Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zakaj sploh živite?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 2 x ocenjeno
268 komentarjev na to temo

#101 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 21. februar 2008, 12:40

namreč da dam psu, mačku, akvarijskim ribam za jest

:palec:
Naj še sam kaj dodam. Ljudje živiomo, da jemo, pijemo, se damo dol, se igramo in si nadenemo krono občudovanja.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#102 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 21. februar 2008, 13:52

Naj še sam kaj dodam. Ljudje živiomo, da jemo, pijemo, se damo dol, se igramo in si nadenemo krono občudovanja.


in jo damo dol drugim primitivcem
protestno masturbira na marsino sliko.

#103 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 21. februar 2008, 15:08

prokleto ... itak, da radi živimo zato, ker nam je fajn ... tako ali drugače ...
zakaj bi morali imet razloge, da živimo? pač živimo, ne ... tukaj smo ... pol pa vse zajebemo, ko se začnemo spraševat neumnosti in iščemo še bolj neumne odgovore ... pol je pa komot vse tako neulovljivo ...

#104 dbk

dbk
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 170

Objavljeno: 21. februar 2008, 21:09

... predn se clovk sprasuje "zakaj" neki pocne... je dobr prej prevert, ce to res pocne... :inocent:



...da se lahko razveseliš že mali stvari... da se ji znaš čuditi... to je to...



mislim, da je to to x^x

Sometimes I wish
my face wouldn't use its freedom of expression

Objavljena slika


#105 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 21. februar 2008, 21:19

ful razmišljam o tej temi, odkar se je pojavila...
čakam na en fajn preblisk, da b zgledal nekak, kar bom napisala,
ampak vse kaže, da ne bo nič pametnega nastalo
možgani so ful zaspani zadnje cajte

oziroma otopeli, ker živim čist rutinsko, pa ne morem rečt, da me to ta hip mot, ker me v bistvu ne, saj trenutno tako zahteva moje bitjece - rutino.

ampak, a sploh lahko rečem, da živim v tem obdobju, ko mi je prvotna skrb da tamalega rihtam? A sploh sem še kje jaz? Ne, trenutno me ni. Saj še bom, spet, čez nekaj časa

No mogoče v kakih trenutkih em jaz, npr. kaj vem, pri seksu ali ko se tuširam, ko kaj počnem, kjer imam čas zase. Ja, takrat. Sicer pa je sama dirka in opravljanje stvari, ki morajo bit opravljene...

Veliko sem se o smislu sraševala v letih ko sem bila na faksu. Sploh takrat, ko sem se počutila down... takrat sem prebirala filozofske knjige in probala najti smisel.

Se spomnim, da sem, ko se zanikala smisel vsega, šla enkrat s psom v gozd in je zapihal veter in so se krošnje dreveszazibale in zašumela... takrat se je meninekaj utrgalo, kot da bi počilo eno okovje, kot da bi ravnokar zadihala, fuuuul sem v sebi zavpila, začutila svobodo, olajšanje.... ker me je spreletelo, da ni nekih višjih ciljev, zakaj živim,

ampak da je LEPO živeti, ker je lepo doživljati lepoto življenja, malenkosti, čudeže vsakdana in čudeže narave, se probat met lepo, čim manj travmirat, bit ponižen (pa ne ni to prava beseda, mislim, ne vzvišen, da se ti zdivse brez veze, ampak da se lahko razveseliš že mali stvari... da se ji znaš čuditi... to je to... vem, da sem malo čudna, ampak še dandanes ko recimo - čisto banalno - pometam, vidim pajkca, in se ustavim ob njem in ga opazujem, kaj dela...a bo spletel mrežo al kako muho ubodu... ali gledam drevesa, kako šumijo (ne vem zakaj mi je to tok fajn - tišina in samo šelestenje krošenj) ali ko opazujem kakšnega človeka, kako na kaj odreagira...
ah ne znam drugač povedat
živim zato,ker uživam, ko vidim svoje bližnje srečne, ko se komu kaj lepega zgodi (ali meni, valjda), ko gredo obiski od nas in se počutim POLNO, ko mirata narediti kaj PRAV oz. tako, kot si želim - kaj takega, ki mi npr. 100 krat ne rata...

