Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izračun življenjskega cikla po tarotu


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
88 komentarjev na to temo

#26 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2011, 01:24

na zgornjih linkih se naredi izračun,
tuki se pa lahko pogleda za bolj detajlen opis kart: http://www.aeclectic...learn/meanings/

Sem za hec mal sprobal in zadeva presenetljivo dobro zadane tvoj "profil".

čigav profil? xDDx

(oz. a se poznata s KaReRo al si mislil Freeja al sebe al koga? :8):)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#27 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. januar 2011, 01:26

jst tut ne vem koga?

#28 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. januar 2011, 01:33

katera je karta ascendenta? a druga karta?

#29 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2011, 01:35

ne vem, najbrž (saj pravim da ne poznam tega sistema [s tremi kartami], nisem šla pa še nič gledat, si čekiram še)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2011, 01:38

aha, vidš, Free, tle je po datumu rojstva -* sem šla zdajle uč vržt- (po mojem sistemu je po kabali, po vsoti vrednosti posameznih črk imena, po letnici rojstva in potem končna je vsota vseh dobljenih cifer - al kako, ne spomnim se točno).
Skratka, gre za drug sistem.
Tu najbrž sploh nisem 13.
Grem zračunat. xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2011, 01:41

tle sem tud jaz 9 - Hermit.
aja seveda: to je pač vsota cifer datuma rojstva, bingo! xyesx

(samo onega s tremi pa nisem našla? :8):)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. januar 2011, 01:43

ha, sam to se zdej se nadaljuje x:Dx x:o)x

ce je moja osebnostna stevilak 19, pomeni da je moja karta duse 10; pomeni daje moja karta sence 1, kakor sem razumel katjo.

The Shadow Card is the card that represents the hidden or unknown aspects of self; the "dark" side of self; the side of self one denies or projects onto others.
The term "shadow" was used by Carl Jung to refer to those qualities.
To determine if there is a Shadow Card, one needs to know the Personality-Soul Card, which is calculated from the birth date.
The first number derived from adding the birth date is the Personality Card. The Personality Card indicates the lessons to be learned in the life. A 2-digit number is further reduced to obtain the Soul Card. The Soul Card indicates the soul's purpose.
A single-digit number is not reducible; thus it serves as both the Personality & Soul symbol.


aha, torej:

19: the sun: sonce
10 wheel of fortune: jupiter
1 magician: merkur

19. XIX. SONCE - PRAVA KRISTUSOVA SVETLOBA; hebr. Šin (zobje ): "Posije novo sonce. Nov obnavljajoči dotok za to dobo Vodnarja, nov dotok kozmične energije - inicijacija sveta za naš planet. Prava Svetloba!"

10. X. KOLO SREČE - FORTUNA; hebr. C (sulica): "Predstavlja nenadni izpit. Tukaj se postavlja pod vprašanjem živalsko in človeško. Je moralni izpit. V hindustičnem trojstvu je to Vishnu, v krščanstvu Sin." x:o)x

1. I. MAG - i; hebr. Tau (pečat): "Ta karta simbolizira človeka, popolnoma preoblikovano formirano osebo, ki ima vse štiri principe uravnovešene. Je oseba formirana skozi sebe samega. Absolutna aktivnost."



#33 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 26. januar 2011, 01:45

čigav profil? xDDx

(oz. a se poznata s KaReRo al si mislil Freeja al sebe al koga? :8):)


Verjetno od tistga, ki si zračuna x:Dx

Vsaj v mojem primeru mi je dal presenetljivo natančno razlago za ene moje kr "deep-rooted" notranje konflikte. Sploh tale pojasnila kart mislim... http://www.aeclectic...learn/meanings/

#34 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2011, 01:48

aja no saj se mi je zdelo, sam nisem bla ziher. xDDx

a si dobil 3 karte? al sam 1?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#35 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 26. januar 2011, 01:56

2

#36 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 26. januar 2011, 01:59

Dobiš pa tuki 3: http://www.mysticgam...m/birthdays.htm
= še "Year or Growth" karta (s tem da pri men je ista kot ena od unih osnovnih dveh)

#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2011, 02:00

aha.

sej pr men tud 2 prideta, 18 in 9, sem sklepala da je druga vsota cifer prve.

no sam da se ti poklopi. xDDx
skrivnosten pa si. x;)x


*aha thanx! :palec: x:)x

(pr men je tud tko, da je ista)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. januar 2011, 02:09

Kle ti pridejo 3 karte ven, samo sta samo 2 narisani na zacetku, ker nekateri dobijo ven samo dve (ker imajo samo enomestno stevilko na koncu in tako nimajo sence) : http://www.tarotscho...Calculator.html

prva karta (iz leve proti desni) je osebnost, druga (srednja) dusa, tretja (skrajno desna) senca

#39 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 26. januar 2011, 02:10

sej pr men tud 2 prideta, 18 in 9, sem sklepala da je druga vsota cifer prve.

To mi pa zdej ni čist jasen, a je pri vseh tko?!
Ker men tud prideta 14 in 5


skrivnosten pa si. x;)x

Samo utrujen :sleeping:

#40 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2011, 02:11

Free, men prideta sam 2.

Dayo, sklepam da ja - po seb pa Freeju - ker tud on ima sonce - 19, se pravi 1+9 je 10 = 1 - magician. xDDx

aja, sej nč čudnega, ob 2h pa 15 al kolk. x:o)x x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#41 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. januar 2011, 02:11

nimas sence.
kle razlaga zakaj in kako - The Shadow Card: http://www.tarotforu...hread.php?t=471

Shadow Card: The shadow card comes by breaking down the single digit number you finally came up with. My number is 4. What adds up to 4?
1 + 3
2 + 2
3 + 1

So, if you put 1 & 3 next to each other you get 13, Death, which is my Shadow Card. (Great...) There is no card 31, so that combo doesn't make a Shadow card.



