Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Naša velika sreča!


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 2 x ocenjeno
956 komentarjev na to temo

#926 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 11. junij 2013, 10:13

zamisli se :

počutiš se popoln ... si neskončna zgodba ...

a je v neskončni zgodbi tvoja popolnost sploh lahko popolnoma popolna, če se zavedaš, da ni omejena ??? biggrin.png

in potem se odločiš in greš raziskovat naprej ...

v neskončnosti ne obstaja zunanja meja ... in tudi ne ultimativna popolnost ...

taka vprašanja pa raje prediskutiraj z nekom ki je kak puzzle na katerem piše da je "od 1-3 leta" rešil v 6ih mesecih....



#927 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. junij 2013, 10:26

saj v tem je hec; da to ni interpretacija, temveč so to direktne izjave iz ved:
popolno iz popolnega, enost, sreča ob spoznanju (-> kratek povzetek).
to je to, kar šri isoupanišada sporoča,
pa če to tebi in tvojemu guruju prija ali ne.

 

Ti si dosegel to srečo? Si v njej obstal?

 

aha? za razumevanje nečesa je potrebno imeti vero?


ne, da bi razumel, je potrebno, kot prvo, da poslušaš brez predsodkov.
in od tega si ti še precej oddaljen, prav zato, ker se naslanjaš na lastne
in pa na predsodke tvojega guruja,
za katerega pač verjameš, da je verodostojen, ker ti je to on sam rekel.

 

No to je to, kar sem ti že prej reku, da rad limaš ene stvari name. Men Gurudev ni sam rekel, da je verodostojen, ampak sem to začutu v srcu in to se mi znova in znova potrjuje. 

 

aja?


se pravi, ker piše nekje, da je mercedes avto, pomeni to po tvoje,
da je vsak avto mercedes???

 

Napisu sem tisto kar piše v Vedah. 

 

tudi jaz sem marsikaj izkusil, a to ni nikakršen dokaz ničemur,

prav tako kot tvoje lastne izkušnje niso dokaz obstoju krišne ipd..
so le izkušnje, katerim si podaril obliko, s pomočjo raznoraznih prišepetovalcev.

 

Očitno je to zate tako in to bi rad nalimal tudi name, ampak naj te obvestim, da ne sprejmem.

 

ne "moja", ne "tvoja" nista absolutni resnici. tako preprosto je to, in uvod v ponižnost.

ironija pri tebi je, da na veliko opevaš ponižnost, med tem ko obenem oholo in naduto udarjaš po drugače mislečih.

 

Žal mi je za to.



#928 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. junij 2013, 10:30

Kaj me je zmotilo pri tebi? Pravzaprav tvoje bluzenje o notranjih Zvokih, o Sant Kirpal Singhu in pozivanje mene okrog čekiranja. Imaš pa tudi drugo mnenje o iniciaciji ko da se ta dar ohranja skozi naslednje inkarnacije. smile.png  biggrin.png  Tvoja lastna interpretacija ali pa po tvojih "notranjih vodičih".

 

...Kar vprašaj notranje vodstvo? Valjda je to J.K. ali hirearhija ... ampak ti si še pred morebitno iniciacijo v to "elitno hirearhijo".  biggrin.png  Da, elitna je na tem prvem Nebu, so skoraj brezsmrtni, etc.  smile.png  Zelo praktično za magike. Oprosti, ne morem se nasmejati tej zablodi.  biggrin.png

 

Kakorkoli, v tej temi ni bilo niti prilike, da opisujem Sant Mat ... vi to pač nekaj veste iz plonk listkov, infromacijskih listov, o Učiteljih pa komentarji od notranjih učiteljev, nič prakse, niti nisi okusil ta life-style, .... kaj še ne? smile.png  Oprosti na cinizmu ... ampak mi je zabavno, da smo tkole dali karte na mizo. Oprosti, nimam niti cele dneve časa, da komentiram to in ono ... v tem prednjačita ti in mgd. 

 

Kot sem že prej omenil, znajdi se sam in srečno na tej poti na kateri se pač ne bomo srečevali. 

