Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Plutonov prehod v Kozoroga


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
254 komentarjev na to temo

#76 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 28. februar 2008, 23:14

:2src: :2src: :2src:

#77 Skutka

Skutka
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 1. marec 2008, 22:23

Mene je pa kar ubila ta plutonova mandala :eek: (prav grozni občutki so se pojavili....taki kot so že nekaj časa-se mi počasi približuje)

#78 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 1. marec 2008, 23:33

Mene je pa kar ubila ta plutonova mandala :eek: (prav grozni občutki so se pojavili....taki kot so že nekaj časa-se mi počasi približuje)



ja, pri Plutonovi mandali dobiš občutek, da želi posrkati vase.
Precej morbidna je.
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#79 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 2. marec 2008, 11:18

men je pa prav huda...skor domača..kot neptun :D
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#80 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 2. marec 2008, 13:34

men je pa prav huda...skor domača..kot neptun :D



x:Dx :palec:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#81 Skutka

Skutka
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 2. marec 2008, 17:25

Zanimivo....po parih "pogledih" na plutonovo mandalo ni več tako grozna-se jo bo treba navaditi x:Dx

#82 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 2. marec 2008, 20:59

AJUTO!!!!!!!!!!!!!

KAJ BO Z MANO V NASLEDNJIH LETIH:(

KOZOROGA IMAM V

SONCU
MERKURJU
VENERI

3.HIŠI

LUNA OPOZICIJA SATURN
VENERA SEKSTIL SATURN
SATURN OPOZICIJA URAN,
SATURN TRIKOTNIK NEPTUN,
SATURN OPOZICIJA PLUTON

V LUNI DEVICA
ASC ŠKORPIJON


MI VE KDO POVEDAT?

KER MENI SE RES ČUDNE REČI DOGAJAJO....V ZADNJEM ČASU V DOBRO:)
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#83 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 2. marec 2008, 21:33

SEm že postavila tole vprašanje ampak ne na tako obljudeni temi, zato se ponavljam in sicer me zanima delovanje tranzitnega Plutona v 1. hiši?

Drugače pa vas je zelo zanimivo brat x;)x !

#84 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 2. marec 2008, 22:15

Saturnova mandala deluje zelo prizemljeno in varno. xDDx preden sem jo videla, mi Plutonova ni delovala tako ekstravagantno, potem pa ja, malce. mi je pa barvno in tudi sicer všeč - Plutonova. Sončeva je tudi čudovita.

#85 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 3. marec 2008, 07:17

SEm že postavila tole vprašanje ampak ne na tako obljudeni temi, zato se ponavljam in sicer me zanima delovanje tranzitnega Plutona v 1. hiši?

Drugače pa vas je zelo zanimivo brat x;)x !

spremembe, spremembe in še enkrat spremembe
navznotr, navzven.....ti ne boš nikoli več ista ;)

js glih to šolo počasi(še kako leto) končujem x^x
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#86 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 3. marec 2008, 08:23

AJUTO!!!!!!!!!!!!!

KAJ BO Z MANO V NASLEDNJIH LETIH:(

KOZOROGA IMAM V

SONCU
MERKURJU
VENERI

3.HIŠI

LUNA OPOZICIJA SATURN
VENERA SEKSTIL SATURN
SATURN OPOZICIJA URAN,
SATURN TRIKOTNIK NEPTUN,
SATURN OPOZICIJA PLUTON

V LUNI DEVICA
ASC ŠKORPIJON


MI VE KDO POVEDAT?

KER MENI SE RES ČUDNE REČI DOGAJAJO....V ZADNJEM ČASU V DOBRO:)


Najprej prični pisat, da imaš v kozorogu to in to, v devici luno in podobno, ker v luni ne more biti device. x;)x Tak splošen pregled kot želiš, si lahko ogledaš na šoli astrologije (npr. luna v devici, sonce v kozorogu). Če želiš popolno razlago je na tak način ne boš dobila, kajti astrologija je precej ekzaktna veda in zahteva vpogled v celotno karto, poleg tega še v solarno karto (od letošnjega rojstnega dne do naslednjega, dobiš novo postavitev hiš in ASC), progresivno karto in tranzite.

