Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Metoda (oz.tečaj) hitrega branja-power reading


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
53 komentarjev na to temo

#26 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. december 2008, 21:28

in? in kaj ce je clovek poslovnez? so fuc.ing what!
mislm!!! kaj je v tem narobnega? po tvoje je torej poslovnost napacna (en navaden poslovnez). navedel si en kup tvojih obsodb in vzrocev razmisljanja.

mislm, clovek ponudi svoje usluge, znanje, whatever. Celo zagotavlja uspesnost. Mislim, ljudje se sami odlocajo o tem ali nekaj sprejmejo ali ne, potrebujejo ali ne.
Mislim, ker je cloveku nekdo antipaticen, al pa se mu zdi fejk, pa kr obsodbe. Slovenci se tko radi ukvarjamo s tistimi ki nam gredo na zivce.

mislm, ce ti hods u sluzbo, pa si recimo inzinir strojnistva al pa vratar, whatever... mislm, a si kej drugacen? vsi delamo svoje ane. pac tisto kar verjamemo da je vredu. eni bolj eni manj. in lahko mi verjames, da slovenci se zdalec nismo neumni, in ce bi delavnica bila vecini ljudi zanic, je sigurno ne bi bilo! ocitno pa so ljudje zadovoljni in hodijo na take delavnice ane. mislm, kaj je v tem slabega. nic.
jasno so taki, ki jim pricakuejo vec in taki ki so zadovoljni, kot z vsem.
So tudi zdravniki, zdravitelji, ki nekomu resijo life, drugemu pa je se slabe po terapiji, al pa celo vmre.
Vsaka zadeva ima ponavadi vec plati ane.


Dodajam tisto kar menim da je zanimivo. pa mi je vseeno ali je to pishajker al pa polde, al pa ti.
meni je vseeno ce je to on, ni pa mi vseeno za to kar pocne. Namen se mi zdi dober. Kaksen pa je njegov namen v resnici pa ne morem soditi kajne. Konec koncev pa sploh nisem njega rekliral, temvec delavnico. po "nakljucju" je pac on voditelj.

in ce ne drugega je med drugim tudi oseba ki z nekaterimi ostalimi v sloveniji premika barikade utecnosti branja in izobrazevanja s tem kar pocne. in TO mene zanima.

Menim da bi bilo verjetno zelo dobro ,ce bi hitro znali brati vsi. vsak pa se lahko samostojno odloci ali je neko ctivo v toliko zanimivo, da ga prebere hitro ali z vecjim premislekom.

glede na to, da si tudi ti hodil v solo (morda se hodis), bi v tistih casih zelo rad videl, da bi kaksno knjigo prebral hitreje kot si jo. Obenem pa si jo tudi zapomnil dovolj dobro ali vsaj zadovoljivo kajne.

In ce vsaj malo poznas tehniko hitrejsega ali tega "drugacnega" branja, lahko ugotovis, da zahteva tudi doloceno umiritev. in ce pomislis da bi ravno ta umiritev, skoncentriranost in fokusiranost, marsikomu dandanes zelo koristila, potem lahko ugotovis, kaj bi se zgodilo, ce bi dolocene tehnike priceli uporabljati v solah. kaj bi to pomenilo za ucence. Sem skoraj preprican, da za vecino zelo dobro okoliscino. pa ne samo njim, tudi odraslim.

Ampak, pri nas se treba pac prebijat skozi steno kritike slovenstva. Ni cudno, da vse glavce pa veleumi izginejo v tujino. Ob majhni plači, se kup kritik.

Okoli nas je marsikaj dosti bolj pomembnega, v kar bi naso "spotiko", oz. kritiko bilo res dobro usmeriti, se bolje pa aktivnost, roko, ki pomaga!

