Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Članek o škodljivosti uporabe tamponov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
43 komentarjev na to temo

#26 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 22. november 2005, 21:08

xyesx zgleda, da je to domena dvojčič. xredx No, sej je blo sam 1x, no. :inocent:



x:Dx če je to lih domena dvojčic neb vedla :inocent: je pa zihr sam ena dvojčica tok uplejena da gre tako stvar javno povedat :wOOt:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#27 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 22. november 2005, 21:10

x:Dx če je to lih domena dvojčic neb vedla :inocent: je pa zihr sam ena dvojčica tok uplejena da gre tako stvar javno povedat :wOOt:

Kako sam ena? Jst pa ti = 2! A ti gre matematika mal bl švoh, a? :vragec: x:Dx x:px

#28 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 22. november 2005, 21:21

Kako sam ena? Jst pa ti = 2! A ti gre matematika mal bl švoh, a? :vragec: x:Dx x:px


:vragec: jst sm bla prva, ti pa za mjen punavlaš x:Dx x:px
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#29 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 22. november 2005, 23:09

Za azbest še vedla nism, logično mi pa je, da morjo zadeve (tamponske in vložkovne) pobelit, z rožicami in sončkom pa to glih ne delajo :vio:
Ka pa vem, pomoje je najboljša srednja pot.

ma, najbolš kar WC - papir al pa eno staro majco not dat, pa je. xrolleyesx x:o)x x:Dx sem čist pobesnela enkrat, ko sem ugotovila, da sem kupila odišavljene vložke. xrolleyesx :xx!: totalna bedarija! pa odišavljen WC -pair - tudi bedarija, že kar snobovstvo, pa razvajenost. :xx!:
pravte ene, da vas moti tista plastika med nogami in nevemkajševse. saj zamenjaš zadevo na uro, dve in si ves čas fresh in sploh nimaš filinga, da je kaj med nogami. x:Dx
enkrat mi moja teta kozmetičarka! prijavi, da si ona da vložek zjutrajv gate in ga ŽE tam ob štirih popoldne zamenja! x:Dx ŽE! x:Dx
uf, same komplikacije! kaj, če bi meli za vložke posebej temo? x:Dx (hec)

#30 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 23. november 2005, 09:55

me je kar groza ko tole berem... xrolleyesx

sama ne uporabljam tamponov, ker mi niso ok in, ker se popolnoma strinjam s tisto, ki je napisala, da kar je za ven, naj gre ven...

parfumirani vložki se mi pa ravno tako ne zdijo preveč "zdravi"

je pa res, da je cena povezana s kvaliteto...itak sem pa mnenja (no včasih sem takole mislila, zdej se ne ukvarjam več s tem, ne razmišljam o tem) da bi mogle ženske dobivat vložke zastojn, npr pri ginekologu
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#31 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 23. november 2005, 09:56

ma, najbolš kar WC - papir al pa ...



Hejj, jst tut tko včash nardim; dnevnih pa sploh ne uporablam :xx!: Se mi zdi boljši WC papir (zamenaš vsakič k greš na WC, kar je ob popitih 2 L vode/dan kar pogosto), zmeri fresh&clean. Morjo bit pa 3slojni-vsaj zame!
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#32 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 23. november 2005, 10:05

Hejj, jst tut tko včash nardim; dnevnih pa sploh ne uporablam :xx!: Se mi zdi boljši WC papir (zamenaš vsakič k greš na WC, kar je ob popitih 2 L vode/dan kar pogosto), zmeri fresh&clean. Morjo bit pa 3slojni-vsaj zame!


ja za dnevne je pa meni ginekologinja rekla, da sploh niso fajn, ker potem se ne prezračiš...
jaz jih sploh ne uporabljam več...že kar neki let...sej čemu pa bi jih?...ne štekam