čist preprosto, nič posebnega...

se pa zelo bjim smrti.
ko sem imela 6 let, mi je babica rekla,a je ena ženka umrla in sem jo vprašala,kaj to pomeni. Komije rzložila, sem začela ful jokati - še zdaj sespomnim tiste groze, ko sem se zavedla...
in še danes, skoraj 30 let za tem, me občasno prime takša groza, zlasti ko ponoči pred spanjem pomislim na to, da enostavno enkrat mene več ne bo - ne bom več lutila, razmišljala, videla,veela - NIČ, NIČ... ful glup grozljiv filing... potem se potolažim s tem, da itak ne vem, kako bopo smrti, mogoče pa ni konc, pa se spomnim na par "nerazumskih" dogodkov v mojem življenju pa se malo potolažim...

take mam ta hip


No jz pa sem razmišljala nocoj. En redkih trenutkov ko sem sama doma. In glasba, takšna za meditiranje... Morje, valovi, pa ptički in klavir razpoloženjsko igra...

Kot prvo ne ŽIVIM, ampak samo grem naprej, proti končnemu cilju, ko bomo zapluli tja v višave ali pa dol pod zemljo, hehe...ali pa sploh nikamor. Ne živim, ker pogrešam ljubezen, čeprav imam prijateljstvo in oporo, podporo, družino, pa ne vem, kaj še vse. Ampak nimam zame prave ljubezni, ženske do moškega, ne z moje strani... Meni pač to pomeni... Ampak, če je ni, je pač ni... Imam družino in ne morem odit, ker mi vest tega ne dopušča. In včasih mi je kar k..., če še živim ali pa ne, ampak ne bi nikoli sama tega prekinila. Niti ne upam niti zarad otrok...pa če je reinkarnacija, bo itak treba it skoz...

In tako kot Cipcilonka večkrat najdem srečo v malih stvareh, predvsem pa v naravi. In ko takole hodim v naravi, v vročini sonca vonjam travce in drevesa, pa slišim žuželke in ptice...in gledam mravljice...si rečem: uh, kaj jz sploh kompliciram. Saj je vse popolno, ničesar drugega ne potrebujem. In sem za drobne trenutke srečna.... Včasih naredim celo kaj dobrega in me poplača hvaležen pogled... toplina, ki me oblije... Včasih se nasmejim iz srca in včasih zjočem...

Ravn prej sem mislila, glej, kakorkoli že, sem pa le tu... Mislim, torej sem.. Zavedam se...prisotna sem... Le kaj bo potem? Pa tud, me niti ne briga, naj bo, kar bo. O smrti skušam razmišljat kot naravnem zaključku življenja. Bolje umreti, kot vegetirati v postelji, s pomočjo zdravil, aparatov... Živeti človeka dostojno življenje, dokler je... Tako nekako... xrolleyesx


danes sem končno pogruntala zakaj živim..namreč da dam psu, mačku, akvarijskim ribam za jest:)


Ko ti že to tako dobro gre, boš poleti prišla "fotrat" še našo činčilo in papagaja? x:px

#106 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 22. februar 2008, 08:41

why are we living for ?
Brez podpisa

#107 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 22. februar 2008, 15:40

i like osho very very much, he is the man with all the answers.