 

Kot prvo jaz sploh nisem vedel kdo je Sant Kirpal Sing...sem pa na plonk listku opazil ime Singh in sem malo pogooglal...ravno zaradi plonk listka bolje razumem določene stvari, zlasti kaj me je pri zgodbicah o sant matu motilo...nikjer nisem trdil, da sem se sposoben pogovarjati s tistimi gor ali da letam po astralu...za približno preverjanje informacij obstaja več načinov...ravno tako lahko določene informacije kar padejo sa neba...

 

Najprej se malo pozanimaj kako deluje duhovna hiearhija Zemlje, kdo vse so njihovi učenci in stvari boš razumel drugače...Vsak, ki preseže 1. stopnjo nekako postane ovakav ili onakav učenec....Iniciacija pomeni odgovornost in tudi plačilo pride hitreje- dobro ali slabo...In kot sem nakazal informacije so bile dane človeštvu z nekim določenim namenom...kdor je dovolj odprt, bo razumel in dobil nadaljne namige, kdor pa ne pa več sreče v prihodnosti...

 

In ja, če hočeš nekoga malo bolj razumeti, moraš vzeti v računico tudi pretekle life...Sicer pa ne vem zakaj enostavno ne vprašaš svojih učiteljev ali se vpliv iniciacije pozna tudi v prihodnjih lifeih...lahko jih tudi vprašaš kaj beseda "magija" sploh pomeni...A se ti ne zdi, da razumeš ta pojem v preveč negativnem pomenu...

Izgovarja se simran...tralala...in na notranjem ekrančku, seveda če je človek tega sposoben, se lahko opazi učitelja, ki se ga preveri na različne načine (ali je taprav) in potem se lahko malo popriča z njim...A ne pravijo tako zgodbice o sant matu...biggrin.png

 

Ne govori prehitro...kaj pa veš kaj bo v naslednjih lifeih...ko boš spoznal notranje ašrame, kako človeček deluje na notranjih ravneh z učenci iz istega klasa (na notranjih ravneh), kako nekateri razredi iz različnih ašramov sodelujejo med sabo pri širšem planu, itd...boš mogoče drugače govoril...biggrin.png

 

 

O čem ti to, ko pa nisi niti dovolj prakticiral, da bi celo prišel do notranjega Zvoka. Hej, ti uporabljaš besedo Om, osredotočanje na fizično srce ... to je velika razlika. Teozofi menijo da je delček duše v srcu.  biggrin.png  Kaj če pa ni?  wink.png

 

dovolj, Brezo ... dovolj, imaš morda preveč časa in kje so ti "pacienti". 

 

Če misliš da prakticiram meditacijo na svetlobo je moj odgovor ne...to je bilo na začetku "moje kariere", ko sem imel v rokah prve knjigice o duhovnosti...Sant mat- slišal sem večino tistih zvokov, ki so opisani...ne spadam pod teozofe...Če poznaš osnove duhovnosti potem bi moral vedeti kako je duša povezana z različnimi "vehicles"

 

"Pacienti" so v bolnici, zdr. domovih, ipd...a se ti ne zdi, da določene zaključke delaš prehitro...človek se lahko preživlja z enim delom, za hobi dela drugo, malo usput pa se lahko loti še kaj tretjega, četrtega......Kot sem rekel, rabil boš več kot 5. min...biggrin.png

 

Tudi ne vem zakaj enostavno ne prikličete mojega učitelja in ga konkretno prečekirate, vprašate in ne vem kaj še vse...strah, da se ti sesuje tvoja miselnost ali kaj drugega...Imaš možnost čekiranja za tisto kar sem dal dovoljenje zgoraj, sedaj bom dodal samo še omejitev 3. dni...in skupaj lahko vidimo kaj drži in kaj ne...mogoče pa jaz česa ne opazim oz. sem spregledal...do takrat pa vse kar pišeš o meni in sant matu smatram kot predvidevanja in z rezervo...Če nekdo ne prakticira na tak način kot je omenjen pri sant matu, to še ne pomeni, da ne obstajajo druge poti, ki pripeljejo do istega cilja....icon_smesko.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#929 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 11. junij 2013, 10:32

 
Ti si dosegel to srečo? Si v njej obstal?
 
