Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Slovenski Bogovi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
93 komentarjev na to temo

#1 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 15. december 2007, 08:34

Ma je kdo poznavalec slovenskih Bogov? Prav rada bi kaj vedela o njih.Sicer 1x smo že govorili o tem,pa ni bilo nekega znanja.

#2 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 15. december 2007, 09:13

Ma je kdo poznavalec slovenskih Bogov? Prav rada bi kaj vedela o njih.Sicer 1x smo že govorili o tem,pa ni bilo nekega znanja.



O tem najdeš v knjigi Damjana J. Ovsca: Slovanska mitologija in verovanje. Obsežna knjiga od kakih 500 strani. Enkrat je bila v eni ljubljanski knjigarni ena divja razprodaja in kupil sem jo za 500 tolarjev. Zunaj pa je kakih 15 let, tako, da jo v večjih knjižnicah gvišen najdeš. Če pa te zanima kak konkreten bog, ali kaj v zvezi z njim, pa lahko pogledam.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#3 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 15. december 2007, 09:53

Wauu,Jeti,Nosorog,hvala! :palec: :palec: :palec:

#4 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 15. december 2007, 10:30

Jeti,ful zanimivo to o črnem panterju,sej stvar znana,samo se sprašujem a je kdaj živel črni panter na našem področju,da je sploh omenjen?

#5 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 15. december 2007, 11:40

Slovanska mitologija

http://www.rtvslo.si...mitologija/3051



http://www.promin.si...e_primer_rs.htm

"V zgodovini je bil panter zaščitnik samostojnosti Slovencev..."


http://forum.sds.si/...php?id=1961&p=1

"Črni Panter predstavlja zgodovinsko Karantanijo. V heraldičnem društvu "Adler" na Dunaju je študija vzbudila določeno pozornost. Prof. Hans Jäger - Sunstenau, ki je takrat predsedoval društvu, je o njej objavil poročilo v ugledni reviji Archivum Heraldicum (Lausanne 1982, št. 3-4). Poročilo ima naslov: Heraldische Symbole im alten Slowenisch-Karantanien (HERALDIČNI SIMBOLI V STARI SLOVENSKI KARANTANIJI)."


http://slo-tech.com/...m...2&mesto=149

"ČRNI PANTER izhaja še iz časov rimskega Norika, rimske province na ozemlju Vzhodnih Alp, po propadu katere, se je na identičnem ozemlju pojavila KARANTANIJA - PRVA SLOVENSKA DRŽAVA. Panter je ohranjen na več kamnitih spomenikih iz tiste dobe.

Če že hočeš natančnost. Sicer pa sem ti že prej povedal in še zdaj trdim, da je Črni Panter od nekdaj Slovenski, ker je nonstop bil na našem ozemlju."

#6 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 15. december 2007, 12:34

Jeti, nosko, tantra... vsem najlepša hvala! x:Xx x:Xx x:Xx

Tudi sama se zanimam za slovensko zgodovino in je zelo težko kaj izbrskat, večinoma je bilo ali zažgano ali iztrebljeno s prihodom krščanstva.

Zanima me pa tudi znanje naših prednikov-zdravilcev, rastline ki so jih uporabljali za zdravljenje na naših tleh (recimo kot so imeli Indijanci znanje na svojem terenu; Amazonski Indijanci znanje o rastlinah v Pragozdu; Avstralski Aborigini v Avstralski pustinji; znanje o telepatiji; o tem kako lahko domorodci začutijo kje je voda, kje bodo našli hrano za tisti dan; kako poslat sporočilo ko se znajdeš v nevarnosti..; obnašanje z divjimi živalmi in sporazumevanje z njimi,...

Kdo ve kaj o tem?