#87 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 3. marec 2008, 14:26

spremembe, spremembe in še enkrat spremembe
navznotr, navzven.....ti ne boš nikoli več ista ;)

js glih to šolo počasi(še kako leto) končujem x^x

-------------------------
Hvala za odgovor, KLARUS :palec: !

Praviš spremembe, kaj? Ampak jaz sem se že v zadnjem desetletju skoraj total spremenila, tako da večkrat rečem, da sem zdaj drug človek kot pri 25-ih. Tudi bližnja okolica mi pošilja te informacije. In sedaj spet spremembe x8Dx ... No, sicer jih imam rada. Bomo videli, kaj pa misli Pluton pod pojmom sprememba?!
Sem kar fighter po duši, tako da, welcome Pluton :palec: !

To temo je popravil/a Rožica I: 3. marec 2008, 14:28


#88 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 4. marec 2008, 07:34

[quote name='smajcica' date='2. Mar 2008, 21:00' post='948547']
AJUTO!!!!!!!!!!!!!

KAJ BO Z MANO V NASLEDNJIH LETIH:(

:palec: Sva rešili Smajčica, kaj imaš kje. Si prav mislila, vendar sem popravila, kajti marsikomu ni bilo jasno, da imaš devico v luni.

Si precej resna, odgovorna kozoroginja, z venero v tvojem znaku, zato verjetno čustev ne kažeš ravno navzven. Tudi precej kritična in resna luna v devici je v družbi z ene strani s plutonom, kar vpliva na posesivnost, ljubosumje, po drugi strani v družbi z uranom, ki jo buri v drugo smer, jo dela precej nemirno, nestanovitno, drugačno. Že kakšno leto in pol si bila pod močnim vplivom plutona na luno in urana, zato si čutila verjetno precej drastičnih sprememb na področju prijateljstva, planov in tvoje osebne lastne vrednosti. Prijateljstvo ti pomeni precej, vendar stike lahko prekineš nenadoma in hitro.
Nekdo, ki te dobro ne pozna, te tudi težko okarakterizira, kajti neptun v prvi hiši vpliva prav na to nejasnost, vpliva pa na povečano intuicijo.

No ASC v močnem škorpijonu je trenutno v sekstilu s tranzitnim saturnom, zato čutiš večjo odgovornost do tega, da lahko marsikaj storiš kar se tiče ljubezni, otrok. Tranzit urana je že nekaj let precej spreminjal tvoj dom, precej sprememb, sedaj pa prehaja v hišo ljubezni, zato precej nenadnih sprememb na tem področju. Lahko bi prišlo tudi do kakšnega otročička?? Uran ti od 30.3. oponira tvojo luno, zato boš spremenila svoja čustva tristo na uro, kajti v tvoji natalni karti je konjukcija lune in urana močna, kar se vidi, da precej hitro menjavaš razpoloženje, vsaj kar se čustev tiče. Tranzit urana ti zavzema področji planov, prijateljstva in hiše ljubezni, otrok, zato bo na tem področju kar nekaj sprememb.
Saturn v hiši otrok v natalnik karti kaže, da do teh pride malo kasneje, zato ima veliko žensk otroke pri 40 letih.
Tranzit se ponovno pojavi od 11.8. do 3.10. Kar nekaj nemirnih uric se ti obeta, bo pa razburljivo.
Si v času sade satija, zato bo saturn verjetno zahteval od tebe kar nekaj prilagajanja in preverjanja discipline.

Potrebno bi bilo narediti še druge karte, da bi lahko potrdile nekaj trditev.

#89 konj

konj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 4. marec 2008, 17:58

ok tranzitni Pluton ti prinese, v kolikor nimaš oz. vzame, vkolikor imaš ... To velja za konjunkcijo

kaj pa pozitivni in negativni aspekti? ... Ali ti pozitivni vedno prinesejo oz. negativni vedno vzamejo/poderejo zadeve?

Kaj pa če nimaš in srečaš kvadrat Plutona? Bo to povzročilo negativno transformacijo na tebi ali ti bo vseeno nekaj pozitivnega dalo?

#90 Tonks

Tonks
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 160

Objavljeno: 4. marec 2008, 18:16

ok tranzitni Pluton ti prinese, v kolikor nimaš oz. vzame, vkolikor imaš ... To velja za konjunkcijo

kaj pa pozitivni in negativni aspekti? ... Ali ti pozitivni vedno prinesejo oz. negativni vedno vzamejo/poderejo zadeve?

