Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Homeopatija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
651 komentarjev na to temo

#626 Liam

Liam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 172

Objavljeno: 29. september 2012, 21:36

Skeptično razmišljanje pride in gre ko ti pa postane življenska filozofija ""postaneš"" uradno kamperaš,kot pri vseh stvareh.
Circumstance has no value. It is how one relates to a situation that has value. All true meaning resides in the personal relationship to a phenomenon....what it means to "
Christopher McCandless


#627 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 12. oktober 2012, 10:13

Homeopatija pač dokazano ne deluje, pa če so vsi ljudje na svetu homeopati.


Študija o učinkovitosti homeopatskega pripravka (Sodelovala je med drugim Med. Univerza "Charité" v Berlinu)

Metaštudija o študijah učinkovitosti homeopatskih pripravkov

In še enkrat poudarek: meni sploh ne gre za to da bi dokazoval učinkovitost ali neučinkovitost homeopatije, ker me to iz že večkrat omenjenih razlogov niti malo ne zanima, pokazati pa želim, da alanovim trditvam navkljub obstajajo znanstvene študije ki pridejo tudi do drugih rezultatov in zaključkov kot alan+skeptik.si

#628 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 12. oktober 2012, 12:03

Študija o učinkovitosti homeopatskega pripravka (Sodelovala je med drugim Med. Univerza "Charité" v Berlinu)

Metaštudija o študijah učinkovitosti homeopatskih pripravkov

In še enkrat poudarek: meni sploh ne gre za to da bi dokazoval učinkovitost ali neučinkovitost homeopatije, ker me to iz že večkrat omenjenih razlogov niti malo ne zanima, pokazati pa želim, da alanovim trditvam navkljub obstajajo znanstvene študije ki pridejo tudi do drugih rezultatov in zaključkov kot alan+skeptik.si

Seveda, obstajajo razne študije, ki marsikaj dokazujejo, a vprašanje je kakovost in iskrenost izvedbe. Te dve konkretne študije ne poznam in ju še nisem pogledal (nemške niti ne bom, ker ne razumem), a pri mnogih se je izkazalo, da so bile klavrno zastavljene, slabo izvedene ipd. Ko se pretehta dokaze za in proti, se lahko lepo vidi, da homeopatija nima nobenih učinkov.

---

Pa še nekaj sem tako na hitro našel:

Effect of homeopathy on analgesic intake following knee ligament reconstruction: a phase III monocentre randomized placebo controlled study

Conclusions

The complex of homeopathy tested in this study was not superior to placebo in reducing 24 h morphine consumption after knee ligament reconstruction.

Possible—but highly unlikely.

#629 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 12. oktober 2012, 12:05

Alan New..koga prepričuješ, da homeopatija ne deluje? Vedno bolj se mi zdi, da sam sebe..si kot otrok, ki se meče ob tla in na vsak način zahteva, da je po njegovem. Cepljenje tebi deluje,ga odobravaš..homeopatija je ena kvazi nategancija za uboge človečke, ki nimajo pojma...
Govoriš iz svojih izkušenj, ali samo na podlagi branja?
To je isto, kot bi mi nekdo razlagal, kako je orgazem..orgazmičen...x:o)x ..ali pa da je kar nekaj..
Za vse, prav za vse imam svoje mnenje..dokler nekaj ne poznam, ne sprobam, ne izkusim, potem ne morem niti nočem nekaj govoriti na pamet,
ali samo na podlagi enih študij, ki jih je nekje nekdo opravil..

And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#630 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 12. oktober 2012, 12:45

Seveda, obstajajo razne študije, ki marsikaj dokazujejo, a vprašanje je kakovost in iskrenost izvedbe. Te dve konkretne študije ne poznam in ju še nisem pogledal (nemške niti ne bom, ker ne razumem), a pri mnogih se je izkazalo, da so bile klavrno zastavljene, slabo izvedene ipd. Ko se pretehta dokaze za in proti, se lahko lepo vidi, da homeopatija nima nobenih učinkov.

---

Pa še nekaj sem tako na hitro našel:

Effect of homeopathy on analgesic intake following knee ligament reconstruction: a phase III monocentre randomized placebo controlled study

Conclusions

The complex of homeopathy tested in this study was not superior to placebo in reducing 24 h morphine consumption after knee ligament reconstruction.


