Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Plutonov prehod v Kozoroga


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
254 komentarjev na to temo

#101 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 7. marec 2008, 09:24

[quote name='č.v.e.k.a' date='6. Mar 2008, 22:54' post='949693']
Ne samo po tvoje, tudi po naše, Pluton sesuva in ruši izrecno z namenom, da pripravi prostor za nove, boljše energije. Ne primerjajo ga zaman s ptičem Feniksom.



:palec: Ja, škoda, da generacije s položajem plutona v kozorogu ni, da bi kdo iz primerov opisal kak dogodek v praksi. To so le ciklični počasni prehodi o katerih zaenkrat še ne vemo dosti, vemo samo to, da transformacije pod vplivom plutona so bolj na mase, pri posameznikih se čutijo na senzitivnih mestih važnih planetih. Ni pa nujno, da to nekoga pahne v obup, možnost takega prehoda je priložnost, da se stara struktura spremeni. Nekdo, ki je odprt za to, bo občutil precej manj kot drug, ki zlepa noče popustit. Po domače povedano, tisti z močnim EGOM, bodo sigurno občutili tranzit huje.

#102 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 7. marec 2008, 09:42

[quote name='lunca' date='7. Mar 2008, 09:25' post='949728']

:palec: Ja, škoda, da generacije s položajem plutona v kozorogu ni, da bi kdo iz primerov opisal kak dogodek v praksi.


Iz zgodovine so nam znani dogodki pod vplivom plutona. Na vsak način bo verjetno precej sprememb v vezi z zemljo (kozorog).

Generacija letnik 1914 ima zdaj opozicijo plutona na natalno pozicijo plutona na 1 stopinji raka, v konjukciji s saturnom (moja mama), zato opažam, kako ji vleče na dan misli o smrti oseb, ki so umrle davno, malo po njenem rojstvu. Zanimivo, ker govori o smrti majhnih otrok, to sta bila dva njena bratca rojena komaj nekaj let po njen rojstvu. Globoko potisnjen spomin (pluton) na preteklost (saturn) vleče na dan take energije. Vse življenje ni omenila svojih umrlih bratov, to sem vse ugotovila iz njihovega rodbinskega drevesa.

#103 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 7. marec 2008, 17:14

:palec: Ja, škoda, da generacije s položajem plutona v kozorogu ni, da bi kdo iz primerov opisal kak dogodek v praksi.
Iz zgodovine so nam znani dogodki pod vplivom plutona. Na vsak način bo verjetno precej sprememb v vezi z zemljo (kozorog).

Generacija letnik 1914 ima zdaj opozicijo plutona na natalno pozicijo plutona na 1 stopinji raka, v konjukciji s saturnom (moja mama), zato opažam, kako ji vleče na dan misli o smrti oseb, ki so umrle davno, malo po njenem rojstvu. Zanimivo, ker govori o smrti majhnih otrok, to sta bila dva njena bratca rojena komaj nekaj let po njen rojstvu. Globoko potisnjen spomin (pluton) na preteklost (saturn) vleče na dan take energije. Vse življenje ni omenila svojih umrlih bratov, to sem vse ugotovila iz njihovega rodbinskega drevesa.



Lunca pozdravljena,
takole vidiš, teče življenje vsakega posameznika, v aspekt tvoje mame. Pluton180Pluton. Težko najdeš kakršnokoli razlago o tem aspektu. Kot, da astrološka srenja meni, da je do tega aspekta nemogoče priti. Močno upam, da ga bo tvoja mama preživela. Seveda mislim na orbis in ekzaktnost.
Po mojem, skromnem, mnenju šele sedaj živi čisto karmo. Čisti 'grehe' vseh prednikov in vejretno tudi vas,živečih. Kot, da se je odločila, da prevzame
nase težak križ in vam s tem pomaga.
Sam aspekt Pluton/Pluton pa prinaša življenske krize, ki vodijo v ekstremne okoliščine. Drugače tudi ne more biti oz. xDDx :inocent: seveda je lahko, dandanes
je kar nekaj ljudi, ki prežive 100 letnico svojega rojstva.