 
No to je to, kar sem ti že prej reku, da rad limaš ene stvari name. Men Gurudev ni sam rekel, da je verodostojen, ampak sem to začutu v srcu in to se mi znova in znova potrjuje. 
 
 
Napisu sem tisto kar piše v Vedah. 
 
 
Očitno je to zate tako in to bi rad nalimal tudi name, ampak naj te obvestim, da ne sprejmem.
 
 
Žal mi je za to.

lej; tudi vsak terorist čuti v srcu, da je to, kar počne, od boga "požegnano".
in vsak takoimenovani vitez v križarskih vojnah jo to doživljal po istem principu.

sicer pa, v vedah piše med drugim tudi, da je višnu vrhovni bog
in v vedah je napisana med drugim tudi marsikakšna oslarija...
prav tako kot v ostalih "svetih" spisih.

jaz nate nič ne limam, to počneš prav uspešno sam,
kot samoimenovani oznanjevalec absolutne resnice
in samoimenovani odrešitelj duš, ki blodijo po iluziji.
vse to po milosti guruja, ki te v tvojih misijah spodbuja, kajpak.

#930 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. junij 2013, 10:40

ne si preveč belit glave s tem biggrin.png

celo bhaktivinoda thakur (to je ime), ki je smatran za enega od temeljnih gurujev v eni od tu opevanih skupnosti,
ni znal bolje razložiti teh protislovij, kot z izjavo, da je to pač nedoumljivo. biggrin.png
(napisal je namreč knjigo, katera se med drugim poiskuša ukvarjati prav s temi vprašanji).

 

Šrila Bhaktivinod Thakur za to kar piše shamannamo pravi, da so puhli in zavajajoči argumenti, zmotna doktrina, pantetistična besedna igra...

 

Besedo nedoumljivo pa je uporabil pri opisovanju večne resnice hkratne enosti in različnosti Absoluta, ker se je ne da direktno videt z materialnimi čutili, umom, inteligenco, egom in sabo, ampak le s sprejetjem Božje milosti. 



#931 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. junij 2013, 10:53

lej; tudi vsak terorist čuti v srcu, da je to, kar počne, od boga "požegnano".
in vsak takoimenovani vitez v križarskih vojnah jo to doživljal po istem principu.

 

Ni to isti filing. Eno je materialno srce, eno je spiritualno srce. In tudi rezultati so različni.  

 

sicer pa, v vedah piše med drugim tudi, da je višnu vrhovni bog

 

Ja, ko ga opisujejo v odnosu do polbogov. Drgač pa Višnu in Krišna sta ena in ista Vrhovna oseba, v drugačni obliki in aktivnosti, pri čemer je Šri Krišna izvorna oblika in ki izraža več kvalitet kot Višnu (v skladu z Vedami).

 

in v vedah je napisana med drugim tudi marsikakšna oslarija...
prav tako kot v ostalih "svetih" spisih.

 

Vede so popolne, sam to lahko spoznaš, če jih iskreno poslušaš. 

 

jaz nate nič ne limam, to počneš prav uspešno sam,

kot samoimenovani oznanjevalec absolutne resnice
in samoimenovani odrešitelj duš, ki blodijo po iluziji.
vse to po milosti guruja, ki te v tvojih misijah spodbuja, kajpak.

 

Ok. 



#932 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 11. junij 2013, 11:40

 
Ni to isti filing. Eno je materialno srce, eno je spiritualno srce. In tudi rezultati so različni.  
 
 
Ja, ko ga opisujejo v odnosu do polbogov. Drgač pa Višnu in Krišna sta ena in ista Vrhovna oseba, v drugačni obliki in aktivnosti, pri čemer je Šri Krišna izvorna oblika in ki izraža več kvalitet kot Višnu (v skladu z Vedami).
 
 
Vede so popolne, sam to lahko spoznaš, če jih iskreno poslušaš. 
 