Evo in tu se kaže selektivna skeptičnost. Študije ki kažejo da homeopatija ne deluje boljše kot placebo so zate brez vsake preverbe takoj "dokaz", študije ki kažejo da deluje bolje kot placebo so pa "klavnro zastavljene, slabo izvedene ipd."
V zgoraj navedeni nemški meta-študiji ki je ne boš pregledal, je pa 89 študij o homeopatiji, ki pridejo do različnih zaključkov (od "deluje" do "ne deluje") pregledanih prav po tem koliko ustrezajo znanstvenim kriterijem in je število tistih, ki ustreza najvišjim znanstvenim kriterijem približno isto kot število tistih, ki sploh ne ustrezajo znanstvenim kriterijem. In očitno ni tako, da samo študije ki ne ustrezajo znanstveni kriterijem, kažejo na določeno učinkovitost homeopatije, ampak se najde dosti takih ki imajo jadad-score 100, ki tudi pridejo do takih rezultatov in seveda so tudi v "neznanstveni ligi" (jadad 20 ali manj) ene ki trdijo eno in druge ki trdijo drugo, tako da vsak lahko veselo gleda tiste študije, ki kažejo rezultate, ki si jih pač želi...

#631 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 12. oktober 2012, 14:46

Evo in tu se kaže selektivna skeptičnost. Študije ki kažejo da homeopatija ne deluje boljše kot placebo so zate brez vsake preverbe takoj "dokaz", študije ki kažejo da deluje bolje kot placebo so pa "klavnro zastavljene, slabo izvedene ipd."
V zgoraj navedeni nemški meta-študiji ki je ne boš pregledal, je pa 89 študij o homeopatiji, ki pridejo do različnih zaključkov (od "deluje" do "ne deluje") pregledanih prav po tem koliko ustrezajo znanstvenim kriterijem in je število tistih, ki ustreza najvišjim znanstvenim kriterijem približno isto kot število tistih, ki sploh ne ustrezajo znanstvenim kriterijem. In očitno ni tako, da samo študije ki ne ustrezajo znanstveni kriterijem, kažejo na določeno učinkovitost homeopatije, ampak se najde dosti takih ki imajo jadad-score 100, ki tudi pridejo do takih rezultatov in seveda so tudi v "neznanstveni ligi" (jadad 20 ali manj) ene ki trdijo eno in druge ki trdijo drugo, tako da vsak lahko veselo gleda tiste študije, ki kažejo rezultate, ki si jih pač želi...

Isto bi lahko jaz tebi dejal: zakaj ne sprejemaš tistih študij, ki pokažejo, da ne deluje? Ti pač hočeš verjet, da deluje (bodisi homeopatija bodisi druge alternativne neumnosti) in iščeš le tiste študije, ki ti bodo to pokazale in gladko ignoriraš veliko večje in kvalitetnejše študije vključno z znanstvenim konsenzom, da alternativne modalitete zdravljenja ne delujejo.

Preprosto dejstvo: če bi alternativna medicina delovala, ne bi bila alternativna. Pa da slišimo teorije zarote, zakaj ni tako. x^x
Possible—but highly unlikely.

#632 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 12. oktober 2012, 15:48

Isto bi lahko jaz tebi dejal: zakaj ne sprejemaš tistih študij, ki pokažejo, da ne deluje? Ti pač hočeš verjet, da deluje (bodisi homeopatija bodisi druge alternativne neumnosti) in iščeš le tiste študije, ki ti bodo to pokazale in gladko ignoriraš veliko večje in kvalitetnejše študije vključno z znanstvenim konsenzom, da alternativne modalitete zdravljenja ne delujejo.

Preprosto dejstvo: če bi alternativna medicina delovala, ne bi bila alternativna. Pa da slišimo teorije zarote, zakaj ni tako. x^x


tistih študij ki kažejo da homeopatija ne deluje prav tako sprejemam, kot tiste, ki kažejo da deluje. iskati mi pa tistih ki kažejo da ne deluje ni potrebno, saj jih ti naštevaš.


znanstveni konsenz da alternativne modalitete zdravljenja ne delujejo nimaš niti v klasični šolski medicini 100%.če bi pa bil, pa bito bilo približno isto kot bi bil znanstveni konsenz proizvajalcev naftnih derivatov, da so alternativni viri energije neučinkoviti.