Pa še to o črnem panterju me je presenetilo - pred 10 leti sem v Južni Italiji kupila kipec črnega panterja, ki je narejen iz črnega vulkanskega prahu (Vezuv). takoj ko sem ga zagledala me je pritegnil, morala sem ga imet... kot da bi me uročil (njegova fotka je v moji temi "FOTOGRAFIJE"... in potem preberem tu da je simbol "goriških panterjev"... zanimivo.
Objavljena slika

#7 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 15. december 2007, 13:16

Jeti, nosko, tantra... vsem najlepša hvala! x:Xx x:Xx x:Xx

Tudi sama se zanimam za slovensko zgodovino in je zelo težko kaj izbrskat, večinoma je bilo ali zažgano ali iztrebljeno s prihodom krščanstva.

Zanima me pa tudi znanje naših prednikov-zdravilcev, rastline ki so jih uporabljali za zdravljenje na naših tleh (recimo kot so imeli Indijanci znanje na svojem terenu; Amazonski Indijanci znanje o rastlinah v Pragozdu; Avstralski Aborigini v Avstralski pustinji; znanje o telepatiji; o tem kako lahko domorodci začutijo kje je voda, kje bodo našli hrano za tisti dan; kako poslat sporočilo ko se znajdeš v nevarnosti..; obnašanje z divjimi živalmi in sporazumevanje z njimi,...

Kdo ve kaj o tem?

Pa še to o črnem panterju me je presenetilo - pred 10 leti sem v Južni Italiji kupila kipec črnega panterja, ki je narejen iz črnega vulkanskega prahu (Vezuv). takoj ko sem ga zagledala me je pritegnil, morala sem ga imet... kot da bi me uročil (njegova fotka je v moji temi "FOTOGRAFIJE"... in potem preberem tu da je simbol "goriških panterjev"... zanimivo.


Glej,zanimivo kam teče ta debata!!! No,moj učitelj (njemu se nihče ne klanja xcivx !!:),no on pravi, da šamanizem bil tudi v naših krajih,kar me je prav šokiralo,saj tega nihče ne ve,oziroma je precej nejasno vse skupaj.Bi bilo pa res zanimivo kaj odkriti!
Wau zanimiva tvoja izkušnja s črnim panterjem,bom šla pogledat sliko! Mogoče spomin na prejšnja življenja,no mogoče,skoraj sigurno.Meni se tudi zgodil en močen filing,ko sem stopila na tla enega ashrama( Himalaya),da je to to,občutek,da sem tam zares doma,veselje,domačnost,...

#8 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 15. december 2007, 13:30

Meni se tudi zgodil en močen filing,ko sem stopila na tla enega ashrama( Himalaya),da je to to,občutek,da sem tam zares doma,veselje,domačnost,...


Razumljivo. Saj si vendar ljubiteljica ljubiteljev. x:o)x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#9 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 15. december 2007, 13:31

Odprli ste zanimivo temo. POznamo čuda tujih božanstev, vsak nedeljski duhovnež zna našteti stotine Šri teh ali onih, a o domačinski mitologiji smo dejansko precej bosi. To povem tudi zase in me je kar malce sram, ker se nisem nikoli temu malce resneje posvetil. Obljubim, da bom popravil to napako. :V:
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#10 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 15. december 2007, 13:36

Dr. Zmago Šmitek: Šamanizem na Slovenskem?

pdf ebook:

http://hrcak.srce.hr/file/7995


Dr. Mira omerzel Mirit - Jesen 2007

http://www.klub-srec...ovice/1105.html

#11 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 15. december 2007, 14:03

Če že hočeš natančnost. Sicer pa sem ti že prej povedal in še zdaj trdim, da je Črni Panter od nekdaj Slovenski, ker je nonstop bil na našem ozemlju."
[/quote]
Ok,simbolike pa to,samo če je dobesedno živel pri nas,to mislim.

[quote name='tantra' post='924883' date='15. Dec 2007, 13:37']Dr. Zmago Šmitek: Šamanizem na Slovenskem?
pdf ebook:
http://hrcak.srce.hr/file/7995
Dr. Mira omerzel Mirit - Jesen 2007
http://www.klub-srec...ovice/1105.html[/quote]

Bingo!! :palec: :palec: :palec:
Mira Omerzel je pa res faktor,a ne?Točno ma sej ona fura šamanizem pri nas....,ona bi marsikaj znala povedat.A je kdo bil na kaki njeni delavnici?