Jeff Green v svoji knjigi ' PLUTO ,the evolutionary journey of the soul' omenja močno povezavo med Plutonom in mesečevimi vozli.
Pravi, da je medsebojna povezanost Plutona in vozlov bistvenega pomena. Še posebej v konj. z južnim vozlom.
V primeru, da so z južnim vozlom v konjunkciji, poleg Plutona tudi drugi planeti lahko govorimo o tem, da je človek v direktni zvezi s preteklostjo. V bistvu jo živi.
Pri vsem tem pa je precejšnega pomena, da Plutona NIKOLI ne obravnavamo kot nekaj negativnega, ki nas bo dotolklo, sesulo ali kaj podobnega.
VEDNO ga moramo interpretirali v skladu z ostalimi planeti. Tudi progresivnimi. Šele v tem primeru, dobimo pravo sliko.

O Plutonu se je razpisala na dolgo in široko . Knjigo priporočam, saj daje možnost, večplastnega, spoznavanja planeta, imenovanega Pluton.

lp
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#104 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 8. marec 2008, 11:54

[quote name='č.v.e.k.a' date='7. Mar 2008, 17:15' post='949872']
Lunca pozdravljena,
takole vidiš, teče življenje vsakega posameznika, v aspekt tvoje mame. Pluton180Pluton. Težko najdeš kakršnokoli razlago o tem aspektu. Kot, da astrološka srenja meni, da je do tega aspekta nemogoče priti. Močno upam, da ga bo tvoja mama preživela. Seveda mislim na orbis in ekzaktnost.
Po mojem, skromnem, mnenju šele sedaj živi čisto karmo. Čisti 'grehe' vseh prednikov in vejretno tudi vas,živečih. Kot, da se je odločila, da prevzame
nase težak križ in vam s tem pomaga.
Sam aspekt Pluton/Pluton pa prinaša življenske krize, ki vodijo v ekstremne okoliščine. Drugače tudi ne more biti oz. xDDx :inocent: seveda je lahko, dandanes
je kar nekaj ljudi, ki prežive 100 letnico svojega rojstva.

:palec: Ja Čveka, zdaj je prvič pluton v opoziciji z njenim natalnim plutonom in saturnom na prvi stopinji raka. Verjetno tretjega rukarja res ne bo dočakala? Opažam pa, da čisti grehe prednikov, ker tudi govori o ljudeh, ki jih sploh ne poznam. Če poznamo tranzite nam je precej bolj jasno, kaj se s kom dogaja in zato bom več opisala po preteku tega vpliva, ki pa je glede na retrogradnost lahko precej dolg. Istočasno ima mama tudi prehod saturna čez sonce, aspekt je v tranzitu, zato bo čutiti tudi ta vpliv.

#105 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 8. marec 2008, 18:08

če prav razumem, predstavljata Pluton in Saturn vsak zase 2 kontra principa.
natalno imam konjunkcijo PL/SA v 11. hiši/Tehtnica. :o|o: res pa imam tole obdobje v tranzitih Plutona sekstil na Saturn (vladar 2. hiše).
morda velja omeniti še trenutno šetkanje Jupitra po 2. hiši.
Pluton samo še utrdi vrednote, pridobljenje pod tem vplivom?

#106 gregor777

gregor777
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 8. marec 2008, 21:36

ne...jaz raumem saturn in pluton kot dobro žlahto, verjetno se pluton kr dobro pocuti v kozorogu.....
po mojem ne gre za kontra principa....bolj za podobnost


če prav razumem, predstavljata Pluton in Saturn vsak zase 2 kontra principa.
natalno imam konjunkcijo PL/SA v 11. hiši/Tehtnica. :o|o: res pa imam tole obdobje v tranzitih Plutona sekstil na Saturn (vladar 2. hiše).
morda velja omeniti še trenutno šetkanje Jupitra po 2. hiši.
Pluton samo še utrdi vrednote, pridobljenje pod tem vplivom?