Kaj pa če nimaš in srečaš kvadrat Plutona? Bo to povzročilo negativno transformacijo na tebi ali ti bo vseeno nekaj pozitivnega dalo?


Nevem, jaz imam tranzitni pluton zdaj v točnem kvadratu z jupitrom v 9.hiši v tehtnici. Tik zraven, v isti stopinji, imam še urana. In ker sem strelka po ASC je jupiter najbrž kar pomemben planet. Pa se mi zdi, da se mi nič kej dost ne dogaja s področja 9. hiše; čeprav želje in volja so; samo pravih opcij ni in druge stvari imajo trenutno prioriteto. Bolj zastoj bi rekla, kot kej drugega.

LP
gore so fajn

#91 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 4. marec 2008, 21:34

Lunca Hvala!
Zdetek v povno :palec: :))....veliko resnični dogodkov si opisala....upam le ,da bom pozitivno preživela in,da se najhuje že končalo:)..... xrolleyesx
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#92 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 4. marec 2008, 22:03

[No še to me skrbi,,,

od kdaj do kdaj bo trajal ta sade-sati

upam,da ne predolgo:(...
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#93 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 5. marec 2008, 07:31

[No še to me skrbi,,,

od kdaj do kdaj bo trajal ta sade-sati

upam,da ne predolgo:(...


Sade sati pri vseh drži sedem let in pol od takrat, ko nastopi. Ti si sedaj prihajaš na sredino in tranzit saturna čez natalno luno bo novembra najbolj pritisnil. Ko se prične umikat bo v času dveh let in pol obdobje minilo in verjetno ne bodo občutki tako intenzivni kot to leto. Zapomni pa si, da saturn v tem obdobju preverja tvojo disciplino, potrpežljivost in če si s tem "kompanjonom" v dobrih odnosih, te bo marsikaj naučil in ne preveč namučil.

#94 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 5. marec 2008, 17:52

Sade sati pri vseh drži sedem let in pol od takrat, ko nastopi. Ti si sedaj prihajaš na sredino in tranzit saturna čez natalno luno bo novembra najbolj pritisnil. Ko se prične umikat bo v času dveh let in pol obdobje minilo in verjetno ne bodo občutki tako intenzivni kot to leto. Zapomni pa si, da saturn v tem obdobju preverja tvojo disciplino, potrpežljivost in če si s tem "kompanjonom" v dobrih odnosih, te bo marsikaj naučil in ne preveč namučil.



K TEMU DODAM SAMO TO!

Da se v tem obdobju počutim tako močno,tako nepremagljivo,tako visoko,da še nikoli v življenju nisem imela toliko sposobnosti premagovat ovire in same sebe kakor imam v tem letu.Vse kar sem si zadala ciljev vse se mi uresničuje.Včasih se lkr prestrašim,ker imam občutek ,da mi zvezde padajo z neba.

Samo to si želim,da tako življenje kot ga imam sedaj tako v družini,službi,družbi in v vseh moji hobijih ,podpišem za celo življenje.

Zato sem vprašala,kaj se z menoj dogaja.Opažam in čutim,da sem se zelo spremenila.presenečam samo sebe in to v pozitivnem pomenu.Da sem boljša do sebe in do drugih v odnosu kot v delu.

to je to. A bo tudi ostalo tako?.....
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#95 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 6. marec 2008, 08:12

[quote name='smajcica' date='5. Mar 2008, 17:53' post='949272']
K TEMU DODAM SAMO TO!

Da se v tem obdobju počutim tako močno,tako nepremagljivo,tako visoko,da še nikoli v življenju nisem imela toliko sposobnosti premagovat ovire in same sebe kakor imam v tem letu.Vse kar sem si zadala ciljev vse se mi uresničuje.


