Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Mars in Venera


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
37 komentarjev na to temo

#1 tehtnica

tehtnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 4. september 2002, 01:00

Živjo vsi!

Se prvič oglašam na tem forumu.
Me pa astrologija zelo zanima tko da sem že mal brskala okrog glede osebnega horoskopa. Me pa zanima kakšen pomen in na kaj se nanašata Mars in Venera, če je med njima kakšna povezava. Pri meni je tko, da imam v večini take "bolj nedolžne" planete (kar 5 v tehtnici, med njimi tudi Sonce), Venero v Škorpijonu, Mars pa v Levu. A mi lahko kdo pove, kaj bi taka kombinacija lahko pomenila?

#2 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 4. september 2002, 01:00

Mars v Levu pa Venera v Shkorpionu so tarot karte Znachaj in Iluzije.
To si lahko ogledate pri (denimo) Tahuti Tarot.

V I Ching so dobri in drugi aspekti

Mars I::

Venera ::I

Torej I::::I (fizionomija)

::II:: (prelet)

denimo bad aspects so ::II:: v smislu da po nekem cajtu
mozh pa zhena spije narazen.

Claudio http://207.88.74.110/pucklist

#3 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 4. september 2002, 01:00

Venera v skorpionu omogoca v ljubezen mocne obcutke, imajo pa tezave kadar je treba te obcutke izrazati. Ponavadi jih nekatere partnerstva spravijo v krizo, ponavdi zato ker je venera v skorpionu nagnjena k ekstremismu. Praznino ne prenesa, tudi dologocasja v ljubezni ne, ce mu je dolgcas poskrbi zato da se to spremeni in se presentljivo hiitro znajde kako popestriti to zadevo. Veckrat prinasa to tudi ljubosumje in zelje po oblast nad clovekom. Ce v partnerstvu nekaj ne stima to zelo hitro obcutijo, se preden partner to opazi. Ponavadi pa sami poskrbijo zato da neklapa - naprimer zaradi nezaupljivosti ali obcutkov da bi morda le vzadaj se nekaj bilo. Ljubezen pa smatrajo da je bolj seks kot pa obcutek.

Mars v levu je zelo strasten ponavadi si poiscejo kot partnerjo nekoga katerega lahko obozujejo, ali ga postavijo na podest, da bi lahko vedno obozevali. V prvi fazi zaljubljenostui.to tudi ponavadi pocnejo, v mislih seveda da so nasli perfektnega in brezhibnega partnerja, ko pa ta ljubezen opade, opazijo prve napake. Takrat se pocutijo, kot da jih partner "okol prinesel". Tako da tam kjer je prej bilovse tako lepo pozitivno sedaj vidjo vse negativno in crno. Njihova kritika je neopravicena, in zelo rani drugega, povrh tega pa tudi zaradi njegovega ponosa. Na oncu spozna da so njegova pricakovanje prinesla le neuresnicene sanje in razocaranj (ce spozna)
Okolica kjer ima rad seks, je najbolj urejen in skrbno izbran kraj, malo izraza tudi luksus v neznih barvah in obcutek svilenosti. Nikoli ne skrivajo komplimente in so v tem zelo radodarni tudi z darili,
Kjernjihova samozavest povezana z seksom, jih vsaka zal beseda zelo rani. Nad vse bi radi bili najboljsi in obcudovani. Ni hujsega za marsa v levu kaka zal beseda na njigov racun - Mislijo ce nisem vreden obcudovanja potem nisi vreden mojega casa . njihov partner naj bi bil ne samo na polozaju visok, ampak naj predstavlja tudi ene vrste zmagoslavja in bogastva - ker si zelijo da bi s tem njihov statis bil tudi zvisen, z majhni misi se sploh ne zmeni.
ce so sami bogati radi delijo z partnerjem vendar pricakujejo da ima iste poglede kot sam.
Kaksenkart povzroca mars v levu aroganco in zvisenost, katera je za nekatere tezko prenasati. Sami nikoli ne bodo priznali napake, prej bodo prekinili zvezo, kot da bi se na tak nacin ponizevali.
Zato je najboljse da si poiscejo partnerja ki bo z njimi ravnal kot da bil(a) bog(inja) :) in jih vedno hvalil. Sicer je to zelo tezko, ampak ce bo marsu v levu nekdo dokazoval to vse skozi v partnerstvu, bo levcek zelo zadovoljen. Nekako so tudi tako zaljubljeni vasi, da slepo zaupajo na zvestobo in verjamejo v lojaliteto partnerja - hm .... no ja kaksenkrat pa "orenk" zrjovijo "da se zemlje trese", ce ugotovijo da jih nekdo okol prinesel. V kombinacijo z venero v skorpionu je to lahko "smrtno". Bogi fantje :))))))))
lp
Jupi

#4 tehtnica

tehtnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 4. september 2002, 01:00

quote:


Mars v Levu pa Venera v Shkorpionu so tarot karte Znachaj in Iluzije.
To si lahko ogledate pri (denimo) Tahuti Tarot.

