlightened one all that exists is nothing but the Self"
and asks;

"So how could any delusion or suffering continue for those who know this oneness?"

https://en.wikipedia.../Isha_Upanishad

 

A je to kdo že spoznal al je to le teorija? Če je kdo že spoznal, kako to da z njim avtomatsko nisem tudi jaz, če pa je "nothing but the one Self" ?

 

kot vidiš, mgd, je tudi tu opisana pot sreče
kar je med drugim tudi lep primer vedskega znanja.

sicer je predvsem govora o vseprisotnosti (samo-)zavesti.

*in še enkrat, ne izključujem ne tega, ne onega pogleda,
ker sta oba "samo" opisa in ne dejstvo samo
oz. ne to, kar poiskušata opisati.

 

Ja opisana je, sam ne deluje smile.png Niti to ni vedsko znanje, to je špekulativna in zmotna interpretacija vedskega znanja. 

 

Vede so dejstvo samo. Če jih pozorno in predano poslušaš lahko to spoznaš. 

 

Niti ne vem zakaj sploh pišeš karkoli tukile po forumu, sej itak lahko daješ le neke opise, ki niso dejstvo samo. Kaj nam bi ostalim ali teb to sploh koristil? 



#906 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 21:11

Jaz sem izkusu že grobo in subtilno materialno uživanje, tud sem izkusu brahman (večni neosebni aspekt absoluta) in tud sem izkusu že služenje Krišne, tko da lahko povem, da edino kar nas lahko izpolnjeno osreči je le služenje Krišne, ostalo se ne more primerjat, niti ni naravno za nas.



#907 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 10. junij 2013, 21:55

Aja, še to. Brezo, tvoje zaznavanje Bhagavana Šri Krišne, Šri Čejtanja Mahaprabhuja, Šrila AC Bhakti Vedanta Svami Maharadža (v ISKCONu poznanega kot Šrila Prabhupad) in mojega Gurudeva je žal popolnoma zmotno, ker je blo tvoje čekiranje iz lažnega ega, ki se skos spreminja, zato se ti bo tudi to zaznavanje znova in znova spreminjal, vse pa je začasno in popolnoma zmotno. Šele ko boš sprejel njihovo brezpogojno milost, jih bos lahko videl take kakršni vedno so, po njihovi milosti, drgač ne. Ti toplo priporočam.  

 

Čaitanja je bil iz plonk listka, ga nisem čekiral...torej so bili podatki dani tudi od bitjeca, ki ga kličeš Krišna...biggrin.png

 

Ostalega se mi pa ne da komentirat, ker spet "bluziš" stvari, ki spadajo pod osnove duhovnoosti (se ne nanaša na ta citat)...Raje povej kje je Krišna konkretno rekel, da je za vsakega človeka najboljše da mantra "Hare Krišna"...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#908 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 22:07

Čaitanja je bil iz plonk listka, ga nisem čekiral...torej so bili podatki dani tudi od bitjeca, ki ga kličeš Krišna...biggrin.png

 

Ostalega se mi pa ne da komentirat, ker spet "bluziš" stvari, ki spadajo pod osnove duhovnoosti (se ne nanaša na ta citat)...Raje povej kje je Krišna konkretno rekel, da je za vsakega človeka najboljše da mantra "Hare Krišna"...biggrin.png

 

Povsod :)



#909 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. junij 2013, 22:27

Če te prav konkretni verzi iz Ved zanimajo ti lahko tud dam. Sam fora je v tem, da se Krišne ne da spoznat brez da ga služiš pod vodstvom njegovega čistega bhakte. Pred tem nikol ne boš mel miru glede njega, pa če ga še stokrat zanikaš, ščekiraš ali po svoje interpretiraš smile.png Zato jz okol tega s tabo zaključujem. Če hočeš konkretno spoznanje in s tem izpolnitev svojga srca, ti lahko v tej smeri pomagam, če pa ne pa pač Radhe Šjam smile.png Te ma pa zlo rad.  



#910 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 10. junij 2013, 22:39

Dragi Brezo, tvoja seznanitev je bila celo pred letom 2000. Hmm, tisto je bila prisotnost Radha Soami Satsang, ki jo je predstavljal en gospod iz Tržiča. Zanimivo, da si imel z tistim "indijančkom" celo karmični feling. smile.png  Brez veze dejstvo!

 

 

Teorija o razvojni stopnji po J. Krišnamurtiju ali po nauku Maitreye, kajne? V to se ne spuščam, ker s temi uzašlimi mojstri ne rezoniram. Tile "mojstri" z domnevno Višjim Bitjecem v ozadju so bolj za posmeh. Le kako da se do zdaj še niso pojavili in prevzeli vajeti v roke? Toliko obljub je bilo že danih in nič, oni se še skrivajo, se še morajo skrivati a ne? kolkor se spmnim, si dal to številko raz. stopnje (2,4) ven ti in niti nisi navedel vira. Pa da vidimo tisti zbor 1000 velemojstrov. Če ti je za takšno razpravo, sicer pa pozabimo in vsak svojo pot naprej.

 

Ok, torej si kandidat pred prvo iniciacijo v to zemeljsko hierarhijo. Vso srečo in vsekakor bo potrebno meditirati ... tako ali drugače, pa iti po poti služenja. Vsi služimo ... eno je posvetno, a drugo na duhovni poti. Če nekomu pomagaš iz stiske in siromaštva potem delamo dobro in brezpogojno služimo. Vsa dobra in slaba dejanja so zabeležena v nas in v drugih. 