:palec: Me veseli, če se človek še zahvaljuje za vse to, potem mu ne ostane nič nedosegljivo. Če poznaš bodoče tranzite slabših planetov, se jih ne ustrašiš, čeprav prinašajo na določene področja (hiše v karti) nekaj blokad, preverjanj ali novosti, veselja, odvisno seveda od narave planeta. Planeti se zadržujejo v različnih hišah, znakih različno dolgo. Seveda je vse odvisno od posameznikove karte v kateri so hiše različno velike. Tiste velike pomenijo področja, ki so človeku precej bolj pomembna v življenju kot tiste, ki so majhne, zato slab traznit čez tako manjšo hišo ne naredi velike "štale", sploh, če je hiša prazna in nezasedena.
Tranzit urana npr. v karti prinaša spremembe na področju, čez luno ali v negativnem aspektu prinaša notrnaji nemir, neptun prinaša nejasne slike v življenje, saturn preverja disciplino, resnost, delo, jupiter prinaša VEČ dobrin, optimizma, vendar v slabši karti tudi VEČ sranja, po domače povedano. Tvoj jupiter v karti je aspektiran z venero, kar pomeni, da včasih ne uživa v ljubezni tako zelo močno, kot bi sicer, če bi bil npr. v aspektu trigona ali konjukcije. Imaš pa s tako postavljenim jupitrom veliko možnosti za razvoj višje filozofije, religije, študija, ni nujno študija za diplomo za v okvir, pač pa študija za življenje. Tak jupiter je naklonjen tujini in zelo lepo aspektiran z uranom, kar ti daje predispozicijo, da tudi astrologijo lahko zelo razumeš.

Tudi generacijsko ima tvoja generacija v marcu kvadrat neptuna na natano pozicijo, kar pomeni, da bo nekaj nejasnosti na relaciji TI- DOM. Mogoče bo vse povezano s precejšnjimi iluzijami, zato je potrebno stati na precej trdnih nogah, kar pa je tebi kot kozoroginji mogoče.

Novembra in decembra boš uživala v ljubezni, to pa na vsak način. Samo nekaj izsekov iz tvojih bodočih tranzitov. :palec:

#96 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 6. marec 2008, 19:12

Matjaž Regovec( astrolog) pravi, da je med Saturnom in Plutonom edina razlika v tem, da oba za nekaj časa odvzameta emocije. Saturn jih skuša pozdraviti medtem ko nam jih Pluton meče nazaj kot 'gnila jabolka' Prispodoba se mi zdi dobra.
morda še tole:
Pluton v nasprotju s Saturnom ni toliko depresiven, temveč bolj maničen in nam povzroča izmenična razpoloženja.Saturn pa nikoli ne povzroča kakšne hiperaktivnosti in odtod tudi depresija.
Mislim, da je v tem zaobjeta vsa modrost v zvezi s Plutonom in Saturnom.

Tole sem zasledila med starejšimi teksti, ki sem jih šele zdaj brala, in bi malo pokomentirala:

Izpostavljena razlika med Saturnom in Plutonom se mi zdi hudo površna, precej nejasna in zato tudi ne prav zelo logična. Jaz bi rekla takole:
Saturn simbolizira omejitve inkarniranosti v fizičnem svetu ter zato tudi vsakršno stalnost form in oblik. Kot tak predstavlja sposobnost za sprejemanje omejitev, za zrelost, odraslost, realnost, modrost in prizemljenost. Njegov izkrivljen vidik se kaže v pretirani togosti in fiksiranosti form.
Pluton simbolizira najmočnejšo in najradikalnejšo preobrazbeno silo in zato tudi smrt. Nanaša se tudi na najglobje in najbolj elementarne sile v človeku, katere lahko človek zlorabi za največja grozodejstva ali pa za največje plemenitosti.

Med Saturnom in Plutonom bi zato težko govorila o eni sami razliki (tudi če delujeta tranzitno), ker predstavljata kvalitativno različni arhetipski silnici. Še manj pa bi lahko govorila, da odvzameta emocije (kaj pravzaprav to sploh pomeni?). Kaj tudi to pomeni, da jih eden skuša pozdraviti, drugi pa jih meče kot gnila jabolka? Od nekoga, ki je nosilec lastne šole astrologije, bi človek pričakoval več jasnosti, logičnosti in pa psihološke pronicljivosti. Če Pluton meče emocije nazaj, potem jih tudi ne more odvzeti. (Res da je tole iz druge roke, tako, da je vprašanje, če je citirani avtor zadeve tudi zares tako povedal)

Vsekakor bi rekla, da oba zdravita, vendar vsak na svoj način – pri Plutonu je ta način res lahko bolj »gnil«, saj kot sem dejala, deluje skrajno brezkompromisno.