V I Ching so dobri in drugi aspekti

Mars I::

Venera ::I

Torej I::::I (fizionomija)

::II:: (prelet)

denimo bad aspects so ::II:: v smislu da po nekem cajtu
mozh pa zhena spije narazen.

Claudio http://207.88.74.110/pucklist







Hvala, Intruder, za tole pojasnilo.
Tale stran se mi ni hotla odpret (kaj je gor?). Ta dva aspekta pa mi nista jasna, pa tudi na tarot karte se ne spoznam. A lahko tole bolj razložiš?

#5 tehtnica

tehtnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 4. september 2002, 01:00

quote:


Zato je najboljse da si poiscejo partnerja ki bo z njimi ravnal kot da bil(a) bog(inja) :) in jih vedno hvalil. Sicer je to zelo tezko, ampak ce bo marsu v levu nekdo dokazoval to vse skozi v partnerstvu, bo levcek zelo zadovoljen. Nekako so tudi tako zaljubljeni vasi, da slepo zaupajo na zvestobo in verjamejo v lojaliteto partnerja - hm .... no ja kaksenkrat pa "orenk" zrjovijo "da se zemlje trese", ce ugotovijo da jih nekdo okol prinesel. V kombinacijo z venero v skorpionu je to lahko "smrtno". Bogi fantje :))))))))
lp
Jupi





Jupi, thanks za temeljit odgovor.

tole pa se bere nekam grozno (menda jest nisem taka??!!)

Tole ko praviš, da bi me moj "idealen fant" moral stalno hvaliti, se drugače meni ne dopade (mogoče zato, ker sem tud mal kritična; luna in ascendent v devici).
Menda drugi planeti v znamenju tehtnice tole (napisano) prevesijo,a?

P.s.: drugače jest nisem nevarna

#6 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 4. september 2002, 01:00

Glej draga tehtnica
sprasevala si o tem kaj bi lahko pomenilo venera in mars v teh znamenj
in napisala sem ti kaj pomenijo na splosno, vsekakor pa moras
upostevati tudi hise kjer stojijo in povezave z drugimi planeti.
s tem dobis bolj natacne podtake o tem v koliksni meri pridejo dolocene navedene teme bolj ali manj do izraza. Naceloma imas ta potencial v sebi, z vplivom drugih planetov, stanje, aspekti in vladarjem his, pa lahko blaziz ali povelicujes dolocne lastnosti.

Naprimer ti pokaze mars kje najvec usmerjas tvojo energijo. Mars v tvojem primeru stoji v 12 hisi ali 11 hisi odvisno kako velis imas
12 hiso. V enajsti hisi bi jo usmerjala v prijateljstvo ali timsko delo, za tem da bi vodila ta team , v davjansti hisi pa v notranjost, in pogledas tudi nato v kateri hisi ti stoji oven . S tem lahko veliko o sebi zves. Ob enem bi ti pa toplo priporocam marsove strani,kjer je vse to malce opisano. Pred priblizno enim mesecem smo vsi tu v forumu omenili tudi astroloske web strani, ki veliko pomagaja pri odkrivanju sebe. malo pobrskaj nazaj pa bos nasla
sicer pa ce imas vprasanje ti radevole pomagam.

Lp Jupi in veliko veselja z astrologijo

#7 tehtnica

tehtnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 5. september 2002, 01:00

quote:

vsekakor pa moras
upostevati tudi hise kjer stojijo in povezave z drugimi planeti.
s tem dobis bolj natacne podtake o tem v koliksni meri pridejo dolocene navedene teme bolj ali manj do izraza.

Lp Jupi in veliko veselja z astrologijo




Hoj, Jupi, sej tole kar si mi napisala pri razlaganju venere in marsa sem vzela kot na splošno, sej zato pa me zanima (ker sem že brskala po raznih straneh posamezne značilnosti planetov, aspektov,... ampak vse specifično)bolj povezana razlaga. Med raznimi debatami sem našla eno stran, kjer ti zračunajo (mislim da) najmočnejši planet in znak. Pa zdej ne vem koliko se da zanašat na te programe.
Ker pri meni je kokr sem že povedala največ planetov v tehtnici v 2. hiši in so en z drugim v konjunkciji. Zdej ne vem kaj tele zaporedne konjunkcije (skupaj) predstavljajo (ker so med soncem in saturnom, saturnom in jupitrom, jupitrom in plutonom, plutonom in merkurjem - mislim, da sem prav napisala). Upam, da ne težim preveč (ker imam drugače še kar nekaj vprašanj).

Pozdravček.