Ljudje smo zelo čudni, vprašanje zakaj živimo, sploh ne bi smelo obstajati, TUKAJ SMO ZDAJ!!!!
ker že toliko govorite o smrti verjetno poznate stavek DANES JE DOBER DAN ZA UMRETI in ponavadi človek ki ga izreče je precej optimističen in dobre volje.Ni fora v sammomorilskih nagnjenjih ampak v tem da človek ve kje in kaj dela ta trenutek. problem je v tem da ljudje živijo v preteklosti ( tudi ta stavek zakaj sploh živim se nanaša na pretklost in sedanjost zato ne najdete odgovora) ali pa v prihodnosti, jutri je nov dan jutri se bom spremenil, jutri jutri jutri ali čez pet letz ko končam šolo bom imel veliko denarja saj se šolam v dobri šoli. ko pride jutri je spet drugi izgovor in tako naprej.Ljudje živijo v iluzijah zame so to iluzije če nekdo reče po končani šoli bom pa odvetnik recimo. Kaj vse se lahko zgodi do takrat. A se vprešate kaj vse se lahko zgodi nasledno sekundo. in ko se pač zgodi ko pride ura slovesa , pa obžalujejo kaj vse bi lahko naredili in kaj vse ne bi smeli narediti.Point je v tem da ko človek živi za ta trenutek pomeni da zivi v skladu z samim sabo ne odlaša recimo potovanja ki si ga želi celo življenje na upokojitev, ampak to naredi zdaj.Ko se želi nekomu upravičiti mu to storiš zdaj ne jutri, jutri mogoče ne pride.ko se zavedaš svoje umrljivosti ti je vsak trenutek dragocen, pravim trenutek ne stvar.Začneš živeti tako da ničesar ne obžaluješ in ko ima človek čisto vest mu je čisto vseeno kdaj umre, on je na svetu zato da živi.Ni nasvetu zato da bo imel veliko hišo veliko ne vem česa ampak samo zato ker živi.Ko se človek vpraša zakaj živi pomeni da nekaj ne počne prav, da je nesrečen v življenju..Človek ki izreče stavek Danes je dober dan za umret, nikoli ne bi naredil samomora(razen da reši nekuga drugega življenje), ker ve da je življenje preveč dragoceno.Samomrilci so samo boječneži razvajenci, ki se smilijo sami sebi in zaradi smiljenja samemu sebi zaradi maščevanja drugemu naredijo samomor.Ponavadi si mislijo jim bom že pokazal ko me ne bo ,me bodo pa pogrešali ,imeli bodo slabo vest, da niso lepše ravnali z mano. SAMO POSKRBI DA BOŠ SREČEN, NE PRIČAKUJ OD DRUGEGA DA TE NAREDI SREČNEGA, kajti tudi srečo si vsak razlaga po svoje.Ne delaj nečesa kar ne maraš samo zato ker veš da boš imel v prihodnosti korist.prihodnost mogoče ne pride ali oseba ti lahko ne vrne usluge.to so vse iluzije ki jih ljudje sploh ne vidijo.

#108 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 22. februar 2008, 16:27

Človek ki izreče stavek Danes je dober dan za umret, nikoli ne bi naredil samomora(razen da reši nekuga drugega življenje), ker ve da je življenje preveč dragoceno.Samomrilci so samo boječneži razvajenci, ki se smilijo sami sebi in zaradi smiljenja samemu sebi zaradi maščevanja drugemu naredijo samomor.Ponavadi si mislijo jim bom že pokazal ko me ne bo ,me bodo pa pogrešali ,imeli bodo slabo vest, da niso lepše ravnali z mano.


...

To gre seveda z roko v roki z miselnostjo, da so živeči zmagovalci, mrtvi pa poraženci.
Da ne omenjam tisočletnih (očitno zelo uspešnih) poiskusov religij,
da bi vzbudile krivdo tistim, katerim se zdi, da lahko svobodno odločajo o končanju samega sebe.
Tovrstno pranje možganov in pranje duha je šlo skozi čas tako daleč,
da se ljudje niti ne zavedajo, da skozi njih govore že davno zgnili duhovniki,
katerih edini cilj je in je bil, imeti življenja ljudi na vrvici. Mrvi so jim seveda nekoristni.

Metati vse samomorilce v skupni koš izpade tu precej klišejsko in nevedno.
Kot prvo bi moral človek poznati vse samomorilce, da bi si lahko upal trditi kaj takega.
Kot drugo pa ostanejo motivi za neko dejanje nam večinoma, če ne povsem prikriti.

Morda res obstajajo tovrstni samomorilci, katere opisuješ,
kar pa še ne opravičuje posploševanja.

*

Šele ko se zaveš,
da sam odločaš o svojem življenju in smrti,
so tvoje odločitve odločitve brez strahu
in zatorej zares tvoje.

Šele takrat si lahko dovoliš
da umreš še za časa svojega življenja,
na vse mogoče načine,
od spremembe osebnosti in okolja
do notranje spremembe.


*

XYZ

#109 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 22. februar 2008, 17:07

C, c, c. x:Dx

Prav ničesar.
Tovrstne izkušnje so mogoče tudi s preprostostjo zavesti,
verjameš ali ne.

Vse, kar sem potreboval,
je bil lep sprehod v gozdu,
s soncem obsijanem.

Prečudovita, gosta drevesa, živozelene barve...
Suho listje, v zrak leteče;
v vrtečem se vetru je bilo neštetim metuljem podobno.