Težko bi se tudi strinjala s trditvijo, da Pluton ni toliko depresiven kot Saturn temveč bolj maničen. Občutek imam, da se s temi pojmi operira nekoliko površno. Tukaj se mi zdi, da gre predvsem za lapsus in se pojem manije meša z bipolarno motnjo razpoloženja. Najprej, da razjasnim pojem maničnosti. Pojem manije v psihologiji v prvi vrsti predstavlja psihopatološko stanje privzdignjenega in evforičnega razpoloženja, ki ni skladno s posameznikovimi realnimi okoliščinami. Manija se lahko pojavlja brez psihotičnih ali pa z psihotičnimi simptomi, lahko pa tudi kot del bipolarne motnje razpoloženja, kjer gre za izmenična nihanja med depresivnimi in maničnimi fazami.
Pluton zato ne more biti bolj maničen, ker bi potem človek bil pri njem v glavnem bolj dobre kot slabe volje. Nekaj kar simbolizira smrt in totalno preobrazbo je težko predvsem manično. Vsekakor so pri Plutonu manične faze možne, vendar so brez dvoma tudi depresivne prisotne. Sama sem imela možnost vpogleda v karte treh ljudi (ki jih poznam) z močnim Plutonom oz. škorpjonom od katerih sta dva bila klinično obravnavana in tudi zdravljena, ena oseba pa je širši okolici zelo razvidno kazala znake svojega zelo izkrivljenega doživljanja. Od teh treh oseb je ena oseba imela znake manične depresije (s poskusom samomora), druga ima paranoidno shizofrenijo, tretja pa depresijo. Bolečina, žalost, strah in pobitost s katerimi se te osebe soočajo bi zato težko opredelila samo z manijo. Prej z izrazito črno depresijo z posameznimi fazami manije ali psihoze.
Če Saturn ne povzroča hiperaktivnosti, to še ne pomeni, da povzroča hujšo depresijo kot Pluton. Ker Pluton simbolizira najbolj skrajna stanja v človeku, je logično, da je Plutonska depresija zelo močna. Plutonsko depresijo bi opredelila kot črno, Saturnovo pa kot sivo. Pluton namreč povsem razdere strukture ega (zato je tudi nevarnost samomora pri Plutonu največja), Saturn pa človeka omejuje in stiska, vendar mi ne uniči povsem »temeljev«.

Prav mogoče pa je, da so tranzitne sile pri nekom povsem ali zelo neozaveščene. Tak človek vse razvojne impulze potlačuje, zato tudi tranziti zanj nimajo večjega vpliva. Pri napovedovanju s pomočjo tranzitov zato po moje velja biti previden.

#97 gregor777

gregor777
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 6. marec 2008, 20:13

:eek:

Zelo izčrpno napisano .... lahko še kaj poveš glede tega daljšega obdobja plutona v znaku kozoroga; kaj naj bi to pomenilo (no saj ogromno je bilo že povedanega). Oz. kaj mislis ti?
LP!


Matjaž Regovec( astrolog) pravi, da je med Saturnom in Plutonom edina razlika v tem, da oba za nekaj časa odvzameta emocije. Saturn jih skuša pozdraviti medtem ko nam jih Pluton meče nazaj kot 'gnila jabolka' Prispodoba se mi zdi dobra.
morda še tole:
Pluton v nasprotju s Saturnom ni toliko depresiven, temveč bolj maničen in nam povzroča izmenična razpoloženja.Saturn pa nikoli ne povzroča kakšne hiperaktivnosti in odtod tudi depresija.
Mislim, da je v tem zaobjeta vsa modrost v zvezi s Plutonom in Saturnom.

Tole sem zasledila med starejšimi teksti, ki sem jih šele zdaj brala, in bi malo pokomentirala:

Izpostavljena razlika med Saturnom in Plutonom se mi zdi hudo površna, precej nejasna in zato tudi ne prav zelo logična. Jaz bi rekla takole:
Saturn simbolizira omejitve inkarniranosti v fizičnem svetu ter zato tudi vsakršno stalnost form in oblik. Kot tak predstavlja sposobnost za sprejemanje omejitev, za zrelost, odraslost, realnost, modrost in prizemljenost. Njegov izkrivljen vidik se kaže v pretirani togosti in fiksiranosti form.
Pluton simbolizira najmočnejšo in najradikalnejšo preobrazbeno silo in zato tudi smrt. Nanaša se tudi na najglobje in najbolj elementarne sile v človeku, katere lahko človek zlorabi za največja grozodejstva ali pa za največje plemenitosti.

