Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Homeopatija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
651 komentarjev na to temo

#76 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. junij 2004, 23:49

Je pa res res, da je slana voda dvakrat informirana.
Nosi informacijo, da ni sladka, da je slana x:Dx x^x

#77 cosmic girl

cosmic girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 14. junij 2004, 18:56

Mi lahko poveš kaj več t.i. Bachovih kaplicah in kje se lahko dobijo.

lp

Pozdravljen, Aidan x:)x

Kapljice se imenujejo Rescue. Lahko jih kupiš v zeliščni lekarni v Škofji Loki (5000 sit s poštnino), lahko pa jih ceneje naročiš na internetu (varianta eBay ipd.).

Upam, da ti bodo pomagale! x;)x

Lp,

CG xrainbowx xrosex

#78 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 14. junij 2004, 20:17

Mi lahko poveš kaj več t.i. Bachovih kaplicah in kje se lahko dobijo.

lp

Aidan, glej tule malo preberi... jaz jih naročam v tujini (sem nekje v temi podala link), ker so precej cenejše in jih dobiš v nekj dneh (4-5).

Bachove kapljice

#79 Sara

Sara
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 2. julij 2004, 10:56

Lep pozdrav!

Zanima me ali ima kdo kaj znanja o tem? Jaz trenutno po nasvetu homeopatinje jemljem neka homeopatska zdravila zaradi kože pa me zanima, če kdo kaj več ve o tem oz ali je kakšna možnost, da mi pomaga. Ali pa bom res morala presedlati na hormonske tabletke, ker je to po mneju dermatologov edino upanje zame.

#80 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 2. julij 2004, 12:53

Že odprte teme, ki se nanašajo na homeopatijo:
homeopatija
Morda najdeš tudi kaj zase x;)x

#81 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 2. julij 2004, 13:18

ojla sara!
moje izkusnje so dobre. zdravljenje res traja kar nekaj casa, tudi vec let, ampak deluje. preverjeno! te pa opozarjam, kar te je najbrz ze tudi tvoja homeopatinja, da bo najprej huda reakcija in da se ti bo stanje koze najprej precej poslabsalo. jaz sem se pocutila kot kaksna krastaca, res. ampak zdaj pa vem, da se splaca vztrajat. no, dejstvo je, da obstaja se veliko drugih terapij predvsem takoimenovanih alternativnih, ki pa vse delujejo na podobnem principu: soocit se sama s sabo. ene to delajo bolj postopoma, bolj blago in nezno, druge pa bolj radikalno. kaj in kako bi ti rada, moras pa sama vedeti.

hormonov pa ne!
lea

#82 Sara

Sara
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 2. julij 2004, 15:13

Lea kakšne težave si pa imela s kožo? In kakšno je stanje sedaj?
Jaz jemljem zdravila zaradi nečiste kože in dermatitisa, vendar sem rahlo v dvomih, da mi bo to pomagalo, ker vsi pravijo, da je vzrok v hormonih. Tako da ne vem kako in kaj.

#83 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 5. julij 2004, 07:38

imela sem blago obliko aken, ki se mi je pojavila potem, ko nisem bila vec v puberteti. dejstvo je, da gre za hormonsko neravnovesje, ki pa izvira iz ....? pri vsakem iz druge zadeve. *alternativna* medicina ti bo zdravila izvor ne pa posledic, tako kot dela to nasa *uradna* medicina. jaz sem se tudi dala prepricat, da mi bodo hormonske tablete pomagale, pa ti povem, da niti pikice ne! po osmih mesecih sem jih nehala jemat, ker mi pac niso pomagale in ker sem ze od zacetka bila skepticna, da delam prav. saj moram rect, da mi je delno odleglo, ker sem vedela, da bom morala najt kaksen drug nacin, ki bo hkrati prinesel se kaj drugega, delno sem pa se ustrasila, da ...joj..., da me caka se dolga pot, da me caka se veliko dela predvsem pa potrpezljivosti.
ampak! se je splacalo! zdaj sem tik pred koncem in po moji oceni bom po enem letu zakljucila terapijo, juhu!
srecno :palec: !
lea

#84 Sara

Sara
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 5. julij 2004, 10:41

Lea, a si se morala držati tudi kakšne posebne diete oz prehrane? Jaz ne razumem popolnoma ali je treba jesti samo navedeno hrano ali vso hrano le, da ta prevladuje. Joj, če bi vedela, da mi bo kaj pomagalo. Na živce mi gre, da moram že pri 19 jesti kupe anibiotikov oz sem jih jedla, da ne omenjam kupe krem vendar vse brez uspeha. Antibiotiki so mi za dermatitis sicer pomagli, vendar jih ne morem jesti celo življenje in se zastrupljat že sedaj v mladosti.