#12 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 15. december 2007, 14:10

http://www2.arnes.si...10/slovani.html


"...Čaščenje ognja

Čaščenje ognja je tesno povezano s Soncem. Včasih so slovanska ljudstva imela ogenj za živo bitje, na kar kažejo izrazi »živi ogenj«, plamen »lie, pogoltne«. Iz mitičnega porekla ognja izvira njegova mitična moč in obredni značaj. Ogenj so spoštovali, častili, oboževali, vendar ni šlo za poseben kult. Verjeli so, da ima ogenj nadnaravne lastnosti, podobno kot kraj, na katerem je gorel.

Netenje živega ognja (Srbi rečejo vadenje (vlečenje)) je bilo v navadi poleti. Ogenj so netili tako, da so dva kosa lesa drgnili drugega ob drugega. Netili so ga periodično ali občasno. Postopek so izvajali v »gluhem času«, to je ponoči ali pred sončnim vzhodom. Tisti, ki so netili živi ogenj, so morali biti nekako zazanamovani – bili so dvojčki ali rojeni na isti dan ali so imeli podobna imena. Ponekod so ta obred smele opravljati le nedolžne osebe: deček ali deklica, dekle ali fant. Nekaj dni pred netenjem živega ognja so morali udeleežnci živeti čisto, niso se smeli prerekati, poročeni pa niso smeli imeti spolnih odnosov. Med obredo sta morala biti netilca naga ali polnaga in nista smela govoriti.

Pri Slovanih so z ognjem povezani prazniki izraziti zlasti v poletnem času okrog solsticija na Ivanje (sv. Janez Krstnik, 24. junija), na Petrovo (sv. Peter in Pavel, 28. junij), vendar so krese kurili tudi na druge dni, npr. na Jurjevo (24. april), za veliko noč, okrog božiča, novega leta in še kdaj.

Za severno in vzhodno Slovenijo so značilni velikonočni ognji, ki jim na Štajerskem pravijo »vuzemnice«. Višek doivi kurjenje kresov okrog Ivanjega ali Šentjanevega. Že samemu dnevu pravimo kres ali kresni dan. Ljudstvo ga ima za najdaljšega (v resnici je najdaljši okoli 21. junija), zato tudi pravijo »ob kresi se dan obesi«. Kres pomeni sončni obrat (kretati!). Kresnih šeg je veliko – včasih so na kresni dan žgali kresove, nosili pamenice, kotalili goreča kolesa, vse to pa za to, ker so verjeli, da bo njihov ogenj »pomagal« Soncu, ki zato ne bo omagali in shiralo.

Še v hujši stiski so podobno počeli ob zimskem kresu, najkrajšem dnevu, ko so na ognjiščih žgali hrastove čoke ali panje...."

#13 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 15. december 2007, 14:37

http://www2.arnes.si...10/slovani.html
"...Čaščenje ognja

Čaščenje ognja je tesno povezano s Soncem. Včasih so slovanska ljudstva imela ogenj za živo bitje, na kar kažejo izrazi »živi ogenj«, plamen »lie, pogoltne«. Iz mitičnega porekla ognja izvira njegova mitična moč in obredni značaj. Ogenj so spoštovali, častili, oboževali, vendar ni šlo za poseben kult. Verjeli so, da ima ogenj nadnaravne lastnosti, podobno kot kraj, na katerem je gorel.