#8 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 6. september 2002, 01:00

Hojla tehtnica,
verjamem da imas veliko vprasanj, ce se jaz spomnim svojih zacetnih casov pred 15 leti, je bilo veliko vprasanj, Takrat ni bilo interneta, pa tudi ne racunalikov ( al pa so bili strasno dragi) imela sem pa sreco da sem stanovala blizu knjigarne ki je bila oblozena z astroloskimi knjigami, seveda se jih nisem mogla vseh privosciti. Najbolj se naucis ce se pogljabljas v lastno osebnost in znas sebe tomalciti in razumeti.
No glede tvojega zanimanje za vladarje, obstaja na netu en program ki ga lahko zastonj nalozis in ,ki ti bo to izracunal, nasla ga bos na naslednji strani:
http://www.astrolog....log/astfile.htm

Jaz sicer nevem kje si vse povsod na netu bila in kaj vse ves, vendar je znanje o hisah, znamenj in pomen planetov osnovni postopek. Za razumevanje sebe.
No ker si omenila da imas polno 2.hiso lahko rzakrijes z tvojimi planeti v tehtnici, tvoj materialni odnos in nacin kako TI zaslusis denar. Kakor sem te razumeli so vsi planeti tesno skupaj.
V tehtnici bos po vsej verjetnosti zasluzila denar z podrocja ki vladajo nad tehtnico in venero. To se pravi da moras imeti izreden dober okus za oblike, barve in zvon. Znacilno so ludje z soncem in jupiterjem v tehtnici izreden posluh za glasbo, so pa tudi na vseh drugih umetniskih podrocjah nadarjeni. Dober okus morajo imeti naprimer dekoraciji, notranja arhitektura, arhitekti, izdelavo plakatov ali naprimer pri dekoraciji dvoran in prireditvijah, delajo tudi v teatri kot oblikovalci scenarijov ali regiserji. Radi imajo balet, opere in druge zabavne reci. Ja v bistvu vse s cim se clovek lahko polepsa, zabava in posmeje in pri cemer je lahko vesel.
Sedaj je odvisno koliko stopinj narasen so tvoji planeti.
Lazje mi je ce vidim nekje zadevo pred sabo. Ali pa da napises
stanje tvojih his in stanje planetov.
No kar se pa planetov tice izgleda da ti je tvoj zasluzek pomemben,
vendar se zaradi polozaja saturna in pluta lahko zaplete, ali bos imela vsekozi sreco, (zelo zgodaj ali pa zelo pozno). Na drugi strani je lahko povroci saturn v drugi hisi po eni strani skrtost, sparovnost, na drugi strani pa zaradi jupiterja radodarnost inrazkosje ( pri tebi se to najbolj izrazito vidi v tvojem domu in okolica tvoje lastnine).Ob enem po meni da zaslusis tudi denar z stavr ki je velika, lahko da pozujes po svetu zaradi tega, in zahteva od tebe upostevanja morale in etike.
V kolikor bi ti denar stopil v glavu, ker imas nagnjene k materialistcnem razmislanju (posebej zaradi pluta in sonca) ( kar se bo tudi enkrat zgodilo) se bo tvoj nacin komunikacije in odnosov do svojih sorodnikov spremenilo. Po vsej verjetnosti bos temeljito (mogla) enkrat spremeniti tvoje osebne interesse oz nacin komunikacijo, ce se nisi bodo okoliscine vtvojem zivljenju te presilile k temu, da bos to zares mogla narediti. (skorpiona imas v tretji hisi, Ob enem ta pa tudi saturn svari da se moras drzati pravil, ker se bi te lahko zivljenje obrnilo na slabse.

Ce imas naprimer kozoroga v sesti hisi, bo to imelo vpliv na tvoje delovno okolje. Kozorog v sesti hisi ponavadi naredi direktorje, vodilno osebnost ali omogoca pomembni sluzbeni polzaj z veliko odgovornosti, v tvojem primeru ( seveda pod pogojam) da ga imas res tam) da bos zelo zgodaj ali zelo pozno uspela. Po vsej verjetnosti se bos odlocila ali pa ze imas poklic prikaterem bos trgovala z temi stvari( ker je merkur naravni vladar 6 hise), Ker te tudi antikvitete in vse zelo stare stvari zanimajo bo tudi to del tvoje zasluzka.
Pluto bi pomenilo da imas opravka z velikimi koncerni, ali je izdelek z katerem sluzis denar zadeva, katerega veliko ludje uporablajo.
Tvoj zasluzek je precej odvisen od timskega dela - ( tehtnica vlada na d 7 hiso), individualni in egoisticni nameni te pripeljejo vedno v krizo ( osebno ali pa v timu), Kjer Pluto rada diktira je tvoj nacin komunikacijo morda bolj direkten in gospodvalen, skrivnosten, in na zunaj ne pokazes v bistvu kaj zares se dogaja v tebi. ( morda se tega sama ne zavedas) v timu pa to ravno ni v redu. Verjetno imas tu tudi najvec tezav.
Sploh pa mislim da dozivljas da nikakor nemores dosesti neke konstantno linearno stanje pri tem kar zasluzis. enkrat ti gre tako dobro da mislis - da si nekje visoko gor, nato pride zopet udarec in te potlaci. Ob enem pa to stanje pluta kaze da delas nekaj posebnega, nenaveden uspeh, ki ji bila tvoja lastna ideja :).
No toliko za zacetek ........ :))
Lp Jupi

#9 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

6 hisa opisuje v poklicnem horoskopu tvoje delovno okolje in orodje
ali stavri ki jih pri delu uporabljas. V vodnar je to naprimer
internet, elektrika, elektronika, voda, kabli, zice, itd.
vodnar ima pa tudi dobre ideje, je znan za nepricakovane dogodke
"crash", ljubi svobodo pri delu, bolj moderno okolje, nekonvencionalen itd.
Jupi

#10 tehtnica

tehtnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 8. september 2002, 01:00

quote:

Hojla tehtnica,
Najbolj se naucis ce se pogljabljas v lastno osebnost in znas sebe tomalciti in razumeti.