#27 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 20. december 2008, 09:41

sem ti argumentiru. pa ko rečeš so fucking what, se po mojih empiričnih izkušnjah začne fajt, ne pa pogovor tko, da sem zakluču.

pa še neki, dragi moj sanjač...

usluga je zastonj, zanjo rečeš prijatelju. storitev se pa plača, ponjo greš h kapitalistu. to je razlika in dokaz, da vam je skisal možgane.

basta. x;)x

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#28 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. december 2008, 14:03

ne bi vedel. ocitno potrebujes dodatnih izkusenj. dokaz kako lazje je pljuvat, kakor argumentirat.
in ko ze o fajtu govoris. malo poglej kaj in kako si pisal. ampak te itaq ne zanima, ker si si dal duska pa spljuval tistega cesar niti ne poznas.

aja, tisti, ki racuna svoje usluge je torej kapitalist xcivx x:o)x

ok, pa ce imamo mi res skisane mozgane, potem imas skisane ocitno tudi ti, ki se ukvarjas pa pljuvas po takih, ki jih ne sprejemas. Obenem pa sem ti napisal, kaj ti pomaga trditev, ce je ne znas argumentirat + z dejanjem. Pokazi torej da si ti bolji in da znas ti bolje! A lahko? Pa bomo potem rekli, ja glej ga nimbo je imel prav. Najlazje pa je sekat stari, tko kot vecina folka pocne. In takega sekanja najdes povsod kolikor ces. Podpore pa od nikoder. Zafurstriran folk do daske. Vsi tolk blazno pametni, njihovih dejanj pa od nikoder.

#29 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 20. december 2008, 18:33

lega, še enkrat... pa ne delam norca iz tebe, ampak te hočem nekaj naučit. pa ti ne bom 500 eur zaračunu.

USLUGA SE NE PLAČUJE. STORITEV SE PLAČUJE. eno in isto dejanje je lahko ali to ali ono. kaj pa je, je pa odvisno od motivacije dajalca. x;)x

torej, po definicij nihče ne more zaračunat usluge. zaračunavaš storitev.

evo, to je moje dejanje in praktičen prispevek k tvojemu vedenju. x:px

ti dejansko nekaj maš od mene, razumeš, in to kar sem ti dal je usluga, dragi moj. poslovnež pishajker pa deva storitve... in to drage storitve. x:Dx

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#30 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. december 2008, 19:10

Ja in?
Lojze pa hodi v sluzbo, pa dela za strojem. Daje sebe za placo. Razlike v osnovi ni. Vsak prodaja sebe na svoj nacin. Ocitno je to nerazumljivo in nesprejemljivo xrolleyesx

Hodis v trgovino, gres v restavracijo, placujes vodo, elektriko, ogrevanje, plin... !? Itaq. Potem so tudi tebi skisali mozgane, saj hodis in koristis usluge kapitalistov, njihove produkte in storitve in torej nisi prav nic drugace kakor ljudje, ki gredo na delavnico pishajkerja, za katere pravis, da imajo skisane oprane mozgane - po tvoji teoriji! x;)x

Ok, super, zdej bi ti rad mene in ljudi poducil, da pishajkerova delavnica ni vredna denarja in da je on kapitalist. Jaz in recimo nekateri ljudje, pa se kjub temu se vedno zelimo nauciti hitro brati.
- Me bos torej naucil ti? Ali je vse kar bos storil, da bo s rekel, da je pishajker kapitalist in da so tisti ki zelijo hitro brati ovce!?
Torej lahko od tebe razumljivo pricakujemo da bos pokazal in povedal kako bolje postopati, kakor tako kot kritiziras!
Pa da te vidimo no!? Bos naredil delavnico hitrega branja in naucil ljudi hitrega branja bolje kakor on, po moznosti brezplacno al kako! a? :vio:

Pa mislis da bo kdo hotel uciti se od tebe in takih, ki pljujejo po drugih ljudeh a!?
Mislis, da je ucenje drugih samo neko prakticno ali mentalno whatever znanje... stari zacni, pa bos videl. Bomo potem videli kako bos se pameten! x;)x

#31 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 21. december 2008, 09:37

branjevke na trgu bi se me prej usmilile.