#107 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 9. marec 2008, 08:35

Tudi jaz bi rekla, da sta si Pluton in Saturn v mnogočem precej podobna, v določenih stvareh sicer tudi različna. Oba predstavljata izredno močna in prodorna principa in oba zlepa ne popustita. Oba sta brezkompromisna in sposobna premagati največje ovire in oba sta v svojem najkonstruktivnejšem izrazu brezpogojno predana svojemu poslanstvu in resnici. Kombinacija obeh se mi zdi precej fascinantna in magično privlačna. Osebe z dobro in močno kombinacijo obeh so po moje zmožne imeti močne transformativne zmožnosti - so lahko kot nekakšni guruji. Saturn je modrec in realizator, Pluton pa transformator z "rendgenski" vidom in uvidom.
Mislim, da se Pluton v kozorogu kar dobro počuti.
Kombinacija obeh pa je zmožna tudi največjih krutosti in tiranij, prav tako pa tudi največjih in najglobjih zrelostnih premikov, uvidov in modrosti.

To temo je popravil/a erika žagar: 9. marec 2008, 08:38


#108 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 10. marec 2008, 09:08

[quote name='č.v.e.k.a' date='7. Mar 2008, 17:15' post='949872']
Lunca pozdravljena,
takole vidiš, teče življenje vsakega posameznika, v aspekt tvoje mame. Pluton180Pluton. Težko najdeš kakršnokoli razlago o tem aspektu. Kot, da astrološka srenja meni, da je do tega aspekta nemogoče priti. Močno upam, da ga bo tvoja mama preživela. Seveda mislim na orbis in ekzaktnost.
Po mojem, skromnem, mnenju šele sedaj živi čisto karmo. Čisti 'grehe' vseh prednikov in vejretno tudi vas,živečih.

Opazujem karte treh ovnov, ki imajo sonce na prvi stopinji ovna v kvadraturi s tranzitnim plutonom v kozorogu. Veš kaj čveka, vsem tem (vladar mars je le glava) buta pluton ven tisto skrito, to so modrostni zobje. Pri vseh treh bo šlo za operacijo modstrotnega zoba. :xx!:

#109 magda

magda
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 10. marec 2008, 09:54

O Plutonu se je razpisala na dolgo in široko . Knjigo priporočam, saj daje možnost, večplastnega, spoznavanja planeta, imenovanega Pluton.

lp
[/quote]

Hotela sem knjigo kupiti, pa so mi sporočili, da je knjiga pošla in zaenkrat ne bo ponatisov - knjiga v srbohrvaščini.

Vem, da ni tu prostor, ampak me skrbi, kaj prinaša tranzitni saturn preko sonca, zdaj je v R gibanju drugič na soncu mojega sina.

#110 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 10. marec 2008, 10:12

Vem, da ni tu prostor, ampak me skrbi, kaj prinaša tranzitni saturn preko sonca, zdaj je v R gibanju drugič na soncu mojega sina.


Pogledat je potrebno, kako je v natalu aspektiran saturn na sonce v njegovi karti in v kateri hiši. Načeloma zmanjša vitalnost, mogoče več prehladnih obolenj, težave s kostmi, zobmi, kožo? To je verjetno prvi njegov tranzit okrog 29-30 leta? Retrogradno gibanje pokaže že prvič kakšno blokado in verjetno si opazila na katerem področju se mu bo to ponovilo drugič in verjetno tretjič?