A pa homeopatska zdravila res lahko delujejo na hormone? Do sedaj so mi še vsi zdravniki rekli, da nič drugega ne vpliva na hormone kot hormonske tablete.

#85 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 5. julij 2004, 11:01

ah ne! homeopatska zdravila delujejo na tvojo duso oziroma psiho oziroma tvoj notranjost. povzrocijo sproscanje tistih zavor, blokad, ki jih ima clovek v sebi. predvsem gre za custvene nivoje. vsaka bolezen ima izvor tudi v custvenem neravnovesju. torej, ce si npr. 30 let jezen in jezen dobis npr. cirozo jeter. tako zelo banalno recemo, ampak drzi. homeopatska zdravila bi sprozila v tebi samozdravljenje. slejkoprej bos nekaj sprejela ali bos nekaj nekomu odpustila ali ... karkoli.
glede diete pa takole: meni je homeopat odsvetoval (lahko bi rekla prepovedal) mentol in zdravilne caje. to je vse. ker gredo baje kontra homeopatskemu zdravilu.
lea

#86 Sara

Sara
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 7. julij 2004, 00:09

Lea ali si jemala le eno zdravilo ali več hkrati? Mislim, če ti je predpisal le eno zdravilo ali več?

In še (če ni skrivnost) h kateremu homeopatu si hodila? Kajti , če je pomagal pozdraviti tvoje težave bi mogoče še moje. saj so si v nekem pogledu podobne.

#87 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 28. julij 2004, 18:32

Ej zakaj vi ljudje hodite k tem homeopatom tako če pa itaq vidite da traja tako dolgo?Nebi rajši šli k enemu full dobremu bioenergetiku pa boste pri obema postreženi z naravno medicino? :eek: :inocent:
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#88 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 28. julij 2004, 18:49

hja, to pa ress :palec:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#89 konj

konj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 18. avgust 2004, 20:25

Ej zakaj vi ljudje hodite k tem homeopatom tako če pa itaq vidite da traja tako dolgo?Nebi rajši šli k enemu full dobremu bioenergetiku pa boste pri obema postreženi z naravno medicino? :eek:  :inocent:

JA, a ne ?! Sebe zastrupljamo neskončno dolgo (s hrano, kemijo, načinom življenja,...- sploh ne pomislimo kako dolgo),... a za okrevanje pa bi namenili samo 5 minut :vragec: ....

Pa še full denarja zmetali za te bioenergetike... pa po možnosti naleteli na takega, ki nam bo res energijo zafural...ipd.

Mislim, da sarina težava ni vzrok kakih energijskih blokad ipd, ampak so tu globje stvari (obramba, žleze...)

Pri homeopatiji resda traja zdravljenje celih par let, je pa končni učinek tolk dolgotrajnejši x!x
Skozi zdravljenj spoznaš in izveš veliko o samem sebi,... razčiščuješ svoje pretekle nezavedne travme,... nasploh spraviš svoje telo v raznovesje. Ker te homeopat gleda celovito in ne samo tisto področje trenutne zdravstvene težave. x;)x
Pa nenavsezadnje zato homeopatija, ker živimo od narave,.... in ne od kemije. Zahteva veliko discipline, zato se človek ob tem nauči tud sam skrbeti za svoje zdravje in poslušati svoje telo. x;)x

#90 beba

beba
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 173

Objavljeno: 19. avgust 2004, 08:47

Sama sicer nisem imela zdravstvenih težav (ali pa se še niso pokazale), zaradi pomanjkanja energije sem šla k bioenergetičarki. Sedaj redno hodim k njej. Mi pa včasih da tudi esence rastlin, kadar ugotovi, da to potrebujem. Perfektna kombinacija. Seveda pa vanjo verjamem - in v tem je že pol uspeha.

Mislim, da se moraš odločiti po notranjem instinktu - kaj se ti zdi, da rabiš, kaj se ti zdi bolj prav, enostavno: kaj se ti uleže kot ta pravo. Potem pa z zaupanjem sprejemat.

Pa veliko uspeha, predvsem pa zdravja!