ti si pa car. ja, odpru bom šolo hitrega branja (junk food literature) zato da teb dokažem bla, bla, bla. kralj. x:Dx

sem podal svoje argumente in za njimi stojim. pishajker daje storitve in po mojem mnenju nateguje folk. in to ne sam od udspred, ampak tut od uzad. x;)x

teb free, mi pa ni treba nič dokazvat. meni je vseeno kaj si pa ti misliš o tem. imam pa možnost, da izrazim svoje mnenje in to počnem.

simple as it is.

sej ti povem. če si pa nekako čustveno vpleten pa takoj začneš... ja, pa pol ti odpri, pa bomo pol vidl, pa sam pljuvaš, pa nekateri ljudje majo fajn, bla, bla, bla. js ti pa ne morem tko pisat, razumeš. pišem o pishajkerju in ne o tebi in celo ne pishajkerju ampak vsem, ki to pač berejo in preden se zapodijo v neko vzhičeno pričakovanje, mogoče mal nimbusa dozirajo. x:Dx

mam pa jst tut svoje ljudi za pohvalt, dragi free. ljude k jim sam ne bom nikoli niti do gležnja, razumeš. in eden izmed takšnih je npr. križnar. sam ne mi zdej tega fanta s križnarjem primerjat, ker si bom šou žile rezat.

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#32 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 21. december 2008, 11:33

mam pa jst tut svoje ljudi za pohvalt, dragi free. ljude k jim sam ne bom nikoli niti do gležnja, razumeš. in eden izmed takšnih je npr. križnar. sam ne mi zdej tega fanta s križnarjem primerjat, ker si bom šou žile rezat.

:lol: :palec:

Še eno morda "zlobno": če ta pishajker uči hitro brati tako, kot je na hitro spackal svojo knjigo (brez šumnikov in brez kakršne koli lekture), potem to hitro branje že ne more biti kvalitetno. Sicer pa se glede branja popolnoma strinjam z nimbusom in XYZ-jem. Berimo počasi, globoko, kontemplativno, večkrat ...
Possible—but highly unlikely.

#33 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 21. december 2008, 14:54

Sem proti hitremu, poševnemu, preskočnemu in še kakšnemu branju. Moja izkušnja je, da so hitre stvri kratkega roka. Naj živi počasno prebiranje. x^x

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#34 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 21. december 2008, 15:03

Vsa kar se dela počasi in temeljito je človeku koristno, pa naj si bode dihanje, gibanje, branje,hranjenje in da razveselim lokalne hotnice, da, tudi seks.


P.S
Tudi sama inkvizicija je imela metodo počasnega izpraševanja, le izgorevanje je bilo hitreje kot smo si ga želeli ali zamislili, saj je hudobec zapustil nedolžno meso, še preden nam je, opazovalcem, uspelo do konca zapasti v kontemplacijo


Ja. Še Smolar je reku: "Dejte bolj počas"!

#35 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. december 2008, 15:12

jasno da ne. blatenje pa ti je ocitno zelo blizu!
Si se eden izmed mnogih, ki mnogo kritizirajo, sami pa ocitno niso sposobni ustvariti nic boljsega!
pa lep pozdrav v blatenju se naprej. x:o)x kar das, to dobis. pa lep pozdrav

branjevke na trgu bi se me prej usmilile.

ti si pa car. ja, odpru bom šolo hitrega branja (junk food literature) zato da teb dokažem bla, bla, bla. kralj. x:Dx

sem podal svoje argumente in za njimi stojim. pishajker daje storitve in po mojem mnenju nateguje folk. in to ne sam od udspred, ampak tut od uzad. x;)x

teb free, mi pa ni treba nič dokazvat. meni je vseeno kaj si pa ti misliš o tem. imam pa možnost, da izrazim svoje mnenje in to počnem.

simple as it is.

sej ti povem. če si pa nekako čustveno vpleten pa takoj začneš... ja, pa pol ti odpri, pa bomo pol vidl, pa sam pljuvaš, pa nekateri ljudje majo fajn, bla, bla, bla. js ti pa ne morem tko pisat, razumeš. pišem o pishajkerju in ne o tebi in celo ne pishajkerju ampak vsem, ki to pač berejo in preden se zapodijo v neko vzhičeno pričakovanje, mogoče mal nimbusa dozirajo. x:Dx

mam pa jst tut svoje ljudi za pohvalt, dragi free. ljude k jim sam ne bom nikoli niti do gležnja, razumeš. in eden izmed takšnih je npr. križnar. sam ne mi zdej tega fanta s križnarjem primerjat, ker si bom šou žile rezat.

xrainbowx



#36 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 21. december 2008, 18:15

Vsa kar se dela počasi in temeljito je človeku koristno, pa naj si bode dihanje, gibanje, branje,hranjenje in da razveselim lokalne hotnice, da, tudi seks.