ampak - tako kot se vsak človek lahko oskrbuje z energijo preko konvencionalnih ali alternativnih virov (ki mimogrede delujejo, čeprav so "alternativni"), se vsak človek lahko zdravi z konvencionalnimi metodami ali pa z alternativnimi.

malo blesavo je pač trditi, da ljudje ki ne ozdravijo ali umrejo ob konvencionalnem zdravljenju ne ozdravijo ali umrejo KLJUB konvencionalnemu zdravljenju, tiste ki ob zdravljenju z konvencionalnimi metodami ozdravijo navajati kot uspeh -
obratno pa trditi da ljudje ki ne ozdravijo ali umrejo ob zdravljenju z alternativnimi metodami pa ne ozdravijo ali umrejo ZARADI alternativnega zdravljenja, tiste ki ozdravijo ob zdravljenju z alternativnimi metodami pa imenovati naključje.
še posebe pod vidikom, da vedno več konvencionalnih bolnišnic ponuja tudi alternativne metode zdravljenja, poleg konvencionalnih (v sloveniji sicer verjetno ne, v avstriji in nemčiji pa je takih bolnic malo morje in tudi vedno več praktičnih zdravnikov, ki poleg klasične medicine ponuja tradicionalno kitajsko medicino, akupunkturo, akupresuro, zeliščarastvo,homeopatijo, bioenergetiko itd., celo take ki z biotenzorjem preizkušajo katero klasično zdravilo je nejprimernejše za pacianta poznam).
tako da si dragi alan s svojim "hardlinerskim" stališčem celo med medicinci precej osamljen - farmacijo imaš pa verjetno na svoji strani...(kar iz ekonomskih stališč ni tako nepričakovano)

#633 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 12. oktober 2012, 16:09

Ti pač hočeš verjet, da deluje (bodisi homeopatija bodisi druge alternativne neumnosti)


Te stvari gledam precej "tavtološko" - deluje tisto kar deluje in ne deluje tisto kar ne deluje (to pa je lahko od človeka do človeka in iz dneva v dan različno).

Iz mojega življenja "modra vaza deluje":

pred leti sem šel poleti na obisk k bratu, ki ima gastronomsko podjetje. prispel tja in srečal svakinjo, ki je imela v naročju nečaka (takrat je bil star kakih 4-5 let), ki se je jokal in zvijal. vprašal sem kaj mu je, pa pravi svakinja, da že cel dopoldan joče, ker ga boli trebuh in da ga misli peljati k zdravniku, da pa zaradi gužve še ni uspela. vprašala me je, če ga lahko vzamem za 10 minut, ker je ravno prispel dobavitelj in potem, da ga bo odpeljala k zdravniku. ok, ga vzamem v naročje in se vsedem k mizi in da bi ga malo zamotil ga začnem spraševati kje ga boli in kaj ga boli, pa pravi da ima "en velik cmok" v trebuhu, ki ga stiska. bolj za hec kot zares ga vprašam, kakšen je ta cmok, ali ima kako barvo pa pravi da je rdeč - ker se ni jokal,če je govoril in ker je stala mala modra vaza na mizi, sem ga brez zveze vprašal, ali ve da je "modra barva doooosti močnejša kot rdeča" in kaj, če bi poskusili, če ta mala modra vaza lahko premaga njegovega grdega rdečega cmoka v trebuhu. pristal je, jaz sem mu podržal za minutko modro vazo k trebuhu - potem mi je fant splezal s kolen, odšibal na stranišče, in ko je svakinja prišla po njega, da bi ga odpeljala k zdravniku, se je že veselo igral z vrstniki na igrišču.Zdravilna metoda "modre vaze" je torej v tem primeru delovala, čeprav niti med alternativci ni priznana.

#634 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 12. oktober 2012, 17:56

malo blesavo je pač trditi, da ljudje ki ne ozdravijo ali umrejo ob konvencionalnem zdravljenju ne ozdravijo ali umrejo KLJUB konvencionalnemu zdravljenju, tiste ki ob zdravljenju z konvencionalnimi metodami ozdravijo navajati kot uspeh -
obratno pa trditi da ljudje ki ne ozdravijo ali umrejo ob zdravljenju z alternativnimi metodami pa ne ozdravijo ali umrejo ZARADI alternativnega zdravljenja, tiste ki ozdravijo ob zdravljenju z alternativnimi metodami pa imenovati naključje.