 

Aha, torej bi ti Višje Bitjece gnjavil s tem parametrom razvojne stopnje. Ta filozofija je nekomu smiselna, a meni vsekakor ne. To je kao novodobni ocenjevalnik razvitosti duš. smile.png Ali pa je to že obstajalo prej? Od Bude Šakjamunija, naprimer:

 

Saj, to je u redu, vendar ne vidim v tem sestavku kaj "uporabne" povratne infromacije ... to dejansko ni kaj novega. Teorija je eno, a praksa drugo ... saj, seveda si še pred iniciacijo. Ok, potem pa se le drži navodil, predpogojev za Pot. Kakšna so že? 

 

Ne, ne, si še pred iniciacijo in v tak turbo način spajanja hinduizma s sant matom ne verjamem. Kot prvo dejstvo, sant mat ni religija niti ni uveljavljena (ortodoksna!) indijska filozofija (vedanta, Pantanjali (Astanga!) joga, samhkja, njaja, vajšešika, purva mimasa), tu je še budizem, jainaizem in karvaka filozofski sistem. Cel kup "fosilov", ki ga je skušala preoblikovati v novi smiselni sistem ta veda teozofija in tako naprej. Sant Mat je praktična pot z živečim duhovnim Učiteljem in filozofijo primerjati z duhovno prakso Poti nima smisla, niti ne z religijo ne. Od razmišljanja bolj boli glava. Za praktično pot so važna duhovna orodja in delo z njimi ... satsang, meditacije, simran, seva, ... iz teoretiziranja ni kruha, niti ne duhovnih blagoslovov ali darov - zavest, ljubezen, tolerantnost, pogum, čist pogled v čas, ... 

Ta planetarni Logos je kao matrix, mix z najbližjimi notranjimi nivoji Stvarstva. Vrh tega Logosa je nam poznan kot Sahasrar področje ali Sahansdal Kanwal. Višja božanska Bitjeca pa naj bi bila iz kavzalnega področja, iz Brahmanda. 

 

Koje fore in slepila, dragi Brezo? Si lahko konkretnejši, če pa nisi bil niti pri nas. Še preden sem šel to komentirat sem se vprašal, če si ti sploh na takšne vrste življenje pripravljen ali pa rad živiš tko kot zdajle. Imamo le določene predpogoje in sigurno jih ne izpolnjuješ ... tako za Radhe Soam kot za Sant Mat. To pa nič ne omenjaš. Ali pa se spet motim?  smile.png  Pa okultizem in mistiko zmiksati  ... saj ti bi hotu neko svojo originalno pot, kajne? smile.png  No, pa poskusi kaj originalnega na tem področju spoznati. Simpl!  smile.png

 

E Condorju kaj, ko bi ti malo preveril trditve al naj jih pa nekdo drug, ker si ti preveč čustveno vpleten...a sem ti malo stopil na žulj...a opaziš kakšen podoben vzorec kot ga ima mgd...Zakaj pa ne vprašaš svojega učitelja...biggrin.png

 

Podatki so do danes bili dani za okoli 1000 najbolj znanih ljudi v naši zgodovini, ne mojstrov...zato da se lahko primerja in vidi da si ljudje marsikaj narobe predstavljamo...Nekateri politični voditelji so bili na višji duhovni stopnji kot nekateri ljudje, ki so jih ljudje klicali gurudžiji...skraqtka človek je lahko duhovnjak tudi, če nikoli ni slišal za pojem "duhovnost"...zlasti so zanimivi podatki za glasbenike, slikarje, izumitelje...nekateri so celo prekašal takoimenovane novodobne gurudžije...biggrin.png

 

Človeštvu so že pred 100 leti bile podane določene informacije o našem ustroju planeta, v kakšni povezavi je z drugimi planeti v sončnem sistemu in približno kakkšno vlogo ima naš sončni sistem v kozmosu...tam je duhovna hiearhija Zemlje lepo opisana, prav tako tudi iniciacije...kolikor se je pač razodelo človeštvu...Vse je lepo dostopno na netu in v knjigah...zakaj nekateri pridejo do teh informacij in zakaj drugi ne...vse je odvisno od človekove notranjosti...simpl...biggrin.png

 

Prišel sem kao v stik s to obliko...

http://www.santmat.s...a-slovenija.php

 

Meni se je bolj zdel kot nek hrvat, ki je živel v avstriji...v glavnem ta "človeček", ki mi je dal iniciacijo na daljavo (Sant Thakar Singh) je bil v enem prejšnjem lifeu indijanec...zanimivo zakaj mi je pokazal obliko iz preteklega lifea...zgleda, da nekateri tam gor niso mnenja, da nisem pripravljen...Hm, kdo je pa rekel, da mora človek izpoljnjevati pogoje v tem lifeu, kaj pa če jih je že v prejšnjem...in kdo je rekel, da se mora človek ukvarjati glih s tistim kar si večina ljudi predstavlja pod pojmom "duhovnost", da lahko napreduje...Leonardo da Vinci (slikar) je recimo imel 4,4...LAHKO PREVERIŠ...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#911 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 10. junij 2013, 22:53

Če te prav konkretni verzi iz Ved zanimajo ti lahko tud dam. Sam fora je v tem, da se Krišne ne da spoznat brez da ga služiš pod vodstvom njegovega čistega bhakte. Pred tem nikol ne boš mel miru glede njega, pa če ga še stokrat zanikaš, ščekiraš ali po svoje interpretiraš smile.png Zato jz okol tega s tabo zaključujem. Če hočeš konkretno spoznanje in s tem izpolnitev svojga srca, ti lahko v tej smeri pomagam, če pa ne pa pač Radhe Šjam smile.png Te ma pa zlo rad.  

 

Ti meni daj samo verz kjer Krišna (točno s tem imenom) pove, da je za vsakega človečka najboljše, da poje "Hare Krišna" mantro...in ne mi govorit, da je povsod to omenjeno, ker Krišna se je rodil šele pred okol 5000 leti...torej že zdrava kmečka logika pove, da je zelo težko, da je bilo to ime ali mantra pred tem omenjen...