Ja,
kot je bilo že omenjeno,
male "stvari", ki osrečijo,
so "zlata" vredne.

*

#110 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 22. februar 2008, 19:59

Saj sem res en dan prej tiramisu jedel,
takšnega, z jagodnim sirupom in sadjem... mmmm!
Pa alkohola ni bilo čutiti,
verjetno ga je že kuhar izsrkal.

Misliš, da je tiramisu vsega kriv ?

#111 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 22. februar 2008, 21:22

Men je ta rek zmer tko gejevsko zvenel :inocent:


tisti lupus si za falus zamenjal... pol je pa jeba... človek človeku tič x:Dx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#112 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 22. februar 2008, 21:25

ja ljudje smo na pol mrtvi, že k smo zivi.. dejstvo je da jst zato ker se morm skos neki omejevat... kdaj u trenutku crknem...

nimbus..zarad omejitev smo taki... roboti.

#113 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 22. februar 2008, 21:37

saturnina jaz se moram nonstop omejevat... ker drugače ne gre... zaradi transcendentalne aplikacije kategorij na dane zore v smislu razumevanja in dojemanja čutnega sveta aplicira človeški razum po nujnici deduktivno sintezo in nam kaže svet takšen, kot se poraja in ne takšen kot je. po domače povedano... vse kar vidimo, stlačimo v predalček namesto, da bi videno samo akceptirali, kot eksistenco (brez sodb... ta je tak, on spet tak) in se prepustili naključnemu fluksu porajanja. še bolj po domače povedano... izključi razum, prenehaj računat in kalkulirat, kupi oneway ticket to india in se na prvem drevesu obesi nanj za noge. (to bo nasvet za nosoroga x:Dx ) arhaika... iščem nimbusa, ki je pred vsakršnim zavedanjem in miselnim razmišljanjem. hočem biti motor še pred me kdo prižge... x;)x

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#114 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 22. februar 2008, 21:54

saturnina jaz se moram nonstop omejevat... ker drugače ne gre... zaradi transcendentalne aplikacije kategorij na dane zore v smislu razumevanja in dojemanja čutnega sveta aplicira človeški razum po nujnici deduktivno sintezo in nam kaže svet takšen, kot se poraja in ne takšen kot je.

Človk, ti si pa čist v Kanta padel xcivx

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#115 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 22. februar 2008, 21:55

vse kar vidimo, stlačimo v predalček namesto, da bi videno samo akceptirali, kot eksistenco (brez sodb... ta je tak, on spet tak) in se prepustili naključnemu fluksu porajanja.


Ja, te posledice so kot nujno zlo našega prisostvovanja v človeški združbi...

#116 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 22. februar 2008, 22:25

kakšno filozofsko vprašanje!? Sprašujem se, če se sam naša vrsta ukvarja z njim? A se želve in hrošči in origano al pa fižol? Živimo, pa konc. Umremo, pa konc. Big deal! A še kdo tle verjame v "Krono stvastva"?
Objavljena slika

#117 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 22. februar 2008, 22:44

x:)x no, v veselje mi je srečat eno kronano glavo v življenju! priklon ...Mantis, krona stvarstva!
Objavljena slika

#118 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 22. februar 2008, 23:11

kaj pa blebeces zdaj, a mene imas za krono stvarstva xsmx
rekla sem, da verjamem v to, v nekaj, kar je ustvarilo vse, kar obstaja x:o)x



aja, To krono si misla?!! Sorči, sem misla, da govoriš o Homo sapiens. xcheersx Pol pa ok...grem lahk mirno v postlo.
Objavljena slika

#119 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 23. februar 2008, 09:02

Človk, ti si pa čist v Kanta padel xcivx


x:)x imaš prav. in ugotavljam, da nikoli ne več tako, kot je bilo. x;)x

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#120 Creepback

Creepback
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 23. februar 2008, 13:33

Živim, ker živim. Ne potrebujem nobenega smisla ali razloga za to početje (je le vzrok (očetov in materin seks) in posledica (jaz)).Pomilujem ljudi, ki jokcajo, kako ne vidijo (več) nobenega smisla v svojem življenju in da bi zavoljo tega umrli oziroma se čisto zlomijo in umrejo. Še bolj pomilujem tiste, ki mnijo, da je njihovo življenje superiorno in nadsmiselno in se ocenjujejo na velikost vesolja. Smisel je le nekaj, s čemur ljudje prekrivamo svojo nesmiselnost in si dajemo iluzijo smisla. Sprijaznite se s tem, da je vaš '(ne)smisel' približno enak zrnu peska v pusčavi.