Lp, Beba. x;)x x8Dx x:Dx

#91 blackie

blackie
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 274

Objavljeno: 21. avgust 2004, 15:08

jaz poznam eno zelo dobro homeopatinjo, moji sestri je pozdravila kar precej tezke kozne tezave, ki jih uradna medicina ni mogla. Je pa zadeva precej draga (10000 sit/obisk)+zdravila :o|o:
ampak pr zdravju se ne spara, ane x;)x
Če hočeš najti zaklad, bodi pozoren na znamenja. Bog je v svet zapisal pot, ki ji vsak od nas mora slediti. Vse, kar moraš storiti, je to, da prebereš, kaj je zapisal tebi. P. COELHO

#92 anča

anča
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 24. maj 2005, 18:31

Rada bi prebrala Marsin članek, pa mi ga ne odpre. Kakršenkoli namig ali pomoč bo dobrodošla. x:)x

To temo je popravil/a anča: 24. maj 2005, 18:32


#93 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. maj 2005, 18:45

O, a daj nehaj! x:Ix - ker jaz pa sem z navdusenjem priletela, ker sem mislila, da bos Ti kaj povedala.
Poleg navdusenja nad tem, da si sploh nasla tole (in ne recimo odprla nove teme xDDx).

Dobrodosla! :vio: :palec:

Hocem pa rect, clanek ni moj (zagotovo, ker ga nisem napisala xDDx), ampak ce se kje izpise avtor marsa, morda oz. gotovo pomeni samo to, da sem ga jaz vnesla (na LNF ali LNM...)...
Kaksen je pa naslov? :8):
Bom poiskala in popravila link (skoz se nekaj selimo, ker so vse te poddomene postale ze ful domene, pa smo jih moral razselit po streznikih).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#94 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 25. maj 2005, 07:19

a je bil že kdo pri dr. Živanu Krevelu al pa je kdo slišal zanj od koga ki je že bil? :inocent:
Mushi

#95 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 25. maj 2005, 08:39

ja vrba, sej to tud mu nameravam rečt. Samo kar pa sem brala o njemu so ble dvojne negativne izkušnje.. pa hm.. je to tko mal smotano, pol k takemu se odpravljat..
Mushi

#96 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 25. maj 2005, 08:41

torej prosim, če je imel kdo kakršnokoli izkušnjo z dr. Krevelom, naj mi jo prosim poda na OS. Bom zelo hvaležna in nč povedala tkole, da ne bo reklame ne take in ne drugačne! x:)x
Mushi

#97 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 25. maj 2005, 08:52

meni je glavni interes zdravje, in če mi bo pr mojih problemih kej pomagalo bom to tud JAVNO napisala, do takrat se pa nimam z ničemer hvalit. x:Ix Imam pa rada čimveč informacij. xbookx torej trenutno me zanima homeopatija. Pa mam datum že 3 mesece izbran, za junij. x:Ix
Mushi

#98 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 25. maj 2005, 09:26

Thnx.. jst upam da bojo +. Kaj pa zdej misliš? Ko veš zakaj povprašujem? x;)x
Mushi

#99 Rabraminca

Rabraminca
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 4. junij 2005, 23:22

<{POST_SNAPBACK}>Bo mogoce kdo kaj povzel tukaj?
meni je zelo zanimiva tale tema, preprica me nekako v osnovi, ze sama ideja, vendar imam premalo znanja, literature kvalitetne je bilo premalo (*itak ne mores tega osvajati samo prek knjig, a vseeno, dobis lahko nek sirsi vpogled), to smo ze zdavnaj odprli in se je ze davno izgubilo, pa da se malo spet aktivira. Ko nas je zdaj kakih 100X vec kot tedaj... :)


Mene bolj prepricuje Heliopatija, vendar se ti dve mocno dopoljnjujeta. Se mi pa zdi, mislim in verjamem, da bo v Heliopatiji prihodnost, saj se je z svetlobo vse zacelo in brez sonca ni zivljenja, materijalni svet gre v pogubo, sonce pa bo se naprej svetilo.

To temo je popravil/a Rabraminca: 4. junij 2005, 23:24


#100 Hambo

Hambo
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 5. junij 2005, 19:19

Hi,

Sam imam nekaj izkušenj s homeopati, vendar pa niso iz Slovenije.
Sam sem bil pri homeopatinji v Zagrebu. Ime ji je Svetlana. Meni njena terapija ni pomagala (imam reaktivni artritis), poznam pa dve ženski, ki jima je. Postavila pa mi je dokaj dobro diagnozo. Podobno diagnozo mi je postavil tudi homeopat na Dunaju, ki pa se mi zdi je nekoliko uspešneji. Njegova zdravila jemljem šele 14 dni, se mi zdi, da delujejo. Homeopat na dunaju postavi diagnozo iz kapljic krvi, ki jo vzame iz ušes, zdravljenje pa poteka z infuzijami in pa pitjem homeopatskih pripravkov.

LP




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0