P.S
Tudi sama inkvizicija je imela metodo počasnega izpraševanja, le izgorevanje je bilo hitreje kot smo si ga želeli ali zamislili, saj je hudobec zapustil nedolžno meso, še preden nam je, opazovalcem, uspelo do konca zapasti v kontemplacijo


Res je. Drugače so pa stvari kot na dlani: Če je knjiga vredna branja jo damo na vodo, da vidimo, če plava. Če plava, ugotovimo, kaj tudi plava...npr. majhni kamenčki in morda tudi raca. Nato to zadevo stehtamo in primerjamo s težo knjige in nam je vse jasno.
Tako veli inkvizicijski almanah. :vtz:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#37 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 22. december 2008, 13:15

Ja, ze res, da je lahko pocasnejse usmerjanje pozornost in predvsem ob tem razmislek veckrat bolj blagodejen kakor hitenje. A le za dolocena ctiva!
Samo, kdo pa pravi da hitro branje pomeni hitenje sploh! To ste zakljucili in neke predspotavke. A hitrega branja sploh ne poznate!
Ce hoce clovek dejansko hitro brati in si ob tem tudi veliko zapomniti, pomeni, da mora biti precej umirjen, zbran in skoncentriran.
Hitrost branja sploh ni vedno pogojena s tem koliko si clovek zapomni! Temvec je pogojena z naravnanostjo, odprtostjo, skoncentrranostjo in se...

Seveda pa obstajajo razlicna ctiva kajne! Vi znalci priviligirano ocitno berete samo tisto, za kar si vzamete veliko casa.
Ob tem pa obstaja se kupe ctiva, ki ravno ni material ob katerem se je potrebno zelo poglabljati.
Ocitno vam manjka izkusenj ljudi, ki se s takim materialom soocajo v sluzbah vsakodnevno! Ki morajo predelati veliko gradiva, aktov, clenov, zapisnikov, porocil, vesti, taksnih ali drugacnih novic, tega ali onega..
In jasno, lazje furat omejenost in mislt kolk smo pametni, pa znalci ker "mi" pa beremo pocasi ane x:o)x

Imam znanko kateri zavidajo vse sosolke. Faks izdeluje z 5x manj truda kakor njene vrstnice. Znanje boljse. Hitro branje z odlicnim spominom in alfa stanje. Usmerjena pozornost, brez bluzenja.

Me zanima ce je kdo od vas sploh probal hitro branje, kaj sele da ima z njim neke prakticne izkusnje. Sicer pa, dober bralec clovek ne postane cez noc! Temvec je to delo na sebi!

Mentalno zaostalih je velika vecina ljudi. Pa ne v smislu kapacitete in zmoznosti, temvec tega, da svojih kapacitet enostavno ne uporablja(mo) dovolj. Ljudje veliko razmislajo, absorbirajo veliko razlicnih informacij, zelo malo pa se jih uporablja konstruktivno in usmerjeno!

#38 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 22. december 2008, 13:32

Tocno to! :palec: vsak izbira sam.
Ctivo za samorazvoj, ob katerem se ukvarjajo s samorefleksijo in poglabljanejm vase ter preteklost pac ni ravno ctivo za hitro branje. Nekla astrologija, disertacije, razna porocila itn.. pa jasno, zakaj pa ne.
Zato v hitrem barnju ne vidim šrav nicesar slabega, prej obratno, potrencial, moznost ki jo pac izkoristimo ali pa ne.

