Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izračun življenjskega cikla po tarotu


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
88 komentarjev na to temo

#76 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. januar 2011, 16:48

ne vem, ne vem... odvisno kako nase in celoto gledas.
verjetn ti zase najbolj ves.

ja, pa tudi dobre tarot karte imajo dovolj ze narisano gor, a je treba met znanje razbirat. :palec:

ce si sam (puscavnik), ni panike. v dvoje je potrebo prilagajanje.

#77 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2011, 16:55

Ja seveda, lohk gledam tud tko - pač moja pot, saj je tud samotna itd. (čigava pa ni? xDDx), ampak ni potreben moj pogled oz. doživljanje, ker se že vidi na prvi pogled in to praktično vsakomur (sem bla vedno v teamih, bendih, partnerstvih, mela bende, norela, sem precej tud impulzivne narave itd., skratka rdeča nit mojega lajfa in moje osebnosti ni dovolj točno določena ravno v tej karti - lahko se pa seveda čist najdem. če ne bi blo drugih x:o)x - moja pot in življenjske okoliščine so vedno bile ravno take, da je bil vedno folk okol mene, sem bla prej *motor* kot nek oddaljen meditativen modrec... bom pa taka morda ko bom stara. x:)x ...
Tudi vsebuje ta karta pravzaprav pomanjkanje te neke življenjske strasti, kaže bolj na opazovalca kot akterja, jaz pa sem bla vedno v lajfu v bistvu zelo intenzivna..).
Skratka, me ne *prezentira* dovolj natančno.
Čist objektivno (kolkr sem pač lohk), ne sam subjektivno.

Ja, no, recimo... (vsekakor se vidi vtis karte, zato je dobr začet s kakimi *univerzalnimi*, kot je npr. raider waite)

Za v enoje je v bistvu na nek način potrebnega še več prilagajanja. x:o)x x;)x
(poznam zlo dobr oboje x:)x - kot tud ti)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#78 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. januar 2011, 17:07

ja. jst stvar zgleda gledam mal drgac vseen.
recimo, ce so ljudje okoli, se ne pomeni, da sem tudi vpet z vso silo not, in ne na neki puscavniski distanci, ce se tako izrazim.
ampak ja, sej ti zase ze ves :palec:
Tarot je zanimiva zadeva ja. :palec:

#79 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2011, 17:12

ja saj razumem, vem da si tko mislil, tud jaz sem vzela to plat v obravnavo zraven. x:)x

(vendar jaz vse zelo tudi doživljam - tudi ni logično, če se npr. držim primerjave z astro: ob tolikih vodah (6 vod od 12-ih) pa da ravno Puščavnik. Preveč sem tudi čustvena, v dobesednem in ne sam *platonskem* in *asketskem* smislu. xDDx
Zelo tud zemeljsko [in celo ognjeno], hočem rečt, sem torej tudi čutna... xDDx no vsega tega - tolk številnih plati moje osebnosti - pa ta karta ne zaobsega in je zato pomanjkljiva kot *povzetek* mene - pač kao D, življenjska karta... :vio:)


Ja, zanimiv. en tak svoj svetek, no jaz mam rada tako cifre kot tudi simbole (poleg tega sem pa še vizualc, pa še tolk bolj pol sedejo ravno karte - ne sam astro recimo). x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#80 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. januar 2011, 20:15

da. :palec:
govoriva zdej o osebni karti, ne karti duse ane? :inocent:

:palec:

.. tolk številnih plati moje osebnosti - pa ta karta ne zaobsega in je zato pomanjkljiva kot *povzetek* mene - pač kao D, življenjska karta... :vio:)

Ja, zanimiv. en tak svoj svetek, no jaz mam rada tako cifre kot tudi simbole (poleg tega sem pa še vizualc, pa še tolk bolj pol sedejo ravno karte - ne sam astro recimo). x:)x



#81 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 27. januar 2011, 15:51

aha viš sori, včas kej čist resno oz. dobesedno vzamem. Objavljena slika
(včas nimam smisla za humor v bistvu Objavljena slika Objavljena slika)

Ja, petica ima svašta ekvivalentov, tud sonce ponekod, jupiter tud, sej pravim, je ful različnih sistemov (mamo temo Numerologija, kjer je res svašta not - bom šla poiskat pa zlinkala).