 

Ne zanimajo me nobena tolmačenja, da je Čaitanja in ne vem kdo še vse bil Krišna...hočem videti točno to ime in točno to mantro skupaj v originalu...kdo je rekel, kdaj je rekel in v kakšnem kontekstu...vitez.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#912 Condor

Condor
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 10. junij 2013, 23:56

Ej, Brezo, nisem se kaj dosti motil o tebi ... zares imaš tendence spajanja okultizma in mistike. Niti nisem šel preverjati tz. razvojne stopnje Leonarda da Vincija, ampak kar tebe. Nisem rabil niti pet minut, da sem zvedel kaj in kako. V svojem življenjepisu ne omenjaš iniciacije po Sant Mat in tvoja meditacija na Svetlobo niti malo ni podobna naši meditaciji na notranjo Svetlobo. S temi podatki lahko grem kar preverjati k onemu iz Avstrije ... dejstvo pa je, da v tem časovnem obdobju pred 10-15 let se v Sloveniji še niso podeljevale iniciacije. Ali pa si bil slučajno med prvimi, hmm! Bomo preverili ali pa priznaj da nas vse zavajaš s svojimi izzivanji, zalezovanji in kvazi-odgovori. Čekiranje brez privolitve pa je bilo šoli za bioterapevte odsvetovano. Ne nisi smel mene, si pa druge, recimo mgd-ja, in ne padam na te fore. Tako mlad in že prebrisan za dva ... Kje ti je normalna etika?  :)

 

Ja, res da smo malo čustveni :) zaradi laži in pozivanje na sant mat, kar je že dolgo stalnica pri tebi ... tud od one šole naprej. Eto sad ti je tu karma - reakcija na tvoje zavajajoče akcije. Bomo malo še raziskali tvoj primer. Imel bi še kaj za napisati o tebi, da bi bil rdeč od sramu. Dobro vema, kakšni so pogoji za normalno prakticiranje meditacije na notranjo Svetlobo in notranji Zvok: postati vegetarijanec, prekiniti z bioenergijskimi in okultnimi praksami (eno leto pred iniciacijo!) ... Temu nauku niti blizu nisi prišel, kaj šele da bi ga prakticiral ... kljub morebitni iniciaciji, Pa se ne motim, da si se nalezel teozofije, povezan bolj z astralom, itd. Svetujem ti, da za naslednjič kar dobro paziš kaj napišeš za odgovor. :)

Sem se ti zdaj kaj zameril ... no, osebni podatki so svetinja ... to ne skrbi, toda da vidimo naprej koliko si resničen v dejanjih. Že na daleč se vidi da oni, ki mešajo okultizem in mistiko, imajo samo knjiško znanje, so brez prave prakse in karakterja. Kaj mi treba izgubljati čas s teboj? Lepo se znajdi sam in srečno po tej osebni poti.

 

pozdrav!



#913 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 11. junij 2013, 07:18

 
A je to kdo že spoznal al je to le teorija? Če je kdo že spoznal, kako to da z njim avtomatsko nisem tudi jaz, če pa je "nothing but the one Self" ?
 
 
Ja opisana je, sam ne deluje smile.png Niti to ni vedsko znanje, to je špekulativna in zmotna interpretacija vedskega znanja. 


že spet se prepuščaš duhovni ošabnosti.

jasno, da je to direktno vedsko znanje;
to je vsakemu, ki se je vsaj malo ukvarjal s sanskritom, jasno.

v wikipediji stoji črno na belem,
in tam so citirani viri iz večih šol oz. vej.

mimogrede, je ravno prabhupad ta, ki je namerno napačno prevajal sanskrit,
ker je točno vedel, da je stari jezik večpomenski,
in da navdušeni hipiji, ki mu sledijo (ker jim daje hrano) pojma nimajo o prevodu.

pa da se ne mučiš spraševat, kje in kako:
prabhupad je, kjer je le lahko, prevajal besedo "bog" z besedo "krišna",
čeprav temu očitno ni tako.
to je poneverjanje prve vrste.

 
Vede so dejstvo samo. Če jih pozorno in predano poslušaš lahko to spoznaš. 
 
Niti ne vem zakaj sploh pišeš karkoli tukile po forumu, sej itak lahko daješ le neke opise, ki niso dejstvo samo. Kaj nam bi ostalim ali teb to sploh koristil? 


bravo!

to jaz tebi že ves čas skušam dopovedat, pa še nisi dojel,
čeprav že sam toisto pišeš.
meni je vseeno, kako kdo interpretira vede, ker mi je jasno,
da je pogledov več.
se mi zdi pa presunljivo, da se tu greš nekakšnega duhovnega izbranca,
že skorajda duhovnega fašista,
ki nam je prišel povedat, da je njegov pogled in vera od boga osebno izbrana.

#914 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 11. junij 2013, 07:23

Bomo malo še raziskali tvoj primer. Imel bi še kaj za napisati o tebi, da bi bil rdeč od sramu.

ah, miroljubna skupnost, ki "meditira na svetlobo", pa mimogrede kakšno grožnjo iz rokava strese;
kako ljubko.

#915 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 11. junij 2013, 07:58

What goes around, comes around.