Med Saturnom in Plutonom bi zato težko govorila o eni sami razliki (tudi če delujeta tranzitno), ker predstavljata kvalitativno različni arhetipski silnici. Še manj pa bi lahko govorila, da odvzameta emocije (kaj pravzaprav to sploh pomeni?). Kaj tudi to pomeni, da jih eden skuša pozdraviti, drugi pa jih meče kot gnila jabolka? Od nekoga, ki je nosilec lastne šole astrologije, bi človek pričakoval več jasnosti, logičnosti in pa psihološke pronicljivosti. Če Pluton meče emocije nazaj, potem jih tudi ne more odvzeti. (Res da je tole iz druge roke, tako, da je vprašanje, če je citirani avtor zadeve tudi zares tako povedal)

Vsekakor bi rekla, da oba zdravita, vendar vsak na svoj način – pri Plutonu je ta način res lahko bolj »gnil«, saj kot sem dejala, deluje skrajno brezkompromisno.

Težko bi se tudi strinjala s trditvijo, da Pluton ni toliko depresiven kot Saturn temveč bolj maničen. Občutek imam, da se s temi pojmi operira nekoliko površno. Tukaj se mi zdi, da gre predvsem za lapsus in se pojem manije meša z bipolarno motnjo razpoloženja. Najprej, da razjasnim pojem maničnosti. Pojem manije v psihologiji v prvi vrsti predstavlja psihopatološko stanje privzdignjenega in evforičnega razpoloženja, ki ni skladno s posameznikovimi realnimi okoliščinami. Manija se lahko pojavlja brez psihotičnih ali pa z psihotičnimi simptomi, lahko pa tudi kot del bipolarne motnje razpoloženja, kjer gre za izmenična nihanja med depresivnimi in maničnimi fazami.
Pluton zato ne more biti bolj maničen, ker bi potem človek bil pri njem v glavnem bolj dobre kot slabe volje. Nekaj kar simbolizira smrt in totalno preobrazbo je težko predvsem manično. Vsekakor so pri Plutonu manične faze možne, vendar so brez dvoma tudi depresivne prisotne. Sama sem imela možnost vpogleda v karte treh ljudi (ki jih poznam) z močnim Plutonom oz. škorpjonom od katerih sta dva bila klinično obravnavana in tudi zdravljena, ena oseba pa je širši okolici zelo razvidno kazala znake svojega zelo izkrivljenega doživljanja. Od teh treh oseb je ena oseba imela znake manične depresije (s poskusom samomora), druga ima paranoidno shizofrenijo, tretja pa depresijo. Bolečina, žalost, strah in pobitost s katerimi se te osebe soočajo bi zato težko opredelila samo z manijo. Prej z izrazito črno depresijo z posameznimi fazami manije ali psihoze.
Če Saturn ne povzroča hiperaktivnosti, to še ne pomeni, da povzroča hujšo depresijo kot Pluton. Ker Pluton simbolizira najbolj skrajna stanja v človeku, je logično, da je Plutonska depresija zelo močna. Plutonsko depresijo bi opredelila kot črno, Saturnovo pa kot sivo. Pluton namreč povsem razdere strukture ega (zato je tudi nevarnost samomora pri Plutonu največja), Saturn pa človeka omejuje in stiska, vendar mi ne uniči povsem »temeljev«.

Prav mogoče pa je, da so tranzitne sile pri nekom povsem ali zelo neozaveščene. Tak človek vse razvojne impulze potlačuje, zato tudi tranziti zanj nimajo večjega vpliva. Pri napovedovanju s pomočjo tranzitov zato po moje velja biti previden.



#98 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 6. marec 2008, 21:32

Pravzaprav nimam kaj dosti novega za povedati glede Plutona v kozorogu. Pri razlaganju kakršnih koli možnih kombinacij planetov v znamenjih je treba predvsem dobro razumeti temeljno simboliko planetov in znamenj. Nikakor ne trdim, da jo jaz razumem, skušam pa jo.