...drugače pa , čist Ok tole za tistega , ki mu je potrebno "hitro" branje... x:)x drugače pa ne vidim pomena ..zakaj bi lahko prebrala deset knjig v dveh dneh ..če je čist ok če jim preberem recimo v dveh mesecih x:)x



#39 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 22. december 2008, 13:33

Naj nekdo prebere kakšnega Kanta s hitrim branjem in nato razloži, za kaj se gre.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#40 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 22. december 2008, 13:44

Ocitno imas drugacne izkusnje kot nekateri drugi ljudje.
Nekateri uporabljajo hitro branje tudi kot fotografiranje skozi spomin. In imajo vecjo zmoznost preiskati videno v polju zaznavnega.

Ma, glej, kakor jaz vidim tukaj laiki natolcujemo nekaj o cemer nimamo pojma! xcivx x;)x
Jaz sem pripopal povezav za delavnico, kogar zanima bo sel, kogar ne, pa pac ne.
Kogarkoli to moti, je to pac njegov problem. Vsak naj bere kakor mu pase, itaq. Ze ce bere je dober znak, da verjetno zeli ziveti! x^x
Sicer pa znalci preberite prejsnjo stran te teme. ocitno so tu ljudje ki hitro branje tudi uporabljajo! :palec:

Morda pa je znanka samo za spoznanjce ali dve bistrejša od primerljivih sošolk in hitro branje pri tem nima nobene vloge.

Ravno napisal sem, da sem se v prejšnji armiji nekaj mesecev uril v hitrem branju. Z namenom, da bi lahko v balastu dokumentov našel in izločil tisto kar je pomembno za preiskavo kontrarevolucionarnih sil mraka in kaosa ki nikoli ne počivajo temveč vztrajno spodkopujejo temelje naše državne ureditve.

O d tega znanja mi je pa ostalo to, da sem na faksu preskakoval tone in tone nepomembnega teksta, ki je glej ga zlomka predavatelju bil očitno pomemben.

S hitrim branjem si ne uriš spomina Free, kdor to trdi laže kot pes. in s hitrim branjem se ne moreš učit.
Hitro branje ti služi samo zato, da lahko v tekstu od sto strani čimprej najdeš tisti del teksta, ki ga za nekaj potrebuješ.
Koristi le kadar iščeš zgolj podatke iz drugih knjig kot komplement knjigi ki jo obdeluješ.

sicer pa je včasih v knjigah dovolj pogledati kazalo


Ja, itaq. a sem govoril o cem drugem!

Naj nekdo prebere kakšnega Kanta s hitrim branjem in nato razloži, za kaj se gre.


Evo, super, me veseli. :palec:
Upam, da podas se kaksno tvojo prakticno izkusnjo uporabe hitrega branja, recimo doma ali sluzbi.

Sistem fotobranja je kombinacija vseh najučinkovitejših bralnih strategij – dokazano v študijah na univerzah tekom veliko let – s tem, kar zdaj poznamo kot fenomen zaznavne sposobnosti človeških možganov.
Je brez dvoma najboljši program pospešenega branja, ki je danes dostopen.

In predstavljen je na način, da ga lahko razume in ima od njega korist povprečen Zemljan in to za celo življenje.«

http://www.fotobralec.si/

super zadeva preverjeno :palec:



#41 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 22. december 2008, 15:26

Povsem strinjam s teboj! :palec:
Tezje govorim o predavanju, ker se ga nisem udelezil. V pogovoru z ljudmi ki hitro branje uporabljajo, pa bi rekel, da imas prav.

#42 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 22. december 2008, 17:22

Ja, ze res, da je lahko pocasnejse usmerjanje pozornost in predvsem ob tem razmislek veckrat bolj blagodejen kakor hitenje. A le za dolocena ctiva!
Samo, kdo pa pravi da hitro branje pomeni hitenje sploh! To ste zakljucili in neke predspotavke. A hitrega branja sploh ne poznate!
Ce hoce clovek dejansko hitro brati in si ob tem tudi veliko zapomniti, pomeni, da mora biti precej umirjen, zbran in skoncentriran.
Hitrost branja sploh ni vedno pogojena s tem koliko si clovek zapomni! Temvec je pogojena z naravnanostjo, odprtostjo, skoncentrranostjo in se...