Tvoj zasluzek je precej odvisen od timskega dela - ( tehtnica vlada na d 7 hiso), individualni in egoisticni nameni te pripeljejo vedno v krizo ( osebno ali pa v timu), Kjer Pluto rada diktira je tvoj nacin komunikacijo morda bolj direkten in gospodvalen, skrivnosten, in na zunaj ne pokazes v bistvu kaj zares se dogaja v tebi. ( morda se tega sama ne zavedas) v timu pa to ravno ni v redu. Verjetno imas tu tudi najvec tezav.
Sploh pa mislim da dozivljas da nikakor nemores dosesti neke konstantno linearno stanje pri tem kar zasluzis. enkrat ti gre tako dobro da mislis - da si nekje visoko gor, nato pride zopet udarec in te potlaci. Ob enem pa to stanje pluta kaze da delas nekaj posebnega, nenaveden uspeh, ki ji bila tvoja lastna ideja :).
No toliko za zacetek ........ :))
Lp Jupi





Ponoven pozdravček, Jupi, hvala za stran.

Kar si zgoraj napisala močno drži (estetika in vizualno je tisto čemur se ponavadi posvečam; pa zanimivo je to, da sem si želela študirat kaj v zvezi z oblikovanjem in arhitekturo, čeprav sem zdaj čisto drugje ).
(glede tega materialističnega razmišljanja pri sebi mi drugače ni vse jasno, saj ponavadi močno kritiziram blagovni fetišizem in podobno; čeprav je res, da sem mislila, da mi bo poklic v ekonomiji ustrezal)
Glede Plutona pa drži - kadar bi mogla v sodelovat v timu vedno delam samo zgago, tko da me komaj prenašajo (pa ne vem kaj tukaj narest)
Kakor te razumem, ti praviš, da je pomembno, da se poglabljaš v lastno osebnost z lastnim raziskovanjem karte; tukaj mene zanima mnenje drugega, ker pač gleda na vse skupaj z drugimi očmi kot jaz, ki si stvari interpretiram bolj tko kakor je meni všeč (bolj pozitivne lastnosti in pa hiš planetov in znakov še ne znam najbolj povezovat).
Šit, kolk nakladam.
Po emailu sem ti poslala natančnejše rojstne podatke (če je to v redu)- glede teh konjunkcij, ki si niso tako blizu in se planeti kar nekako enakomerno porazdelijo po 2. hiši. V zvezi s kozorogom; pri meni ni v 6.(vodnar) ampak v 5. hiši. Kako to pri meni kaj spremeni zadeve (sem vidla, da je Bobnar glih postavil vprašanje v glede istega znaka in hiše)?

Lp

#11 tehtnica

tehtnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 8. september 2002, 01:00

quote:


No ker si omenila da imas polno 2.hiso lahko rzakrijes z tvojimi planeti v tehtnici, tvoj materialni odnos in nacin kako TI zaslusis denar. Kakor sem te razumeli so vsi planeti tesno skupaj.

Jupi




Aja, glede tega, jest sem mal narobe povedala - sem preveč napolnila 2. hišo (v bistvu sta sonce in saturn v 1. hiši).

lp

#12 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 8. september 2002, 01:00

Kje pa si rojena?

#13 tehtnica

tehtnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 8. september 2002, 01:00

quote:

Kje pa si rojena?





V Ljubljani.

lp

#14 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 8. september 2002, 01:00