Ja, jaz sem se pa kar ukvarjala...
Ja štekam, pozabiš, ker se ti nima na kej navesit, ker je to čist spet svoj svet (pač mal podobno kot z astrologijo, ko bi kot začetnik videl plutone v 6. hišah, ki bi tvorili bogve kakšen aspekt s saturnom, ti bi pa še Sonc ne štekal čist Objavljena slika Objavljena slika)

Jp, zaščita. Objavljena slika
Ta karta (papež) in papežinja in zvezda imajo to simboliko in takšno energijo, tko da so zlo zaželene karte, tud pomenijo, da te *vesolje ščiti*. Objavljena slika


No pr men je pa papežinja bolj moja karta (in jo imam tud v življenjski liniji -tisti s petimi kartami-), se zlo najdem not, je nekak med ribo, devico in venero (vendar ne čutno, zemeljsko venero, pač pa bolj v smislu skrbi [tud za zdravje] oz. nege itd.).


Ja to pa zato, ker k nekoga bereš včasih lahko čisto drugače izpade pa odvisno tud kakšne volje si tisti trenutek. Objavljena slika

Glede na to, da sam numerološko to mal poznam ne bi vedla.

A s tarotom? hm men pa karta neko obdobje ful potegnejo pol pa kr neki časa nič itd....tale tarot je pa kr mal zanimiv ja, ker je bolj kompleksen..pa baje je neki za astro povezan Objavljena slika Ja točno tko, k če nekomu, k nič ne ve o astro razlagam o astro jeziku Objavljena slika mi itak ne more sledit, k ne ve kaj sploh blebetam...

Še neki o papežu: The Pope or Hierophant is generally seen as a spiritual teacher, one who gives advice and guidance to those seeking it

A lahko še kej veš o tem poveš? Kako me ščiti?

Tole s petimi kartami še zdej ne razumem. Men drugače sam dve ven vrže.



What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#82 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. januar 2011, 16:54

da. :palec:
govoriva zdej o osebni karti, ne karti duse ane? :inocent:

:palec:

ne vem, sem izgubila nit, v bistvu sem govorila splošno o pomenu tistih D kart posameznika (bodisi iz tega ali onega sistema, mi je mal hecn tko knjižno opredeljevat, poleg tega se pa na ta sistem ne morem zapalit, ker je kot rečeno sam na podlagi numerologije, kjer pa se pravzaprav že po defoltu zadeve ne ujemajo preveč - tudi Car ima ovnovsko energijo, pa morda mal kozorogovsko, v astrologiji je četrta hiša rakova hiša, v numerologiji je ponavadi Uran štirica... itd.).

O kartah skratka, ki so pomembne zate oz. jih jemlješ za svoje D karte.
Očitno si se v teh našel in je to to - te smo tud *razlagal* oz. se jim posvetil.

Ja to pa zato, ker k nekoga bereš včasih lahko čisto drugače izpade pa odvisno tud kakšne volje si tisti trenutek. Objavljena slika

Glede na to, da sam numerološko to mal poznam ne bi vedla.

A s tarotom? hm men pa karta neko obdobje ful potegnejo pol pa kr neki časa nič itd....tale tarot je pa kr mal zanimiv ja, ker je bolj kompleksen..pa baje je neki za astro povezan Objavljena slika Ja točno tko, k če nekomu, k nič ne ve o astro razlagam o astro jeziku Objavljena slika mi itak ne more sledit, k ne ve kaj sploh blebetam...

Še neki o papežu: The Pope or Hierophant is generally seen as a spiritual teacher, one who gives advice and guidance to those seeking it

A lahko še kej veš o tem poveš? Kako me ščiti?

Tole s petimi kartami še zdej ne razumem. Men drugače sam dve ven vrže.