Ni blesavo, prvo je pač veliko bolj verjetno in v skladu s dosedanjim večkrat potrjenim znanjem kot pa alternativne modalitete, ki so velikokrat nadnaravne in v neskladju z delovanjem narave.

še posebe pod vidikom, da vedno več konvencionalnih bolnišnic ponuja tudi alternativne metode zdravljenja, poleg konvencionalnih (v sloveniji sicer verjetno ne, v avstriji in nemčiji pa je takih bolnic malo morje in tudi vedno več praktičnih zdravnikov, ki poleg klasične medicine ponuja tradicionalno kitajsko medicino, akupunkturo, akupresuro, zeliščarastvo,homeopatijo, bioenergetiko itd., celo take ki z biotenzorjem preizkušajo katero klasično zdravilo je nejprimernejše za pacianta poznam).

To je morda res, bi se pa vprašal o strokovni integriteti takšnih bolnišnic, verjetno so kakše privat, ki jih pač vodijo ljudje, ki tako ali tako verjamejo v alternativo. Imaš tudi kup homeopatskih bolnišnic, a samo zaradi tega dejstva ne pomeni, da homeopatija deluje.

tako da si dragi alan s svojim "hardlinerskim" stališčem celo med medicinci precej osamljen - farmacijo imaš pa verjetno na svoji strani...(kar iz ekonomskih stališč ni tako nepričakovano)

Niti ne, v bistvu tega ne veš. Tukaj na tem forumu seveda lahko tako izpade, a z medicinci in drugimi znanstveniki, s katerimi sem se pogovarjal, se še pogovarjam, nekatere pa samo berem/poslušam, se strinjajo z mano.

Še enkrat: če bi t.i. alternativa medicini delovala, bi bila sprejeta v medicino in se ne bi prerekali o tem, ali deluje ali ne. Ker pa ne deluje, ker gre samo za placebo in vero v nadnaravno, ne srečo more biti del resnega zdravljenja.
Possible—but highly unlikely.

#635 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 12. oktober 2012, 18:39

To je morda res, bi se pa vprašal o strokovni integriteti takšnih bolnišnic, verjetno so kakše privat, ki jih pač vodijo ljudje, ki tako ali tako verjamejo v alternativo. Imaš tudi kup homeopatskih bolnišnic, a samo zaradi tega dejstva ne pomeni, da homeopatija deluje.


Ti se kar sprašuj in predvidevaj. Tukaj link do "Informacij o Homeopatiji" Univerzitetne klinike Charité iz Berlina (javna nemška medicinska univerza):

Informationen Homöopathie

In ker praviš da ne znaš nemško ti bom prva dva stavka "kratkega povzetja statusa raziskav" (Forschungsstand Zusammenfassung kurz) prevedel:

"Študije kažeji, da so pacienti ki se zdravijo homeopatsko večinoma kronični bolniki in imajo za seboj predhodno šolsko medicinsko zdravljenje. Njihove težave se trajno izbljšujejo in efekti (homeopatije) so - v kolikor so sploh raziskani - primerljivi z efekti scholsko medicinskega zdravljenja."

Celotni spis imaš na linku - če te kaj o tem na Kliniki Charite zanima imaš pa podane kontaktne osebe - dva profesorja šolske medicine, predstojnika in namestnico predstojnika instituta za socialno medicino, epidemiologijo in zdravstveno ekonomijo na prav tej medicinski univerzi.

Tako da si lahko svoja "verjetno so kakšne privat...." predvidevanja lahko zatakneš za klobuček, če ga imaš xDDx

#636 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 12. oktober 2012, 18:54

Še enkrat: če bi t.i. alternativa medicini delovala, bi bila sprejeta v medicino in se ne bi prerekali o tem, ali deluje ali ne. Ker pa ne deluje, ker gre samo za placebo in vero v nadnaravno, ne srečo more biti del resnega zdravljenja.