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#916 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. junij 2013, 08:19

Ej, Brezo, nisem se kaj dosti motil o tebi ... zares imaš tendence spajanja okultizma in mistike. Niti nisem šel preverjati tz. razvojne stopnje Leonarda da Vincija, ampak kar tebe. Nisem rabil niti pet minut, da sem zvedel kaj in kako. V svojem življenjepisu ne omenjaš iniciacije po Sant Mat in tvoja meditacija na Svetlobo niti malo ni podobna naši meditaciji na notranjo Svetlobo. S temi podatki lahko grem kar preverjati k onemu iz Avstrije ... dejstvo pa je, da v tem časovnem obdobju pred 10-15 let se v Sloveniji še niso podeljevale iniciacije. Ali pa si bil slučajno med prvimi, hmm! Bomo preverili ali pa priznaj da nas vse zavajaš s svojimi izzivanji, zalezovanji in kvazi-odgovori. Čekiranje brez privolitve pa je bilo šoli za bioterapevte odsvetovano. Ne nisi smel mene, si pa druge, recimo mgd-ja, in ne padam na te fore. Tako mlad in že prebrisan za dva ... Kje ti je normalna etika?  smile.png

 

Ja, res da smo malo čustveni smile.png zaradi laži in pozivanje na sant mat, kar je že dolgo stalnica pri tebi ... tud od one šole naprej. Eto sad ti je tu karma - reakcija na tvoje zavajajoče akcije. Bomo malo še raziskali tvoj primer. Imel bi še kaj za napisati o tebi, da bi bil rdeč od sramu. Dobro vema, kakšni so pogoji za normalno prakticiranje meditacije na notranjo Svetlobo in notranji Zvok: postati vegetarijanec, prekiniti z bioenergijskimi in okultnimi praksami (eno leto pred iniciacijo!) ... Temu nauku niti blizu nisi prišel, kaj šele da bi ga prakticiral ... kljub morebitni iniciaciji, Pa se ne motim, da si se nalezel teozofije, povezan bolj z astralom, itd. Svetujem ti, da za naslednjič kar dobro paziš kaj napišeš za odgovor. smile.png

Sem se ti zdaj kaj zameril ... no, osebni podatki so svetinja ... to ne skrbi, toda da vidimo naprej koliko si resničen v dejanjih. Že na daleč se vidi da oni, ki mešajo okultizem in mistiko, imajo samo knjiško znanje, so brez prave prakse in karakterja. Kaj mi treba izgubljati čas s teboj? Lepo se znajdi sam in srečno po tej osebni poti.

 

pozdrav!

 

Ma kakav življenjepis...zakaj bi pa moral omenjati...trenutno se sploh ne spomnim kdaj točno je bilo, vem pa da je bilo pričanje bajk v Konexu, Cesta na Brdo in da je tisti tipček rekel, da je bila podeljena iniciacija na daljavo (karkoli je to že pomenilo)...Al je bilo res tako ali ne, sem pa že nakazal...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kakšna laž o sant matu...icon1_question.gif A če neki človeček to omeni in dojema drugače je to laž al kaj...Če me spomin ne vara, je sant mat izpostavil nekdo drug, jaz sem samo podal komentar kako jaz vidim to stvar. A to je pozivanje na sant mat al kaj...Če človek malo bolj natančno opiše, da je malo seznanjen tudi s tem...Ne bi bilo slabo, če bi malo predihal stvari in si še enkrat prebral zadnje poste...a se ti ne zdi da v teh tvojih postih malo preveč izstopa negativnost...al jo samo jaz čutim...icon_smile_wink.gif

 

In zakaj bi človeček moral prekiniti z okultnimi praksami in ostalimi budalavštami...icon1_question.gif Sem samo pričakoval kdaj se boš spravil na to karto. Raje se vprašaj zakaj te je to zmotilo...biggrin.png 

 

Ja, na tistih listkih je to pisalo, notranji feeling mi pravi drugače...kako naj pa potem človek deluje (služi) na nefizičnih ravneh, če ne pozna magičnih trikov...Evo to je iz sant mat lista...

 

Zakaj je potrebno opustiti duhovna ali duševna zdravljenja?


Danes je veliko ti. »okultnih zdravilcev«, okultne metode zdravljenja so postale zelo popularne. Mnogi se imajo za »duhovne zdravilce« in trdijo, da so posredniki Božje energije. To kar ljudje imenujejo »duhovno zdravilstvo« ni zdravljenje, saj so pri tem vpletene nižje sile. Navadni človek, ki je še zmeraj v oblasti jeze, pohlepa, ponosa, različnih odvisnostih itd., ne more biti posrednik za tako visoko in čisto energijo, ki ozdravlja. Samo Svetniki in Učitelji, ki delujejo na ravni duše, so dovolj čiste »posode« in lahko delujejo kot posredniki Božje energije.


Dokler nismo eno z Bogom, ne moremo delovali v Njegovem imenu. Tudi če imamo pri tem najboljši namen, ne moremo natančno ugotoviti, zakaj je bolezen nastala, kaj se mora bolnik iz nje naučiti, zakaj mora trpeti in kakšne so posledice, če posegamo v ta proces. Samo kompetentni Učitelj lahko spremeni karmo drugega človeka. »Duhovno zdravljenje« je samo prestavljanje bolezni v prihodnost. Karme, ki je vzrok bolezni, se ne da odstraniti. Bolniku ne moremo zares pomagati. S takšnim poseganjem na višje nivoje prevzema zdravilec nase veliko karmično breme.


Ljudem lahko pomagamo le tako, da jim pokažemo zdravilno moč, ki je v nas samih in nam postane dostopna z iniciacijo. Ko se človek neposredno poveže z Bogom, mu je na razpolago vsa potrebna pomoč.

 

In kaj se to razlikuje od mojega bluzenja (LNF)...icon1_question.gif V svojem bistvu ne kaj dosti...a to se pravi, da človeček ne sme poiskati pomoči pri nekomu, če ta vidi vzrok njegovih težav pa tudi če je psihiater, ki uporablja določene jogijske pristope...icon1_question.gif Po taki logiki, jaz še sedaj ne bi ozavestil določenih stvari pri sebi...Jaz to vidim v drugačni luči, ker sem dobil informacije tudi iz "druge" strani...in če imaš ti negativen vzorec v sebi, potem ni moj problem, če se ne strinjaš z mano...