 
Ok. 


tu poprej obravnavana upanišada govori o t.i. nadduši oz. paramatmi,
in s tem opisuje eno od sicer premnogih stanj zavesti.
ako opustiš hierarhično predstavo o teh stanjih,
imaš možnost zavedanja enosti, kot so ti jo, na druge načine,
predstavljali ostani člani tega foruma. simpel.
potem so višnu ali krišna ali paramatma ali guru ali itd. med seboj enakovredne.
vprašanje le, če si sploh pripravljen izkusiti nekaj, kar ti, vsaj če upoštevamo čas, ni znano.

#933 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. junij 2013, 12:13

tu poprej obravnavana upanišada govori o t.i. nadduši oz. paramatmi,
in s tem opisuje eno od sicer premnogih stanj zavesti.
ako opustiš hierarhično predstavo o teh stanjih,
imaš možnost zavedanja enosti, kot so ti jo, na druge načine,
predstavljali ostani člani tega foruma. simpel.
potem so višnu ali krišna ali paramatma ali guru ali itd. med seboj enakovredne.
vprašanje le, če si sploh pripravljen izkusiti nekaj, kar ti, vsaj če upoštevamo čas, ni znano.

 

Seveda. Kako pa naj izkusim to?



#934 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 11. junij 2013, 12:27

 
Seveda. Kako pa naj izkusim to?


verjemi v vseprisotnost zavesti, kot verjameš v krišno;
verjemi v enost, kot verjameš v krišno
in verjemi v različnost prav tako.
izkušaš to vse že sedaj, a si fokusiran na zgolj določen aspekt izkušanja,
oz. predvsem na tvojo predstavo o služenju krišni.
potem ne boš v konfliktu z ostalimi oznanjevalci edinoprave resnice,
ker veš, da se vsi, od prvega do zadnjega, motijo v enem in istem.
mislijo namreč, da držijo boga za jajca :--)

#935 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. junij 2013, 13:18

verjemi v vseprisotnost zavesti, kot verjameš v krišno;
verjemi v enost, kot verjameš v krišno
in verjemi v različnost prav tako.
izkušaš to vse že sedaj, a si fokusiran na zgolj določen aspekt izkušanja,
oz. predvsem na tvojo predstavo o služenju krišni.
potem ne boš v konfliktu z ostalimi oznanjevalci edinoprave resnice,
ker veš, da se vsi, od prvega do zadnjega, motijo v enem in istem.
mislijo namreč, da držijo boga za jajca :--)

 

Se prav se ti tudi motiš?



#936 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 11. junij 2013, 13:34

 
Se prav se ti tudi motiš?


jaz ne oznanjam absolutne resnice, tako da se v tem ne morem motiti.

trenutek, v katerem si prepričan, da si doumel vzročnost česarkoli, sploh pa absolutnega,
je že del tistega stanja zmotnosti, iz katerega izhajajo vse ostale domneve, ki sledijo.
da bi tu človek povrhu poskušal še kaj dokazovati, je že samoumevna blodnja,
saj to, kar skuša opisati, že po definiciji presega lastne zmožnosti izražanja,
kot si že sam poprej, ako resda v drugem kontekstu, omenil.

zatorej je tu predvsem poštenost do samega sebe na mestu.
ta vodi konkretno vsaj do spoznanja, da nima smisla s pomankljivo logiko utemeljevati nekaj,
kar naj bi toisto logiko presegalo.
sploh je to precej nepotrebno pri bhakti, kjer gre za bolj za odnos.

lepe pozdrave guruju :-)

#937 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. junij 2013, 14:13

jaz ne oznanjam absolutne resnice, tako da se v tem ne morem motiti.

 

Si jo, čeprav indirektno, s tem ko si rekel, da se glede nje vsi motijo. Ker na podlagi česa pa lahko to rečeš? wink.png

 

trenutek, v katerem si prepričan, da si doumel vzročnost česarkoli, sploh pa absolutnega,

je že del tistega stanja zmotnosti, iz katerega izhajajo vse ostale domneve, ki sledijo.

 

Ni nujno. Če si po milosti Absoluta to spoznal, si naravno in prijetno prepričan.