#121 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 23. februar 2008, 21:43

...

To gre seveda z roko v roki z miselnostjo, da so živeči zmagovalci, mrtvi pa poraženci.
Da ne omenjam tisočletnih (očitno zelo uspešnih) poiskusov religij,
da bi vzbudile krivdo tistim, katerim se zdi, da lahko svobodno odločajo o končanju samega sebe.
Tovrstno pranje možganov in pranje duha je šlo skozi čas tako daleč,
da se ljudje niti ne zavedajo, da skozi njih govore že davno zgnili duhovniki,
katerih edini cilj je in je bil, imeti življenja ljudi na vrvici. Mrvi so jim seveda nekoristni.

Metati vse samomorilce v skupni koš izpade tu precej klišejsko in nevedno.
Kot prvo bi moral človek poznati vse samomorilce, da bi si lahko upal trditi kaj takega.
Kot drugo pa ostanejo motivi za neko dejanje nam večinoma, če ne povsem prikriti.

Morda res obstajajo tovrstni samomorilci, katere opisuješ,
kar pa še ne opravičuje posploševanja.

*

Šele ko se zaveš,
da sam odločaš o svojem življenju in smrti,
so tvoje odločitve odločitve brez strahu
in zatorej zares tvoje.

Šele takrat si lahko dovoliš
da umreš še za časa svojega življenja,
na vse mogoče načine,
od spremembe osebnosti in okolja
do notranje spremembe.


*

XYZ

prvo kot prvo jaz ne verjamem v nobeno religijo, če bi, bi verjetno že zdavnaj naredila samomor.Vbistvu mnogo religij je pošiljalo ljudi v smrt v imenu boga in človek ki umre v imenu boga je zame samomorilec.kajti umira za neko nerealno stvar.Drugo , jaz nimam nič proti samomorilcem, meni je vbistvu vseeno kaj ti narediš s svojim življenjem kajti samo ti si odgovoren zanj, če ga želiš končati ga končaj. Tudi sama si raje vzamem življenje,kot da prodam svojo dušo. če bi živela par stoletij nazaj , bi me verjetno sežgali kot čarovnico.Ampak, današni samomorilci ne umirajo za resne stvari umirajo za tako banalne stvari. Zakaj SKORAJ vsi samomorilci odidejo v smrt žalostni, ali od sramu ali ker imajo dosti življenja.Zakaj vsi jokakjo????depresija ja bolezen modernega sveta, bogatega sveta.Čudno da vsi tisti črnčki in vsi ljudje iz tretjega sveta nimajo tako visokih samomorilskih nagnjen, če ga naredijo, zanj jih lahko rečem da vsaj imajo nek razlog.. Več stvari imaš, več lahko izgubiš, večje probleme imaš.ko si zadovoljen z osnovnimi stvarmi ti ne pade na misel naredititi samomora,. težko je razumeti kajti zdi se vam da pač imeti avto je osnova imeti štirisobno stanovanje je osnova imeti denar za iti v kino je osnova imeti denar za igrače je osnova imeti denar za vse te sladkarije in take in drugačne malenkosti.človek mirno lahko živi brez vseh teh stvari, ampak današnja družba pravi da ne, torej kaj hočemo.Zdaj ne pravim da bi morali živeti samo z osnovnimi stvarmi, pravim da bi morali biti zadovoljni z njimi ,morali bi jih ceniti, če dobiš pa še kaj si pa še bolj srečen.Znati moraš ceniti življenje.
Jaz osebno sem pomagala parim samomorilcem, ukavarjam se z depresivnimi osebam jaz jih popolnoma razumem zakaj so v taki situaciji kot pač so in povečinoma niso sami krivi, ampak še vedno pravim da so razvajeni ljudje, naj se bolje izrazim nekoč so bili zelo razvajeni, ko jim je bilo pa pač kaj odvzeto,ali ko niso dobili kar jim je bilo obljubljeno, so si hoteli vzeti življenje.za večino je kriv danešenj način življenja,ki ga pripisuje ta nemoralana družba in vsi ti šolani ljudje k nimajo pojma o življenju.
Prvo pravilo zdravljenja je bodi iskren do pacijenta drugače mu ne boš dal možnosti da ozdravi.


tisti ki je vojak in ki gre v vojno zaradi različnih ver ali interesov je zame samomorilec če pa preživi je pa morilec.