Je sprejeta - že dolgo:
http://www.muenchen....buch/A/421.html - povezava do spiska zdravnikov (Dr. med.) ki se ukvarjajo (tudi) s homeopatijo samo v Münchnu, preštej jih, če se ti da (in to je samo München in samo homeopatija).

http://www.muenchen....buch/A/763.html - Dr.med. v Münchnu ki ponujajo akupunkturo (malo morje)

http://www.muenchen....buch/A/835.html - bioresonanco v Münchnu ponuja samo 5 doktorjev medicine xcivx

#637 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 12. oktober 2012, 19:27

Še vedno, to ne pomeni, da zadeve delujejo in da so sprejete v medicini. Lahko je še toliko bolnišnic, ki to prakticirajo, a pač ni dokazov in medicinskega konsenza, da bi alternativne modalitete delovale. In to je to. Vse ostalo je placebo in vera v nadnaravno.

---

Within the medical community homeopathy is generally considered quackery.

[…]

Homeopathic remedies have been the subject of numerous clinical trials, which test the possibility that they may be effective through some mechanism unknown to science. In these trials, homeopathy performed no better than placebo. Ąlthough some trials produced positive results,[13][14] systematic reviews revealed that this was because of chance, flawed research methods, and reporting bias.[4][15][16][17][18] The proposed mechanisms for homeopathy are precluded by the laws of physics from having any effect.[19] Patients who choose to use homeopathy rather than evidence based medicine risk missing timely diagnosis and effective treatment of serious conditions.[20] The regulation and prevalence of homeopathy vary greatly from country to country.[21]

http://en.wikipedia....wiki/Homeopathy

---

Sicer pa nisem naiven in ne pričakujem, da se bo kdorkoli strinjal z mano, sem pač na alternativnem forumu. Kot da bi šel na kakšen krščanski forum in tam razlagal, kako je bog otročji koncept, in da je t.i. sveto pismo zgolj zbirka povprečnih in slabih zgodbic. x:px
Possible—but highly unlikely.

#638 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 12. oktober 2012, 19:47

Še vedno, to ne pomeni, da zadeve delujejo in da so sprejete v medicini. Lahko je še toliko bolnišnic, ki to prakticirajo, a pač ni dokazov in medicinskega konsenza, da bi alternativne modalitete delovale. In to je to. Vse ostalo je placebo in vera v nadnaravno.



Imaš seveda prav, lahko se še toliko Univerzitetnih klinik ukvarja s tem in še toliko absolventov teh univerz dokler Alan_New trdi da je to bedarija je jasno bedarija...

#639 Liam

Liam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 172

Objavljeno: 13. oktober 2012, 07:05

V marsičem se z Alanom strinjam menim pa da je zaradi dokazovanja v nek prav ki je (sicer lahko res prav) na nekaj pozablja . Psihično in fizično stanje je po mojih pojmih povezano in kadar je človek bolan mu lahko pomaga tudi tako imenovana "bedarija" da se premakne in ozdravi kljub temu da "bedarija" sama mogoče ne zdravi človek posledično ozdravi . Seveda pri vsakemu to ne delujem nekomu pa očitno to lahko pomaga.Zaradi tega se mi zdi da je dokazovanje o brezveznosti te "bedarije" nesmiselno oziroma je vzrok tega v dokazovalcu samem , bodisi je to jeza nerazumevanje karkoli že pač je .Bi bilo pa mogoče smiselno da dokazovalec razišče ta vzrok.
Circumstance has no value. It is how one relates to a situation that has value. All true meaning resides in the personal relationship to a phenomenon....what it means to "
Christopher McCandless


#640 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 13. oktober 2012, 10:24

Zanimivo, v enem videu znanstvenik pojasnjuje o tem, kaj se zgodi ko dajo v vodo cvet rože. Kristali vode v katero so položili cvet rože se spremenijo. Spremenijo se tudi glede na to katero rožo damo v vodo. Pomislil sem, da morda tudi homeopatija deluje nekako na ta način. Če k temu dodamo še vpliv misli in čustev, še toliko bolj.