No, tole, kar je objavil tantra, je tekst Damjana Ovsca (Slovanska mitologija in verovanje).
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#14 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 15. december 2007, 15:33

Glej,zanimivo kam teče ta debata!!! No,moj učitelj (njemu se nihče ne klanja xcivx !!:),no on pravi, da šamanizem bil tudi v naših krajih,kar me je prav šokiralo,saj tega nihče ne ve,oziroma je precej nejasno vse skupaj.Bi bilo pa res zanimivo kaj odkriti!
Wau zanimiva tvoja izkušnja s črnim panterjem,bom šla pogledat sliko! Mogoče spomin na prejšnja življenja,no mogoče,skoraj sigurno.Meni se tudi zgodil en močen filing,ko sem stopila na tla enega ashrama( Himalaya),da je to to,občutek,da sem tam zares doma,veselje,domačnost,...

Mogoče je pa res spomin na prejšnja življenja. Zanimivo je tudi, da ko sem bila stara 5, 6 let, sem poskusila vsako rastlino in dala v usta. Če mi je bila všeč, sem jo pogoltnila, če ne pa sem jo izpljunila in odstranila vse sledi rastline iz ust. Tudi ko sem padla s kolesom in si ranila koleno, sem vedela, da moram dat na rano širokolistni trpotec, ne da bi me kdo od starejših o tem informiral in niti nisem videla pri starejših okrog mene. Pravzaprav sem jaz učila otroke iz bloka, kaj morajo naredit, če so se poškodovali. Tudi izgubljene ptičke, ki so padli iz gnezda, sem nosila domov in jih zdravila. Pa potem muce in kužke. Še vedno imam zanimiv odnos z živalmi. Večinoma razumem kaj mi govorijo, ko se pogledamo iz oči v oči. In ko vidijo da jih razumem naredijo ful presenečen izraz.


Mogoče sem pa res bila v enem od prejšnjih življenj že na tem ozemlju, in to v obdobju pred krščanstvom. Zanimivo da mi je Krst pri Savici in Pod svobodnim soncem zelo blizu, kot da bi to pokristjanjevanje osebno doživljala. Pa inkvizicija, zažiganje čarovnic...

Ampak rada bi se povezala z ljudmi ki imajo podobne izkušnje (pa ne spet kakšne komercialne fore), mogoče je še kje kdo v Sloveniji, da so prenašali znanje iz roda v rod. ??? Prepričana sem da je bilo znanje naših prednikov visoko razvito. Nimam dokazov, ampak tako čutim.
Objavljena slika

#15 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 15. december 2007, 15:41

Pa še to me zanima - je bil že kdo v Vrbovem Logu?
klikni

Zanimajo me vaše osebne izkušnje.
Objavljena slika

#16 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 15. december 2007, 15:50

Prepričana sem da je bilo znanje naših prednikov visoko razvito. Nimam dokazov, ampak tako čutim.


Stopi do knjižnice in si vzemi v branje knjigo Čudodelnik iz Primskovega (se ne spomnim avtorja). Tam boš videla, kaj vse je znal župnik Jurij Humar.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#17 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 15. december 2007, 15:55

barkley pravi, da so slovanski bogovi eni izmed bolj umirjenih..bol dobrih...ampak so nažalost tudi tonl v pozabo
enkrat smo imeli potovanje h njim...prav svetovno je blo :palec:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#18 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 15. december 2007, 16:10

barkley pravi, da so slovanski bogovi eni izmed bolj umirjenih..bol dobrih...ampak so nažalost tudi tonl v pozabo
enkrat smo imeli potovanje h njim...prav svetovno je blo :palec:


Kateri barkley?

Kam ste imeli potovanje???

Stopi do knjižnice in si vzemi v branje knjigo Čudodelnik iz Primskovega (se ne spomnim avtorja). Tam boš videla, kaj vse je znal župnik Jurij Humar.