Kot drugo se pa pojavi vprašanje kdaj naj se učenec nauči "ezoteričnega zdravljenja", če tega ne začne prakticirati že prej, pa četudi je na živalcah al pa rožcah...biggrin.png

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Preden se začneš (začnete) spuščati na preveč osebni nivo, se raje posvetuj z učiteljem na notranji ravni al pa s kakšnim od mojih na notranjih ravneh...najbolje da s tistim mojstrom kateremu ašramu pripadam na notranjih ravneh...mene bolj zanimajo njihovi komentarji...njihovo mnenje bolj upoštevam...biggrin.png 

 

Kar se pa čekiranja tiče...včasih sploh ni treba čekirat, ker se že po načinu pisanja in vibracijah lahko približno določi...in kot sem nakazal, če se vpraša Višje bitjece ali je to čekiranje, lahko se smatra tudi kot radovednost...če odgovor pride v redu, če pa ne pa tudi...

 

Je pa res, da se mi ne sanja dosti kaj o pravilih in načinu življenja kot ga prakticirajo sant- matovci...zato ker se mi zdi podobno kot da bi prakticiral dnevni red kakšnih menihov...ni v skladu z mojim life-styleom...zato temu tudi ne dajem poudarka...kaj pa če imam jaz kakšen drugačen dogovor z učitelji...kdo je pa rekel, da ne obstajajo kakšne individualne pogodbe...biggrin.png

 

In če nekdo ne pozna vseh vrst ali delitev sant mata ali ga je treba zaradi tega napadat...ali si razložil, omenil kakšno podrobnost, kateri veji pripadaš, kaj je razlika, podal kakšno razlago, ipd...NE...kaj naj si potem obični človek misli...a nisem lepo nakazal, da če kdo pozna kakšno bajko o sant matu, da bi jo rad slišal...Torej sem jaz na nek način imel konstruktiven pristop (gledano skozi moje oči). Zakaj so nekatere stvari tebe toliko zmotile pa ne vem, to naj ti razlagajo v tvoji duhovni skupini ali učitelji...

 

Takole bom rekel...zgoraj nisem nikjer konkretno rekel, da se me lahko čekira, omenil sem bolj čekiranje trditev in razvojnih stopenj...V tem primeru bom pa dal dovoljenje da se pri meni lahko preveri (na energijskem nivoju) samo kar se sant mata tiče in dovoljenje za vzpostavitev kontakta z mojimi učitelji...Potem naj pa oni povejo to kar je potrebno, jim zaupam...pa čeprav bo kakšna kritika na račun mene...mogoče pa povejo še kaj takega kar še sam ne vem...biggrin.png 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#917 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. junij 2013, 09:05

že spet se prepuščaš duhovni ošabnosti.

jasno, da je to direktno vedsko znanje;
to je vsakemu, ki se je vsaj malo ukvarjal s sanskritom, jasno.

v wikipediji stoji črno na belem,
in tam so citirani viri iz večih šol oz. vej.

 

Hotu sem rečt, da monistična interpretacija, ki si jo citiral, ni vedsko znanje, ker se ne sklada še z ostalim kar tudi piše v Vedah. Za pravilno razumet Vede ni dovolj le poznavanje sanskrita, ampak je potrebno imeti vero v Boga in verodostojnega duhovnega učitelja kot pravijo same Vede. In niti sanskrita ni potrebno znat, če le z vero slediš navodila verodostojnega duhovnega učitelja. 

 

mimogrede, je ravno prabhupad ta, ki je namerno napačno prevajal sanskrit,

ker je točno vedel, da je stari jezik večpomenski,
in da navdušeni hipiji, ki mu sledijo (ker jim daje hrano) pojma nimajo o prevodu.

 

Jaz sem drugačnega mnenja. Šrila Svami Maharadž je prevajal Vede tako kot je, v zadovoljstvo Šri Krišne, ki je avtor Ved in njihov poznavalec. Hipiji so mu sledili, ker so čutili, da jih ima zares rad. Niti niso bili oni edini, ki so mu sledili.

 

pa da se ne mučiš spraševat, kje in kako:

prabhupad je, kjer je le lahko, prevajal besedo "bog" z besedo "krišna",
čeprav temu očitno ni tako.
to je poneverjanje prve vrste.

 

To ni poneverjanje, ker v Vedah piše, da je Bog (Bhagavan) Šri Krišna. In da je izmed vseh neomejenih oblik Boga, Šri Krišna izvorna in ki izraža največ kvalitet.

 

bravo!


to jaz tebi že ves čas skušam dopovedat, pa še nisi dojel,
čeprav že sam toisto pišeš.

 

Tam sem te sarkastično vprašal zakaj sploh pišeš tu po forumu, če interpretacije/opisi niso dejstva. Jaz se ne strinjam, da opisi realiziranih oseb niso direktno povezani z dejstvi, ampak to lahko spozna le tisti, ki jih pozorno in s predanostjo posluša. Isto je z opisi iz Ved. 

 

meni je vseeno, kako kdo interpretira vede, ker mi je jasno,

da je pogledov več.

 

Seveda je pogledov več, ampak to ne pomeni, da so nujno vsi enako pravilni. Kot najbrž že veš je v Vedah opisano, da ima pogojena duša 4 napake (nepopolna čutila, zmotljivost, nepozornost in varanje) zaradi katerih ne more vidt resnice take kakršna je. Zato je potrebno za spoznanje resnice, o njej iskreno poslušati iz Ved in realiziranih duš, ki teh napak nimajo. Jasno je tudi opisano kakšne kvalitete imajo realizirane duše, da se lahko izogneš goljufom. 