 

da bi tu človek povrhu poskušal še kaj dokazovati, je že samoumevna blodnja,

saj to, kar skuša opisati, že po definiciji presega lastne zmožnosti izražanja,
kot si že sam poprej, ako resda v drugem kontekstu, omenil.

 

Bog je vsemogočen. Po svoji vsemogočnosti se lahko drugim razodene v kakršnikoli obliki hoče in ena izmed teh so tudi Vede. Če jih sprejmeš ga lahko prijetno spoznaš.

 

In še enkrat. Tam sem te sarkastično spraševal in te sedaj še enkrat, čemu sploh pišeš po forumu glede tega kaj se drugi motijo, ker tisto kar je res itak presega lastne zmožnosti izražanja. Se prav tud če napišeš kaj resnica ni, kot si to počel, je to po tvoji lastni definiciji le blodnja. Torej jih ne bom več upošteval. Niti tvojih citiranj in razlag Ved.   

 

zatorej je tu predvsem poštenost do samega sebe na mestu.

ta vodi konkretno vsaj do spoznanja, da nima smisla s pomankljivo logiko utemeljevati nekaj,
kar naj bi toisto logiko presegalo.
sploh je to precej nepotrebno pri bhakti, kjer gre za bolj za odnos.

lepe pozdrave guruju :-)

 

Ja, zato pa je potrebno za spoznanje in oznanjanje resnice sprejeti njeno milost. Posredujem pozdrave.

 

V Indiji sem bil v velik templjih Višnuja in tudi Krišne. Začutu sem, da sta ena in ista oseba, ampak Krišna izraža več kvalitet. Kot piše tudi v Vedah in pravijo realizirane osebe. Če sem ju služil, mi je bilo prijetneje kot če jih nisem. Kot piše tudi v Vedah in pravijo realizirane osebe. Isto je z izgovarjanjem Njunih Svetih Imen. Sem bil tudi v templjih Šive, Kali, Surye, Ganeša, itd. 

 

Aja sej res. Ta doživetja sem si le zamišljal in to kar pišem tukaj je le interpretacija, ki ni dejstvo samo.

 

Sam kaj čem, vseen mi je še najbolj prijetno, če služim Boga, Šri Krišno in na Njegovo željo iz sočutja v to vzpodbujam tudi druge. Se opravičujem, če koga s tem vznemirjam. 



#938 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 11. junij 2013, 14:45

 
Si jo, čeprav indirektno, s tem ko si rekel, da se glede nje vsi motijo. Ker na podlagi česa pa lahko to rečeš? wink.png
 
 
Ni nujno. Če si po milosti Absoluta to spoznal, si naravno in prijetno prepričan.
 
 
Bog je vsemogočen. Po svoji vsemogočnosti se lahko drugim razodene v kakršnikoli obliki hoče in ena izmed teh so tudi Vede. Če jih sprejmeš ga lahko prijetno spoznaš.
 
In še enkrat. Tam sem te sarkastično spraševal in te sedaj še enkrat, čemu sploh pišeš po forumu glede tega kaj se drugi motijo, ker tisto kar je res itak presega lastne zmožnosti izražanja. Se prav tud če napišeš kaj resnica ni, kot si to počel, je to po tvoji lastni definiciji le blodnja. Torej jih ne bom več upošteval. Niti tvojih citiranj in razlag Ved.   
 
 
Ja, zato pa je potrebno za spoznanje in oznanjanje resnice sprejeti njeno milost. Posredujem pozdrave.
 
V Indiji sem bil v velik templjih Višnuja in tudi Krišne. Začutu sem, da sta ena in ista oseba, ampak Krišna izraža več kvalitet. Kot piše tudi v Vedah in pravijo realizirane osebe. Če sem ju služil, mi je bilo prijetneje kot če jih nisem. Kot piše tudi v Vedah in pravijo realizirane osebe. Isto je z izgovarjanjem Njunih Svetih Imen. Sem bil tudi v templjih Šive, Kali, Surye, Ganeša, itd. 
 
Aja sej res. Ta doživetja sem si le zamišljal in to kar pišem tukaj je le interpretacija, ki ni dejstvo samo.
 