#122 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 24. februar 2008, 05:50

mayita se strinjam s tabo.
Vendar, ..

govoriš o logiki samomora. Omenila si dve skrajnosti lastnega razmišljanja. Samomor razvajenčka je nesmiselen, kdor živi v nenormalnih razmerah(črnčki) pa imajo vsaj dober razlog za smrt(po tvoje).
Ampak, poglejva drugače.
Čiki.
Kajenje škoduje na dolgi rok.Razlika med čikom in pištolo je v času nastanka smrti. Pri pištoli 0,025s, čiki vzamejo desetletje.
Potemtakem je tudi kadilec samomorilec.Še več, ve, da kajenje škodi in še vedno fuma.Tak človek je povrhu vsega še ignorantski do problema, ampak OK. Kadilce ne smatramo za samomorilce in še nobeden mi ni prišel težit, da se ubijam. Mogoče samo to, da ob tem počutju ubijam še njega, ampak ok.
Vztrajanje v stresni, slabo plačani, izkoriščevalski, po možnosti polni azbesta, službi.
S takimi analogijami bi se lahko še poigravali in omenili nesrečen zakon, postavljanje božičnega drevesca, kurjenje ob nezavarovanem ognjišču, med lovsko sezono sprehajanje po gozdu...
Ampak to je smešno.S tem se nobeden ne ukvarja, ker je zguba časa. Samomorilec sem sam, ko izvajam dolgčas nad samim sabo.
To pisanje mi je ekvivalentno rezanju žil, samo da je manj zabavno-baje.
..
in omenila si fundamentalistično dejanje religijskih skrajnežev.
Samomor iz kaprica je stara stvar. Umreti normalne, navadne, dostojne, starostne smrti kot katoličan, evangelist, musliman, budist, zidar, pleskar, .. je pravtako dejanje nesmiselnega samomora, ČE, pravim da ČE po smrti ni devic in ni nebes in ni pekla.
Življenje je bilo v štartu zgrešeno, ker je izhajalo iz človeškega(omejenega) razuma.
Če že tako obrnem, lahko vsak življenjski primer prikažem kot banalen in nesmiselen, saj smisel življenju vdihnemo sami.
Pravim, da se strinjam s tabo. Veliko je ljudi, ki stori samomor iz napačnih razlogov in veliko jih stori iz dobrih razlogov.
Kdo je kaj je težko očitati v naši družbi. Morilec sem sam, ko pojem meso.Nekdo je zaklal žival.Brutalno odrl njeno jedro in ga serviral v vakumsko pakirani vrečki.Me ne moti.Nekdo, ki se poistoveti z živaljo in ne vidi le "kos mesa" kot jaz, bo z besedo "morilec" označil cel spekter svinj okrog sebe.
Ampak..

dokler se pobijajo med sabo me ne moti. Samo ne na mojem balkonu.
protestno masturbira na marsino sliko.

#123 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 24. februar 2008, 09:10

s samim dihanjem in presnovo se vrši oksidacija, ki človeka na dolgi rok ubije. zato pa pravmo, da z rojstvom začnemo umirat (telesno). ko umremo se mormo veselit, ko se rodimo pa žalostit. in dejasnko prijočemo na ta svet x:px

WEEEEEEEe... WEEEEEEE... x:Dx

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#124 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 24. februar 2008, 19:45

Nekdo je napisal, da obstajajo tudi ljudje, ki so si precej zaresno poiskušali vzeti življenje, pa jim nekako ni "uspelo"; za tem so uvideli, da bi še kako radi živeli. Bo najverjetneje že res. Tudi to, da je lahko vzrok samomoru samopomilovanje, najverjetneje drži, v nekaterih (veliko?) primerih. Seveda pa se za samopomilovanjem "skrivajo" tudi drugi motivi oz. razlogi, kateri so samo smiljenje samemu sebi povzročili. Na kar sem skušal obrniti pozornost, je to, da tega morda ni modro posploševati. Obstaja namreč veliko ljudi, kateri so namerno končali svoje življenje in s katerimi ni pred tem nihče govoril, da bi lahko videl, v kakšnem stanju duha so se v tem predobdobju nahajali. Ravno ti ljudje, ki se najverjetneje NE smilijo samemu sebi, tudi ne gredo k nekomu, pri kateremu bi tožili o njihovi stiski.