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#641 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. oktober 2012, 12:46

Iz mojega življenja "modra vaza deluje":

pred leti sem šel poleti na obisk k bratu, ki ima gastronomsko podjetje. prispel tja in srečal svakinjo, ki je imela v naročju nečaka (takrat je bil star kakih 4-5 let), ki se je jokal in zvijal. vprašal sem kaj mu je, pa pravi svakinja, da že cel dopoldan joče, ker ga boli trebuh in da ga misli peljati k zdravniku, da pa zaradi gužve še ni uspela. vprašala me je, če ga lahko vzamem za 10 minut, ker je ravno prispel dobavitelj in potem, da ga bo odpeljala k zdravniku. ok, ga vzamem v naročje in se vsedem k mizi in da bi ga malo zamotil ga začnem spraševati kje ga boli in kaj ga boli, pa pravi da ima "en velik cmok" v trebuhu, ki ga stiska. bolj za hec kot zares ga vprašam, kakšen je ta cmok, ali ima kako barvo pa pravi da je rdeč - ker se ni jokal,če je govoril in ker je stala mala modra vaza na mizi, sem ga brez zveze vprašal, ali ve da je "modra barva doooosti močnejša kot rdeča" in kaj, če bi poskusili, če ta mala modra vaza lahko premaga njegovega grdega rdečega cmoka v trebuhu. pristal je, jaz sem mu podržal za minutko modro vazo k trebuhu - potem mi je fant splezal s kolen, odšibal na stranišče, in ko je svakinja prišla po njega, da bi ga odpeljala k zdravniku, se je že veselo igral z vrstniki na igrišču.Zdravilna metoda "modre vaze" je torej v tem primeru delovala, čeprav niti med alternativci ni priznana.

Ja, in jaz sem si nekega dne, ko me je bolela glava, zavezal vezalke in glavobol je nehal! Ergo: vezanje vezalk odpravlja glavobol.

Saj če ne bi bil tako resnicoljuben in moralen, bi šel prodajat tvojo metodo modre vaze in svojo metodo vezanja vezalk, gotovo bi se našlo dovolj bedakov, ki bi temu verjelo in bi sveto prisegali, da metoda deluje.

Zanimivo, v enem videu znanstvenik pojasnjuje o tem, kaj se zgodi ko dajo v vodo cvet rože. Kristali vode v katero so položili cvet rože se spremenijo. Spremenijo se tudi glede na to katero rožo damo v vodo. Pomislil sem, da morda tudi homeopatija deluje nekako na ta način. Če k temu dodamo še vpliv misli in čustev, še toliko bolj.

Zanimivo, kako se te tako lahko nategne z neumnostmi o vodnih kristalih. Edini vodni kristal je led.

A še podpiraš homeopatijo, glede na to, da ni v skladu s principi veganstva?
Possible—but highly unlikely.

#642 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. oktober 2012, 12:49

Imaš seveda prav, lahko se še toliko Univerzitetnih klinik ukvarja s tem in še toliko absolventov teh univerz dokler Alan_New trdi da je to bedarija je jasno bedarija...

In dokler Igmúwathogla trdi stvari, ki so v nasprotju s tonami dokazov, je jasno to resnica in dokazi ne veljajo, ker je pač vse relativno.
Possible—but highly unlikely.

#643 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 13. oktober 2012, 14:31

In dokler Igmúwathogla trdi stvari, ki so v nasprotju s tonami dokazov, je jasno to resnica in dokazi ne veljajo, ker je pač vse relativno.


Igmùwathogla nič ne trdi, ker so za različne ljudi in različne situacije lahko različne stvari "res". V kontekstu "zdravje" je zdravje cilj in učinkovitost je kriterij, ne pa "dokazi" da en sistem ali kaka metoda deluje drug sistem ali metoda pa ne ali obratno.

#644 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 13. oktober 2012, 14:39

Objavljena slika

Objavljena slika

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#645 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 13. oktober 2012, 14:40

Zanimivo, kako se te tako lahko nategne z neumnostmi o vodnih kristalih. Edini vodni kristal je led.


Spet "dokazuješ" ozkost svojega razmišljanja in znanja. Domorodci v grenlandiji imajo na stotine različnih izrazov za različne oblike snega in ledu, če si boš kdaj ogledal oblike snežink (=vodni kristali) ne boš našel dve ki sta popolnoma enaki. Ti pa "edini vodni kristal je led" - uff!

#646 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. oktober 2012, 18:03

Spet "dokazuješ" ozkost svojega razmišljanja in znanja. Domorodci v grenlandiji imajo na stotine različnih izrazov za različne oblike snega in ledu, če si boš kdaj ogledal oblike snežink (=vodni kristali) ne boš našel dve ki sta popolnoma enaki. Ti pa "edini vodni kristal je led" - uff!