#111 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 10. marec 2008, 10:32

Za tiste, ki jim angleščina in nemščina (pa tudi drugi večji jeziki) niso tuji morda tale informacija:
Starejše in razprodane knjige se da v precejšnji meri dobiti preko spletnih antikvarjatov, npr. ALIBRISA. Sama sem bila zelo presenečena, kaj vse se da dobiti - stvari za katere si ne bi nikoli mislil. Knjige znajo biti tudi zelo poceni, pošiljanje pa je drago - po 12 dolarjev na knjigo. Za tole knjigo o Plutonu bom tudi sama pogledala in jo morda naročila.
Opažam sicer, da je literature s področja astrologije na razpolago ogromno, dvomim pa da je vsa kvalitetna. Po mnenju Viktorja Gerkmana naj bi bili Nemci zelo kvalitetni, saj so zelo precizni, poglobljeni in prizemljeni, kar se tiče astrologije. Prvovrstna je menda knjiga Thomasa Ringa: Astrologische Menscenkunde. Sama jo imam naročeno in jo čakam; dostopna pa je tudi na eni od spletnih strani ene slovenke, ki se ukvarja z astrologijo. Knjiga je menda zelo zahtevna za branje tudi z jezikovnega vidika (ter tudi obsežna - 1500 strani), zato sedaj intenzivno izpopolnjujem svojo nemščino na tečaju, da jo bom sploh zmožna prebrati.

#112 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 10. marec 2008, 10:59

jeff-ova knjiga o plutonu mi je bla ful všeč..... :palec:


sicer se mi pa kot plutonovemu otroku, tle marsikatero pisanje zdi taka nakladancija, da je že skor tumač.....če bi sklepala sam na podlagi nekaterih stavkov v postih, bi si še mislila, da smo vsi z močnim plutonom najmanj psihopati, če ne kaj hujšega....pa se mi nekam zdi (al pa sam upam), da nekdo, ki pravi, da je podkovan v astrologiji, najbrž ni mislu tega.....in kot plutonovemu detetu se mi zdi komentirat kaj več na to temo čista zguba časa......me pa zanima, erikažagar, kako ti živiš svojega plutona......osebne izkušnje so dost vredne......
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#113 NVK

NVK
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 509

Objavljeno: 10. marec 2008, 11:04

Po domače povedano, tisti z močnim EGOM, bodo sigurno občutili tranzit huje.


Ne vem, a je za to kriv pluton ali kdorkoli že. Men, se vse staro dobesedno ruši na zelo krut, skoraj nevzdržen način. Iluzije, padajo kot za stavo, zgleda, da ne bo prizanešeno niti najmanjšemu fragmentu, mojih do sedaj zgrajenih struktur in vzorcev, da se niti ena stvar ne bo izpeljala na način, kot bi bilo meni (mojemu egu) ljubo, ampak niti ena stvar, postopki rušenja tega so pa kruti, zelo kruti, neusmiljeni in z razumom, jih ne morem pojasnit ali si jih razložit. Vse kaže v smer, da so vsake sanje, up zaman in, da mi ne preostane nič drugega, kot da se spustim po teh brzicah in počakam, kam me bo pripeljalo in ne smem premišljevat ne o dobrem ne o slabem. Vsi strahovi, ki se porajajo ob tem nevmešavanju v tok dogodkov, pa se bodo morali sprijaznit, da me sila vodi proti neznanemu, proti scenariju, ki v naprej nikakor ne more bit napisan, ker enostavno niti pribljižno ne vem kaj me čaka. Vse se je postavilo na glavo, prav vse, ni več upov, ni več znanega, samo neznano in nesigurno.

Bog mi pomagaj, da zberem moč in pogum, da se ne poskušam več vmešavat v tok dogodkov in mu zaupam, da ve kaj dela.
Let it be a bee.

#114 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 10. marec 2008, 11:46

[quote name='NVK' date='10. Mar 2008, 11:05' post='950685']
Ne vem, a je za to kriv pluton ali kdorkoli že. Men, se vse staro dobesedno ruši na zelo krut, skoraj nevzdržen način.