Seveda pa obstajajo razlicna ctiva kajne! Vi znalci priviligirano ocitno berete samo tisto, za kar si vzamete veliko casa.
Ob tem pa obstaja se kupe ctiva, ki ravno ni material ob katerem se je potrebno zelo poglabljati.
Ocitno vam manjka izkusenj ljudi, ki se s takim materialom soocajo v sluzbah vsakodnevno! Ki morajo predelati veliko gradiva, aktov, clenov, zapisnikov, porocil, vesti, taksnih ali drugacnih novic, tega ali onega..
In jasno, lazje furat omejenost in mislt kolk smo pametni, pa znalci ker "mi" pa beremo pocasi ane x:o)x

Imam znanko kateri zavidajo vse sosolke. Faks izdeluje z 5x manj truda kakor njene vrstnice. Znanje boljse. Hitro branje z odlicnim spominom in alfa stanje. Usmerjena pozornost, brez bluzenja.

Me zanima ce je kdo od vas sploh probal hitro branje, kaj sele da ima z njim neke prakticne izkusnje. Sicer pa, dober bralec clovek ne postane cez noc! Temvec je to delo na sebi!

Mentalno zaostalih je velika vecina ljudi. Pa ne v smislu kapacitete in zmoznosti, temvec tega, da svojih kapacitet enostavno ne uporablja(mo) dovolj. Ljudje veliko razmislajo, absorbirajo veliko razlicnih informacij, zelo malo pa se jih uporablja konstruktivno in usmerjeno!


o.k. bom probal prebrati tvoj post na hitro, t´ko, bolj poševno.

Vtisi:

"Ja, saj je res, a samo včasih.
Niso vsi tako pametni.
Imam super pametno znanko, a ostali ljudje so večinoma degenerirani."

No, saj še kar gre. :palec:

Ja , to pa verjamem. ker zna balast likvidirat in se nauči bistvo. Tega se premalo učijo že v osnovni šoli pa predvsem v sredni. x:)x vse preveč nepomembnih podatkov...
bi bilo marsikomu veliko lažje...

drugače pa , čist Ok tole za tistega , ki mu je potrebno "hitro" branje... x:)x drugače pa ne vidim pomena ..zakaj bi lahko prebrala deset knjig v dveh dneh ..če je čist ok če jim preberem recimo v dveh mesecih x:)x


"Saj je res. Zna biti bolje. Ampak sicer pa ne."

:palec:

Morda pa je znanka samo za spoznanjce ali dve bistrejša od primerljivih sošolk in hitro branje pri tem nima nobene vloge.

Ravno napisal sem, da sem se v prejšnji armiji nekaj mesecev uril v hitrem branju. Z namenom, da bi lahko v balastu dokumentov našel in izločil tisto kar je pomembno za preiskavo kontrarevolucionarnih sil mraka in kaosa ki nikoli ne počivajo temveč vztrajno spodkopujejo temelje naše državne ureditve.

O d tega znanja mi je pa ostalo to, da sem na faksu preskakoval tone in tone nepomembnega teksta, ki je glej ga zlomka predavatelju bil očitno pomemben.

S hitrim branjem si ne uriš spomina Free, kdor to trdi laže kot pes. in s hitrim branjem se ne moreš učit.
Hitro branje ti služi samo zato, da lahko v tekstu od sto strani čimprej najdeš tisti del teksta, ki ga za nekaj potrebuješ.
Koristi le kadar iščeš zgolj podatke iz drugih knjig kot komplement knjigi ki jo obdeluješ.

sicer pa je včasih v knjigah dovolj pogledati kazalo


"Kaos, sile mraka, predavatelj, laže kot pes. Kazalo."