 

se mi zdi pa presunljivo, da se tu greš nekakšnega duhovnega izbranca,

že skorajda duhovnega fašista,
ki nam je prišel povedat, da je njegov pogled in vera od boga osebno izbrana.

 

Kar želim tuki delit je, kar piše v Vedah, kar pravijo realizirane osebe in kar sem po njihovi milosti izkusil tudi sam, da je naša največja sreča ta, da smo se rodili v tej dobi, ko se je v tem svetu pojavil Bog v svoji najbolj milosti obliki kot Šri Čejtanja Mahaprabhu in nam vsem dal možnost najvišjega zadovoljstva služenja Šri Krišne le z iskrenim petjem Hare Krišna Hare Krišna Krišna Krišna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare. 



#918 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. junij 2013, 09:11

...tvoja meditacija na Svetlobo niti malo ni podobna naši meditaciji na notranjo Svetlobo...

 

Boš rabil kar malo več kot 5. min...Torej bajke, ki sem jih poslušal...sant mat...5 besed= 5 simranov...naj se jih ne bi zapisovalo, govorilo okoli, itd...in potem ti meni praviš, da to ni ista meditacija...baš si me nasmijao...biggrin.png

 

Zdaj pa ti meni konkretno povej kje na netu je opisan postopek za sant mat...icon1_question.gif Grem z veseljem prebrat...biggrin.png

 

Torej meditacija na sant mat...izgovarja se tistih pet besedic...po določenem času se da prste v ušesa in sluša "muziko"...tralala...A je to kaj podobno vaši meditaciji...biggrin.png 

 

Nekateri prakticirajo tudi brez simrana...izgovarja se samo Božje ime, ki je človeku najljubše (odvisno od kulture, miselnosti), nadaljevanje je enako...Zaradi takvih ili onakvih "malenkostnih" razlik pač obstajajo različne veje...Podobno kot se kristjani delijo na rimokatoličane, pravoslavce in ne vem kaj še vse...kdo je pa rekel, da mora človek prejeti iniciacijo glih od "živega" človečka (na fizičnem nivoju)...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#919 Condor

Condor
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 11. junij 2013, 09:13

Brezo!

 

Kaj me je zmotilo pri tebi? Pravzaprav tvoje bluzenje o notranjih Zvokih, o Sant Kirpal Singhu in pozivanje mene okrog čekiranja. Imaš pa tudi drugo mnenje o iniciaciji ko da se ta dar ohranja skozi naslednje inkarnacije. :)  :D  Tvoja lastna interpretacija ali pa po tvojih "notranjih vodičih".

Saj, me veseli da smo razčistili in da vidimo kje je vsak ... če pa sem bil prejle preoster pa tud zato, da te malo pritisnemo. Vsak je zase odgovoren in tudi za vse izbire na življenski poti nosi dokajšnjo odgovornost. Sprejel si to in ono ... to je tvoje in prav da kot duša izkušaš marsikaj. So pa nekatera spoznanja pri nas, da nekatere izbire, prakse niso u redu za višji duhovni razvoj. Toda ti si izbral drugo pot in s tem nimam osebno težave. Dokler ti bo šlo, bo šlo, potem pa boš že spoznal če je to bila resničnost in iluzija. V moji veji sant mat se izogibamo astralnih projekcij ali komunikaciji na tej ravni. To poročje je polno polresnic in varljivih entitet, duhecov, lupin, ... kar že sam veš, ko se že ukvarjaš z magičnimi procesi. Ravno tale Mojster Sant Kirpal Singh je marsikaj zapisal o tej ravni, če že ti mi drugi ne moremo biti "v pomoč". Kar vprašaj notranje vodstvo? Valjda je to J.K. ali hirearhija ... ampak ti si še pred morebitno iniciacijo v to "elitno hirearhijo".  :D  Da, elitna je na tem prvem Nebu, so skoraj brezsmrtni, etc.  :)  Zelo praktično za magike. Oprosti, ne morem se nasmejati tej zablodi.  :D

 

Kakorkoli, v tej temi ni bilo niti prilike, da opisujem Sant Mat ... vi to pač nekaj veste iz plonk listkov, infromacijskih listov, o Učiteljih pa komentarji od notranjih učiteljev, nič prakse, niti nisi okusil ta life-style, .... kaj še ne? :)  Oprosti na cinizmu ... ampak mi je zabavno, da smo tkole dali karte na mizo. Oprosti, nimam niti cele dneve časa, da komentiram to in ono ... v tem prednjačita ti in mgd. 

 

Kot sem že prej omenil, znajdi se sam in srečno na tej poti na kateri se pač ne bomo srečevali. 

 

Namaste!



#920 Condor

Condor
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 11. junij 2013, 09:18

Torej meditacija na sant mat...izgovarja se tistih pet besedic...po določenem času se da prste v ušesa in sluša "muziko"...tralala...A je to kaj podobno vaši meditaciji...biggrin.png 

 

Nekateri prakticirajo tudi brez simrana...izgovarja se samo Božje ime, ki je človeku najljubše (odvisno od kulture, miselnosti), nadaljevanje je enako...Zaradi takvih ili onakvih "malenkostnih" razlik pač obstajajo različne veje...Podobno kot se kristjani delijo na rimokatoličane, pravoslavce in ne vem kaj še vse...kdo je pa rekel, da mora človek prejeti iniciacijo glih od "živega" človečka (na fizičnem nivoju)...biggrin.png

 

O čem ti to, ko pa nisi niti dovolj prakticiral, da bi celo prišel do notranjega Zvoka. Hej, ti uporabljaš besedo Om, osredotočanje na fizično srce ... to je velika razlika. Teozofi menijo da je delček duše v srcu.  :D  Kaj če pa ni?  ;)

 

dovolj, Brezo ... dovolj, imaš morda preveč časa in kje so ti "pacienti". 