Sam kaj čem, vseen mi je še najbolj prijetno, če služim Boga, Šri Krišno in na Njegovo željo iz sočutja v to vzpodbujam tudi druge. Se opravičujem, če koga s tem vznemirjam. 


ne, tu se motiš. jaz priznavam raznolikost opisovanja t.i. absolutne resnice oz. boga,
že če ne drugega zato, ker priznavam umetniško svobodo (poleg verske).
sama opisovanja prav tako priznavam kot delne resnice, to je vse.
poleg tega, ponavljam, niti ne skušam definirati absolutnega,
ker je to že samo po sebi absurdno, ker je definicija končna, absolutno pa ni.

se pravi, jaz lahko (kolikor pač uspem) prehajam med temi svetovi, med tem, ko ti ne smeš.
zate obstaja le ena vrhunska podoba sveta in ti verjameš, da to velja za vsakega od nas,
čeprav mi tega "še ne vemo".

#939 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. junij 2013, 15:24

ne, tu se motiš. jaz priznavam raznolikost opisovanja t.i. absolutne resnice oz. boga,
že če ne drugega zato, ker priznavam umetniško svobodo (poleg verske).
sama opisovanja prav tako priznavam kot delne resnice, to je vse.
poleg tega, ponavljam, niti ne skušam definirati absolutnega,
ker je to že samo po sebi absurdno, ker je definicija končna, absolutno pa ni.

se pravi, jaz lahko (kolikor pač uspem) prehajam med temi svetovi, med tem, ko ti ne smeš.
zate obstaja le ena vrhunska podoba sveta in ti verjameš, da to velja za vsakega od nas,
čeprav mi tega "še ne vemo".

 

Prav zanimiv mi je že to kolk ti o men vse veš :)



#940 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. junij 2013, 17:40

nityo nityanam cetanas cetananam 
eko bahunam yo vidadhati kaman.

(Katha Upanisad 2.1.12).

 

On je večni med večnimi in zavestni med zavestnimi. On je tisti, ki jih izpolnjuje.

 

Hare Krišna Hare Krišna Krišna Krišna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare



#941 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 12. junij 2013, 05:43

Krišna = Kristus

 

 ... Hara Kristus, hara, hara, na rami Boga, na rami Boga smile.png

 

No, to je bilo v Starih Časih, - v duhovnem svetu .

 

Do Takrat .

 

Potem, po Stvarnikovi Inkarnaciji z Duhovnim Prerojenjem Kristusa, pa je Stvarnik-Bog Jehova (Ieoua) Postal Učlovečeni Preimenovani : Jezus-Ieoua-Sabaoth, torej : Gospod nad Vojskami Angelov .

 

Angeli so itak Njegove Energije ki delujejo po Vseh Njegovih Ustvarjenih Vesoljih in tudi na nas in v nas .

 

Bog pa je tako naša Najvišja + Največja Večna Sreča , ... če se je zavedamo, seveda smile.png

 

Kaj praviš pa, brat Mgd, na tole mojo kratko razlago ? smile.png

 

Lep + Dober razumevajoč dan ti želim brat B. + #



#942 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 12. junij 2013, 06:01

Krišna = Kristus

 

 ... Hara Kristus, hara, hara, na rami Boga, na rami Boga smile.png

 

No, to je bilo v Starih Časih, - v duhovnem svetu .

 

Do Takrat .

 

Potem, po Stvarnikovi Inkarnaciji z Duhovnim Prerojenjem Kristusa, pa je Stvarnik-Bog Jehova (Ieoua) Postal Učlovečeni Preimenovani : Jezus-Ieoua-Sabaoth, torej : Gospod nad Vojskami Angelov .

 

Angeli so itak Njegove Energije ki delujejo po Vseh Njegovih Ustvarjenih Vesoljih in tudi na nas in v nas .

 

Bog pa je tako naša Najvišja + Največja Večna Sreča , ... če se je zavedamo, seveda smile.png

 

Kaj praviš pa, brat Mgd, na tole mojo kratko razlago ? smile.png

 

Lep + Dober razumevajoč dan ti želim brat B. + #

sto ljudi....sto zgodbic o bogu....enem...in edinem...pa vsak ima prav...kak dosadnoem45.gif



#943 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. junij 2013, 07:58

Bojante, Krišna ni Kristus. Krišna je Bog o katerem je govoril Kristus, ampak ne še zlo natančno, upoštevajoč kapaciteto svojega takratnega občinstva. Kristus je večni služabnik Krišne.