Kot nekaj kar je hkrati zunaj in znotraj tebe, v bistvu bi težko bila še bolj specifična. Mislim da je s pojmoma "zaščitnik" in "ščitenost s strani višje sile" povedanega že kar veliko, personificirat ga pa ne znam. x:o)x x:Dx x;)x

V TEM sistemu v tej temi vsem, razen Freeju, vrže ven 2 karti.

(obstaja pa en drug sistem, ki ga uporabljam jaz, ki upošteva 5 kart. Vendar nimam te tabelice zdaj, morda je v onih podanih temah)

Tako da po0zabi na 5 kart (tule. žal je Free osvežil tole temo, ko sem dala linka v Mojem znamenju al kje... žal zato, ker je v drugih dveh ali vsaj v eni veliko več, samo nisem bila takoj pozorna ko je bila še tale tema odprta, da bi združila al karkol)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#83 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. januar 2011, 23:29

A pa ves da so mi dale res mal mislit. :palec: :vio: Hocem rect, ni nakljucno.
Sploh kadar se neki bolj ali manj ufuravam, ce ne takoj, pa potem vidim zakaj je bilo tako.
Tista senca in sonce mi ne dasta cist mira. Verjetn ti tu kej razumes zakaj, k me bolj poznas.

se pa cist strinjam s teboj, da je manj primerno posplosevat na podlagi nekaj podatkov in ne vecje sirine vpogleda.
pa tudi vidim, da si dost v tem, da mas znanje in neko pametno distanco. da znas tut locit pleve od semena. :palec:


ne vem, sem izgubila nit, v bistvu sem govorila splošno o pomenu tistih D kart posameznika (bodisi iz tega ali onega sistema, mi je mal hecn tko knjižno opredeljevat, poleg tega se pa na ta sistem ne morem zapalit, ker je kot rečeno sam na podlagi numerologije, kjer pa se pravzaprav že po defoltu zadeve ne ujemajo preveč - tudi Car ima ovnovsko energijo, pa morda mal kozorogovsko, v astrologiji je četrta hiša rakova hiša, v numerologiji je ponavadi Uran štirica... itd.).

O kartah skratka, ki so pomembne zate oz. jih jemlješ za svoje D karte.
Očitno si se v teh našel in je to to - te smo tud *razlagal* oz. se jim posvetil.



#84 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. januar 2011, 23:59

xDDx :palec:

ja sem vidla da si čist not padu. xDDx
(sem razmišljala, če mamo kako tako temo, k bi mel ves mišmaš vseh mogočih sistemov - na enem mestu - sam v eni temi... kitajca, 9zki, tarot linijo(/-e) itd., pa bi lohk primerjal, pr men se recimo vse neverjetno poklapa - namreč tud v 9zkiju sem 9 in 4 - in čist iz druge fore spet, ne morš verjet!)

Thanx (sej moram -znam ločit-, če *se že grem* xDDx).

Ja, sej teb čist dela tole - tale Sonce, sam tud pr teb nekaj manjka, za moje pojme... morda bi clo teb pasal puščavnik, k tko resno jemlješ svet pa v bistvu si zastavil eno tako svojo pot, skor mal *misijonarsko*. no sej to je dost ribja fora sicer tud. x:)x

Itak je pa težko v eni karti zaobjet vso osebo...

Al pa če maš sam eno karto in je ta Rušenje al pa Smrt al pa Sodba al pa Obešeni, pa se kdo potem ful prestraši al pa zasekira... x:o)x
(s tem da je Obešeni npr. lohk čist super karta, ker tud če ga pogledaš, on se nič ne sekira, ni recimo za vrat obešen x:Dx al pa kej, na naketerih dekih clo lepo bere. x:o)x x:px - samo je pač okol obrnjen. xDDx ...)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#85 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 28. januar 2011, 00:36

Cist strinjam, da manjka ob tistih 3 kartah se kaj.