Hojla no tole pa vseeno dam v forum
Z luno v decici si intuitivna, skromna in podjetna. Z Luno v devici imas sicer veliko prijateljev ki si jih zkrbno izberes ( luna vlada na d rakom, ta pa stoji na zecetku 11. hise), ampak se tudi veckart spres z njimi. Na zacetku so tvoja prijateljstva bolj custvena obarvana, ksnejti bodo ludje vsec kio nekaj predtsavlajo in so radi bahavi, morda bogati ali pa so vodilne osebe, Razlog da morda mislis da te neodobravajo je to da na zunaj kazes vse tvoje obcutke, to se pravi jezo, zalost, bes in povsem kriticno nezaupljivost. Ki pa smatrako drugi da jim ne zaupas. Morda se bos mogla naucitit da ne pokazes vedno tvoje občutke, in bos lazje zhajalo - to je sicer zelo tezka naloga. Vendar se jobos mogla porijeti kajti ksneje v poklicu ti bo to pravprislo in bos imela manj problemov. Vsak nadzornik ne prenese ludje ki neznajoovladati svoja lastna custva. Ta pozicija luna kaze tudi nato da so vecinoma tvojih prijateljev moskega spola.
Luna ki je v bistvu zelo muhasto planet, ti je podaril zato tudi muhasti znacaj. To se tako izraza da si na zunaj enkrat dobre volje potem pa nenadoma te nekaj pici ( vzrok zato bi bila kaka napacna beseda ali dejanjae nasprotnika) in te prekipi ostanes in ozaljeno zapustis mesto ali osebo z katero si v druzbo. Ljudje potem za tabo dvignijo obvi in se čudijo kaj je sedaj s teboj.Ta tvojo muhasti znacaj te postavlja torej v slabso luc, in ljudje imajo z tem tezave. Kjer jim ne dopuscas dokoncati misli, ali pa ti morda primankuje tolerance inpotrpelnja da bi poslusala mnenje in misli osebe do konca. V nadalnjem odnosu do tvojih soludje, bi te lahko obcutili nekaksen straj innesigurnost, kadar se odpravlajo k tebi - konikoli nevedo ali bos dobre ali slabi volje. Tudi doma pokazes ta tvoj nemirni znacaj, nikoli nisi zadovoljna s tem kar imas, ali pa tako kot je, verjetno zato veckrat spreminjas vzgled tvoje sobe inkasneje tudi tojega doma. Tvoj dom bo zaradi strelca na zacetku 4 hise po vse verjetnosti vtujini, lahk pa da bos tudi doma imela najraje nekje kjer je veliko travnika okoli sebe. V svoji sobizbiras najraje vse vrste listkov ki jih lepes na vse (morda ker se bojis da bi kaj pozabila) ali pa so to listki z floskima ali pa posterji, zraven tega pa zbiras stara pisma,
Med drugim si clovek ki zelo zgodaj ostaja, v glavnem zvecer zate ni primerna ura.
Pri komunikaciji si precej realisticno usmerjena, vendar dajes prevec poudarek na malenkosti, ali pa hoces za vsako trditev dokaz. Prvi otis ki ga dobi clovek o tebije da si bolj sramezljivain zadrzana, Nikoli nebi sla tako dalec da bi se v druzbi napila ali pa sposabila , pa tudi nedopuscas dabi se luudje zaradi tebe norcevali..