:palec:

Tocno to! :palec: vsak izbira sam.
Ctivo za samorazvoj, ob katerem se ukvarjajo s samorefleksijo in poglabljanejm vase ter preteklost pac ni ravno ctivo za hitro branje. Nekla astrologija, disertacije, razna porocila itn.. pa jasno, zakaj pa ne.
Zato v hitrem barnju ne vidim šrav nicesar slabega, prej obratno, potrencial, moznost ki jo pac izkoristimo ali pa ne.


"Točno to, zakaj pa ne, saj nisem jaz tako slab."

:palec:

#43 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 22. december 2008, 21:52

Ponovi vajo... xDDx

površno bereš... xDDx :o|o:


no, saj sem vedel, da hitro branje ni zame

#44 Rubyna

Rubyna
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 29. december 2008, 15:49

A veste kaj jaz mislim o tem?
Medtem,ko naj bi bila na takšnem tečaju,oz. da bi takole prebirala,bi se jez raje usedla v en udoben stol in prebrala kakšno dobro knijigo.Moje mnenje...xD

#45 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. december 2008, 16:00

tukaj so tudi forumske teme z naslovom
Knjige, ki so nam vsec
KNJIGE S PODROCJA DUHOVNOSTI 2
verjetno pa bi se jih se nekaj naslo x:o)x
Izkusenj s hitrim branjem pa verjetno nimas ane!? :inocent: xrolleyesx




#46 Rubyna

Rubyna
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 29. december 2008, 17:10

Jaz?!Ne res jih nimam,ampak saj pravim,moje mnenje...jaz itak zelo hitro berem.

#47 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 29. december 2008, 19:59

mal sem preletu tole temo in ugotovu dwe stwari:
itak eni pametni k sto mater...
in free zgubu žiuce x:px x:Dx za kar me sicer boli kurac, čeprou ni prou lepo...ampak smešn mi pa je x^x
pa bo še janko neki reku na to temo.
janko od nekdaj rad bere in zlo je firbčn, tko da ga zanima use. skoraj use. pa še zmer je ničnevednež :o|o:
uglaunem... janko bi tut rad znou hitrejš brat, zwedu za tale tečaj, razjasnu swoje filinge okol tistga avtoštoparja in šu na tečaj. in ga naredu. dobiu tut diplomo x^x
ampak janko useen ne zna hitr brat :xx!:
pa da potegnem črto:
to ni biu tečaj hitrega branja, ampak foto-branja. razlika je očitna. kle u bistvu ne bereš, ampak fotografiraš tekst. dejstwo je, da karkoli kdaj vidmo, je nekje slika tega sprawljena. pa slikaš kanta, lunine čwekarije al pa čičolino.
keč je sam u tem, da znaš to iz bohwed kje, pol k rabiš, prklicat na plan. pika.
za leposlovje brat... je tole čist mem. pomoje usaj, k sm bl oldfešn gaj.
za welik strokownga špeha predelat, pa je pomoje zlo uporabn. usaj jest bi se mal bl temu poswetu, če bi to rabu.
seweda pa sam mal ircam x^x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#48 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 30. december 2008, 09:07

mal sem preletu tole temo in ugotovu dwe stwari:
itak eni pametni k sto mater...
in free zgubu žiuce x:px x:Dx za kar me sicer boli kurac, čeprou ni prou lepo...ampak smešn mi pa je x^x
pa bo še janko neki reku na to temo.
janko od nekdaj rad bere in zlo je firbčn, tko da ga zanima use. skoraj use. pa še zmer je ničnevednež :o|o:
uglaunem... janko bi tut rad znou hitrejš brat, zwedu za tale tečaj, razjasnu swoje filinge okol tistga avtoštoparja in šu na tečaj. in ga naredu. dobiu tut diplomo x^x
ampak janko useen ne zna hitr brat :xx!:
pa da potegnem črto:
to ni biu tečaj hitrega branja, ampak foto-branja. razlika je očitna. kle u bistvu ne bereš, ampak fotografiraš tekst. dejstwo je, da karkoli kdaj vidmo, je nekje slika tega sprawljena. pa slikaš kanta, lunine čwekarije al pa čičolino.
keč je sam u tem, da znaš to iz bohwed kje, pol k rabiš, prklicat na plan. pika.
za leposlovje brat... je tole čist mem. pomoje usaj, k sm bl oldfešn gaj.
za welik strokownga špeha predelat, pa je pomoje zlo uporabn. usaj jest bi se mal bl temu poswetu, če bi to rabu.
seweda pa sam mal ircam x^x