Drugo vprašanje je, če bi ti ljudje, ki so od nekoga dobili podporo v njihovi stiski, SPLOH izvršili samomor; tudi če pomoči ne bi dobili... tega se seveda ne da preveriti. Morda so le potrebovali nekoga, pri katerem se lahko izjokajo.

Konec koncev; KDO od nas se ne smili samemu sebi, tu in tam ?

#125 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 25. februar 2008, 08:50

poglej unis,
Moj point je bil,da večina samomorov je nesmislnih, kot je tudi način življenja v današnem času, ˝črnčki˝ verjemi ne bodo šli delat samomora,čeprev živijo v nenormalnih razmerah, čeprav iamjo dober razlog, da bi večina naših samomorilcev z miselnostjo našega sveta definitivno naredila samomor.
za kadilce in..... . to kar je tebi smešno,in kar se ti zdi zguba cajta in tudi 90%ljudem,ki jih poznam, se meni zdi zelo resno.Ampak kot sem rekla zivimo v času kjer družba preprečuje videti stvari.
kajenje(prekomerno,če pokadiš tobak za obred je drugo) je eden od mnogih nesmiselnih samomorov in tudi tukaj se kažejo znaki razvajenosti in sebičnosti in kaže nezavednost ljudi.
Razlike med pištolo in cigaretom ja je .S pištolo je vseeno malo bolj ˝svečano˝. S pištolo si uničiš življenje v eni sekundi in tudi ne zastrupljaš telesa počasi in z užitkom. Pri kajenju veš, dobro veš, je dokazano, da je škodljivo da boš umrl bolj zgodnje smrti.S kajenjem kažeš, koliko vbistvu ceniš svoje življenje,NIČ. prvo si uničuješ pluča, zobe imaš vse rumene, lase da ne govorim o koži, pa saj vse to že veš, a ne? sej z eno stranjo pluč se da živeti, zobe se da pobarvati, lase in kožo se da pa tudi prekriti,samo poglej koliko škode si narediš z enim dejanjem. in vse to v korist družbi ki rabi potrošnike, za cigarete, zobno pasto ,razne operacije......na koncu si moraš plačati še lasten pogreb in kupiti košček zemlje kjer bpš pokopan.si prfektna stranka.pa recimo da taka oseba,ki kadi leta in leta se postara živi z samo eno stranjo pluč ves neboglen sit življenja naredi samomor.ljudje bodo rekli ga razumejo, je bil bolan ,je imel raka, čustvovali bodo z nijm, da je naredil samomor. pozabijo na vsa ta leta ,ki si je sam kopal grob.da je bil toliko razvajen,čeprav je vedel da mu škoduje ni mogel reč ne,je kadil.. NEUMEN SAMOMOR ni drugega izraza za to. in tudi vse ostalo ,kar si naštel, ja veliko ljudi vodi do samomorov, nesrečen zakon itd itd. In ker se nihče ne ukvarja stem ker je brezveze imamo tako veliko število samomorov. celostno življenje ki se odvija zdaj je navidezna realnost.Ljudje ne bi smeli početi stvari ki jih ne veselijo in pika.
Najbolj zastrašujoče je da v danšnjem času štiriletniki premišlijejo o samomoru ali odlični študentje. A se vprašate zakaj????
˝Če že tako obrnem, lahko vsak življenjski primer prikažem kot banalen in nesmiselen, saj smisel življenju vdihnemo sami˝ točno tako nihče ga ne bo vdihnil namesto tebe in veliko ljudi se popravici sprašuje zakaj ne najdejo smisla življenja.
dokler ti ubiješ žival zato da te nahrani in s spoštovanjem je vredu, ko pa ubiješ žival da si delaš dobiček je pa umor.moje mneje.
Nisem hotela delati antikadilske propagande,si mi nekako dal vodilo. kot sem že rekla meni je vseeno kaj ti počneš s svojim življenjem, lahko ti dam samo nasvet in moj pogled na svet




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0