Ja, če je tranzit plutona preko senzitivnih točk, ASC, DESC, IC, MC ali preko sveti (sonca in lune), potem je njegov vpliv zelo močan. Mogoče je še močneje pri tistih, katerim je vladar sonca ali ASC. Sicer pa je potrebno pogledat v karti, mogoče so na delu še tranzit urana, saturna, neptuna?
Okrog 38-42 leta je nekaj generacijskih opozicij (urana), kvadratov (neptuna) in še kaj bi se našlo. Verjetno pri teh letih najbolj zasledimo vzpone in padce. Pri enem tranzitu, ki zajema lahko tudi tri različna področja, imamo občutek, da se nam vse spreminja s svetlobno hitrostjo. Vendar ni vedno posredi pluton.

[quote name='Amis' date='10. Mar 2008, 11:00' post='950681']
jeff-ova knjiga o plutonu mi je bla ful všeč..... :palec:


sicer se mi pa kot plutonovemu otroku, tle marsikatero pisanje zdi taka nakladancija, da je že skor tumač.....


xDDx Le izkušnje glede njegovih tranzitov nekaj štejejo. Poznam primere, pri katerih delovanje plutona sploh ni bilo zaznati, pokazal je, da deluje bolj na množice. Mogoče so ga zato hoteli, oz. skenslali iz seznama planetov?? Je pa močan v kartah ljudi, ki so imeli npr. letalsko nesrečo, v potresu ali kaj podobnega.

#115 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 10. marec 2008, 11:48

nvk....končna bilanca bo pozitivna......tudi če sedaj zgleda, da se je vse sesulo......enih reči se ne da na starih temeljih gradit......in vsega dobrega ne moremo videt, dokler tajfun ne mine.......
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#116 magda

magda
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 10. marec 2008, 12:02

Pogledat je potrebno, kako je v natalu aspektiran saturn na sonce v njegovi karti in v kateri hiši. Načeloma zmanjša vitalnost, mogoče več prehladnih obolenj, težave s kostmi, zobmi, kožo? To je verjetno prvi njegov tranzit okrog 29-30 leta? Retrogradno gibanje pokaže že prvič kakšno blokado in verjetno si opazila na katerem področju se mu bo to ponovilo drugič in verjetno tretjič?


O, Lunca, hvala.

Sonce ne tvori nobenih aspektov s Saturnom. Je sonček na 3.st. device ampak na meji z 12.hišo (začne na 6.st.device), Saturn vlada domu. Na tem področju bolezni ali sprememb v domu ni bilo. Je pa res, da ima že dolgo hudo alergijo na neko emulzijo na rokah. Ne vem, če bo lahko še delal kjer dela.

Ja, mlad je še in je to prvi prehod.

#117 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 10. marec 2008, 12:06

xDDx Le izkušnje glede njegovih tranzitov nekaj štejejo. Poznam primere, pri katerih delovanje plutona sploh ni bilo zaznati, pokazal je, da deluje bolj na množice. Mogoče so ga zato hoteli, oz. skenslali iz seznama planetov?? Je pa močan v kartah ljudi, ki so imeli npr. letalsko nesrečo, v potresu ali kaj podobnega.

no sej....verjetno vsak od nas čuti plutonov vpliv drugače....ko sem brala jeff-ovo knjigo, sem preverila natalnega plutija bolj natančno in ugotovila, da je v aspektu z vsako rečjo v mojem horoskopu.....mogoče ga zato bolj intenzivno doživljam....čeprav je res, da se tudi delovanje saturna, urana in neptuna močno čuti....mogoče zaradi njihove postavitve...al smo pa eni enostavno bolj dojemljivi za to.....kar se mene tiče, je tale nebesna klapa zame kr osebna in ne sam generacijska..... x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#118 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 10. marec 2008, 12:17

O, Lunca, hvala.

Sonce ne tvori nobenih aspektov s Saturnom. Je sonček na 3.st. device ampak na meji z 12.hišo (začne na 6.st.device), Saturn vlada domu. Na tem področju bolezni ali sprememb v domu ni bilo. Je pa res, da ima že dolgo hudo alergijo na neko emulzijo na rokah. Ne vem, če bo lahko še delal kjer dela.