že tko, če imam oprijete hlače ni fajn, pol da bi še kak tampon not stlačla, pa še take za čez dan...
takoj bi se vnelo, razdražlo,...mogoče še kake glivice...
ne ne...ni to zame
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#33 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 23. november 2005, 12:22

zgleda da sploh nobeden ni tega odprl, tle namreč piše da te zgodbe o tamponih in vložkih niso resnične


x8Dx aha, jst sem pa papež x;)x

:8): pa si ti namontiraj plastične gate, da te vidim....kok časa boš zdržu :sniky: :madpro:

xrolleyesx neverjetno koliko vejo tisti, ki tega nikoli niso uporabljali....
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#34 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 23. november 2005, 14:34

x8Dx aha, jst sem pa papež x;)x

:8): pa si ti namontiraj plastične gate, da te vidim....kok časa boš zdržu :sniky: :madpro:

xrolleyesx neverjetno koliko vejo tisti, ki tega nikoli niso uporabljali....


ma ne...naj si tampon namotira v anus, tkole vsak dan cel teden, pa bo pol povedu, kaj si njegova rit misl o tem x:Dx x:Dx :vragec: x;)x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#35 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 23. november 2005, 15:48

pizda, ne vem al ste fuknjene al kaj

nikamor si ne bom vtikal tamponov, to si dej ti...jst sm samo predložil linke, kjer piše da so mejli o azbestu v tamponih ena neumnost

x:Dx ne se razburjat, kle se očitno res niste zastopli, očitno res ni nobena linka odprla.......pa takoj a veš uno češ, djed, namontiri si vložek pol pa govor.....kok smo ženske boge pa to x;)x no jst itak ne verjam temu, sicer pa azbest gor al dol :xx!: po moje stokrat slabš res cele dneve tisto plastiko med nogami drajsat, se strinjam z vsemi k so proti tem dnevnim vložkom, mislim če se ti umiješ vsak dan pa redo gate preoblačiš, za kirga vraga rabiš pol te dnevne vložke :eek: ščitniki perila kao....a pol lohk maš 14 dni ene gate gor xrolleyesx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#36 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 23. november 2005, 15:59

:palec: sej kul no.....fajn da si objavu, sam odpret jih more pa vsak sam a ne x;)x x:Dx

kri je pa dobr pognat mal včas, da kanale bolš prepuče x:Dx x:o)x
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#37 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 23. november 2005, 16:09

xcivx bojna sekira zakopana x;)x x:Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#38 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 23. november 2005, 16:11

x;)x
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#39 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 23. november 2005, 16:57

x:Dx x:Dx
----------

x8Dx aha, jst sem pa papež x;)x

:8): pa si ti namontiraj plastične gate, da te vidim....kok časa boš zdržu :sniky: :madpro:

xrolleyesx neverjetno koliko vejo tisti, ki tega nikoli niso uporabljali....



#40 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 23. november 2005, 17:07

x:Dx
---------

x:Dx ne se razburjat, kle se očitno res niste zastopli, očitno res ni nobena linka odprla.......pa takoj a veš uno češ, djed, namontiri si vložek pol pa govor.....kok smo ženske boge pa to x;)x no jst itak ne verjam temu, sicer pa azbest gor al dol :xx!: po moje stokrat slabš res cele dneve tisto plastiko med nogami drajsat, se strinjam z vsemi k so proti tem dnevnim vložkom, mislim če se ti umiješ vsak dan pa redo gate preoblačiš, za kirga vraga rabiš pol te dnevne vložke :eek: ščitniki perila kao....a pol lohk maš 14 dni ene gate gor xrolleyesx



#41 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 23. november 2005, 18:37

ka se pa ti režiš kle :vragec: tapru en tedn vložke nos, pa bomo vidl če ti bo do smeha :vragec: x:Dx x:o)x
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#42 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. april 2007, 15:08

Kalčkove e-novičke, 5. april 2007

Vabimo Vas na predstavitev ekoloških higienskih izdelkov Natracare, ki bo v Kalčku BTC v petek, 6. aprila 2007 (od 14. do 20. ure) in v soboto, 7. aprila 2007 (od 10. do 16. ure).

EKO ni le hrana…Kadar govorimo o ekoloških izdelkih, navadno pomislimo na živila. Kaj pa vsi ostali izdelki, s katerimi prihaja naše telo v neposreden stik? Zagotovo tudi ti izdelki ne bi smeli vsebovati pesticidov in kemijskih dodatkov, sicer se nam lahko zgodi, da škodljive snovi nemoteno vstopijo v naše telo.