#42 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2011, 02:13

kako to misliš, sence?
kaj pa je to?
hmmm... to je krivica, nimam sence! :angry:
a sem duh al kwa?! x:o)x x:Dx

(*aha si dodal link, hvala! x:)x)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#43 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. januar 2011, 02:15

ja, mal je res hecn vse skupi x:Dx x:o)x

meni v sestevku pride stevilka 19; kar pomeni nato 10.
ce pa bi mi prisal v sestevku stevilka 9, le te ne bi mogel dati na pol, jo deliti, in zato ne bi imel sence, ki pride sedaj iz 10 = 1+0 = 1

izgleda da je tko!? :inocent:

The Shadow Card is the card that represents the hidden or unknown aspects of self; the "dark" side of self; the side of self one denies or projects onto others.
The term "shadow" was used by Carl Jung to refer to those qualities.
To determine if there is a Shadow Card, one needs to know the Personality-Soul Card, which is calculated from the birth date.
The first number derived from adding the birth date is the Personality Card. The Personality Card indicates the lessons to be learned in the life. A 2-digit number is further reduced to obtain the Soul Card. The Soul Card indicates the soul's purpose.
A single-digit number is not reducible; thus it serves as both the Personality & Soul symbol.



#44 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 26. januar 2011, 02:16

Ja, mal je treba prebrat x:Dx
http://www.tarotscho...irthCards2.html
Zdej mi je vse jasen.

Vedno prideta dve karti, razen v primeru če pride vsota 19 (kot pr free-ju):
"The one exception is if your birth date sum = 19. In that case, you will have 3 Birth Cards: The Sun (19), The Wheel of Fortune (10) and The Magician (1)."

In ja, vedno je končna številka ista... torej 14 - 5 ali 18 - 9 itd.

#45 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 26. januar 2011, 02:19

Tale razlaga mi je všeč:

What About The Fool? In most decks, The Fool is either un-numbered, or is assigned the digit 0. Since no sum of positive numbers ever equals 0, we do not consider The Fool as part of a Birth Card pair. Likewise, we do not accept the sometimes-used convention of assigning the number 22 to The Fool since there is no such trump. However, we do consider The Fool to be the universal birthright of us all.




x:Dx




#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2011, 02:20

Zdej mi je vse jasen.

xokx x;)x

Hehe, the Fool, dobra! x8Dx x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. januar 2011, 02:22

aha, :palec: evo prej sem do pol prebral, druge polovice pa se ne. (ziher me je senca prej zafrknila xg:Dx da nism sou do konca strani prebrat).

Ja, mal je treba prebrat x:Dx
http://www.tarotscho...irthCards2.html
Zdej mi je vse jasen.

Vedno prideta dve karti, razen v primeru če pride vsota 19 (kot pr free-ju):
"The one exception is if your birth date sum = 19. In that case, you will have 3 Birth Cards: The Sun (19), The Wheel of Fortune (10) and The Magician (1)."

In ja, vedno je končna številka ista... torej 14 - 5 ali 18 - 9 itd.



#48 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2011, 02:25

(ziher me je senca prej zafrknila xg:Dx

x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#49 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. januar 2011, 02:29

Evo Marsa, ce je moja oseba karta the sun, in osebna karta govori o tem kaj se moramo nauciti, pomeni da ker je po astrolgiji sonce:
zivljenje, moc, energija, svetloba, veselje, zabava, dan.
se moram tega nauciti.
:palec:
ocitno tudi glede na to kolk je ze ura, zdej to drzi x:o)x :o|o:


karta duse pa simbolizira tisto kar smo: pri meni je to 10 the wheel of fortune (jupiter).

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2011, 02:35

itak. x:o)x x;)x

pa sej to tud sam veš oz. sva po mojem o tem že tud kdaj govorila, sam mamo pa tud v določenih obdobjih bolj delujoče ene energije, v drugih pa druge.
Torej, itak se vse prepleta in skoz, vendar kdaj pa kej bolj deluje, recimo enkrat je bolj poudarjena tvoja riba, drugič pa lev, oven...

Viš pr men pa tle ni nekih ekvivalenc, puščavnik naj bi bil precej devičji, ok, sej se najdem, sej mam tud devico močno, pa tud tko se najdem, sej sm lohk tud puščavnik, samotar itd., samo nekaj manjka.
Tud še ta luna zraven (mi) ni dovolj.
Manjka strast tukaj in to. oz. mal tega, življenja al česa. xDDx

sej to sem že vedla, logično, pač vsota cifer datuma rosjtva (še ti prečekiraj pri sebi da vidm če je res t(k)o), ampak devetice ne jemljem ravno puščavniško samo...
ampak sej pravm, težko čist eksaktne ekvivalence določamo.

....

aha no kolo sreče je fajn primer, kako težko primerjamo, namreč, pripisujemo ga jupitru, vendar jupiter je v bistvu *srečni planet* oz. ima praviloma takšno simboliko, medtem ko Kolo sreče je pa v bistvu na nek način dost nevtralna karta, saj ne predstavlja (samo) sreče - kot take -, pač pa bolj naravo vseh stvari.
Je odvisno od okoliških kart, torej KAM se obrača: enkrat si gor, drugič dol...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0