Ja, mlad je še in je to prvi prehod.


:palec: Na vsak način je njegovo sonce v 11 hiši (prijateljstvo in njegovi plani). Saturn zodiakalno, vladar kozoroga vpliva na kosti, zobe, kožo, zato ni čudno, da je prinesel hudo alergijo. Vseeno tranziti saturna ne prinašajo vedno samo težave, večkrat blokade na razno raznih področjih, ki zahtevajo več dela na tem področju.

no sej....verjetno vsak od nas čuti plutonov vpliv drugače....ko sem brala jeff-ovo knjigo, sem preverila natalnega plutija bolj natančno in ugotovila, da je v aspektu z vsako rečjo v mojem horoskopu.....mogoče ga zato bolj intenzivno doživljam....čeprav je res, da se tudi delovanje saturna, urana in neptuna močno čuti....mogoče zaradi njihove postavitve...al smo pa eni enostavno bolj dojemljivi za to.....kar se mene tiče, je tale nebesna klapa zame kr osebna in ne sam generacijska..... x;)x


:palec: Amis pri tebi je plutko močan, zato ga sigurno čutiš močneje kot npr. en bikec.

#119 NVK

NVK
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 509

Objavljeno: 10. marec 2008, 12:21

nvk....končna bilanca bo pozitivna......tudi če sedaj zgleda, da se je vse sesulo......enih reči se ne da na starih temeljih gradit......in vsega dobrega ne moremo videt, dokler tajfun ne mine.......


Hvala, za vzpodbudo.
Let it be a bee.

#120 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 10. marec 2008, 12:22

To, da povezujem Plutona z depresivnimi in skrajnimi razpoloženji, nikakor ne pomeni, da so vsi, ki imajo močnega Plutona taki - tukaj si me Amis (če tvoj komentar leti name) narobe razumela. Videla sem več kart z močnim Plutonom, od tega so imele tri osebe znamenja depresije, paranoje in psihoze, ostali pa teh znamenj niso imeli. Astrološka karta namreč, po moje, ni povsem neposreden pokazatelj osebnostnih lastnosti, pač pa v prvi vrsti predstavlja notranje razvojne in dinamične napetosti, katerih razrešitev se lahko navzven kaže na različne načine.
V moji karti je najeksaktnejši aspekt aspekt z Plutonom, prav tako pa imam Plutona vezanega še v drugi manj eksaktni konstelaciji - tako, da ja svojega Plutona tudi živim, zato menim, da ga vsaj približno tudi razumem.

#121 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 10. marec 2008, 12:49

aha punce, študirati Plutona pomeni, raziskovati sebe, svoja življenja, vzroke in posledice določenih dogodkov , katerih akterji so nam popolnoma neznani.
Zanimiva snov, ki vodi naravnost v karmično astrologijo x;)x
Vedno, ampak zares vedno, glejte svojega Putona v povezavi z vozli.
Ko utegnem se malo bolj razpišem.

čaw x:o)x
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#122 megi*

megi*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 112

Objavljeno: 10. marec 2008, 13:25

Lunca, tole si zapisala:

Opazujem karte treh ovnov, ki imajo sonce na prvi stopinji ovna v kvadraturi s tranzitnim plutonom v kozorogu. Veš kaj čveka, vsem tem (vladar mars je le glava) buta pluton ven tisto skrito, to so modrostni zobje. Pri vseh treh bo šlo za operacijo modstrotnega zoba.