#944 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 12. junij 2013, 08:19

po pameti....ni še noben....boga srečalem45.gif



#945 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. junij 2013, 09:34

Bojante, Krišna ni Kristus. Krišna je Bog o katerem je govoril Kristus, ampak ne še zlo natančno, upoštevajoč kapaciteto svojega takratnega občinstva. Kristus je večni služabnik Krišne.

 

A nas lahko malo "presvetliš" kje točno to piše...lahko je tudi verz v kitajščini...Kakšen "originalni" verz z originalnimi imeni (poimenovanji)...Al je tako Krišna rekel še preden se je Jezus rodil...Jaz se namreč nič ne spomnim, da bi v svetem pismu nastopala Jezus in Krišna skupaj. Al pa da je Jezus govoril zgodbice o Krišni...biggrin.png

 

Pa prosim prihrani nam tolmačenja ovakva ili onakva, kjer ni nobenih konkretnih imen ali poimenovanj skupaj v nekem kontekstu...

 

Ups, obstaja en tiny mini problemček- Naziv Kristus se dejansko sploh ne nanaša na posameznika. To je ime za funkcijo v Hiearhiji določenih bitjec...Lahko malo odmeditiraš na to trditev, mogoče se ti pojavi Krišna in ti še kaj dodatnega razloži...Al pa vzemi "učbenik" za višji razred in ga malo prelistaj, vsaj slovarček...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#946 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. junij 2013, 14:53

Aja še to Bojante, Jezus Kristus je rekel, da je Božji sin. Iz tega odnosa ga je imel rad. Brez odnosa ni ljubezni in brez ljubezni ne morš čutit povezave. Rekel je tudi, da je on pot do Boga. In "Oče naš, ki si v nebesih, posvečeno bodi tvoje ime..." . In če greš pol še globje, ti bo razodel pa še večno, spiritualno obliko Boga, njegovo ime, lastnosti, spremljevalce, prebivališče, aktivnosti. Če si iskren da bi služil Boga, ti bo vedno pomagal.



#947 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 13. junij 2013, 15:07

Aja še to Bojante, Jezus Kristus je rekel, da je Božji sin. Iz tega odnosa ga je imel rad. Brez odnosa ni ljubezni in brez ljubezni ne morš čutit povezave. Rekel je tudi, da je on pot do Boga. In "Oče naš, ki si v nebesih, posvečeno bodi tvoje ime..." . In če greš pol še globje, ti bo razodel pa še večno, spiritualno obliko Boga, njegovo ime, lastnosti, spremljevalce, prebivališče, aktivnosti. Če si iskren da bi služil Boga, ti bo vedno pomagal.

oprosti mgd apmak ko citiraš nekoga izgleda da veš nekaj sam pol pa svojimi izjavami pomešaš vse.

ljubezen nima blage veze z povezanostjo z nekom ali nečim.če pa ti je to pomembno pol si pa prsitranski in to ne bi smel biti v svoji duhovni poti....

drugič bog ti ne morem pomgat samo sam si lahko.kot je puma v zgornem postu povedal. in se strinjam z njim,čeprav ne vedno.

je samo energija......

kar pa bluziš o kristusu in krišni,glej ali priznaj da je krišna samo neke vrste energija in mu ne dajaj imena.ali pa priznaj da resno misliš da je ta tvoj krišna oseba, oziroma bog.da vem na kateri ravni se pogovarjat s tabo, k se mi zdi da si ratal če bolj zvišenj in da se prav norčuješ,kot da nehaj veš in zanalašč podtikaš ogenj. če bi bil iskren in se ne važil bi mogoče imeli malo boljšo diskusijo tukaj k bi tudi nekam pripeljala tko pa skozi nekaj bremzaš.....