Bom hvala. :palec:

Ampak on je bil župnik, mene pa zanimajo prevsem vračice in vrači.
Objavljena slika

#19 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 15. december 2007, 16:12

to je rowland a. barkley...šaman....sem bila pri nejmu na delavnici in smo imeli kar nekaj teh popotovanj..povprečno 2-3 na dan od tega da smo šli do duše matere zemlje, do tega kak se naučiš zdravit s prečiščevanjem čakr.....kr dost zadevic.....in enkrat smo mela pač šamansko popotovanje(on nam je rekel kam gremo in na potem s svojo energijo in bobnom pomahal) do slovanskih bogov..z namenom, da ugorovimo kaj delajo in če jim je dolgi čas, naj jim damo novo nalogo xnckrivx
v glavnem zlo zanimivo vse skupaj ;)
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#20 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 15. december 2007, 16:13

barkley pravi, da so slovanski bogovi eni izmed bolj umirjenih..bol dobrih...ampak so nažalost tudi tonl v pozabo
enkrat smo imeli potovanje h njim...prav svetovno je blo :palec:


Zanimivo,a lahko kaj več poveš....hvala!

#21 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 15. december 2007, 16:13

http://antostm.com/c...emid,1/lang,si/
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#22 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 15. december 2007, 16:14

Alma Maximiljana Karlin

1889-1950

http://teozofija.inf...fija_Karlin.htm

#23 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 15. december 2007, 16:18

Zanimivo,a lahko kaj več poveš....hvala!

js sem dobla tako sporočilo, da jim sploh ni dolgi čas....da so še vedno tu....so pač spremenili vloge
razdelili so se v elemente vetra, vode in zemlje....tisti del, ki pa naj bi bil ogenj, se pa je odločil in raje pomaga ljudem pri prehodu na drugo stran....vsi pa tvorijo peti element, ki je ljubezen

slike in občutki so bili tak fantastični, da se tega ne da opisat :vio:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#24 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 15. december 2007, 16:25

js sem dobla tako sporočilo, da jim sploh ni dolgi čas....da so še vedno tu....so pač spremenili vloge
razdelili so se v elemente vetra, vode in zemlje....tisti del, ki pa naj bi bil ogenj, se pa je odločil in raje pomaga ljudem pri prehodu na drugo stran....vsi pa tvorijo peti element, ki je ljubezen

slike in občutki so bili tak fantastični, da se tega ne da opisat :vio:


Wau! Super tole! :2src:

Pa so te delavnice v slovenščini ali v angleščini?
In koliko je stala ta tvoja delavnica če ni skrivnost?

to je rowland a. barkley...šaman....sem bila pri nejmu na delavnici in smo imeli kar nekaj teh popotovanj..povprečno 2-3 na dan od tega da smo šli do duše matere zemlje, do tega kak se naučiš zdravit s prečiščevanjem čakr.....kr dost zadevic.....in enkrat smo mela pač šamansko popotovanje(on nam je rekel kam gremo in na potem s svojo energijo in bobnom pomahal) do slovanskih bogov..z namenom, da ugorovimo kaj delajo in če jim je dolgi čas, naj jim damo novo nalogo xnckrivx
v glavnem zlo zanimivo vse skupaj ;)


A potem jim niste dali nove naloge?
Objavljena slika

#25 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 15. december 2007, 16:29

Ampak on je bil župnik, mene pa zanimajo prevsem vračice in vrači.


Župnik, ki je deloval na sila nenavadne načine. Enga tipa je npr. ozdravil tako, da ga je povil z volno, konce volne pa speljal skozi okno in jih privezal na bezgov grm :eek: :eek: :eek:

Ker je deloval, kakor je pač deloval, je imel težave tudi z oblastjo. Enkrat so poslali k njemu dva orožnika, da ga pripeljeta na zaslišaje. Rekel jima je, naj medtem, ko se bo on pripravil, sedeta. Sedla sta in nista mogla več vstati. Tako sta sedela cel dan in celo noč, zjutraj pa jima je dovolil, da vstaneta - seveda sta spizdila brez njega.

Ker so ljudje skušali zedeti "njegove skrivnosti", so kradli pisma, ki jih je pisal sorodnikom. Zato je vse sorodnike, s katerimi si je dopisoval, naučil sanskrta ( :eek: :eek: :eek: ). Potem pisma niso več izginjala, saj jih ni nihče razumel. x:o)x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0