Pa me zanima nekaj - sama imam sicer marsa v ovnu na 5 stopinj in sem ravno prebolela izredno boleč sinuzitis, z izrazitim zobobolom. A misliš, da gre tudi to lahko pripisati tej konstalaciji? Ali gre za preširok orbis?


lp

#123 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 10. marec 2008, 13:43

[quote name='megi*' date='10. Mar 2008, 13:26' post='950769']
Lunca, tole si zapisala:

Opazujem karte treh ovnov, ki imajo sonce na prvi stopinji ovna v kvadraturi s tranzitnim plutonom v kozorogu. Veš kaj čveka, vsem tem (vladar mars je le glava) buta pluton ven tisto skrito, to so modrostni zobje. Pri vseh treh bo šlo za operacijo modstrotnega zoba.

Pa me zanima nekaj - sama imam sicer marsa v ovnu na 5 stopinj in sem ravno prebolela izredno boleč sinuzitis, z izrazitim zobobolom. A misliš, da gre tudi to lahko pripisati tej konstalaciji? Ali gre za preširok orbis?

xrolleyesx Mislim, da imaš po mojih podatkih marsa na koncu raka? V kolikor nimam pravilnih podatkov, tvojih soimenjainj je kar nekaj na forumu, mi sporoči na OS.

xrolleyesx Megi, kolikor vem, vsaj po podatkih sodeč je tvoje sonce na 14 stopinji ovna, zato je orbis sigurno preširok. Če bi imela sonce na peti stopinji, potem pride v poštev trditev, da vpliv plutona na sonce prinaša težave s sinusi, zobmi,oz. karkoli na glavi (mars). Tranzit plutona v tvoji karti je pet kvadrat na vrh pete hiše, ki se prične na peti stopinji ovna in na južno zanka na vrhu pete hiše. Plutonov prehod v kozoroga pa na splošno verjetno vpliva pri ljudeh na kosti, zobe, kožo, zato bo v času tranzita precej sprememb na omenjenih delih telesa.

#124 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 10. marec 2008, 15:43

aha punce, študirati Plutona pomeni, raziskovati sebe, svoja življenja, vzroke in posledice določenih dogodkov , katerih akterji so nam popolnoma neznani.
Zanimiva snov, ki vodi naravnost v karmično astrologijo x;)x
Vedno, ampak zares vedno, glejte svojega Putona v povezavi z vozli.
Ko utegnem se malo bolj razpišem.

čaw x:o)x

tule so me pa sama ušesa.....sploh ko mam pri plutonu edini aspekt, poleg generacijskega...sekstil s s. zanko :vio:
bern mi je enkrat rekel, da gleden na natalno pozicijo plutona.....če nebi mela tega aspekta s s. vozlom...me sploh nebi bilo...tak da je to moja karma :inocent:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#125 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 10. marec 2008, 17:25

V zvezi s simboliko Plutona in planetov na splošno bi dodala še tole; čeprav to verjetno veste, ampak da ne bo nesporazumov, da Plutonu jaz ali kdorkoli pripisujo enoznačen "obraz". Iz kratkih opisov in besedil je namreč težko sklepati, da je to, kar je napisano, vse kar se da nekemu planetnemu arhetipu pripisati. Vsi vemo, da je planetna simbolika zelo kompleksna in pa večplastna.

Vsak planetni arhetip se lahko izraža na pasiven ali zavrt način in pa na aktiven ali pretiran način; poleg tega se seveda lahko izraža tudi kot konstruktivno in optimalno integriran princip - to je tudi razvojni cilj, razviden iz horoskopa, ki je seveda tudi karmično pogojen.

S Plutonsko energijo se človek zato lahko sooča tudi tako, da je le ta projecirana navzven in jo zato doživlja preko vplivov od zunaj. Človek je torej lahko značajsko precej šibak, pa je od zunaj soočen z Plutonskimi energijami v obliki pritiskov, prisil, manipulacije ipd. (verjetno ravno z namenom, da človek sam razvije te kvalitete oz. odpornost zanje).

Zavrti in pretirani izrazi planetnih arhetipov so dobro podani v knjigi Iztočnice za interpretacijo horoskopa (enega nemškega avtorja), ki je izšla zudi v slovenskem prevodu. Knjiga se mi zdi zelo kvalitetna.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0