Luna v prvi hisi pomeni da ne zivis rada sam in da si zelo nemirna, neprestanoma bi nekaj delala in nekam sla, veliko akcije rabis v tvokjem zivljenju, brez tega se hitro dolgocasis Sicer rada pomagas drugim, ampak prevec zrtev pa tudi nisipripravljena dajati. Najvecji vpliv n atvoj znacaj ima tvoja mati. S to lunino pozicija je bila po vsej verjetnosti tvoja mati, zelo nenavdna zenska. Zelo imas rada morje in sploh okolje kjer je voda, ponavadi se ludje odlocijo tudi zato da zivijo v blizine vode.
Luna v tej pozicij ima zeljo, da bi lahko delovala v javnostia li so v stiki z javnost.. Tvoj nastop v javnosti je povezan z ljudstvom ali zenskami, vzroki bi bili pomoc na humanitaren podrocju. ( ta tem podrocju je tudi povezan z tvojim poklicem).
Ze od otrostva si zaradi potrebe po ljubezni senaucila prilagajati tvoji mami,zato da bi ji ostregla inz tem pridobila njeno ljubezen. Ljubezen matere je sicer nujno potrebna za zdrav razvoj , vendar pri prilagajanju pozabljas na to, da imas tudi lastne zelje in da imas pravico do tega da jih drugi upostveajo, ce TI kaj hoces.
Luna tik ob ascendentu dajeskoraj animalicno sposobnost, da pravocasno spoznas ali йavohas“ neprijetnosti ali nevarnosti. Ta obcutek te velikokrat resuje, da ne zaides v tezave, pod pogojem da poslusas na svoj lastni instinkt.
Tvoja luina stoji v kvadratu z luno kar ni prav positivno, mordaveliko sanjaris. To sanjarenje pocenjas vecinoma doma in se vrti okrog tvojega poklica in partnerstva. Razgljabljas pa tudi o tem kaj se v tebi ntri dogaja, o tem ponavadi molcis, ker se bojis da bi se drugi zaradi tega posmehovali. Vendar moras paziti da ostajas pritehfantazijah relisticna in na tleh -najbolje bi bilo realisticno premislevanje v kolikor so mozne uresnicevanje tvojih sanj. Ker je neptun vldar nad ribami se ukvarjas dusevno tudi z partnerstvom. Najbolj primeren partner naj bi bila riba. Morda ga bebos takoj najdla mozno da bos nasla sele kasnej to primerna oseba, kjer te v mladih letih bolj taki moski zanimajo ki so trmasti, ali imajo znacaj ovna, torej energicni, vitalni, hrabri, nimajo strahu in optimisticni, njihov telo je bolj sportne narave. Kaseje v zivlenju si bos zazelela povsem drugacnega tipa, romanticnega, idelaisticen, dobrodusen, ustrezljiv in oseba kibo izredno pozorna, vendar bo imel sibko voljo, ali bo zelo ranljiv, nekako se bo naslanjal nate.
Z soncem vtehtnici imas zeljo po harmoniji, vse kar bi unicevalo tvoj mir, te spravlja v nemir. Tudi na zunaj intvoj nastop daje sicer na prvi pogled vtis harmonicnega cloveka, inbi taka tudi bila ce ne bi imela tako mocen polozaj lune ki ti pri tem precej nagaja. Se preje sem ti napisala da se pac moras nauciti obvladati svoj muhasti znacaj, dalahko tvoje sonce popolnoma zazari. Sonce v prvi hisi ti daje moc da ze rano zacnes oblikovati svoj karakter v to smer da se ti zelje uresnicjo. Sonce v prvi hisi povzroca castno in autoritarnoi osebo ki ima v sebi mocno voljo. Ta energijo pa ne usmerjas le nase ampak tudi za druzbopovsem pa za razkrivanje lastnih skrivnosti (12 hisa) .Morda se ze zelo zgodaj ukvarjas s tem od kod prihajas, kot so teme karma,ali s vsem tistim kar ti ludje niso povedali in ki jih zelis odkriti. Druga moznost je tudi dana skrivaj pomagas ljudji, ne da bi dala vedeti kdo je to bil in drzis v roki vse vajeti za napeljevanje dolocenih dogodkov. Prav zaprav zelo uzivas pri tej skrivni ・anipulaciji“ dogodkov in se na svoj nacin zabavas pri opazuvanju ljudji in govoric, kjer jesonce naravni vladar 5 hise tudi ta podrocje kaze da so ta dejanja zelo nesebicna,ampak odvisno od tvoje volje, veliko idej imas na tem podrocju, kar je za tvojo samozavest positivno. Tudi kasnej je mozbo da bos se osebno (kot hobi ki ti bolahko odprla vrata za sluzbo) . Med drugim imas hobi ki je na podrocju metafizike, okkultisma,magije, alkemije, hipnose, psihoanaliza, in vse mozne veje elektrotechnike. Izgleda da te manj zanima zunajnost cloveka, temvec bolj njegova notranjosti. Ena od teh ved ti poklicno veliko pomaga. Vsajti ti tvoja delovna okolica povezana z zaseldovanjem dogajanja na podracja ki so povezana z elektroniko, internetom radio in televiziji, velikh hisah, racunalnikom lahkopa tudi z sanatoriji, vzgojne in socialne ustnove ali bolnisnice Pri mislim da je bolj prvo podrocje bolj merodajno kot drugo)
Saturn v 1 hisi in v tehtnici stoji sam in ni povezan z soncem. Kar zate pomeni , da si potrpezljiva, prakticna, delovna in ambiciosna in zelo previdna. Navidezno bolj resna oseba, z obcutkom za dolznosti in pravicnost. V soli so bili predmetiki so te najbolj privlacli, geografija, geometrija in zgodovina. Saturn vlada nad kozorogom, ki stoji v4 hisi in 5 hisi. S tem je bil si serano naucila prevzemati odgovornosti, kjer so pac zivljenske okoliscine tozahtevale, morda je biltvoj dom mesto kjer ste pogosto sprejemali goste iz tujini, ali pa so sodniki, ludje ki zelo radi moralo pridigajo, morda so nekateri mednjimi tudi zelo verni ludje. Z kozorogom na zacetku 6 hise si svoje ljubezenske partnerje izberes izredno kriticno , Na zaceku so ti vsec zelo resni in pridni fanti, vendar se bos modra zacele nekega den dolgocasiti s takimi venomar paradnimi eksemplarji fantov, pri katerih imas obcutek da je vse tocno nacrtovano in je vedno vse isto: UAAAAH! Kaksen dolgcas,si bos rekla, ( no ja za ravnotezje imas ja prijatelje ki so malce drugacni) sicer to ce imas fanta, ni ravno po njegovem okusu.
In tako se bos zacela zanimati bolj za neformalne tipe ki ne bodo tako preklemansko zapeti, zadrgneni in kjer bos vedno znova presenecena nad idejam, kako te znajo presenecati. Ze nacin ko vodnar usvaja je res orignalen! : ) No taki vburljivi tipcki so sicerizjemno zanimivi, ampak kar se njihove svobode tice pa zelo konkretni. Tako da bo o bolj izgeldalo kot kaksen lezeren odnos. Vsekakor bozanimivo in razburljivo, poslusati se pogavarjati z njimi in izmenjavati idej, miselnih in misli o dejanj kaj vse bila lahko poceli, v tem obdobju bos verjetno prvic krat imela obcutek,da si lahko nekomuzaupas, ne da ti je strah da bi se ti nekdo zaradi tvojih fantasticnih sanji posmehoval. S tem pa postajajo te vedno bolj privlacni.
Ce bos imela kdaj otrok bo prvi ali kozorog ali pa vodnar ( sonce ali ac). Sicer bos imela dva partnerja v zivljenju ( neptun vada nad ribam in ribe kazejo na dualnost)
No vrnemo se nazaj k saturnu, saturn kot vladar 10 hise kise zacne z medium coelijem v dvojcku, ti prinasa pozno uspeh. V javnosti bos priznana zaradi dveh stvari, za katere si tiosebno k temu pripomogla, Te dva uspeha bodo pripomogla da si bos lazje zasluzila denar.
Jupiter Pluto nista v konjukcija, kjer najvecji odmik stopinj (orbit) za knjukcijo le 6 stopinj zato jih ne smatram za konjukcijo tudi pluto in merkur ne smatram kot konjukcijo,kjer je njihov orbit 6,18 stopinj
Torej lahko upostevamo le tehtnico skupaj z skorpionom, in stanje 3 planetov v drugi hisi,kipopisuje tvoj odnos do materialisma in denarja.
Ponavadi imajo Pluto in Jupiter ludje ki so zelo usepsni na borsi, spremenljiv pluto lahko povzroci da si pridbis z delnicam veiko denarja, vendar obstaja tudi moznost da ga hitro ( celo cez noc izgubis) vzrok zato izgube vidimo v tretji hisi,komunikacije ki pri tebi tudi kaze daje toi nacin kako delas, torej preko racunalnika interneta in hipermoderno komunikacijsko naparavo. Tukaj kaze uranus nato, da moras biti izredno pozorna, na sledece siituacije: nacin komuniciranja, sporocilo teh informacij ( kaj je res in kaj ni res), nenadoma pridobljene informacije ( pisma fax mail itd) ki bi lahko povrocilo nenadno napacnodejanje, ki te lahko pelje v bankrot, nacin kako in katerega dobis te informacija in nepremisleno dejanje na te informacije. Delnice bos imelana podrocijah na d katerim vlada tehtnica,
moda, zlato, nakit, denar ( ker venera tudi vlada nad denarjem) , likovne umetnije, alkohol, vse vrste pijace in zdravila. Izogibati semoras akcijah ki imajo opravka z drogami in narkotik ( te delnice ti ne priporocam -samo sitnosti bos imela) pri poslovanju,upostevaj nasvete iz seste hise. Borzne delnice - niso navezane na domovinoampak izgleda, da bos delovala na svetovnem trziscu, Po vsej verjjetnosti
bos delala delno tudi doma ( Jupiter vlada na stelcom , tega pa imas na zacetku cetrte hise) . No ker smo ze pri denarju opravka bos imela poslovno z bankami in javni in komunikativnimi instituciami - tudi potovanja bodo vecinoma zaradi teh stvari.
Morda te bo reseval merkur ki ga smatram bolj skorpionskega kot pa pripadnik tehtnice. 0,15 stopinj mu manjkata za skorpionu. Merkur te bo morda z casom povrocil da bos v nacinu tvojih misli in prisluzenju precej neobzirna in hladnokrvna do skrajnosti, obvaldovalno,manipulantko in clovekl ki se zlahka skrega. Kar lahko le blazi tvoj soncni znacaj tehtnice -mislim pa da bo scasoma znacajskorpiona zmagal, predvsem na komunikativnem podrocju. Ker imas 8 hiso v ovnui ti priporocam da se izo gibas znacaja ovna,ki zaradi nepremislenosti lahko naredi veliko skode sam sebi. V borzo te pa vpeljal nekdo iz prijateljskih krogov, kdo drug kot oven na visokem polozaju. Za uvod je sicer fajn -vendar vzemi je njegova strmoglavost, vedno pazljivo.
No za ostalo pa ti prepuscam tebi.
lp
Jupi