Ne misli si, da je to, kar si ti napisal, kakšna širina. Res lahko vodni kristali, torej led, zavzame neštevilne oblike, a še vedno je le to vodni kristal. sin je mislil na čisto nekaj drugega, na neumnosti, ki jih širi Masaru Emoto.
Possible—but highly unlikely.

#647 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. oktober 2012, 18:07


Resda slika pove več kot tisoč besed, samo tvojega odgovora (če je to sploh bil) ne razumem.

Se nočem kregat in še manj zajebavat, resno te sprašujem: a podpiraš homeopatijo, glede na to, da ni v skladu s principi veganstva?
Possible—but highly unlikely.

#648 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. oktober 2012, 18:14

V marsičem se z Alanom strinjam menim pa da je zaradi dokazovanja v nek prav ki je (sicer lahko res prav) na nekaj pozablja . Psihično in fizično stanje je po mojih pojmih povezano in kadar je človek bolan mu lahko pomaga tudi tako imenovana "bedarija" da se premakne in ozdravi kljub temu da "bedarija" sama mogoče ne zdravi človek posledično ozdravi . Seveda pri vsakemu to ne delujem nekomu pa očitno to lahko pomaga.Zaradi tega se mi zdi da je dokazovanje o brezveznosti te "bedarije" nesmiselno oziroma je vzrok tega v dokazovalcu samem , bodisi je to jeza nerazumevanje karkoli že pač je .Bi bilo pa mogoče smiselno da dokazovalec razišče ta vzrok.

Jasno, da je povezano, saj je tudi to t. i. psihično posledica fizičnega. In ne pozabljam, kar praviš, vendar gre za nekaj drugega: bedarija kot so t. i. alternative medicini ne pomagajo vsem, še največ samo tistim, ki vanje verjamejo. Tistim, ki se zatečejo v alternativo po razočaranju nad medicino ali ker izgubijo upanje, pa ni nujno, da pomaga: enim ja, mnogim pa se upam reči, da ne. Samo zaradi tistih nekaj, ki jim te bedarije pomagajo, se mi ne zdi smiselno podpirati šarlatane in pomagati širiti lažna prepričanja, da alternativa deluje.
Possible—but highly unlikely.

#649 Liam

Liam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 172

Objavljeno: 14. oktober 2012, 06:14

Jasno, da je povezano, saj je tudi to t. i. psihično posledica fizičnega. In ne pozabljam, kar praviš, vendar gre za nekaj drugega: bedarija kot so t. i. alternative medicini ne pomagajo vsem, še največ samo tistim, ki vanje verjamejo. Tistim, ki se zatečejo v alternativo po razočaranju nad medicino ali ker izgubijo upanje, pa ni nujno, da pomaga: enim ja, mnogim pa se upam reči, da ne. Samo zaradi tistih nekaj, ki jim te bedarije pomagajo, se mi ne zdi smiselno podpirati šarlatane in pomagati širiti lažna prepričanja, da alternativa deluje.


Potem jih pa ne podpiraj.
Od teh "dokazov" da razne alternative ne delujejo imaš samo eno celo stran kontra "dokazov" da delujejo. Bo ja še kdo verjel in se šel k šarlatanu zdravit .
Hočem rečt da od tega ni kaj dosti ,boriš se proti in v bistvu podpiraš pa še ves vznemirjen si potem .
Circumstance has no value. It is how one relates to a situation that has value. All true meaning resides in the personal relationship to a phenomenon....what it means to "
Christopher McCandless


#650 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 14. oktober 2012, 07:48

Potem jih pa ne podpiraj.
Od teh "dokazov" da razne alternative ne delujejo imaš samo eno celo stran kontra "dokazov" da delujejo. Bo ja še kdo verjel in se šel k šarlatanu zdravit .
Hočem rečt da od tega ni kaj dosti ,boriš se proti in v bistvu podpiraš pa še ves vznemirjen si potem .

Tega argumenta ne sprejmem: jih ne podpiram. Jasno mi je, da vernike v alternativo ne bom prepričal, da alternativa ne deluje — preveč energije, časa in iluzij so vložili v to, da bi se bili sposobni strezniti in razumeti, da stvar ne deluje in nima nobene osnove v realnosti. Bistvo je, da tisti, ki še ni odločen in pride na Lunin forum iskat informacije, dobi tudi takšne, ki so bliže resnici.
Possible—but highly unlikely.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0