Prehod počasnih planetov skozi znamenja ima bolj generacijske učinke kot individualne, to vemo vsi. Te generacijski učinki pa so po moje generirani preko notranjih individualnih procesov, zato s tega vidika, transpersonalni planeti delujejo na nek način tudi na individualni ravni. Generacijski premiki so namreč možni samo preko sprememb v posameznikih – v dovolj veliki masi posameznikov; generacijske razlike, ki jih kritična masa posameznikov povzroči pa nato kot v nekakšni krožni povezavi zopet vplivajo nazaj na druge posameznike. Gre torej za vplive, po moje delujoče predvsem preko ozaveščanja nezavednih kolektivnih impulzov.
Pluton v kozorogu po moje predstavlja nekaj izredno močnega in prodornega in generacija otrok rojenih v tem času poseduje nekaj takega tudi v sebi oz. razrešuje razvojno napetost te konstelacije v večji meri kot posamezniki rojeni v drugih obdobjih.
Obe znamenji – škorpjon in kozorog sta zelo močni in vzdržljivi znamenji in arhetipske energije, ki jih generirata, »dajejo« ljudem, ki so rojeni pod močnim vplivom katerega od njih, nekoliko več značajske prodornosti, neodkrenljivosti in prepričljivosti.
Pluton v kozorogu, glede na transformativno simboliko, ki jo predstavlja Pluton, ruši zastarele, preveč toge, fiksirane in rigidne strukture. Te rigidne strukture so zdaj soočene z popolno preživelostjo, saj Plutonova sila predstavlja človekovo skrajno naveličanost z navidezno varnim saturnovim svetom. Možni so zato res določeni očitnejši premiki (Pluton), vidni tudi na konkretni materialni in fizični ravni (kozorog). Premiki in spremembe bi lahko prinesle človeštvu večjo zrelost in modrost. Človekova naivnost in zaslepljenost z iluzijami zna biti na večji preizkušnji. Boleča zrušitev zastarelih form bi prinesla, po mojem, pa tudi močno energijo za ponovno vzpostavitev trdnih temeljev. Nekaj kar z močjo ruši, lahko tudi z močjo in vztrajnostjo gradi. Smrt in ponovno rojstvo gresta nekako z roko v roki. Umremo zato, da se ponovno rodimo.
Kaj več zdajle ne bi vedela povedati. V »generacijsko« astrologijo se tudi ne poglabljam kaj dosti. Tole je bolj tako – iz glave in ne na podlagi kakega posebnega študija literature ali na podlagi kakih blaznih izkušenj.

Lp

#99 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 6. marec 2008, 22:53

Pluton v kozorogu po moje predstavlja nekaj izredno močnega in prodornega in generacija otrok rojenih v tem času poseduje nekaj takega tudi v sebi oz. razrešuje razvojno napetost te konstelacije v večji meri kot posamezniki rojeni v drugih obdobjih.

Lp



:eek:

Pluton je prišel vzn. Kozoroga 26.1.2008. O otrocih katere dobe torej govoriš?

Morda še tole: Pluton VEDNO, kjerkoli se nahaja in kamorkoli pride, ruši stare, toge, fiksirane, rigidne in zastarele ??? strukture. Saj to je bistvo Plutonovih energij.
Ne samo po tvoje, tudi po naše, Pluton sesuva in ruši izrecno z namenom, da pripravi prostor za nove, boljše energije. Ne primerjajo ga zaman s ptičem Feniksom.

V ostalo se ne bom spuščala, saj bi lahko napisala roman.
Morda se bo komu drugemu ljubilo kaj več.
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#100 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 7. marec 2008, 08:36

Res je, da Pluton vedno deluje transformativno in ruši zastarele strukture, vendar deluje, po moje, v kozorogu na ta način bolj ekplicitno. Saturnski svet namreč v največji meri predstavlja fiksacijo na trajne in nespremenljive forme, oblike, dogovore, predpise, obrazce ...; ohranitev teh fiksacij pa predstavlja po moje navečjo intencijo k rigidnosti in inertnosti, predvsem kare se tiče zunanjih, konkretnih in družbenih norm. Zato sem tudi napisala, da so možni določeni večji premiki na vidnejših in bolj konkretnih ter fizičnih ravneh. V tem smislu Pluton v kozorogu zato bolj opazno in razvidno ruši zastarele, toge, fiksirane in rigidne strukture.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0