#15 tehtnica

tehtnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 9. september 2002, 01:00

quote:


Med drugim si clovek ki zelo zgodaj ostaja, v glavnem zvecer zate ni primerna ura.

Jupi




Vaaauuu, Jupi, tole si se pa poglobila. Hvala.

A tale trditev, da sem jutranji človek izhaja iz ure rojstva?
Ker sem to nekje zasledila in me je presenetilo, ker imam sploh ta problem jutranjega vstajanja in ponočevanja.

Aja, še nekaj: glede aspektnih struktur (likov): a se te nanašajo samo na planete? In če si ti naletela na kakšne?

Pozdravčke

#16 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 9. september 2002, 01:00

zivio tehtnica,
ne zgodno ostajanje je devisko, najhujsi so pa tisti ki imajo sonce v devici ( te pridejo se na veselico, se preden se je ta zacela)
no ja so pa zanesljivi.
Ja ti kar se tvoje ure tice Si csicer v emailu napisala vprasalnico
verjetno si ga vzela od rojstnega lista.

Kar se pa tvojih omenjenih raznovrtsnij nastetih konjikcij tice
ni niti eden v konjukciji to sem ti napisala zakaj kjer je orbit pre velik da bi ga lahko upostevala edeina konjukcija ki pa bolje sibko deluje je morda jupiter in saturn (en hoce dat gas drugi ga pa bremsa)
ce tedva sem ter tja nekaj ne zakuhata, nista taprava :)))))))))
Ostalo imas vse natacno napisano.
lp
Jupi

#17 tehtnica

tehtnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 9. september 2002, 01:00

quote:


Ja ti kar se tvoje ure tice Si csicer v emailu napisala vprasalnico
verjetno si ga vzela od rojstnega lista.