sej če greš na njegovo stran ima en video, ko pol ure bere neki pravniški priročnik, potem pa pove par besed o tem in toliko kolikor on pove s polurnim branjem ti jaz povem brez branja. x:Dx mislem, v pogodbi so udeležene dve ali več strank. x:Dx to je za d*kanje merkatorjevih reklam in pravniških učbenikov. oboje je neuporabno. ne moreš se pa ti učit s fotobranjem stvari, ki jih morajo možgani med seboj povezat in priti do uvida, do zora. do tega prideš samo tako, da nekaj temeljito večkrat prebereš in o tem v prostem času razmišljaš, reflektiraš, preslikavaš. in šele potem, podzavestno, ko boš počel čisto ene X stvari se ti bo nad glavo naredu balonček, not bo pisal pa "heureka". x:Dx zdej, za študentarijo... tudi sam sem imel ene par izpitov, ko je bilo treba vedit knjigo 600 str. brez nekega razmišljanja in povezav, temveč piflanja in sem se vsedu ob polnoči za knjigo, zjutraj ob osmih pa šou na izpit. ampak od tiste knjige nisem vedu ob desetih nič več nič in nasploh sem takšne izpite sovražil iz dna srca. tko, da... ko rečeš strokovnega špeha ni čisto prou. strojniških, elektrotehničnih, matematičnih in še in še špehov ne boste vi fotografiral. če fotografiraš izpeljavo pitagorovega izreka si naredu nič. zato še enkrat pravim... predvsem za pravnike in za ljubitelje merkatorjevih reklam. x:Dx

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#49 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 30. december 2008, 09:31

sej če greš na njegovo stran ima en video, ko pol ure bere neki pravniški priročnik, potem pa pove par besed o tem in toliko kolikor on pove s polurnim branjem ti jaz povem brez branja. x:Dx mislem, v pogodbi so udeležene dve ali več strank. x:Dx to je za d*kanje merkatorjevih reklam in pravniških učbenikov. oboje je neuporabno. ne moreš se pa ti učit s fotobranjem stvari, ki jih morajo možgani med seboj povezat in priti do uvida, do zora. do tega prideš samo tako, da nekaj temeljito večkrat prebereš in o tem v prostem času razmišljaš, reflektiraš, preslikavaš. in šele potem, podzavestno, ko boš počel čisto ene X stvari se ti bo nad glavo naredu balonček, not bo pisal pa "heureka". x:Dx zdej, za študentarijo... tudi sam sem imel ene par izpitov, ko je bilo treba vedit knjigo 600 str. brez nekega razmišljanja in povezav, temveč piflanja in sem se vsedu ob polnoči za knjigo, zjutraj ob osmih pa šou na izpit. ampak od tiste knjige nisem vedu ob desetih nič več nič in nasploh sem takšne izpite sovražil iz dna srca. tko, da... ko rečeš strokovnega špeha ni čisto prou. strojniških, elektrotehničnih, matematičnih in še in še špehov ne boste vi fotografiral. če fotografiraš izpeljavo pitagorovega izreka si naredu nič. zato še enkrat pravim... predvsem za pravnike in za ljubitelje merkatorjevih reklam. x:Dx

xrainbowx


sorči, načeloma se čist strinjam s povedanim,...sam pravniško branje pa kar izpusti v tem kontekstu,....definitivno ne beremo "primere" na ta način :vragec: :o|o: x:)x
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#50 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 30. december 2008, 09:33

sorči, načeloma se čist strinjam s povedanim,...sam pravniško branje pa kar izpusti v tem kontekstu,....definitivno ne beremo "primere" na ta način :vragec: :o|o: x:)x


ne, glede na zaostanek res ne x:Dx

zezam se. o pravu imam svoje mnenje. that's all. nothing personal. x;)x

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0