#921 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 11. junij 2013, 09:24

V "duhovne diskusije" kdo bolj pravilno tolmači in razume, kdo je na višjem ali pravem "nivoju" se ne bom spuščal. XYZ me je pa prehitel s postom o tem kako blagodejno očitno učinkujejo "meditacije na notrenjo luč in zvok"wink.png

Zakaj je potrebno opustiti duhovna ali duševna zdravljenja?


Danes je veliko ti. »okultnih zdravilcev«, okultne metode zdravljenja so postale zelo popularne. Mnogi se imajo za »duhovne zdravilce« in trdijo, da so posredniki Božje energije. To kar ljudje imenujejo »duhovno zdravilstvo« ni zdravljenje, saj so pri tem vpletene nižje sile. Navadni človek, ki je še zmeraj v oblasti jeze, pohlepa, ponosa, različnih odvisnostih itd., ne more biti posrednik za tako visoko in čisto energijo, ki ozdravlja. Samo Svetniki in Učitelji, ki delujejo na ravni duše, so dovolj čiste »posode« in lahko delujejo kot posredniki Božje energije.

Moja "spoznanja" gredo v to smer da je energija pač energija. Ista energija ki povzroča bolezen jo tudi zdravi, ista energija ki  ruši gorovja, "povzroča" tudi da rastejo rožice. Mi ljudje sicer kategoriziramo in energijo enkrat imenujemo elektrika, potem toplota, potem kinetična ali potencialna, višja, nižja, čista....je pa vse "samo" energija vedno enako "božja".

"Duhovno zdravilstvo" pa res ni zdravljenje, tako kot tudi nič drugega ni zdravljenje. Pozdravi se vsak  lahko samo sam. Če si zlomiš nogo, ti jo lahko zdravnik uravna in stabilizira z mavcem, skupaj zraslo bo pa samo od sebe (če ti je nihče ne naravna, pač mogoče ne več ravno). Če se urežeš lahko namestiš na rano obliž, ampak ta te ne bo pozdravil - lahko samo pripomore k tvojemu "samozdravljenju" s tem da pomaga, da ostane rana čista.

Z energijo pa upravlja in jo usmerja vedno vse in vsak - vsak črv, vsak kamen, vsak človek (ne glede na to ali je "navaden" ali je po tvoje "svetnik")


Tudi če imamo pri tem najboljši namen, ne moremo natančno ugotoviti, zakaj je bolezen nastala, kaj se mora bolnik iz nje naučiti, zakaj mora trpeti in kakšne so posledice, če posegamo v ta proces. Samo kompetentni Učitelj lahko spremeni karmo drugega človeka. »Duhovno zdravljenje« je samo prestavljanje bolezni v prihodnost. Karme, ki je vzrok bolezni, se ne da odstraniti. Bolniku ne moremo zares pomagati. S takšnim poseganjem na višje nivoje prevzema zdravilec nase veliko karmično breme.

Prav misli in "namen" so ključni pri upravljanju z energijo. Koliko je pa potrebno kako ukotavljanje zakaj (je bolezen nastala), zakaj (mora kdo trpeti), kaj (se "mora" nekdo naučiti) ja pa odvisno od tega koliko važnosti kdo polaga na razum (če ti razum ni tako pomemben stvari ni potrebno "razumeti" ampak jih sprejmeš take kot so in po potrebi in če imaš možnost jih enostavno spremeniš).

Ker pa vsak človek sam živi (nihče ne more namesto tebe živeti) lahko tudi le vsak sam spreminja svoje življenje in svojo "usodo" ali svojo "karmo" - noben učitelj in noben "svetnik" tega ne more narediti zate (lahko ti pa kdo da kak nasvet, in če ga boš upošteval boš s tem SAM spremenil svojo "karmo")


Ljudem lahko pomagamo le tako, da jim pokažemo zdravilno moč, ki je v nas samih in nam postane dostopna z iniciacijo. Ko se človek neposredno poveže z Bogom, mu je na razpolago vsa potrebna pomoč.

Ljudem lahko pomagamo na milijon različnih načinov. Za dostop do "zdravilne moči", ki je tudi samo energija (in to ista kot tista ki "naredi" tudi bolezen) pa nihče ne potrebuje nikakršne iniciacije. Vsak ima v vsakem trenutku dostop do energije (in če energijo imenuješ "bog" si vedno neposredno povezan z njim) vsakemu je dobesedno vedno "na voljo" in učinkuje tako, kot jo pač vsak posameznik usmerja.

 



#922 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. junij 2013, 09:34

vse je izvorno, ker izhaja iz vira ... in vsebuje vse kvalitete ...

to pa še ne pomeni, da tudi izraža in živi vse kvalitete ... potrebno jih je ponovno prebudit v svoj lajf ...

 

zato pa smo tu in se to naučimo ...

 

Parkrat sem te že vprašal, pa bom še enkrat.

 

Če vse vsebuje vse kvalitete kot pišeš, zakaj jih je potrebno ponovno prebudit v svoj lajf? Kaj je vzrok spanja?

 

In če vse vsebuje vse kvalitete, kaj se ima ta še za naučit? In če se ima kaj za naučit, kot praviš, kako lahko rečeš, da vse vsebuje vse kvalitete?

 

Hvala. 



#923 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 11. junij 2013, 09:53

in potem ti še enkrat razložim :

vse kvalitete so vseskozi v nas ... smo podaljšek - manifestacija vira in s tem vir sam ...

vir živi in se uči naprej skozi nas ...

če že vsebuje vse kvalitete - kaj se mu je treba pa še skozi nas "podaljške" učiti?

da pa se lahko uči skozi nas, so nam začasno (dokler smo v programu materialne izkušnje ) prikrite glavne izvorne kvalitete ...