Kar se pa tvojih omenjenih raznovrtsnij nastetih konjikcij tice
ni niti eden v konjukciji to sem ti napisala zakaj kjer je orbit pre velik da bi ga lahko upostevala edeina konjukcija ki pa bolje sibko deluje je morda jupiter in saturn (en hoce dat gas drugi ga pa bremsa)
ce tedva sem ter tja nekaj ne zakuhata, nista taprava :)))))))))
Ostalo imas vse natacno napisano.
lp
Jupi






Živjo!

Rojstna ura je menda točna (zdej sem pozabla kaj točno sem že napisala v emailu).

Tole glede konjunkcij: jest glede orbit nisem vedela, kolikšne so še sprejemljive, so mi jih pa razni računalniški programi izpisovali, tako da me je zanimalo zaradi tega.

Drugače sem jest mislila z aspektnimi liki strukture kot so T-kvadrat, zrahljana opozicija,... sam to verjetno že spada pod novo vprašanje (ki bi jo mogla posebej odpreti na forumu) in je ločeno od sedanjih.

Še enkrat hvala.

LP

#18 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 10. september 2002, 01:00

A sploh ves kaj je T kvadrat?

#19 tehtnica

tehtnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 10. september 2002, 01:00

quote:

A sploh ves kaj je T kvadrat?





Hoj!

Nek sem prebrala in če se ne motim je to povezava treh planetov (to mi ni jasno) z aspekti (nekakšen trikotnik): ene opozicije in dveh kvadratov.
A je tko?

Lp

#20 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 10. september 2002, 01:00

Ja samo morajo biti povezani medseboj in planet v centru je tisti ki najbolj nagaja, vendar ti ga itak nimas.
lp
jupi

#21 tehtnica

tehtnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 10. september 2002, 01:00

Hoj!

Ker jest sem tole spraševala v zvezi s Kironom (ker ni planet, a ne?). Program iz astro.com mi je zračunal kvadrat med venero in marsom ter marsom in kironom in opozicijo med venero in kironom. (orbite se mi zdi, da so ponekod visoke). A to ne more biti T kvadrat?

LP

#22 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 11. september 2002, 01:00

Ja to bil T kvadrat vendar je chiron 83,05 stopinj oddaljen od marsa, s tem je orbit za quadrat prevelik. (najvec naj bi bil 6 stopinj).

#23 tehtnica

tehtnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 11. september 2002, 01:00

quote:

Ja to bil T kvadrat vendar je chiron 83,05 stopinj oddaljen od marsa, s tem je orbit za quadrat prevelik. (najvec naj bi bil 6 stopinj).





Živjo!

Mene glih tele orbite zanimajo, kako je z njimi. Ti npr. za kvadrat na primer smatraš najvišjo 6 stopinj, jest pa za isti aspekt doma v knjigi preberem 8, podobno pri konjunkciji. In me zanima, če so te orbite dejansko točno določene - oziroma po nekem soglasju - ali vsak astrolog uporablja svoje? Mene tole mal bega.
In tudi, če je orbita prevelika, a aspekt še deluje, ali ne več. Kaj ti Jupi in drugi glede tega mislite?

Lp

#24 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 11. september 2002, 01:00

Hudimn, a se ne reče orbis (največja dopustna meja).....

PETRA

#25 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 11. september 2002, 01:00

rakec vsak astrolog ima svoj nacin izrazanja, na slovenskem se ni poenaceno pojmovanje tega, no vsaj uradne ne. kjer tudi leksikona se nimamo. Med astronomi pa velja se vedno orbit.

Tehtnica:
to je dobro vprasanje. ce si svoj horoskope izracunate na www. astro.com potem tam uporablajo po astrologinji Liz Green naslednje orbite
za quadrat, opozicijo, konjukcijo in trigon 10 stopinj
za sextil pa sest
med tem nekatere druge rizbe bolj omejujejo naprimer pri soncu in lune na 9, merkur, venus in mars na 7 uranus, neptun in pluto na pet
najnovejse pa sploh na zelo majhen aspekt ker se hitro premikajo.

No medtem se seveda na celem svetu, pa tudi na zadnjih konferencah niso uspeli poenaciti to za vse. Nekateri menijo da prevec velik obit pac nemoremo upostevat, ker pac quadrat je 90 stopinj in konec, za ostale seveda isto.
No v moji praksi pa opazam sledece:
ce stopinje ne kazejo tocni kvadrat, trigon itd. se ta aspekt malo oslabi, postane sibkejsi cimvecji je orbit, cim slabse upliva, pri nekaterih celo sploh nic. Bolj natancen je aspekt, bolj lahko pristevamo interpretacijo za ta aspekt.
No Jaz osebno imam veliko literature in kjerkoli so kaj pisatelji astrologi razlagali je bilo najvec 6 stopinj za quadrate trigone konjukcije in oppozicije pomeni od palneta 3 stopinje levo ali desno - vse drugo se je izkazalo da redkokdaj stima in to pri 2.500 horoskopov. Potemtakem drzi. Seveda pa naj imajo drugi svoje mislenje
ampak mislim da se v forumu, vidi da se na podlagi tega da zelo natancno povedati o cem je stvar.
lp
Jupi




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0