#948 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 13. junij 2013, 16:22

Aja še to Bojante, Jezus Kristus je rekel, da je Božji sin. Iz tega odnosa ga je imel rad. Brez odnosa ni ljubezni in brez ljubezni ne morš čutit povezave. Rekel je tudi, da je on pot do Boga. In "Oče naš, ki si v nebesih, posvečeno bodi tvoje ime..." . In če greš pol še globje, ti bo razodel pa še večno, spiritualno obliko Boga, njegovo ime, lastnosti, spremljevalce, prebivališče, aktivnosti. Če si iskren da bi služil Boga, ti bo vedno pomagal.

 

Zgleda, da se nisi naučil lekcije...sedi zaključeno šutarac...raje se začni pripravljat na popravce drugače ne boš dokončal razreda...biggrin.png

 

Tako kot so Vedski in ostali spisi pisani večplastno prav tako je treba razumeti tudi določene izjave v svetem pismu. ki so samo prirejene zgodbice iz starejših časov (svete bajke kaldejcev, egipčanov, itd.)...Jezus je pa itak govoril v "metaforah" in večplastno...

 

Oče, Sin in Sveti Duh= Brahma, Višnu, Šiva...v Vedah to piše kao eno se je razdelilo na tri in to se je razdelilo na sedem...nanaša se na to kar ezoteriki imenujejo "zgornja triada"...ampak teh bajk se ne uči v prvih razredih, ker so pretežke za razumevanje...kaj šele da bi se razlagalo o kolektivnem...eno je vse in vse je eno...kdor ima samo malček izkušnje in zavedanja o enosti oz. neločenosti tak človeček bi dobro premislil ali bi izjavljal take nebuloze ali ne...biggrin.png

 

V starejših Vedskih spisih ni nikjer poimensko omenjan "Krišna" (preden se je rodil), ampak "Brahman"...ta pojem se pa spet lahko različno tolmači odvisno od "ključa", ki se uporabi in besed, ki stojijo zraven...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#949 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. junij 2013, 19:50

oprosti mgd apmak ko citiraš nekoga izgleda da veš nekaj sam pol pa svojimi izjavami pomešaš vse.

ljubezen nima blage veze z povezanostjo z nekom ali nečim.če pa ti je to pomembno pol si pa prsitranski in to ne bi smel biti v svoji duhovni poti....

drugič bog ti ne morem pomgat samo sam si lahko.kot je puma v zgornem postu povedal. in se strinjam z njim,čeprav ne vedno.

je samo energija......

kar pa bluziš o kristusu in krišni,glej ali priznaj da je krišna samo neke vrste energija in mu ne dajaj imena.ali pa priznaj da resno misliš da je ta tvoj krišna oseba, oziroma bog.da vem na kateri ravni se pogovarjat s tabo, k se mi zdi da si ratal če bolj zvišenj in da se prav norčuješ,kot da nehaj veš in zanalašč podtikaš ogenj. če bi bil iskren in se ne važil bi mogoče imeli malo boljšo diskusijo tukaj k bi tudi nekam pripeljala tko pa skozi nekaj bremzaš.....

 

Krišna je oseba, ki upravlja z vsemi energijami. 



#950 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 14. junij 2013, 08:05

Aja še to Bojante, Jezus Kristus je rekel, da je Božji sin. Iz tega odnosa ga je imel rad. Brez odnosa ni ljubezni in brez ljubezni ne morš čutit povezave. Rekel je tudi, da je on pot do Boga. In "Oče naš, ki si v nebesih, posvečeno bodi tvoje ime..." . In če greš pol še globje, ti bo razodel pa še večno, spiritualno obliko Boga, njegovo ime, lastnosti, spremljevalce, prebivališče, aktivnosti. Če si iskren da bi služil Boga, ti bo vedno pomagal.

 

Žal Nisi Šel še Najgloblje, do Tja, ko je rekel, da je On sam Bog-Stvarnik . Do Tja Žal še Nisi prišel , da bi se ti Tako Blizu Razodel. Prosi ga v Molitvi, da ti Pokaže Resnico o Njemu, če mi ne verjameš. Zmeni se sam z Njim. Jaz ti po mojem več nemorem pomagati. Love = Life .






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0