MOGOČE ŠE NISTE VEDELI …:

V običajnih higienskih pripomočkih (vložkih in tamponih) lahko najdemo pesticide (zaradi vsebnosti neekološkega bombaža), kemične primesi in sledi dioksina, kadar so higienski pripomočki beljeni s klorovim dioksidom. Nevarnega dioksina ni, kadar proizvajalci uporabljajo beljenje z vodikovim peroksidom.
Povprečna ženska v svojem življenju porabi 11.000 tamponov ali vložkov, torej je pomembno, kakšno vrsto izdelkov uporablja, saj postane vpliv snovi v teh izdelkih zaradi trajne uporabe gotovo pomemben. Snovi v teh izdelkih vstopajo v telo nemoteno in hitro, ker ima sluznica lastnost, da omogoča lahek prehod snovi.
Ženske, ki se zavedajo potrebe po zmanjšanju stika s sintetičnimi materiali, nepotrebnimi kemikalijami in dodatki ter s tem želijo odstraniti možni vzrok zapletov in bolezni, se odločajo za povsem bombažne higienske pripomočke iz ekološko pridelanega bombaža, ki so visoko kakovostni, izdelani iz čistih in naravnih materialov, niso beljeni s klorom in ne vsebujejo rayona, plastike in sorodnih sintetičnih materialov, ki imajo negativni učinek na naše zdravje in okolje.

Veliko zdravja Vam želimo!

Vaša Kalčkova ekipa

#43 Kylie

Kylie
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 047

Objavljeno: 8. april 2007, 19:09

zanimivo...
Življenje je sestavljeno iz številnih drobnih kovancev.
Kdor jih zna pobirati, si nabere celo premoženje.

JEAN ANOULIH

#44 Borijan

Borijan
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 12. april 2007, 13:28

Sem našla eno še boljšo:


Study: Fellatio may significantly decrease the risk of breast cancer in women

Thursday, October 2, 2003 Posted: 9:19 AM EDT (1319 GMT)

(AP) -- Women who perform the act of fellatio on a regular basis, one to two times a week, may reduce their risk of breast cancer by up to 40 percent, a North Carolina State University study found.

Doctors had never suspected a link between the act of fellatio and breast cancer, but new research being performed at North Carolina State University is starting to suggest that there could be an important link between the two.

In a study of over 15,000 women suspected of having performed regular fellatio over the past ten years, the researchers found that those actually having performed the act regularly, one to two times a week, had a lower occurance of breast cancer than those who had not. There was no increased risk, however, for those who did not regularly perform.

"I think it removes the last shade of doubt that fellatio is actually a healthy act," said Dr. B.J. Sooner of Johns Hopkins School of Medicine, who was not involved in the research. "I am surprised by these findings, but am also excited that the researchers may have discovered a relatively easy way to lower the occurance of breast cancer in women."

The University researchers stressed that, though breast cancer is relatively uncommon, any steps taken to reduce the risk would be a wise decision.

"Only with regular performance will your chances be reduced, so I encourage all women out there to make fellatio an important part of their daily routine," said Dr. Inserta Shafteer, one of the researchers at the University. "Since the emergence of the research, I try to fellate at least once every other night to reduce my chances."

The study is reported in Friday's Journal of Medical Research.

In 1991, 43,582 women died of breast cancer, as reported by the National Cancer Institute.

Dr. Len Lictepeen, deputy chief medical officer for the American Cancer Society, said women should not overlook or "play down" these findings.

"This will hopefully change women's practice and patterns, resulting in a severe drop in the future number of cases," Lictepeen said.

Sooner said the research shows no increase in the risk of breast cancer in those who are, for whatever reason, not able to fellate regularly.

"There's definitely fertile ground for more research. Many have stepped forward to volunteer for related research now in the planning stages," he said.

Almost every woman is, at some point, going to perform the act of fellatio, but it is the frequency at which this event occurs that makes the difference, say researchers.

The reasearch consisted of two groups, 6,246 women ages 25 to 45 who had performed fellatio on a regular basis over the past five to ten years, and 9,728 women who had not. The group of women who had performed fellatio had a breast cancer rate of 1.9 percent and the group who had not had a breast cancer rate of 10.4 percent.

"The findings do suggest that there are other causes for breast cancer besides the absence of regular fellatio," Shafteer said. "It's a cause, not THE cause."


Torej ženske gremo v akcijo x;)x x:Dx xg:Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0