če bi jih lahko uporabljali, se ne bi učili naprej ... ker bi se počutili popolne

nebi bili kreativni ...

aja, pravzaprav smo popolni, ampak za to da bi sel lahko izpolnili smo začasno nepopolni, da bi se naučili biti spet popolni, kar pa pravzaprav itak že smo....??!?!???

naše pooblastilo je : smo svobodni in imamo svobodno voljo, z namenom, da po koncu lajfa prinesemo domov nove izkušnje in spoznanja ...

...kot podaljšek vira preko katerega imamo že vse - gremo v svet da si poiščemo nove izkušnje, ki jih že vse imamo, ampak jih začasno prikrijemo, da jih lahko še enkrat poiščemo...in jih prinesemo domov (kam pa?), kjre pravzaprav že so...

noja....ne vem če sem vse čisto prav razumeldry.png



#924 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 11. junij 2013, 10:02

Hotu sem rečt, da monistična interpretacija, ki si jo citiral, ni vedsko znanje, ker se ne sklada še z ostalim kar tudi piše v Vedah.

saj v tem je hec; da to ni interpretacija, temveč so to direktne izjave iz ved:
popolno iz popolnega, enost, sreča ob spoznanju (-> kratek povzetek).
to je to, kar šri isoupanišada sporoča,
pa če to tebi in tvojemu guruju prija ali ne.

Za pravilno razumet Vede ni dovolj le poznavanje sanskrita, ampak je potrebno imeti vero v Boga in verodostojnega duhovnega učitelja kot pravijo same Vede. In niti sanskrita ni potrebno znat, če le z vero slediš navodila verodostojnega duhovnega učitelja. 

aha? za razumevanje nečesa je potrebno imeti vero?

ne, da bi razumel, je potrebno, kot prvo, da poslušaš brez predsodkov.
in od tega si ti še precej oddaljen, prav zato, ker se naslanjaš na lastne
in pa na predsodke tvojega guruja,
za katerega pač verjameš, da je verodostojen, ker ti je to on sam rekel.


Jaz sem drugačnega mnenja. Šrila Svami Maharadž je prevajal Vede tako kot je, v zadovoljstvo Šri Krišne, ki je avtor Ved in njihov poznavalec. Hipiji so mu sledili, ker so čutili, da jih ima zares rad. Niti niso bili oni edini, ki so mu sledili.
 
 
To ni poneverjanje, ker v Vedah piše, da je Bog (Bhagavan) Šri Krišna. In da je izmed vseh neomejenih oblik Boga, Šri Krišna izvorna in ki izraža največ kvalitet.

aja?

se pravi, ker piše nekje, da je mercedes avto, pomeni to po tvoje,
da je vsak avto mercedes???


Tam sem te sarkastično vprašal zakaj sploh pišeš tu po forumu, če interpretacije/opisi niso dejstva. Jaz se ne strinjam, da opisi realiziranih oseb niso direktno povezani z dejstvi, ampak to lahko spozna le tisti, ki jih pozorno in s predanostjo posluša. Isto je z opisi iz Ved. 
 
 
Seveda je pogledov več, ampak to ne pomeni, da so nujno vsi enako pravilni. Kot najbrž že veš je v Vedah opisano, da ima pogojena duša 4 napake (nepopolna čutila, zmotljivost, nepozornost in varanje) zaradi katerih ne more vidt resnice take kakršna je. Zato je potrebno za spoznanje resnice, o njej iskreno poslušati iz Ved in realiziranih duš, ki teh napak nimajo. Jasno je tudi opisano kakšne kvalitete imajo realizirane duše, da se lahko izogneš goljufom. 
 
 
Kar želim tuki delit je, kar piše v Vedah, kar pravijo realizirane osebe in kar sem po njihovi milosti izkusil tudi sam, da je naša največja sreča ta, da smo se rodili v tej dobi, ko se je v tem svetu pojavil Bog v svoji najbolj milosti obliki kot Šri Čejtanja Mahaprabhu in nam vsem dal možnost najvišjega zadovoljstva služenja Šri Krišne le z iskrenim petjem Hare Krišna Hare Krišna Krišna Krišna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare. 

tudi jaz sem marsikaj izkusil, a to ni nikakršen dokaz ničemur,
prav tako kot tvoje lastne izkušnje niso dokaz obstoju krišne ipd..
so le izkušnje, katerim si podaril obliko, s pomočjo raznoraznih prišepetovalcev.

ne "moja", ne "tvoja" nista absolutni resnici. tako preprosto je to, in uvod v ponižnost.
ironija pri tebi je, da na veliko opevaš ponižnost, med tem ko obenem oholo in naduto udarjaš po drugače mislečih.

#925 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 11. junij 2013, 10:07

če že vsebuje vse kvalitete - kaj se mu je treba pa še skozi nas "podaljške" učiti?
aja, pravzaprav smo popolni, ampak za to da bi sel lahko izpolnili smo začasno nepopolni, da bi se naučili biti spet popolni, kar pa pravzaprav itak že smo....??!?!???
...kot podaljšek vira preko katerega imamo že vse - gremo v svet da si poiščemo nove izkušnje, ki jih že vse imamo, ampak jih začasno prikrijemo, da jih lahko še enkrat poiščemo...in jih prinesemo domov (kam pa?), kjre pravzaprav že so...
noja....ne vem če sem vse čisto prav razumeldry.png

ne si preveč belit glave s tem :D

celo bhaktivinoda thakur (to je ime), ki je smatran za enega od temeljnih gurujev v eni od tu opevanih skupnosti,
ni znal bolje razložiti teh protislovij, kot z izjavo, da je to pač nedoumljivo. :D
(napisal je namreč knjigo, katera se med drugim poiskuša ukvarjati prav s temi vprašanji).




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0