Ja, mogoce lahko obeseni pomeni tudi nekoga, ki je obesil svojo osebnost, ego, opusca dobo vode, dobo rib, opusca staro in se prilagaja novi, vodnarjevi dobi, ki kot vidimo prinasa in bo prinasala mnoga nova merila in razumevanja o cloveku, hkrati pa preko mnogih izkusenj, sprememb, ki pac ne bodo prijetna iz vidika ali nivoja osebnosti. Torej morda lahko pomeni neko spremembo, ali zakljucek pred necim novim, ker smo staro obesili.


-

Ja, jst mislim, da neke zadeve veljajo razlicno glede na to, kolk smo na sebi naredili. ce smo bolj v "vodi", ko nismo ravno "dvignjeni" ali pa ce smo ze bolj mi mi, brez navlake.
lahko zivimo neko na pol "dramaticno" zivljenje, brez dosti duha, ali pa svoje pravo sonce, kjer premagujemo ovire in veliko spoznavamo novega, je zivljenje pestro, polno novih in novih izzivov, spoznavanja, itn.
verjetno se v prvem bolj ukvarjamo z vsemi aspekti in navlako.. v drugem pa smo predvsem sonce v hisi in zivimo svoj potencial; ter potencial pozitivnih aspektov.

tko skor ze malo nefer se zdi, da veckrat gledamo neke karte znanih ljudi in iscemo neka pravila o tem, zakaj so oni znani in uspesni, medtem pa morda ne vidimo da so zgolj premagali, se dvignili nad neke aspekte, s katerim se pac "neznani" ukvarjamo; ce vzamem biti znan kot neko pozitivno merilo.

Verjetno pa ravno astrologija lahko pokaze ta zmotna stalisca o tem, kako bi pravzaprav vsakdo lahko bil "znaza" oseba.
Razmisljam pac.

#86 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 28. januar 2011, 04:08

Sam je pa mal mim tole ane:

na tej strani da "The Wheel" pod osebno - personality card: http://www.mysticgam...m/birthdays.htm
(Display my Personality and Character tarot card)


na tej strani pa da "The Wheel" pod karto duse, osebno da pa drugo karto.
http://www.tarotscho...Calculator.html

kolkr jst zastopim opise.

--

sicer pa tkole iz te strani: http://www.tarotscho...BirthCards.html kjer so tudi linki na opise! - fajn :palec: :palec:
so mi vsec kriticne pripombe oz. slabe strani x;)x

aha, torej:

19: the sun: sonce
10 wheel of fortune: jupiter
1 magician: merkur

19. XIX. SONCE - PRAVA KRISTUSOVA SVETLOBA; hebr. Šin (zobje ): "Posije novo sonce. Nov obnavljajoči dotok za to dobo Vodnarja, nov dotok kozmične energije - inicijacija sveta za naš planet. Prava Svetloba!"

10. X. KOLO SREČE - FORTUNA; hebr. C (sulica): "Predstavlja nenadni izpit. Tukaj se postavlja pod vprašanjem živalsko in človeško. Je moralni izpit. V hindustičnem trojstvu je to Vishnu, v krščanstvu Sin." x:o)x

1. I. MAG - i; hebr. Tau (pečat): "Ta karta simbolizira človeka, popolnoma preoblikovano formirano osebo, ki ima vse štiri principe uravnovešene. Je oseba formirana skozi sebe samega. Absolutna aktivnost."



#87 vesoljčica

vesoljčica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 28. januar 2011, 08:06

Hm.....jaz sem svoje izračunala in mi pride ven št. 8....
kaj naj bi pa pomenila št.8?

hvala :)

#88 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. januar 2011, 11:27

Vesoljčica, na podanih linkih (Dayo, Free) imaš tud razlage posameznih kart.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#89 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. januar 2011, 04:15

ha ha xDDx kul, sam kdo pa se bo poglabljal v vse hkrati, in povezoval, za kar je potrebno imeti znanje; med tem, ko pa bi rajsi na pladnju prineseno imeli x;)x
nekateri potrebujemo leta in leta da vsaj en sistem malce bolj obvladajo, kaj sele, da bi jih kar vec znali.
je pa sicer fajn ideja ja :vio: :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0